Rozhovor s vítězkou vánoční soutěže

21. února 2018 v 23:16 | Hanka |  Rozhovory
Začátkem února se nám podařilo najít se sympatickou brněnskou studentkou a copywriterkou Bárou (alias Barbarou Jane z blogu Barborové příběhy) společný termín a sejít se na kafe, které si Bára po právu zasloužila svým vítězstvím v naší vánoční soutěži. Po prohlídce redakce TV Nova a Nova.cz jsme si měly možnost popovídat o řadě témat od koček po koloběžky. Bohužel se nám do nahrávky a do článku vešla pouze část tohoto rozhovoru, ale věřím, že pro vás tohle čtení bude stejně zajímavé a inspirující, jako bylo celé setkání s Bárou pro mě.

Pokud chcete být na Bářině místě a také stojíte o nahlédnutí do zákulisí Blogu nebo produkce pořadů TV Nova, mějte oči a uši nastražené, nová soutěž už se blíží!

Blahopřeji ti k vítězství v soutěži, jak se ti líbí cena?
Já jsem se ještě ani nestihla podívat, ale myslím, že jsem dopředu trochu tušila, co to je. Moc se mi líbí tričko s kočičkou, i pan doktor je roztomilý. Jsem vděčná za možnost podívat se sem, to se člověku často nepodaří. Nejvíc oceňuji možnost vidět studio, kde se točí Televizní noviny. To je asi to hlavní, co z televize stíhám vnímat, většina lidí mého věku už se moc na televizi nedívá. Zajímavé bylo taky vidět studio, kde se natáčí další pořady jako duely a debaty.

Jaký byl tvůj nejsilnější dojem z prohlídky redakce a studií?
Nejvíc mě asi překvapilo, že se jedno studio používá pro natáčení takového množství pořadů. Na druhou stranu mě to ale překvapilo příjemně, byla jsem připravená na až děsivě obrovský prostor, ale nakonec si tu nepřipadám nepříjemně, jak jsem čekala. Další skvělý dojem je ten, že kohokoli jsme potkali, vždy se všichni chovali ochotně a neváhali nám cokoli ukázat a vysvětlit.


Jak tě napadl námět na tvou soutěžní povídku? Byla v tom osobní zkušenost?
Ano, pracuji v marketingové agentuře jako copywriterka a občas se nám stane, že třeba vypadnou pojistky. Měli jsme takové období, kdy nám to dělal kávovar nebo rychlovarná konvice, a to je teprve tragédie, protože markeťáci spotřebují strašně moc kafe. A když se něco takového stalo, scházeli jsme se všichni v jedné místnosti a tvářili jsme se, jako když na Vánoce shoří stromeček. Protože jsme ale nikdo nevěděli, co s tím, snažili jsme se v tom najít aspoň něco pozitivního. Třeba že když jsou ty Vánoce, je vlastně prima být oflajn. Ale ve výsledku jsme stejně na prášky, protože Vánoce jsou pro nás sezóna, kdy musíme šlapat na 120 %. Většinou to tedy končí tak, že když se internet nepodaří nahodit, odjíždíme pracovat jinam.

Čím myslíš, že jsi zaujala hlasující čtenáře víc než ostatní soutěžící?
Možná tím, že jsem se to pokusila pojmout trochu vtipně. Dopředu jsem tušila, že tohle téma bude vyvolávat spíš nostalgickou vlnu a vzpomínání na doby bez internetu, tak jsem se pokusila to vzít optikou dnešní doby, která podle mě není o nic horší než ta dřívější, ačkoli v tomhle ohledu může být komická.

Byl v soutěži nějaký jiný příspěvek, který sis zvlášť zapamatovala?
Rozhodně mě zaujala přihlášená sci-fi povídka, ačkoli obvykle sci-fi nečtu a nemám ho zvlášť ráda, tady se mi líbila závěrečná vtipná tečka, kdy to celé člověku docvaklo.

Já sama jsem si tě na blogu všimla díky článkům o psaní diplomky, pokud se nepletu, studuješ český jazyk. Už máš obhájeno?
Ještě ne. Ta diplomka vzniká dost legračně, protože jsem k tomu přistoupila trochu jinak, než možná bývá zvykem, když člověk chce prostě něco napsat a rychle odstátnicovat. Já jsem si ale řekla, že chci opravdu něco zjistit… a pak možná i odstátnicovat. To téma si roste vlastním životem, takže diplomka v tuhle chvíli vůbec není na světě. Navíc se teď chystám na Erasmus, takže mám před sebou ještě dost času.

Kam se chystáš?
Do Neapole.

Takže mluvíš italsky?
Učím se, čeká mě výuka v italštině.

Zpátky k tvému blogu a tvé profesi. Dá se tedy říct, že tě tvoje psaní živí?
Vlastně ano. Nepíšu sice kdovíjak kreativní věci jako povídky a podobně, živím se psaním reklamních textů a webů. Spousta lidí tím pohrdá, ale osobně mám tuhle práci ráda.

A pomohl ti v tom nějak tvůj blog?
Myslím, že ano, když jsem se hlásila na svou dnešní pozici, posílala jsem společně s žádostí i odkaz na svůj blog a je možné, že kolegy zaujal. Ale blog mi později pomohl ještě jinde, minulý rok jsem psala seriál o koloběžkách pro jeden sportovní obchod, a tehdy mi pomohlo, že jsem měla na blogu článek o koloběžkách, díky tomujsem tuhle spolupráci mohla navázat.

Co tě k založení blogu vlastně přivedlo na úplném začátku?
To byly ještě takové pubertální pohnutky, spousta lidí začíná tak, že má nějakou svoji oblíbenou kapelu. A já mám zase muzikály. Jednu dobu jsem se strašně zamilovala do Fantoma Opery, četla jsem knižní předlohu i spoustu dalších knížek, viděla jsem různá filmová zpracování a pak jsem narazila na muzikálové pokračování. Tehdy jsem zjistila, že to je natolik nová věc, že na internetu nejsou žádné překlady textů do češtiny. Tak jsem si je začala překládat, což bylo samo o sobě docela vtipné, moje angličtina nebyla tehdy zrovna nejlepší. Pak jsem přemýšlela, kam s těmi texty dál, a tak vznikl můj blog. Původně byl tedy založený na muzikálech a hlavně na Fantomovi, jenže to téma je dost úzce zaměřené a cílí na malou skupinu lidí, takže časem jsem se dostala úplně jinam.

Proč sis tehdy vybrala Blog.cz?
Bylo to tehdy to nejjednodušší řešení. Už když jsem byla na základce, moje spolužačky si zakládaly blogy na Blog.cz, kde si krmily takové ty třpytivé potvůrky, které byly tehdy dost populární. Hlavní roli v tom asi hrálo to, že založení blogu je tady jednoduché, člověk nemusí sám nic řešit.

Vím, že jsi nedávno přestěhovala svůj blog jinam. Co tě k tomu vedlo?
Důvodů bylo víc, nemůžu ale říct, že bych odcházela z Blog.cz ve zlém. Spíš jsem měla dojem, že vlastní doména dává blogu punc dospělosti, že už to není blog, který jsem si založila na chvíli. S WordPressem umím díky tomu, že jsem v práci měla možnost s ním pracovat, takže vím, co všechno tam je a není možné. Navíc jako bohemistku mě na Blog.cz štvalo, že nejsem schopna ovlivnit, jestli mám spojovníky místo pomlček nebo české uvozovky. Zároveň jsem se chtěla zkusit osamostatnit a zjistit, co se s blogem stane dál.

Myslíš, že změna domény povede na tvém blogu i k dalším změnám? Třeba co do stylu nebo výběru témat?
Řekla bych, že tahle změna u mě proběhla ještě na staré adrese. Když jsem začala pracovat jako copywriterka, začala jsem si uvědomovat, že pokud chci, aby to někdo četl, musím se o to trochu snažit. Takže už rok nebo dva zpátky jsem se začala starat o to, jak je článek strukturovaný, jestli není moc dlouhý, jestli tam není něco, co nebude lidi zajímat. Spíš bych řekla, že moje přestěhování je vyvrcholením tohohle procesu než naopak spouštěčem.

Jakou největší změnu tedy podle tebe prodělalo za celou dobu tvoje blogování?
Kromě toho, že jsem se přestěhovala, také založení facebookové stránky. Kromě toho trochu víc řeším formátování, už to není tak, že do blogu vyplivnu to první, co mě napadne.

Co je tvoje největší inspirace?
Asi reálný život. I moje facebooková stránka je založená na věcech, které se mi skutečně dějí. Mezi svými kamarády jsem známá jako nemehlo, který se kdekoli ztratí, cokoli zapomene a rozbije. Takže každodenní realita je mi nekonečnou studnicí inspirace.

Na blogu píšeš o osobních tématech, včetně partnera a vašeho vztahu. Čte tvůj partner tvůj blog a co na něj říká?
Ano, čte. Udělal si z toho takové hobby, protože ví, že nesnáším, když mám někde překlepy nebo chyby, a občas to po sobě nevidím. Tím raději si přečte každý můj nový článek a hlásí mi, co tam všechno našel. Takže to čte spíš ze škodolibosti, než že by se sám až tolik zajímal.

Takže je spokojený s tím, jak je tam prezentovaný?
Asi se s tím smířil. Dokonce mi udělal takovou schválnost, že si založil vlastní stránku na Facebooku a občas mi tam něco komentuje ze svého úhlu pohledu.

To mě přivádí k otázce, jestli Bára a Žum na tvém blogu jsou spíš reálné osoby nebo literární postavy, které jsou skutečností pouze inspirované?
Já bych řekla, že to jsou skutečné postavy. Sama jsem si řekla, že si nebudu žádné příhody vymýšlet. Ale na druhou stranu jako studentka jazyka a literatury vím, že se nedá věřit autorovi, který tvrdí, že postavy jsou reálné. :-) Nakonec už to, které příhody vyberu nebo nevyberu, rozhoduje, jaké postavy z nás ve výsledku budou. Řekněme, že všechno, co člověk hodí na papír, je vždy trochu stylizované.

Je nějaké téma, které je pro tvůj blog naopak absolutní tabu? Přemýšlela jsi o tom, o čem rozhodně nechceš psát?
Nepíšu třeba o problémech, když se třeba vyskytnou ve vztahu. Jasně, každý se někdy hádá, ale já mám takovou zásadu, že to si musí lidi nejdřív vyřešit spolu, ne aby to rozmazávali po internetu. Snažím se neřešit ani politiku, protože už teď před volbami bylo vidět, že spousta lidí to řeší i na místech, kde to obvykle nečekáš, a čtenáři na to reagovali dost negativně. Nikdy asi taky nezavítám do oblasti kosmetiky nebo módy, protože tomu ani trochu nerozumím.

Máš nějaký velký blogerský nebo čistě literární vzor?
Spíš literární. Asi každý bloger uvažoval o tom, že napíše knížku, ale čím lepší autory čtu, tím míň mě to láká, protože si říkám, že průměrné literatury je moc a ta lepší asi není to, co bych zvládla. Ale kdybych měla jmenovat nějaký vzor, tak třeba teď jsem dočetla román HHhH od Laurenta Bineta a jeho autor je podle mě nejgeniálnější spisovatel za posledních x let. Takže kdybych měla někdy psát knížku a někým se inspirovat, byl by to asi on. Popřípadě můj další oblíbený autor Jiří Kratochvil. A že bych měla blogerský vzor, to se říct nedá. Ráda se inspiruju u každého trošku.

Jak vidíš pokračování svého blogu do budoucna? Dovedeš si představit, že se z tebe stane třeba blogující matka?
Tak to si zatím neumím moc představit. Teď se přirozeně téma blogu nejspíš přesune právě do Neapole a je otázka, kam pak budu dál pokračovat i profesně. Uvažuju o tom, že půjdu dělat doktorát, takže uvidíme, jestli třeba nebudu víc zaměřená tím směrem. Může se samozřejmě stát, že ze mě bude blogující maminka, ale trochu mě to děsí. Tohle téma často sklouzává do povrchnosti a je málo podobných blogerek, které o něm dokážou psát smysluplně. Ale pak má o to větší význam je číst, i když člověk sám nemá dítě. Tak uvidím, jestli třeba jednoho dne budu sama schopná udržet tuhle lajnu.

A co bys popřála do budoucna platformě Blog.cz?
Aby dokázala pokračovat v linii, která se tu objevila v poslední době. Bylo období, kdy si spousta lidí stěžovala například na výběr článků na hlavní straně, na to, jak fungoval nebo nefungoval Autorský klub. Teď mám pocit, že se tam začaly dít nové věci a začalo se to trochu obracet k lepšímu.Přála bych té platformě, aby tam přicházeli dobří blogeři, nejen třpytivé blogísky, které umřou po týdnu. Zkrátka aby Blog měl své kvalitní stálice. A ať je to už jenom lepší.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | E-mail | Web | 22. února 2018 v 8:01 | Reagovat

Chtěla bych ještě jednou poděkovat Hance za skvělou možnost nakouknout tam, kam se člověk obyčejně nedostane. A taky Blog.cz za ty roky, které jsem tu mohla strávit. Ať se daří! :)

2 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 22. února 2018 v 11:16 | Reagovat

Hanka vypadá tak dobře a Bára musí být tak milá, že jí něco takového poskytla. :) Hlavně, že jste si to obě užili! :)
Cítím z toho rozhovoru, že Hanka je rozumná osoba. :) Doufám, že už mají v práci poslušný kávovar. :)
Na Srdci blogu otevřeně o tom, proč se odstěhovala - odvážné! To chválím.
Fakt, že přítel to čte spíše ze škodolibostí může působit vtipně :D ale škoda. :/ V animáčích je taky celkem vtipné, když na Kojota spadne 50 tunový balvan ale není to moc hezký. :D
"Sama jsem si řekla, že si nebudu žádné příhody vymýšlet." - Zajímavé ale ještě zajímavější je "Ale na druhou stranu jako studentka jazyka a literatury vím, že se nedá věřit autorovi, který tvrdí, že postavy jsou reálné. :-)" :D  :D
"Je nějaké téma, které je pro tvůj blog naopak absolutní tabu?" Dobrá otázka!
"Ráda se inspiruju u každého trošku." Třeba se jednou inspiruješ u mně. :) Né, to je blbost. :D :D
Jinak Hanko, mám pro tebe malou radičku. :) Když jsem byl mezi blogy dne nebo na přední straně v tom slajdu, tak na návštevnosti se nic z toho neprojevilo, tak moc dobře, jako článek na blogu Srdce blogu. Sice nepřišlo tolik lidí, jako z titulky ale! oni byly ti návštevníci mnohem aktivnější! Nepodívali se jen na jeden článek ale prozkoumali skoro celý blog. Což je teda super! :) Má rada tedy je: Nepodívat se jen na číslo jedinečných návštev na Blog.cz ale i na číslo Zobrazení stránek a potěšit se tím. :) http://admin.blog.cz/zebricky/navstevnost-blogu U mně to bylo 141 lidi a 2 866 zobrazneí stránek, ale tobě se to rozhodně podaří překonat. I když si nejsem zcela jist, protože tu není odkaz. :D Ale tys už to asi měla v předchozím článku o výhře v soutěži. :) Takže dobrý. :) Jinak líbí se mi moc ta možnost, že by i ostatní blogeři navštívili TV Nova. :) To se mi líbí. Je to dobrý a Blog.cz to skoro nic nestojí. :) Chytře vymyšlený! :) Moc pozitivní komentář. :D Pokusím se o něco negativního. :/ Je to dlouhé, ale dobré věci mají být dlouhé! :D Tak, to moc nevyšlo. :D No nic, vzdávám to. Zasloužíte si pozitivní komentáře.

3 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 22. února 2018 v 11:17 | Reagovat

[2]: Je tu odkaz! :D Magicu, ty ses přehlíd! :D

4 blog blog | E-mail | Web | 22. února 2018 v 11:22 | Reagovat

[3]: To je v pořádku, původně tam nebyl :-) Bod za všímavost :-)

5 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 22. února 2018 v 11:25 | Reagovat

[4]: Jé, děkuji za odezvu. :) :)

6 Eliss Eliss | Web | 22. února 2018 v 11:36 | Reagovat

Bára je moc sympatická, už se těším na tu novou soutěž :-)

7 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 22. února 2018 v 11:46 | Reagovat

Skoro to vypadá, jako byste se nemohli rozhodnout, jestli se Kratochvil píše s dlouhým, nebo krátkým i - a tak jste tam vrazili obě :-D
Hezký a pozitivní rozhovor dvou Bár, byť možná zůstává trošku na povrchu věcí. Ale kdo by od obyčejného interview chtěl nějaké hlubiny :-)

8 blog blog | E-mail | Web | 22. února 2018 v 12:17 | Reagovat

[7]: Díky za komentář i za upozornění na překlep, už jsem chybu napravila :-)

9 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 22. února 2018 v 12:54 | Reagovat

[8]: Och pardon, teď teprve mi došlo, že je to Hanka a Bára a ne dvě Báry! Omlouvám se za faux pas, paměť má někdy velkou setrvačnost :-)

10 blog blog | E-mail | Web | 22. února 2018 v 12:57 | Reagovat

[9]: Nic se neděje, ještě nedávno byste s těmi dvěma Bárami měla pravdu :-)

11 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 22. února 2018 v 18:31 | Reagovat

Chybí mi informace, kolikrát se Bára v průběhu prohlídky ztratila a kolik kamer stihla porazit!:)

12 Bára Bára | E-mail | Web | 22. února 2018 v 18:37 | Reagovat

[11]: Prosím pěkně nulakrát, měla jsem zkušené průvodce! :)
Ale málem jsem se ztratila cestou na Barrandov. Smíchovské nádraží je děsivé místo.

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 22. února 2018 v 21:54 | Reagovat

Rozhovor se mi četl velmi příjemně, tak přeji Báře hodně dalších úspěchů na poli literárně-blogovém i v prostorách pod Vesuvem :-).

14 taborovky taborovky | E-mail | 24. února 2018 v 22:23 | Reagovat

[13]: Musím souhlasit, rozhovor se četl pěkně a Báře hodně štěstí a úspěchů ;-)

15 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. února 2018 v 11:22 | Reagovat

Byla jsem zvědavá, jak rozhovor proběhl, přála jsem Báře vítězství. Další úspěchy ve studiu i práci.
Jsem zvědavá na další téma soutěže. Člověk si vyzkouší nejen své schopnosti, ale nakonec i čtenost a podporu čtenářů. Líbilo se mi to. :-)

16 Bára Bára | E-mail | Web | 26. února 2018 v 18:25 | Reagovat

[13]:

[14]:

[15]: Přátelé, mockrát děkuju za milá přání. Spoustu úspěchů (na blogu i mimo něj) i vám! :)

17 stuprum stuprum | Web | 27. února 2018 v 2:24 | Reagovat

Mně opravdu zaráží, proč čím dál víc lidí dělá z blogu úplnou hitparádu a růžově v ní věří, místo aby objektivně uznali, že tu běžný uživatel nemá žádnou kontrolu nad ničím a že co nevidět ho stejně vypnou. :)

18 Eliss Eliss | Web | 2. března 2018 v 19:53 | Reagovat

[17]: Ty jsi zase negativa 8-)

19 Lukas Lukas | Web | 11. března 2018 v 17:46 | Reagovat

Škoda jen, že se zdejších soutěží nemůže účastnit doslova kdokoliv (třeba i mimo síť Blog.cz) - to já bych toho hned využil. :-|

20 nhht nhht | 13. března 2018 v 2:07 | Reagovat

*
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

l
l
l
l
l
l
l
l

21 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 23. března 2018 v 9:00 | Reagovat

Hele neni trochu blbý už čtrnáct dní čučet na ty samý články dne? Přitom se mění minimálně ten o tématu týdne... To je jak za Báry, tyjo.

22 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. dubna 2018 v 19:05 | Reagovat

[21]: Nebo na blogy dne, kde už skoro rok nepřibyl článek? Notáák, tak se snad podívám, co tam dávám...

23 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 24. dubna 2018 v 23:06 | Reagovat

[22]: Nebo na blogy dne, který jsou zrušený?

24 hotmail hotmail | E-mail | Web | 29. června 2018 v 4:59 | Reagovat

The timing of your post is fantastic. Thank you very much for sharing this great post.

25 wdfffddsd wdfffddsd | 17. července 2018 v 0:41 | Reagovat

Sexe petits seins sucer les mamelons
video, porno anal, Teen Porn

~~
**girls boys 12-15-18 years**

    ~ ~ ~ ~ Download here: Link-1: http://yet.tf/igafj2
    **
    ~ ~ ~ ~ Download here: Link - SITE - 2: http://yet.tf/ibjtue
~
~
-

26 hotmail sign in hotmail sign in | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 7:49 | Reagovat

Very good content. A real serious website

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama