Plochy našich blogerů - 1. část

2. března 2016 v 17:45 | Standa |  Novinky
Na nedávnou výzvu Jak vypadá vaše plocha? zareagovalo enormní množství blogerů a blogerek - celkem 47. Dohromady pořídili 52 screenshotů svých ploch - někteří chtěli ukázat i plochu svého smartphonu. Pro lepší přehlednost budou došlé screenshoty zveřejněny ve dvou samostatných článcích - v tomto článku najdete první várku ploch.


Až si budete všechny plochy prohlížet, určitě mi dáte za pravdu, že je to pozoruhodná přehlídka, z níž se lze leccos o uživatelích Blog.cz dozvědět. Třeba to, že Windows XP už jsou skutečně mrtvé a (skoro) nikdo je už nemá (linux pak nemá skutečně nikdo). Nebo že lidi obecně milují svoje domácí mazlíčky a velmi rádi si je dávají na plochu. Fotka vlastního dítěte nebo nějaká ta nahotinka (dva motivy, které bych aspoň u někoho očekával) se oproti tomu neobjevuje nikde. Nepřekvapí, že kreativní duše mají velmi často na ploše vlastní obrázek, a stejně tak se dlouho ví, že na Blog.cz je hromada lidí zblázněná do anime - takže to vše se na zaslaných screenshotech ploch projevilo.

Někdo preferuje přehlednost a minimum ikonek, jiný si libuje v chaosu. Sto lidí, sto chutí - však to znáte. Pokud by se mělo hodnotit, jak která plocha vypadá z "estetického" hlediska, na celé čáře by to u mě vyhrály tapety lidí, co mají Mac (iOS). Marná sláva, ale opět jsem se utvrdil v tom, že počítače od Apple si kupují lidi, kteří mají grafické cítění a potrpí si na dobrý design, což ukázaly i jejich super plochy. I některé plochy s Windows jsou však velmi pěkné. Která plocha se nejvíc líbí vám? Na konci článku najdete anketu, ve které můžete pro zajímavost hlasovat.

Tak už dost řečí a pojďte si prohlédnout první várku došlých obrázků, stojí to za to. Všechny jsou do článku vloženy v původním rozlišení, na pomalejších počítačích se tedy může tento článek načítat delší dobu - bohužel, s tím se nedá nic dělat. Druhá část ploch bude zveřejněna v pátek 4. 3.--Kdo by u mne čekal jinou plochu, že? :) Co mám profi fotky mých koček, mám tam je :) A co se týká aplikací a souborů - to, co aktuálně potřebuji či posílám :)

Klasicky Windows 10 s rozlišením monitoru 1920x1080, roztříděné ikonky a jen takové, které často využívám.

Ještě jsem nevyrostla :)


Ano jak jde vidět mám ráda korejce:D.

Já většinou s ikonkami na ploše nic nedělám, nechám je prostě tam kde jsou a měním jenom tapetu ;)
Teď se tam už dlouho drží tato, a to hlavně z toho důvodu, že má dobrou kvalitu, ale ani ten obrázek není přímo nejhorší a citát taky ujde (jen kdyby byl v češtině) :D
Většinou však měním tapetu podle toho jaké je roční období :3
Má to někdo taky podobně? :D
Opti-Mystique, opti-mystique.blog.cz

Nesnesu na ploše jedinou ikonku, musím tam mít hezky čisto, ke všem programům se dostávám přes metro (ouha, ono se tomu ve W10 už metro neříká, co? :D). Tapetu měním jednou za čas, podle motivace. Ta aktuální zachycuje extrémně fotogenickou trávu na Šeráku, asi rok a půl zpátky.

P.S.: Fakt se přechod na W10 vyplatí. :D
Veronika Pullmannová, mudrikova.blog.cz

Keďže som administrátorom blogu slovenskej heligonkárky a speváčky Vlasty Mudríkovej, spomínanú folkloristku mám aj na pozadí svojej obrazovky :-)

Mám ráda uklizenou plochu, ale stejně je tam pak vždy takový zmatek, že si říkám, že jsem vážně bordelář. :D Plochu jsem si dělala sama v rámci soutěže s mými kamarádkami o nejlepší výtvor ve Photofiltru. Jelikož nejsem "ajťák" ani grafik, nečekejte zázraky, ale samozřejmě nemůžu mít plochu s ničím jiným než s HASIČI :)


Momentálně moje vypadá dost neuklizeně, na druhou stranu musím mít všechno rozdělené do složek, jinak bych se asi zbláznila. Složky napravo skoro nepoužívám (jsem líná je přeorganizovat, tak mi tu straší už nějaký ten pátek). V podstatě používám jen levou část plochy, kterou si taky musím v nejbližší době uklidit. Normálně na ploše nemám filmy, ani jiné fotky, ale tento měsíc jsem se rozhodla být tak trochu bordelářka (Ono mi to stejně dlouho nevydrží a všechno pak pěkně přesunu do příslušných složek). Fotku na pozadí jsem pořídila během jedné z loňských dovolených na severozápadě Irska. Ale stejně hádám, že se mi brzo okouká a změním si ji asi po stopadesáté na fotku mého psa nebo tak.

Mám tu nejnudnější a nejprázdnější plochu, která vůbec může existovat, protože na ní nemám ani Tento počítač nebo Koš. Proto jsem na fotce otevřel nabídku Start, kterou používám v její celoobrazovkové verzi. Klasickou verzi ze starých Windows považuji za nepraktický přežitek, od verze 8 je nabídka daleko přehlednější, vleze se toho na ni více a pokud z ní vyhážete zbytečné předinstalované aplikace, vypadá subjektivně daleko lépe.

Podkladový obrázek je z výletu k Niagarským vodopádům.


U mě je zázrak, když tapeta vydrží déle jak tři měsíce a většinou s tapetou mením uspořádání složek. Teď momentálně je mám uspořádané v šachových figurkách, podle toho na co se jednotlivé ,,věci'' zaměřují.
Meduňka, madmed.blog.cz

Plocha obsahuje ikonky složek a programů, se kterými nejčastěji pracuji a potřebuji je mít "po ruce", tapety střídám podle nálady, vždy s kočičí tématikou, momentálně vede tahle vytlemená hororová číča. Rozlišení obrazovky je 1024 x 768 a operační systém Windows 7 Home.

Nejspíš mám ještě nudnější plochu než Standa, tho. Operační systém 8.1. Vyzkoušela jsem i 10, ale nevyhovoval. Rozlišení 1366x768.
Šíryen, siryen.blog.cz

Plocha mého notebooku, Krásky. Full HD; tmavých pozadí s tematikou fantasy/postapo se střídá asi deset. Většinu programů spouštím přes metro a spodní lištu. Plochu využívám… jako milou obrázkovou galerii.

Mykolas Caine, mischadiroccia.blog.czMám ráda pořádek, ale zrovna u mě panuje mírný chaos, většinou mám soubory schované, ale podklady k videu, na kterém zrovna dělám se tam pořád ještě nějak drží.

Kompletně čistá plocha znamená jen zaplněný dolní řádek, ve kterém mám po ruce rozepsané texty.


No moje plocha má jen to co fakt potřebuju a ikdyz miluju přeplácanost miluju na své ploše ''uklizeno''. Je to taková rychlovka abych to nemusela někde složitě hledat.


Upratujem ju raz za tisíc rokov. Teraz tam mám fotku z Islandu, ktorú mám veľmi rada. Fotila som ju o polnoci pri západe slnka, bola to krása. Inak mám počítač plný nepotrebných blbostí a na Skype mám tých 7 nových správ už asi od septembra.

Je to možná paradox, s ohledem na mou nepořádnost v reálném světě, ale svou plochu (a celkově mám v pc řadu systémů uklízení) mám ráda uklizenou, přehlednou a bez zbytečností kolem. V pravém horním rohu prostor na hry, uprostřed složky, vlevo koš a dole všechno ostatní, co je zde jen dočasně. Už pár let dodržuji pravidlo, že mi žádná ikona nesmí zasahovat do obrázku, kterým jsou v současnosti mí oblíení Avengers.

Má hostina s Akánkem.


Čo by som o svojej ploche povedala? Asi len toľko, že mám rada systém takže sa na nej nachádzajú len dva priečinky a kôš. Už niekoľko rokov som otaku, preto to dievča, červená je moja obľúbená farba a motivačne citáty sú moja srdcovka.

 

32 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 2. března 2016 v 18:13

Copak se dá rozhodnout, co je nejhezčí? Každý má jiný vkus a vybírá si to, na co se rád dívá a co ho nějak vystihuje...Mně se nejvíc líbí Malý princ, to je kouzelná plocha :)

2 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 2. března 2016 v 18:15

Líbí se mi plocha Meduňky. Je taková jednoduchá a jsou na ní všechny potřebné aplikace. A strašně se mi líbí to pozadí. :D

Nemůžu říci jaká plocha se mi nelíbí, protože všechny jsou pěkné a každý má svůj styl.

Nejvíc mě zaujala plocha osoby se jménem "Mind", resp. operační systém. Jak dnes může někdo používat Windows XP? Je to historie! Upřímně také jsem toho názoru, že stará dobrá XPčka byla nejpovedenější operační systém Microsoftu vůbec, ale už nemají žádnou podporu.

Opravdu co mě nejvíc zaujalo, byla plocha blogera Mykolas Caine. Spojená Federace Planet ze světa Star Treku. Mmm, měl bych s tímto blogerem asi navázat kontakt. :D

3 Miloš Miloš | Web | 2. března 2016 v 18:44

Mně se nejvíce líbí plochy s přírodními scenériemi, proto na předních místech mám Terez a Ludmilitu a úplně nejvíc mě zaujala plocha se silnicí v serpentinách klesající k moři. Pro tu bych hlasoval, ale zrovna u ní chybí titulek (je mezi Mykolas Cane a Tori) a chybí i v anketě.

4 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 2. března 2016 v 19:00

Líbí se mi minimalisti. :-D

5 Mind Mind | E-mail | Web | 2. března 2016 v 19:02

Tak, musím říct jsem na sebe hrdý, že jsem odolal hlasovat v anketě pro svou plochu :-D .

Samozřejmě mě zaráží, že mezi těmito lidmi, kteří mají mnohdy tu plochu velmi pěknou, jsem jediný kdo má windows XP. Připadám si jako ,,Poslední mohykán'' :D .

6 Illumináti Illumináti | Web | 2. března 2016 v 19:40

wow
                  such plocha
        so další plocha
                               much memes
                      8-)  8-)  8-)  8-) 8-)  8-)

7 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 2. března 2016 v 19:41

Líbí se mně nejméně 6 ploch z výběru, ale nejvíc  Šíryen, Meduňka a Mykolas Cane .

8 TheRainyDay TheRainyDay | Web | 2. března 2016 v 19:42

Jelikož jsou všechny plochy moc pěkné, nemohla jsem se dlouho rozhodnout. Mé dlouhé sezení u počítače vyvrcholilo několika favority a jelikož miluji kočku Šklíbu z Alenky v Říši divů, tak pro mě screen Meduňky vyhrál. Moc pěkný byl i screen Nami a Opici, ale Šklíba je Šklíba. Jinak, každý člověk má svůj styl, tak to nemůžeme moc soudit.

9 Weiler Weiler | Web | 2. března 2016 v 19:50

Ekskjůz mí, ale na plochu Hellboy nemá absolutně nikdo. Zvlášť ne žádný z těch motivačních pindů (a to jsem si myslel, že já mám občas kýčovitý wallpapery) :D
Meduňko, rok 2003 volal, chce zpět svůj monitor :D

10 hedd hedd | Web | 2. března 2016 v 20:03

[5]: Nejsi! Taky ho mám!! :D
Já hlasovala pro Opicu. Malý princ, to je moje. A iknoky jako hvězdičky... Hmmm! :-P  :-)

11 n n | 2. března 2016 v 20:25

třetí plocha (Opica) je Linux, navíc originální.

12 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 2. března 2016 v 20:29

U mě vítězí "Mykolas Caine" a jeho "Federace planet". No a na druhém místě bych zařadil asi "Kiky" s korejskou plochou na Windows 10.

...pěkné...

13 Opica Opica | Web | 2. března 2016 v 20:30

Jaktože nikdo nemá Linux? Já mám Linux! To zelený je logo Mintu... :-P

14 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 2. března 2016 v 20:46

Nemám sice ráda Malýho prince, ale za dobrý nápad hlasuju pro Opicu :)

15 Meduňka Meduňka | Web | 2. března 2016 v 20:49

Kouzelnou plochu má Opica, nejvtipnější hellboy, Mind naprosto dokonalou a líbí se mi i ten hlodaveček u Ki Rinne.
Ale hlasovala jsem pochopitelně pro Janu :-D

16 Standa Standa | Web | 2. března 2016 v 21:27

[3]: Zmíněná plocha (serpentiny) patří k Mykolasu Cainovi - zaslal dvě plochy.

17 Standa Standa | Web | 2. března 2016 v 21:29

[11]: + [13]: A jó, pardooon, nevšiml jsem si :D

(znám jen Ubuntu :D )

18 Grumpy Grumpy | Web | 2. března 2016 v 21:49

A já myslela, že ICQ už je za zenitem :-D

19 Miloš Miloš | Web | 2. března 2016 v 22:07

[16]: Tak jsem pro něj hlasoval, ale myslím tu druhou :)

20 marrkettka marrkettka | 2. března 2016 v 22:17

Jsem hasička takže pro mě jasná volba Ell

21 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. března 2016 v 23:00

Mám  ráda kočkay, takže Janinka, jinak každý má, co se mu líbí,ne? ;-)  :-D

22 Aless Aless | Web | 2. března 2016 v 23:11

Niektoré plochy sú roztomilé, niektoré vtipné a niektoré hororovo preplnené :-D .. Hlasujem za Opicu, pretože na tú plochu som sa pozerala cez 7 minút a je kawaii^^

23 Cilka Cilka | Web | 3. března 2016 v 0:48

Kde som bola? Túto udalosť som prehliadla. Nedá sa dodatočne poslať? :-D
Hellboy u mňa vedie. Celkom zaujímavý nápad. Jeremiáš má fajnú foto na ploche.

24 Meduňka Meduňka | Web | 3. března 2016 v 9:33

[9]: Jó, roky se mi připomínaj furt :-D

25 Morell Morell | Web | 3. března 2016 v 9:39

Nejlépe, když není hlavní panel vidět, poznáte windows dle ikonky koše, v každým win je jiná, zde jsou XP dvakrát! (to druhý je s pozadím federace.) :-D

26 Lenna68 Lenna68 | Web | 3. března 2016 v 9:57

Malý Princ mi přijde jako veliký originál, proto volím jej...;-)

27 Jíťa Jíťa | Web | 3. března 2016 v 10:05

[13]: Taky mě zaujalo, jak je to tu vlastně taková přehlídka Windowsáckých ploch a hle, najednou koukám na Minta :D Svoji plochu jsem sice neposílala, ale jinak se k tobě hrdě hlásím do klubu s ArchLinuxem :D

28 Morell Morell | Web | 3. března 2016 v 12:46

Pár obrázků na pozadí je fakt hezkých, ale stejně si dloubnu, mám nehezčí. :-D

29 mJ mJ | 3. března 2016 v 13:25

"počítače od Apple si kupují lidi, kteří mají grafické cítění a potrpí si na dobrý design"
LOOOL

co to má za vykopávku.. vždyť to snad ani mac není. tak chtěla bejt zajímavá no. Já radši volim klidný barvy a přehlednost ;)

Za mě vede Veronika Pullmannová (:D :D).. ta má asi slušnej fandom (podle ankety).
Btw výraz "metro" slyšim poprvý :D A to jsem myslela, že jsem windowsy ovládala :D
Nevermore 8-)

30 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 3. března 2016 v 13:53

No to je nádhera:D Právě jsem si taky změnila tapetu na krásnou roztomilou kočičku <3 A u mě tady vítězí Meduňka!!.)

31 Kiki Kiki | 3. března 2016 v 14:42

Nemůžu si pomoct, ale hrozně se mi líbí plocha kterou má Lů :D
A jak tak koukám, měla bych se s výběrem mojí tapety polepšit:D.

32 Tori Tori | Web | 3. března 2016 v 15:48

Malý princ mě naprosto nadchl, je to moje srdcovka, doma mám myslím pět různých vydání, jedno i ve francouzštině :-D
Taky se mi moc líbí Netty a L, je to takové svěží ^^

33 scarled scarled | E-mail | Web | 3. března 2016 v 16:38

nejlepší je plocha s potkanem. :) Přijde mi nejvíc taková.. Osobní:) Sama navíc mám doma potkanici, takže velké plus za mazlíčka ^.^

34 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 3. března 2016 v 17:07

plochy L., Poppy a Sayuri =) Ty jsou mi nejbližší=)

35 Chloe. Chloe. | Web | 3. března 2016 v 18:54

Mers a Hell

36 Vaness. Vaness. | Web | 3. března 2016 v 18:59

Opica a Hellboy a nijak jinak. Miluju Adventure Time a Malého prince... je to super.

Screen plochy bych opravdu zveřejnit nemohla. Nevyznám se v ní už asi tak dva měsíce a jsem ráda, že tam najdu to, co zrovna potřebuju. :D

37 Maya Maya | Web | 3. března 2016 v 19:44

Dlouho jsem přemýšlela mezi Poppy a Hellboy.. nakonec Hellboy ale Poppy... Hej! Evolve je super, má oblíbená :D kdo (všichni) neví oč jde tak: https://www.youtube.com/watch?v=gDXCgKnNtvw

Ani nevím jestli jsi to Poppy dala jentak a nebo tu písničku zná každopádně stejně... Hellboy má tu tapetu nejbláznivější a blaznivý věci miluju :D

38 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 3. března 2016 v 20:32

Všichni "uklizeno"... to mám celkem štěstí, že jsem se nepodělil s takovým bordelem co vládne u mě.

39 Oskar Oskar | E-mail | Web | 3. března 2016 v 22:15

Moc se mi líbí ten jelen, co má L.!

Tady je moje
http://nd06.jxs.cz/953/811/5cfccfbb05_102597361_o2.png

40 Poppy Poppy | E-mail | Web | 4. března 2016 v 7:15

[37]: Díky za tip! :) Písničku jsem neznala, ale hezky se u ní ráno snídalo :)

41 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 4. března 2016 v 10:58

Hlas pro Lů, páč jsem fanda Avengers! :)

42 Opica Opica | Web | 4. března 2016 v 13:00

Děkuju za pochvalu k Malýmu princovi :) mně se nejvíc líbí Hellboy jak jinak, totální pecka a taky uklizená Opťa :-D.

43 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 4. března 2016 v 17:18

Malý princ je jasný favorit, skvělý nápad! :3

44 K. K. | E-mail | Web | 4. března 2016 v 17:42

[18]: My ho třeba v práci pořád používáme. Pro komunikaci nejrychlejší, když sedíme každá v jiné místnosti. :-) Ale je fakt, že soukromě už je mi taky na nic... Nikdo tam nechodí. :-D

45 Lyra Lyra | E-mail | Web | 5. března 2016 v 9:22

Líbí se mi jich víc, ale nakonec jsem hlasovala pro Lů a Avengers. :-)

46 Loan Loan | E-mail | Web | 6. března 2016 v 12:25

Jakmile jsem zahlédla Jung Guka, okamžitě jsem hlasovala pro Kiki. :-D Nebylo pomoci.

47 Kiki Kiki | Web | 7. března 2016 v 6:25

[46]: Jeej dekuji:)), proste Jungkook forever :D

48 userka userka | E-mail | Web | 7. března 2016 v 10:12

Zajímavý.
Mně se líbí nápad od Hellboye ;)

49 Nikia Nikia | E-mail | Web | 8. března 2016 v 0:30

Můj hlas má Opica, hrozně se mi líbí ten nápad! :-)

50 Amazonka Amazonka | Web | 27. března 2016 v 10:30

Nejvíce mě stoprocentně zaujala plocha Šíryen!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama