Rozhovor: Anchor

21. ledna 2016 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Její přezdívka znamená v angličtině "kotva", a možná i proto je její blog takovým bezpečným přístavem pro každého, kdo má rád pohodové a veselé čtení. Seznamte se s Anchor, skvělou a neuvěřitelně milou blogerkou, jejíž blog byl pro mě před časem velmi příjemným překvapením.


Kolik ti je let a odkud jsi?

Pokud mi nebyl zfalšován rodný list, je mi 18 a moc ráda bych zůstala navždy takto mladá! Trochu se obávám, že už přestanu slavit narozeniny!

Najít mě můžete ve Středočeském kraji - město raději neprozradím. :)

Jak by ses popsala jednou větou?

Cha cha. Na tuto otázku jsem se nadšeně připravovala už dlouho a má radost z využití pracně předvytvořeného popisu je tak velká, že si nemůžu odpustit ji projevit! Teď už ovšem prosím přivítejte onu extra dlouhou větu:

Ke dnešnímu dni se na základě různých důkazů domnívám, že jsem velmi sebekritická nervní melancholicko-cholerická dobrosrdečná pesimistka s optimistickými sklony, libující si v psaní o svém životě, v prokrastinaci, v diskutování s kamarádkami, ve čtení detektivek a v pění v našem prestižním školním sboru.

Proč sis vlastně založila svůj blog a co sis od toho slibovala? Naplnil blog tvá očekávání?

Chtěla jsem, aby po mně něco zbylo, abych na některé události nezapomněla a aby se mé děti mohly v budoucnu řezat smíchy u článků, popisujících, co jsem zažívala v jejich věku. Jeden z rozhodujících faktorů pro uzavření manželského svazku s jakýmsi vyvoleným bude samozřejmě i to, jestli se mu mé výplody líbí! :D

Ovšem ráda bych, aby se u mých článků pobavili i ostatní čtenáři! :)

Blog má očekávání naplnil, naštěstí jej navštěvují většinou přátelští lidé, kteří za sebou zanechávají komentáře.

Podle mě máš v současnosti nejvtipnější blog na Blog.cz. Je s tebou taková sranda i v reálu?

Vážně? Děkuju! :) Ale snad jo… Kromě chvil, kdy zrovna jsem unavená, jsem kvůli něčemu nerudná (Škola či jiné věci… No, v současné době hlavně ta škola! :D), nestíhám… :)

Jak už asi víte, mám ke své velké radosti štěstí na různé vtipné příhody, jejichž prožíváním jaksi asi můžu ostatní pobavit, ráda odpovídám vtipně a moc mě baví ostatní něčím legračním šokovat, nějakou reakcí…

Či třeba tím, že když je šance, že bude ten den více jak 30° (při teplotě ve třídě nad 30° včetně se nesmí vyučovat!), tak aktivně organizuju měření teploty ve škole (samozřejmě v nejzapařenější třídě v nejvyšším patře). Poté s výsledkem nadšeně utíkám za díkybohu přátelským a chápavým panem ředitelem a s nemenším zápalem ho přesvědčuju o nutnosti propuštění studentů. Spolužáci (ač se s nimi - kromě přátel - jakožto introvertka moc nebavím) ve mně mají poklad! :D - Takovéto aktivity se také setkávají s mnoha reakcemi zahrnujícími smích. :)

Tvůj blog na jaře oslaví 3 roky existence. Jak se za tu dobu proměnil a co na něm najdeme?

Mám takový dojem, že se moc neproměnil. Pořád píšu přibližně stejným stylem (na 100% asi ne, když už si jej vedu takovou dobu), design mám také skoro stejný… Tak snad jen obě zmíněné věci zdokonaluju! :)

Když na můj osobní blog zavítáte (pokud mě na následující fotce nepoznáte a chcete se tam podívat s dobrými úmysly, máte k tomu speciální požehnání!), objevíte tam popisy mých snad vtipných a zajímavých zážitků. Samozřejmě se snažím dbát o úroveň obsahu, takže se neobávejte detailního deníčku.

Kromě rubrik Myslánka, Komnata nejvyšší potřeby (tam se schovává článková série pojednávající o tom, jak se mi splnilo největší zdánlivě nesplnitelné přání… :)), Knihovna a Řeším voloviny, které takovéto články obsahují, u mě existuje ještě dalších sedm rubrik, kde se už můžete pokochat články jiného druhu… V jedné se dokonce nalézají užitečné věci - návody!

Stydíš se za svoje staré články? Pokud ano, nechala sis je dodnes na blogu, nebo jsi je časem smazala?

Jelikož od srpna roku 2013 s železnou pravidelností každý pátek publikuju článek (svatá možnost přednastavení!), jsem dost motivovaná k tomu, abych si víc rozmyslela, jestli se za daný článek nebudu v budoucnu extra stydět. Chci mít totiž každý týden zveřejněný aspoň jeden článek a moc mě štve, že před srpnovou změnou mám snad jeden týden prázdný! :D
Za výtvory se tedy nestydím tak, abych je smazala… Před několika nežádoucími osobami, s nimiž nemám nejvřelejší vztahy, a před částí spolužáků ovšem samozřejmě ano a ráda bych, aby se mému blogu i nadále vyhýbali! :D

Jednou jsem napsal, že čím déle má člověk blog, tím větší je pravděpodobnost, že ho sám zruší. Nebojíš se, že to bude jednou i tvůj případ?

No jasně! Snad můj blog přežije! :) Jestli jsem aspoň trochu chytrá, tak doufám, že si ho v krajním případě nějak zazálohuju… Nebo že složitě se všemi články konvertuju k Blogspotu, kde si nastavím, aby byl můj blog soukromý a nastavím si tam děsně složité heslo, které sdělím jen naprosto důvěryhodným léty prověřeným přátelům!

Poslední dobou podle mě na Blog.cz mírně stoupá počet lidí, kteří sice mají blog, ale o jiné blogy se nezajímají a žádný blog sami nečtou. Jaký máš na to názor?

Ať si dělají, co chtějí! :) Může to ale u ostatních blogerů vzbuzovat nepěkný dojem z takových osob, tak ať trochu počítají s nějakými nepříliš nadšenými komentáři.

Před časem jsem napsal, že spousta lidí má blog proto, že si jeho prostřednictvím cosi nepřiznaně kompenzují. Jak je to u tebe?

Asi si tím taky něco kompenzuju. Ale jakožto introvertka bych nejspíš stejně většinu času strávila doma, akorát bych si místo toho např. hodně četla…

Jak je to u tebe s přístupem k odlišným názorům? Podle slavného sociologa Zygmunta Baumana má internet velký vliv na to, že se lidé uzavírají do informačních bublin, kam nepouští nic, co tam nechtějí mít (např. si na Facebooku vytváří přátele výhradně z názorově stejně naladěných lidí apod.). V takových "komfortních zónách" nemusí řešit žádné kontroverze ani obhajovat svoje myšlenky ani nic vysvětlovat. Na blogu se toto projevuje také - blogeři se spřátelují podle společných okruhů zájmů, věku nebo názorů - a blogy, které vyjadřují jim protikladné názory, nesledují. Setkat se lze také s mazáním nesouhlasných komentářů, které dotyčným blogerům narušují představu jejich komfortní zóny. Takže jak je to u tebe - dáváš přednost tomu slyšet od ostatních, že s tebou souhlasí, nebo tě naopak baví tříbit své argumentační schopnosti v diskusi s lidmi opačných názorů?

Nevadí mi, když se mnou někdo nesouhlasí - má jiný názor… Ale kdyby mě pořád někdo jenom kritizoval, jako nějaký radikál šíleně nepřístupně obhajoval svůj názor, navíc kdyby to podával neslušně… Tak mě bude strašně sejřit a vypečené komentáře asi smažu! :D

Jaký máš názor na mazání komentářů - je to podle tebe čistě osobní věc každého, nebo to z principu neuznáváš, nebo volíš nějakou cestu mezi tím (typu "nejhrubší vulgarity je třeba mazat, ale nesouhlasné komentáře nechám")? Respektive mažeš ty sama nějaké komentáře, a případně jaké?

Vaše poslední možnost je správně. :) Pouhopouhou reklamu také mažu… Ale tu první jsem si nechala na památku! :D

Dnes je v módě nostalgicky vzdychat po časech, kdy žádný internet nebyl. Změnil podle tebe internet náš život k lepšímu, nebo spíše naopak? A co si myslíš třeba o Facebooku?

Jé, ta první věta je krásná… Lidé prostě mají zase o prostředek víc, jak se lépe a intenzivněji projevit, ať už ve špatném či dobrém slova smyslu.

Facebook je fajn sociální síť, akorát se to s ní nemá přehánět jako se vším a není prozíravé na ní sdílet všechno! :)

Proč podle tebe muže nikdy psaní blogu neoslovilo tolik jako ženy?

Mají prostě jiné záliby, asi je nebaví furt o něčem psát, kor o svých životech. Nás ženy taky většinově nebaví např. chodit na zápasy ragby, kde se tedy scházejí v nadpolovičním množství muži… Pokud tedy nejsou ragbisté nějak extrémně pěkní :D

Málo se ví překvapivý fakt, že někteří lidé se stydí za to, že mají blog, a proto ho před svým okolím tají. Jak to máš ty, ví někdo o tvém blogu? Stydíš se za to, že jsi blogerka? Má podle tebe blogování ve společnosti přídech čehosi trapného nebo směšného?

Za to, že jsem blogerka, se nestydím před nikým, jen obsah svého blogu se snažím skrývat před již naznačenými nežádoucími osobami. :D

Odkaz jsem dala nejbližším kamarádkám, rodiče a příbuzní o něm samozřejmě také vědí. Ale minimálně chudáci rodiče na něj nejsou zvyklí chodit, neboť jsem ze začátku nechtěla, aby mi svými přístupy mátli statistiky návštěvnosti na Toplistu a já se zbytečně neradovala, že jsem získala nějakého cizího nadšeného čtenáře. O:)

Určitě se pár posměváčků najde - aspoň jednoho znám. :)

Jsi u ostatních blogů citlivá na gramatiku, nebo ti je jedno, jak kdo píše?

Když je koncentrace pravopisných hrubek větší než pomyslná bohužel nespecifikovatelná ryze subjektivní norma, mé oči to netěší. Každopádně se víc vztekám, když narazím na nějakou chybu u sebe!

Patří podle tebe na blog vulgarismy?

V opravdu malé míře klidně. Já osobně těch svých pár dokonce upravuju jednou či více hvězdičkami, aby to byla ještě menší pálka! :D

A co pozdrav? Někteří blogeři své čtenáře v úvodu každého článku nejprve pozdraví a na konci se s nimi loučí. Jak to máš ty?

Žádný pozdrav ani rozloučení je nečeká. Což samozřejmě neplatí v úvodním článku. :D

Co bys dělala, kdyby tě někdo oslovil s nabídkou napsat za peníze pochvalný článek o nějakém člověku nebo produktu? Korumpují se podle tebe blogeři PR články?

* Kdyby mi nabídl hodně moc peněz, které by mi dal předem,
* zapomněl by mi zakázat upozornit čtenáře na to, že se jedná o pochvalný článek na zakázku,
* a nevzpomněl si dodat, že k tomu nemůžu připsat svůj pravý, třeba nesouhlasný, komentář,
tak bych souhlasila! :D

Znovu napíšu, ať si blogeři dělají, co chtějí, pokud tím nikomu neubližují! :) Ale měli by viditelně upozornit, že se jedná o PR článek.

Poslední dobou vládnou politickým diskusím na internetu dvě témata: uprchlíci a Miloš Zeman. Jaký máš na obě témata názor?

Na pana Zemana si občas neodpustím nějakou poznámku. :D To první, uprchlíci, je moc vážné, ale stejně nevidím důvod, proč bych se do diskuze o něm měla ponořit i já. Jsem ráda, že takový názor nezastávají všichni a že většina lidí se jím zabývá, protože pokud by se tomu tématu všichni vyhýbali jako já, kdo ví, jak by to s námi dopadlo. V mé hlavě občas vykukuje sobecká myšlenka na to, aby taky třeba jeli do Ameriky, aby zůstali ve své domovině a vyřešili si to a aby u nás také museli začít od píky bez nějaké extrémní podpory - aby zde makali jako šroubci - jako jsme prý museli my, Češi a Slováci, když jsme odtud prchali v nepříznivých dobách.

Věříš v Boha?

Ne, ale v něco víc věřím. :)

Spousta lidí si nechce přiznat, že jim vlastně vyhovuje malá návštěvnost, a pokud jim na blog náhodou zavítá větší množství lidí, cítí se tím nepříjemně zaskočeni. Jak to máš ty, chtěla bys mít hodně navštěvovaný blog, nebo ti stačí stávající návštěvnost?

Jako byste popisoval mě. Jsem vlastně spokojená se stávající návštěvností, možná by mohla stoupnout do řádů stovek lidí denně, avšak při desetitisícové, či dokonce stotisícové návštěvnosti každý den bych byla poněkud nervózní… Ale občasná velká propagace mého blogu (a s ní spojená zvýšená návštěvnost) je moc fajn! :)

Co si myslíš o blogerech, kteří na svém blogu kombinují české texty a anglické titulky článků a rubrik?

Věta "Ať si dělají, co chtějí" x3! :D (pardon, holt žádný extrémní názor vyvolávající velkolepé diskuze tady asi neprojevím) Bývám poněkud znechucena jen v případě, že dotyčná slečna ve článku působí jako nějaká namyšlená fiflena, co si na něco hraje a anglickými titulky článků jen chce posílit dojem toho, že je fakt děsně stylová (bohužel se jedná jen o blogerky, o takového blogera jsem zatím nezakopla).

Co by se podle tebe mělo stát s blogem po smrti jeho autora?

Autor, který to se svým blogem myslí opravdu vážně, by mohl někomu důvěryhodnému pro jistotu dát své heslo a instruovat ho, aby kdyžtak napsal o článek s oznámením toho, že už blogera více není. Aby čtenáři zbytečně nedštili vzteky či nebyli smutní, že se na ně autor vykašlal.

Blíží se svatý Valentýn. Budeš ho slavit, nebo tě svátek zamilovaných nechává v klidu?

Holt ho slavit nebudu, protože žádného přítele zatím nemám. Jo, štve mě to. Plánuju jej odignorovat, snad se mi to podaří!

Jaké očekáváš reakce pod tímto rozhovorem?

"Ježišmarja, zas nějaká malá dutá exhibicionistka zkouší rozumovat a být u toho vtipná."

Tož taková reakce mě momentálně straší v nočních můrách. :D Obávám se, že se i v reálu aspoň jedna taková najde. Ovšem doufám, že bude počet takových komentářů vyvážen, či dokonce převážen reakcemi s nadšeným, pobaveným nebo prostě "jen" milým obsahem! :)
Anchor, autorka blogu anchorin.blog.cz

 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 21. ledna 2016 v 9:14

Je to zajímavá slečna :) a pěkný rozhovor

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 9:26

Nová krev na Blog.cz, ráda se podívám, jak píšeš.
Pokud jsem četla, tak píšeš jeden článek týdně. Je to výhoda? Kde hledáš témata. Promiň, článek je dlouhý, možná jsi to řekla. Vrátím se a děkuji za možnost seznámení :-)

3 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 9:48

[1]: Děkuju moc! :-D

[2]: To jsem ráda! :-) Inspirace se mi naštěstí (*ťuk ťuk ťuk*) hledá snadno - v tom, co zažiju a ty (aspoň podle mě) nejzajímavější zážitky, zkušenosti se snažím podávat vtipně. :-) Takové články prokládám těmi jiného druhu, např. návody, články zhruba názorového typu nebo články o věcech, které mě zaujaly... :-D

4 Lili Lili | 21. ledna 2016 v 12:17

http://zivot-jednoho-harrise.blog.cz neudelate rozhovor s touto blogerkou? Ma blog s neobvyklou tematikou ktera je zajimava a je mi sympaticka...

5 Opica Opica | Web | 21. ledna 2016 v 12:35

Anchor je sympaťanda, pamatuju si ji ještě za soutěží na blogu AK a celý rozhovor je takový milý :), pěkně se četl.

6 May May | Web | 21. ledna 2016 v 16:46

Holka je to moc krásná, ale články mě tolik nevzaly..

7 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 18:22

Kouříš čůráky?

8 Illumináti Illumináti | Web | 21. ledna 2016 v 18:23

8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

9 Egoped Egoped | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 19:01

Ta slečna na fotce je mi nějaká hrozně povědomá, ale nemůžu ji nikam zařadit, což mě lehce vytáčí.. Co s tím?

10 Michelle Michelle | Web | 21. ledna 2016 v 19:33

S tím kompenzováním to mám stejně. Když jsi introvertka, je snazší vykecat se na blog (:

11 Jana Jana | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 20:46

Já tuhle blogerku miluji a mrzí mne, že nemám dost času na čtení blogů. Po zkouškovém to napravím!

12 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 21. ledna 2016 v 21:07

Jů, konečně rozhovor s tebou! jenom škoda, že nestíhám číst všechny články... :-(
Skvělý rozhovor.

13 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 22:16

[4]: Taky si myslím! :-)

[5]: Och, děkuju! O_O Vážím si toho! :-D

[6]: Děkuju a chápu :D

[7]: NE! :-!

[8]: :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

[9]: Já nevim, můžete mi sdělit své jméno a přiložit fotku, třeba vás taky poznám :D

[10]: :-) Jo! :-)

[11]: :-) Zlato! :D

[12]: :-) Neva :-)

14 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 22:17

[13]: Aneb smajlíková bomba dorazila O:D

15 Zprávař Zprávař | Web | 21. ledna 2016 v 22:21

Super mega pecka rozhovor, jen tak dál! :)

16 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 22:29

[15]: Děkuju, moc si toho vážím! :-D

17 Angelika M. Angelika M. | Web | 21. ledna 2016 v 23:15

Túto blogerku som si zatiaľ nevšimla, ale z článku vyžaruje charizma a vtip, super!

18 ichi ichi | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 23:18

Tak tenhle rozhovor se velmi hezky četl. Připadáš mi jako velmi milá osůbka a... a... ty používáš "x3" smajlík! :-D
Jdu sosat tvůj blog! :3 (Jako ne kvůli tomu smajlíku, to kvůli celkovému dojmu! :D )

19 Lili Lili | 21. ledna 2016 v 23:26

Anchor se mi libi vzhledove, neni vubec namalovana a sazi na prirozenost. Co se clanku tyce otazky jsou spise mirene na nazory ohledne blogovych veci mozna by bylo lepsi davat otazky mirene vice na Anchor a ne na blog

20 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 23:28

[17]: Vyjádřím se vzhledem k mé náladě v této pokročilé večerní (či brzké noční) hodině citoslovcem "Ňuch!" :D

[18]: Děkuju! :-D Odteď ho budu používat... Ale musím se přiznat, že to "x3" mělo znamenat "krát tři", jakože jsem tu větu (Ať si blogeři dělají, co chtějí) napsala už potřetí :-D
Super! Jen ho sosej! :-D

21 Anchor Anchor | 22. ledna 2016 v 6:33
22 m. m. | E-mail | Web | 22. ledna 2016 v 23:55

Anchor je báječná mladá blogerka plná nakažlivého optimismu, který číší z každé její fotky i na facebooku, takže to, že se tu právě s ní objevil rozhovor, je fantazie ;) Takových upřímně opravdových lidí, co se nehoní za návštěvností a cool vzhledem, by mělo být víc, člověk najednou cítí, že o tomhle by to blogování vlastně mělo být. Jet si vesele na svém písečku, svým vlastním tempem a stylem, a neskuhrat, že nemám co psát a že mě nikdo nečte.

Mimochodem ta pravidelnost v článcích taky zaslouží potlesk, to se tak nevidí. Čtenáři milují, když se můžou na někoho spolehnout 8-)

23 Anchor Anchor | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 0:10

[22]: Já tě zbožňuju, člověče! :D Děkuju! :-D

24 m. m. | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 12:20

[23]: Ježiš za co? :-D Sem toho zas tak moc neřekla... 8-) :-D

25 Anchor Anchor | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 12:44

[24]: Ale i tak obecně, působíš na mě jako moudrý přátelský člověk, navíc pro mě pochopitelného ražení, který vydává zajímavé články! :-D

26 Miloš Miloš | Web | 23. ledna 2016 v 15:57

Pěkný rozhovor, blogerku ale neznám, až budu hledat kotvu, třeba se zachytím :)

27 Anchor Anchor | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 21:09

[26]: Super! :-)

28 Iris Iris | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 15:25

Byla jsem se kouknout a určitě zase návštívím :-)
Pěkný rozhovor  ;-)

29 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 16:12

[28]: Juchů! :-D

30 Čerf Čerf | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 21:50

Sympatické odpovědi. Určitě se zajdu podívat, a to nejlíp hned :-).

31 m. m. | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 22:19

[25]: :-) (inteligentnějšího smajlíka tu na to nenajdu :-D, ale díky, červenám se a vážím si toho)

32 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 22:59

Rádo se stalo! :-D

33 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 23:00

[30]: Jééé, super! :-D

34 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 23:01

[31]: A děkuju! :-D

35 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 23:06

[34]: Kurnik, to mělo být na [30]: :-D

36 Anchor Anchor | E-mail | Web | 18. února 2016 v 22:18

A málem bych zapomněla poděkovat panu Standovi za úvodní odstavec, což tímto zpětně napravuju! :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama