ANKETA: Objevujete rádi nové blogy?

28. června 2016 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
Pokračujeme z minula. Tentokrát už se budeme věnovat optimističtějšímu tématu, a sice hledání nových blogů. Objevujete rádi nové blogy? A jakým způsobem? Přečtěte si, jak na tuto otázku v dotazníku odpověděli vybraní blogeři.


Připomeňme, že dotazník šel na 40 e-mailových adres náhodně vybraných uživatelů Blog.cz. Všichni blogeři, kteří se na rozdíl od těch minulých o jiné blogy zajímají, dostali následující otázky:

1) Kolik oblíbených blogů pravidelně sleduješ a hledáš si někdy (jak?) i nové blogy, která by stály za sledování? Mají tvoje oblíbené blogy něco společného a kolik času asi věnuješ jejich čtení? A jak často píšeš komentáře? (jsi jen "tichý návštěvník", který komentáře nepíše, nebo vždycky komentář zanecháš?)

2) O co podle tebe přicházejí ti, kteří se o jiné blogy nezajímají?


Přečtěte si níže, jak na ně odpověděli. Příště zde vyjde poslední, 3. díl, ve kterém se zaměříme na téma komentování článků.

Pod článkem můžete hlasovat v anketě a v komentářích diskutovat k tématu.
--

1) Víceméně pravidelně sleduji asi deset blogů, průměrně jednou týdně zavítám na všechny. Vyhovují mi hlavně ty blogy, které při této časové investici stíhám sledovat, tj. blogeři, kteří nepíšou příliš často. Většinou se jedná o blogery, kteří mě zaujali stylem psaní, nebo je mi blízký typ problémů, který řeší. S některými si už delší dobu navzájem komentujeme články, případně se známe osobně.

Nové blogy nacházím skrze komentáře na mém blogu či na spřátelených blozích, také na titulní stránce a prostřednictvím autorského klubu. Pokud mám pocit, že mi někdo mluví z duše, zanechám komentář, a mám radost, když se dotyčný vrátí ke mně na blog. Nejsem ale příliš zanícený komentátor.

2) Kdo se komentování nevěnuje, přichází o síť blogerské podpory, prostřednictvím blogu je možné si udělat i celkem dobré kamarády. Možná je ale lepší komentovat střídmě a k věci, než se přidat k zástupům vlezdoprdelek.

Číst blogy je podle mě příjemně odpočinková a zároveň obohacující činnost. Nejradši sleduji deníčkovité blogy, v mnohém snad podobné tomu mému. Blog je skvělé okno do života člověka, který ho píše. Jsem si vědomá, že se jedná o přibarvenou nebo zkreslenou realitu, ale o tom pro mě blogování je - o schopnosti vzít hezké i nehezké zážitky, a přetvořit je v umění.


--

1) Na vyhľadávanie nových blogov na čítanie využívam výhradne hlavnú stránku blog.cz, kde vidím príspevky od členov Autorského klubu. Ak ma zaujme nejaký titulok, tak rada daný blog navštívim a prečítam si aj viac príspevkov od autora/ky.

Tému týždňa čítam málokedy, keďže väčšina ľudí túto možnosť využíva len ako nástroj na zviditeľnenie sa a mnoho článkov v rámci tejto rubriky (?) je písaných očividne nasilu.

Moje obľúbené blogy majú spoločné to, že ich píšu zaujímaví a talentovaní ľudia, ktorí, bohužiaľ, často nevedia oceniť sami seba. Komentáre píšem takmer vždy, keďže sama oceňujem spätnú väzbu a diskusiu pod svojimi článkami.

2) Či ľudia o niečo prichádzajú keď nečítajú iné blogy, to fakt neviem. Predpokladám, že orgány im fungovať neprestali a teda to pre nich asi nie je dôležité a nevidia to ako vhodný spôsob trávenia času.

--

1) Kolik blogů čtu vlastně ani nevím, ale 10 pravidelně určitě, momentálně zjišťuju, kolik blogů, které jsem kdysi četla ještě existuje a jak se vyvinuli jejich autoři. Mám celkem štěstí, že většinou oni najdou mě, tak nemusím příliš hledat. ( Za což jim děkuju, možná jsou na můj vývoj taky zvědaví?)

Někdy pročítám komentáře u mých oblíbených blogů a dívám se na blogy jejich autorů, když mě jejich komentář zaujme.Taky se ráda podívám, kdo komentuje moje články. Jelikož mám teď trochu tendenci prokrastinovat,čtu blogy minimálně hodinu denně - někdy anonymně, někdy komentuju. Záleží na tom, jestli mám co říct. Nepoužívám komentáře k sebepropagaci a myslím, že ti, kteří chodí ke mně to mají stejně.( Většinou) Koho čtu? Mám ráda originální,(ne) vyspělé jedince. Čtu spíš blogy orientované na život/ názory na různá témata než literární. Takový mám na svém seznamu jen jeden- zatím. Nejspíš mám ráda takové blogery, křeří jsou mi nějakým způsobem podobní nebo bych se jim možná chtěla ve skrytu duše podobat.

2) Asi nepřicházejí o čas, protože čtení blogů, když tě zaujmou, může trvat celý den, zvlᚍ když je autor grafoman, ale určitě přicházejí o často velmi kvalitní duševní potravu. Díky čtení blogů si můžeš utřídit svoje názory, dozvědět se něco nového o světě nebo dokonce i sobě... Nebo se jenom dobře pobavit. Já nevím - proč lidi čtou knihy nebo časopisy?

Dubious cat, what-up.blog.cz

--

1) Nedá se říct, že bych své oblíbené blogy potivě sledovala. Přestala jsem s tím ve chvíli, kdy blog.cz zrušil tuto funkci na titulní stránce a já od té doby nemám přehled o tom, kdo kdy vydává nové články. Jistě, jsou i jiné cesty, jak to zjistit, ale tato byla tak snadná, že už jsem líná hledat alternativu. Nemám už ani přehled o tom, kdo vlastně patří mé oblíbené blogery. Momentálně se s určitou pravidelností vyskytuji cca na pěti až deseti dalších blozích. Už bloguji nějaký ten pátek a momentální složení se mění. Tichý návštěvník nejsem, vím, jakou hodnotu má pro mě zpětná vazba a proto ji poskytuji i ostatním. Kolik toho načtu je různé, většinou se jedná o nárazové akce, kdy proklikám články na titulce, které mě zaujmou, a pak rozklikávám blogy komentujících podle toho, jaký dojem na mě udělá jejich názor či úroveň jazyka. Takto narážím na blogy dobře známé, na takové, jejichž existenci jsem už zapomněla, ale ráda si ji zase oživím, i na úplně nové. Nejvíc mě asi dokážou zaujmout blogy, které se stejně jako ten můj věnují zvířatům.

2) Pro mě je čtení ostatních zábavné a často překvapivé, ráda se dozvídám nové věci, o které bych se třeba sama v životě nezajímala. Na blog.cz už jsem narazila na všemožné pro mě podivuhodné koníčky, napadá mě třeba šití oblečků pro panenky, učení finštiny, cosplay, záliba v železniční dopravě nebo studium kinematografie. Pokud ale někoho toto objevování nebaví a nepřijde mu to zajímavé, pak asi nepřichází o nic.

--

1) Sleduji přibližně čtyři blogy na blog.cz a pak další cca čtyři jinde. Na nové narazím většinou náhodou a moc často se mi to nestává neboť si pravidelně "obkroužím" jen ty svoje. Společné mají téměř ve většině případech pečení. Komentáře píšu pravidelně pouze na jeden blog u ostatních jen občas nebo je pouze sleduji (většinou ty, kde si říkám, sakra tohle já nikdy nedokážu - takže jen takový tichý obdiv :-D).

2) O nové nápady, inspiraci, příjemný pocity, že je na tom někdo stejně nebo hodně podobně jako vy, o dobré rady a dobré čtení, prostě o zábavu a spřízněný duše:-).

Cervenej_cudlik, cervenej-cudlik.blog.cz

--

1) Co se týče ostatních blogů, ano, sleduji jich (co jsem napočítal podle Bloglovinu) circa třicet, z toho ale spousta není aktivní. Jsem spíše závislý na tom, že mi vyskočí upozornění o novém článku, než že bych si je procházel sám od sebe. Ve většině případů jde o takový ten blogový underground lidí, co jsou známí v jiných komunitách a moc se neukazují na titulce a pokud ano, přijdou mi poněkud nedocenění.

Co se komentování týče, většinou se ozývám jen v případě, pokud mám opravdu co říct, nebo pokud se jedná o jedince, se kterými udržuji nějaké vztahy i mimo blogovou komunitu. Poslední dobou na to už nemám tolik času jako dřív, takže se můj komentář u článku může objevit i několik dní po jeho přečtení, než se mi téma rozleží v hlavě.

2) O co přicházejí ostatní, jiné blogy nečtoucí obyvatelé blog.cz? To záleží na tom, do jaké oni sami spadají cílové skupiny. Jedněm může uniknout zajímavá aktualita, postřeh, ironický výkřik do tmy, další přijdou o vskutku magnificentní umělecké kusy některých uživatelů, s nimiž by se mohli ztotožnit. Nebo zkrátka jen o to, co je naším národním sportem - tedy o možnost napadnout názor někoho jiného a mít na co nadávat.

Osobně jsem přes blog potkal poměrně dost lidí, co ovlivnili můj způsob myšlení a směr, jímž se vydávám. Což je jedna z dalších věcí, o níž se lidé, žijící pouze v ulitě svého blogu, uchuzují.

Xerodoth Sigmius, paralellis.blog.cz

--

1) Zatím mám mezi blogy jen hrstku oblíbených, které sleduji pravidelně - většinou ve chvíli, kdy se věnuji i svému blogu, což je až na výjimky téměř denně. Blogy, které sleduji, jsou mi vždy něčím blízké, nebo mě něčím zaujaly - mohla to být třeba i jen jedna věta v článku, naprosto cokoli. Komentáře se snažím psát často, ovšem pokud nemám k článku co dodat, nepřemáhám se vymýšlet kdejaké bláhovosti.

2) Nemyslím si, že by všichni, kteří se o ostatní blogy nezajímají, měli o něco přicházet. Někdo má svůj blog jako svůj svět a nemá potřebu zkoumat i světy ostatních blogerů, existuje pro něj jen jeho blog a plně mu to vyhovuje. Často se ale stane, že když zabrousíte na jiné blogy, najdete duše, které jsou vám v něčem podobné. Já jsem se například díky mému prvnímu blogu seznámila s jednou blogerkou, se kterou jsme už víc než 7 let kamarádky. Takže někdo možná přichází o kamarády, o různé nové podněty a příběhy, které by mu mohly pomoci či mu vyčarovaly úsměv na rtech. A někdo nepřichází o nic.

B., vzhurunohama.blog.cz

--

1) Pravidelně sleduji asi 15 blogů, hlavně ty lifestylové. Většinou na ty nové narážím prostřednictvím komentářů na mém blogu. Komentáře na jiných stránkách zanechávám jen pokud mě blog/článek opravdu zaujme. Nechci to dělat jen z povinnosti, nebo proto, aby mi lidé také zanechali komentář. To pro mne není podstatné.

2) Lidé kteří jiné blogy nečtou přicházejí o kontakt se skvělými blogery, ze kterých se později mohou stát vaši přátelé (mluvím z vlastní zkušenosti).

Tereza, bestcrap.blog.cz

--

1) Vyloženě pravidelně a aktivně sleduji přibližně 10 blogů. Mnohem větší číslo je potom ale počet blogů, které navštěvuji občas, jen když si vzpomenu a ještě větší číslo je počet blogů, na které denně kouknu poprvé a často i naposledy. Objevovat nové blogy je pro mě tím nejzajímavějším. Jak na hlavní stránce blog.cz, tak i přes sociální sítě (hlavně G+ a twitter). Když si v hlavě zobrazím svoje oblíbené blogy, společné mají dvě věci. Buď jde o zajímavého a charismatického autora, který sám o sobě ani nemusí psát jako ostřílený spisovatel/novinář, ale je na jeho životě a jeho osobnosti "cosi" zajímavého. Nebo jde o články, které mě zaujmou a jsou ze života - ať už z toho osobního hlediska nebo jde o něco odbornějšího. Blogům jsem ochotna věnovat hodně času. Když to zprůměruji, většinou blogy čtu v klidu večer a dávám tomu tak hodinu, hodinu a půl. Záleží kolik je nových článků a jak moc rozsáhlé jsou, popř. jestli přispívám do diskuze. Komentáře nepíšu nijak často, ale čas od času napíšu svůj názor. Hlavně u témat, ke kterým mám co říct. Taky ráda komentuji nové blogy, protože si moc dobře pamatuju, jakou radost jsem před x lety měla já z těch prvních komentářů, které nebyly čistý spam.

2) O neuvěřitelnou spoustu věcí. O zkušenosti, o nové poznatky, často i o zábavné či zajímavé čtení. I lidé, kteří neradi čtou klasické knihy, si na blozích mohou najít to svoje. Mohou zlepšovat slovní zásobu, dozvídat se nové věci a mohou tak dokonce i najít přátele. Blogy nejsou pro všechny, stejně jako knihy nebo sport, ale když do toho člověk vstoupí, už jen tak odejít nemůže :)

--

1) Pravidelně znamená u mě spíš nepravidelně. :-) Co jsem na mateřské a ještě navíc jako pracující maminka, tak nemám na blogy tolik času, ale snažím se minimálně 1x týdně u ranní kávy všechny oblíbené blogy navštívit a pročíst nové články. V oblíbených jich mám něco přes 30.

Většinou jsou to blogy, které se věnují ručním pracem a zahrádce, ale mám tam i pár vyjímek. Každý článek na blogu, který navštívím, tak i komentuji. Dávám si záležet i na tom, abych reagovala i na komentáře, které se objeví na mém blogu. :-)

Na nové blogy narazím jen občas, když vidím u někoho něco zajímavého a má tam odkaz na autora. :-) Cíleně ale teď nemám moc prostoru k vyhledávání nových blogů.

2) V mém případě bych přišla o inspiraci na tvoření. Také bych nepoznala spoustu zajímavých lidí a neměla bych virtuální přátele...Navíc některé tvořilky znám už i osobně (na jaře jsem zavítala na setkání Ženského klubu) :-)

Helena Lišková, helena-liskova.blog.cz
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ludmilita Ludmilita | Web | 28. června 2016 v 9:52

Blogov, ktorých sledujem, nie je veľa. Väčšinou sú to ľudia, s ktorými si navzájom vymieňame komentáre. No a ako hľadám nové? Nemám vyslovene chvíľky typu "tak, a teraz idem hľadať blogy"! Veď najlepšie veci prídu, keď ich nikto nečaká, nie? :-) Väčšinou ale tiež práve cez moje komentáre, komentáre blogov mne blízkych, cez Srdce blogu, hlavnú stránku a AK. Blogy nečítam priebežne, musím na to mať chuť a taký ideálny večer :-) Priebežne naozaj sledujem možno len dva, a to je jedným z nich práve Srdce.

Väčšinou komentár zanechávam, ale nájdu sa aj malé výnimky - geniálne blogy, ku ktorým sa mi komentár píše ťažko.

Nemyslím si, že tí ľudia, čo nečítajú blogy o niečo prichádzajú. Je to hrozne subjektívne. Blogerom, ktorí ich nečítajú, to vlastne ani nechýba a možno si na to už zvykli a nevidia v tom žiadnu pridanú hodnotu :-D A čo zaujíma jedného, nemusí druhého.

2 userka userka | E-mail | Web | 28. června 2016 v 18:26

Zajímavé odpovědi, pár nových blogů jsem si díky téhle anketě otevřela, ale žádný se asi nestane tím srdcovým :)

3 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 29. června 2016 v 6:11

Nemohu řict,že hledam nove blogy,ale někdy mě něco zaujme a tak si pridam mezi oblibence :-D

4 Morell Morell | Web | 29. června 2016 v 6:50

V anketě chybí odpvěď ano, ale počet mých oblíbených blogů to nijak výrazně nemění.

Velmi zajímavé odpovědi, krásný namátkový dotazník. :-D

5 Kiara Kiara | E-mail | Web | 29. června 2016 v 9:08

Ráda objevuji nové blogy, ale nestává se zrovna často, že bych je navštívila víckrát. Ne každý blog mě osloví víc jak jedním článkem :) Je to škoda, ale na druhou stranu jsem docela vybíravá, tak se není čemu divit :D

6 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 29. června 2016 v 9:11

Bloglovin mi říká, že jich právě teď sleduji 46. Před deseti minutami jich ale bylo 91 a výsledný počet je po smazání blogů, které už mě nějakou dobu nedokázaly zaujmout nebo byly moc dlouho neaktivní.
Nové blogy objevuji ráda, bohužel mě moc stránek nedokáže ani na první pohled zaujmout. Některé zkusím na pár měsíců sledovat, ale nakonec je smažu, protože mě nebaví.
Možná by bylo zajímé zjistit, kolik zahraničních blogů kdo sleduje oproti počtu českých :).

7 Anna Anna | Web | 29. června 2016 v 9:12

Já objevování nových blogů naprosto miluji. Je fajn dozvědět se a přečíst si zase o někom jiném, než o těch, které navštěvujeme pravidelně.
Přesto jsem na tom podobně jako Kiara přede mnou - i já na takový blog zavítám povětšinou jen jednou. Na takové blogy mám ale vyhrazený zápisník, do kterého si tyto blogu zapisuji. To abych nezapomněla, že je mnohem víc zajímavějších blogů, než jen ty, které navštěvuji pravidelně :).

8 Jana Jana | E-mail | Web | 29. června 2016 v 10:44

Straně ráda čtu články na TT,protože tam jde objevit skutečné poklady. :-) zajimave pojate články, líbi se mit :) člověk tu najde prima názory a inspiraci.

9 Sayuri Sayuri | Web | 29. června 2016 v 11:08

Pravidelne navštevujem obľúbené blogy, ktoré majú bud niečo spoločné s témami o ktoré sa zaujímam na blogu ja sama alebo ma ich články nejakým spôsobom zaujali. Ale vždy sa snažím objaviť nové zákutia, nové blogy a nových ľudí. Pretože verím, že je tu ešte čo objavovať :)

10 Luci Large Luci Large | E-mail | Web | 29. června 2016 v 12:25

Moja možnosť nie je ani jedna v ankete.

11 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. června 2016 v 14:42

Ano, rád pro sebe poznávám nové blogy, ale než se takový blog dostane do mých oblíbených, nějakou dobu to trvá. Nemám pro to ale žádný speciální systém, spíš reaguji na to, že nějakého blogera "potkám" na blogu, který navštěvuji.

12 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 29. června 2016 v 15:21

Objevuji, ale jen pomalu ale jistě. Sleduji hlavně prostřednictvím článků AK na úvodní stránce. K novým jsem se ve valné většině dostala prostřednictvím komentáře nebo odkazu u mého už oblíbeného blogera. Komentáře nechávám... prostě proto, že jsem ukecaná slepice a mám potřebu často něco někde vykdákat a někdy se z toho stane příjemné vzájemné pokdákáníčko... mmomentálně jsem v domácnosti, to možná mnohé vysvětluje.

13 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 29. června 2016 v 17:33

"Áno, aj."  
Spíš tím, že občas juknu na titulku, nebo přečtu některé TT.
Autorský klub jde zhusta mimo mne, nečtu básně, recepty, ani vizážování.

Spíš čtu postřehy, "deníčky", názory - zkrátka to, co na blog píšu sama... ;-)

14 I am Jane I am Jane | Web | 29. června 2016 v 18:52

Já se vždycky ráda podívám na blogy všech mích návštěvníků i SBéček ;-) .

15 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 29. června 2016 v 20:23

Jane tak to mame docela podebne, ja taky komentar uvidim treba na blogu a kouknu se na ten blog :-D

16 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 29. června 2016 v 20:25

[13]: a taky stebou souhlasim, taky dpis ctu co pisu sama,ale nekdy se necham inspirovat a taky se nekdy muze stat, ze si nejakej jinej ptectu z jineho oboru :-D

17 Tori.U Tori.U | Web | 29. června 2016 v 23:34

Čas od času projíždím seznam nově založených blogů a ty, co mě zaujaly (což není až tak časté, jelikož většinou jsou prázdné), si uložím a za pár dní se na ně vrátím. Několikrát jsem narazila na opravdu kvalitní obsah.
Několikrát do týdne navštěvuji něco přes deset blogů, ani jeden z nich není zrovna aktivní, ale já mám co říkat... :-D Stejně jako May Fowl nečtu ty moc aktivní blogy, někdy na nový článek narazím i po týdnu a při představě, že by jich tam na mě vykouklo tolik, by mě přešla chuť ke čtení tolika článků...
Snažím se komentovat pokaždé, jenže velmi často se mi stává, že k článku prostě nemám co říct.

18 Grumpy Grumpy | Web | 30. června 2016 v 7:40

[8]: Souhlasím, taky občas najdu v TT něco zajímavého, ale mezi spoustou jednoodstavcových článků plných pravopisných chyb aby si na to člověk skoro vzal lupu.

[13]: Vždyť i v autorském klubu jsou deníčky a názory, troufám si říct, že i většina z nich ;-)

19 Spake Spake | Web | 4. července 2016 v 14:39

Rád objevuju nové blogy a rád pomohu novým blogařům blogovat. Dělá mi radost, když s něčím mohu pomoc a pošoupnout člověka dál. :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama