ROZHOVOR: Daniel Hloušek & Opti-Mystique

26. března 2016 v 14:00 | Standa |  Rozhovory
Nejnovější článek z pravidelené rubriky Rozhovory se od těch předchozích odlišuje. Neobjevuje se v něm totiž pouze jeden bloger, ale blogeři dva - a sice Dan Hloušek z Blogu itthmi.blog.cz a Opti-Mystique z blogu opti-mystique.blog.cz. Co mají společného už zjistíte sami v textu :D


Otázky na DanaKaždý tvůj článek začíná slovem "Psychologie". Znamená to, že psychologii studuješ? A kde pro své články sbíráš informace, z jakých zdrojů vycházíš?

Mnoho let jsem chtěl studovat psychologii, nicméně po delší době nahlížení do medicínských záležitostí spíše vnímáte mnohé věci z toho více vědeckého úhlu pohledu. Nechci se dotknout studujících nebo již vystudovaných psychologů, ale po této zkušenosti by se mi psychologie asi moc dobře nestudovala s vědomím, že existuje i více vědecké a přesné vyjádření podstaty. To ale neznamená, že mě psychologie vůbec nezajímá. Zajímá, ale teď na ni koukám tak z těch dvou úhlů, což se odráží i v mých posledních článcích. Dříve mi stačily knihy ze sociologie a psychologie, dnes hledám i v lékařských skriptech. Přijde mi, že medicína mě více nutí si zjišťovat, co vše znamená, čímž pak mohu i obsáhleji psát. U svých článků si potrpím na pravost, ačkoliv mimo jména vědců a univerzit neuvádím zdroje.

Kdo si na tvém blogu počte a pro koho své články píšeš?

Úplně na začátku to byly úvahy snad o všem kolem mě. Dnes se za ně stydím, vypadají totiž, jako kdybych byl permanentně na lopatě kokainu. Jinak jsem zvládal i jeden článek za den, občas i dva, když se toho kolem mě opravdu dělo hodně. S rostoucí návštěvností jsem si uvědomil, že buď lidi opravdu zajímá úvaha o noční obloze, kde jsem rozhodně nebyl na filozofické vlně, jako třeba Nietzsche, a začal jsem se věnovat něčemu smysluplnějšímu. A tak jsem začal psát zprvu o záhadách, a pak rovnou na psychologická témata. Ve starších článcích si čtenář najde techničtější články, v těch novějších zase, jak funguje člověk.

Kromě psaní na vlastní blog jsi rovněž psal pro web pro holky Krasna.cz. V dosavadní historii Krasna.cz jsi byl dokonce jediným klukem, který kdy na tento holčičí web pravidelně přispíval (zbytek článků v sekci Blogy píše stálý tým 30 blogerek). Dala ti tahle spolupráce něco? Řeklo ti to třeba něco nového o holkách jako takových?

Asi jako jeden z mála se Krásné zastávám, teda do jisté míry. Ano, na začátku se tam objevovaly články plné slovních průjmů napsané stylem zhrzené teenky, která zažívá své první pubické ochlupení a svůj první dětský rozchod s člověkem, který ani nevěděl, že je její přítel. Teď se to zdá být více v pohodě, ale hlavně se zastávám toho, že vyřizování a odměny byly vždy dobré a rychlé. Navíc, ač já to jako kluk neocením, tak jsou často možné vstupy na akce zejména pro dívky. Pro mě osobně mi nejvíce přinesla a stále přináší klučičí poradna. Chvílemi jsem i uvažoval, že bych mohl psát i články, ale trochu jiným stylem, než v Bravu, kde jenom náhodně vygenerovali pár slov do nesouvisejících vět s tím, že to má být nějaká pseudorada. Možná mě mrzí, že jsem nikdy neviděl, s kterými lidmi pracuji a kdo za tímto projektem stojí. Ten osobní kontakt tam jak v klasické redakci chybí.

Poslední článek (repka z Colours of Ostrava) ti ovšem vyšel v srpnu 2015. Omrzelo tě už psát pro Krásnou?

S Krásnou bych mou tvůrčí činnost nespojoval, protože tak celkově jsem přestal psát. Ale neomrzelo, je to přece jenom jistá výzva k tématům, kterým bych sám od sebe ani nedal možnost. Problémem je trošku to, že musím zjednodušovat články a zkracovat. Dneska lidi na čtení kašlou, nebo nekašlou, ale pak zase chtějí obsáhlejší články. Ale tím největším problémem je, že nemám úplně zmapované, o čem psát na takový web. Rady, jak dosáhnout vaginálního orgasmu, jak si správně depilovat nohy nebo jak se vypořádat se zlověstnou menstruací, jde mimo mě. Nejraději mám, když dostanu téma, na které bych třeba ani nepřišel, ale tímto si rozšiřuji obzory a dokáže mě to zabavit, třeba jako v rámci výstupů z festivalů nebo když jsem recenzoval The Sims 4.

Když se dneska dívám na rozhovor, který jsme spolu spáchali v prosinci 2010, docela se za něj stydím, protože mi přijde hrozný. K mému překvapení se však ten článek asi stále líbí, protože mu 79 lidí naklikalo plné hodnocení (stejně tak komentáře pod rozhovorem byly velice pozitivní). Jak se na ten rozhovor díváš ty?

S pocitem studu, vlastně jsem se na něj teď ani nepodíval. Nemám tu odvahu. :-D

Stále neprozradíš, co znamená zkratka ITTHMI? :D

Už je to v takovém bodě, kdy to lidi nedrásá, když neznají význam zkratky. A jak jsem kdysi říkal, smysl prozradím, až když definitivně skončím s blogem. Ostatně, vše neznámé za sebou skrývá mnohdy více příběhů, které si lidé sami vymyslí.

Co se ti na Lucce nejvíc líbí?

Jako správný muž napíši velmi kreativní odpověď - vše.


Otázky na Opti-Mystique


Na Blog.cz se v poslední době roztrhl pytel s blogerkami, které přivedly na svět své první dítě. Přitom se ve většině případů jedná o holky, které já jsem zažil, když jim bylo 15-16, a dneska už jsou z nich mamky. Jak se díváš na současnou "epidemii těhotenství" (která jde ještě líp vidět na Facebooku) a neplánuješ už třeba taky mimčo?

Biologické hodiny mi už tikají jako o závod. Jsem velmi pro-rodinu smýšlející a nemůžu se dočkat vlastních capartů. Ale vím, že aktuálně to v nejbližších letech ještě není moc možné. Mám i nějaké akademické ambice, ráda bych získala alespoň magisterský titul (zatím se natahuji po bakalářském) než si založím rodinu, při/před/po doktorátu už by to bylo snazší. Navíc chci dítě až po svatbě a pokud možno, když budou i ideální podmínky, takže to není tak jednoduché a jednoznačně bych do toho všeho nechtěla vletět po hlavě. Ale těším se, moc!

Na rozdíl od Dana vystupuješ na blogu pod přezdívkou. Proč?

Většinu času, snad někdy do roku 2012, jsem na blogu vystupovala pod naprostou anonymitou. Nezveřejňovala fotky, kde by mi bylo vidět do obličeje, odkazy na sociální sítě, nějaké bližší informace, které by mě mohly odhalit. Neměla jsem strach, že by blog našel někdo z mého okolí, spíše mi vyhovovalo, že si mě nikdo nemůže přiřadit k nikomu konkrétnímu a tak zůstávám pořád tak trochu skrytá. Ale pak se to nějak zlomilo a já se chtěla s ostatními seznamovat, psát sama za sebe a nějak se prezentovat, takže touha po anonymitě odpadla. Přezdívku jsem si ale nechala, už ke mně tak nějak patří.

Tvoje přezdívka Opti-Mystique, která je takovou vtipnou slovní hříčkou, se mi vždy strašně líbila. Přišla jsi na ni sama, nebos to někde viděla? A jsi i v reálu optimistik? Či snad mystik? :D

Přezdívku jsme vymyslely spolu s mou nejlepší kamarádkou E., když si ve stejný den také zakládala blog (který avšak už dávno nefunguje). Vzaly jsme si do ruky francouzský slovník, listovaly jím a zastavovaly se u slovíček, která se nám líbila. A "mystique" bylo právě to, u kterého jsem zůstala já, spojení s anglickým "optimistic" pak přišlo nějak přirozeně. A obě půlky mě tak nějak charakterizují - hledám radost v maličkostech a snažím se na všem hledat jen to nejlepší, ale na druhou stranu si v reálu ostatní moc nepouštím k sobě a snažím se osobní informace a myšlenky neslepičit jen tak do vzduchu. Myslím, že Selátko (ynynos.blog.cz) poprvé přišlo se zkrácenou podobou "Opťa" a to mi přijde snad ještě lepší než originál, to už také jen tak neodpářu. :D

Tvůj blog má motto "Na loďce pluji mezi mraky". To jsi vymyslela ty, nebo je to z něčeho citát?

Většina takových věcí vzniká impulzivně, "Na loďce pluji mezi mraky" mi přišlo na mysl také tak. Loďka je pro mě symbolem něčeho více, než jen pár dřevěných latí, plachty a lana. Beru to jako metaforu, samu sebe vidím plout na loďce na rozbouřeném moři, které někdo až příliš mile nazývá život. A i když nikde kolem mě není na dohled žádný pevný břeh, stále k něčemu mířím a minimálně podle hvězd se můžu orientovat. Jenže některé vlny jsou tak vysoké, že mou loďku vyhoupnou až mezi mraky a nějakou dobu trvá, než se zase dostanu zpět na vodu… Nebo v překladu pro ty, kteří nemají rádi hádanky: Když se zdám být myšlenkami někde jinde a neodpovídám na otázky, tak do mě dloubnětě, asi si myšlenkami někde poletuji. :D

Kdo si na tvém blogu počte a co tam najdeme?

Tohle je snad nejtěžší otázka ze všech, sama si ji pokládám hodně často a stále na ni pořádně nedokáži odpovědět. Jasně, bylo by na místě sem hodit nějakou strašně úžasnou reklamu, abych na blog všechny nalákala, ale… Můj blog je hlavně odrazem toho, co právě prožívám. Co mám ráda, co se mi honí hlavou, kam cestuji, za co utrácím peníze, z čeho jsem nadšená. Pořád se určitým způsobem vyvíjím, stejně tak i blog. Takže… specifičtější odpověď asi vytvořit nedokážu a rozhodně nechci tvrdit, že si tam počte každý nebo třeba dokonce nějaká konkrétní skupina lidí.

Blog máš skoro 7 let. Nepřipadáš si kvůli tomu už tak trochu jako pamětník, který už na Blog.cz leccos zažil? Myslíš, že tě psaní blogu bude bavit i do budoucna, nebo už u sebe pozoruješ počínající únavu či opadávání zájmu o blog?

Co sedm let! Když k tomu připočtu i ten úplně první blog… safra, já myslím, že k té desetileté hranici blogování blížím docela solidně, jestli jsem ji však už dávno nepřekročila. Byly doby, kdy jsem zveřejňovala článek každý druhý den, pak ale také ty, kdy jsem vypotila sotva jeden za celý měsíc. A nešlo by ani spočítat, kolikrát jsem měla chuť s blogováním praštit! Ale vždycky jsem u něj z nějakého důvodu zůstala a aktuálně si myslím, že tomu tak bude i v nejbližší době.

Co se ti na Danovi nejvíc líbí?

Líbí se mi zejména jeho genetická informace… ehm, to by bylo ošklivé, kdyby to bylo jen tohle. :D Mohla bych napsat spoustu kýčovitých sentimentálních věcí, nad kterými by čtenáři protáčeli oči… tak snad vypíchnu tedy to, že mi dodává pocit bezpečí a jistoty a zachraňuje mě před úzkostmi a nástrahami světa, co více si přát?


Otázky na oba


První otázka je jasná. Jak jste se dali dohromady a mělo to nějakou souvislosti s blogem?

Lucka: Dan jel na Rock for People psát reportáž a já si prostě jen užívat hudby a festivalové atmosféry. Věděli jsme díky Danově blogové skupině na Facebooku o tom, že tam oba budeme, tak jsem se chtěla seznámit s co nejvíce novými lidmi. Jako jediná jsem s Danem udržela jeho alkoholové tempo, nechala se opít… a skončilo to u válení se v jehličí a sdílení spacáku. Prostě hudební festival. Ale tohle není verze, která se bude vyprávět dětem. :D

Byla to láska na první pohled, nebo jste se nějakou dobu znali a začali spolu chodit až potom?

Lucka: Já bych řekla, že to byla spíše láska na první dotek, nebo alespoň z mé strany. A já si nechtěla moc něco jako vztah připouštět, navíc nebylo vůbec jisté, jestli se dostanu na vysokou do Olomouce a do vztahu na dálku bych nikdy nešla, takže to bylo ze začátku dost nejisté.

Dan: Lucka byla úplně něco jiného, než předchozí slečny. Tím si získala mou pozornost, potřeboval jsem změnu a prošla mým notorským zátěžovým testem. Měl jsem z toho strach, protože jsem už vztah na dálku měl za sebou. Vlastně kvůli ní jsem zůstal poslední den na RfP, kde již hrály jenom české kapely. Nemám rád českou hudbu, tak jsem se obětoval.

Jak jste spolu vlastně už dlouho?

Lucka: Ochocho, teď to bylo dva a půl roku. <3

Na Blog.cz je spousta osamělých lidí bez partnera. Co byste jim poradili v jejich hledání toho pravého?

Lucka: Ať se na chvíli odpoutají od virtuálního světa, přesedlají na reálnou rovinu a vyrazí ven. Přijde mi smutné, že se poslední dobou všechno odehrává spíše na sociálních sítích než v reálném světě. Takže lidé, neseďte na zadku!

Můj velký sen, který nebyl bohužel nikdy realizován, byl spustit na Blog.cz v nějaké podobě seznamku. Měl by podle vás takový projekt šanci na úspěch?

Dan: Jako koncept je to celkem zajímavé, ale myslím si, že lidé okolo blogu jsou často specifičtí a asi potřebují spíše dlouhodobější zkoumání. A myslím si, že to tak asi i funguje, že lidé si zamilují něčí blog a snaží se přijít na to, kdo za ním stojí. Přijde mi, že by ale asi stejně potřebovali popostrčit, proto kdyby seznamka na blogu byla ve stylu - napiš, kdo se ti líbí, a my mu napíšeme a zkusíme přemluvit na první setkání.

Ani jeden z vás mi nepřijde jako úplně typický bloger z Blog.cz, obzvláště v případě Dana. Cítíte se vy sami součástí komunity Blog.cz a kolik času asi tak týdně blogu věnujete? (ať už psaním vlastních článků, jejich přípravou, nebo čtením blogů jiných).

Dan: Možná ze začátku jsem si říkal, že mezi blogery patřím. Ale postupem času mám stále větší pocit, že jsem úplně mimo tuto společnost lidí. Samozřejmě je na blogu plno zajímavých lidí, ale bohužel se také setkávám s těmi, co si hrají na nějaký elitní spolek vše kritizujících bezmozků, nebo lidí, kteří v té hlavě něco mají, ale jsou velmi zvláštní. Zdá se mi, že většina lidí až příliš mnoho energie a svého života dávají do svého blogu a té komunity kolem. Proto svému blogu nevěnuji již tolik času, a popravdě mě to mrzí. Na druhou stranu, mé články jsou úplně něco jiného, než na co jsou lidé na Blog.cz zvyklí.

Lucka: U mě hodně záleží na tom, kolik toho mám na práci do školy nebo co všechno musím vyřizovat. Už nejsem bezstarostná teenka/středoškolák/cokoliv, mám další povinnosti v reálném světě a už to není jen o tom, že přijdu ze školy domů a můžu si dělat, co chci. Ráda u blogů odpočívám, pročítám nové články a tak. Ale že bych kvůli psaní nebo čtení zanedbávala všechno ostatní, tak to říct nemůžu, už dávno se pohybuji někde jinde. A co se týče komunity… poslední dobou už spíše všemu jen přihlížím, toho času opravdu nemám zrovna na rozdávání, to stejné s energií.

Oba máte velmi hezký design blogu. Dělali jste si ho každý sám, nebo jste si u toho nějak pomáhali?

Lucka: Za celou dobu blogování jsem se snažila, aby mé designy byly autorské s použitím mých vlastních výtvorů a u toho aktuálního to bylo stejné. Většinou mi trvá hrozně dlouho, než jsem s nějakým novým převratným vzhledem spokojená a brzy se stejně zase poohlížím po novém. Aktuálně můžu ostatní navnadit tím, že v přípravě je nový design, který má pod palcem Dan. Bude to pro mě velká změna, ale nemůžu se dočkat, zatím vypadá úžasně!

Dan: Zajímám se o grafiku, takže si mé designy vytvářím sám.

Zaujalo mě, že oba máte skoro stejně starý blog (opti-mystique.blog.cz založen 14. 8. 2009 a itthmi.blog.cz založen 25. 9. 2009) a stejně tak jste skoro ve stejný den zveřejnili první článek. Kdyby člověk věřil na osud, skoro by měl tendenci v tom vidět znamení, že z vás jednou bude hvězdný pár na Blog.cz :D Je to náhoda, nebo jste jí nějak pomohli? :D

Lucka: Ty máš hodně rád čísla, co? :D A v té době jsme se vůbec neznali, já dost možná ani nedokázala na mapě přesně určit, kde leží Olomouc, takže bych v tom nějakou hlubokou souvislost nehledala.

Dan: Já se až na RfP dozvěděl, že má Lucka nějaký blog. :-D

Oba jste z krásného studentského města Olomouce. Co se vám tam nejvíc líbí? Chcete tam zůstat celý život, nebo vás to táhne někam jinam?

Lucka: Olomouc pro mě znamená strašně moc, našla jsem si v ní nový domov a vlastně i sama sebe. Dokázala bych si představit tu strávit zbytek života a vychovávat tu své děti. Splňuje totiž pro mě všechno, co bych si mohla přát - dostatek parků a zeleně, střední velikost, dostupnost akcí i obchodů, ale zároveň tu není přeplněno lidmi.

Dan: Pro mě je Olomouc krásná, ale příliš malá. Raději bych šel do Prahy.

Lucka: Citlivé téma, zrovna tam se mi vůbec nechce. 3:)

Vím o tom, že jste oba byli minimálně na jednom blogerském srazu. Jaké to bylo, vidět naživo lidi, které jste předtím znali jen z blogu? Chtěli byste se zase něčeho takového zúčastnit?

Lucka: Znám přes blog pár lidí, které bych označila jako hodně blízké, a setkání to potom jen prohloubilo. Ale upřímně, více preferuji soukromá setkání, než nějaký masivní sraz. Účastnila jsem se tří blogerských a jednoho zaměřeného na knižní blogy a… ehm, no, určitá intimita v těch undergroundových povídáních je pro mě prostě lepší.

Dan: Já jsem mnohé znal, s některými jsme se scházeli a stále scházíme. Nicméně mám raději malé osobní srazy. Na velkých srazech se prostě musí číst něco od Temnářky, pak něco o seriálech, o kterých jsem nikdy neslyšel, a poté o zdravé výživě. Neříkám, že by program tohle neměl obsahovat, ale ono se to většinou točí jenom kolem toho. Nejvíce mě frustruje nespolehlivost lidí, kteří akci odmítnou na poslední chvíli, a také samotná organizace. Třeba v Praze jsem měl odvést lidi z hlavního nádraží, bez nějaké domluvy a ozvání se to udělal někdo jiný. Lidé z blogu prostě asi neumí komunikovat s jinými lidmi, pak vzniká takový zmatek. Škoda.

Oba jste strašně roztomilí a vypadáte pořád děsně zamilovaně. Jak to děláte? :D

Dan: Aktivně souložíme.

Lucka: A dáváme si najíst, když máme hlad.

Dan: A nechává mě hrát na počítači.

Lucka: A on mi zahřívá studené nohy. Znáte to, to jsou ty nejvíc podstatné věci! :D

Dočkáme se první blogové svatby? :D

Oba: *výbuch smíchu* Přijde ti pozvánka, neboj. :-D
 

38 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nancy Nancy | Web | 26. března 2016 v 14:44

neviem kto su, ale za odpoved "aktivne sulozime" ma dan palec hore, pobavilo ma to.

2 Karol Dee Karol Dee | Web | 26. března 2016 v 14:49

Náš matikář se při zmínce o psychologii vždycky rozohnil, jaká je to pavěda. A jenom proto, aby to dokázal, tak ji snad i vystudoval. Názor nezměnil.

3 Opica Opica | Web | 26. března 2016 v 15:13

Pěkně, pěkně :-D člověk by řekl, že už jste spolu mnohem déle, než dva a půl roku... Vážně milý rozhovor :3

Btw. I Tak Totiz Hrozně Miluju Iron-mana :-P (chtěla jsem být vtipná, ale na I toho až tolik není... imbecily, idioty, ignoranty, inzeráty, impotenci, iglů?)

4 Hanka Hanka | Web | 26. března 2016 v 15:37

Mám ráda rozhovory, vždycky se u nich docela pobavím :D

5 Guizmo Guizmo | Web | 26. března 2016 v 17:07

Tohle je děsně sladký rozhovor.

6 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 26. března 2016 v 17:40

Já jsem moc ráda, že Lucku i Dana znám (tedy, naživo jsem je oba viděla na blogerském srazu v červenci 2014 :-)) a Lucku sleduji i přes blog. :D

Tohle byl skvělý rozhovor. Docela by mě zajímala verze, co se bude vyprávět dětem. :-D

7 Kája Kája | Web | 26. března 2016 v 19:18

Konečně je tady vyzdvižen opravdový pár, a ne já s Davidem... 8-O  :-D

8 Jana Jana | E-mail | Web | 26. března 2016 v 20:51

To je rozošňácké! Supeeer!

9 Miloš Miloš | Web | 26. března 2016 v 23:46

Nejvíc mě pobavila zmínka o velkých blogových srazech - předčítání, zpravodajství o seriálech a zdravá výživa. Neexistuje nějaký videozáznam? :)

10 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. března 2016 v 0:50

Takovýhle rozhovor typu "dva v jednom" se mi líbí. Danův blog znám a jeho články sleduji, tedy aspoň ty mimo Krásnou :-).

11 Miloš Miloš | Web | 27. března 2016 v 10:42

[10]: A teď ještě Blouda s Egopedem (i s fotkami caparta).

12 Myšák Myšák | Web | 27. března 2016 v 15:48

Tyhle typy rozhovorů by se mohly provozovat častěji. ;-)

13 Standa Standa | Web | 27. března 2016 v 19:02

[11]: Miloši, nepřekvapil jste - věděl jsem, že zde tento komentář od vás dřív nebo později přistane :D

On ten Egoped vážně existuje? Já měl vždy za to, že ty dva jsou jedna a ta samá osoba :D

14 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 27. března 2016 v 19:35

[13]:
To by byla slušná schizofrenie. :D

15 Miloš Miloš | Web | 27. března 2016 v 20:28

[13]: Aha, vidím, že jsem předvídatelný :)
Ale zas tak těžké to nebylo, blogy dnešních hvězd jsou tematicky mimo oblast mého zájmu a pak toho moc nezbylo, když už jsem chtěl udělat radost komentářem :-)
Egoped s Bloudem má hodně společného, ale Jekyll a Hyde to nejsou.

16 S-hejvi S-hejvi | Web | 27. března 2016 v 20:56

Super rozhovor a skvěle zvolené otázky! :))

17 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 27. března 2016 v 23:05

Sympaťáci :-)

18 dadainka dadainka | Web | 27. března 2016 v 23:41

Super rozhovor :-)

19 Cíťa Cíťa | Web | 28. března 2016 v 0:01

Dan mi připadal z jeho blogu o dost let starší- holt to tak asi je, když píše někdo chytře :-D

20 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 29. března 2016 v 13:59

[11]: Miloši, kolik ti mám poslat na účet za propagaci?:) Trochu jsem váhala pod jakým svým já mám reagovat, ale nakonec jsem usoudila, že jako Bloud bych to mohla mít levnější :)

Otyl je tak otylý, že se do záběru nevejde!:)

21 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 29. března 2016 v 14:01

Hloušek a Mystiqueoeoeuvá...to jsou ti dva co dělali rotiku ve sprchách na Colours of Ostrava...to já si pamatuju!:)

22 Péťa Péťa | E-mail | Web | 29. března 2016 v 16:34

Rozhovor je super, musím říct, že se čte mnohem lépe, když jsou otázky jedinečné a zajímavé (v minulých rozhovorech se opakovaly dost často ty samé a to trochu omrzí).
Navíc jsem ani jeden z blogů neznala, určitě to napravím :)

23 Miloš Miloš | Web | 29. března 2016 v 18:51

[20]: Teď přemýšlím, kam by se dalo zajet na dovolenou :)

Opravdu si ale myslím, že takový rozhovor by všechny zajímal, protože oba píšete a vyjadřujete se velmi zajímavě a vtipně a blogové dítě je událost, která zde nemá obdoby.
To by mělo být i v TV v hlavním vysílacím čase a se spoustou darů, jako když se nějakému páru narodí paterčata :)

24 Nancy Nancy | Web | 30. března 2016 v 2:30

soi, vsimla som si, ze si moj blog zaradil medzi svoje oblubene odkazy, tak som ti chcela podakovat.
neviem kde by som to mala napisat, tak to trapne umiestnujem tu.
kludne to ked tak po precitani zmaz.

25 lee-banda lee-banda | E-mail | Web | 31. března 2016 v 22:12

"Aktivně souložíme..." - základ všeho dobrého... :D Jinak fakt roztomilé :-)

26 Ludmilita Ludmilita | Web | 1. dubna 2016 v 16:37

aww, jeden z najlepších rozhovorov na srdci, moc fajn! :-)

27 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 1. dubna 2016 v 18:43

Ani jednoho jsem neznala, ale asi se stanu pravidelným návštěvníkem!:) Díky za rozhovor

28 David David | E-mail | Web | 1. dubna 2016 v 23:27

Třetí fotka pořízena při aktivní souloži? :D :D :D

29 Fredy Fredy | Web | 11. dubna 2016 v 10:59

Skvělý rozhovor, moc se ti povedl a přeji jím to a aby se měli co nejlépe... :-)

30 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 23:39

Naprosto boží rozhovor! :-) Palec nahoru pro otázky i odpovědi. ;)

31 myší královna myší královna | Web | 15. dubna 2016 v 13:10

Ááá, moji oblíbenci! :-* :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama