ANKETA: Jak často píšete komentáře?

30. června 2016 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
V posledním dílu se podíváme na téma komentování článků. Každý by chtěl mít co nejvíc komentářů, ale články jiných blogerů se nikomu paradoxně moc komentovat nechce. Jak to máte vy - komentujete všechno, co přečtete, nebo u vás převažuje lenost a komentáře nepíšete vůbec?


Tímto článkem pokračuje zveřejňování výsledků malého dotazníku, který vyplňovali náhodně vybraní uživatelé Blog.cz. Minulý díl najdete zde a předminulý zde. Níže najdete zbylou desítku blogerů, kteří deklarovali ochotu číst jiné blogy. Všichni dostali tyto otázky:

1) Kolik oblíbených blogů pravidelně sleduješ a hledáš si někdy (jak?) i nové blogy, která by stály za sledování? Mají tvoje oblíbené blogy něco společného a kolik času asi věnuješ jejich čtení? A jak často píšeš komentáře? (jsi jen "tichý návštěvník", který komentáře nepíše, nebo vždycky komentář zanecháš?)

2) O co podle tebe přicházejí ti, kteří se o jiné blogy nezajímají?Přečtěte si níže, jak na ně odpověděli. Pod článkem můžete hlasovat v anketě a v komentářích diskutovat k tématu.

--

1) Pravidelně sleduji odhadem asi 10 blogů, nicméně stále procházím nové a nové. Není to tak, že bych vysloveně hledala nové stránky k pravidelnému navštěvování, ale když to přijde a stránka se mi líbí, určitě se tomu nebráním. Dostávám se k nim různými způsoby, hlavně ale přes komentáře u mých oblíbenců nebo na Srdci blogu. Čas od času také hledám nějaké konkrétní informace, jako jsou recenze na knihy nebo na kosmetiku. V obou případech už mám vytipované stránky, na které se vracím jen kvůli těmto konkrétním záležitostem.

Abych se na blog vrátila, musí mě obsahově něčím zaujmout - je mi ale jedno čím. Čtu různě zaměřené stránky a jediné co mají společné, jsou inspirativní majitelé. Ráda se dozvídám něco o životě jiných, o tom, co mají rádi a jak přistupují k životu. Na takovém blogu potom vydržím tak dlouho, dokud si nepročtu nové články. Když žádné nenajdu a mám čas, zabrousím někdy i do archivu.

Komentáře se snažím psát kdykoliv to jde. Jednak vím, jakou radost dělají komentáře u mých článků mě, a pak také zohledňuji i to, že bloger se díky mému komentáři může podívat i ke mně. Hlavně mi ale jde o to, že pokud si článek přečtu, mám možnost se k němu vyjádřit. To je podle mě ten důvod, proč lidé blogují - mají možnost sdělovat své názory. Tak proč nevyužít té možnost a mlčet?

2) Přicházejí o jiné lidi, jejich názory, životy a zážitky. Nemohou se nechat inspirovat, což je velká škoda, protože mě osobně blogování přináší hodně vnuknutí a radosti. Učím se nové věci, poznávám nová místa, knihy či umělce. A zároveň mám pocit, že se učím i toleranci, protože tu často potkávám lidi s odlišnými názory.


Péťa, petiiinka.blog.cz

--

1) Většinou se na nějaký blog dostanu tak, že se objeví na titulní straně, nebo mi okomentuje nějaký článek na mém blogu. Pokud mne zaujme, projedu si nejzajímavější složky a pak se proklikávám přes jeho výběr oblíbených blogů a takhle pokračuji dokud mne to neomrzí.

Moje oblíbené blogy jsou naprostou směskou všeho možného, ale většinou jde o svérázného spisovatele, povídkáře nebo glosátora, pak většinou jde o kreslíře, malíře a pak o fotografy co mají podobný vkus na fotografie jako já. Často ze setrvačnosti sleduji blogy, které už sleduji prostě proto, že je znám hrozně dlouho.

Snažím se být co nejvíc akční komentátor, ale moc mi to nevychází :D

2) Blog nefunguje tak, že člověk začne blogovat a pak ho jako zázrakem čtenáři objeví, protože zrovna na něj všichni čekali. (Tohle se povede jednomu člověku ze sta.) Je to o té interakci mezi blogery, reagovat navzájem na sebe a blog.cz podle mě je v tomhle výjimečný, protože tady je ta komunita taková pěkně živá.


--

1) Je jich kolem 10 nebo 20, ale nesleduju je pravidelně, spíš namátkově, když si chci přečíst něco zajímavého, otevřu jeden z oblíbených blogů a mrknu, co je nového. Inspirací pro hledání nových blogů jsou mi komentáře na mém vlastním - když mě zaujme komentář, mrknu i na komentujícího blog a někdy ho začnu pravidelně číst; dále poměrně často čtu články na blozích na doporučení přátel ze sociálních sítí a někdy mě na nový zajímavý blog přivede i výbět článků dne na blog.cz. Ale nečtu jen blogy na blog.cz, ale i na jiných platformách. Komentuji tak v 50% případů, jsem sama ráda, když někdo komentuje moje články, proto se snažím kdykoli mám k tématu něco říct přidat komentář.

2) Jiné blogy jsou pro mě často insirací k vlastní tvorbě, někdy pak píšu polemické články s názory jiných blogerů. Často se také dozvím o něčem zajímavém - filmu, knize, akci apod. právě z blogů. Ten, kdo další blogy nečte se podle mě připravuje právě o tuto úžasnou studnici inspirace a také o jistou možnost srovnání své vlastní blogové tvorby s ostatními.

--

1) Oblíbené blogy mám asi tři. Moc to není, ale víc bych jich číst asi nedokázala. Bohužel na to nemám náladu a baví mě opravdu málo co. Jsou to blogy, ke kterým mám v jistém směru osobnější vztah a při čtení zcela vnímám autora a jeho pocity. Aspoň se o to snažím a snažím se porozumět.

Nové blogy nehledám cíleně. Pokud objevím nový blog, většinou stylem že někdo komentuje buď u mně nebo na jiném blogu a ze zvědavosti si rozkliknu odkaz. No ale bohužel ne vše mě zaujme natolik abych se vrátila. Nechci znít namyšleně ale mě je těžké se zavděčit ohledně čtení blogů. Líbí se mi upřímnost autora, otevřenost a v mém případě pochopitelně prvotně jistý nádech úchylnosti což je poměrně problém protože takových lidí je na blogu.cz opravdu hrstka...Škoda...Klidně bych někoho podpořila a s tvorbou takového blogu pomohla. Takže se zajímám spíše o blogy které se nacházejí řekněme na jistých specifických stránkách které nejsou pro každého :P Ale tady mám ty tři oblíbené.

Řekla bych, že blogy které mám v oblíbených jsou hlavně o tom jaký je autor. Zní to možná divně ale jako první mě zajímá duše autora a musí v sobě mít něco co mám já. Teď mluvím jako blázen, ale je to něco co se těžko vysvětluje. Pokud mě zaujme především autor a jeho osobnost dokážu si přečíst i hloupost a líbí se mi. Takže společné mají to, že mě zajímá především autor protože mě něčím zaujal, v něčem se s ním ztotožňuju, cítím z něj i kus sebe a od toho se odívíjí i mé nadšení k jejich článkům. Čtu je především pokud mám opravdu volný čas a klid na čtení. Není to denně ale čas na to mám.

S komentováním to mám trochu horší. Buď se mi článek líbí natolik, že k němu nemám co dodat nebo jen něco poznamenám. Nechci být nevděčná tím že bych nekomentovala, komentář potěší, ale někdy si článek prostě jen přečtu a nemám slov. Autor také může vše podstatné napsat a sebere mi věty. Neznamená, že když nekomentuju vše tak nečtu. Omyl. Čtu ale někdy jsem beze slov.


2) Těžko říct...Hmm...Možná přicházejí o zajímavé věci. Pokud mají problém, díky jinému blogu mohou zjistit že nejsou sami a někdo má podobné problémy nebo jim snad přečtení nějakého blogu může ulevit. Nebo prostě jen tak si přečíst co zažívá někdo jiný v životě ne všichni jsme stejní, nebo se díky jinému blogu jen tak dozvědět jakou zajímavou knihu si přečíst, možná tací taky přicházejí o zajímavé rady. Ale ono je i těžké prosadit se svým blogem protože většina lidí vše vyhledá někde na ''profi'' webech než na nějakém blogu někde. Možná je to ode mně drzé ale takové lidi bych označila za lehké sobce. (?) ' Zajímám se jen o sebe a co píší jiní mě nezajímá. '. Chápu to i nechápu. Protože pokud člověk narazí hned po sobě na nějaké čtyři nepovedené blogy o ničem...je to velice odrazující.

Porcelánová panna, porcelanovapanna.blog.cz

--

1) Opravdu pravidelně sleduji přibližně kolem deseti blogerů. Dříve jich bylo i více, ale mnozí z různých důvodů ukončili aktivitu. Seznam stále rozšiřuji, ale poměrně pomalu, dalo by se říct, že mi k tomu schází dostatečná motivace a jen málokdy natrefím na čtení, které by mě zaujalo natolik, abych na Bloglovinu klikla na "Follow". Na blogy, které mě zaujmou, většinou narazím náhodně přes nějaký komentář utroušený u mě či u někoho jiného. Mnoho blogů, které sleduji, jsem však naopak začala číst naprosto záměrně. Mezi takové patří například blogy mých spolužáků, kteří jsou touto dobou v Japonsku a referují, jak se jim tam daří. Zajímavé jsou pro mě i různé foodblogy náhodně nalezené přes Google při pátrání po receptech. Když hledám inspiraci pro kulinářské kejkle, raději pátrám u několika svých oblíbenců, než v papírových knihách - ale u těch to není tak, že bych je pravidelně sledovala, spíš je využívám, když se mi to zrovna hodí.

V mém seznamu oblíbených je mnoho deníčkářů či výletníků, kteří dokumentují své cesty, pár foodblogů, občas nějaký ten básník a sem tam ojedinělý knižní blog, který se nevěnuje jen young adult literatuře či fantasy, ale třeba i nějaké klasice.

Komentuji jak kdy a jak u koho. Jsem spíše tichý návštěvník a ozývám se pouze, když si opravdu myslím, že mám k tématu nějaký postřeh,u nějž by mohlo být fajn, kdyby ho autor znal, anebo účelově - když chci dát (nejenom) autorovi nenápadně najevo svou existenci. Většinu času každopádně nekomentuji, protože jsem na to příliš znavená životem (což je eufemismus pro lenost).

2) Takové to "když už si vedeš blog, tak je naprosto uhozené, abys nečetl jiné" mi přijde jako hrozně divný přístup. Pokud má někdo pocit, že mu cizí blogy nedají nic dostatečného na to, aby je pravidelně četl, pak budiž. Mám pocit, že bloger, který nečte ostatní, přichází snad jen o to, že když se zajímá o jiné blogy a komentuje, snadněji přiláká nové čtenáře. Otázka je, jestli bloger vždy ty čtenáře přilákat chce. Někdo je znavený životem jako já. Ale někdo třeba cíleně ne - to si pak ale zase říkám, proč si raději nekoupí deník s visacím zámečkem. Leckdo může být cizími blogy také inspirován a mohou mu napomoci ve vlastním "blogerském seberozvoji".
Ale zkrátka a dobře, bloger, který se nezajímá o okolní svět, v každém případě přichází jen o potenciální čtenáře; jestli i o něco více, to už je čistě jeho věc. Na blozích je spousta nesmírně zajímavých věcí - ale dokázat najít v tom šíleném množství adres přesně to, co chci, když třeba ani nevím, jestli vůbec něco chci...?

--

1) Pravidelně osm, nepravidelně mám přehled tak o třetině AK plus o desíti blozích mimo. Spíš než blogy samotné, člověk chtě nechtě sleduje i jejich autory napříč zdejší komunitou. Někdy bývá velký rozdíl v tom, jak se bloger chová na vlastním písečku a jak se vyjadřuje v diskuzích na jiných blozích. Třeba taková kritika je pak úplně nejlepším tříděním charakterů, protože je těžké ji ustát a ne každý to umí. Nováčky cíleně nevyhledávám ale, občas na nějaké náhodou zavítám díky úvodní stránce a co se komentářů týče, vyhrává asi tichý pozorovatel.

2) Jak kdo. Pokud někdo píše o nějakém specifickém tématu (o elektrotechnice řekněme) a ostatní ho nezajímají, zřejmě nepřichází vůbec o nic. Pro mě je čtení ostatních blogů oblíbenou formou prokrastinace, zábava, někdy inspirace a třeba kontroverznější témata nutí občas k zamyšlení a dotvoření vlastního názoru, za kterým si je člověk ochotný stát. I když se to na první pohled nezdá, zdejší blogerstvo je různorodá skupina a člověk se tu dostane do kontaktu s nejrůznějšími tématy a informacemi.

--

1) Mohu říct, že takových 5 minimálně to bude. Dost záleží na tom, jak moc mě autor uchvátí. Pokud píše třeba jen nějakou zajímavou povídku, která později skončí a nic jiného mě na blogu nezaujme, přestanu jej sledovat (tzn. sleduji jej prostě jen dočasně :)). Hodně sleduji blogy autorů, kteří nějakým způsobem reagovali na můj článek či komentář, protože se často stane, že máme "něco společného" - ať už tematiku článků, humor nebo osobní zájmy. A tímto způsobem je v podstatě vyhledávám :). Komentáře píšu často - většinou mám potřebu se k tématu vyjádřit a zároveň tím dodat autorovi motivaci pro psaní. Čas pro čtení článků si neměřím, záleží jak na náladě, tak i na tom, kolik zajímavých článků mám k přečtení :).

2) O inspiraci. Jednoznačně.

Nemyslím tím "okopírovat" něčí názor nebo myšlenku. Velmi často mě přečtení nějakého zajímavého článku donutí se zamyslet. Lidé, kteří jenom blogy píšou a nečtou ostatní podle mě ztrácejí šanci na to rozvíjet svoji vlastní osobnost.

O zábavu.

Po těžkém dni ve škole nebo v práci chce člověk prostě vypnout. Když narazím na zábavné články svých oblíbených blogů, zlepší mi to náladu a blogera samotného si více oblíbím.

O přátele.

A to opravdu hodně. Bohužel jsem neměla možnost se z žádným blogerem potkat osobně, ale už roky po tom toužím. Nicméně i virtuální svět nabízí spoustu dobrých duší a stačí jeden milý komentář, email, nebo přání k narozeninám a člověk utváří nové vazby. A mnohdy nacházím obrovskou vlnu podpory, jak v komentářích u svých článků, tak i v článcích ostatních. A z ničeho nic se mi žije o trochu lépe.

Coneja, coneja.blog.cz

--

1) Pravidelně sleduji pouze tři blogy. Nebudu se vymlouvat na nedostatek času, ale zatím mě téměř každý bloger omrzel nebo skončil. Takže mám momentálně jen ty tři. Všechny blogy, které pravidelně sleduji, se zabývají převážně líčením a péčí o vlasy, což jsou témata, která mě zajímají (a která vyhledávám) nejvíce. Většinou čtu blogy dvakrát do týdne, když si opravdu sednu k notebooku a udělám si takový svůj čas na tenhle online svět. Kouknu na pár blogů, napíšu článek a zase zpátky do reality. Komentáře u těchto blogů píšu téměř ke každému článku, ale co se týče jiných blogů, tam komentuji jen zřídkakdy.

2) Tohle asi není otázka přímo pro mě. Jak jsem říkala, já mám většinou tak dva- tři blogy, které navštěvuji pravidelně, protože mi jejich články něco přináší. Většinou moc často nesedím u blogů deníčkovských, ačkoliv i ten můj mezi ně z části patří. Každopádně pokud jsem bloger, přijde mi celkem logické nějaký ten blog si klidně i najít a sem tam ho navštívit, už jen pro vytvoření si nějakého jména, získání nových přátel, kontaktů, zkušeností s psaním apod. Nehledě na to, že některé blogy vám opravdu můžou pomoci i poradit- co takové blogy o vaření, makeupu, literatuře nebo třeba o knižních titulech? Samozřejmě lze vyhledat tyto informace i na odborných stránkách nebo v knížkách, ale ty blogy mají takové své... víte co, kouzlo. Takže čtěte blogy, najděte si ten svůj, který vás bude bavit a podporujte aspoň toho jednoho člověka.

1) Pravidelně čtu kolem pěti blogů. Nové zajímavé blogy nacházím nejčastěji mezi těmi, kteří u mě zanechají komentář, občas mezi články k tématu týdne nebo v autorském klubu.

Nejraději mám blogy ze života, o cestování, zážitcích, ale i běžných situacích, se kterými se můžu jako čtenář ztotožnit. Obsahově tedy čtu docela odlišné blogy, ale za společné znaky se dají považovat skvělé vyjadřovací schopnosti autorů a inteligentní humor.

Čas na čtení nijak neměřím, když mám volno a náladu, tak si blogy pročítám tak dlouho, dokud mě to baví. Komentuji ráda, ale jen když mám k článku co říct.

2) To je velmi subjektivní. Já si třeba ráda rozšířím obzory, přečtu si nezávislé názory blogerů na různá témata, ale i přečtu, co se děje v jejich životech - a často zjišťuji, že v některých věcech člověk není tak úplně sám. Někdy se může přiučit, jindy zase poradit. Za jednu z velkých výhod blog.cz považuji velmi aktivní komunitu - můžete počítat se zpětnou vazbou a to nejen na blogu, který navštěvujete, ale často i na tom svém.

--

1) Oblíbených blogů (a hlavně blogerů) mám spoustu, ale přesné číslo neznám. Podívala jsem se tedy do doručených v emailu a jenom na první stránce jsem napočítala upozornění na nové články z 15 různých blogů. Myslím, že celkově mám toto upozornění nastavené na zhruba 25 blozích, což jsou ty, u kterých nechci přijít o žádnou novinku. Bohužel poslední dobou nemám čas na to, abych všechny blogy četla, a tak se mi v mailu nahromadilo 779 oznámení o nových článcích! Věřím ale, že jednou to všechno dočtu :) Jsem totiž puntičkář, a když nemám z oblíbeného blogu přečtené všechno, zdá se mi, že o něco přicházím a něco mi uniká. I proto čtu spoustu blogů i zpětně a snažím se mít od toho kterého autora přečteno 100 % příspěvků.
Na nové blogy, které by stály za sledování, většinou narazím v seznamu oblíbených u jiných blogerů a nebo mě zaujme komentář toho člověka, a tak si jeho blog otevřu. Někdy mě zaujme i článek na titulní stránce blog.cz, ale přiznejme si to, nadpisy a podnadpisy tam jsou mnohdy dost nadsazené a neodpovídají obsahu článku, a tak neznámý blog většinou opouštím se zklamáním, protože jsem zavítala kvůli chytlavému titulku.

Moje oblíbené blogy mají společné akorát to, že je ráda čtu. Jinak jsou osobité a nezaměnitelné.
Dřív jsem čtení blogů věnovala i několik hodin denně, ale v současnosti se tahle doba počítá na desítky minut za týden.

Když už článek přečtu, snažím se vždy zanechat komentář. Dělám to i pro sebe, protože dost zapomínám, a tak se mi stává, že čtu jeden článek podruhé a až na konci zjistím, že už jsem ho asi četla, protože je tam můj komentář :) Samotný článek už se mi ale vykouřil z hlavy. V minimálním počtu případů komentář nenapíšu, ale to je většinou proto, že článek je tak bezobsažný, že k němu nelze nic kloudného vyplodit.

2) Hlavně přicházejí o možnost poznat nové blogery a vytvořit si nová - nebojím se říct - přátelství. Když čtu blogy lidí, které znám osobně, je to pro mě něco úplně jiného, než když čtu víceméně anonymní blog. Pak samozřejmě přicházejí o spoustu zajímavých informací a myšlenek ostatních lidí. Navíc v komentářích se dá skvěle tříbit schopnost argumentace, to se člověku hodí i v běžném životě. Mě už ostatní komentující kolikrát nachytali na švestkách, protože jsem prostě napsala nějaký komentář, aniž bych mu opravdu přikládala stejnou váhu, jako kdyby to byl můj vlastní názor, na který se mě někdo ptá naživo. Blog je přeci jen anonymní místo, ale když bloger chce, může díky blogování hodně získat.
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 30. června 2016 v 9:48

Já, abych pravdu řekla, mám vybraný jeden jediný blog, který navštěvuji leta. I když jsem já sama blog neměla nebo jsem neměla na blog čas a věnovala se něčemu jinému, tak jsem na tento blog chodila a právě tam zanechám vždy komentář. Jsou samozřejmě i blogy, na které náhodou narazím, jsou zajímavé a čtivé, ale asi mě žádný nikdy neosloví jako ten, který jsem zmiňovala výše. Avšak i na těch ostatních stránkách se snažím nechat nějaký komentář, když se mi něco líbí :).

2 Miloš Miloš | Web | 30. června 2016 v 10:10

Tato skupina mně připadne v celém seriálu nejvyspělejší (je zde i dost mých oblíbených). Naopak bych tipoval, že blogeří, kteří žádné blogy nečtou, většinou nečtou vůbec nic.
Ale ani oblíbence (až na vzácné výjimky) nedokážu číst denně, většinou za týden/dva si udělám čas u kávy a pak pročtu vše nové, co vytvořili. Nejvíc mně vyhovují takoví, u kterých mezitím nepřibylo 10 článků :)

3 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 30. června 2016 v 10:54

Když jsem si před rokem zakládala blog, chtěla jsem psát "srandičky", byť ze svého života. To se vymklo - občas mě dostaly mé názory (naštěstí nemám názor na kdeco) a také TT mě vrhlo "do politiky".
Taky jsem si myslela, že napíšu tak 2 - 3 blogy měsíčně: to se taky vymklo, napíšu i 5, ale hodlám se kontrolovat.
Z toho se ovšem odvíjí jak blogy, které čtu, tak jejich komentování. Obvykle komentuji na blogu, o němž si myslím, že jej budu sledovat. A když si myslím, že mám co říct. ;-)

4 lennyspis lennyspis | E-mail | Web | 30. června 2016 v 12:39

Snažím se komentovat, protože vím, jak potěší si nějaký komentář u vlastního článku přečíst. Takže když mě napadne něco k tématu nebo jen pochvala, případně konstruktivní kritika, vyjádřím se ráda :-)

5 ČAPILO ČAPILO | Web | 30. června 2016 v 13:50

Komentáře píšu pořád. A to z toho důvodu, abych si udělal reklamu a přilákal více lidí, kteří by mě mohli litovat za můj ubohý živůtek :(

6 Kumio Kumio | E-mail | Web | 30. června 2016 v 14:28

Ráda si čtu články, co se objeví na titulní straně a taktéž "blogy dne", avšak v žádném případě by mě nenapadlo něco okomentovat.

7 hedd hedd | Web | 30. června 2016 v 14:34

Jakmile mě článek zaujme - po jakékoli stránce - okomentuji ho. Někdy je to jen vyjádření poklony k umu autora, jindy vlastní názor. Sama jsem na blogu nejradši za komentáře, je to ta zpětná vazba, částečně to, proč píšu blog.

8 Heaven Heaven | Web | 30. června 2016 v 14:48

Pokud mně článek zaujem a mám k tomu napsat, tak ano. Nechci ale psát jenom proto, abych na sebe upozornila a rozčilují mně lidé, kteří tohle dělají...

9 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 30. června 2016 v 15:20

Souhlasím i s názory ostatních blogerů :) .. a zároveň si stále stojím za svým :).

10 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 30. června 2016 v 17:21

Vždycky, když sem zavítám (skoro každý den), snažím se najít nové blogy, které mě osloví. Humorem, moudrostí, zkušeností...
Někdy mám pocit, že už jsem všechny takové našla :-)
Komentáře píšu ráda, aby ne, vítám je i u svých článků.
Nejraděj mám ty, kdy můžu s autorem a třeba i dalšími čtenáři "pokecat" :-)
Někdy mi některý článek nedá nic a já neztrácím čas komentářem, nemám ráda ty negativní, takže je nepíšu. Jindy je zas článek natolik skvělý, že k němu prostě nemám co dodat a napsat "skvělý článek" se mi poněkud příčí.

11 I am Jane I am Jane | Web | 30. června 2016 v 17:38

Já komentuju hlavně články které mě zaujmou nebo občas komentík napíšu naoplátku :-) .

12 Sayuri Sayuri | Web | 30. června 2016 v 17:46

Komentujem väčšinou články, ktoré sa mi páčia a mám k nim čo povedať. Snažím sa, aby boli moje komentáre k téme, aby niečo povedali, aby som vyjadrila môj názor, poprípade povedala niečo autorovi. Kritiku píšem málokedy, len v prípade, že je to naozaj nutné. Určite nekomentujem každý článok, ktorý prečítam, ale snažím sa aspoň hviezdičkovať aby autor vede, že ma jeho tvorba zaujala.

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 30. června 2016 v 18:06

Jé, těch různorodých důvodů pro komentáře může být spousta! Komentuji docela často na svých oblíbených blozích a pak samozřejmě když mě v článku něco zajímavého osloví, pobaví, potěší nebo rozčilí. Ale nesnažím se komentovat za každou cenu; někdy prostě platí osvědčené "mlčeti zlato" :-).

14 Nany Nany | Web | 30. června 2016 v 18:56

Já komentuju pouze věci, u kterých si myslím, že k nim mám ještě něco říct. Pokud je článek nezajímavý, nebo je v něm řečeno vše, co bych řekla já sama, nemám potřebu se vyjadřovat :)

15 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 30. června 2016 v 19:06

Snažím se komentovat víc, protože jsem do teď byla jen tichý čtenář. Bohužel mě většinou nic nenapadá, i když bych chtěla. Není to ani o lenosti, ani o tom, že by mě články nezaujaly, jen vážně nevím co napsat. Občas mám cizí článek otevřený celý den a přemýšlím, ale když mě nic nenapadne hned, tak to nevymyslím ani za několik hodin.
Hodně mi v komentování pomáhají otázky položené autorem na konci článku. Hned vím, jakou reakci k článku by chtěl, a komentář většinou napíšu hned.

16 Ludmilita Ludmilita | Web | 30. června 2016 v 19:08

Píšem skoro vždy, keď navštevujem. A ako často navštevujem? Raz za čas. :-) Ale je to už raz tak - ľudia si vždy na svojom blogu radi prečítajú nový komentár. A tak preto vždy pri písaní myslím na to, že možno zase niekomu zlepším deň ja :-)

17 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 30. června 2016 v 19:52

Já komentuji jen to co mě zaujme, ale zase na svoji blogu jsem ráda za každý komentář a hlavně za ankety :-D

18 STIAK STIAK | E-mail | Web | 30. června 2016 v 21:56

Oh, komentování je super věc! :D
Protože... Budeme upřímní, každému blogerovi zvedne komentář náladu, když to není hejt nebo ubohá reklama, popř. to ve stylu "Pěkný blog, podíváš se na můj?"

Proto se... Většinou do komentářový sekce snažím rozepsat (na dlouhý komenty se pak nechce lidem odpovídat tak moc, jako na krátký, a v tom je to tak funny xD), abych alespoň dala najevo, že jsem si článek přečetla.
(Und já odmítám komentovat bez přečtení článku, přijde mi to sprostý :x )

Problém nastává jedině tehdy, když prostě není čas číst/komentovat... Ale i to se dá odložit na potom a když se k tomu dohrabu, tak odcházím z blogu/projíždím jeho další články s pocitem zadostiučinění, že jsem blogerovi, ačkoliv to je prakticky naprostý anonym, který je na druhé straně internetu, nějak zlepšila náladu... Stojí to za to a mě zvedání nálady naplňuje... ^^

19 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 30. června 2016 v 22:02

[8]:presne, ja taky nepisi jen tak na potkani konentar:)

20 Ginger White Ginger White | Web | 30. června 2016 v 22:38

Já komentuji jen články, které mě osloví a na které mám co říct. :) Mě osobně potěší na blogu všechny komentáře, i ty "hejty", protože vím, že si to lidé alespoň přečtou. :) Nejradši mám ale smaozřejmě ráda ty pozitivní.

21 L. L. | Web | 30. června 2016 v 23:02

Já komentuji jenom pokud mám k článku co říct a popravdě, většinou to tak je u článků, kde se můj názor liší od autora. Když se mi článek líbí, tak většinou tak nějak nemám co psát, protože napsat jenom "super článek" mi přijde laciné, je pravda, že mě takové komentáře potěší, ale popravdě si u nich nejsem občas jistý, jestli komentující ten článek opravdu četl, nebo jen hodil komentář, abych se prokliknul na jeho blog. Ale na druhou stranu, komentování je jeden z mála způsobů, jak lze blog trochu rozšířit mezi komunitou, takže nekomentovat vůbec se taky asi úplně nevyplatí.

22 Nancy Nancy | Web | 1. července 2016 v 0:33

preco nepisete hejty? ak sa vam nieco nepaci, tak vas nazor je stale rovnako dolezity, ako keby bol pozitivny.
konstruktivna kritika vrhne aspon na vec rozoberanu v clanku nove svetlo a autora posunie dalej. ja si cenim aj negativne komentare, pretoze aspon viem, ze su uprimne a ze ich clovek nepise len preto, aby som klikla na jeho blog a tiez zanechala pozitivny komentar.

23 Kerr Kerr | Web | 1. července 2016 v 1:12

[22]: No jenže hejt neznamená, že píšeš konstruktivní kritiku víš :D hejt je vyjádření způsobem "seš kráva, skonči s blogem" a podobně. Konstruktivní kritika je něco úplně jinýho:)

24 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 1. července 2016 v 8:30

Ráda bych hlasovala v anketě, ale nevyhovuje mi ani jedna z možností. Komentáře píšu pod články svých oblíbených blogerů, ale i pod články pro mě dosud neznámých autorů. Ale ne vždy, občas, velmi zřídka,  se stane, že raději mlčím. :-)

25 Kitty Kitty | E-mail | Web | 1. července 2016 v 11:20

[3]: Tvoje psaní se mi líbí, mám to taky tak podobně. Objevila jsem tě teprve nedávno a to tak, že jsem tě odchytila "u někoho". Piš, budu komentovat :-P

26 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 1. července 2016 v 12:08

[25]: Rozkaz! ;-)

27 Nancy Nancy | Web | 1. července 2016 v 22:27

[23]: aha. tak taky koment by som nenapisala :D ja hejt vnimam prave ako tu konstruktivnu kritiku, lebo ten pojem som zacala vnimat v suvislosti s clankami a autormi ktori nieco vtipne a sarkasticky kritizovali. som zas mimo :D

28 Jana Jana | E-mail | Web | 2. července 2016 v 7:58

Kdysi jsem komentovala více. Až budu v práci sedět u jiného PC (zády ke zdi) asi zase začnu komentovat, neboť mne mrzí nezanechat u krásného článku komentář. Co mne tak jako ale těší je, když vidím ve výběru článku dne článek, který od mne má komentář dřív, než se stal článkem dne :)

29 Spake Spake | Web | 4. července 2016 v 14:48

Tak já vždy okomentuju to, když mě napadne nějaká reakce, nebo mě článek zaujme. Nicméně prohlížením nových článků jsem zjistil, že musím napsat kritický článek proti tomu, když se najdou blogy, kde lidi přidají GIF a ještě k tomu jeden obrázek, pak postnou další a další. To to nemůžou dát sakra dohromady? Tomu se říká struktura článku jak Brno. :D

30 downloady-thesims2 downloady-thesims2 | Web | 4. července 2016 v 22:29

já nepíšu  vůbec :D

31 userka userka | E-mail | Web | 5. července 2016 v 0:22

[13]: Jó, mlčeti zlato :D

32 K. K. | E-mail | Web | 5. července 2016 v 13:33

Jednou za čas, když mám chvíli, tak se snažím pod přečtené články nějakou odezvu napsat. Paradoxně k těm článkům, který mě něčím fakt dostaly mám málokdy co říct a protože se chci vyvarovat takovému tomu "pěkný článek" raději "mlčím".

33 cincina cincina | Web | 10. července 2016 v 20:35

Komentuju v pravidelných intervalech, ale hlavně, když mám čas a hlavně články, které mě zaujmou:) Ale vždycky jsem ráda i za komentáře u mě na blogu, protože vím, že ty moje žvásty někdo čte a ráda si přečtu názory jiných lidí:)

34 Merlin* Merlin* | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:20

Komentáře skoro nepíšu možná právě proto, že by se mým doplňkem možná zkazila hodnota toho článku a své dovětky si raději nechám pro sebe :-D

35 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 26. července 2016 v 19:45

Píšu komentář pod každý článek, který čtu. Na druhou stranu čtu jen ty články, které mě na první pohled zaujmou...

36 Iris Iris | E-mail | Web | 29. července 2016 v 15:19

Pokud mě článek zaujme, tak 100% napíšu komentář.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama