ANKETA: Využili byste možnost vést si na blogu seznam blogů a věcí, které nesnášíte?

13. ledna 2016 v 16:30 | Standa |  Ptáme se vás
Možná vás to už také někdy napadlo. Kdekoli na internetu máte o sobě něco vyplnit, vždycky máte na výběr jen věci, které máte rádi. Kam se ale poděla možnost napsat i to, co rádi nemáme (která nás definuje naprosto stejně)?


Když narazíte na nějaký blog, který vás zaujme, hledáte si většinou nějaké informace o jeho autorovi. Zde je často pěkně vidět, jak je pro mnohé blogery klasický profil uživatele příliš svazující, a proto ho mají prázdný a radši o sobě napíšou celý článek, na který z menu odkazují. Ale i zde blogeři v naprosté většině případů o sobě pouze píší, co mají rádi, ačkoli je stejně tak určuje i to, co rádi nemají.

Tím se podle mě lidi na internetu částečně odtrhávají od reality, v níž se naprosto běžně baví o tom, co rádi nemají. Nadávání na poměry u piva se považuje za český národní sport a hejtovací články jsou velice oblíbeným čtivem internetových návštěvníků - tajemství jejich úspěchu spočívá v tom, že lidi prostě odjakživa baví číst o tom, že někoho dalšího štve to samé co je.

Proč tedy všechny komunitní a sociální weby ignorují tuto přirozenou stránku všech lidí, a umožňují nám vyplňovat pouze to, co máme rádi? Uvedu dva příklady za všechny.

Na webu ČSFD.cz si můžete ve svém profilu navolit 10 oblíbených filmů (seriálů, pořadů, apod.), ale už tam chybí možnost navolit si rovněž 10 filmů, které nejvíc nesnášíte. Stejně tak by bylo žádoucí - v rámci harmonie - mít možnost si kromě oblíbených tvůrců vyplnit i tvůrce neoblíbené.

Nebo Facebook - jeho odvěká neochota implementovat tlačítko "To se mi nelíbí" je do nebe volající. Nedávné zvěsti, že se něco takového chystá, byly zavádějící - ve skutečnosti Facebook pouze rozšíří možnosti, jak reagovat na příspěvek, ale "dislike button" mezi nimi bude stále chybět. Mohutný ohlas, který tyto zprávy vyvolaly, jen potvrdil, že poptávka uživatelů po této funkci je enormní.

Oficiální zdůvodnění Facebooku, proč nechce uživatelům toto tlačítko nabídnout, je jen snůška pokryteckých výmluv. Prý by to vedlo k válkám mezi fanoušky a hatery, sebevraždám lidí hroutících se pod náporem reakcí "To se mi nelíbí", a kdesi cosi. Ve skutečnosti Facebook nikdy nenabídne tlačítko "To se mi nelíbí" jednoduše kvůli té výše zmíněné tendenci vyzdvihovat pouze kladné věci, která je mu hluboce inherentní.

Ze stejného důvodu je možné vytvořit si na Facebooku pouze seznam přátel, ačkoli každý z nás má v životě i nepřátele. V rámci zachování harmonie by proto bylo jedině správné, aby Facebook umožňoval každému provozovat dva seznamy "přátel" a "nepřátel". Zde si ale můžete být ještě více jisti, že takové funkce se na Facebooku nikdy nedočkáte - protože by ji na rozdíl od "dislike buttonu" asi stejně nikdo nepoužíval. Kdo by našel odvahu zveřejnit jména svých nepřátel? Vždyť spousta lidí má neveřejný i seznam přátel, protože nechtějí, aby ho nikdo viděl. (Stejně tak na ČSFD má většina lidí své oblíbené uživatele skryté, z nějakého mně neznámého důvodu).

(Mimochodem je vtipné představovat si, jak by takový "enemy list" na Facebooku asi fungoval - těžko očekávat, že byste lidem posílali "nabídku k nepřátelství" ("enemy request"), kterou by vám museli schválit :D).

Není bez zajímavosti zmínit, že se tento rys týká i Blog.cz. V nastavení blogu si sice můžete nastavit libovolný počet oblíbených blogů, ale nikde už nelze nastavit blogy, které nesnášíte. Je sice opět otázka, zda by to někdo používal, ale to stejně nepopírá platnost principu, že v rámci zachování rovnováhy světa by taková funkce k dispozici být měla.

A stejně to platí i pro uživatelský profil - můžete si v něm vyplnit svoje oblíbené filmy, hudbu, jídlo, apod., a dokonce si podle toho hledat uživatele se stejnými zájmy - ale nikde už nemůžete vyplnit filmy, hudbu, jídlo, atd., které nesnášíte. No jen považte, jak by bylo super, mít možnost hledat si na blogu lidi, kteří třeba nesnáší stejné filmy jako vy? A oč by byly všechny internetové seznamky zajímavější, kdyby umožňovaly hledat si partnera nejenom na základě stejných zájmů, ale i na základě stejných averzí?!

Podle mě se tak svět vychyluje z rovnováhy, protože vše se odjakživa děje v jungovských protikladech, a když vyzdvihujete pouze jeden pól, ten druhý se vám objeví někde skrytě. Nabízet lidem vyplňovat pouze "oblíbené filmy" nebo nechat je pouze "lajkovat" je stejné, jako kdybyste ze spojeného celku vyjmuli jenom jin a tvářili se, že jang neexistuje. Možná i proto pak lidé vylévají tolik zloby v komentářích pod filmy na ČSFD a pod příspěvky na Facebooku, protože se oba weby tváří, že negativní pól světa neexistuje.

Proto se mi mimochodem líbila myšlenka, abych v předchozím článku při bilancování svých článků dal dohromady jak články, které se povedly (protože sám sebe pochválit je důležité), tak ty, které se nepovedly (protože je důležité poučit se z chyb). Kladné reakce pod článkem mi potvrdily, že to bylo správné rozhodnutí.

A stejně tak se mi líbí myšlenka, aby si každý bloger mohl někde vést seznam blogů, jejichž autory nemá rád, a aby si v profilu mohl vyplnit i věci, které nesnáší. Máte vy sami blogy, jejichž autory nemůžete ani vystát? Existuje na Blog.cz někdo, kdo vám pije krev, a nechápete, jak někdo může jeho blog číst? Máte kromě svých oblíbených filmů, hudby, jídel, apod., v hlavě i seznam filmů, hudby, jídla, apod., které nemůžete ani vystát? A také umíráte chutí se o to se světem podělit, a štve vás, že nemůžete?

Pak právě pro vás je určena anketa pod tímto článkem, v níž můžete hlasovat, zda souhlasíte s názorem, který jsem se pokusil nastínit v tomto článku. Využili byste možnost vést si na blogu seznam blogů a věcí, které nesnášíte? Pokud by zde tato možnost byla, měli byste ho veřejný, aby ho mohl každý vidět, nebo byste ho měli skrytý?

--

Čtěte také:

 

31 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 13. ledna 2016 v 17:05

Nabídka k nepřátelství :D  :D  :D
Jinak možnost negativ na profilu by byla rozhodně zajímavá, ale ty neoblíbené blogy bych vynechala..přece nebudu dělat reklamu někomu koho nesnáším :-)

2 Heaven Heaven | Web | 13. ledna 2016 v 17:10

Seznam blogů, které nesnáším? To mi přijde trochu divné a přehnané :D Rozšíření profilu o věci, které nemám ráda by nebylo špatné, osobně si ale nejsem jistá, jestli bych to vůbec využila :-)

3 Luci Luci | 13. ledna 2016 v 17:25

Proč bych jako měla někam psát to, co nesnášim? Přece to.. se snažíme co nejvíc skrýt, ne se v tom vyžívat.. na "nesnášení" není nic pěkného... natož to ještě sdílet a utvrzovat sám sebe, že to nesnáším.. ALE PROČ? Negace je ve světě dost.. co seznam věcí, které milujeme a dělají nás šťastnými? :) proberte se lidi!

4 Skrai Skrai | Web | 13. ledna 2016 v 17:32

Trošku kruté vůči majiteli blogu, nemyslíte? :-D Nepotřebuju aby na místě, kde si jdu odpočinout a zrelaxovat, byla ještě nějaká nepříjemná atmosféra.

5 Georgina Deer Georgina Deer | Web | 13. ledna 2016 v 17:35

No, kdyby to tam bylo, nikdo by to nečetl protože si vlastně ani nečtou ty oblíbené.

Kdyby to tam bylo nikoho by nezajímaly neoblíbené blogy. Spíše by více zajímaly ty oblíbené. Kdyby na facebooku byla možnost "filmy které nemám rád" tak by si to asi taky nikdo moc nečetl. Sice se facebook vymlouvá ale dokáže posoudit co by tam mělo být a co ne, třeba ty dislajky by tam opravdu neměly být, vůči postiženým a tlustým a i dětem, byli by smutní protože by neměli ani jeden lajk a samé dislajky. <-- je to smutné.
A to samé by nemělo být na blog.cz vůči začínajícím blogerům kteří by byli smutní.

Takže tohle je můj názor, radši ne...

6 Opica Opica | Web | 13. ledna 2016 v 17:47

"Seznam blogů, které nesnáším" jsem už u někoho viděla, určitě nejsem jediná, kdo si na to vzpomene. Bylo to tehdy označeno za dětinské, hnusné, arogantní a autor to pod tlakem komentářů zase brzy smazal.

7 Wendy Wendy | Web | 13. ledna 2016 v 17:52

😂😂😂 Reklama na hatery xD

8 Alue Alue | 13. ledna 2016 v 18:04

[1]: přesně tak

9 Luna Dark Luna Dark | Web | 13. ledna 2016 v 18:07

:D

10 Wild Jane Wild Jane | Web | 13. ledna 2016 v 18:09

Pro mě je to nepotřebná kravina :-? .

11 Sonya Sonya | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 18:10

Zoznam neznášaných blogov je veľmi divný nápad. Vlastne nič také nemám a pochybujem, že normálni blogeri by mali. Ak sa mi daný blog nepáči, tak je to zvyčajne z parciálnych dôvodov, nie rovno komplexných. Pripadá mi to zas ako presné odlúčenie toho pozitívneho, čo ale hádam na každom blogu je. A nebudem predsa na tom svojom šíriť "pomluvy" a očierňovať iné blogy, však by ma všetci (vrátane mňa samej) poslali niekam. Občas spomeniem v články skryto niektorý blog, ale určite nie priame adresy s detailným popisom, prečo ten blog tak moc nenávidím. Brr.

Zahlasovala som však za možnosť č. 3, zoznam neznášaných vecí mi nepripadá tak od veci. Čo-to už v profile i v niektorých článkoch spomenuté mám a vôbec sa tým netajím. Ak sa to niekomu nepáči, som otvorená diskusii.

A pokiaľ ešte ide o Facebook, enemy request/list sa mi seriózne páči :D Ten by som aj využila, i keď by to odo mňa bolo zlé. Ale mám v živote pár nepriateľov, od ktorých by som radila viacerým dať ruky preč, opäť pokojne s diskusiou (samozrejme nie s členmi tohto listu, ktorý by asi ani oni vidieť nemali). Huh, zaujímavá myšlienka.

12 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. ledna 2016 v 18:20

Samozřejmě, že mám filmy nebo hudbu, co fakt nesnáším, ale proč to někde uvádět? Když to nesnáším, tak se spíš snažím to ignorovat, dělat, že to neexistuje, nepřipomínat si to, snažím se na to nemyslet, nevídat, neposlouchat, nečíst, nemluvit o tom a ne to někde uvádět a ještě se dostávat k tomu, že o tom někdo bude diskutovat. Když jde o věc, kterou nesnáším, a nic se s tím dělat nedá, třeba o vařenou mrkev, tak přece nebudu trávit čas tím, že budu někde vyplňovat, že nemám ráda vařenou mrkev, a debatovat s někým o tom, jak je vařená mrkev hnusná, když se místo toho můžu věnovat... třeba květáku, který mám hodně ráda. Nebo tomu dokonce dělat reklamu. A to samé s blogy, můžu ho nesnášet, považovat za naprostou hrůzu, ale někde ho uvést znamená udělat reklamu. Něco jiného je asi "nesnášet" nějaký zvyk nebo nějakou situaci, ta se dá vždycky změnit a pokud o tom někdo píše a navrhuje jak to dělat lépe, proč ne. Ale seznam věcí? A seznam blogů... oblíbených - někdo sem tam může kliknout na mé oblíbené. Seznam blogů, co nesnáším - každý druhý se podívá co je to za blogy a proč bych je měla nesnášet.

Nabídka k nepřátelství mě naopak zaujala tou zmíněnou absurditou :D Sice profil na té síti nemám, ale zní to dobře. Vlastně je docela očišťující oficiálně a vzájemně se shodnout na tom, že se vyloženě nemáme rádi či nenávidíme. Dost to pročistí vzduch a ujasní situaci.

Jenom snad... ne, když mě zaujme blog, je mi úplně jedno, co je autor zač. Nehledám si o něm nic, jenom rozklikávám články z rubriky, co mě zaujala. Profil autora mě nezajímá a nikdy ho nečtu.

13 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 13. ledna 2016 v 18:23

Není to špatná úvaha, občas bych ráda někomu projevila nelibost vůči někomu, ale zas vím, že by mi to něktěří oplatili a rádi... takže například totálně nemůžu vystát jednu nejmenovanou blogerku, ale držím hubu... co už :D.

14 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 13. ledna 2016 v 18:24

[13]: pardon za překlepy :D :D dva razy "někomu"

15 K. K. | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 18:33

"Seznam" "nepřátelů" na FB mám - zablokovala jsem si pár (asi 3) uživatelů, které jsem osobně znala a kteří mi pili krev. :-D Ale ta představa posílání žádostí k nepřátelství mi přijde vtipná... Nenapadá mě někdo, komu bych ji chtěla poslat, lidi které nemám ráda úspěšně ignoruji. :-D Stejně tak to mám tady na blogu... Nevybavuje se mi žádný autor, který by mi lezl na nervy - dřív tu byly dvě autorky, které jsem nedokázala moc pochopit, ale ta jedna odešla ke konkurenci a ta druhá už asi ani nebloguje. Nicméně i kdyby jich bylo více, čas na to, abych si je vypsala do seznamu, bych neobětovala. :-D

Vyplnit si ale neoblíbenosti do profilu se mi celkem líbí. A ty bych klidně zveřejnila. :-D

16 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 18:39

Lidé  píšou různé články, které se nemusí druhým líbit. Málokdo zná člověka, který ty články píše osobně. Proč bych se měla podílet na př. na ,,pomlouvání" druhých, vypisování toho, co kdo nemá rád, myslím nikdo není zvědavý. Leda lidé právě takoví s negativním pohledem na život. Podle mne je takové členění zbytečné. :-)

17 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 18:47

Ještě jinak, když někdo někoho nemá rád, ať k němu nechodí a pokud ho na svém blogu nechce, může jeho "komentáře" zablokovat. ;-)

18 Anice Anice | Web | 13. ledna 2016 v 18:54

No já sama mám doma seznámek 16648 lidiček, které absolutně nesnáším a 1616 blogů, které by měly být s okamžitou platností zrušeny xD

19 Mersmerize Mersmerize | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 19:03

Zkusím to rozepsat - jsou blogy a autoři, kteří mi skutečně nejsou sympatičtí a nijak dvakrát je ráda nemám, ale nesnášet - to je hrozně silné slovo a vyloženě nějakou nenávist, zášť nebo nesnášenlivost k ním nepociťuji. Jen mi prostě nesedí.

Nikdy bych si nezaložila "blogy, které nesnáším" už jen kvůli tomu principu, že bych jim vlastně dělala reklamu, protože i blbá reklama, je pořád reklama a proč bych měla vědomě odvádět lidi z mé stránky někam, kde to vlastně ani nemám ráda? Proto bych seznamu rozhodně nevyužila.

Co se týče fb, pobavila mě představa seznamu nepřátel a žádosti o "nepřátelství" :D, ale stejně jako neexistující tlačítko "to se mi nelíbí", mi to nijak nechybí. Když někoho nemám ráda, tak ho nemám v přátelích, když někdo píše blbosti, tak ho nemám v odběru a když někoho skutečně nechci vídat ani v reálném životě ani na fb, tak ho dám do blokace. Mně tlačítko "to se mi nelíbí" nechybí, protože k němu nevidím důvod. Jsem v tomhle prostě asi moc optimista, ale nevidím důvod, proč dávat někoho palec dolů (stejně jako nikdy nedávám na YT), protože to podle mě nic neudělá - resp. nic pozitivního. Pokud se mi skutečně něco nelíbí, napíšu to, slušně a vysvětlím svůj postoj. To, že bych dala palec dolů, by danému člověku v podstatě nic neřeklo. Je to o ničem :)

20 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 13. ledna 2016 v 19:29

Seznam věcí, které ráda nemám, bych klidně uvítala a v profilu uvedla. Co se blogů týče, nemám žádný, který vyloženě nesnáším, ale spíš se mně pár věcí u některých blogerů nelíbí. Třeba vkládání nesmyslů  do TT.
Názor, že člověk má jen pochválit nebo mlčet nesdílím. Je přece na hlavu postavené, aby se lidé jen chválili a k tomu co se jim nezdá tak dobré, pokrytecky mlčeli.
Ovšem nezaměnit konstruktivní kritiku se zbytečným rýpáním, nejspíš není zas tak lehké.

21 Ami Ami | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 19:41

Mhhh... to, že by som napísala, akè blogy nemám rada by som nevyužila, lebo za prvè: nemám blog, ktorý by som nemala rada.
A za druhè: nebudem predsa reklamovať blog, ktorý neznášam, že? :D

Ale možno by som využila to s tým profilom :D :D :D

22 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 19:59

Ta nabídka k nepřátelství je super :DD
Ovšem blogy které nemám ráda? Tak to budou asi ty ANA blogy, vždycky mi je z toho špatně, jak vidím, jak si ničí zdraví...
Ale jinačí blogy? Ok, když se mi něco nelíbí, nechám to plavat a nebudu to řešit, ne? Připadá mi to zbytečné plýtvat energií na to, co vás naštve :)

23 Lucy Lucy | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 20:06

Já mám ráda spíše jednodušší blogy, ne žádné přeplácané a bůhví co. Většinou tam ani nevím na co mám kliknout a přijde mi to komplikované. Samozřejmě respektuju styl každýho člověka :-)

24 retrofeeling retrofeeling | Web | 13. ledna 2016 v 20:26

Kromě Ana blogů jsem nenarazila na jediný blog, který by mi vadil, funkce seznamu blogů, které nemám ráda, by tak pro mne byla zbytečná... Vlastně, i kdyby existovaly takové stránky, neměla bych potřebu je dávat na nějaký seznam, jednoduše je ignoruju a nenavštěvuju :-)

25 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 20:28

No, takto som sa nad tým nikdy nezamyslela, je to pravda, prečo vkuse vyzdvihovať iba klady? Ale na druhú stranu, prečo šíriť nenávisť? Už je aj tak vo svete dosť pesimizmu, ale keď napr. nemôžem vystáť granadír(iba príklad, nikdy som ho nejedla :D), to by sa ešte dalo dať do profilu. Ale prečo zoznam neobľúbených blogov? Je to ako ohováranie, šíri to negatívnu energiu, človek by neveril, ako aj maličkosti dokážu ovplyvniť podiel spokojnosti v živote.

Pri položke neobľúbené veci si nie som názorom až tak istá, ale však prečo nie, aj tak by ich ľudia nevyplnili, keby nechceli. Ale položka neobľúbené blogy, tak podľa môjho názoru som proti, len by to pestovalo v človeku nenávisť, kto by to chcel?

26 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 20:30

[18]: Však hej, zoznam človek môže mať, ale načo ho zverejňovať alebo ľudí navádzať, aby si ho vytvorili?

27 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 13. ledna 2016 v 20:32

Nemá rád kschitknihu a tlačítka.
Deformuje to charakter a palce na rukách.

28 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 20:40

Pokud nějaký blog nemám ráda, tak na něj nechodím, ale že bych rovnou někoho rovnou odepsala? Není to zbytečné?

Koneckonců, každý jsme jiný a co se nelíbí mě, nemusí nutně znamenat, že je opravdu špatné... Vidím to jako zbytečnost, která bude druhým jen ubližovat a snižovat sebevědomí...

29 boliestka boliestka | Web | 13. ledna 2016 v 21:03

Je to logické, ale to, čo je logické, nemusí byť nutne dobré. Zdá sa mi, že toto by naozaj končilo "hejtmi", nebolo by to rovnaké ako konštruktívna kritika. Ako už vyššie ostatní spomínali, ak by sa mi nejaký blog vyslovene nepáčil, tak naňho nechodím a tiež naň neodkazujem.

30 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. ledna 2016 v 21:59

Nevím, jestli bych si vybavila blog, který nesnáším. Když se mi někde nelíbí (křiklavé barvy, všude blikající obrázky, hrubky a zhovadilosti místo článků), už mě tam nikdo nikdy neuvidí. A já si pravděpodobně nezapamatuju, jak se ten blog jmenoval. Ale vtipný nápad to je. :)

31 Kosma Kosma | Web | 13. ledna 2016 v 22:01

Blogy, které mě nezaujaly, prostě nenavštěvuju. Seznam si dělat nepotřebuju - když mi někdo hodně nesedne, zapamatuju si ho! Nesnáším je silné slovo a určitě by mě samu dost ranilo, kdybych svůj blog našla v něčím seznamu nenáviděných! Tož tak!

32 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 22:10

"Nabídka nepřátelství" je skvěle absurdní představa! :-) Je to ale to jediné, co mě z textu zaujalo. Nepotřebuju ke štěstí veřejný prostor pro propagaci vlastních negativních emocí. Blog, který se mi z nějakého důvodu nelíbí, ocením nejlépe okamžitým zapomněním a nebudu ho přece zviditelňovat na nějakém masochistickém seznamu! :-)

33 Psiren Psiren | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 22:20

Možná jen seznam neoblíbených věcí, než blogů.
Ovšem myšlenka, že na fb někomu pošlu "enemy request", zní dobře :-D
Spíše by se ale více hodila funkce hromadného nahrávání obrázků do článku. Ne každý zveřejňuje své blogové galerie, a nahrávání obrázků článků jeden-po-druhém je sakra práce :-D

34 Mykolas Caine Mykolas Caine | 13. ledna 2016 v 22:26

Děkuji Stando za "vystavení" článku na úvodní straně blogu.cz, moc si toho vážím. Co se týká problematiky s blogy, které nesnáším, nemám žádné, každý ať si má blog jaký chce a píše si tam co chce, pokud mi jeho blog vadí, přece tam nebudu chodit. Ale přiznám se, že mně jako výběrčímu pro rubriky Téma týdne vadí "Krásná Anice", protože své rádoby vtipné články cpe do této rubriky aniž by s ní souvisely, takové počínání bych klidně nějak trestal, jde o důkazně prokazatelnou věc, určitě bych povolil určitou toleranci, ale jakmile by bylo nad slunce jasné, že někdo tam "hází" každý svůj článek, nepíše na dané téma, ale pouze si honí ego a návštěvnost, dával bych sankce  na konec i zrušení blogu. Ona není jediná a vznikám tam dost guláš, kdyby tak činil každý, k čemu by byla? Ale jak říkám, každý a´t si dělá na své blogu co chce, když neškodí druhým, nikdo mu tam chodit nemusí. Jsem proti nějakým černým listinám, jen rozdmýchávají plameny nepřátelství, tohle by byl zbytečný seznam pro zlost, každý máme své představy a někteří by si to mohli brát osobně a někteří to nést těžce. Nedělal bych to – zbytečný podnět k nepřátelství. Ještě jednou díky za tu úvodní stranu, dobrou noc.

35 Zelený jezevčík Zelený jezevčík | Web | 13. ledna 2016 v 22:49

Já se Facebooku ani nedivím.. :-(

36 m. m. | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 23:08

Podporuju profilové články dělané ne formou zdejšího dotazníku, a tam si každý může napsat, co chce, i nesnášené blogy :) Pokud se vám tu kolonku chce zavádět, někdo to určitě využije, proč ne. Já osobně si radši připomínám to, co mám ráda, a rozhodně bych nechtěla dělat reklamu lidem, kterými z různých důvodů pohrdám, nehledě na to, že bych nejspíš při každém pohlédnutí na ten seznam pocítila bodnutí studu za to, že v sobě vůbec takovou nenávist chovám.

Dislike tlačítko na FB mi chybí jen v případech, kdy někdo nasdílí něco smutného nebo šokujícího, k čemuž říct, že se mi to líbí, je krajně mimo mísu. V takovém případě ale nejsem negramot a dovedu své pocity napsat do komentáře, minimálně existují smutné smajlíky. V tomhle jsem za jedno s FB, všichni známe, jak to tam funguje, a to tlačítko by bylo podle mě příšerně nadužíváno. A ano, spousta lidí by si to brala hodně k srdci. Ego je hrozná věc, sama u sebe vidím, co se mnou dělá, když postnu něco mně blízkého a nikdo to neolajkuje :D Kdyby to vyloženě někdo hejtoval, no tak to už nevím.

Představa seznamu nepřátel a posílání pozvánek k nepřátelství mě pobavila, je to taková milá absurditka :-D Pro srandu by to určitě používal kdekdo, asi jako když si dva kluci kamarádi dají do profilů, že jsou ve vztahu a je to komplikované. Ale reálné využití by to samozřejmě nemělo.

37 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 23:22

Nemám potřebu se nějak zvlášť zabývat věcmi, ke kterým mám averzi a už vůbec ne natolik, abych si o tom psala seznamy kamkoliv. I když třeba domů by se mi šiklo někam vyvěsit či poslat přátelům do mailu seznam potravin, které nejím/su na ně alergická a kosmetiky, kterou nepoužívám, aby se nestalo, že mi je někdo (byť to myslí dobře) zase přinese.

[36]: Poslat žádost k nepřátelství zní vtipně, napadá mě hned několik komunitních stránek či profilů institucí zejména politického rázu, kam bych takovou žádost snad i poslala. :D

38 Nany Nany | Web | 13. ledna 2016 v 23:25

Já někdy nesnáším ten svůj :)

39 Miloš Miloš | Web | 14. ledna 2016 v 0:18

Zrovna nemiluji šarlatánské blogy, deníčkáře s popisem všedností a donekonečna vystavovanými fotkami sebe sama a svých příbuzných, mnohé z Krásná.cz (zvláště ty s návody, jak máme to nebo ono), ale odkazovat bych je nechtěl, přece si také doma nepověsím na zeď obraz, který se mně nelíbí, nebudu kupovat desky s dechovkou, když ji nesnáším, pořizovat romány z červené knihovny atd.
Jedinou výjimku vidím v polemickém nebo ironizujícím článku (takový mám ale jen jeden), nejlepší je takové blogy vůbec nečíst.

40 Akim Akim | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 8:19

http://akasakim.blog.cz/ bez pochyby je to ten nejhorší blog, který byl kdy sepsán. No posuďte sami. ;-)  :-)

41 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 14. ledna 2016 v 11:19

Neexistence tlačítka "To se mi nelíbí" má svůj důvod. Pak by bylo až zbytečně jednoduché šířit negativní emoce. A ty mají na internetu velikou váhu. ;-)

42 Jana Jana | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 11:45

Aby to nevedlo k tomu, že ti, co jsou v enemy listu, budou nejvíce spamovat a komentovat :D :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

43 Weiler Weiler | Web | 14. ledna 2016 v 11:47

Jestli existujou blogy, který bych si do takový sekce dal? :D No jéje. Minimálně Alušku určitě! :-!

44 vesi-povidky vesi-povidky | Web | 14. ledna 2016 v 20:00

[1]: To je dokonalý... :-D

Mimochodem stejná myšlenka (s tou reklamou) mě taky napadla. :-)

45 valin valin | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 6:48

Já ani nemůžu věřit svým očím tomu, co čtu. Diskutovat o tom, zda-li se má rozpoutat blogová nesnášenlivost, pro mě naprosto neuvěřitelné :-(  :-(

46 Kája Kája | Web | 15. ledna 2016 v 10:37

Vizitka na Alíkovi má kolonku i pro věcí, které uživatel nemá rád. :-D

47 Ari Ari | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 14:01

Ja osobne by som možnosť vyplniť si do profilu aj veci, ktoré nemám rada využila už len kvôli tomu, že málokde sa táto možnosť nachádza, osobne poznám len jednu stránku (jpopasia.com), kde je táto služba k dispozícii a tam som ňou rozhodne nepohrdla a u iných užívateľov, ktorý majú profil vyplnený je to niekedy náramne zaujímavé čítanie.

Na druhú stranu, možnosť vyplniť blogy, ktoré nemám rada by som nevyužila. Keď narazím na nezaujímavý blog, skrátka sa k nemu nevrátim a tým to končí. Vraciam sa iba k obľúbeným blogom a ostatné ma skrátka netrápia.
Navyše, považujem označenie neobľúbené blogy za možno až istý druh šikany, lebo, nikomu by určite nebolo príjemné ocitnúť sa v tejto sekcii a navyše u viacerých ľudí, niekedy aj absolútne bezdôvodne.
A, kto chce mať blacklist, či proste neobľúbené blogy, tak to na blogu niekde vypísané má.

48 M. M. | Web | 15. ledna 2016 v 23:09

Celkově se snažím psát jen o věcech, které mi dělají radost a mám je ráda, takže tohle bych vůbec nevyužila.

49 Miriam M. Miriam M. | Web | 18. ledna 2016 v 20:21

Tedy upřímně, tohle je pitomost na n-tou. Z několika důvodů:
1) Když se mi nějaký blog nelíbí, tak tam prostě nechodím a tečka. Nevidím důvod se nad tím jakkoli pozastavovat. Co se nelíbí mně, může se líbit jinému. No a co?
2) Vedlo by to jen ke zhoršení atmosféry mezi blogery, jen další způsob, jak si vyřizovat osobní účty. Děkuju, nechci.
3) Negativní reklama je taky reklama, to si neuvědomujete? Já osobně něco, co se mi nelíbí, propagovat nechci.
Takže doufám, že zvítězí zdravý rozum a tenhle "zlepšovák" skončí v propadlišti dějin.

50 myší královna myší královna | E-mail | 19. ledna 2016 v 11:12

Stando, mezi náma: noviny jsou plný průserů dost konkrétního charakteru, na diskuzích na sebe věčně lidi štěkaj kvůli odlišným názorům a preferencím. Ty si VÁŽNĚ myslíš, že je dobrej nápad?
No... asi jo, když nám to nabízíš. Já ne. Navíc pokud někoho nesnáším, tak s ním nechci mít nic společného, ne? Alias: proč mu dělat reklamu?

51 Katka Katka | E-mail | Web | 20. ledna 2016 v 17:18

Seznam blogů, které člověk nesnáší, by podle mého vedlo jen ke zbytečným sporům, hádkám a nenávisti. Nevím, ale přijde mi to dost přes čáru. Jako kdybych si veřejně vedla seznam lidí, které nesnáším. Navíc to pak může vést k tomu, že ten člověk se bude cítit zle a kdo ví, kam by to mohlo dojít.

52 Oskar Oskar | Web | 21. ledna 2016 v 6:09

Nedokážu si představit, o kom bych řekl, že je můj nepřítel. Dokážu si představit jen seznat lidí, s nimiž jsem v konfliktu, což jsou sta tisíce lidí, zároveň to neznamená, že je nemám rád. Kdybych měl seznam lidí, s nimiž jsem v bolestivém konfliktu a označoval jej jako seznam nepřátel, nemyslím si, že by to pomohlo k porozumění, a tak mi to nedává smysl.

53 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 18:41

Skrytí přátel chápu, protože to mám taky a nevím, proč by měl každý vědět, s kolik lidmi se přátelím a ještě jejich jména :-D Je to čistě o soukromí.
Psát na blog seznam blogů, co nemám ráda, to bych nevyužila.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama