Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 7:39 | Reagovat

1.+3. Líbila se mi víceméně "ta původní pravidla" - blog aktivní více jak 3 měsíce, odkazy u obrázků (citace u čehokoliv, co není autorského), aktivní blog, ale ne tak, aby vyšly 3 články denně (1 za dva dny třeba). vybírat bych nechala jen pár lidí - ne že budou všichni blogeři hlasovat, protože tak se dostaneme akorát opět k tomu, že se do klubu dostanou recesisti. Do klubu bych vybírala dle možností těch výběrčích (např. 1 za 14 dní).

2. Co se týká opětovného hlášení - tak za půl roku a bloger to může zkusit třikrát.

4. To je dost křehká otázka. Spíše by tam mělo být, co bych číst vysloveně nechtěla - tedy ne Anablogy, recesisty, hodnocení jiných blogů (na to by mohla být případná rubrika), ... Je to dost subjektivní a k tomu asi nemám úplně názor, neboť nechci nikoho diskriminovat. Tak jako někoho nezajímají kočky a miminka, tak někoho nezajímají koně, známé osobnosti, cestování nebo kosmetika či básničky...

5. Tady bych zatím nechala čas a prostor pro jiné hlasování, třeba za dva měsíce, až by se klub rozjel. neříkám, že to je špatný nápad, ale už toho je moc :) Veliké sousto a mám strach, že by to bylo moc horkou jehlou šité. Spíše něco udělat s Tématem týdne - mazat z něj články, co tam nepatří a nevybírat jen oblíbence :)

6. Vzhledem k tomu, jak hrozně vázne cokoliv technického zde na blogu, nechala bych název při starém. Zde nemám potřebu něco měnit. Chápu, že změna je potřeba, ale zrovna v názvu snad možná ani ne :)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. srpna 2017 v 8:10 | Reagovat

[1]: No nevim, jestli by měla být podmínka jeden článek za dva dny. Plno dobrých bloggerů to nebude schopno splnit. U těch, co jsou fakt dobří, mi nevadí, když na jejich blogu nic nevyjde ani týden, i tak stojí za to je číst a propagovat. Zrovna u té aktivity bych si fakt dávala pozor, protože je jasný, že nemá smysl mít tam někoho, kdo píše jednou za měsíc nebo dva, ale zase nutně vyžadovat tak velkou jako minimálně patnáct článků měsíčně, které mají úroveň člena skupiny schopných bloggerů, kteří mohou být v něčem jako opravdový autorský klub, když je to jen jejich koníček, to by zase mohlo být až moc.

A název si myslím, že není třeba nijak měnit.

3 Jana Jana | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 8:12 | Reagovat

[2]: tak myslela jsem to jako tu nejčastější frekvenci, děkuji za upozornění. Vadí mi totiž, že je třeba v těch 6 článcích jeden autor třikrát :)

4 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 10:33 | Reagovat

Osobně bych se určitě nebála založit nový blog a začít úplně od nuly - myslím že to tak bude snažší a obecně lepší. Název mě zatím nenapadl, je fakt že Autorský klub, jako název, byl zdrojem rozporů a hádek celou dobu, protože "autorský" si každý vykládal jinak. Určitě bych nebrala hned každého, kdo bude chtít - nakonec by to mohlo dost uškodit. I když bude mít možná někdo kecy o "elitářství", ono to svoje kouzlo tak trošku má, a být v klubu, kam stačí napsat "chci mezi vás" a nic víc, rozhodně není tak atraktivní, jako muset splňovat nějaké podmínky. A jestli nový klub má aspoň nějakou "důstojnou" dobu šlapat, musí být atraktivní.
Za mě bych si pohlídala stáří blogu - všichni známe takové to "hurá založím si blog, hele tady mají nějaký klub, super tam se přihlásím".....a za měsíc euforie přejde a blog je nefunkční a nikdo se už k němu nevrátí. Vznikalo by tak hodně zbytečného bordelu. Dříve dodržované minimálně 3 měsíce mi přijde celkem optimální.
Taky bych se osobně úplně vykašlala na to kolik z kolika bude přijatých. I když by asi hodně lidí bylo proti. Blog prostě bude splňovat nějaké podmínky nebo ne, bez ohledu na to, jestli "se na něj dostalo nebo už ne". Stejně tak není vůbec třeba mermomocí přijmout deset blogů, i když za to reálně stojí zrovna tak maximálně tři. Netlačila bych urputně na aktivitu, respektive frekvenci článků. Někdo zvládá s přehledem jeden denně, někomu vyhovuje jednou za měsíc, na čemž osobně nevidím nic špatného. A mnoho a mnoho dalšího, si si budu muset vyšetřit nějaký čas na tyhle romány :-D

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. srpna 2017 v 10:42 | Reagovat

[3]: Jo to mně taky. Ale myslím, že když se klub zase viditelně otevře, tak se to pročistí/naplní a nebude se to stávat. Snad :D

6 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 14. srpna 2017 v 12:08 | Reagovat

Ad 1. Kdyby se zrovna mezi těmi dvaceti sešlo dvacet/devatenáct/osmnáct/sedmnáct blogů co za to stojí, tak by o ně bylo škoda přijít jenom proto, že se nevešli do desítky, ne? Naopak kdyby se do dvacítky zrovna dostalo osmnáct nic moc blogů, tak by se tam probojovali jenom proto, aby se desítka naplnila?

Když už by se to dělalo takto, hlasovalo by se klikací anketou (naklikat se dá cokoliv) nebo jmenovitě v komentářích?

Líbilo se mi, jak to dělal Standa, byť s výběrem jsem se vždycky ztotožnit nedokázala.

2. Za mě aktivní v nějakém klubu být nemusí, důležitý pro mě je, že se u něj dá přečíst něco zajímavého, třeba i za delší čas. A že může namotivovat někoho kdo přijde na blog.cz a prolítne články na titulce k tomu, aby měl chuť si tady taky založit blog.

3. Líbila by se mi pravidelná anketa - otázka k aktuálnímu dění - na kterou by krátce odpověděli oslovení (každý týden jiní) blogeři, ostatní by potom měli možnost reagovat v komentáři.

A jak jako novou komunitu? Haló, my jsme celou dobu tady.

7 Kerria Kerria | Web | 14. srpna 2017 v 12:12 | Reagovat

Autorský klub bych nechala dál spát. Každý pamatuje jeho jinou éru a brzy by se to znovu zvrhlo do handrkování o pravidlech. Na druhou stranu, adresa klub.blog.cz je hodně dobrá, bylo by škoda ji nechat ladem. Zvlášť, když na ní dnes už není vůbec nic.

Mě osobně by se více líbilo, kdyby blog.cz podporoval všechny tzv. "komunitním" blogům (tedy kluby), které tu už jsou a možná i přibudou. A ten boxík by mohly klidně sdílet společně. Krom toho by si každý bloger v nastavení mohl zaškrtnout, které kluby ho zajímají, aby se mu zobrazovaly články jen jejich členů. Nastavila bych  nějaká společná pravidla pro "oficiální" zařazení mezi kluby (např. autorský obsah na blozích členů, že klub musí fungovat určitou dobu, že bude alespoň 1x měsíčně aktivní klubový blog, že třebas musí mít nějaký minimální počet členů apod). Vnitřní pravidla by si pak každý klub určoval sám.
Jsem přesvědčená, že tento přístup by blogu.cz hodně pomohl znovu stmelit komunitu. Mohly by vzniknout rozmanité  zájmové kluby. Každý by si mohl najít ten, který mu nejlépe vyhovuje jak obsahem, tak pravidly.
A po nějakém čase by se mohl oživit klub.blog.cz jako místo, kde můžou jednotlivé kluby prezentovat svou činnost, představovat své členy, zvát k účasti na projektech, setkáních apod.

K ostatnímu nemám co říct, nebloguju na blog.cz a zdejší kluby mě zajímají jen jako možnost k objevení nových zajímavých blogů.

8 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 12:36 | Reagovat

[7]:Tak taková varianta rozhodně stojí za zamyšlení.

9 Dorka J. Dorka J. | E-mail | 14. srpna 2017 v 12:56 | Reagovat

Zdravím, pripájam svoj mini referát, ktorý beztak nikto neprečíta dokonca. 😀
1. Na úvod len, že som chcela zahlasovať v ankete ale moc mi to čo sa týka odpovedí nevychádzalo. Takmer som dala poslednú možnosť až kým som si neprečítala aj posledné slovo. Asi by som pridala možnosť iné(v komentári vysvetlené).

Osobne sa mi viac vidí:
Prijal/a bych všechny, kterí do klubu patrí.

Vidíte ten rozdiel posledného slova? Čo ak v jednej skupine bude menej tip top blogerov než je stanovený limit prijatých? Aj tak sa prijme ten X počet ľudí? A naopak ak v ďalšej várke bude X plus niekoľko blogerov spľňajúcich kritériá, zase sa prijme len tých X?
Druhá vec koľko má byť z 20 prijatých? Spočiatku ich možno aj toľko na krátku dobu podá žiadosť o prijatie ale čím ďalej tým menej to bude podľa mňa. A možno sa mýlim. Ktovie. Každopádne mi príde mi optimistické aby sa naraz až 20 blogerov hlásilo v dlhodobom merítku. Alebo sa bude čakať s výberom členov až sa tých 20 ľudí nazbiera? Proste len nechápem tie limity v takejto veci.

Ďalšia vec. Vzhľadom na to že chcete klub prekopať od základov, nebolo by lepšie z formálneho hľadiska začať s 0 počtom členov aby sa súčasní členovia mohli rozhodnúť či chcú zostať v klube alebo nie a aby sa vyhlo situácii, že nejaký nespokojný uchádzač bude tvrdiť, že za časov existujúcich členov boli iné, azda miernejšie kritériá? (Napr. za časov spochybňovaného prijímania členov bývalým správcom)

2. Osobne nevidím význam dávať na toto obmedzenie. Urazený bloger sa znova pokúšať o členstvo tak skoro nebude a ak aj, tak to ľahko oklamú zmenou blogerskej identity. Podľa mňa.

3. Tak: - aktivita(na blogu aj v klube)
veď do klubu si podáva prihlášku. Ak chce mať len niekde vyvesené meno tak nech píše do Katalógu blogov alebo kam.

- autorstvo (vlastná tvorba alebo ozdrojované prvky neautorskej tvorby) Kedysi som mávala literárny blogísek tak to bude asi tým, že neviem pochopiť NAPRÍKLAD beauty blogerky ktoré hodnotia kozmetiku a do článku švacnú oficiálnu snímku produktu zo stránky katalógu. Veď hodnotí to čo dorazilo jej a nie to vyretušované čudo. Ja som zvedavá ako to vyzerá v reáli a aké to je, aby som vedela do čoho idem s kúpou, ne?
To o dlhých článkoch, videách bla bla mi je v podstate fuk. O to nech sa stará autor, ktorého blog je akoby jeho vizitkou.

- neprijímať stránky zamerané primárne na sebapoškodzovanie

K tomuto bodu mi napadá, že okej sú/budú pravidlá. No čo ich dodržiavanie? Chcelo by to aj nejaký den Damoklov meč naznačujúci, že ak prestaneš spľňať pravidlá (dajme tomu prestaneš zdrojovať, bez ohlásenia si rok neaktívny/a na blogu - ok, toto je už hrot, ale chápeme sa, nie?) tak dostaneš upozornenie a ak to nepomáha potom letíš.

4. Koncept tretieho bodu sa mi páči, takže k tomu nemám čo povedať.

5. Jó, to znie super. Člen aj nečlen asi bežne nemá čas slesovať aktivitu naraz 100-ky blogerov. A je to predsa klub. Nákdené objavy alebo aj druhí by mohli nomimovať obľúbený blog článok. Znie to super.

6. What? Nový názov? Nová doména? Jaže ide o spojazdnenie AK. Potom by ten názov mohol zostať. Veď je to AK!!!

To by asi chcelo druhú anketu či ľudia chcú spojazdniť AK alebo AK zrušiť a spraviť nový klub inšpirovaný AK.
To by už ale definitívne malo začať od 0. Bez členov. A všetko s tým. To potom aj novú doménu a názov pochopím.
Ja žiaľ asi nepomôžem, keďže moja kreativita zostala niekde medzi Kreatívnym klubom a Blogerským klubom. 😀

Všetko dobré,
s pozdravom

Dorka J.

10 Dorka J. Dorka J. | E-mail | 14. srpna 2017 v 12:57 | Reagovat

[7]: To vôbec nie je hlúposť. Hmh.

11 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 12:59 | Reagovat

[7]: K tomuto bych se také přikláněla. Zažila jsem zde ledaco a ne vše co píší členové AK se každému líbí, ne? Možný výběr by byl lepší. :-)

12 Dorka J. Dorka J. | E-mail | 14. srpna 2017 v 13:00 | Reagovat

[9]: Pardon za spam ako aj preklepy v označenom príspevku. O_O

13 Tkanice Tkanice | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 13:16 | Reagovat

[7]: Opravdu hodně dobrý nápad. Ty pravidla, která jsou dána nyní v AK jsou dobrá a myslím, že není potřeba je měnit.

14 Tkanice Tkanice | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 13:39 | Reagovat

1. Za mě bych za týden přijala 1 až 3 blogy, ale taky je možné, že se sem opravdu začnou hlásit blogy, které nejsou autorské a to by byl průšvih. Autorský klub je přece od toho, že ten blog má nějakou hodnotu a je AUTORSKÝ.
2. To nedokážu přesně říci. Může se stát, že každý týden se ten jeden bloger bude hlásit, i když za to jeho blog nestojí. A nebo se to právě stát nemusí. Myslím, že 2x za půl rok by šlo.
3. Pravidla bych nechala tak jak jsou. Jsou dobrá.
4.Tohle je hodně individuální otázka. Já vyhledávám díky autorskému klubu fotoblogy, protože sama ho píšu. A nebo blogy s nějakou zajímavou originální myšlenkou, která prolíná ten blog. Nějaké nabírání affs je hloupé...
5.Tohle je věc která se může dokonale chytit, a nebo rychle ztroskotá. Je to hodně o zapojení blogerů do klubu. Záleží proč se ten bloger do toho klubu hlásí. Jestli to je kvůli viditelnosti, nebo protože se chce na všem podílet.
6. Tu stránku klubu bych nechala, tak jak je. Jen je málo viditelná... Třeba ji na hlavní stránce blog.cz někam šoupnout? Nebo tak? Myslím, že by to pomohlo. :-)  Za mě vše, přeju hodně síly!

15 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 14. srpna 2017 v 13:46 | Reagovat

[7]: To vlastně dává smysl...

16 Theresia Rossemari Theresia Rossemari | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 14:11 | Reagovat

1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?
-Podle mě  nezáleží ani tak na počtu, ale kvalitě.  Podle mě by měly být vybrané blog originální..
2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?
-Myslim že po půl roce je ta doba takové akorát.  Za půl roku se dá na mnoha věcech zapracovat. Co se týče toho kolikrát by to mohl jedinec vyzkoušet.  Podle mého nesčetněkrát.  Myslím že je lepší se přihlásit několikrát š tim ze na blogu clovek pracuje a snaží se ho vylepšovat.  Není podle mého fer člověku upřít možnost když na svém blog pracuje a snaží se ho dovést k dokonalosti.

5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?
-Myslim že je to skvělý nápad. Trávím kupu času hledání blogu  které by mě bacily a jsou necim  zajímavé. Zároveň je to propagace méně  známých blogu, které ale stojí za to číst a je škoda že  je nezna více lidí.

17 Andrea V. Andrea V. | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 15:20 | Reagovat

1) Co když se ve várce nasbírá víc kvalitních blogů, nebo naopak bude hodně těch, kteří to mají s blogem všelijak? Neomezovala bych to na počet z dané várky, ale na obsah blogu.

Jinak se mi líbí nápad, který tady už padnul: místo blogu klubu jako takového propagovat aktivity blogerů ve smyslu jejich klubů (jako třeba fotografia.blog.cz a ostatních zájmových klubů, které se snaží a vesměs jedou) .

18 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. srpna 2017 v 15:28 | Reagovat

[7]:Hm, to zní fajn. Pokud by se k tomu zase třeba ošetřilo, že se tam nebude tísnit dejme tomu osm fotoklubů, pět klubů básničkářů, deset klubů foodblogerů a podobně.

19 Anna Anna | Web | 14. srpna 2017 v 16:19 | Reagovat

1. Jak už tady několikrát padlo, počet lidí bych neregulovala aby nedocházelo k tomu, že ve snaze naplnit za každou cenu kvótu, budou v klubu i nevyhovující blogy. Zase pokud ale bude z dvaceti přihlášených devatenáct dobrých, tak proč je připravit o možnost "být tam". Rozhodně ale hlasuju pro rozmanitost v zaměření přijímaných blogů.

2. Po půl roce a počet přihlášení bych neregulovala. Prostě pokud nejsi dobrý teď zkus to za půl roku zas, pokud budeš lepší je tu možnost, pokud budeš furt hrůza, tak máš zase půl roku. Omezený počet pokusů mi přijde jako trochu nefér, třeba k mladší a začínajícím, kteří kvalitativně ještě nedozráli a tak to zkouší s nevyhovujícím blogem třeba právě třikrát. A pak napopáté už by to dali, ale nedostanou možnost, protože vyplácali své tři pokusy.

3. Mě přijdou dobrá pravidla jak byly nastavené v "bývalém AK". Samozřejmě pokud se na jejich dodržování bude dohlížet nezaujatě, leč nemilosrdně a nebude záležet na libovůli několika vyvolených kdo jo a kdo už ne. Přijde mi dobrý nápad rozšiřit přijímání členů mezi celou komunitu, ale musí se vyřešit například situace, kdyby někdo jenom z pomsty/antipatiím/vzteku/uražené pýše někoho záměrně potopí.

4. Něco co má hlavu a patu. Jsem fanda do úvah, dobrých recenzí, klidně i deníčků (pokud to není článek o třech řádcích a jeho hlavní sdělení je Dneska byl na oběď špenát, fuj!), pro mě za mě i různé kosmetické a lifestylové blogy, ikdyž je zrovna nečtu, nezmanemá to, že nemusí být kvalitní...

5. JO!

6. Autorský je v pohodě. Dokažme, že umíme zapomenout na staré křivdy a pozvednout ho z prachu. Autoři jsme přece všichni. :-)

20 gerald-czech gerald-czech | 14. srpna 2017 v 16:46 | Reagovat

Na jiných portálech se ukazují na úvodní straně všechny nové články nebo články rozdělené na kategorie, bloger buď může zaškrtnout, že na úvodu být chce, nebo ne. Je to spravedlivé. Co je kvalitní, elitní nebo dobré patří mezi subjektivní věci, každý má na to názor jiný.

21 sugr sugr | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

[7]:[20]: Výborný nápad, každý by si vybral co jemu vyhovuje a nemusel by pořád dokola číst jedny a ty samé blogery už hodně dlouhou řádku let! O_O

Jak psáno v komentáři [19]: - všichni jsme přece AUTOŘI, tak proč některé povyšovat stále nad ostatní? ???
Každému se líbí jiný druh článků, jiné zaměření, takže naprostý souhlas s výše uvedenými komentáři.
KONEČNĚ se snad bude dát z čeho na titulce vybírat a ne stále číst jedny a ty samé autory denně.

22 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 14. srpna 2017 v 19:38 | Reagovat

Jsem skeptik.
Nevstoupíš dvakrát do téže řeky.
Byl jsem přijat do AK Krutomluvem (=časy dřevní), zažil jsem samosprávu + kladivo na Blogery + Standůff despotismus (kdy jsem zprvu definitivně potvrzen a posléze bez udání důvodů vyloučen). A vše, zdá se, zase začíná od počátku: Stanovení pravidel, pak přijde revize pravidel, pak čistky... a opět ku zrodu. Pánbů s Blogem a zlé pryč.

23 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 14. srpna 2017 v 19:41 | Reagovat

[21]:
Nejsme si rovni, někteří jsou si rovnější (Orwell) ;-)

24 Jana Jana | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 19:57 | Reagovat

[23]: tak tak :)

25 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 20:18 | Reagovat

Položených otázek je hodně, ale ta nejdůležitější podle mne nezazněla; přitom v sobě obsahuje nápovědu pro všechny konkrétní odpovědi: "K čemu má klub být? Jaký má mít smysl?" Na to se dá totiž odpovědět mnoha naprosto rozdílnými způsoby a nebudeme-li na tom mít shodu, můžeme se bavit o všech možných technikáliích, ale bude to k ničemu. Jen na ukázku můžu uvést třeba následující varianty:

1. Klub má být založený striktně na základě KVALITY. Pak ovšem musí být dobře propracovaný a akceptovaný systém výběru.

2. Klub má především dávat možnost najít si novější zajímavé a velmi nadějné blogy (něco jako BLOGOVÝ INKUBÁTOR, kdy člen dostává prostor a omezený čas pro to, aby se zviditelnil).

3. Klub má být především PESTRÝ a PROMĚNNÝ a má podporovat sounáležitost v BLOGOVÉ KOMUNITĚ - pro to by se dala použít třeba jednoduchá "štafetová metoda", kdy každý aktuální člen si na konci svého omezeného času v klubu vybere nějaký blog, který se mu zdá něčím mimořádný, a předá mu na další období štafetu a tak pořád dál.

4. Klub má podporovat přirozené GRUPOVÁNÍ blogerů podle jejich zájmů. Pak může být hlavně organizační základnou pro různorodé menší zájmové skupiny.

5. Klub má být ÚPLNĚ PRO VŠECHNY, kdo mají zájem. V tom případě ovšem podle mne nejde ani tak o klub, jako spíš jen o prostor ke zviditelnění na titulce.

A tak dále, podobných bodů se dá vymyslet mnohem víc, vybral jsem jen ty, které jdou od sebe jasně odlišit podle nějakého obecnějšího cíle, které jsou v těch pěti ukázkách úplně odlišné. Každá varianta má přitom vlastní výhody a nevýhody a svoje specifické rysy, které stojí za diskusi. Jsem přesvědčený, že pokud si žádnou obecnější vizi nezvolíme, žádná sebepodrobnější a vymazlená pravidla (jak starý blog, jak často publikovat, kolik členů, délka členství, atd.) to sama nezachrání. Jakmile ale budeme mít jasno, pokud jde o smysl klubu, získat další konkrétnější odpovědi, jak má takový klub fungovat, už bude celkem hračka :-).

26 Kerr Kerr | 14. srpna 2017 v 22:17 | Reagovat

[7]: Je to úžasný nápad, ale uvědomte si, jak by to fungovalo. Představujete si to tak, že by na blog.cz byl panel, kde by byly nejnovější články blogerů z různých klubů seřazeny podle toho, z jaké jsou kategorie nebo klubu? Zní to skvěle, ale absolutně netuším, jak by se to udělalo. Už jen teď je problém spravit vkládání fotek nebo cokoliv jiného, já do tohohle nezasahuji a nevím, jestli by to vůbec bylo možné. Pak by byla jediná varianta, že by se už články na blog.cz neukazovaly, prostě by se to celé smazalo a klub.blog.cz by fungoval už jen jako blog o klubech, které existují. Pak by se ale muselo řešit, jaké kluby přijmout, zda existují kluby na všechna témata a kategorie, jaké upřednostnit a kdo se toho ujme. Být v neustálém kontaktu s lidmi, které ty kluby spravují a domlouvat se s nimi na spoustě věcech. Takže je to úžasný nápad, ale má to spoustu háčků a otázek.

[13]: Tak teoreticky žádná pravidla teď nejsou, protože AK neexistuje. Nebo máš nějaký odkaz nebo screen, kde jsou vypsaná současná pravidla AK? Já si je nepamatuji, klidně mi je pošli na mail.

[21]: Souhlasím, že je to výborný nápad. Achjo, co s vámi mám dělat? Zkusím se na to poptat. V tomhle programování jsem prostě malý pán. Můžu pracovat s blogy, ale bohužel ne s grafikou. Ale pokusím se, taky bych byla pro.

[22]: Jaký je tedy tvůj nápad, co navrhuješ? Nemá cenu se teď ohánět tím, jací byli lidé přede mnou.

[25]: Čerfe, achjo, teď se cítím hrozně hloupá, že jsem se nezeptala na tuto zásadní otázku. Máš pravdu, je spousta směrů, kterými se může klub vydávat. Pro jaký bys byl ty?

27 M. M. | 15. srpna 2017 v 0:04 | Reagovat

Nedá mi to se neozvat, když si myslím, že vidím, jak to dopadne. Fakt se ti divím, že jsi do toho šla, respektive je mi tě líto, protože si evidentně neuvědomuješ, v jakém je Blog stavu, a že tady plýtváš energií, které budeš později hořce litovat, tak jako početné řady tvých předchůdců, kteří se podobně jako ty vrhali s nadšením do správcovství AK / vedení vlastní rubriky na Srdci Blogu, aby dřív nebo později odpadli, a zpětně litovali času, který tomu věnovali.

Ten stav, v jakém Blog je, zde byl velice trefně vystižený v některých komentářích u starších článků, a neměl by být přehlížený jen proto, že ho Nova nikdy oficiálně nepřizná. A ten stav je sice takový, že je zde na jednu stranu dlouhá léta nevyvíjený a zastaralý Blogcz plný chyb a zasraný reklamou, s neochotnou uživatelskou podporou, cenzurou komentářů a hraním si na komunitu, které je živené mnoha let starými vzpomínkami na něco, co je dávno mrtvé, a na druhé straně je tu Blogger, který je zdarma, bez chyb, BEZ REKLAM, a s dokonalou funkční nabídkou, s kterou Blogcz přestal držet krok v podstatě už od svého vzniku. Na Blogcz tak už zůstávají v podstatě jen lidi, kteří zde mají blog dlouho, a je jim líto ho přestěhovat, ale až Nova na blogy nahodí ještě další 2-3 reklamní pozice, už snad i jim dojde, že nemá smysl dál zůstávat někde, kde to může Nova ze dne na den vypnout, a nikdo se na nějaké názory uživatelů ptát nebude.

A proto jsem psal, že mi tě je líto. Jsi mladá, máš zatím asi hodně volného času, a tak bys ho podle mě měla strávit nějak líp, než se vrhat do něčeho, za co sklidíš jen nevděk a nulovou finanční odměnu. Proč si asi myslíš, že všichni ti před tebou odpadli? Teď ti to možná přijde jako fajn dobrodružství, pokusit se vzkřísit dávno mrtvý Blog či AK, ale co z toho vlastně budeš mít? Svůj blog už máš sama dávno jinde, Nova ti za to nezaplatí ani korunu, úvodní stránka se nijak měnit nebude, takže reálně stejně nezmůžeš víc, než sem napsat pár článků (je mimochodem zajímavé, že Barbora psala, že nikomu nebude dávat přihlašovací údaje k Srdci Blogu, a ty je evidentně máš, když sem píšeš komentáře jako přihlášený majitel blogu).

Takže moje rada zní: prchej pryč, dokud můžeš. V opačném případě z tebe Nova ochotně a ZADARMO vysaje veškeré tvé dobré nápady, a pak tě za čas odkopne jako použitý odpad, nebo odpadneš sama, až uvidíš, že ty mraky hodin, které jsi věnovala dávno mrtvému Blogu, byly jen ztrátou času, který jsi mohla věnovat něčemu užitečnějšímu. Blogeři se stejně na ničem nikdy neshodnou, zbylo jich tu jen pár, a pokusem oživit AK v nich jen jitříš staré rány, protože se zase ozývají staré známé tváře, které řeší, kdo byl kdy vyhozen a proč (blogeři ve skutečnosti v souvislosti s AK nikdy nic jiného ani neřešili - tou jedinou a úhlavní otázkou všech bylo "proč je ten a ten člen, respektive proč není?", podobně jako v souvislosti s rozhovory všichni jen řeší, jestli by nemohl vyjít rozhovor i s nimi. Vtip je prostě v tom, že každý touží mít co nejvíc čtenářů a udělá pro to cokoli - tudíž se myšlenky AK všichni chytí jako slepice po flusu, aby se mohli zase nějak víc zviditelnit - ostatně titulka Blogu je asi jedna z hlavních věcí, která tady blogery drží (byť je tak hrozná, jak jen může být, přece jen je asi pořád lepší než žádná titulka v případě Bloggeru, která v blogerech pravděpodobně evokuje pocit, že na Bloggeru si musí veškerou návštěvnost vydupat sami, což ale platí i pro Blogcz, jen si to neuvědomují).

Fakt děláš chybu, a chtěl jsem tě na to jen přátelsky upozornit. "Spolupracovat" s Barborou (čti = dělat její práci za ni a zadarmo), která zde předvedla tak neprofesionální několikaměsíční flákání a skandální cenzuru komentářů i vlastních článků - a skrz naskrz komerční zaprodanou Novou, která Blog pohřbívá v přímém přenosu už X let, může skutečně jen naivní mladá holka, která si neuvědomuje, do čeho jde. Můžeš mi stokrát oponovat, že se pletu, že to vidím moc černě, a že kdo nic nezkusí, nic nezkazí, ale zkus prosímtě otevřít oči.

Na jednu stranu zde máš fakta - poruchový zastaralý Blog s ukončeným vývojem a nezkušenou Barborou, která má nulové pravomoce něco na Blogu změnit - a na druhé straně tady máš nějaké neurčité sliby, jak bude všechno strašně super a kdesi cosi. Tak učitě. Kdo má oči, vidí. Tak zkus ještě jednou to svoje nadšení přehodnotit a zapřemýšlet, jestli se nedá energie napnout nějakým produktivnějším směrem, než se pokoušet vyhrabat z hrobu dávno vysušenou mrtvolu jen proto, že to kdysi bylo fajn. Přece není možné žít pořád jen vzpomínkami na pěknou minulosti - fajn, bylo to super, ale dnes už jsme jinde, tak se s tím pojďme konečně smířit - což jsi ostatně už udělala tím velmi rozumným rozhodnutím svůj blog přestěhovat. Ty bys měla ostatní přemlouvat k tomu, aby udělali to samé, a ne z nich mámit nějaké názory na X let mrtvý AK.

28 Kerr Kerr | 15. srpna 2017 v 0:40 | Reagovat

[27]: Ahoj M, psala jsem velmi dlouhý komentář, nakonec jsem ho smazala. Nevím, kdo jsi a nevím, zda mě znáš a proč o mně máš takovou starost.
Můžu tě ujistit, že vím, co dělám. Svůj volný čas mám velmi dobře rozplánovaný a kus z něho jsem se rozhodla vložit i sem. Chápu, že mi nevěříš a jsi vůči tomu velmi skeptický, nemám ti to za zlé.
Snad tě jednou přesvědčím k jinému názoru.
Díky, měj se.

29 M. M. | 15. srpna 2017 v 1:33 | Reagovat

[28]: Možná tě znám líp, než si myslíš :) Každopádně po tomto si dělám obavy ještě větší, protože si prostě evidentně neuvědomuješ, k čemu ses upsala, a jednou hořce zapláčeš. A já si pak povzdechnu - já to tenkrát říkal...

Nejde o to, že nevěřím tobě. Jde o to, že nikdo normální nemůže věřit Nově po tom, co tedy léta s Blogem provádí, a co znechutilo už před neuvěřitelnými 6 lety samotného bývalého zaměstnance, který o tom napsal velmi trefný článek:

http://paulmanuv.blog.cz/1109/deaktivace-blogu-aneb-jdu-zase-dal

Cituji zásadní pasáž:

"Jak možná někteří víte, byl provozovatel tohoto blogovacího systému před časem koupen bandou namachrovaných, nemyslících diletantů a v jejich rukou postupně skomírá. Toto skomírání se nevyhnulo ani Blogcz samotnému - ve srovnání s některými službami konkurence dnes vypadá jako něco z minulého století. Uživatelé Blogcz jsou dnes svým provozovatelům dobří už jen k tomu, aby bylo komu posílat spamy upozorňující na příští díl Ordinace."

Pozor, toto psal už v roce 2011! Má snad někdo pocit, že se na tom od té doby něco změnilo k lepšímu? Kdy už konečně všichni otevřou oči? :-( Copak vážně nikomu nedochází, jak moc na vás Nova sere? (což neznamená, že sere na Blog jako takový - ten samozřejmě potřebuje kvůli návštěvnosti, ale už se necítí povinna s ním cokoli dělat).

30 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:49 | Reagovat

Současná situace mi připomíná takzvaný žabí syndrom. To je je jev, který vypozorovali vědci, a lze ho popsat asi takto: Když vezmete žábu a hodíte ji do vařící vody, vyskočí z ní ven. Ale když ji hodíte do studené vody a budete teplotu pomalu zvyšovat, žába nevyskočí, jako by si říkala „je sice teplo, ale ještě to jde...” — a nakonec se uvaří.

Co z toho vyplývá? Třeba to, že většina lidí se někdy, v nějaké situaci, v nějakém kontextu, zachová jak žába. Tedy že jsou v situaci, kdy si říkají „ještě to jde, ještě není nejhůř...”, posouvají hranici snesitelného, časem se původní představy o „nejhůř” stanou realitou všedního dne a ve chvíli, kdy si dotyčný uvědomí, že už je fakt zle, tak bývá pozdě.

Ta situace, kdy už je fakt zle, nastala právě teď, kdy Nova na blogy nasadila další obrovskou reklamu, která přesahuje vše, čím zatím blogy prznila. Uvědomte si, že už v roce 2007 se ozývaly hlasy, které kritizovaly zahlcení Blogu reklamou. Už v roce 2007! (odkaz dodám v dalším komentáři).

Blogeři si zkrátka nechají všechno líbit  a z pohodlnosti zde dá zůstávají. Občas se sice objeví ojedinělý protest - jako v případě blogerky Lúmenn, která už ale opět vesele bloguje, jako by se nic nestalo - ale jako celek se blogerstvo ukazuje jako ta žába - celé tu roky tu zůstává a nechává si líbit reklamu, kterou kdyby jim na blogy Nova nasadila od začátku, všichni by zděšeně prchli pryč.

Otázka na všechny blogery: uvědomujete si, že tím, že máte blog na Blogcz, podporujete zisky nejkomerčnější televizi u nás, která dělá z lidí debily v pořadech typu Televizní noviny, Výměna manželek, Ordinace v růžové zahradě? Uvědomujete si, že zatímco vy si jdete po celodenní dřině v Albertu za 14 tisíc hrubého měsíčně vypsat srdíčko na blog, tak generální ředitel Novy se vozí v limuzíně a bere desítky milionů ročně? (odkaz dodám v dalším komentáři).

Proč jste si už dávno blog neodstěhovali na Blogger, kde reklama NENÍ, a kde jsou snad všechny myslitelné funkce? Tak já vám to řeknu - z vlastní pohodlnosti a lenosti něco změnit. Jste do jednoho stádo uvařených žab, kterým už nevadí, že jejich blogy vypadají jako chodící reklama, ze které má Nova miliony, ale do Blogu nedává ani korunu.

31 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:50 | Reagovat

Vlastníkovi Novy stoupl zisk o pětinu. CME se dařilo ve všech šesti zemích - https://byznys.ihned.cz/c1-65618270-vlastnikovi-novy-stoupl-zisk-o-petinu-cme-se-darilo-ve-vsech-sesti-zemich

32 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:50 | Reagovat

Vlastníkovi Novy stoupl zisk o pětinu. CME se dařilo ve všech šesti zemích -

https://byznys.ihned.cz/c1-65618270-vlastnikovi-novy-stoupl-zisk-o-petinu-cme-se-darilo-ve-vsech-sesti-zemich

33 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:50 | Reagovat

CME odmění šéfy, Mainusch vydělal desítky milionů -

https://www.mediaguru.cz/2015/04/cme-odmeni-vedeni-mainusch-vydelal-desitky-milionu/

34 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:52 | Reagovat

Článek z roku 2007 -

"Každý, kdo se pohybuje na Webu, tak ví, že tvorba kvalitního obsahu, tj. v našem případě obsah autorských článků, zajišťuje zobrazení relevantních reklam, tj. třeba dobře platících reklam. Bylo by tedy minimálně "férové", kdyby zisk z reklamy, který shrábne BLOG.CZ byl, když ne celý, tak alespoň jeho část, poukázán autorovi blogu, který psaním svých článků přispívá na konto provozovatele a ani o tom neví."

http://www.caymanislander.info/2007/11/reklama-vsude-na-webu-aneb-jak-nekdo.html

35 M. M. | 15. srpna 2017 v 7:54 | Reagovat

Článek z roku 2008 -

"Lituji jen nebohé pisatele solidních blogů na Blogcz, kteří za nic nemůžou a jejichž stránky může teď začít plno lidí ignorovat. Doporučuji tedy všem, než je zahltí reklama z Novy, pouvažovat o přesunu na nějaký jiný blogovací portál zdarma ;-)"

http://www.caymanislander.info/2008/05/proc-nemit-blog-na-blog-cz.html

36 M. M. | 15. srpna 2017 v 8:04 | Reagovat

Mimochodem pokud by chtěla Barbora moje komentáře zcenzurovat, opět ji ujišťuji, že je mám všechny uložené.

37 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. srpna 2017 v 8:29 | Reagovat

[30]:
Nejsem žába. Jsem starý lenivý kocůr.
Ale naťukl jsi jsi mne.
Možná budu paralelně vymetat své články na bloggeru. Byť si myslím, že reklama nakonec pohltí věechny platformy potažmo celý svět.

38 Joina Joina | Web | 15. srpna 2017 v 8:36 | Reagovat

1. Příjde mi, že v AK klubu je až moc lidí. Mě by to stačilo bohatě kolem 2 osob mezi jedným až druhým týdnem.

3. Jestli to záleží na aktivitě, tak tu já mám dost malou tak nevím jak dlouho bych tam ještě vydržela, ale určitě by se tam mělo nějak zajímavě psát. A hlavně aby to psal sám autor a když si stanovil tohle zaměření blogu, tak by tomu mělo i odpovídat.

4. Každému vyhovuje něco jiného, já jsem třeba pro umění, vaření, životní příběhy. Ale rozhodně ne blogy o kosmetice.

5.To nezní vůbec špatně.

6. Já se taky přikláním k tomu pokračovat na stejné stránce.

39 kerria kerria | Web | 15. srpna 2017 v 8:54 | Reagovat

[26]: Kerr, to je zatím jen rámcový návrh. Nemá cenu se zabývat detaily, když blogem jdou informace o pozastavení dalšího vývoje a zatím je nikdo "oficiálně" nevyvrátil. Navíc to není tvoje starost, protože je to zásah do celé koncepce domény blog.cz, a tak by to měla řešit Bára s nadřízenými a programátory, kteří vědí co je a není možné realizovat a jakým způsobem. Pokud bude mít Bára zájem toto řešit a bude chtít ode mě detailněji zpracovaný návrh, klidně mě  může kontaktovat prostřednictvím mého blogu. Ráda pomůžu a nic za to nechci. :-)

40 Kerria Kerria | Web | 15. srpna 2017 v 9:33 | Reagovat

Jinak víceméně souhlasím s M. že Bára jednoduše přehodila svoji práci na blogery stylem: "Chcete, aby Srdce fungovalo? Tak se o to postarejte sami!"

A co se týče AK, tak ten nepotopila ani Nova ani Standa, ale samotní členové svou neochotou udělat pro klub víc, než jen kritizovat práci těch, co se aspoň o něco pokusili.

41 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. srpna 2017 v 9:38 | Reagovat

[37]: Jsme na tom úplně stejně. Akorát jsem ještě mladá, lenivá kočka...

42 Jana Jana | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 11:32 | Reagovat

[37]:[41]: když je tu řeč o  kočkách ... oproti vám dvěma jsem úplně kotě a aby to bylo kompletní, i koťata už takto uvažují ... Protože z čeho mám opravdu strach, tak že se jednou Nova sebere a udělá blogu OFF...

43 MAKY.OREL MAKY.OREL | Web | 15. srpna 2017 v 12:17 | Reagovat

Když už se ozval M. a je to dospělé a řekněme zcela střízlivé posouzení situace - musím souhlasit s tím, že jelikož Barbora je (zcela jistě) člověk placený od hodiny za práci, je to v podstatě věci vychytralé gesto (ač tak nemusí být vůbec myšleno, to neříkám), které přesouvá její práci na někoho jiného bez finanční odměny. Fér by samozřejmě bylo každému člověku, který bude trávit týdně několik hodin svého drahocenného života prací pro nějakou „firmu“, aby byl odměněn. Na druhou stranu toto je běžná praxe a svět dobrovolníky potřebuje... Akorát je to někdy víc a někdy méně vypočítavé vysávání mladých lidí.
Tak jako tak, ač samozřejmě má M. pravdu a nebudu to nijak zpochybňovat bez ohledu na to jak smutná je a jak běžná je takové zacházení v dnešní době rozmohlé... Je to fajn vidět, že někdo má vůli věnovat něčemu takovému energii a byla bych po zralé úvaze a přečtení toho, co zmínil M. pro kompromis.

Protože pokud se tomu chceš věnovat, já ti budu tiše fandit, ačkoli jsem skeptik, ale z vlastní zkušenosti, která potvrzuje slova M., bych tě chtěla velice upřímně a přátelsky požádat, abys na sebe dávala v této věci pozor. = Netlač na pilu a nevěnuj tomu příliš moc času. V případě, že to celé nakonec padne, nebudeš mít takové výčitky a pocit zmaru :) Prostě to zkus, máš-li chuť a energii, ale prosím - šolíchej to! Zní to možná hrozně, ale je to dobrá obrana. (+ až budeš mít chuť pořádat soutěže, nesháněj ty sama sponzory. Je to hrozně nevděčné práce, ať to udělá Bára, má „kontakty“.)

A teď k otázkám:
1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?
Počet nehraje roli, roli hraje kvalita. Nábor by měl být stálý. – Lidé by se mohli hlásit pořád, ale řekněme každé 3-4 dny zahájit hlasování o jednom předvybraném člověku (budou se hlásit blogy, které můžeš úplně s klidem vyřadit okamžitě bez rad okolí), aby to blogeři stíhali registrovat a každý si užil svou minutu slávy.

2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?
Jednou za 4-6 měsíců. Dřív není možné, aby se kvalita daného blogu zlepšila. Člověk je prostě nějaký a chvíli mu trvá se vyvinout. Tečka.

3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?
Udržení v klubu by se nemělo řešit = jednou přijatý bude vyřazen leda z vážného důvodu (rasistický, hrubě urážlivý, násilný obsah, podpora jevů jako pro-ana, pití sava na odčervení těla apod.). Staré i neaktivní blogy v klubu nechat a udělat jim kategorii „Archivní“. Dokud nejsou smazány a dají se číst, nevidím důvod je mazat, svoje místo si zaslouží.
Přijetí = kvalitní autorský obsah, což znamená jakákoli vlastní tvorba (klidně doplněná o videa a gify stažené z netu – who cares...). Ale to dílo musí mít minimálně vzhledem k věku autora nějakou úroveň. Pubertální porno povídky, zkřivené kreslené obrázky Winx a kačera Donalda, nebo deníček plný zcela nezáživných keců na téma „sem byla dneska si koupit řasenku v DMku...“ – to NENÍ tvorba, která by se měla propagovat!  

4. Co byste chtěli na blogu klubu číst?
Cokoli, co bude mít úroveň. Nechť se o to postarají lidé přiměřeně kritičtí, kteří ve svém životě přečetli alespoň dvacet knih, byli alespoň třikrát v nějaké galerii a zajímají se o umění ve všech jeho formách. Nezáleží jestli je to kosmetika, deníček, politické fejetony, kresba, fotografie... Je to úplně jedno, dokud je to nějak kvalitní, neobvyklé, poutavé, čtivé... Nebo alespoň hezké na pohled.

5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?
Tohle by mohlo být na titulce blog.cz – vlastně to tam je. Zrušila bych blog dne a dávala bych tam tohle. Tipy na zajímavé, nové, zapadlé blogy s nějakým dobrým obsahem. A tyto blogy by pak nebylo nutné měnit každý den a zoufale se snažit najít něco dobrého v těch hrůzách, které na blog.cz jsou.

6. Jaký je váš nápad pro jméno klubu? Vytvořit nový blog, nebo pokračovat na předchozím?
Nechat – míň práce se složitým přejmenováním a jinou administrací. Jen všechny DŮRAZNĚ upozornit, že to prostě bude mít jinou formu. Aby si nedělali iluze, že minulost se vrací...

+ sorry za sloh a opakuji: zbytečně neinvestovat víc energie, než je nutné, zkus se pokusit o vytvoření něčeho, co bude nějak funkční i poté, co bys musela odejít – prostě seznam blogů, u kterých se vyplatí ztratit čas. NIC VÍC, NIC MÍŇ! Protože to je přesně to, co třeba já potřebuju. Jakákoli nadstavba přinese hádky s uživateli, kteří se tu občas chovají jako vzteklé děti, i když jim třeba už táhne na důchod.

ZÁVĚREM = CÍLEM BY MĚLO BÝT VYTVOŘIT AUTORSKÝ KLUB CO NEJVÍCE BEZÚDRŽBOVÝ!

44 Bára Bára | 15. srpna 2017 v 12:25 | Reagovat

[39]: Ahoj, díky za nabízenou pomoc. Jakékoliv nové nápady na fungování AK s Kerr uvítáme.

45 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 12:40 | Reagovat

[30]: Jako jedna z popsaných přitroublých a zaslepených žab jsem moc rád, že o mé konkrétní blogové kroky, o mé svědomí a budoucí prozření má upřímnou starost tak neobyčejně zásadová a prozíravá anonymní nežába. Inu, smekám před tvou moudrostí! Ale nic si z toho nedělej; někdo prostě nejmoudřejší být musí :-).

[26]: Čím jsem starší, tím méně rozumné mi připadají různé sebelépe míněné "přijímací komise" a "průběžné hodnocení aktivit", proto bych se nesnažil stavět na obecně definovaných měřítkách kvality, na kterých se stejně nikdy neshodneme. Líbilo by se mi, kdyby klub a titulka nevyjadřovaly to samé: Klub by mohl poskytovat prostor pro aktivity různých tématických skupin a titulka sloužila k tomu, aby pomáhala po určitý předem daný omezený čas dostat do povědomí čtenářů ty blogery a blogerky, kteří mohou být zajímaví a inspirativní. Počet členů klubu by pak limitován nebyl, jen počet blogů, jejichž články by se točily na titulce. Tam by se počet zastropoval podle rozumného průměrného času, po který článek na titulce visí. No a každý ze skupiny, která o titulku hraje, by věděl, že má pro toto zviditelnění jen omezený čas, řekněme 6 měsíců. Využiješ? Dobře. Nevyužiješ? Tvoje chyba. Je to dost času na to, aby si ostatní mohli blogera všimnout, sledovat ho a případně si ho zařadit mezi své vlastní oblíbené.  

Klidně ať ti, co jsou na seznamu AK teď, mají možnost jednoho nebo dva takové blogery nominovat, jen podle svého vlastního uvážení, s tím, že po celou dobu, kdy bloger v téhle skupině bude, u něj bude jasně uvedeno jméno toho, kdo ho nominoval. I jeho odpovědnost by pak byla, aby šlo o někoho opravdu zajímavého. Takhle by se mohla "titulková část klubu" postupně obměnit, bylo by pořád koho nového objevovat a diskutovat o tom, jak kdo je dobrý i kdo má jaký vkus :-).

Mně by se prostě líbily varianty založené na proměnlivosti, otevřenosti a vývoji. Uzavřenou klubovou společnost už jsme si zkusili a nedělalo to na mne dojem, že by šlo ve zdejších podmínkách o dlouhodobě udržitelný model.

46 Janinka Janinka | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 13:03 | Reagovat

Aneb jak píše Tlusťjoch, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Blogerů z AK, k nimž jsem ráda zavítala, bylo opravdu pomálu, zbytek byl odpad, který se nedal číst. A proto jsem se rozhodla, že už mezi tím semeništěm blbosti být nechci a z klubu odešla. Kerriin nápad [7]: se mi opravdu moc líbí, nedělám si naděje, že by klub mohl povstat z mrtvých a fungovat tak, jak tomu bylo v jeho začátcích.

47 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. srpna 2017 v 13:10 | Reagovat

[42]: Počkej počkej, nemám dojem, že oproti mně jsi kotě, a nebo jsi mě teď totálně vyvedla z míry kvůli falešnému dojmu! :D

48 padesatka padesatka | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 13:15 | Reagovat

Také si myslím, že původní pravidla pro přijímání do AK byly dobrá. S aktivitou psaní článků bych byla opatrná Helga (svět-helgy.blog) píše jeden, dva články měsíčně. Nejsem určitě jediná, která se na každý nový článek těší. Tahle blogerka rozhodně do AK patří.
Nechápu, že pravidla přijímání do AK nejsou k dispozici, bohužel nemapatuju si je úplně přesně.

49 Jana Jana | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 13:20 | Reagovat

[47]: No podle mne bloguješ déle, ne? :D nebo to bylo bráno opravdu věkem jako lidským? to bych byla taky mladá kočka :D :D Ale přišlo mi hezky vtipné, že jsme tu všichni tři - kocour, kočka i kotě :)

50 padesatka padesatka | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 13:21 | Reagovat

[43]: Tak nějak si blog.cz představuju taky. Jen jsem byl líná to všechno sepisovat, díky moc.

51 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. srpna 2017 v 13:34 | Reagovat

[49]: Jo takhle :D To je pravděpodobné, že blogerský věk mám vyšší, to asi jo, blogersky už bych spíš byla taky stárnoucí kočka :D

52 AD. AD. | Web | 15. srpna 2017 v 13:58 | Reagovat

Já osobně tedy nesouhlasím s nějakou povinností účastnit se dění klubu atd. Ano, alespoň z části, ale jinak nutit člověka aby se účastnil klubu, když to třeab prostě není to, co chce nebo na co má chuť mi přijde zvláštní, nemluvě o tom že to nijak neovlivňuje jeho blog a jeho úroveň. Jinak v původních pravidlech taky nevidím žádný problém.

53 padesatka padesatka | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:02 | Reagovat

[52]: Ano, na to jsem zapomněla. Nejsem soutěživá, mám ráda možnosti, ne povinnosti... :-)

54 MAKY.OREL MAKY.OREL | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:14 | Reagovat

[44]: Bohužel, už nejsem na střední, a tak nemůžu jen vyměnit odpolední sledování Námořní vyšetřovací služby za jinou náplň. Ovšem rozlišovat úplné braky od čtivějšího obsahu je součást mých stále se rozvíjejích skillů k přežití. Tedy v případě potřeby, se ráda ujmu pomoci s výběrem blogů, pokud samozřejmě bude ustanoven systém "vybraných výběrčích" a nikoli "celoblogové hlasování". Ale to se jistě též občas stavím...

55 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:14 | Reagovat

Nevím, jestli je to nové, ale na mobilu když jsem si přiblížila text na blogu, tak mi přes pravou část obrazovky vyskočila snad nekřížknutelná reklama...

Každopádně teď k Autorskému klubu! :D Pardon, ale nejdřív bych se ráda vypovídala tak, jak mě to napadne a až pak bych se vrátila k otázkám. :-)

PS: koho zajímá, jak Autorský klub vypadal dříve, nechť jde na web.archive.org a vyhledá si tam stránku klubu. :-)

Například já jsem se hlásila do Autorského klubu ze tří důvodů - 1) mít odkaz na svůj blog na seznamu mezi dobrými blogy, 2) patřit tedy do té komunity úžasných velkých blogerských osobností a 3) aby každý můj nový článek byl propagován na titulní straně Blog.cz.

Z posledního zmíněného důvodu se mi tedy absolutně nelíbí myšlenka, že by byl můj blog na titulce propagován jen po omezenou dobu. Jen nějakou dobu by mohli můj blog objevit lidé, kteří nejsou vyloženě zapálení do blogu, že by četli všechny komentáře a klikali na oblíbené odkazy, nebo nějací náhodní uživatelé. A pak po uplynutí té doby nic?

Tak to bych vážně uvažovala nad tím, jestli se na Blog.cz nevykašlat a neodejít na Blogger, kde nejsou žádné reklamy. Zvyk a titulka, to je totiž snad to hlavní, co mě ještě drží na Blog.cz. Přeci jen možnost žádných reklam hyzdících vzhled blogu je možnost žádných reklam hyzdících vzhled blogu (plus když budete mít velkou návštěvnost, tak si na Blogger můžete dát své reklamy a nějakou korunu na tom můžete získat vy), navíc Blogger snad šlape líp.

Na blogu Autorského klubu by se mi kromě seznamu členů (1 abecedního + 2. seznamu podle kategorií) líbily i nějaké zábavné rubriky. Třeba v minulosti mě moc bavilo hádání členů AK na základě pár informací o nich. Za každé uhodnutí jsme dostávali bod a za určitý počet určitou ikonku (?), na jedné snad stálo "Jsem skvělý hádač" a já jsem si ji moc chtěla dát do menu na blogu a pyšnit se jí tam. :D Ostatní jistě bavila rubrika o vaření a snad ještě něco tam bylo.

Jinak soutěže o ceny bych asi pořádala jen na Srdci blogu, abychom v tom neměli borčus. :D

Ohledně přijímání a udržení v klubu... Líbí se mi tohle: [43]: :-) A vůbec, celý ten komentář se mi líbí... Až na to, že bych se fakt těšila třeba na tu rubriku s hádáním blogerů! :D

A komentáře od M. se mi rozhodně zdají pozornostihodné :/ Ale určitě jsem nadšená z toho, že do toho Kerr jde a moc jí držím palce, je prostě úžasná! :-)

PS: líbilo se mi tu víc komentářů, ale pardon, jsem líná se jimi zpětně probírat :D

Tááákže, otázky:
1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?
- U tady toho se mi líbí komentář č. 43. :-)
2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?
- Komentář č. 43 - 4-6 měsíců, neomezeně :-)
3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?
- Komentář č. 43 :D
4. Co byste chtěli na blogu klubu číst?
- Jsem už napsala :D
5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?
- Klidně :D
6. Jaký je váš nápad pro jméno klubu? Vytvořit nový blog, nebo pokračovat na předchozím?
- Pokračovat! :-)

56 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:18 | Reagovat

[54]: Ou jé, tak koukám, že se asi budu muset dovzdělat, co se čárek týče... Pardon! :D Jinak když bych chtěla, aby se pokračovalo na předchozím blogu, tak bych určitě chtěla navázat i na název, tedy Autorský klub! :-D

57 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:19 | Reagovat

[56]: Lol, tak komentář, na který jsem chtěla reagovat komentářem č. 56, má číslo 55, tak pardon znovu! :D

58 M. M. | Web | 15. srpna 2017 v 16:09 | Reagovat

Po zkušenostech a toho, co jsem viděla bych do AK nešla i když přiznávám, že být viděna na hlavní stránce blogu by se mi líbilo, takže jen kvůli toho :D

Fakt se mi příčí pravidlo: Buď aktivní, jinak tě paní správcová vyrazí. Je to každého svobodná volba, jestli chce někde přispívat nebo nikoliv. ;-)

59 David David | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 17:05 | Reagovat

1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?

- Z výběru 20 lidí klidně vzít všechny, kteří splňují předem určená kritéria. Nevidím důvod, proč vzít jen 10 z 20, když i ten 11. bude také kvalitní. Nábory dělat 1x týdně.

2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?

- Celkem 3 pokusy, možnost znova podat přihlášku po měsíci od oznámení o nepřijetí.

3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?

- Především mít autorský blog a nějaká ta aktivita.

4. Co byste chtěli na blogu klubu číst?

- Inspiroval bych se starým AK a vrátil některé velmi oblíbené rubriky, příp. vymyslet i něco nového (teď mě nic nenapadá).

5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?

- Tak určitě.

6. Jaký je váš nápad pro jméno klubu? Vytvořit nový blog, nebo pokračovat na předchozím?

- Název bych nechal, ale určitě bych změnil design.

60 Guizmo Guizmo | Web | 15. srpna 2017 v 17:53 | Reagovat

Vždycky se takových diskuzí zdržuji, protože mi přijde, že k tomu prostě nemám co říct… jen se vždycky do všeho zbytečně zamotám.
Tady to není jiné, na jednu stranu mě děsí, že to celé zní hrozně narychlo spíchnuté a že všechno to nadšení brzy vyhoří, ale třeba jen Kerr křivdím a vážně to všechno zvládne zorganizovat a nezbláznit se z toho.

1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?
Když vidím jaký dohady tady vždy vznikají, tak bych řekla, že nejlepší by bylo, kdyby se jednou hlasovalo pro někoho, kdo dostane prostě tolik zodpovědnosti, aby mohl vybírat kdo ano… a kdo ne. Prostě oslovit pár lidí, kteří mají na blogu nějaké jméno a nechat lidi vybrat, kdo z nich by měl vybírat.
2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?
To podle mě nemá smysl vůbec řešit, ať si to někdo zkouší jak dlouho chce, když tu hranici prostě nedosáhne, tak má asi smolíka.

3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?
To je těžký, někomu jde o absolutní autorskost, někomu o originalitu, někomu o to aby to „něco říkalo“ … na to asi odpovědět nedokážu.

4. Co byste chtěli na blogu klubu číst?
Já bych nejvíc byla ráda, kdyby se do blogu vrátili všichni ti lidé, co z něj tehdy buď byli odejiti, naštvaně odešli, nebo tak, aby se vrátili lidé, kteří tam byli už v době kdy jsem se hlásila před šesti lety já… to asi úplně reálné nebylo, ale byl by to dobrý začátek, kdyby se tam vůbec chtěli vrátit, nebo by jim to třeba bylo nabídnuto…

5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?
Já to potřebuju…

6. Jaký je váš nápad pro jméno klubu? Vytvořit nový blog, nebo pokračovat na předchozím?
… nevím

61 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

Zvláštní... Většina z vás chce změnu k lepšímu a přitom se tu všichni derete o to, aby vše v AK bylo jako dřív... Mně osobně by se nejvíc líbila Čerfova vize (komentář číslo 25), protože tam opravdu jde o ZMĚNU a o hledání NOVÝCH TVÁŘÍ. Tudíž by člověk neviděl pořád tytéž (ne)nadané členy AK (omlouvám se všem, kteří si záporku ne nezaslouží).

62 sugr sugr | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 19:00 | Reagovat

[61]: Zvláštní...přehlédla jsi zcela komentář [7]:, který začíná větou:"Autorský klub bych nechala dál spát" ?
Následné komentáře na tento komentář jsou:[8]:[10]:[11]:
[13]:[15]:[18]:[21]:[26]:[46]: ano, není jich většina, ale JSOU, jsou to komentáře, které se rozhodně nederou, aby byl AK tak jako dřív... ???
Co člověk - to názor, nebudou to mít děvčata lehké, pokud nebudou posuzovat či konat jen dle přání jedné či jednoho. :-D

63 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 19:04 | Reagovat

[62]: Nepřehlédla, Cukříku. :-) Beru ale i diskuse jinde, než pod tímto článkem (a "zaookrouhluji").

64 sugr sugr | E-mail | 15. srpna 2017 v 19:25 | Reagovat

[63]: Ahááá, já nezaokrouhlovala, čerpala jsem jen z této diskuse.
Jsem sama moc ráda, že se konečně bude moct seznámit i s jinými blogy, než jen s těmi, které jsou denně na titulce AK stále stejné, stejné a stejné texty, k unudění snad od nepaměti. Konečně bude dána možnost všem blogerům, tedy pokud se Báře a Kerr podaří to, co navrhuje "většina" mnou uvedených komentářů, viz[62]:

65 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

[64]:  Však když by se začali přijímat noví členi, tak by to nebylo zase ti samí :-)

66 sugr sugr | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 19:53 | Reagovat

[65]: Ano, však jsem taky napsala: "...konečně bude dána možnost všem blogerům..." Jupííí, už aby to bylo! ;-)

67 AD. AD. | Web | 15. srpna 2017 v 19:53 | Reagovat

[25]: Proč by se proboha měly blogy z klubu po určité době vyhazovat? Bez důvodu a jenom aby přišel někdo nový? To je logika. Jednou je blog uvážen za kvalitní a přijat do klubu, tak by snad měl možnost tam zůstat, jaký je jinak smysl?

68 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 19:56 | Reagovat

[66]: Promiň, já někdy neumím číst :-( :D

69 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 21:53 | Reagovat

[67]: Díky za námitku a za názor. Neřekl jsem, že by mělo být časově omezené členství klubu a už vůbec ne takový nesmysl, že by měli být členové vyhazováni. Jen jsem ve svém druhém komentáři napsal, že bych považoval za správné, aby využívání titulky nebylo "na věčné časy", ale aby bylo jen na omezenou dobu, aby ho mohlo využít co nejvíc blogerů.

70 vencisak vencisak | Web | 16. srpna 2017 v 9:12 | Reagovat

1. Jaký by podle vás měl být počet přijatých lidí a jak často dělat nábory?

2 a půl, půl je nezletilý bloger

2. Za jak dlouhou dobu by se bloger mohl znovu pokoušet o místo v klubu a kolikrát by to případně mohl zkusit?

Až naprší a uschne. Nesčetněkrát.

3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?

Umět se udržet stébla, až bloger bude tonout nad všemi kritérii a pravidly.

4. Co byste chtěli na blogu klubu číst?

Spíš jak dlouho byste chtěli vydržet na titulce?!

5. Chtěli byste třeba nějakou rubriku Objevy týdne/měsíce/jiné, kde bychom přinášeli vzájemně tipy na nové blogery?

Vzájemně tipujme.

6. Jaký je váš nápad pro jméno klubu? Vytvořit nový blog, nebo pokračovat na předchozím?

Zůstat u stejného.

Nech si za aktivitu platit, bude tě více motivovat.

71 Miloš Miloš | Web | 16. srpna 2017 v 9:34 | Reagovat

4. (+3.) Chtěl bych číst články, které jsou zajímavé, rozšíří mně obzor a/nebo pobaví.
(Proto bych se přimlouval, aby do AK byly vráceny blogy Čerfa, TlusŤjocha, Vency, Blouda, ...).

1., 2., 3. Přijmout každého, kdo vyhovuje parametry "kvality a zajímavosti" (naznačenými v předchozím).
Žádná omezení na počet členů, přihlášek a četnost článků nedávat.
(V autoškole také každý, kdo zvládne testy a jízdy, dostane řidičák.)

5. Ano, velmi.
Kdysi něco takového provozovala Bloud. Well Bloud ve své rubrice Nevítáme nováčky a mengano, Kerria, ... na Blogosvětě.

6. Název Autorský klub vyhovuje, je v něm obsažen i další nezbytný atribut, že články jsou skutečné autorské a ne zkopírované odjinud.

72 M. M. | Web | 16. srpna 2017 v 17:15 | Reagovat

Ještě dodatek - Tentokráte bych do klubu brala i lidi, kteří píší o ezoterice. Éra Standy již dávno skončila a byla by to příjemná změna. ;-)

73 K. K. | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 19:07 | Reagovat

Tiše tu pár dní diskuzi sleduji. Mně se původní (nebo alespoň ta, kterou jsem zažila) podoba AK líbila, proto asi nepřinesu nic novýho, ale i tak jem se rozhodla dotazy zodpovědět. :)

1. Určitě bych kapacitu členů neomezovala. Naopak - čím víc, tím líp. Už jen proto, že když někdo v současnosti vydá článek, visí na titulce půl dne. Tím by to tam lítalo svižněji a bylo by v čem vybírat.

Nábor bych vydávala jednou týdně a přijímala bych třeba 5-10 dobrých blogů. Ať to získá pro hlásející (jak to sakra napsat?) takové to kouzlo čekání a pak ať má každý svou minutu slávy.

2. Ať si to zkouší jak dlouho chce. Pokud přijde čas, kdy se posune někam na lepší úroveň, může být přijat. (Každý se nějak vyvíjí). Dala bych třeba 3 měsíce na "nápravu" a nové podání přihlášky.

3. Jaká jsou podle vás nejdůležitější pravidla a kritéria pro přijetí a udržení se v klubu?

Pro mě je důležitý to, že převážná část obsahu je čistě autorská (ta neautorská - nějaké ilustrační obrázky se zdroji mi přijde v pořádku). A je mi fuk jestli autor píše o cestování, traktorech, nebo kosmetice. Pokud to vypadá dobře a má to nějakou úroveň, jsem jedině pro - bude alespoň pestrý výběr.

4. Bavily mě kdysi takové ty rubriky typu rozhovory blogerů s blogery, focení na téma týdne nebo třeba ta veselá hra uhodni blogera. Nejsem moc nápaditý člověk, ale věřím, že by se určitě dalo vymyslet spousty nových projektů, jen tak. Pro zábavu a pobavení.

5. Určitě ano. A klidně bych dala prostor i pro samotné sebevědomé autory - myslíš si že máš dobrý blog? Pozvi nás na něj. A taky by bylo hezký kdyby fungoval třeba nějaký výběr toho nejlepšího, něco jako s kdysi dělalo na blogosvětě. A každý by mohl klidně nominovat to, co považuje za dobré.

6. Pokračovat. Ale asi bych pozměnila vzhled.

74 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 16. srpna 2017 v 21:32 | Reagovat

[7]: To je krásný nápad. To by se mi taky líbilo. Na druhou stranu nevím, do jakého klubu bych narvala svůj blog. Vždyť mám články tak různorodé. Ale uvidíme.

75 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 16. srpna 2017 v 22:03 | Reagovat

[44]: Já mám jeden návrh. Sice se to netýká autorského klubu, ale pomohlo by to úplně všem.
Mě totiž už hodně let rozčiluje to, že když myší najedu na číslo komentáře, na který někdo reagoval, tak se to zobrazuje úplně průhledně. V nastavení to jde spravit a zatím to nikoho nenapadlo. Ale nic si z toho nedělejte. Má to tak hromada blogů. :D

76 LENA LENA | Web | 16. srpna 2017 v 22:13 | Reagovat

Za 1. - Kerr, popřípadě ostatní, kdož se podílíte na "obnově" chodu Blogu: Naprostou samozřejmostí je, že současná správkyně Bára se s vámi rozdělí o finanční odměnu, kterou dostává a za kterou jste vy nyní převzali část povinností. !! Pokud jste se již na odměně dohodli, pak tuto připomínku považujte za bezpředmětnou.

Za 2. - Pokud i nadále na blozích zůstává kachličkový reklamodkazník, pak jakékoli nové nápady ze strany blogerů nemá cenu prezentovat. Proč se snažit, když druhá strana nemá zájem? Kdy, kdo dá vědět, jak tento PROBLÉM bude řešen, tedy - "kachle necháme, nebo změníme počet" apd.

[72]: NEPODSOUVEJ/TE zde esoterické blogy. Vesměs mají ke skutečné, pravé esoterice hodně daleko... !!

77 padesatka padesatka | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 11:08 | Reagovat

[61]: Já jsem rozhodně nadaná.

78 Andrea V. Andrea V. | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 13:14 | Reagovat

[76]:Psat o ezoterice, at uz si pod tim kazdy predstavi cokoliv, je vyhradni pravo kazdeho autora. Takovy autor nemuze za to, ze si nekdo kupuje kremeny od Moravy za 2 000 a lustrove ovesy za 2 500.

Bojkotovat z jakehokoliv duvodu jakoukoliv skupinu blogeru povazuju za neeticke a komunisticke, a mohlo by to odpalit celou "obnovu" jeste driv nez zacala.

Je to stejne, jako kdybyste napsala, ze nemaji brat basnickove blogy, protoze z lidi na blog.cz neni "skutecnym" basnikem nikdo. A pak samozrejme otazka, kdo ma pravo ve svobodne spolecnosti urcovat, co je "normalni" a co neni ...

79 K. K. | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 17:16 | Reagovat

[75]: Zajímavý že tady u tvého komentáře, když najedu na číslíčko je okýnko už opravdu hezky čitelný, neprůhledný... Ale u ostatních je to furt děs běs. :-D

80 sugr sugr | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 19:28 | Reagovat

[78]: Andreo, básničkové blogy se nebraly ani za éry Standy, který to odůvodnil slovy: "Obecně neuznávám blogy, které publikují povídky a podobné
pokusy o literaturu, na blog to podle mě nepatří, a v AK ty literární
blogy nechci.", takže vaše přirovnání s básničkovými blogy nebylo moc trefné, ba přímo špatné přirovnání! ;-)
Ostatně..., na Blogu cz. jsem se svou tvorbou rýmů přes sedm let a že by se tu někdy někdo prohlašoval za "skutečného básníka" jsem skutečně nezažila.
Vy ano?
To musí být tedy sakra namyšlený, sebevědomý bloger, škoda, že ho neznám.
Ale je fakt, že samochvála se tu nosí! :-D

81 Vladimír Vladimír | 17. srpna 2017 v 19:58 | Reagovat

Sním či bdím? Otravné reklamní dlaždice jsou pryč! Konečně očividný náznak toho, že se opravdu děje něco pozitivního! Bravo! :-)

82 sugr sugr | E-mail | 17. srpna 2017 v 20:02 | Reagovat

[81]: Taky jsem to kvitovala s nadšením, děkuji moc Báře i Kerr! :-)

83 Andrea V. Andrea V. | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 21:03 | Reagovat

[80]: to mi uteklo, s temi basnickami. Nejde mi o to, kdo se za co povazuje, ale spis ze se drtiva vetsina psanim blogu bavi. Nepovazuju za stastne, ze tu nekdo vydeluje jakekoliv kategorie a stavi je mimo; doted jsem si myslela, ze diverzita je veci, ktera laka ctenare i blogery, a ze by tedy mela byt i zajmem Klubu. S takovou to za chvili "odserou" i denicky a recepty, protoze nejsou dost cool :)

84 Kerr Kerr | 17. srpna 2017 v 21:47 | Reagovat

[76]: Leno, už jsem to tu asi psala, ale znovu. Srdce blogu NEPATŘÍ pod TV Nova, to je prostě jen blog, který založili bývalí správci, aby informovali. Není to ale jejich povinnost, není to pracovní náplň. Klidně by se mohl smazat a Nově by to bylo šumafuk, protože to s nimi nesouvisí :) Navíc Bára se stará o celý chod, o grafickou stránku, o ty příšerné reklamy (tedy, o jejich odstranění), o články dne, blogy dne atd. atd.- zatímco já jen udržuji srdce blogu a později snad i AK :) beru to jako skvělou zkušenost, ale brát si od ní peníze? Nemám tušení, za co:)
A reklamy už jsou pryč :*

[81]: Joo, taky jsem nadšená! :D

85 K. K. | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 7:30 | Reagovat

[81]: Sníme či bdíme asi společně, taky je nevidím!

Jupííí!

(Pokud místo nich nedostaneme něco ještě horšího :-D )

86 vik vik | Web | 18. srpna 2017 v 7:57 | Reagovat

Ono to fakt vypadá, že ty reklamy zmizely. Minimálně v tuhle chvíli nejsou vidět. Děkuji moc náčelníkovi, že se nás zastal ;-)

87 Meduňka Meduňka | Web | 18. srpna 2017 v 8:38 | Reagovat

Přidávám se ke všeobecnému nadšeni z odstranění té příšernosti a na znamení díků zahazuji ABP :-)

88 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 18. srpna 2017 v 8:42 | Reagovat

Díky, díky.

89 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 18. srpna 2017 v 8:46 | Reagovat

Díky za odstranění otravné reklamy.

90 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 18. srpna 2017 v 9:05 | Reagovat

Odstranění čtveraté reklamy jest vskutku dobrý počin.

91 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 16:20 | Reagovat

Zmizení reklamy super, bohužel hromadné nahrávání obrázků stále nic, tak snad se dočkáme i toho. :) Zatím díky.

92 NaTyy NaTyy | Web | 18. srpna 2017 v 17:03 | Reagovat

Super, konečně dlaždice jsou pryč! :) Prosby byly vyslyšeny :-)

93 Lennroe Lennroe | 18. srpna 2017 v 17:59 | Reagovat

Já začnu od konce. Určitě by mi přišlo fajn pokračovat na stránkách klub.blog.cz a ponechat název, ten už je letitý a vystihuje to k čemu by klub měl sloužit.
Příjmat by se mělo jako na úplném začátky, blogy autorské, které mají nějaký vlastní obsah a trošku na úrovni (jakože ne selfíčka, co jsme měl dnes k obědu a podobně), žádné mikroblogy a žádné extremisty (ale když se bude hlasovat, stejně by asi neprošly. Určitě jo literární blogy. Já je čtu moc ráda, jak básničkové tak povídkové a hrozně špatně se hledají.
Jo a co mi přijde trochu nefér je vyhazování za neaktivitu. MěStanda dvakrát vyhodil, jo uznávám, že na blog chodím málo a článek jsem teď třeba napsala po roce jinak spíš jen čtu a sem tam komentuju, ale neaktivní blog přece nikomu v AK nepřekáží, není na titulce, je jen v seznamu blogů a i blogy, které publikují vzácně nebo dokonce přestaly mohou být přece zajímavé. Pokud by se tento nesmysl zrušil, asi bych se zkusila přihlásit znova, ale nechci psát z donucení, jen aby mě nevyhodili. To je asi i odpověď na kapacitu, neomezovala bych ji, nevyhazovala bych, jedině, že by bylog radikálně změnil směr, a každý ať se hlásí kolikrát chce.

Na klubovém blogu byly vždy nejzajímavější rozhovory a soutěže a já třeba docela ráda vzpomínám na kladivo a kartáč, možnost nechat svůj blog ohodnotit a dostat nějaké rady, co dělat líp, plus se zviditelnit... A pak třeba nějaké "To nej z tohoto týdne, výběr vánočních, velikonočních, halloweenských článků"....

94 Anchor Anchor | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 18:58 | Reagovat

Taky děkuju za odstranění té otřesné reklamy! :-)

95 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 18. srpna 2017 v 21:31 | Reagovat

[79]: To je tím, že nejspíš mají obarvené pozadí jen u komentářů majitele blogu. Ostatní ne.

96 Holoubek Holoubek | 19. srpna 2017 v 3:44 | Reagovat

No tedy... Taky bych nečekala, že zareaguji a už vůbec že tuto diskuzi budu celou číst...
[7]:: skvělý nápad

M. nás mnohé nutí k zamyšlení. Já už v podstatě na žádném ze svých blogů nejsem aktivní a krom Klubu snílků a Srdce žádný další nečtu (oblíbenci postupně odpadávají), "blogovou" aktivitu jsem prozatím přesunula na facebook a deviantart, s jejich funkcemi jsem tak nějak spokojená. Takže platformu měnit asi nebudu, ale pro ostatní dobré pročíst. Ztotožňuji se spíše s méně radikální a smířlivější variantou, kterou nastiňuje MAKY.
Držím palce, ať se z toho hnoje zase vyhrabete a nebo najdete lepší místo. Je pravda, že Blog byl skutečně unikátní právě tím, že udržoval jakousi komunitu, ať už Klubem, Srdcem nebo úvodkou, což na jiných platformách chybí. Takže tak nějak. :)

97 stuprum stuprum | Web | 19. srpna 2017 v 4:09 | Reagovat

Blog je pěkný kvítek a potřebuje chlapskou ruku!

98 LENA LENA | Web | 19. srpna 2017 v 10:01 | Reagovat

Milá Kerr, Srdce blogu možná nepatří pod Tv.., ale toto celkově není Tv, ale hosting, který nabízí založení blogu s nějakými funkcemi. Psát zde na Srdce zábavné články, pořádat soutěže atd. možná není povinností správce, každopádně  odpovídat na dotazy, tedy řešit problémy ohledně nefunkčnosti apd., zkrátka komunikovat, spravovat,  bezesporu ano. Což dle mnoha stížnostem zde neprobíhá, nebo cca 6 měsíců příliš neprobíhalo. Srdce Blogu je stěžejním prvkem Blogu.cz, jelikož právě zde jsou vkládány informace pro "klienty", tedy blogery, kteří využívají tuto "službu" ohledně změn funkcí, novinek apd., u jiných hostingů toto informační pole mají také, ale nejmenuje se Srdce...

Dle mého názoru si finanční odměnu zasloužíš, již proto, že když jses toho zhostila a telefonicky kontaktovala patřičná místa, tak teprve poté se zde začalo něco dít, započla komunikace správkyně s "klienty-blogery" ohledně nefunkčnosti správy jednotlivých blogů apd., což je jinde naprosto běžné, ale zde bylo mrtvo. Adekvátní odměna je můj názor, souhlasit s ním samozřejmě nemusíš.

Ano, den poté, co jsem zde vložila komentář ohledně zrušení kachlových odkazů, byly odstraněny.

Přeji hodně štěstí a stálého nadšení.

99 LENA LENA | Web | 19. srpna 2017 v 10:03 | Reagovat

[84]: Milá Kerr, Srdce blogu možná nepatří pod Tv.., ale toto celkově není Tv, ale hosting, který nabízí založení blogu s nějakými funkcemi. Psát zde na Srdce zábavné články, pořádat soutěže atd. možná není povinností správce, každopádně  odpovídat na dotazy, tedy řešit problémy ohledně nefunkčnosti apd., zkrátka komunikovat, spravovat,  bezesporu ano. Což dle mnoha stížnostem zde neprobíhá, nebo cca 6 měsíců příliš neprobíhalo. Srdce Blogu je stěžejním prvkem Blogu.cz, jelikož právě zde jsou vkládány informace pro "klienty", tedy blogery, kteří využívají tuto "službu" ohledně změn funkcí, novinek apd., u jiných hostingů toto informační pole mají také, ale nejmenuje se Srdce...
Dle mého názoru si finanční odměnu zasloužíš, již proto, že když jses toho zhostila a telefonicky kontaktovala patřičná místa, tak teprve poté se zde začalo něco dít, započla komunikace správkyně s "klienty-blogery" ohledně nefunkčnosti správy jednotlivých blogů apd., což je jinde naprosto běžné, ale zde bylo mrtvo. Adekvátní odměna je můj názor, souhlasit s ním samozřejmě nemusíš.

Ano, den poté, co jsem zde vložila komentář ohledně zrušení kachlových odkazů, byly odstraněny.

Přeji hodně štěstí a stálého nadšení.

100 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 19. srpna 2017 v 11:24 | Reagovat

Mám za to, že Čerfova otázka, jaký má klub smysl, je zcela zásadní. V momentě, kdy si odpovíme, zjistím, proč tu vůbec něco jako autorský (či jakýkoli jiný) klub chceme a jakou má plnit funkci. Jestliže má sdružovat pomyslnou elitu blogu, pak musí být kritériem kvalita. Ať už to bude hodnotit kdokoli. Čím vyšší, tím lepší. Takový klub bude z povahy věci trochu elitářský a hrozí mu regres do jakési mocenské skupiny, který - soudíc podle jiných komentářů - už jsme tu jednou měli.
Pakliže bychom chtěli klub, který bude zejména tvořit komunitu, musejí být kritéria nutně jiná - a půjde o aktivitu na vlastním blogu i v klubu (formát takové aktivity by se ovšem musel vymyslet tak, aby dával smysl - bleskovky a soutěže o nejlepší blogy už jsme tu také kdysi měli), kontakty, komentáře. V takovém případě hrozí, že se klub zakuklí ve vzájemně obeznámenou skupinu lidí, kteří budou stále stejným způsobem aktivní, a noví lidé nebudou mít žádný důvod do klubu vstupovat.
Jestli chceme klub, který bude zejména propagovat nové (a snad i zajímavé blogery), pak se bude jednat zejména o klub reklamní. Tady bude velké nebezpečí v tom, že se do něj bude přijímat každý druhý, protože kritérium kvality nebude tak přísně hodnoceno, a zvrhne se prostě v reklamní panel, který stejně nikoho nebude zajímat, protože tam nebude nic zajímavého.
Klíčová otázka tedy zní: proč tady vůbec něco jako klub chceme? Za jakým účelem ho zřizujeme? A pro koho?
Až si odpovíme na tyto otázky, můžeme řešit, kolik členů má mít a tak podobně. Mimochodem, kvóta na nově přišedší členy mi nedává smysl. Budou-li blogy, které budou splňovat zadaná kritéria, proč je nepřijmout všechny najednou? Nebudou-li, nemusí se přijmout z kandidátů ani jediný.

Zobrazit novější komentáře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.