ROZHOVOR: Porcelánová panna

25. ledna 2016 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Na Blog.cz pevně drží monopol na otevřené psaní o sexu - svůj blog nazývá "deník úchylné perverzačky" (což je de facto pleonasmus) a sama o sobě říká, že nemá zábrany psát o ČEMKOLI. Ačkoli její blog funguje teprve od listopadu 2014, jeho autorka se už stihla stát jednou z nejvýraznějších tváří Blog.cz. Seznamte se s Porcelánovou pannou.


Kolik ti je let a odkud jsi?

Je mi 23 a su z Moravy. Víc to upřesňovat nebudu.

Jak by ses popsala jednou větou?

Lehce, občas více kousavá, uštěkaná, někdy snad i zlá, ironická, ale taky umím být hodná (ha-ha), umím pochválit, zalichotit a nesmím zapomenout, že jsem hrozně úchylné čuně. ^_^

Proč sis vlastně založila svůj blog a co sis od toho slibovala? Naplnil blog tvá očekávání?

Měl to být žrout mého volného času. O nic víc v podstatě nešlo. Neslibovala jsem si od toho nic. Nečekala jsem nějakou popularitu. V začátku blog rozhodně neplnil moje očekávání ani plány, ale to se časem změnilo a teď jsem snad docela spokojená :).

Tvůj blog funguje něco přes rok. Jak se za tu dobu proměnil a co na něm najdeme?

Tý jo, to je doba. Ani přesně nevím jak dlouho blog.cz otravuju. Původně měl sloužit jako odborný blog zaměřený čistě na BDSM. Taková psychologicko-doktorská rozborovna bez zmínky o osobním životě.. Ale jak to bývá, nikdy nic nevyjde přesně podle plánu a představ. Blog se za celou dobu existence změnil a skončila jsem u toho, co si můžete přečíst. Píšu o svém životě, minulosti, BDSM, kecnu na sebe nejrůznější věci, stěžuju si apd. Můj blog jsem přehodnotila natolik, že jsem to lehce pojala i jako ''rádce'' především v oblasti sexu. Opravdu nerada dělám chytrou, ale jsem ráda, když mi někdo napíše ,,Tvůj článek mi pomohl.''. Stejně tak to funguje ohledně BDSM. Spousta lidí má takové choutky a stydí se za to. Ráda lidem ukážu, že se opravdu není za co stydět, není to nemoc a dá se to brát z humorné stránky s nadhledem.

Stydíš se za svoje staré články? Pokud ano, nechala sis je dodnes na blogu, nebo jsi je časem smazala?

Ano stydím. Pár jsem jich smazala a ty co tam straší dodnes - ty ignoruju a tvářím se že tam nejsou.

Před časem jsem napsal, že spousta lidí má blog proto, že si jeho prostřednictvím cosi nepřiznaně kompenzují. Jak je to u tebe?

Nevím jestli si něco kompenzuju…. Snad ne.

Jak je to u tebe s přístupem k odlišným názorům? Podle slavného sociologa Zygmunta Baumana má internet velký vliv na to, že se lidé uzavírají do informačních bublin, kam nepouští nic, co tam nechtějí mít (např. si na Facebooku vytváří přátele výhradně z názorově stejně naladěných lidí apod.). V takových "komfortních zónách" nemusí řešit žádné kontroverze ani obhajovat svoje myšlenky ani nic vysvětlovat. Na blogu se toto projevuje také - blogeři se spřátelují podle společných okruhů zájmů, věku nebo názorů - a blogy, které vyjadřují jim protikladné názory, nesledují. Setkat se lze také s mazáním nesouhlasných komentářů, které dotyčným blogerům narušují představu jejich komfortní zóny. Takže jak je to u tebe - dáváš přednost tomu slyšet od ostatních, že s tebou souhlasí, nebo tě naopak baví tříbit své argumentační schopnosti v diskusi s lidmi opačných názorů?

Odlišné názory mi nevadí. Pokud mě někdo bude považovat za blázna jen kvůli tomu, že jsem masochistka a bolest mi přináší vzrušení, tak ať. Prostě to tak mám a nějaké urážky či nadávky mě skutečně neurazí. Nebudu svůj život přehodnocovat jen kvůli negativním názorům.

Co se blogu týká, tak si jsem vědoma snad jen tří negativních komentářů od lidí, kteří nedokáží pochopit, jak se mi může bolest líbit. Pořád tam někde jsou. Takové komentáře nemažu a ani je mazat nebudu. Chápu, že někdo skutečně nepochopí a pro někoho je dost obtížné pochopit. Takovým lidem to snad ani nemá cenu vysvětlovat, protože to nepochopí. Buď mi budou dál nadávat do úchylů, nebo řeknou Ok, ale stejně to nechápu. Nedá se říct, že by mě obhajování třeba zrovna toho masochismu bavilo. Spíš je to unavující… A z té druhé strany. Pokud se mi nelíbí něčí názor, jsem velice ráda, když mi dotyčný jasně vysvětlí, proč má takový názor, jinak jsem nepříčetná.

Před časem mě zaujalo, co o tobě napsala autorka blogu catwithoutwork.blog.cz, cituji: "Jednu dobu jsem moc chtěla poznat Porcelánku, ale ona mne mezitím (pro mne z neznámého důvodu) začala nenávidět :D :D Takže s tou se asi nikdy nepotkám :) " Můžeš prozradit, k čemu mezi vámi došlo?

Jó? Já ani nevím, že to napsala. Jednoduše šlo o její názory, které si postupem času hrozně protiřečily. Nejdříve ohledně jistých věcí zarytě tvrdila "Ne, na to bych neměla", a za krátkou dobu to bylo "Ano, to miluju". Jana zcela změnila od základu svůj dobrý blog na cosi úchylného, o čem na mém blogu tvrdila, že to není pro ni. Její články začaly stát (s pardonem) za prd. Nebyla jsem jediná, která tuto změnu k horšímu nechápala. Dobře, změnila názor, ale nebyla schopná vysvětlit proč a čím to. Přišlo mi divné, že ze sebe udělala ze dne na den služku bez duše pro svého přítele, která se řídí pravidly z internetu. No a benzín do ohně byly její jisté fotky. Ale tohle je už dávno. Zklidnila jsem své štěkavé pudy a s Janou se bavím normálně.

Jaký máš názor na mazání komentářů - je to podle tebe čistě osobní věc každého, nebo to z principu neuznáváš, nebo volíš nějakou cestu mezi tím (typu "nejhrubší vulgarity je třeba mazat, ale nesouhlasné komentáře nechám")? Respektive mažeš ty sama nějaké komentáře, a případně jaké?

To je přece věc každého ne? Osobně mažu především spamy. Negativních komentářů moc nemám, za což jsem ráda. Někdy se ráda hádám a ty negativní tam schválně nechám, abych se mohla pohádat :D

Dnes je v módě nostalgicky vzdychat po časech, kdy žádný internet nebyl. Změnil podle tebe internet náš život k lepšímu, nebo spíše naopak? A co si myslíš třeba o Facebooku?

K lepšímu? Ne. Stačí kouknout na dnešní děti. Ale jsem ráda, že jsem byla děcko v letech bez internetu. Úžasně jsem si vyhrála jen s hračkama bez počítače a za to jsem moc ráda. Nebyla jsem na ničem závislá tak jako teď na počítači.

Facebook mám jen že ho mám. Hlavně kvůli blogu, protože na fb mám stránky. Kontroluju ho tak jednou týdně a víc využívám e-mail.

Proč podle tebe muže nikdy psaní blogu neoslovilo tolik jako ženy? A čtou tvůj blog spíše muži, nebo ženy?

Těžko říct. Třeba muži nemají takovou potřebu světu sdílet své názory a zájmy. Možná taky ani netuší o čem psát.

Podle google analýzy stoupla mužská návštěvnost a ta teď o maličko vede. Hrozně dlouhou dobu můj blog četly více ženy, což mě skoro udivuje.

Málo se ví překvapivý fakt, že někteří lidé se stydí za to, že mají blog, a proto ho před svým okolím tají. Jak to máš ty, ví někdo o tvém blogu? Stydíš se za to, že jsi blogerka? Má podle tebe blogování ve společnosti přídech čehosi trapného nebo směšného?

O tom, že mám blog, ví tři moji kamarádi a teď nově koupené štěňátko. Nemám potřebu každému hlásit o blogu ale rozhodně se za to nestydím. Nevidím na blogu nic špatného ani trapného. Proč? To asi nedokážu pochopit.

Jsi u ostatních blogů citlivá na gramatiku, nebo ti je jedno, jak kdo píše?

Nejsem. Bohužel sama sekám gramatické chyby a byla by blbost za to nadávat jiným, když je taky dělám. Holt se stane a často i nevědomě. Avšak i tak jsou chyby, které nedokážu překousnout.

Blogeři rádi řeší, zda na blog patří vulgarismy a zda jsou témata, o kterých by se nemělo psát. Ty sama na svém blogu píšeš, cituji tvoje vlastní slova: "zvráceně, sarkasticky, ironicky a někdy hnusně. Nechci čtenářům jen chutnat ale také je znechucovat a pohoršovat." Je podle tebe blogerská komunita na Blog.cz přehnaně prudérní? Máš nějaké hranice, o čem bys nikdy psát nemohla?

Jo, komunita blogu mi připadá přehnaně slušná a někteří jsou jako z doby, kdy byla pusa na veřejnosti hřích pomalu k zatčení. K mému stylu psaní patří i jisté vulgarismy. Ať už lehčí nebo občas drsnější. Komu takové věci vadí, ať je nečte. Komu vadí nádech erotiky - no tak ať to zbytečně nečte. Lezu tam kam chci, a ne tam kam nechci, abych pak mohla kritizovat vulgarismy. Já zdaleka nepatřím mezi nejsprostější blogery, jak jsem zjistila.

Jinak moje hranice v psaní skutečně nikde není. Zjistila jsem, že dokážu psát opravdu o čemkokoliv.

Patří podle tebe do článku pozdrav? Někteří blogeři své čtenáře v úvodu každého článku nejprve pozdraví a na konci se s nimi loučí. Jak to máš ty?

To je opět věc každého. Mě to moc nesedí, takže to nedělám, ale pokud to někdo dělá, tak ju, nemám s tím problém a chápu to jako slušnost. :)

Co bys dělala, kdyby tě někdo oslovil s nabídkou napsat za peníze pochvalný článek o nějakém člověku nebo produktu? Korumpují se podle tebe blogeři PR články?

Něco takového bych na 90% odmítla. Nejsou to věci, o kterých bych chtěla psát. Kdyby se jednalo o nějakou čuňačinku, tak bych asi souhlasila, ale těžko říct.

Poslední dobou vládnou politickým diskusím na internetu dvě témata: uprchlíci a Miloš Zeman. Jaký máš na obě témata názor?

Na Zemana nemám žádný názor. Na uprchlíky už snad taky ne. Řeší se to už tak moc, dlouho že nemá smysl něco říkat. Ale nechci je tu.

Věříš v Boha?

Ne, věřím v Satana.

Spousta lidí si nechce přiznat, že jim vlastně vyhovuje malá návštěvnost, a pokud jim na blog náhodou zavítá větší množství lidí, cítí se tím nepříjemně zaskočeni. Jak to máš ty, chtěl bys mít hodně navštěvovaný blog, nebo ti stačí stávající návštěvnost?

Se současnou návštěvností jsem docela spokojená, ale chtěla bych větší. Ono se to odvíjí od toho, jestli zrovna píšu a jak moc. Každopádně si svých návštěvníků neskutečně vážím.

Co si myslíš o blogerech, kteří na svém blogu kombinují české texty a anglické titulky článků a rubrik?

Je to trochu divný...

Co by se podle tebe mělo stát s blogem po smrti jeho autora?

To je děsivá otázka, na kterou nevím, jak odpovědět.

Máš nějaké zkušenosti se stalkingem?

Jednu a hnusnou. Dodnes mi ten mentál slintá nad blogem a píše mi. Vždycky mi napíše mail z jiné adresy a myslí si, že jsem úplně blbá a nepoznám ho. Vlastně mi i komentuje články, ale já se chovám, že to nevím.

Poslední dobou podle mě na Blog.cz mírně stoupá počet lidí, kteří sice mají blog, ale o jiné blogy se nezajímají a žádný blog sami nečtou. Jaký máš na to názor?

Asi nechtějí číst články jiných, protože je nezajímají. Třeba pro mě je těžké najít jiný blog na čtení, který by mě zajímal a vydržela bych přečíst víc jak jeden článek nebo číst pravidelně. Ale pár takových čtu.

Jednou jsem napsal, že čím déle má člověk blog, tím větší je pravděpodobnost, že ho sám zruší. Nebojíš se, že to bude jednou i tvůj případ?

To je docela aktuální. V poslední době jsem dost přemýšlela, že ho zruším, ale zatím to vážně v plánu nemám. Měla jsem krizi a nevěděla o čem psát.

Něco takového postihlo blog navzdysam.blog.cz, u něhož jsi byla - pokud se nepletu - jeho jediným pravidelným čtenářem. Co tě na tomto blogu - jehož autor se tak trochu prezentoval jako forever alone loser - tak bavilo a proč si myslíš, že autor blog ukončil? Je ti to líto?

Jejda, on je zrušený... Byla jsem jediná čtenářka?? Líbil se mi jeho styl psaní. Vlastně jsem to nebrala vážně a myslela jsem, že 'loser' je jen jeho tvář pro blog. Totiž styl psaní a loser mi nešel dohromady. Celé to působilo jinak a bavilo mě to. Je to škoda… Těžko říct, proč blog zrušil. Třeba už není sám nebo mu došla slova.

Blíží se svatý Valentýn. Budeš ho slavit, nebo tě svátek zamilovaných nechává v klidu?

Neslavím. Valentýn mě nechává chladnou. Popravdě nechápu ženy, které očekávají v tento den dárek od svého chlapa.

Jaké očekáváš reakce pod tímto rozhovorem?

Ha :D Jakožto věčná negativistka očekávám spoustu negativních reakcí a rýpání. Pardon, já jsem prostě taková pesimistická.
Porcelánová panna, autorka blogu porcelanovapanna.blog.cz

 

28 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 25. ledna 2016 v 9:44

Náhodou, navždysám měl pravidelných čtenářů víc!

2 Illumináti Illumináti | Web | 25. ledna 2016 v 16:07

such rozhovor
                              wow
       much porcelánová panna
                                  very komentáře
                      much Valentýn
                 8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

3 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 25. ledna 2016 v 16:56

Někdy tam ty negativní nechávám, abych se mohla pohádat, mě dostalo :D

Thumbs up za upřímnost a jednání bez obalu, takových blogerek moc není.

Ti dám, že je to divný :D

4 Jana Jana | E-mail | Web | 26. ledna 2016 v 10:45

No jo, proměna blogu mi dost nafackovala a šla jsem na to asi moc hrr... Faktem je, že bezduchá služka nejsem a bohužel s jídlem roste chuť. Takže pokud uvidím článek se zmalovanou prdelkou, tak se vyděsím a řeknu si, tvl, to je moc. Jenže pak mne přítel vyvede z omylu - takže jo, jde jednu se jedné věci bát, pak ji zkusit a zamilovat si.

Ale vzhledem k tomu, že jsem byla dosti hejtovaná a dost mi to ubližovalo, přesunula jsem bdsm tématiku jinam, kde se vypisuji, kde jsem chtěla dávat fotky, že i oškliví a tlustí mohou mít tyhle záliby, ale bratr mi doporučil je stáhnout (tak trochu rodinný problém, asi se za mne styděl). Takže jsem na svém kočičím blogu nechala kočky a slušné a čisté dumání. A na červeném blogu mám prstor čistě pro moje dumání a strachy :)

Každopádně jsem už poznala, jak taková proměna blogu vypadá, když něco obdobného udělala moje oblíbená blogerka Lee. Působí to zvláštním dojmem.

PS: Tu latexovou kočku bych tam klidně nechala, kdyby mi ji tolik lidí neuráželo!

5 Lokusta Lokusta | Web | 26. ledna 2016 v 13:51

Tematicky ma blog ako taký neoslovil, ale rozhovor bol fajn.

6 userka userka | E-mail | Web | 26. ledna 2016 v 19:27

Super rozhovor. Sice tě už moc, Porcelánko, nečtu, ale to není nic osobního. Nečtu už moc nikoho, protože to nestíhám. Škoda že v rozhovoru nebylo zmíněno tvoje rádiové vystoupení! To bylo skvělý!

[1]: Přesněěě!

7 agrrr agrrr | 28. ledna 2016 v 18:14

Si pamatuju doby, kdy jsem psaly o sexu snad jen já a citová prostitutka. Bylo to dost kontroverzní, a doslova byly dvě skupiny lidí, ta, co to hltala a ta, co to prudérně hanila.
Koukám, že co vyšlo "nevím kolik odstínů žehosi" je psaní o sexu najednou strašně in.
Tak si říkám, jestli nezačíná bejt nějak malinko přesexováno...

8 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 10:35

[7]: No tak už jen osoba která vypustí z huby takovou blbost spojenou s odstíny blbosti + sex je totální pako :-D můj blog se vskutku neodráží od filmové pí*oviny :D zajímavé že já o jiném sex. blogu nevím. Holt se málo zajímám mno :D

9 agrrr agrrr | 29. ledna 2016 v 10:58

[8]: trochu potrefený komentář ale budiž. Pokud to bereš jako osobní útok, tvůj problém, protože píšu o všeobecném trendu.

Vzhledem k tomu, že bloguješ od nějakého listopadu 2014 (dle archivu), tak si těžko budeš pamatovat citovou prostitutku, či jiné blogy, co tu byly před čtyřmi, šesti lety. A že jiné blogy neznáš? co Userka? Trošku arogantní a sebestředné prohlášení ne?

A pak tu samozřejmě vždycky byly blogy s fanfikcí a nějakou formou incestu v nich, jenže těžko soudit zda ty spadají spíš mezi blogy o erotické tématice, když se jedná spíš o tu fanfikci.

10 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 13:11

[9]: Jj ráda reaguju potrefeně a přehnaně dík ^^ mluvíš v minulosti tudíž nechápu to že sex. Blogů je hodně. Takže asi bylo. A neznamená,že když mám blog od listopadu tak jsem blogy dřív nečetla. Pokud vím,tak Userka už zrovna moc nepíše.
Jinak netuším co je fanfikce. Asi takové to že někdo napíše ero story v hlavní roli JB že :-D opravdu se dá m*dka JB brát jako erotika?...

11 agrrr agrrr | 29. ledna 2016 v 17:26

[10]:
Jsem netušila, že budeš mít problém s pochopením textu, takže ještě jednou a polopaticky.
V současné době je těch blogů se zaměřením na erotiku nějak moc.

(Nový odstavec= další myšlenka) Dřív jich bylo velmi po skrovnu a byl to považováno za velmi kontroverzní. A jediné, co se snad drželo vždy, tedy tu vždy byly a budou, jsou fanfikce*.  (konec odstavce)

Můj osobní názor je, že čtenářský trh je erotikou přesycen.

*vysvětlivka - blogy s fanfikcí jsou většinou a převážně záležitost mladičkých dívenek, které zde přenáší své erotické fantasie týkající se jejich oblíbených literární, filmových či hudebních ikon. A proto, jak píšu v předchozím komentáři, si nejsem jistá zda spadají mezi klasické erotické blogy. (konec vysvětlivky)

** poznámka pod čarou - "ero story v hlavní roli JB že :-D opravdu se dá m*dka JB brát jako erotika?"
Co je a co není erotické je skutečně subjektivní záležitost, a co přijde erotické jednomu, nemusí přijít erotické druhému. A jak už jsem psala výše, tyto fanfikce jsou právě zhmotněním, či přenesením erotických tuh a představ oněch dívek k danému idolu (a ne všechny fanfikce se týkají erotických představ).

Ještě nějaký problém s pochopením, nebo to chceš ještě jednodušeji?

12 porcelanovapanna porcelanovapanna | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 20:15

[11]: můžeš to klidně ještě víc a víc rozepsat. Mě to hrozně baví číst :-D miluju romány :-D

13 Jana Jana | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 18:44

[11]: pro nás pomalejší - co je JB? BJ znám, ale jinak a třeba ve spojení BJ week ...

14 agrrr agrrr | 30. ledna 2016 v 23:15

[13]: No, doporučuju se zeptat autorky, kterou cituju. Ale pochopila jsem to jako zkratku jména Justina Biebera, jestli je to správně netuším...

15 Jana Jana | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 23:30

[14]: Jakože to je někde v rozhovoru, jo? Ahaaa :)

16 Akim Akim | E-mail | Web | 1. února 2016 v 13:40

Ta fotka mě dostala. :-P Plachý, skoro až nevinný pohled křehkého andílka. A přitom... už ten oheň v očích. ;-)  :-)

Zajímavý rozhovor. ;-)  ;-)  :-)

17 kpopdreams kpopdreams | 1. února 2016 v 14:09

Žišmarjá, BDSM že je v těchto dobách úchylný? ...
Pak nevím co byste řekli na mý záliby.

18 Johnny Johnny | Web | 1. února 2016 v 14:43

Rozmýšľal som, či patríš k tomu typu erotických blogerov, čo chcú šokovať alebo tomu, čo sa len chú vykričať do sveta. :D Tipol by som ťa skôr na ten druhý a to je... tak trochu sexy :D

19 Ea Ea | 1. února 2016 v 15:13

-_-

20 Anice Anice | Web | 1. února 2016 v 15:29

No to si počkejte, až si blog založí moje friendka Sam xD

21 Ea Ea | 1. února 2016 v 15:46

Tebe to naplňuje?

22 S. S. | E-mail | Web | 1. února 2016 v 15:52

Zajímavé. Myslím, že kdyby slečna více psala o BDSM a ne o těch hloupostech kolem(předposlední článek), že by to byl mnohem zajímavější blog.

23 Simka Simka | Web | 1. února 2016 v 15:54

[20]: Na tuhle nemá :D

24 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 1. února 2016 v 17:02

[17]: :D Proč se o ně nepodělíš? Máš oblibu ve fekálu? Pfff ten už lidi taky nerozhází. Je těžké dnešní čtenáře šokovat.

[21]: Mno šíleně :-)

[22]: O BDSM jsem psala hodně....dřív...když jsem měla ''přítele-chlapa na bdsm''. A teď nemám jeho ani moc času tak mi to jde do háje.

25 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. února 2016 v 20:38

No prosím, to je rozhovor od podlahy! Super, na blog téhle blogerky se musím podívat, zřejmě si na nic nehraje a píše od plic (a jiných částí těla :D).

26 Miloš Miloš | Web | 1. února 2016 v 21:23

Porcelánová panna je opravdu originál, v určitém období však dštila síru na svého přítele, pak se s ním smiřovala a zase rozcházela, že to byla napínavé jako vztah Patrasové se Slováčkem. Tehdy mě její blog přestal zajímat, deníčky nečtu.
Ale někdy bylo zajímavé číst i diskuzi, třeba jedna blogerka psala, jak poté, co ji přítel před sexem zmlátí, prožívá mokré orgasmy, s předchozím (sexuálně všedním) přítelem byla suchá a nic z toho neměla :)

27 stuprum stuprum | Web | 2. února 2016 v 5:38

Jediný blog, u kterého se červenám až za ušima. A směju se v pláči. :)

28 SasuKe SasuKe | Web | 2. února 2016 v 9:23

Blog opravdu pěkný, pošlu ho přítelkyni. :D

29 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 2. února 2016 v 9:38

[26]: Už nekritizuju. Žádný přítel už není.

30 lee-banda lee-banda | E-mail | Web | 3. února 2016 v 15:23

[4]: Fuh, až taková změna to byla?? :D Došly mi nápady a inspirace, trošku hrozilo smazání blogu, tak to chtělo něco přidat... Ale nebyl to až takový propadák, doufám, ne? :D

Jinak super rozhovor, na Porcelánce mě baví, že si vážně na nic nehraje, za to má spoustu palců nahoru :)

31 Jana Jana | E-mail | Web | 3. února 2016 v 15:24

[30]: Není to propadák, jen je to z ničeho nic najednou :) plus tebe nikdo neuráží a neosočuje, že lžeš :D :D :D :D

32 lee-banda lee-banda | E-mail | Web | 3. února 2016 v 15:26

[31]: Tak to jsem ráda... Z mých článků, kde píšu, jak je to fakt těžký, snad ani usoudit, že lžu, nejde :D :D No...všechno jde, já vím :-D

33 Jana Jana | E-mail | Web | 3. února 2016 v 16:29

[32]: a "nemusíš" posílat fotku svého vybavení blogerům, aby ti věřili :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama