ANKETA: Přichází o něco ti, kteří se nezajímají o jiné blogy?

26. června 2016 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
Tímto článkem startuje 3-dílný speciál, který odhalí výsledky nedávného e-mailového dotazníku. Vybraní uživatelé Blog.cz odpovídali na otázky, které zjišťovaly jejich zájem o ostatní blogy. V tomto prvním díle se zaměříme na blogery, kteří žádné blogy nečtou. Přichází podle vás o něco?


Dotazník obdrželo celkem 40 náhodně zvolených blogerů a blogerek z Blog.cz. Všichni dostali stejné otázky, jejichž přesné znění najdete níže a v dalších dvou článcích. Z osloveného vzorku otázky zodpověděl lehce nadpoloviční počet - celkem 23 dotázaných. 20 z nich odpovědělo, že se o jiné blogy zajímá, a pouze 3 dotázaní uvedli, že žádné blogy nečtou.

To v podstatě odpovídá výsledkům ankety Čtete jiné blogy?, která zde vyšla v říjnu 2014. Z ní vyplynulo, že největší počet lidí pravidelně sleduje jen několik svých oblíbenců - max. 2-4 blogy. Naopak lidí, kteří žádné blogy nečtou, je naprosté minimum.
Blogeři, kteří žádné blogy nečtou, měli zodpovědět tyto otázky:


1) Proč nesleduješ jiné blogy? Nemáš pocit, že o něco přicházíš?

2) Proč by měli ostatní číst tvůj blog, když ty sám/sama jiné blogy nečteš?


Přečtěte si níže, jak na ně odpověděli. Příště zde vyjde 2. díl, ve kterém už se podíváme na blogery, kteří jiné blogy čtou. Pod článkem můžete hlasovat v anketě a v komentářích diskutovat k tématu.--

1) Dříve, tak 4 roky zpátky, jsem měla hodně oblíbených blogů. Za poslední rok se ale na jiný blog víckrát za sebou podívám jen zřídka. Jednak mi přijde, že poslední dobou je každý blog na jedno brdo (nebo málo hledám) a také jsem náročný čtenář. Jak přijdu na nějaký dosud neobjevený blog a má například křiklavý design, články, které hned neupoutají mou pozornost, nebo nezformátovaný, zhuštěný text, odcházím. Abych si blog přidala do mých stálic, musí mě svým obsahem hodně zaujmout a tím, že poslední dobou ani nové blogy neobjevuji, vypadá to tak, jak to vypadá.

Pocit, že o něco přicházím asi nemám.

2) To je zajímavá otázka. Asi se snažím blog vést tak, aby se mi líbil, když se na něj podívám z pohledu čtenáře. Jak jsem již psala, je pro mě důležité mít hezký design, fotky pořízené mnou (ne, žádné stažené) a články, které jsou zajímavé a poutavé. Netroufám si tvrdit, že mám nějaký originální blog, ze kterého si každý sedne na zadek, ale myslím si, že čtenář pozná, když se bloger snaží mít blog kvalitní. Pár svých stálých čtenářů mám a jsem za ně moc ráda.

Maruška H., molly-heddy-law.blog.cz

--

1) Už delší dobu ne, protože jsem začala ztrácet přehled o kvalitních autorech, kteří publikovali pro mě atraktivní obsah a kteří ostatně také místy dost ubývají. Na čtení mi momentálně už také nezbývá moc času. Takže toho ani příliš nelituji a nemám ani pocit, že bych o něco přicházela. Spíš naopak mám čas i na momentálně zajímavější a důležitější věci, než hodiny bloudění a hledání obsahu, který by mi při mé vybíravosti vyhovoval.

2) Jestli na to mají čas a jestli je to baví, budu ráda, když si něco přečtou. Jak naloží se svým volnem je čistě jejich rozhodnutí a každý by měl dělat to, co ho baví. Ale systém komentář za komentář, abych měl vyšší návštěvnost a někdo se o mě zajímal, mě už upřímně unavuje. A to nejen na internetu, ale i v reálném životě.

MAKY.OREL, zkusdess.blog.cz

--

1) Zde bych začala tím, že jsem nepřišla na blog s úmyslem číst a setkávat se s jinými blogery, začala jsem psát sama pro sebe, abych se vypsala. Nevěděla jsem ani cestu, jak to udělat, nicméně můj kolega mi poradil zvolit formu blogu a jednoho únorového večera u lahve dobrého vína jsme vše spáchali. A právě protože bylo moje psaní terapií neměla jsem potřebu číst nikoho jiného. Je pravdou, že čtu ráda, ale skutečnosti které mě zajímají si najdu a je mi jedno, zda je dané téma bude na blogu či nikoli.

2) Myslím, že na tuto otázku jsem odpověděla výše, nicméně, dnes v době neustálých shonů nemám tolik času na pravidelné čtení, snažím se uspokojit prioritně své čtenáře.

Můj blog se zabývá kontroverzním tématem, které lze uchopit různě, 50 % lidí blog pohoršuje další polovinu baví. Co bych svém blogu určitě vyzdvihla jsou autorské obrázky, protože na ně jsem skutečně pyšná.

Z výše zmíněného vyplývá, že nikoho do čtení svého blogu nenutím, jak jsem poznamenala, vznikl prioritně pro mě. Na druhou stranu jsem velice ráda, když vidím zpětnou vazbu čtenářů. Je to blog o životě, ze života a já doufám, že všechny, kteří si k němu cestu našli nebo v budoucnu najdou, potěší.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Někteří lidé žádné blogy nečtou. Přichází podle vás o něco?

Ano, přichází o hodně.
Ne, číst blogy je ztráta času.
Nevím, nedokážu posoudit.

Komentáře

1 Adine Adine | E-mail | Web | 26. června 2016 v 8:45

Podle mě není čtení blogů ztráta času. Možná trochu, ale zase tam můžeme nabrat inspiraci k článku, vyplnit třeba TAG který se nám zalíbil... Dokonce bychom mohli poznat kamaráda na několik let dopředu. ;-) Jinak... Já bych nedokázala číst více jak deset blogů pravidelně. Bylo by toho moc. Taky souhlasím s Maruškou H. Taky mě musí zaujmout obsah blogu, než si ho přidám do oblíbených 8-)

2 Luci Large Luci Large | E-mail | Web | 26. června 2016 v 8:49

Veľmi neviem posúdiť, no podla mňa treba správne hľadať dobrých autorov. Je to niekedy makačka, ale podla mňa to stojí za to.

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. června 2016 v 9:04

Každý si přece sami pro sebe stanovujeme svůj žebříček hodnot; my sami si řídíme, co pro nás má a co nemá cenu. Můj vlastní pohled je tedy zcela nepřenosný na jiné blogery a co mně přináší potěšení, může být pro druhého zcela oprávněně ztrátou času (naopak to samozřejmě platí úplně stejně). Tuhle různorodost pohledů přirozeně ctím a považuji za správnou, tak ať si to každý dělá právě tak, jak mu to nejlépe vyhovuje :-).

Já některé jiné blogy - pokud mi to právě čas dovolí - čtu a čtu je rád; někdy mě víc zajímá obsah článků, jindy spíš osobnost blogera, ať už právě píše cokoli. Netroufnul bych si hodnotit to prostým kupeckým přístupem "má dáti-dal", protože přínosy různorodého lidského konání jsou naštěstí mnohovrstevné.

4 Alue Alue | 26. června 2016 v 9:28

Kdysi dávno jsem také měla několik blogů, co jsem pravidelně ráda četla. Ale buď se mi omrzely (na jedno brdo), nebo autor přestal psát.
Tak dneska chodím radši na 9gag, tam je vždycky nový obsah :D

5 Joina Joina | Web | 26. června 2016 v 9:59

Se tedy divím, že tak málo blogerů  odpovědělo na tento dotazník. Nicméně vybrané odpovědi jsou zajímavé a až na zamyšlení.
Můj názor by byl takový, že zde na blog.cz jsou blogeři, kteří píši optravdu pěkné články, skvělé uvahy a rady či zpovědi a ty by stály za přečtení a dost lidi by se mělo i nad tím zamyslet, co dotyční píší, a měli by být příkladem pro jiné lidi.

6 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 26. června 2016 v 10:11

Docela zajímavé názory :) .. S čím časem to chápu, v dnešní době je to docela těžké, nicméně já čtení ostatních blogů beru spíš jako obohacení než ztrátu času :).
Asi nejvíc rozumím Rajdě. Před XY lety jsem taky měla na blogu 0 čtenářů a 0 komentářů právě proto, že to byl takový můj osobní internetový deníček. :)

7 Dariya Iczkova Dariya Iczkova | Web | 26. června 2016 v 11:18

Blogy čtu dost pravidelně, mám pár oblíbenců :-)

8 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 26. června 2016 v 11:40

Záleží.. Pokud si blog píšou jen pro sebe, a nemají s ním žádné cíle, nechtějí ho nijak vylepšovat, atd, tak může být čtení ostatních blogů zbytečné, pokud je nebaví.
V opačném případě je to stejné jako s psaním knih - pokud nečteš knihy a nezajímáš se o ně, nemůžeš napsat dobrou knihu, když nevíš, o co vlastně jde. Bohužel, i takoví lidé se najdou..
Důležité je to ale nepřehánět, abychom ve velkém množství blogů, které čteme, neztratili sami sebe a svůj vlastní styl.

9 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 26. června 2016 v 12:27

Já jsem nejdřív začala číst a až potom psát.
A čtu pořád. Mám spoustu svých oblíbených a několikrát týdně k nim nakouknu, jestli mají nový článek.
Když ne, nevadí. Když ano a třeba i víc, zdržím se.
To čtení mi přináší radost, poučení, povzbuzení, nové myšlenky.
K některým z nich se vracím stejně, jako k přátelům.
Takže díky těm, co píší i pro mé potěšení :-)

10 teddiebeer teddiebeer | 26. června 2016 v 13:32

Čtení blogů není ztráta času. Ale co blog, to člověk a to také názor. Pokud chci číst články mě neznámých lidí, pak jsou pro mě blogy velmi zajímavou formou rozšiřování si vlastního rozhledu a případně možnost diskutovat. Ovšem i zde platí, že co člověk, to jiný pohled. Je tedy logické, že nemůžu sledovat blogy všech a pouze si vybírám. To ale trochu supluje pročítání zpravodajských serverů a magazínů. Je otázkou, jestli si pak běžný čtenář nepřečte raději komerčně laděný komentář, než názor nějakého patlala. Tím se nechci nikoho dotknout, ale ani to co jsem vyplodil já dosud na Blogu, nepovažuji za nic světoborného a asi bych svůj blog nesledoval. ;-)  Čas který můžu věnovat tomuto pročítání, věnuji zběžnému projetí zpráv a podobně, a sem jen spěšně nahlédnu. Bohužel mi toho spoustu zajímavého uteče, ale běhat za tím nebudu. :-D

11 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 26. června 2016 v 14:35

Podle mého si myslím, že každý si od čas přečte nějaký blog to totiž nic nemohli dělat na internetu :-D

12 David David | E-mail | Web | 26. června 2016 v 14:41

Myslím si, že nečtením přicházejí o dost, např. o aktuální dění, o plno kvalitní článků atd., ale je to jejich volba, nikdo není nic nucen. ;-)

13 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 26. června 2016 v 15:31

Ono na 1 strane z pohľadu blogerov prichádzajú o veľa, lebo aj čítaním iných blogov sa človek inšpiruje vo svojej tvorbe a viac zapadá. Na druhú stranu z pohľadu všeobecne, je milion iných záujmov, ktoré človek može mať, potom by prakticky stále o niečo prichádzal, lebo nemože robiť všetko naraz. Ale čítanie blogov neodsudzjem, to by bolo divné, ale na druhú stranu nie je to tá naj vec na svete. Ja si osobne rada nejaký blog prečítam

14 Knihovna Záhad Knihovna Záhad | Web | 26. června 2016 v 15:35

Záleží na typu blogu. Pokud se jedná o nějaký deníčkový blog, kde anonymní lidé píší své názory a zážitky, pak potencionální čtenáři o nic nepřicházejí. Ale některé blogy mohou mít vzdělávací a informační účely, takže v těchhle případech se zase jedná o něco jiného.

15 M. M. | 26. června 2016 v 15:35

[3]: Jinou odpověď bych od tebe ani nečekal - s politickou korektností až na věčné časy a nikdy jinak. Hlavně nikoho neurazit!

V podstatě ale máš samozřejmě pravdu, byť já bych svůj názor formuloval méně diplomaticky.

S čtením blogů se to podle mě má úplně stejně jako s konzumací televizní, filmové či literární produkce - naprostá většina televizních pořadů, filmů a knih jsou sračky, které za pozornost nestojí, a zabývat se jimi samozřejmě ztráta času je, podobně jako 99,99% blogů lze s klidem ignorovat a člověk o nic nepřichází. Pak je tu ale ona minoritní množina filmů, TV pořadů, knih a blogů, jejichž konzumace člověka nějakým způsobem obohacuje. Věnovat jim čas je pak samozřejmě smysluplné, a naopak ignorovat je skutečně znamená o hodně přicházet.

16 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. června 2016 v 16:20

[15]: Zdá se, že připouštíš pouze rozdělení na to, co "objektivně" má a nemá cenu. K tomu ovšem musím dodat podstatný dovětek "...pro někoho". Vše má totiž cenu jen ve vztahu ke konkrétnímu člověku, nikoli samo "o sobě". Takže se může snadno stát, že to, co považuješ za skvělé, budu já považovat za zcela bezcenné, a nad čím já se budu rozplývat, budeš ty považovat za "sračku", a to je právě to, co považuju za přirozené, a ještě to samo o sobě neznamená, že je jeden z nás dvou magor (což samozřejmě není možné vyloučit :-)). Jinak, prosím, nezaměňuj poslední dobou populární a značně nadužívaný termín "politická korektnost" za osobní toleranci vůči jinému názoru, to jsou, myslím, dvě úplně odlišné věci. A ano, máš pravdu v tom, že nemíním nikoho urážet, protože se domnívám, že to pro obyčejné projevení vlastního názoru většinou není zapotřebí, byť se bez toho někteří komentátoři nedokážou obejít :-).

17 Anna Anna | Web | 26. června 2016 v 16:29

Nechápu, jak to někomu může připadat jako ztráta času. Vždyť my sami, ti kteří píšeme vlastní blogy, očekáváme, že náš blog bude někdo číst a zanechá třeba i nějakou reakci v komentářích - to se ale nestane, jestliže náš blog nebude nikdo číst. Takže za mě se rozhodně o žádnou ztrátu času nejedná, právě naopak, neskutečně mě baví číst o zážitcích ostatních, číst jiné recenze a doporučení na knížky či jiné produkty a čas od času i třeba nějaký příběh. Nevidím v tom žádnou ztrátu času.

18 M. M. | 26. června 2016 v 17:45

[16]: O politické korektnosti mluvím proto, že zatímco ty přiznáváš každému co jeho jest, já se lidem se špatným vkusem vysmívám. Zatímco ty říkáš, že když si někdo chce číst blogy typu o celebritách, esoterice, yaoi, s erotickými povídkami, fan fiction a podobný sračky, nechť tak směle činí, když se mu to líbí, protože tím nikomu neškodí - já nemám za sebe problém napsat, že číst takové blogy je mrháním času, potažmo vlastním životem.

19 Alxemi Alxemi | E-mail | Web | 26. června 2016 v 17:53

Vyloženě nemám žádný blog, který bych pravidelně sledoval a četl. Z těch, co jsem dosud viděl, mě žádný na tolik nezaujal, abych si přečetl víc, jak dva články. Občas neodolám a rozklepnu některý z výběru blogů na hlavní stránce. A dozvídám se pak takové věci, že je mi ze světa smutno.
Co si, kdo čte nebo píše, je mi upřímně ukradené. A stejně tak mě nezajímá sledovanost mého vlastního blogu. Nepíšu pro lidi, ale pro sebe. Je to můj internetový koutek klidu a odreagování se.

20 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. června 2016 v 18:33

[18]: Vidím, že chtít po tobě důsledně rozlišovat mezi pojmem "politická korektnost" a osobní tolerancí k jinému názoru bylo z mé strany příliš ambiciózní :-). Ale nevadí. Ano, je to pro tebe i pro mne mrhání časem, to vůbec nepopírám. Jen zastávám názor, že mrhat svým časem (každý to ostatně nějak děláme, i když každý svým specifickým způsobem a ti inteligentnější ne tak okatě) je právo každého z lidí; ve svobodné společnosti má vůbec každý právo být tak hloupý, jak si přeje. Výsměch je mocná zbraň a myslím, že i já s ním umím celkem dobře nakládat (vzhledem k tomu, že jsi zvyklý ho používat, jistě ti ho ta nepatrná špetička, kterou v komentáři používám vůči tobě, nevadí :-)). Jen se nepovažuji za arbitra dobrého vkusu, abych říkal ostatním, jak jsou věci správně, protože nevím, proč zrovna můj názor by měl být automaticky lepší než jakýkoli jiný. Samozřejmě, včetně toho tvého :-).

21 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 26. června 2016 v 19:12

Velmi zajímavá anketa. Myslím, že to málokdo dokáže vnímat vyloženě jako ztrátu času, spíš má třeba blog vyloženě jen pro sebe a píše ho pro svoje účely a nejde mu o návštěvnost a proto nemá úplně potřebu prolejzat stovky blogů denně. Já osobně mám v oblibě také jen tak tři blogy které navštěvuji pravidelně, abych se na nějaký blog vrátila, musí mě něčím extra zaujmout. Velice ráda si hlavně čtu články které vyjdou v titulku blogu.cz :)

22 Ireth Ireth | Web | 26. června 2016 v 19:33

Pokud člověka něco baví, nikdy to není ztráta času :-)

23 Nany Nany | Web | 26. června 2016 v 21:48

Anketa je podle mě hrozně špatně postavená, to, že čtením blogů člověk o nic nepřichází, neznamená, že to je ztráta času, ne?

Já sama dříve četla třeba 20 blogů každý den, ale upřímně, dnes tolik blogů ani dlouhodobě nesleduju.  Vůbec nejde o to, že by mě moji oblíbení autoři již nezajímali, ale prostě a jednoduše nemám čas a jsem ráda, když ve volné chvilce stihnu "obstarat" aspoň svůj vlastní blog.
Na druhou stranu si myslím, že když má člověk aspoň trochu času a zájmu, tak by si měl svou "konkurenci" projet, zjistit nové informace, něco se přiučit, nebo se prostě zamyslet, záleží, o čem člověk vlastně píše :)

24 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 27. června 2016 v 9:02

Pozitivně pozorovat blogy zpravidla nejde, vždycky na nich najdu něco, co se mi zkrátka nelíbí, a probůh, většinou je to obsah článků. Osobně jsem přesycená "blogísků" coby deníčků, je jich hrozně moc, tak velké množství, že mezi nimi najít někoho, kdo za to stojí, je vážně složitost.

Já sleduju potichu, nekomentuju moc.

Naopak, líbí se mi umělecké blogy, kde mám vážně co dělat, abych nepukla závistí (jsou inspirací) a hlavně grafické blogy..., no, a v nejlepším bodě, samozřejmě blogy s mou vlastní tématikou, bohužel, kvalitativně jich moc není, ale jedno nebo dva oblíbence tam mám...

25 Ginger White Ginger White | Web | 27. června 2016 v 19:50

Je těžké najít kvalitní blog, na který se dá vracet, ale myslím, že je výhodné číst jiné blogy a také to dělám. Kolikrát se dozvím zajímavé věci, poznám zajímavé lidi a také se dá najít inspirace v jiných článcích. :-) Pravda ale je, že narážím na málo originálních blogů se zajímavými články.. :-?

26 userka userka | E-mail | Web | 28. června 2016 v 18:15

Jenom tři odpověděli, že nečtou žádné blogy. Zajímavé ;)

27 Spake Spake | Web | 4. července 2016 v 14:56

Podle mě záleží na situaci. Když blog píše o co se zajímám, když najdu články, které mě zajímají, inspirují nebo snad pomáhají, tak určitě to nemůže být ztráta času, ale zájem. :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama