Kdo na Blog.cz pěkně kreslí?

15. ledna 2016 v 15:00 | Standa |  Ptáme se vás
Kdybyste to náhodou nevěděli, terminologicky se kresba a malba rozlišuje. Pro účely tohoto článku ale nad tím přimhouříme oči a vydáme se hledat do útrob Blog.cz všechny, kdo pěkně "kreslí". Překvapivě takových lidí není vůbec málo a dají se zde najít skutečně skvělí výtvarníci. Seznamte se s výčtem těch nejlepších z nich.


Když si já osobně položím otázku z titulku tohoto článku, automaticky se mi vybaví dva blogy. Tím prvním je clouds-scape.blog.cz. Blog má sice dlouhou historii - první článek na něm vyšel v květnu 2010 a autorka, na blogu vystupující pod řezdívkou Čalamáda, měla už před tím jiné blogy - ale frekvence nových článků zde v průběhu času bohužel klesala, a poslední vyšel v září 2015 (není mimochodem bez zajímavosti, že v něm autorka píše, že se nedostala na uměleckou školu). Jakékoli obrázky této blogerky jsem vždy shledal úchvatné.

Tím druhým blogem je enevedu.blog.cz, s jehož autorkou jste si zde mohli před časem přečíst rozhovor. Blog v průběhu let střídal názvy a (velmi podařené) designy jako ponožky a kromě vlastní výtvarné tvorby autorky obsahuje i různé úvahy apod. Na ukázku mrkněte třeba na obrázek v článku Lovec můr, který je něco neuvěřitelného. Čalamáda i Guizmo jsou podle mě 2 v současnosti největší výtvarné talenty na Blog.cz.

Další výbornou výtvarnicí je autorka blogu wlcky.blog.cz - můj velký objev z poslední doby. Pokud sledujete blog Téma týdne, nemohlo vám uniknout, že si tato blogerka získala jistou známost tím, že v krátké době za sebou zvítězilo hned několik jejích návrhů na témata týdne. Wlcky ale není jen "ta, co pořád vymýšlí témata týdne", ale i skvělá výtvarnice - z poslední doby mrkněte třeba na její skvělé práce zde a zde. Rozhodně tento blog osobně řadím momentálně k tomu nejlepšímu na Blog.cz v kategorii Art a design.

Dalším velkým talentem je autorka blogu humanlizards.blog.cz. Ji mám zafixovanou jako bytostnou umělkyni, která na blogu kromě svých kreseb a maleb publikuje i vlastní básně a fotografie. Velmi výrazná osobnost a mimo jiné i nadšený čtenář ostatních blogů, kde s oblibou píše komentáře. Je skvělé mít na Blog.cz někoho tak zajímavého.

Dlouhodobě excelentní standard si drží blog cernos.blog.cz. Pokaždé, když se na tento blog vrátím - existuje už téměř neuvěřitelných 9 let - skládám v duchu nejhlubší hold tomuto velkému umělci. Co článek, to mistrovská práce!

Výborné kresby najdeme na blogu siryen.blog.cz. Blog toho ale obsahuje mnohem víc a jeho prohlídku lze jen doporučit.

Velmi známý je blog pieklo.blog.cz. Kromě dlouhé historie (první článek z února 2011) blog zaujme nekompromisní kvalitou všech publikovaných kreseb i jedním z nejhezčích designů na Blog.cz. Velmi výrazná a zajímavá osobnost na Blog.cz.

Velice plodným autorem je bloger vystupující pod přezdívkou King Rucola. Jeho vynikající kresby - které mi často připomínají styl Egona Schieleho - texty a fotografie najdete např. na jeho blozích luga.blog.cz, elektronickyzobrak.blog.cz, nivnice.blog.cz, amanitaphalloides.blog.cz, trisestsestprojekt.blog.cz, tontafel.blog.cz, a to zdaleka nejsou všechny. S autorem jste si mohli v září 2014 přečíst rozhovor.

Všeobecně vysokou grafickou úroveň si drží blog avant-garde.blog.cz. Autor kvůli své vytíženosti publikuje jen sporadicky, ale vždy to stojí za to. Zajímavostí blogu je svérázná čeština autora (kvůli jeho asijskému původu).

Velmi známou a všestranně tvůrčí blogerkou je MAKY.OREL, která má celou řadu blogů: makyorel.blog.cz, zkusdess.blog.cz, zed.blog.cz, jmenaprijmeni.blog.cz, dopisyvlahvi.blog.cz. Její ikonku "Stavím zeď, jsem cihla" máte možná na blogu i vy, a ani nevíte, že ji vytvořila právě tato blogerka.

Výčet skvělých výtvarných blogů tím ještě zdaleka nekončí. Za nahlédnutí určitě stojí blog clarchee.blog.cz. Nezaměnitelný výtvarný styl si drží autorka blogu idanovotna.blog.cz, který nepřetržitě funguje téměř 7 let. Všestranný kreativní koutek najdete na blogu creatio.blog.cz (taktéž letos oslaví 7 let existence). Blog paji-stranky.blog.cz obsahuje kromě zdařilých kreseb a maleb i pěkné fotky. Velkou kreativní duší je autorka blogu elissaka.blog.cz, který jsem našel nedávno, a byl to velmi příjemný objev.

Mým oblíbeným blogem je themybloog.blog.cz, za nímž stojí 2 sestry - dvojčata. Artové věci jsou zde spíše okrajové, ale nic to neupírá jejich kvalitám - kresby, fotky, grafika a další tvorba obou dívek je naprosto super a hrozně se mi líbí.

Za pozornost rozhodně stojí otevřít si blog renee-hime.blog.cz, jehož autorka mj. vede na Facebooku úspěšnou stránku Kresbičky schizofrenní holčičky. Výborné ilustrace najdeme na blogu ofeliinoticho.blog.cz, i když všechny články na blogu vyšly v říjnu 2015 a od té doby to vypadá s další existencí blogu dost nejistě. Poslední článek v říjnu 2015 vyšel i na blogu mitsukin.blog.cz, jehož autorka je velká fanynka japonské kultury - více než 5 letá historie blogu ale dává naději, že se tento blog opět probudí z tvůrčí pauzy.

Neúnavné tvůrčí tempo si drží blog mangold.blog.cz, na němž už od dubna 2010 pravidelně každý měsíc vychází několik nových skvělých maleb. Samotná osobnost autorky blogu zůstává celou dobu zahalena tajemstvím - neví se o ní nic víc, než že je to žena.

Skvělé obrázky najdeme na blogu atentat-na-kralika.blog.cz, který na sebe poprvé výrazněji upozornil vítězstvím v soutěži Jak si představujete Standu? a který má podle mě jednu z nejvtipnějších adres na Blog.cz.

Velmi pěkný blog najdete na adrese kore-wa-monogatari-ka.blog.cz. Vyloženě úchvatnou výtvarnou tvorbu pro změnu najdete na blogu emilyrook.blog.cz - za pozornost rozhodně stojí například dokonalý komiks na pokračování. Pěknou výtvarnou tvorbu najdeme i na blozích cinealton.blog.cz a ivisek-hobby.blog.cz. Velmi pěkný blog obsahující výtvarno je rovněž blackiina-tvorba.blog.cz.

Závěrem pro pamětníky nostalgický koutek blogů, které už jsou ukončené a které v minulosti představovaly výtvarnou špičku na Blog.cz: liviart.blog.cz, jaydee.blog.cz (zrušený), free-and-green.blog.cz, tril.blog.cz, unspeakable.blog.cz, ermionis2.blog.cz, geoart.blog.cz, yasmin.blog.cz, slakinglizard.blog.cz (zrušený) , ondrejcoufal.blog.cz, petrtylka.blog.cz (zrušený), mortisha123.blog.cz, sid-da.blog.cz, papercat.blog.cz a jitikiti-maluje.blog.cz.


Znáte nějaký další pěkný blog s výtvarnou tvorbou, který v tomto článku chybí? Podělte se v komentářích o odkaz!

--

Čtěte také:

 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Illumináti Illumináti | Web | 15. ledna 2016 v 15:05

such blog
                         wow
               much kreslení
        so cz

                                                            very výtvarná výroba
                    8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

2 Georgina Deer Georgina Deer | Web | 15. ledna 2016 v 15:37

http://dominikisek.blog.cz/ ta maluje úžasně, škoda že jsem jí v tomhle článku nenašla. :-(

3 Pajik Pajik | Web | 15. ledna 2016 v 15:41

Páni, nikdy bych nečekala že se tu objevím O_O Jsem poctěna :-) :-D

4 Lokusta Lokusta | Web | 15. ledna 2016 v 15:44

Niektorých navštevujem. Napr. Guizmo kvôli tomu, že som zaregestrovala jej obľubu v Mononoke. Podobne u Majklice†Světice je spojivo v anime. Niektorí majú naozaj talent a očarili ma. Na druhú stranu k niektorým pristupujem s rezervou. Jeden môj súrodenec vyštudoval umeleckú školu a teda viem, ako vyzerá výsledok tvrdej driny, na druhú stranu aj môj druhý súrodenec je umelecký typ. Až natoľko, že vyprodukuje iba štylizované výtvory, ale správne zachytiť na papier obyčajné jablko, to je hneď vidieť, že nemá cvik. Takže tak.

6 Dragell Dragell | Web | 15. ledna 2016 v 15:50

Já taky kreslím, akorát už půl roku jsem z důvodu nedostatku času v tomhle směru neaktivní, což mne trochu štve. Každopádně na in-my-own.blog.cz :)

7 Anice Anice | Web | 15. ledna 2016 v 15:59

A co já? xD

8 paja paja | Web | 15. ledna 2016 v 17:00

Já taky vlastním rubriku o kreslení, na kterou nejde zapomenout! ;)

Berte s vtipem! 8-)  :-)  :D

9 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. ledna 2016 v 17:08

Vivat JV King Rukola (NnŽV)!!!!!

10 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 15. ledna 2016 v 17:23

Některé blogy znám, ale děkuji za další tipy :-D

11 ANNihilation ANNihilation | Web | 15. ledna 2016 v 17:54
12 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 17:59

[7]: Výjimečně musím souhlasit.

13 Ellí Ellí | Web | 15. ledna 2016 v 18:15

Skvělí výtvarníci! :) Tato oblast je mi hodně blízká, kreslení mě opravdu baví a sem tam taky i něco zveřejním na blogu :).

14 Sugr Sugr | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 18:16

Kdo umí kreslit většinou bývá romantik, patří tedy do mé oblíbené skupiny! ;-)
Obdivuji každého kdo umí kreslit, neb je to skutečně "dar" od Boha.
Z Vámi jmenovaných Stando již dlouho znám ivisekhobby.blog.cz, samozřejmě Kinga Rucolu, no a z těch novějších, co se objevili na Blogu cz. jsem si oblíbila humanlizards.blog.cz.
Šikovné mladé děvče, umí nejen kreslit, ale i skládat básně! :-)

A propo... k těm básníkům, nebude také někdy článek "Kdo pěkně píše básně" Neptám se kvůli sobě, (viz rozhovor na Srdci blogu se mnou-nechlubím se!) ale kvůli úžasnému básníkovi "Fredy Kruger", který píše neuvěřitelně super básně, ale nikdo z nás blogerů neví kdo Fredy vlastně je.
Nemá blog, nemá blogový mail, je tajemný a nevystopovatelný víc než hrad v Karpatech.
Komentuje hojně na blozích, ale pátralo už zde po něm víc blogerů a nic!
Kdo ví zda-li byste ho Stando neodhalil? :-D  ;-)

15 Miloš Miloš | Web | 15. ledna 2016 v 18:31

Pěkně kreslí také Bev http://beverly.blog.cz/, i když se tomu věnuje sporadicky, protože především píše skvělé povídky.
Začala i Ilona-pižlík a také jí to jde velmi pěkně, jen teď se už blogu bohužel věnuje velmi málo.

Z blogů zmíněných v článku je pro mě velkým objevem Jan Černoš, pro surrealisty mám slabost.
King Rucola má evidentně profesionální kvality, ale při jeho komplexním záběru ani není jasné, jestli je kreslíř/karikaturista, spisovatel, překladatel, zabývá se dějinami umění, hudební teorií, ...
Avant-garde je výtvarníkem z povolání, jeho kvality jsou tím jednoznačně dány.
Guizmo se mi také líbí, a nejen kresby a malby, ale i její texty.

Ale zapomenout na Anici? Ta by měla být v článku uvedena hned první.

16 Anice Anice | Web | 15. ledna 2016 v 19:09

[12]:

[15]: No děkuji xD A to jste ještě neviděli mé kresby xD

17 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 19:40

Mám takový pocit, že hledáček mnou sledovaných blogů se rozrostl asi tak o 50. xD Zdá se, že blog je pro umělce ideální útočiště/žrout času/inspirací zároveň...

18 Lu.Blueberry Lu.Blueberry | Web | 15. ledna 2016 v 20:16

Ježiš, jen tak brouzdám článkem a najednou sjem v něm taky! ???  :-D Děkuju :-)

19 Bianca Bianca | Web | 15. ledna 2016 v 20:29

kebyže si na blog už dám nejaké kresby, tak som tam možno aj ja :D verím že sa tam raz dostanem :D

20 Standa Standa | Web | 15. ledna 2016 v 20:45

[2]: To je pravda, Dominika se ale už svému blogu v podstatě nevěnuje, a stala se z ní youtuberka.

21 Standa Standa | Web | 15. ledna 2016 v 20:46
22 STIAK STIAK | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 20:52

Eheheh... Můj blog není skoro vůbec o kreslení a tak dále... (Většinou jen překlady něčeho, co má lidi šokovat nebo vyděsit... (Nebo vyvolat zvracení... :D)) Ale sem tam se mi stane, že se nějakému tomu blogerovi/blogerce (nebo neblogerovi/neblogerce, ono to je fuk c: ) nějaký ten obrázek nakreslit... (I když to není nic extra :D)

Kreslím v ruce a případně i na PC, na což mám ale dost málo času (plánuju si už dlouho překreslit design, protože ten aktuální byl nakreslenej ve spěchu, ale nedostatek času je nedostatek času... :D

Plus jediný místo, kam dávám obrázky, je do rubriky s návštěvnostma, děkovačkama a informacema...
( http://kingdom-of-creepypasta.blog.cz/rubrika/navstevnosti )

Poslední dobou se hodně snažím změnit svůj styl kreslení jak v ruce (snažím se kreslit realisticky vypadající obrázky, i když mě to stále tíhne k anime stylu...), tak na PC (prostě to chce se naučit kreslit jako mé idoly *w*)...
In fact, když sleduju tyhle ostatní lidi, za sebe se stydím... :X :D

Je hrozně skvělé, že máš v merku veškeré tady tyhle nadané umělce, všechny tyhle blogy si musím prolízt :3

23 Viollet Viollet | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 21:10

To je moc mile, ze jsem tam tez! Z vypsanych znam zhruba dve tretiny, na zbytek se podivam, trebas najdu poklad.

24 Lauralex Lauralex | Web | 15. ledna 2016 v 22:20

Asi je fakt blbý, propagovat tu sebe (nikdy jsem to neudělala vše je jednou poprvé), ale taky ráda kreslím a maluju (jo, rozlišuju to). Jen nevím, jestli jsem teda tak dobrá, abych měla na to, dostat se mezi ostatní výše zmíněné. To už je na jiných... :-)
www.brcqo.blog.cz

25 Iris Iris | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 22:55

Líbí se mi kresby od  humanlizards.blog.cz na ten chodím pravidelně ;-)

26 Opica Opica | Web | 15. ledna 2016 v 23:01

Já taky pěkně kreslím, jen to není vidět na blogu :-D  :-D. Čalamáda je fakt třída, škoda že už nepokračuje. Narazila jsem na ni ještě když jsem hledala blogy do Uhodnete blogera a jednou za čas k ní chodila nakouknout.

27 M. M. | Web | 15. ledna 2016 v 23:06

Chybí mi tu Temi z blogu http://usagi-no-paradise.blog.cz/ :).

28 Marceline Marceline | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 3:07
29 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 16. ledna 2016 v 10:00

Bohužel dlouho neaktivní, ale kresby nádherné na http://suplikovy.blog.cz/

30 Life-behind-you Life-behind-you | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 11:26

Sice už nenfunguje...ale chcizapomenout.blog.cz Verunká um nádherně kreslit :-P

31 Fredy Fredy | Web | 16. ledna 2016 v 14:17

Já kreslím do kreativní terapie je to sešit a mě baví vybarvovat třeba mandaly. Kreslení až tak moc nemusím....jinak fandím ostatním, co hezky malujou =)

32 LucY LucY | 16. ledna 2016 v 15:56

Hmmm divím se, že zde není: Sklarandy.blog.cz
Její kresby jsou opravdu nádherné. 💗 😻

33 Michal Michal | Web | 16. ledna 2016 v 17:03

Všiml jsem si, že se v tomto článku rozmazává dost to, jakou mají ty blogy dlouhou historii, ale žádný blog není starší než ten můj. Za 14 dní už to bude úctyhodných 9 let, co jsem si ho založil. Pokud se člověk koukne do historie, vidí, jak se postupně z malého kluka stával dospělý člověk. Články se postupně prodlužovaly a měnilo se jejich téma. :D

34 Vaness. Vaness. | Web | 16. ledna 2016 v 17:06

Páni, o spoustě blozích jsem neměla ani tušení, že existují. Určo je přidávám do sledovaných. Je škoda těch neaktivních. Nad některými jsem opravdu koukala s otevřenou pusou a říkala jsem si, že se můžu jít klidně zahrabat. :D

Myslím, že by bylo fajn, kdyby se na hlavní stránce blog.cz objevovalo víc článků, které se týkají přímo kreslení a malování. Řekla bych, že je nás tu celkem dost.

A abych nezapomněla zmínit... moc pěkně kreslí holky z blogů http://in-other-world.blog.cz/ a http://paja-writes.blog.cz/. :)

[28]: Díky, dík! :3

35 Arielle Arielle | Web | 16. ledna 2016 v 17:22
36 Christyne Christyne | Web | 16. ledna 2016 v 17:44

Myslím že můj tak není špatný :) http://christimetal.blog.cz/

37 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 18:33

Ajinak, Tril i Terka z blogu free-and-green patřily k mým výtvarným oblíbenkyním. Dříve jsem sledovala také monyku či Ambar.

Momentálně ráda zavítám k Viollet a Ofélii a také Lillian Bann z lileas.blog.cz

38 Nebožka Nebožka | Web | 16. ledna 2016 v 18:35

Já jsem taky kreslíř, dělám hlavně horor, ale přiznám se, že mám svoje obrázky jinde a na blog je filtruju jenom někdy. Každopádně budu ráda, když mi někdo dá zpětnou vazbu :)

http://la-duchesse.blog.cz/1601/ars-macabre
anebo tady https://www.facebook.com/arsmacabre333/?ref=hl

Díky za tipy na zajímavé blogy. Inspirace není nikdy dost, projdu si je!

39 mangold mangold | 16. ledna 2016 v 19:43

Díky za tipy na další výtvarníky!

40 Vědmi Vědmi | Web | 16. ledna 2016 v 20:17

Jen jsem ze zvědavosti nakoukla, že ráda omrknu nějaké (pro mě) nové adresy...a najednou - já jsem tu taky? Jsem velmi potěšena :)

41 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 16. ledna 2016 v 20:48

Móc.
Alespoň jsem se jednou měla na co kouknout! :)

42 ANA ANA | 16. ledna 2016 v 23:32

Výborný je blog "http://cinealton.blog.cz/", Šárka maluje inspirace ze světa Tolkiena a maluje nádherně. Taky bych chtěla upozornit na blog "http://vvart.blog.cz/", který je sice momentálně nefunkční, ale kresby v té době kreslila asi 14.letá dívka a myslím že pěkně. Do třetice pozastavený blog "http://sketcher.blog.cz/", kde jsou také moc pěkné kresby. (Jestli se jeden z těchto blogů objevil v předchozím výčtu, snad nebude vadit.)

43 Elis Elis | Web | 17. ledna 2016 v 14:23

Téda, ani jsem neměla ponětí kolik nadaných duší tu je :-)

44 Smiles Smiles | Web | 17. ledna 2016 v 23:44

http://humanlizards.blog.cz/ LERIIII! Doufala jsem, že ji tu objevím, protože kdyby ne, byla bych naštvaná! Je to úžasná osobnost, to je pravda. Její blog (a instagram) mám moc ráda, je sympatická, milá a umělkyně srdcem i duší. :)

45 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 18. ledna 2016 v 5:18

Právě se vám tu klepe překvapením jeden výše zmíněný výtvarník. Mockrát děkuju za označení v příspěvku, skutečně jsem to nečekala! :-)

46 Silwiniel Silwiniel | Web | 19. ledna 2016 v 8:00

Šárka z blogu cinealton kreslí nádherně, miluju její tvorbu! Moc krásně také kreslí Rioli z blogu http://tiseni.blog.cz"/

47 Ami Ami | E-mail | Web | 19. ledna 2016 v 16:50

http://kingdom-of-creepypasta.blog.cz

(Ja viem, že adminka tohto blogu ma teraz zabije! Akoby som už bola mŕtva! XD).
Ale ona tak nádherne kreslí, že som to musela urobiť :D.
PS: nehovorte jej, že som vam ju odporučila ja :O :-D

48 Marillee Marillee | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 16:19

A já pěkně nekreslím? :-( :-D

49 Standa Standa | Web | 22. ledna 2016 v 11:20

[48]: Ty už hlavně nebloguješ :D

50 Marillee Marillee | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 19:09

[49]: Však já vím. :-D

51 Ivišek Ivišek | Web | 24. ledna 2016 v 10:51

Jéé tam jsem i já. Moc děkuji, to jsem nečekala, že se v takové článku objevím. :-)
Některé blogy znám a ráda se chodím dívat výtvory jež tam autoři zveřejňující. Jsem ráda za tento článek našla jsem další lidi jejíž články mně něčím zaujali.

52 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 24. ledna 2016 v 14:34

Díky za tenhle článek. Míst, kam se chodit kochat, není nikdy dost. Tolik výtvarna na jednom místě, člověk má hned chuť popadnout tužku a začít tvořit.

53 Klára Klára | Web | 27. ledna 2016 v 14:29

Hlavně se sem nezapomeňte ostatní dopsat..... BOŽE :-!

54 Klára Klára | Web | 27. ledna 2016 v 14:30

Jinak blogy jsou vážně super. Od scape mi přijdou takové nejzajímavější. :-)

55 můra můra | 30. ledna 2016 v 18:55

Kruci. Většinu svých oblíbených blogů jsem našla v nostalgickém koutku. Už jsem tu vážně dlouho nebyla...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama