ROZHOVOR: Coneja

31. května 2017 v 12:18 |  Rozhovory
Přečtěte si zajímavý rozhovor s Conejou z blogu Coneja.blog.cz. Tentokrát tato skvělá a oblíbená blogerka odpovídala i na Vaše otázky.Než začnu odpovídat na otázky, které mi poslala Bára a i vy milí čtenáři a blogeři, chtěla bych vás všechny pozdravit a popřát vám hezký den :) (někdy i tohle dokáže potěšit). Děkuji všem, co se do rozhovoru zapojili.


1. Na blogu vystupuješ pod přezdívkou Coneja. Prozradíš čtenářům své pravé křestní jméno? A proč vlastně Coneja?

Rodiče se po dlouhém přemýšlení, dohadování a hloubání rozhodli dát mi jméno Iva. Přezdívka Coneja s mým jménem tedy nemá vůbec nic společného :D. Každopádně jak tato přezdívka vznikla, to je docela vtipná historka.
Když jsem chodila na gympl, poznala jsem se tam s holčinou, která byla naprosto posedlá knihou Stmívání. Mé pubertální já bylo touto ságou krmeno natolik, že jsem tu knížku začala přímo nesnášet už jenom z principu. A jelikož humor musí být, i kdyby na chleba nebylo - začala jsem sledovat nějakou parodii. V oné parodii na hlavního představitele, tedy Edwarda Cullena, často volali "Medarde ty starej pardále". A jelikož má dobrá kamarádka má stejně šílenou fantazii jako já, začaly jsme spolu tu naši milovnici Stmívání nazývat Pardál. Ale protože jsme slečnu Pardála měly docela rády a ona sama má smysl pro humor, řekla něco ve smyslu "jestli já jsem pardál, tak vy jste srny, který sežeru!" (pochopte, bylo nám třináct). A jelikož jsem dlouho přemýšlela, jak svoje jméno zakamuflovat tak, aby bylo vhodné pro blogovou přezdívku, řekla jsem si, že "srna" by bylo docela fajn. Jenže jsem chtěla propojit toto jméno se svou dlouholetou láskou - španělštinou. Bohužel jsem naprostá trubka a popletla jsem si slovíčka. Coneja tedy neznamená srna, nýbrž králík. No co, takhle to už prostě zůstalo.

2. Píšeš, že jsi "šílená, trochu emočně nestabilní a neskutečně milující dvacetiletá slečna". Co si pod pojmem "šílená" máme představit?

Řekla bych, že moje šílenost souvisí s tím, že občas jednám trochu impulzivně a dělám, co mě zrovna napadne. To se také občas projeví na mých článcích. Jen tak sedím u počítače, přemítám a z ničeho nic mě napadne nesmírná blbost, kterou obalím do trochy intelektuálního humoru (hehe, aspoň se tak tvářím) a je z toho článek. A taky pokud jde o hudbu, kdybyste mě někdy viděli lítat polonahou po pokoji a falešně hulákat texty mých oblíbených interpretů, k zodpovězení této otázky by nebylo třeba slov.

3. Co tě vedlo k tomu založit si blog?

Úplně první impulz k tomu, kliknout na to velké oranžové tlačítko "založit blog" bylo zveřejnění povídky Caitlyn, kterou jsem tehdy psala. Viděla jsem v tom jakýsi potenciál.
Ale po pravdě - tohle není můj první blog. Bloguji už zhruba od svých osmi - devíti let (ne, nedám vám odkazy - tyto blogy už doufám zhynuly v pekle, protože to, co jsem byla schopna publikovat by se jen stěží dalo nazvat tím, co moje kočka zvrací po ránu). Dne 23. 12. 2014 jsem si řekla, že to pro jednou vezmu trochu vážně (a taky za jiný konec) a zkusím štěstí. Třeba se to někomu bude líbit :).
Také si často dlouhé chvíle krátím tím, že si prostě jenom lehnu do postele a užívám si proud vlastních myšlenek. Občas mě napadají kraviny (tam to pak chce ten intelektuální humor, hehe) a někdy i něco, co mám chuť trochu rozpracovat. A bum - ona z toho občas vznikne i nějaká myšlenka, o kterou se chci podělit. Často mi ani nejde o to, abych udělala nějaký převrat v lidském myšlení a nebo říkala lidem, co si myslet mají. Já si jen přeji, aby mysleli.
Název mého blogu zní "Pohlaď svoji duši". Jako studentka psychologie vím, jak moc je duševní hygiena pro člověka důležitá. Sama tak nějak ráda přispěji k tomu, aby se alespoň jeden jediný čtenář zasmál, popřemýšlel o něčem zajímavém, rozvinul se a nebo se alespoň zašklebil nad tím, co to ksakru je. Úleva jako úleva ;).

4. Co tě na blogování nejvíce baví?

Tvoření. V tom já se přímo vyžívám. Ať už jde o povídky, nějaké ty články s trochou nadhledu, nebo o něco vážnějšího, baví mě přinášet světu něco nového. Nebo minimálně nového v jiném podání.

5. Máš na Blog.cz nějakého oblíbeného blogera?

Mám dojem, že jich je hromada :). Nejvíc jsem si asi oblíbila blogerku Allex (http://neobycejnyblazen.blog.cz/). Nejde jen o to, že její články jsou skvělé, ale je to slečna, která má zlaté srdce. Jsem nesmírně vděčná, že jsem tuto blogerku mohla poznat, i když pouze virtuálně.

6. Vědí lidé v tvém okolí, že bloguješ?

Dlouho jsem to tajila, ale časem jsem zjistila, že asi není důvod proč. O mém blogu vědí rodiče a někteří kamarádi, nicméně na čele jeho nápis nenosím. Stejně ho z mých blízkých skoro nikdo nečte :D.

7. Hodně ti frčí články jako 10 typů kamarádů, 7 typů důchodců, cestujících v MHD apod. Inspiruješ se u těchto témat svým vlastním životem?

Rozhodně ano. Ráda si dělám legraci a věci někdy jen tak pro vyjádření pointy ve svých článcích zveličím. Zaměřuji se na témata, která zažívá většina lidí (MHD, řidiči, pondělky, rodiče..) právě proto, že si v nich každý může najít to své.

8. Nabídl ti už někdo v souvislosti s tvým blogem spolupráci?

Jednou se mi to podařilo. Blogerka Kari (http://mylifeaskari.blog.cz/) mi nabídla tzv. "spolučlánkování", což znamená jeden článek, v němž několik blogerů vyjádří svůj názor k jednomu tématu. Bohužel už spolučlánkování neprovozuje :(.

9. Jak se díváš na youtubery?

Myslím si, že je to určitě skvělá věc. Člověk si vydělá nějaký obnos činností, která ho baví. No není to sen každého z nás? Některé youtubery sama sleduji a líbí se mi, že moderní doba nabízí tyto možnosti. Jen mě samotnou zajímá, kam se tento trend bude ubírat.
Otázky od blogerů:


1. Existuje něco, co jsi při vší vůli nepochopila, ale chtěla bys?

Chemii nebo matematiku haha. Upřímně, vždycky mě hrozně zajímaly přírodní vědy, ale na čísla a vzorečky nejsem moc velký talent. Obecně se v logickém myšlení snažím trochu trénovat, ale asi to pro mě vždycky bude jedna velká kouzelná skříňka.

2. Na co nebo na koho myslíš, když je ti nejhůř a kvůli čemu se vážně vyplatí, být na světě?

To je velmi těžká otázka. Sama mám problém ve svém životě najít něco, co mě tak nějak udržuje při životě. Ale když mi bylo opravdu nejhůř, myslela jsem vždycky na svoje rodiče. Říkala jsem si, že mě mají rádi a že bych jim chyběla. Proto se vyplatí žít. Upřímně řečeno - stále hledám svoje radosti. Doufám, že jsem aspoň částečně odpověděla.

3. Jaké vlastnosti by měl mít tvůj nejlepší přítel?

Kvalitu, jež považuji za nejcennější ve vztahu mezi dvěma lidmi je respekt. Tuto vlastnost by tedy můj nejlepší přítel měl rozhodně mít. Zároveň mám ráda citlivé a empatické lidi. Během života jsem zjistila, že mě neskutečně rozčilují hloupí lidé. Ne, že bych se považovala za nesmírného intelektuála, ale můj nejlepší přítel by měl v té hlavě určitě něco mít. Mám ráda lidi, kteří jsou spontánní a je s nimi legrace. A hlavně - aby měl dobré srdce. Hodných lidí ubývá.
Takového člověka bych milovala od hlavy až k patě :).

4. Působí Ti psaní blogu radost?

Působí. Je to takové moje útočiště a zároveň místo, kam ukládám své vzpomínky. Někdy si projedu i staré články a zavzpomínám, v jakém jsem byla zrovna rozpoložení a podobně. Rozhodně je to můj velký koníček :).

5. Čteš můj blog? (Anice- krasna-anice.blog.cz) Jakou rubriku z mého blogísku máš nejradši?

Doufám, že se Anice neurazí, ale její blogísek xD bohužel nečtu. Ačkoliv vím, o co se jedná, není to úplně můj šálek kávy.

6. Jak dlouho to s blogem ještě vidíš?

Nemám přesné ultimátum ani odpočet :). Blogování mě baví, ale musím přiznat, že na něj mám stále méně a méně času. Na druhou stranu jsem toho názoru, že je lepší nepsat nic než psát nesmysly z donucení. Takže pokud se mi v hlavě budou dále rodit nové a nové nápady, určitě neplánuji s blogem skončit.

7. Měla jsi už někdy s nějakým čtenářem problém, že jsi byla nucena ho zablokovat?

Na jeden takový případ si vzpomínám. Narazila jsem na blog, který vlastnily dvě mladé slečny. Jelikož teprve začínaly, chtěla jsem je podpořit nějakým pozitivním komentářem, tak jsem ho napsala. Slečny to samozřejmě potěšilo, nicméně jako odpověď začaly můj blog vyzdvihovat a přechvalovat, kde to jen šlo. Zároveň ale pod jiným jménem můj blog v komentářích kritizovaly (rozpoznala jsem je podle stejné IP adresy). Moc jsem nechápala, proč na mne stahují tolik pozitivní pozornosti (o kterou jsem se je ani neprosila) a ve stejnou chvíli mě zasypávají nenávistnými komentáři. Snažila jsem se to s nimi vyřešit rozumně, ale nějak to nešlo. Tak jsem je jednoduše zablokovala (a pak na jejich blogu nacházela místo zpěvných ód šílenou kritiku :D). Za pár týdnů si blog zrušily a už jsem o nich nikdy neslyšela. Snad se mají dobře.

8. Jaký typ blogů je ti nejvíce proti srsti a nechtěla bys ho nikdy číst a sama vytvářet?

Nejsem úplně příznivcem maminek na rodičovské, co tvoří blogy o svých "mimíscích". Respektuji výskyt těchto blogů, ale nebaví mě je číst a rozhodně bych je nikdy nechtěla vytvářet.

9. Nejsi v redakci Čilichilli, že tak často volíš titulky jako 7 typů, 5 důvodů, 10 věcí...?

Nejsem :). Musím se přiznat, že jsem dlouhou dobu o Čilichilli vůbec nevěděla. Těmito titulky jsem se inspirovala u svého oblíbeného komika Michaela Kesslera, který vytvářel sérii videí s názvem Kesslers Knigge. Vždycky se jednalo o "10 věcí, které nedělejte když..". Opravdu doporučuji se na něj podívat - videa jsou sice v němčině, ale s českými titulky, opravdu to stojí za to ;).

10. Jak jsi došla ke svému maskotu na blogu?

Moje maskotka Neco je, jak moje přezdívka napovídá, malý králíček. Králíček je to právě proto, že moje přezdívka v překladu představuje toto zvířátko. Jméno jsem vybrala přesmyčkou z CoNeji. Dupačky a lahev nosí z toho důvodu, že můj blog má teprve dva a půl roku - stejně jako ona :). Doufám, že jen poroste a bude stále spokojená :).

11. Proč je vzhled tvého blogu nedokonalý?

Protože nikdo není dokonalý ;).

12. Jak se správně čte tvůj nick?

Moje přezdívka je původem ze španělštiny, tudíž se čte [Konecha].

13. Kdyby ses mohla zbavit jedné své osobnostní vlastnosti a jednu naopak získat, jaké by to byly?

Ráda bych se zbavila přílišné nenávisti sama k sobě a naučila se přiměřené sebelásky.
Naopak bych ráda získala trochu trpělivosti, protože mám tendence některé věci rychle vzdávat.

14. Máš ráda králíky? Umíš španělsky? Má "conejo" něco společného s tím, jak se španělsky řekne králík?

Králíky mám ráda :). Ostatně jako většinu zvířat. Jsou roztomilí.
Španělsky jsem se učila šest let, takže by se dalo říct, že španělsky umím. Jak jsem zmiňovala v předešlých otázkách, moje přezdívka vychází ze španělského conejo ;).
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 31. května 2017 v 12:39 | Reagovat

Skvělý rozhovor, který moc potěšil! Jsi sympatická, tvé články se mi líbí. Sdílím tvůj názor na hloupé lidi a na blogerku Anici :-D

2 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 31. května 2017 v 12:56 | Reagovat

[1]: Děkuji ti! :) .. Proti Anici nic nemám, jen prostě její články nejsou pro mě ;).

3 Malá Černovláska Malá Černovláska | Web | 31. května 2017 v 13:45 | Reagovat

Hezký rozhovor :) historka o tom, jak vznikla přezdívka mě pobavila :D a s tou Anicí také souhlasím :D

4 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 14:16 | Reagovat

Rozhovor je fakt krásný a hezky se četl, bylo tam plno zajimavých otázek na skvělou blogerku

5 smartly smartly | Web | 31. května 2017 v 15:02 | Reagovat

Páči sa mi to. Také normálne a nenútené. Ako keby si dávala rozhovory na dennom poriadku:)

6 Magicmax Magicmax | Web | 31. května 2017 v 18:28 | Reagovat

Pěkně vyřešený a realizovaný blogérský rozhovor. :)

7 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 31. května 2017 v 20:57 | Reagovat

[3]: Děkuji ti :)

[4]: Moc děkuju :'))

[5]: Haha díky. To je jen to tváření se inteligentně :D :)

[6]: Díky :)

8 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 31. května 2017 v 22:19 | Reagovat

Po dlouhé době opravdu dobrý a osvěžující rozhovor :-)

9 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 31. května 2017 v 23:20 | Reagovat

Proč jsem si celou dobu myslela, že Coneja je na tom podobně jako Sonya?? Hluboce se omlouvám! Rozhovor na mě zapůsobil kladně, přirozeně. :)

10 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. června 2017 v 0:48 | Reagovat

Pardál - srna - králík, tomu říkám správná zoologická linka s blogovým happyendem! :-)

11 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. června 2017 v 16:02 | Reagovat

Super nápad, zapojit i otázky od blogerů! Aspoň rozhovor nepůsobí tak šablonovitě jako dřív :)
Pobavil mě ten krkolomný vznik přezdívky. Přezdívkami jsem se zabývala v bakalářce, ale něco tak složitého jsem tam vážně neměla :D

12 D D | Web | 1. června 2017 v 20:31 | Reagovat

Hezký rozhovor. A koukám, že mezi otázkami od ostatních blogerů byly použity i ty moje. Takže děkuji za odpovědi na sedmičku a osmičku. ;-)

13 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 3. června 2017 v 15:07 | Reagovat

[11]: Tu bakalářku bych si ráda přečetla :D :))

14 stuprum stuprum | Web | 7. června 2017 v 2:19 | Reagovat

Nejpoctivější blog posledních několika dekád. Plný postřehů zlatovlásky se zlatým srdcem!

15 Vincent F. Syma Vincent F. Syma | E-mail | Web | 8. června 2017 v 15:24 | Reagovat

[13]: Já také. :)

16 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. června 2017 v 14:32 | Reagovat

Upřímně jsem si celou dobu myslela, že ta přezdívka opravdu má něco společného se slovy co, ne a já :D:D

17 Magicmax Magicmax | Web | 10. června 2017 v 19:29 | Reagovat

Čtu si to (buh ví z iakého duvodu znova a) neivíce mně zaujala ta věc s králíkem. :D Možná to byl osud, co tě přinutil nebýt srna. :D :)

18 Kerr Kerr | Web | 11. června 2017 v 11:17 | Reagovat

Tyjoo, taková zajímavá historie přezdívky, to se jen tak nevidí :D Každopádně Coneju znám, její blog navštěvuji celkem často (ačkoliv jen málokdy zde zanechám komentář) a myslím, že tímhle rozhovorem jsem si jí oblíbila ještě víc :)

19 Anice Anice | E-mail | Web | 13. června 2017 v 16:16 | Reagovat

[1]: nejsem tvůj šálek kávy, ale stejně mi pořád lezeš na blog a totálně mě hejtuješ? ttjn xD

20 Eliss Eliss | Web | 13. června 2017 v 16:56 | Reagovat

[19]: Já jsem na tvém blogu nebyla už půl roku tak co to tady plácáš? :D A navíc sis mě blokla ne, tak jak ti tak mlžu asi něco psát :-D  :-D

21 Anice Anice | E-mail | Web | 13. června 2017 v 22:29 | Reagovat

[20]: Jistě, všichni ti to žereme xD

22 padesatka padesatka | E-mail | Web | Pondělí v 7:30 | Reagovat

[20]: Teda Eliss,
to bych do Tebe nikdy neřekla... :-D

23 Ann Taylor Ann Taylor | Web | Včera v 22:15 | Reagovat

Hele sice se to k rozhovoru nehodí, ale není tu novější článek. To jako budete týden na titulce propagovat proanorektický blog?

24 Zuzka Zuzka | Včera v 22:59 | Reagovat

[23]: jo,  taky jsem na to nevěřícně koukala :-|

25 Janinka Janinka | E-mail | Web | Dnes v 16:28 | Reagovat

[23]: Nejen, že jsem nepochopila propagaci anorexie na hlavní stránce, ale taky nechápu, jak může být blogem dne blog, který je půl roku neaktivní...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama