ANKETA: Díváte se na televizi?

14. června 2016 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
Je to zajímavé, ale na málokteré téma panuje mezi blogery tak vzácná shoda: televize. Všichni blogeři se shodují v tom, že ji doma nemají a nijak jim to nechybí, protože se na ni stejně nedá dívat. Najde se mezi vámi někdo, kdo půjde proti proudu a "přizná se" se k tomu, že na telku kouká?


Vlastně je to logické - internet a televize si svým způsobem konkurují, a blog si zakládají lidé, kteří více času tráví právě na internetu. Proto blogeři na televizi nevraží už tak nějak z "principu". (Z podobného důvodu má tolik blogerů literární ambice - blog si jednoduše zakládají lidí, kteří už z principu rádi píší).

Mezi blogery navíc převažují mladí lidé, a mezi těmi se už sledování televize nenosí (neboli slovy lidí z branže: "Mladší cílové skupiny ze své mediální konzumace vypustily offline média, zejména televizi").

Stejně tak není žádným tajemstvím, kam se přesunula pozornost mladých po tom, co přestali sledovat televizi: na YouTube. Není to tak dlouho, co stojaté vody českého mediálního rybníčku rozvířila zpráva, že teenageři už na YouTube koukají víc jak na telku (čtěte Google rozzlobil české televize: tvrdí, že mladí sledují nejvíc YouTube).

A stejně tak když jsem si hledal vybrané názory blogerů na televizi, nenašel jsem jediný kladný článek! Všichni do jednoho se shodují v tom, že sledovat televizi je ztráta času, a předhání se v tom, kdo televizi zahrne silnějším odsudkem. No jen posuďte sami.

Bloger Libor ve svém článku Tolik TV programů a tak málo času? píše, že televizi doma nemá, a kvůli nevalné programové nabídce českých televizí ji podle něj ani nemá smysl mít.

Na blogu pele-mele.blog.cz najdete zajímavý článek Televize: Zabiják sexu?, ve kterém se dočtete, proč byste neměli mít v ložnici televizi :)

Blogerka šmakiiiiii napsala článek Úvaha o televizi. V něm došla k tomu, že televize je podle ní jako droga a lidi by se místo ní měli věnovat něčemu smysluplnějšímu.

Bloger ERS se ve svém článku Máme ještě platit za televizi a rozhlas???? věnuje problematice koncesionářských poplatků.

Stejnému tématu se věnuje i bloger Honza ve svém článku Nenažraná Česká televize. Na stejném blogu vyšel i článek Taky máte blbou televizi?

Populární blogerka Lúmenn je svým antitelevizním postojem známá a své důvody sepsala v článku Proč nemám televizi (a mít nechci).

V podobném duchu se nese článek blogera Steeva X Proč nekoukám na televizi.

Do stejné skupiny lidí bez televize se řadí i blogerka Kosma ve svém článku Dobrovolně bez televize.

Podobný článek napsala blogerka Marionete: Proč už nekoukám na televizi?

K životu bez televize se přiznává i blogerka Natally ve svém článku Nevýhody života bez televize.

Blogerka Crystallin sepsala článek s výmluvným titulkem Deset důvodů, proč nezapínat televizi.

Blogerka The Truth pro změnu uvádí Čtyři důvody pro zrušení televize.

Článek se stejným titulkem napsala i nejčtenější blogerka na Blog.cz, Karolína Loskotová: Čtyři důvody pro zrušení televize. Ta se kritice televize věnuje dlouhodobě a zveřejnila na toto témata i další články: Vědci uvádějí, že sledování televize doslova zabíjí vás i vaši rodinu; Hodně dobrý důvod, proč nemám televizi; Bojím se své nové televize: Proč se bojím ji zapnout - a vy se budete bát taky.

Bloger Petr si nebere servítky ve svém článku Proč televize dává sračky a autobazary kradou?.

Na konspiračním blogu afinabul.blog.cz se dočtete, že Nešťastní lidé tráví o třetinu víc času u televize.

Bloger Wess vzpomíná, Jak se žilo dříve bez televize…?.

Moje oblíbená blogerka Hogreta ve svém článku Život jako z televize kritizuje stupiditu televizních reklam.

Blogerka Nympha se ve svém článku zamýšlí, zda Má televize opravdu vliv na brutalitu a násilí u dětí?


A ani bloger Misantrop nepatří k žádným fanouškům koukání na telku - tématu věnoval články


--

A co vy? Jaký máte názor na televizi? Jdete s davem a televizi svorně hejtujete, nebo nemáte problém napsat, že ji doma máte a rádi na ni koukáte? Hlasujte v anketě a napište svůj názor do komentářů.
--

Čtěte také:

 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | E-mail | Web | 14. června 2016 v 9:14

Sledovat televizi za této doby internetu je podle mě zcela zbytečné. Novinky si můžete najít na různých webech podle své zkušenosti s jejich kvalitou, můžete se dívat kdy chcete a na co chcete, a nejlepší je, že nemusíte poslouchat ten příšerný český dabing (na originál prostě většinou nic nemá). Televize mi prostě už nemá co nabídnout :)

2 I am Jane I am Jane | Web | 14. června 2016 v 9:49

Ano, ale jen na moje oblíbené pořady ;-) .

3 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 14. června 2016 v 10:37

Vyrůstala jsem u televize, ale v pubertě jsem začala být více samostatná, začala víc číst a "oddělila" se od zbytku rodiny, který u televize seděl od rána do večera. S přítelem doma televizi nemáme, a nijak mi nechybí, i když uvažujeme, že si ji pořídíme na koukání se na filmy, netflix nebo hraní her. Ale že bych si někdy jen tak pustila televizi, i kdyby jen na pozadí? Asi ne. Mé oblíbené seriály dávají se zpožděním, dabované a s reklamami, nebo je nedávají vůbec. Na filmy se kvůli reklamám každých patnáct minut nedá dívat vůbec, to si raději zaplatím jednou za čas za kino.
Na oboje je rychlejší a pohodlnější podívat se online, stejně tak na zprávy, které online vidíte hned.

4 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 14. června 2016 v 10:53

Televizi ani doma nemám, a jsem za to ráda, přijde mi to jako žrout času.

5 veri-art veri-art | Web | 14. června 2016 v 11:00

Televizi doma máme. Koukám na ni, když v ní běží mé oblíbené pořady a ano, někdy si ji pustím jen tak do pozadí.
Je pravda, že většina seriálů, na které se v televizi dívám, najdu i na internetu, ale proč zatěžovat můj starý noťásek stahováním, když se na seriál můžu podívat rovnou v televizi.
To, že většina mladých lidí tráví více času na youtube, k tomu bych taky ráda něco napsala. Většina mladých dívek (nevím, jak je to s chlapci) přijde domů ze školy a jako první se jde dívat na svoje oblíbené youtuberky. Ale zamyslete se nad tím, kolik mladých youtuberek vám skutečně něco dá? Není to taky jen ztráta času? Nesedíte pak např. 3 hodiny v kuse u youtube a nezanedbáváte tím náhodou svoji rodinu?
Takže příště, až někdo bude kritizovat ty, co se dívají na televizi, zamyslete se, že youtube scéna taky není žádný zázrak.
A na závěr bych řekla, že je snad každého věc, co dělá, jestli kouká na televizi, youtube nebo jen tak celé dny doma sedí potichu. Nemá důvod se tady hádat, proč je něco lepší a něco horší. U všeho strávíte čas, který by jste mohli věnovat svým blízkým.

6 Péťa Péťa | Web | 14. června 2016 v 11:00

Sakra, zase se nevejdu do ankety :D Televizi doma máme, ale sledujeme jen filmy a seriály, které si pouštíme přes externí disk. Tuším, že stejně chytáme jen ČTčka, možná ani ta ne. Každopádně si přes televizi pouštím věci docela často, většinou seriály. Potom, co jsem se měsíc učila u notebooku ho mám docela plné zuby a raději si dám kafe hezky v klidu na gauči a pustím si něco ve větším rozlišení. Teď s přítelem uvažujeme i o tom, že bychom si koupili projektor. Vždycky pořádáme různé posezení s kamarády a kolikrát nás napadlo pustit si venku na zeď domu nějaký film (teď budeme mít "poloviční vánoce" a chceme koukat na Sám doma a Pelíšky). Tak uvidíme, jak se to vyvrbí.
Každopádně dost hrubě odsuzuju odsuzování televize, protože jak můžu mluvit o něčem, co doma nemám a co nesleduju? Je pravda, že mi to nechybí, ale nemůžu přece soudit nic o kvalitě, když se na daný kanál nedívám. To je jako hodnotit knihu podle toho, jak ji hodnotí ostatní a bez toho, abych si ji přečetla. Tolik můj názor.

7 Bezejména Bezejména | 14. června 2016 v 11:56

Chybí tam: televizi doma mám ale používám jí jenom jako promítadlo :-P

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. června 2016 v 12:10

Nekoukám na ni a nemám ji. Kdysi před lety ještě na začátku střední jsem ji měla v pokoji, pak odešla, novou jsem nedostala a spolu s čím dál větším rozhledem na internetu jsem ji i přestala postrádat. A když jsem pak odjela na kolej a zvykla si žít po různých studentských bydleních, tak už jsem po ní ani nevzdechla. Odvykla jsem si, doma mají telku jen rodiče v pokoji a bratři v pokoji, takže já na ně nekoukám, a až si budu zařizovat vlastní bydlení, nebude jednou z věcí, kterou si pořídím. Ale já tak jako tak moc nekoukám na filmy nebo seriály. Vždycky stáhnu nový díl když vyjde, ale třeba momentálně mi běží jen jeden seriál, a jestli vidím tři filmy za měsíc, tak to je ještě nadprůměr :D

9 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 14. června 2016 v 13:08

Na televizi se dívám, ale až v noci. Přes den mě tam žádný program neláká, ale kolem  22h si vyberu film nebo zahraniční seriál, na který se před spaním podívám.
Pro mě není počítač a televize jedno a to samé.
Na PC si pouštím občas něco z archívů, ale u delšího  filmu chci sedět pohodlně, což židle od PC koutku  moc nesplňuje.

10 Jana Jana | E-mail | Web | 14. června 2016 v 13:19

Já si televizi pouštím jako kulisu. Abych si nepřipadal a tak sama. Jinak se na ni divné na filmy.

11 Ellí Ellí | Web | 14. června 2016 v 14:41

Na televizi se dívám docela ráda a vlastně i často :). Pravidelně sleduji jeden seriál, příležitostně i další (ale to jen opravdu zřídkakdy) a jsem vždy ráda, když vysílají nějaký dobrý film. Přece jen mi přijde mnohem lepší dívat se na filmy ve velkém formátu v TV než na počítači :).

12 Heaven Heaven | Web | 14. června 2016 v 15:22

Nejsem tak zarytý odpůrce televize, ale je u mně v pokoji puštěná čím dál méně často. Občas se podívám na oblíbený seriál, nebo si zapnu hudební kanál. Na Youtube se sice můžete dívat na co chcete a kdy chcete, ale o té kvalitě by se dalo ještě diskutovat...

13 Ježurka Ježurka | Web | 14. června 2016 v 16:43

Koukání na televizi je si myslím já, hlavně pro tu starší generaci. Já tedy nesedím u televize jako maniak, ale mám své vybrané pořady. Manžel ten se kouká hodně, ale především na sport - přímé přenosy a také na zprávy, to už odjakživa. Já jakožto starší seniorka, u televize odpočívám s nohami nahoře a přitom pletu nebo háčkuji. I to jde. :-P

14 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. června 2016 v 17:06

Televizi jsem doma osm let neměl a nechyběla mi, zbytek života jsem ji měl (a mám) a nijak mi nepřebývá :-). V tom přístroji samotném to není, jde o způsob jeho používání. Když je v ní něco zajímavého, nemám problém s tím se na televizi dívat. Blog s televizí můžou jít velmi dobře dohromady, stává se mi, že něco píšu a na pozadí mi běží na TV něco, co nemusím sledovat pečlivě, ale chci mít o věci základní přehled. No a pro mé pravidelné týdenní Nedělní miniglosy je dokonce televize skvělou studnicí námětů :-).

15 Tori.U Tori.U | Web | 14. června 2016 v 17:17

Být to na mě, tak se na ni nedívám, ani ji nemám doma. Doma ale máme dvě, jedna jede nonstop od rána do večera babičce, na naši se máma dívá hlavně o víkendu, společně spíš jen na sportovní utkání.

16 Christine Christine | Web | 14. června 2016 v 18:30

Televizi už tři roky nemám, tudíž ji nesleduji. Ale pravdou je, že poměrně často sleduji filmy a seriály na internetu.

17 K. K. | E-mail | Web | 14. června 2016 v 19:27

Obvykle, když přijdu z práce a už se nikam nechystám, pouštím HIMYM a Chůvu k pohledání, pak přepínám na Smíchov a u 2. Tele Tele usínám. :-D Sem tam mrknu i na nějaký film, ale to spíš z nudy. Dobře, tohle jsou věci, který mám všechny i v notebooku, ale co si neumím představit bez TV je hokej.

18 smile-la smile-la | Web | 14. června 2016 v 19:38

Tak jelikož nebydlím sama, doma televizi máme, ale upřímně už si nepamatuju, kdy jsem ji sama zapnula, a to ani při IIHF, díval jsem se na notebooku... TV je pro mě žrout času, milion otravných reklam a upoutávek mi vadí ve sledování a i tak jsem člověk, co se na film podívání, až když je nemocný a fakt nemá co dělat, o seriálech nemluvě. Takže pro mě, jako pro člověka, co už tak trpí nedostatkem času, je TV drahá zbytečnost. Pokud se samozřejmě nejedná o xbox. :D

19 Alxemi Alxemi | E-mail | Web | 14. června 2016 v 21:36

Televizi jsem nikdy příliš neholdoval. Dětství jsem strávil u knížek a následně u počítače. Když už se chci podívat na nějaký film nebo seriál, využiji internet, protože mám raději originální znění. Český dabing mě nikdy nijak zvlášť neuchvátil. Televizi jako takovou doma máme, ale už k ní nevlastníme setobox, takže stejně nic nenaladíme. Používá se jednou za uherský rok jako obrazovka pro Xbox a Playstation. I tak bohužel musím platit měsíční poplatky ČT.

20 Shariony Shariony | Web | 14. června 2016 v 22:10

Zní to divně, ale v tomto "jdu s davem", televizi nemáme už čtyři roky a za tu dobu mi nechyběla. Skvěle ji nahradí i Stream.cz, ale jinak bych na ni neměla ani čas. Možná jsem po ní zatoužila tehdy, když jsem měla chřipku a chtěla jsem se odreagovat a nekoukat na nic náročného. :-)

21 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 14. června 2016 v 22:36

Satelit v pokoji slouží manželovi k sledování zpráv a sportovních akcí, takže pokud ho to zajímá, zapne si televizi. Já ji mám jen na oblíbené pořady,které nejsou jen neustále opakované a spíš jako kulisu k jiné činnosti. Stewjně některý pořad je 5 minut vysílání a 10 minut  reklamy a upozorňování na příští  pořady, což považuji  zcela za zbytečné a spíš odrazující. Na co potom jsou programy? Děti jsou ovlivňovány nejen  "hrubými" televizními pořady, ale i zabijáckými hrami na internetu. Přímo oblbovány, bohužel různými hrami. ;-)

22 Hann. Hann. | Web | 14. června 2016 v 23:10

Anketa mi nějak nevyhovuje. Totiž, televize máme doma 2, v obýváku i našem pokoji. A někdy ji mívám puštěnou jako zvukovou kulisu, jindy koukám na seriály nebo filmy. A každý večer u ní usínám, takže určitě alespoň hodinu denně běží :P
A rozhodně koukám na mistrovství - fotbal, hokej. Taky OH. To se líp sleduje v televizi než na mém pc :DD

23 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 15. června 2016 v 6:12

Televizi nevlastním a vlastně ani nevidím důvod proč bych měla. Když chci nějaký film vidět, jdu na něj do kina - nemusím čekat rok než poběží v TV a ještě s dabingem. Stejně tak na seriály ráda koukám v původním znění a toho se mi dostane jen na internetu. Navíc je omezující v tom, že člověk si nemůže pustit film/seriál, kdy se mu to hodí, ale musí se přizpůsobit TV programu.

Co se zpráv týče, občas u rodičů zahlédnu večerní zpravodajství a většinou tam postrádám informace, které by pro mne byly nějak přínosné - ty pak nacházím většinou na vybraných světových internetových stránkách.

Takže se přiznám, že byť jsem jako dítě na TV ráda koukala, teď to pro mne postrádá smysl a je to ztráta času.

24 Fredy Fredy | Web | 15. června 2016 v 9:53

Já ji doma nemám a nechybí mě. Mě stačí počítač, jinak prostě televize je zbytečná a drahá záležitost :-)  ;-)

25 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 15. června 2016 v 14:26

Bydlím ve dvou bytech - s rodiči a s přítelem. Rodiče jsou o generaci výš, tudíž samozřejmě televizi máme - ale především na programy jako zprávy a sport. U přítele televizi máme taky, ale docela mi to vadí, protože on z ní vůbec nespustí oči. Sama na ni skoro nekoukám, přijde mi snazší si najít na internetu cíleně díl seriálu nebo film, co chci vidět a je hotovo.
Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že si TV nikdy nepustím. Občas ano. Ale jen zřídkakdy.

Shrnuto, podtrženo - občas na ni mrknu, ale k životu ji rozhodně nepotřebuji :)

26 V. V. | Web | 15. června 2016 v 15:27

Na televizi se dívám opravdu svátečně. A všichni mi za to doma (překvapivě) nadávají. :D Teda spíš za to, že místo televize jsem na pc, ale přijde mi, že to vyjde nastejno. Televize mě nebaví...a dívám se na ni opravdu jen z donucení. :D

27 userka userka | E-mail | Web | 16. června 2016 v 22:09

Co bych teď dala za televizi, abych se mohla mrknout na fotbal. V zahraničí se Česká televize nedá sledovat online, a tak jsem strávila půl hodiny hledáním jiných steamů, ale nic jsem nenašla :( Doma by to bylo jednoduší. Většinou se na televizi dívám právě v případě různých mistrovství, olympiád apod.

28 Annika Annika | Web | 17. června 2016 v 11:31

Televizi jsem doma nikdy neměla a vůbec na ni nejsem zvyklá. Když už náhodou se u ní vyskytuji, ani ji pomalu nedokážu zapnout či vypnout (u druhého případu ráda využívám metodu rázného vyškubnutí ze zásuvky) :D

29 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 17. června 2016 v 20:00

Tak my televizi doma máme, ale cíleně v ní sleduji jen dva pořady. Jinak to pouští člověk jen ze zvyku. Největší televizofil je ale taťka.
Ale až se odstěhuju od rodičů, televizi asi nepořídím. Stačí internet a i ten zdržuje člověka od práce. Ještě tohle. Vlastně televizi člověk může sledovat i na počítači.

30 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 18. června 2016 v 9:06

Hlavně, že místo čučení na tv čučíme pro změnu do pc či noťasu nebo tabletu, mobil s internetem je to zase jiná droga. Já Tv mám občas podívám na něco co znám a líbí se mi. Jinak mohu stahovat co chci a bez reklam či přerušení filmu nebo doramky, seriálu. Pro mě jako napůl neslyšící tv ztratila smysl ještě dřív než vás... ale stejně ji občas zapnu na něco kupříkladu Lepší už to nebude to je fajn filmek, Transformers a pod... ;-)

31 Nyuu Fukuya (Nicole) Nyuu Fukuya (Nicole) | Web | 19. června 2016 v 13:44

Doma se na televizi vůbec nedívám, pod podmínkou že třeba nefunguje internet nebo někde u jiných lidí není net.. U babičky se na televizi dívám protože tam nic jiného nemá. :-D
Jsem i líná se dívat na televizi, chvíli se na to dívám ale pak to skončí u toho že šáhnu po mobilu a jsem na fb :D

32 Peter Peter | 19. června 2016 v 18:54

Mam ju zapnutu uz len zo zvyku a preto aby aspon nieco doma "hucalo" :-D

33 Grumpy Grumpy | Web | 20. června 2016 v 8:15

Koukám, ale ne moc často. Např. na některé sporty, občas nějaký zajímavý dokument, seriál nebo film - brzy mě ale roztočí všudypřítomné reklamy, tudíž na seriály a filmy preferuji počítač (nejlépe zapojený do televize :)). Absolutně ale nesnáším televizní zprávy, to si radši přečtu na internetu.

34 Kikča Kikča | E-mail | Web | 24. června 2016 v 17:46

Doma televizi mám, ale příjde mi ztráta času sledovat jí, protože upřímně, tam nic zajímavého v dnešní době nedává a většinu věcí, které vysílají jsem už viděla nebo je můžu shlédnout na internetu. Sice jí občas zapnu, no to je tak dvakrát do měsíce. :-?
Patřím mezi skupinu lidí, kteří si vystačí bohatě i bez televize.. :-D

35 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 29. června 2016 v 8:49

Před několika lety bych se bez TV neobešla. Pak jsem sledovala hlavně zpravodajství - co TV, to nejen jiný názor (což chápu), ale i jiné faktické údaje. Pak jsem sledovala jen tu placenou a počítala chyby v podtitulcích ( až mě definitivně dostal "Zbyňek" = takto psaný). Pak telka odešla i fyzicky, ne mojí vinou, a mám vystaráno. :-D Nepostrádám ji ani jako hlukovou kulisu. ;-)

36 Alka Alka | 29. června 2016 v 13:30

[35]: Vymakaně doplňuji:
http://alka-fejetony.blog.cz/galerie/blba-tv

Tam je na fotkách z TV fakt leccos. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama