close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Titulní strana a jak se tam dostat

22. července 2018 v 17:58 | Hanka |  Novinky
Milí blogeři, milé blogerky,

V poslední době si se stále větší razancí (a jistě právem) stěžujete na celou řadu potíží a nedostatků, se kterými se na Blog.cz potýkáte. Snažím se vám co nejpoctivěji odpovídat individuálně (pište mi prosím dál i na blog@blog.cz i do zpráv na Facebooku. Malý tip: u zpráv na FB je reakční doba kratší, protože na rozdíl od mailu se do zpráv na Facebooku dostanu také z mobilu. Kdo můžete, pište mi prosím na Facebook!).

Protože se nahodile pod různými články strhávají bouřlivé diskuse v komentářích, připravila jsem k nejpalčivějším tématům články sem, což nám všem snad zpřehlední situaci a také usnadní vzájemnou debatu.

Prvním horkým tématem, které má ale na rozdíl od technických záležitostí všeho druhu poměrně snadné řešení, je titulní strana a obměny článků ve výběru.

Tímto textem bych chtěla mnohým z vás odpovědět na vaše reakce k tomuto tématu a zároveň vám dát možnost nahlédnout pod pokličku toho, jakým způsobem k výběru přistupuji. V neposlední řadě je tento článek také výzvou pro vás, abyste se nebáli dávat mi vědět o vlastních i cizích článcích, které podle vás na titulku patří, aby se i s vaší pomocí titulní strana stala pestřejší a zajímavější pro maximální množství jejích návštěvníků.

Výběr článků na titulku je pro mě zodpovědný a obtížný úkol, což je občas v rozporu s úsilím o pravidelnost a častou obměnu. Beru také velmi vážně vaše podněty a reakce na to, co podle vás na titulní straně být mělo či nemělo. Stojím navíc před takřka nesplnitelným úkolem obsáhnout obrovské množství denně vydaných článků a vybrat z nich to, co pravidelnému návštěvníkovi hlavní strany Blog.cz bude stát za pozorné přečtení. Někdy je to úkol na pár minut, někdy se s tím trápím dlouhé dny.

A jak to tedy vlastně dělám:

1) mám své oblíbené blogy, u nichž s napětím čekám na každý nový článek. Protože není snadné ho vždy zaregistrovat, přihlašuji se k odběru novinek tam, kde to jen jde. Následně vybírám z upozornění na nové články, která mi chodí na e-mail,

2) hledám články na konkrétní témata prostřednictvím klíčových slov ve vyhledávači na titulní straně. Například o červencových státních svátcích jsem hledala články na téma "Jan Hus" nebo "Cyril a Metoděj". K mému zklamání se jich tu ale mnoho neobjevilo :-),

3) procházím články napsané na Téma týdne. V podstatě všechny nebo téměř všechny. Pravidelně uvažuji, že se přihlásím mezi výběrčí na blogu tema-tydne.blog.cz (a tímto na vás apeluji, ať to určitě uděláte alespoň vy!)
Protože ale zároveň nechci tuto kategorii příliš vykrádat, slouží mi tato metoda spíše jako inspirace pro vyhledávání blogů zmíněných v bodu 1),

4) hledám to nejlepší z Autorského klubu. Tady ale platí totéž, co u Tématu týdne. Články blogerů z Autorského klubu se na titulce objevují tak či onak a je z mého pohledu zbytečné jejich propagaci duplikovat, pokud se nejedná o mimořádně zdařilé texty na některá aktuální témata. Nebo pokud nejsem v nouzi z nedostatku jiných kvalitních zdrojů.

5) procházím oblíbené blogy svých oblíbených blogerů. K mé lítosti už bohužel mnoho z blogů, které uvádíte ve svých oblíbených odkazech, není aktivních,

6) znovu se dívám do e-mailové schránky blog@blog.cz, zda mi náhodou někdo neposlal svůj vlastní tip. To se ale stává sporadicky.

A jak mi v tom můžete pomoci vy:

1) zapněte na svém blogu možnost upozorňování na nové blogy e-mailem, abych se mohla stát Vaší fanynkou!
2) pište články na Téma týdne, zejména, pokud jste začínající blogeři,
3) pište články na aktuální témata obecně,
4) pište mi tipy na dobré články, ať už vlastní, nebo cizí, na blog@blog.cz .

Vaše výtky ohledně titulní strany beru velmi vážně a doufám, že i s vaší pomocí se mi podaří současnou situaci zlepšit. Další článek k aktuálním problémům Blog.cz očekávejte během několika dní.

Přeji všem pěkné léto plné inspirace a dobrého čtení nejen na Blog.cz.

Hanka

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. července 2018 v 18:08

Je dobře že se tu objevilo nějaké info, snad se to vše brzy posune k lepšímu :-)

2 Tomáš Tomáš | Web | 22. července 2018 v 19:19

Na rovinu, titulní strana je to poslední věc, co je potřeba řešit. Více bych ocenil informaci o opravách technických problémů, které zdejší blogování poznamenaly mnohem více.
Psát za takové situace článek o výběru na titulku je podobné, jako kdyby v padajícím letadle posádka cestujícím vysvětlovala způsob servírování občerstvení.

3 Hanka Hanka | E-mail | Web | 22. července 2018 v 19:25

[2]: Tomáši, máte pravdu. Článek o technickmé stavu blogu mám už dva týdny připravený a vyjde doufám během týdne. Čekám na posvěcení od vývojářů a chtěla jsem se mezitím aspoň ozvat a zároveň po tak dlouhé pauze začít trochu zlehka :-) Pokud máte konkrétní dotaz, napište mi mail a odpovím soukromě.

4 Kerr Kerr | Web | 22. července 2018 v 21:19

Myslím, že by každý bloger, který se tu rozhodl zůstat, měl být rád i za takovou informaci. Nepovažovala bych to ani zdaleka za úplně bezvýznamné - však kdyby byl postup opačný (nejdřív technická stránka, pak titulka), nikdo by nežbrblal (teda.. nejspíš asi jo, protože bez toho by to nebyla ta správná diskuze). Vybírat články na titulku je těžké, ale kdo to nikdy nedělal, nepochopí. Chvíli jsem s tím pomáhala ještě za Standy a taky to nebyla úplná.. no, prča, vybírat si ze článků. Klasické deníčkovské články většinou úspěch nesklidí, u nějakého pořádného tématu se většinou strhne vlna hejtů a takhle je to pořád dokola, že.
Myslím, že můžeme/respektive můžete být rádi, že se tu něco takového děje. Ačkoliv jsem před nějakou dobou přešla na jinou doménu, stále se sem ráda vracím už jen kvůli komunitě, která občas příjemně překvapí. Takže jsem ráda, že to tady zase začne tak trochu žít :)

5 Hanka Hanka | E-mail | Web | 22. července 2018 v 23:44

[4]: Děkuju Kerr za podporu a velkou pomoc, i já věřím, že máme před sebou posun k lepšímu.

6 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 23. července 2018 v 7:11

Kdysi fungoval blogosvět jako alternativa k srdci blogu a jeden z článků, na který se dalo prokliknout z menu, se jmenoval vaše tip (http://blogosvet.blog.cz/1210/vase-tipy)

Nešlo by dát něco takového i sem? Pro nás lenochy, co sice rádi na nějaký dobrý článek odkážeme, ale jsme líní se kvůli tomu přihlašovat do blogového mailu?:)

7 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 23. července 2018 v 7:14

A ještě k úvodu...ty potíže a nedostatky asi trápí větší množství uživatelů naráz. Někdo se zeptá, někdo ne. Neusnadnila byste si práci, kdybyste alespoň na ty nejfrekventovanější napsala průběžně reakci sem? I když částečně na to asi už odpovídáte v komentáři 3 :)

8 Hanka Hanka | E-mail | Web | 23. července 2018 v 8:38

[7]: Děkuji za komentář. Ano, článek o technických potížích už je připravený a brzy vyjde. A nápad na vytvoření prostoru pro tipy blogerů na zajímavé blogy už je také v procesu zpracování :-) Počítám, že to bude další krok po vyřešení technických záležitostí, a těším se, že se mnoho z vás zapojí. Každopádně ještě jednou moc díky za podnět!

9 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 23. července 2018 v 12:50

Možná by nebylo na škodu, kdyby sem víc blogerů napsalo, o jaká témata článků by měli zájem. Co se líbí jednomu, nezajímá jiného. Pak by mohli i sami, pokud na některý zajímavý narazí napsat doporučení na email. ;-)

10 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 23. července 2018 v 13:11

[9]: Zrovna jeden aktuální námět: zkušenosti z dovolených v letošním roce- po celém světě,  hlavně  z těch více lidem dostupných. Nakonec i po republice se dá cestovat. :-)

11 Hanka Hanka | E-mail | Web | 23. července 2018 v 13:28

[10]: Děkuji, Růženko, to je velmi dobrý nápad, určitě to stojí za zpracování.

12 Anchor Anchor | E-mail | Web | 23. července 2018 v 17:06

:-) (y)

13 jsemucitelka jsemucitelka | Web | 23. července 2018 v 17:21

Již nejsem tolik aktivní blogerka, jako jsem bývala, starý blog mi upadl v zapomnění, protože jsem ho už dál nechtěla psát. Teď začínám s něčím novým a samo o sobě mě to baví, ale vím, že na to není tolik času. :)
Když jsem psala minule, stačilo být opravdu aktivní a psát k věci, potom se člověk snadno dostal do povědomí a na titulní stranu. Dokonce jsem byla i vybrána do rozhovoru s blogerem! Jéééé, to jsem tenkrát byla šťastná. To už se asi nedělá, co? :) Hodně se to tu za ty roky změnilo, co jsem přestala psát. :)

Přeji všem, ať se daří!

14 Tomáš Tomáš | Web | 23. července 2018 v 20:16

[3]: Konkrétní připomínku ani dotaz, který bych musel posílat soukromě, nemám. Jsou to věci, které zajímají zřejmě každého uživatele. Navíc jsem je již průběžně i opakovaně napsal ke komentářům k jiným, třeba i k předposlednímu článku zde. O to více mě mrzí, že na ně za celou dobu nebyl nikdo schopný aspoň symbolicky zareagovat. Copak ty komenty vůbec nikdo nečtete? Je problém napsat pár slov jako odpověď? Stížnosti ohledně technických potíží se v komentářích na Srdci objevují co chvíli. Proč tedy nenapíšete aspoň krátkou noticku, že o nich víte a zkoušíte je řešit, případně že je z toho či onoho důvodu aspoň zatím řešit nestačíte?
Na Vámi avizovaný článek se samozřejmě těším a jsem na něj zvědav. Ale upřímně, po dosavadních dlouhodobých zkušenostech si od toho už mnoho neslibuji a nechávám si rezervu pro pochyby zda k nápravě vůbec kdy dojde.
Neberte si to prosím osobně, jenže jako někdo, kdo je na Blog.cz od roku 2007 nemůžu své rozčarování nad aktuálním stavem skrýt.

15 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 24. července 2018 v 8:30

[14]: V klidu, ještě nejsi zvyklej, že oblíbený způsob jak psát o technických záležitostech blogu je psát o tom, že o nich budeme psát? To bylo nejčastější :D

16 Hanka Hanka | E-mail | Web | 24. července 2018 v 9:19

[14]: Rozumím, Tomáši. Věřím, že během pár dní se celá tato otázka trochu vyjasní a zpřehlední pro nás pro všechny a že se nám podaří navázat k tomuto tématu ucelenější a plodnější diskusi, než tomu bylo doposud.

[15]: Mrzí mě, že to budí tento dojem. Pokusím se tuto naši reputaci propříště trochu napravit.

17 masterofexceptions masterofexceptions | E-mail | Web | 24. července 2018 v 12:43

Mě zajímá, jak jsou na tom vaši vývojáři. Je jich dostatek? Jaktože je najednou tolik problémů a stěžujících si lidí. To jsem tady nikdy dříve neviděl.

18 padesatka padesatka | E-mail | Web | 24. července 2018 v 13:02

Milá Hanko,
nejsem vůbec technicky zdatná, FB nemám, ale maily si přečtu i v mobilu a jsem schopná na ně odpovědět.
Pořád všude píšu, že články jsou na titulce moc dlouho, ale dávat tam nový třeba každý třetí den je asi nemožné. Ten nejstarší by vždycky vypadl. Ovšem, je to peklo. Přiznám, že jako výběrčí jsem v neděli článek na TT nevybrala, nebylo z čeho. To mi trochu ubralo na rebeliích... :-D

19 padesatka padesatka | E-mail | Web | 24. července 2018 v 13:03

[17]: A já Ti píšu, že je tu nový článek... ;-)

20 Hanka Hanka | E-mail | Web | 24. července 2018 v 14:43

[17]: Drobné výpadky některých funkcí, které teď blogeři ve větší míře zaznamenávají, jsou ve skutečnosti paradoxně dokladem usilovné práce našich vývojářů :-) Dobrá zpráva je, že během několika dnů by měly definitivně odeznít.

[18]: Díky za empatii, Michaelo :-) Do možností přihlašování na pracovní mail z mobilu raději nebudu zabředávat,  faktem zůstává, že upozornění na zprávy na FB mi vyskakují na mobilu okamžitě, ať jsem kdekoli a ať chci nebo ne :-) S maily to zkrátka není tak snadné.

21 padesatka padesatka | E-mail | Web | 24. července 2018 v 14:52

[20]: P.S. Já má skvělou povídku na titulku (samozřejmě vlastní), tu jsem si tam moc přála, skoro nikdo ji nečetl, a je přitom ták skvělá, ségra ji dokonce přeložila do španělštiny:
http://padesatka.blog.cz/1606/anezka-ruda

22 K. K. | E-mail | Web | 24. července 2018 v 16:20

Mě by zajímalo, jestli se vývojáři zabývají i opravdu starými věcmi? Většina, co mi nefunguje, už nejde od dob Standy, takže to není nic čerstvýho.

Třeba na domácím blogu, ani na sběratelském (který teda aktuálně nepoužívám) mi nefunguje funkce "vyhledávání", nešlo nastavovat odsazení obrázku od textu (to už jsem dlouho netestovala, ale automaticky tomu přidávám rámeček v barvě stránky - což mě nutí zůstat nadosmrti u bílého pozadí, pokud to nechci celé po jednom opravovat).

Hromadné nahrávání obrázků mi funguje jen v IE, který nepoužívám. v mobilu se lze přihlásit přes nějaký no name prohlížeč, chrome mi dřív hlásil špatné heslo (nezadávala jsem ho špatně), teď to prostě jen nejde. Jenže v tom no name zas nemůžu nic v adminu dělat, minule jsem chtěla alespoň zareagovat na komentář a ta tabulka s přihlášením mi pořád utíkala mimo display, takže se nezadařilo.

Jsou to možná ptákoviny, ale když se jich nastřádá tolik... Poslední dobou ě tu nebaví ani psát a myslím si, že upadlá aktivita je zřejmá i u ostatních. Když už náhodou něco vydám, tak na titulce pak visím děsně dlouho, to se dřív nestávalo, protože po chvilce vás "vyšouply" další články.

Jako ani nedoufám, že by tu zase fungoval nějakej autorskej klub a další mimopsací aktivity, ale aby se mi sem tam smazal jen tak článek nebo se na blogu vůbec neukázal mě otravuje.

23 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. července 2018 v 21:59

[22]: V html uprav barvu toho rámečku na "transparent", abys měla rámeček průhledný - funguje to, já jsem to tak vždycky řešila a co řešila, já to tak stále řeším! :D

24 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. července 2018 v 11:40

Tak nevím, když dávám obrázky normálně je odkliknu mezerou a on se posadí kam chci, někdy ho posunu při psaní či kontrole textu. Také jde udělat koláž a prsknout tam obrázky najednou. Podle toho co se píše. Mám pocit, že ty jmenované potíže nejsou způsobeny blog.cz, ale celkovými "úpravami" v Mikrosoftu, v prohlížečích. Pořád se tam něco "vylepšuje" a ono to není vždy k lepšímu, ale komplikuje  normální užívání. ;-)

25 Lucienne Lucienne | Web | 25. července 2018 v 15:57

Věřím tomu, že vybírat články na titulku je těžká a nevděčná práce. Musí být náročné se probírat všemi těmi články a stejně se vždycky najdou tací, kteří nebudou spokojeni. Popravdě si neumím představit, jak bych se k tomu sama postavila. :D
Jsem moc ráda za tenhle článek, protože jsem dosud nevěděla, jak to vybírání na titulní stranu funguje, a tak mi nahlédnutí za oponu přišlo vhod. Ačkoli... mám pocit, že lidé s blogy zaměřenými jako já (tedy s jejich vlastními literárními pokusy) mají strašně těžké se do výběru dostat. Samozřejmě, je jasné, že hromada z nás zkrátka nedosahuje takové kvality (a netvrdím, že já jí dosahuji), ale když se podívám na ty body, kterými se řídíš při výběru... tak nějak je těžké pro amatérského básníka se dostat do hledáčku. Psát na aktuální témata? To by mě ta politika nebo Cyril a Metoděj museli hodně pálit, aby to pro mě bylo vhodnějším tématem na básničku, než vlastní city a můj soukromý život. :D A co se témat týdne týče... je to parádní věc, ale nemám ráda, když ze sebe člověk musí něco tlačit na téma, jen aby to bylo, na úkor kvality textu. Lidi, kteří to dokáží a udrží si úroveň, obdivuju. :D
Ne, že by mi na tom nějak extra sešlo. Bloguju už pět let, nikdy jsem na titulce nebyla a nikdy jsem to ani neřešila. Ale faktem je, že pokud se pisálek s blogem podobným mému náhodou nespadne pod bod 1 (tedy mezi tvé oblíbené blogy), nevím, jak jinak by se na titulku mohl dostat.
(Btw, když už jsem u toho bodu 1... kde se dá prosím na blogu zapnout to upozorňování e-mailem?)

Ať tak nebo tak, za článek děkuji. :)

26 K. K. | E-mail | Web | 25. července 2018 v 17:19

A ještě mě tak napadá, ono vše souvisí se vším... Odsuď zdrhlo už tolik dobrých blogerů... Ono kdyby to tu fungovalo, jak má, tak by nikam nikdo neměl důvod prchat a hned by bylo na výběr z kvalitních článků.

27 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. července 2018 v 18:19

[25]: Myslím, že se to dělá tak, že v nastavení klikneš pod menu na “Položky menu” a z pravého sloupce přetáhneš do levého obdélník “Odběr novinek” :-) :D

28 Sugr Sugr | E-mail | Web | 25. července 2018 v 18:40

[25]:
Literární blogy, či literární pokusy nikdy neměly na Blogu cz. zelenou či oblibu.
Bývalý správce Standa napsal v samostatném článku, že Literární blogy a básničky nepatří do jeho oblíbených, natož do přijetí za členy Autorského klubu.
Jo, to byly doby S.Rulce.
Na Blogu cz. stále funguje neexistující Autorský blog, ve kterém jsou oblíbené hlavně Deníčky a VIP blogeři už dlouhých 7 let co tu funguji jsou stále stejní, stejní a stejní. Stejné články, které tam nyní vysí celý týden od nich.
Hanka má své oblíbené, jak píše, má i své oblíbené v Autorském klubu, který je stále zviditelňován na Titulce Blogu cz., ačkoliv neexistuje. S Literaturou či básničkami zde neuděláš díru do světa, lepší je, si je psát jen tak pro sebe a lidi, kteří k tobě budou rádi chodit komentovat.
Zřejmě to není ani Hanky parketa.
Já to tak praktikuji 7 let a s mým blogem jsem spokojená, píšeš přeci hlavně pro sebe, tak to tak ber.;-)
Návod na upozorňování na odběr novinek mailem:
1. Musíš se na svém blogu přihlásit do "Správy blogu"
2.Zadáš "Nastavení"
3. Zadáš "Položky menu"
4. Do Položek menu přetáhneš "Odběr novinek"
5. Dáš "uložit"
a je to na tvém blogu na titulní stránce.
Pak už si tam jen zadá ten co tě chce číst svůj mail a budou mu tvé novinky chodit mailem.
Pokud je ti něco nejasné napiš mi na můj blogový mail, který je uveden na mém blogu. ;-)

29 Sugr Sugr | E-mail | 25. července 2018 v 18:42

[28]: omlouvám se za hrubku ve slově -vysí-přišla jsem z práce a už toho mám plné kecky, píšu hrubky,stydím se. ???

30 Lucienne Lucienne | Web | 25. července 2018 v 21:31

[27]: Děkuji za radu. :)

[28]: Děkuji za reakci i za návod. Nějak mě nenapadlo to hledat v menu, ačkoli to dává smysl. Asi taky nemám svůj den. :D

Dost mě mrzí to, co píšeš... Nikdy jsem se o zákulisí blogu nijak zvlášť nezajímala, prostě jsem se starala o své články a své oblíbené blogy a víc jsem neřešila, takže tohle je pro mě novinka. Ale rozhodně souhlasím s tím, co píšeš, že je nejdůležitější psát pro sebe, pro tu radost a pro lidi, kteří mají zájem číst. Vždyť takhle tady žiju pět let, i když je těch čtenářů málo. Jen mě mrzí, jak to celé funguje, a nejen tady... Mám pocit, že s poezií člověk už nikde díru do světa neudělá, nikoho to nezajímá, jak nemáš znělé známé jméno. Snažíš se něco ukázat alespoň na soukromém blogu, ale ani tady nemáš zelenou, protože literární blogy nejsou v oblibě. Tak kde tedy?
A celou tu záležitost s neexistujícím fungujícím Autorksým klubem jsem nikdy nepochopila. :D

31 K. K. | E-mail | Web | 25. července 2018 v 22:06

Já bych to zas tak černě neviděla. Asi i dokážu pochopit, že se na titulku (tím myslím článek dne) dá spíš nějaký rádoby kontroverzní téma, který ponoukne lidi k diskuzím apod. než nějaká povídka/básnička.

A není pravda, že by se na "literáty" úplně zapomínalo, vždyť tu bylo několik soutěží o nej povídku...

Což nevylučuje, že člověk má psát především sám pro sebe, to je snad jasný.

Celkově je to o vkusu a nedá se zavděčit všem. Já teda titulku skoro neotvírám vůbec, protože mě to obvykle nazajímá, stejně tak jako básničky tady. Když mám chuť na poezii, otevřu Erbena nebo Szymborskou. :-D

Nevím no, můj názor je, že by se tu nejdřív měly vyřešit ty technický potíže, aby blogeři neutíkali ke konkurenci a pak se může řešit AK, titulka a další banality.

32 little-booktea little-booktea | Web | 25. července 2018 v 22:18

Čekala jsem něco jinèho článku, myslím jako zlepšování např. V psaní článků, typy písma atd.. a jinačí větší i než to to...
Co se týče výběru článku, tak si myslím,že jsou jedno strašné, chybí tam nějaké kreativní, knížní nebo recepty, aby si lidi mohli vybírat a ne furt na téma týdne, taky bych mohla napsat článek sekunda života, o tom jak mě srazilo auto....

33 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 25. července 2018 v 22:29

[21]: Milí blogo-čtenáři, mohu potvrdit, že článek ode mě dostal pomyslnou pečeť garance kvality. Takže, pokud jsi ho ještě nečetl(a), šup na "značkový" blog! ;-)

34 Hanka Hanka | E-mail | Web | 25. července 2018 v 22:35

[22]: O všech popsaných problémech víme, většina z nich má jednoho dlouhodobě neřešeného společného jmenovatele, a tím jsou zastaralé technologie. To je věc, na které nyní pracujeme, a jakmile ji vyřešíme, postupně by měly zmizet i tyto problémy. Více už brzy v samostatném článku. Autorský klub bych ráda zkusila znovu oživit ještě během prázdnin.

[28]: Osobně proti literárním blogům nic nemám, problém je spíš s tím najít takovou povídku (popř. báseň), která za přečtení a zveřejnění opravdu stojí. A také není tak snadné na tyto autory na Blog.cz jen tak narazit. Měla jsem jednoho svého oblíbeného literárního autora, který mi pravidelně posílal odkazy na svou novou tvorbu, ale ani on už na Blog.cz bohužel není.

35 padesatka padesatka | E-mail | Web | 25. července 2018 v 23:10

[33]: Dorinko,
znovu a znovu děkuju za podporu... :-)

36 Hanka Hanka | E-mail | Web | 25. července 2018 v 23:10

[32]: Díky za zpětnou vazbu, je pravda, že recepty nebo knižní tipy v poslední době zařazuji sporadicky, zkusím to napravit!

37 taborovky taborovky | E-mail | 26. července 2018 v 6:44

Za mě jsem byla nedávno hodně mile překvapená že i můj článek se dostal na titulní stranu, nevím jestli to už nebylo z nouze :-D , ale v každém případě děkuji, přitáhlo mi to nové teplejší čtenáře, které mé zaměření zajímá.
Nedávno jsem si říkala že zkusím svůj blog přesunout a vytvořila si provizorní blog jinde, ale abch pravdu řekla tady mi to prostředí připadá takové více přátelské a ta komunita kolem jsou fakt super lidi, nikde jinde jsem se necítila tak dobře ;-)

38 taborovky taborovky | E-mail | 26. července 2018 v 6:46

[37]: teplejší :-D chtěla jsem napsat stálejší

39 Eliss Eliss | Web | 26. července 2018 v 8:28

[38]: :-D  :-D  :-D

40 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 28. července 2018 v 16:22

Veľká vďaka za tieto informácie! Ale čiastočne som si niečo také aj myslela, že ako to vlastne funguje. Škoda je len, že už menej ľudí komentuje titulky, ako kedysi, kde bolo na titulnom článku aj 100 komentárov. Chcelo by to, aby ľudia začali viac komentovať články. :-) Je ale super, že takto inovujete, a nestagnujete. Samozrejme, sú tu určité chybičky, ktoré by sa dali zlepšiť, ale nejde všetko naraz. Ja osobne sa snažím propagovať aj na svojom blogu aj iné blogy a články, ktoré ma zaujali. Alebo navrhujem tipy z téma-týdne, ktoré ma zaujali, takže aspoň takto sa snažím prispieť. Premýšľala som, že sa prihlásim aj ako výberčí z téma týdne, ale asi tomu ešte dám čas. Možno potom už nebude ani treba. :D Každopádne, toto je blog.cz, je to český blog, a sú tu väčšinou češi, a pre nás slovákov je dosť ťažké sa presadiť. Avšak u nás nič takéto dobré nie je, ako blog.cz. A preto sa vždy sem rada vraciam. :-)

41 executor executor | E-mail | Web | 30. července 2018 v 10:21

Využijem, že Hanka nám odpovedá (Ahoj, ešte som nemal tú česť) a pripravuje niečo o technických otázkach. Ja som mal to šťastie, že problémy s prihlasovaním alebo nahrávaním obrázkov som tuším nezažil. Priveľká reklama ma samozrejme iritovala. Nefungovalo mi vyhľadávanie na blogu podľa zadaného slova - a to pritom sa dá použiť prepojenie na google, kde sa za hľadané slovo pripojí výraz- site:(adresa blogu). Ešte mi nefunguje centrovanie videí, kým centrovanie obrázkov áno a tak je to spolu v kontraste. Ďalšia vec nejaké divné preformátovanie farby písma, kvôli ktorému veľmi nemôžem dávať zverejňovať naplánované články, lebo sa potom niektoré odstavce nezobrazia správne, len po označení kurzorom.

[40]: Ide skôr o to, ako by sa mali články komentovať. O spam psychicky narušených spam-emo-teeniek vážne nestojím. Prosím, zastavte ich niekto už, pridávajú viac obsahu, než je pre jedného človeka reálne napísať za deň a teda podľa všetkého ide o kopírovanie.

42 diviznacka diviznacka | E-mail | Web | 30. července 2018 v 16:11

Dobrý den. Jsem ráda, že snad v technických článcích dojde i na to, že mi nefunguje vyhledávání mých článků na mém blogu: "Hledat: na tomto blogu či na celém Blog.cz. Vybírám nejlepší články mého blogu pro moji virtuální knížku a opravdu by mi pomohlo, kdyby to fungovalo jako kdysi. Do okénka jsem napsala přesný nebo témeř přesný název článku a ten se mi objevil víckrát, protože si k svým článkům píšu i anotace jejich obsahu. I za tento první článek jsem vděčná a přeji úspěch novinkám :-)

43 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 30. července 2018 v 20:24

[40]: Luckey Luke, potvrzuji! Taky můj článek do tipů zařadila, za což moc děkuji a potěšilo mně to! :)

[37]: Oo, to je tak pěkný, že díky titulce si dostala své nové pravidelné čtenáře. :) Ooo, tak to ti závidím! :)

[38]: :D :D Vtipný

[4]: Je Kerr, moc pěkné vidět, že pomáháš Hance, a vlastně tak celému Blog.cz! Jménem mým ti za to děkuji, Kerr! :)

[21]: Páni, je hezké vidět, Padesátko, že ses na tu přední stranu dostala! :)

[28]: Ooo, já tak rád vidím, že si blogeři dokáži navzájem dokonce pomáhat. :) Sice si to mohla neudělat ale rozepsala ses a pomohla si tím své kolegyni! :) To moc rád vidím. To je hezké vidět. Aby si věděla, není třeba dlouze vypisovat návod cesty stačí adresa http://admin.blog.cz/nastaveni/menu/polozky a říct přesunout polížku Odběru novinek. :) Tak a taky jsem ti pomohl! Karmicky snad vyrovnáno. :D

Teď již k samotnému článku.../

„6) znovu se dívám do e-mailové schránky blog@blog.cz, zda mi náhodou někdo neposlal svůj vlastní tip. To se ale stává sporadicky." Já jsem několikrát si řekl, že budu většinu dne číst články z Nové články a jednou dokonce od 9:00 do 1:00 a nebylo tam moc kvalitních článků. Ten, který se mi z nich nejvíce líbil, se překvapivě dočkal na titulku aniž bych musel nijak zasahovat, takže chválím dobře odvedenou práci, Hanka! :)

„Například o červencových státních svátcích jsem hledala články na téma "Jan Hus" nebo "Cyril a Metoděj"." Chválím Vám nápad! :) Jako Google a Seznam, YouTube se přizpůsobují měním loga, tak je super nápad dávat článek na titulku k tématu svátku. Až na to, že já 19-ti letý kluk, bych článek o Janu Husovi neocenil, takže se nedivím, že moc nevznikají.

Chci zdůraznit, že všechno, jakýkoliv názor může být jenom názorem jednotlivce a nikoliv většiny uživatelů, takže každý názor naplňovat nemusíte. :)

44 Mora Leray Mora Leray | Web | 30. července 2018 v 21:15

Moc děkuji za tyto informace! Myslela jsem si, že to tak bude. Také často čtu články z titulní stránky, ale zároveň mám i své oblíbené blogy, na které nedám dopustit. :D
Poslední dobou...
Rozhodně mám problém i s těmi technickými věcmi, takže jsem na článek o tomto tématu zvědavá. Ráda bych věděla, jestli to, co se poslední dobou děje mně, stává i někomu jinému. :-)

45 Lucienne Lucienne | Web | 1. srpna 2018 v 11:36

[43]: Ano, je to super, když vidíš, že lidé kolem jsou pořád ještě ochotní přispět svými pár slovy a pomoct ostatním. Jsem vděčna. :-D O:-D A tobě samozřejmě taky, rozhodně se to karmicky vyrovnalo. :'D  :-D
Zásadní problém ale je, že blog jaksi odmítá přijmout změnu v mém menu. Mohu tam odběr novinek přesunout kolikrát chci, uložím nastavení, blog mi spokojeně zeleně zahlásí, že změna úspěšně proběhla, ale stejně jsou sloupce ve stejném stavu jako před přetažením... a odběr novinek se na hlavní stránku blogu samozřejmě nedostal.
Tak nějak už jsem vzdala to vztekání se nad podobnými technickými rarachy. Asi se budu muset smířit s tím, že na odběr nemám nárok (minimálně dokud se technické potíže nenapraví). :-D

46 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 11:56

[45]: Doporučuji zkusit stejný krok v jiném prohlížeči. :) Třeba to bude fungovat. Několikrát se stalo, že jen vývojáři jen na nějaký prohlížeč zapoměli. :D
Zkus třeba Opera, Edge, Google Chrome, Safari,... :-) Stačí jeden jiný a uvídíš jestli to je tím. :) :) :) :-)

47 Anchor Anchor | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 13:22

[45]: Jojo, to je vlastně pravda, myslím, že jsem před několika měsíci zkoušela upravit toto nastavení a taky se mi to nepodařilo! :/ :D

48 Lucienne Lucienne | Web | 1. srpna 2018 v 14:07

[46]: Děkuji za radu, ale ani tak se nezdařilo. :( Používám primárně Chrome a teď jsem zkusila Operu, ale dělá to to samé.
Každopádně, tvá karma si tě určitě vychvaluje! :'D :'D

49 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 14:42

[48]: Aspoň můžeš s klidem žit, že chyba není na tvé straně! :) A to je v pohodě. :)

„Každopádně, tvá karma si tě určitě vychvaluje! :'D :'D" :D :D

50 Asterius Asterius | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 20:51

Místo zasílání na e-mail je také možné používat RSS čtečku. Ta je pro mě lepší.

51 Hanka Hanka | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 12:13

[45]: Prosím o strpení, během několika málo dnů by tyto drobné chyby měly být odstraněny. Nový článek o technickém stavu blogu, kde se dozvíte více, vyjde dnes nebo zítra.

52 Anchor Anchor | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 13:51

[51]: O_O  :D (y)

53 Lucienne Lucienne | Web | 3. srpna 2018 v 9:39

[51]: V pohodě, já chápu, že je to náročné. Všichni si počkáme jak dlouho jen bude třeba. :)

54 K. K. | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 19:48

Dneska se mi asi po 3 letech povedlo přihlásit do adminu přes mobil O_O Jen tak dál! Díky.

55 Anchor Anchor | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 21:08

[51]: No dnes je to zítra... (jen připomínám) :D

56 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 8:37

[51]:
[55]:
Že on ten článek neprošel cenzurou?! Protože dnes je již pozítří...

57 K. K. | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 14:42

[56]: Třeba je zveřejněný, ale díky technickým problémům se neukázal. :-D

58 Sonya Sonya | E-mail | 4. srpna 2018 v 15:03

Ja vás nechápem, prečo ste už všetci svorne neprešli napr. na WordPress, tam je toooľko možností... A díky veruce si blog poľahky premigrujete. Okej, komunita... ale to mi pripadá ako jediná výhoda a držanie sa niečoho, čo je skôr nostalgia než skutočnosť... Tu je to tak strašne primitívne a očividne i stále blbo fungujúce :)
Napr. teraz mi to pred zverejnením vyhadzuje chybu, že položka "web" neobsahuje platné URL. Že WTF?

59 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 15:24

[57]: :-D :-D Že by konečně správná diagnóza?? :-D :-D

60 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:58

[59]: [57]: :D Vtipný! Ale stejně, měli by jsme si práce Hanky vážít. Jak napsala K. „Dneska se mi asi po 3 letech povedlo přihlásit do adminu přes mobil O_O Jen tak dál! Díky."
Za působení Hanky se to tady dost vylepšilo! Některé věci nefungovali takžka roky a nikdo je neOpravoval - do teď! Měli by jsme PROTO tedy cítít, že to je v pohodě - ať článek trvá napsat JAK DLOUHO TO BUDE. :) Článek alias slova jsou vedlejší vůči činům! A proto i kdyby tu nakonec nebyl, tak pokud bude Blog.cz fungovat - budu spokojen.

Jinak pokud mi hodíte komentář na blog - budu rád lidičky! :D

61 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 20:42

[60]: Tak nějak s tebou souhlasím, hlavně ať to tu funguje. :-) To by bylo příjemné překvapení, protože občas vážně trnu hrůzou, že nás Nova úplně vypne. :)

Jinak děkuji za článek, člověk má pak pocit, že se tu skutečně něco "líhne k lepšímu". :-)

62 Černovláska Černovláska | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 15:22

Taky jsem ráda, že by se to tu mělo konečně začít obracet k lepšímu. Ale napsat přesné datum, kdy vyjde článek a pak ani o 2 dny později není, mi nepřijde jako dobrá vizitka.

63 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 6. srpna 2018 v 17:34

Mne sa to tým mobilom ide väčšinou vždy do administrácii prihlásiť, alebo zostanem trvalo prihlásená, a len málokedy sa mi stane, že mi to nejde. Každopádne, ale je tu čo zlepšovať. Už čakám na ten článok. :-) A verím aj ja, že sa začne nejak napredovať, a uploadovať. :-)

64 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 21:59

Mě je upřímně úplně jedno, kdo nebo co bude na titulní stránce. Naprosto ji ignoruju a občas si jen projedu blog dne, kvůli designům. pokud mě nějaký zaujme, tak ho rozkliknu, jinak jsou mi putna. :-D

65 Tomáš Tomáš | Web | 7. srpna 2018 v 7:17

Nečekal jsem zázraky. Fakt ne. Pro začátek by stačilo aspoň něco malého. Prťavého. Třeba jenom mikroskopického. Ale avizovat článek s tolik očekávaným vysvětlením roky debatovaných potíží, určit jeho datum a pak dělat mrtvého brouka - bez omluvy, zprávy, zdůvodnění... To už není jen technický nebo organizační problém. To je prostředníček vystrčený na všechny zbývající uživatele.
Už konečně něco dělejte, nebo to celé skončete a přestaňte dělat z lidí pitomce.

66 K. K. | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 7:24

[65]: Je to trošku trapas no. A to jsem tak jásala, když jsem v týdnu pocítila odstranění jednoho problému, asi to bylo předčasné.

67 NaTyy NaTyy | Web | 7. srpna 2018 v 12:42

Tak nevím, dle mého názoru se tu pořád píší nějaké "naděje" jak zlepšit blog ale skutek jaksi utek. Mně třeba nejdou nahrávat naráz obrázky, nemohu je dávat vedle sebe a xx dalších chyb. Ale je mi líto mazat si blog na této doméně a zase vše stěhovat. Už by se mělo začít něco dělat a ne jen tu vést plané řeči. :-|  :-|

68 Surly Surly | Web | 8. srpna 2018 v 17:28

Výpadky som osobne nezaznamenala. Asi vďaka mojej mizernej aktivite. Nejak strácam energiu presunúť články na blog. Keby som neaktualizovala zoznam knižiek prečítaných v Knižnej výzve 2018, tak sa (hanba mi) ani do blog.cz neprihlásim a neuvidím nové tt, čo ma nevyprovokuje navštíviť tento blog. (Ono jest bežná prax sľuby nadšeného admina a následný útlm. Nijaké info články alebo relevantné fb statusy).
Občas mám pocit, že čoskoro budem viac "blogovať" na fb ako na blogu.

Z komentárov k tt a pod. potom zisťujem, ako na trt to tu je. A úprimne? Normálne ma to potešilo. Je jasné, že sa prechod, modernizácia nezaobíde bez výpadkov. Tak prajem vývojárskému týmu i adminke pevné nervy pri pokorení výzvy akou blog.cz bezpochyby je a najmä s nami netrpezlivými, nateraz už skeptickými blogermi.

Hlavne si nepúšťať kritiku až tak k telu, vypočuť, dať najavo záujem o vyriešenie problému, no nebrať to až tak. Lebo inak by sa jeden zbláznil. Každému sa vyhovieť nedá. A niemti niečo vždy kritizuje. Dokonca aj to ak niekto chce pomôcť nezištne ako tomu bolo pred časom.

PS: Apropos načo sa propaguje nefunkčné AK a jeho členovia? Keby AK zase fungovalo a naberalo členov, nič nepoviem. No inak je to otravné. Čo tak stránka témy týždňa kde sa to snaží žiť, nezaslúži si radšej ten odkaz na blog.cz?

69 Sarah's History Sarah's History | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 8:22

[5]: Kontaktovala jsem na Facebook, ale po třech dnech mi to stále píše, že upozornění o té zprávě nepřišlo. :/

70 Hanka Hanka | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 10:54

Díky všem vytrvalým blogerům za podnětnou kritiku i za pochopení a podporu.
[69]: Upozornění přišlo, blog byl zařazen, těším se na vydání nového článku :-)

71 Anchor Anchor | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 15:04

[69]: [70]:

I see what you did there! O_O  :D

72 Sarah's History Sarah's History | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 15:18

[71]: Ještě ne, to nejlepší teprve přijde. :-D

73 ALKA ALKA | E-mail | Web | 6. září 2018 v 9:22

Nemajíc jinou možnost, ptám se tady: Co se to proboha od září s blogem děje? Zářijový článek se mi zobrazuje jak kdy - více ne než ano. Když už se zobrazí, z 10 komentářů ukáže tři a k dalším se nepropracuju... a když jsem se konečně propracovala, nedám odpověď. :-(
Je to děs. O_O
Copa se to děje? ???

74 ALKA ALKA | E-mail | Web | 6. září 2018 v 9:24

Od září se mi nezobrazuje (jen občas) můj zářijový příspěvek. Když se náhodou ukáže, zjistím, že mám 10 komentářů, ale zobrazí se jen tři.
A teď už tam nenarvu ani svoji odpověď... :-!  ???  O_O

Copa se to děje? Dokonce ani sem jsem tento dotaz nenarvala na poprvé, a jestli ani teď, tak třetí pokus dávat nebudu. :-|

75 ALKA ALKA | E-mail | Web | 6. září 2018 v 12:53

No - výborně - nejdřív nic, teď se zduplikovalo.
Stejně ovšem na svém blogu nemám zobrazené na první klik své články ze září. Neb jsem napsala i 6 řádků dnes, jak mě blog.cz dělá problémy až mě vypejká...

Přitom odpovědi na mejl mě chodí...a pak na blogu hledám a nenacházím. ???

Tsss - neotevře se mi... O_O  ???  :-!  :-|  :-(

76 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 10. září 2018 v 14:46

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama