Nejlepší a nejhorší články v historii Srdce Blogu

31. prosince 2015 v 8:00 | Standa |  Novinky
Konec roku bývá tradičně časem bilancování. Nejinak tomu bude v tomto článku - ohlédneme se za všemi články, které zde kdy vyšly. Přičemž vzpomínat se nebude jen na dobré články, ale i na ty nepodařené.


Tak pojďme na to - bilanci všech článků vezmeme postupně po letech.2008

Nejlepší články


(Historicky první soutěž na Blog.cz s fenomenální účastí 1 685 blogerů. Tím se jen potvrdil tehdejší hlad blogerů po soutěžích pořádaných oficiálně provozovatelem, nikoli blogery samotnými, jak bylo do té doby zvykem. Žádná soutěž nikdy potom už nepřekonala úspěch té první).


(Článek, který mi tehdy pochválilo několik lidí, a dodnes si myslím, že se mi povedl, i když už dávno není aktuální).


(Dva návody pro začínající uživatele, které jsou dodnes použitelné, a tedy snad i dobré).


Nejhorší články


(Každý nějak začínal, ale slova omluvy pro svůj první rozhovor s blogery hledat jen těžko. Hrozná forma - otázky oddělené odrážkami - i obsah - otázky nudné jak nevím co, a místo fotky jedné blogerky fotka kytky, prostě trapas. Celkově ty první rozhovory byly dost strašné).


(To ani v podstatě není článek, ale jen výkřik do tmy. Pikantní na tomto článku tehdy bylo, že s jeho zveřejněním se vázalo "skrytí" všech ostatních článků, aby blog mystifikoval uživatele a budil dojem, že je zcela prázdný - a zrovna v té době se na tento blog poprvé podíval tehdejší šéf internetu, takže slušný trapas :-)


(Nejtrapnější soutěž v historii Srdce Blogu, jednoznačně).2009

Nejlepší články


(Pozoruhodný milník v historii Blog.cz, kdy měli blogeři výjimečnou možnost opít se s provozovatelem svého blogu :-) Článek sám o sobě nestojí za nic, ale jeho sdělení mi dnes prostě vyvolává nostalgickou slzu v oku :-)


(Pěkná grafická soutěž, která tehdy udivila nebývale hodnotnou cenou - malým notebookem. Měl jsem tehdy takovou radost, že se nám podařilo sehnat do soutěže tak pěknou cenu, že jsem si pak od výherkyně vyžádal fotku, na které bude vidět i s vítězným notebookem a zveřejnil ji v dalším článku, aby všichni viděli, že jsme si tu výhru nevymysleli :-) Viz Netbook Acer z naší soutěže má novou majitelku).


(Super článek kolegy, který vyvolal neuvěřitelně kladnou odezvu. Jedno se tomu chlapíkovi muselo nechat - uměl se naladit na vlnu cílovky jako nikdo jiný).


(Můj článek, na který jsem byl velmi pyšný. Oznamoval jsem v něm spuštění dvou ambiciózních služeb, od nichž jsme si tehdy hodně slibovali. Ta první dnes živoří v ústraní a druhá byla dávno v tichosti vypnuta - bohužel).


(Podle mě výborný koncept soutěže, který ale bohužel zůstal nedoceněný a setkal se jen s minimálním zájmem. Možná proto, že zlatá éra blogujících seniorů měla teprve přijít).


(Skvělá soutěž, ze které vzešlo neuvěřitelných 207 obrázků - viz Soutěž: Nakreslete svou oblíbenou postavu).


(Jedna velká nostalgie a hvězdná chvíle v dějinách Blog.cz, která se opakovala až po mnoha letech, kdy se do Křišťálové lupy dostal druhý bloger z Blog.cz - Deníček moderního fotra).


Nejhorší články


(Nevtipný aprílový pokus o žert, který byl ještě zhoršen tím, že jsme nebyli důslední, a dodatečně přidali do titulku smajlík na konec, aby bylo už předem jasné, že to není myšleno vážně, aby nevznikla panika).


(Upozornění na naprosto zbytečnou funkci, kterou v podstatě nikdy nikdo nepoužíval, a po čase se v tichosti zase zrušila).


(Nejtrapnější anketa v historii Srdce Blogu, jednoznačně. Nutkání tento článek v průběhu let smazat bylo opravdu velké :-)


(Člověk dnes jen žasne, jaké soutěže se zde v minulosti pořádaly - s odstupem se mi toto jeví jako hrozný trapas).2010

Nejlepší články


(Moje první soutěž, kterou jsem si celou vymyslel a zorganizoval zcela sám, a z níž vzešlo 155 výborných fotek a obrázků - viz Soutěž: Vytvořte svůj autoportrét).


(Článek, za nímž si dodnes stojím, a který podle mě dobře poukázal na to, že někteří blogeři si neuvědomují, že by ve skutečnosti chtěli mít web, a ne blog).


(Podle mě článek na strašně zajímavé téma, který mě baví ještě dnes - a který je mimochodem stále platný).


(Neuvěřitelně pracný článek, který se nesetkal s takovým ohlasem, jak bych si představoval - dnes už bych něco takového určitě nepsal).


(Kdo si dnes vzpomene na "královnu českého internetu"? :-) Ten titulek mi dnes přijde strašně vtipný, jako celý ten rozhovor :-)


(Rovněž titulek tohoto článku u mě dnes vyvolává záchvat smíchu :-) Celkově si myslím, že to vůbec nebyl špatný rozhovor a že jsem si v něm vyzkoušel jít proti převažujícímu mínění, což byla dost cenná zkušenost).


Nejhorší články


(Neuvěřitelně zbytečný článek, který jsem napsal myslím jen proto, abych si ověřil svou domněnku, že uživatelé Blog.cz nemají zájem o jiné projekty z našeho portfolia, a jednotné přihlašování do všech služeb je tedy spíše kontraproduktivní, protože zbytečně blokuje uživatelská jména).


(Další totálně zbytečný článek, který navíc s Blog.cz nijak nesouvisí).


(Totéž jako dva články výše. Ten titulek je navíc jak nějaká trapná reklama na Firefox, ačkoli to tak vůbec nebylo myšleno).


(Naprostou většinu blogerů do rozhovorů jsem si vždy vybíral sám. Vyšlo zde ale i několik rozhovorů s blogery, kteří mi sami napsali, že by chtěli, aby s nimi vyšel rozhovor, a kterým jsem vyhověl. Tento rozhovor je jedním z nich - tato blogerka si o rozhovor sama napsala, a proto jsem ho nikdy neměl moc rád. Postupem času jsem si ale paradoxně tuto blogerku oblíbil a těší mě, že je dodnes na blogu aktivní, i když poslední článek vydala letos v červnu).2011

Nejlepší články


(Podle mě naprosto geniální kampaň na podporu Křišťálové lupy. Jedinou její vadou bylo, že jsem ji nevymyslel já :-)


(Článek, u kterého se dnes popadám smíchy za břicho, ale tehdy jsem na něj byl velmi pyšný).


(Nenápadná anketa, která ale tehdy ukázala překvapivý fakt - na Blogu je hromada lidí, kteří vydali alespoň jednu knihu. Viz: Knihy našich blogerů).


Nejhorší články


(Já obecně nemám moc rád svoje PR články, tento je navíc až neuvěřitelně moc "PR", takže to ve výsledku spíš škodí. Použití fotky s vodoznakem je zde navíc dost trapas).


(Článek, který je dnes už jenom úsměvný - tehdy ale působil jako projev neuvěřitelné domýšlivosti. Sepsal si ho sám autor blogu, který tehdy blogováním žil na 110% - většího nadšence asi nikdy na Blog.cz nebylo. Byl to mimochodem i první zájemce o vstup do AK).


(Dodnes si vzpomínám, jak tento článek vznikl. To za mnou přišel tehdejší šéf internetu s přáním, abych podpořil na Blogu telenovelu "Tisíc a jedna noc". Ta se později ukázala jako strašný propadák a po čase z obrazovky zcela zmizela. V anketě navíc blogeři zcela předvídatelně hlasovali, že sex za peníze jako takový sice moc neuznávají, ale v krajním případě se to samozřejmě pochopit dá. Dnes zde tento článek trčí jako úsměvný relikt minulosti, kterou už si nikdo nepamatuje).


(Z mnoha důvodů bych takový článek už dnes na Srdci blogu odmítal zveřejnit).


(Další hrozný PR článek, který neměl s Blogem nic společného).


(Rozhovor, který zde nikdy neměl vyjít a jehož zveřejnění zde bylo z mé strany jen gestem laskavosti vůči kamarádce, která ho pořídila).2012

Nejlepší články


(Kritika blogových pseudospisovatelů, za níž si stojím dodnes a která vzbudila obrovské vášně - nejlepší doklad toho, že ťala do živého).


(Neuvěřitelně pracný článek - dal jsem do něj všechny stránky blogerů na Facebooku, které jsem objevil. Dnes to jsou už historicky cenné screenshoty, protože zachycují podobu Facebooku před 3 lety, která se od té doby hodně změnila :-)


(Jeden z mých neojblíbenějších rozhovorů vůbec - ten chlapík byl obrovský sympaťák a rád si na něj občas vzpomenu, jak se mu asi daří. Sám projevil zájem o rozhovor a sám nám zadarmo věnoval své knihy do soutěže).


(Skvělá soutěž, která předběhla éru vlogů - blogeři měli za úkol natočit video, ve kterém budou zvát lidi na svůj blog. Ceny přitom byly bohužel jen symbolické).


(Rozsahem jednoznačně největší, nejambicióznější a nejpracnější soutěž, jakou jsme kdy na Blogu pořádali. Původně jsme s ní měli skutečně velké plány a chvíli to vypadalo, že by hlavní cenou mohlo být dokonce auto, ale to nakonec bohužel nevyšlo).


(Pro mě osobně nejzábavnější rozhovor, jaký zde kdy vyšel).


(Tehdy mě až zarazilo, jak kladné přijetí si tento článek vysloužil. Přitom sám jsem ho tehdy považoval spíše jen za takovou hříčku).


Nejhorší články


(Přijde mi dnes hrozné, kolik se sem v minulosti dostalo článků, které s Blogem absolutně nesouvisely. Svou tehdejší vstřícnost pustit sem kdejakou "blbost" si vysvětluji potřebou mít každý měsíc dostatek nových článků).


(Nejzbytečnější článek na světě - informovat o nové rubrice článkem je naprostým nošením dříví do lesa).


(Soutěž jako taková nebyla vymyšlená špatně, ale ceny se ukázaly jako naprostý propadák. Ačkoli měly vysokou hodnotu - šlo o nákupní poukázky v ceně 18 000 Kč - blogeři o ně nestáli. Na vině byla pravděpodobně jejich malá zkušenost s nakupováním na internetu. Jak by asi taková soutěž dopadla dnes?).


(Článek, který jsem psal jen s největším sebezapřením - zbytečnější funkce na Blog.cz nikdy nebyla, nikdo to nepoužíval, a v tichosti se to po čase zase vypnulo).


(Další hrozný PR článek, napsaný na přání kolegy).


(Další článek, který bych sem dnes už nepustil).


(Dneska bych už do toho nešel a nebyl jsem nikdy spokojený s rozhovorem, který z tohoto nápadu vyšel).2013

Nejlepší články


(Hrozně pěkný rozhovor s jednou z mých oblíbených blogerek. Je super, že ji blog dodnes neomrzel).


(Jeden z těch mála článků, u nichž si říkám, že jsem sám překvapený, jak pěkně jsem to tehdy napsal :-)


(Jeden z nejhravějších článků, jaké zde kdy vyšly, a který mi dodnes dělá radost. Co si to zase zopakovat?).


(Ten článek jsem ve skutečnosti nenapsal já, ale jeden můj kolega, který ho napsal kdysi dávno, ale z nějakého důvodu nikdy nevyšel, a zveřejnil jsem ho až po mnoha letech pod svým jménem. Tento hřích mi budiž odpuštěn tím, že reakce pod článkem byly bezvýhradně nadšené a mnoha blogerům evidentně vyjasnil mnoho věcí :-)


(Och, když si vezmu, že Anna Slováčková a Marek Lambora už jsou dnes regulérní celebrity, mám o to větší radost, že jsem o nich psal článek už v roce 2013, kdy je skoro nikdo neznal).


(Podle mě nedoceněný článek, za nímž si dodnes stojím).


(Spolu s článkem Jak se vybírají články na úvodní stránku dvojice článků, které se hodně líbily).


(Neuvěřitelně pracný článek představující blogerky, které píšou pro Krásnou).


Nejhorší články


(Říkat nějakému blogu "časopis" a jeho autorům "redaktoři" mi dnes přijde... v nejlepším případě úsměvné).


(Článek psaný na přesné zadání s cílem vyvolat umělou kauzu, na kterou se dávno zapomnělo).


(Jeden z nejhorších rozhovorů, co zde kdy vyšel. Blogerka si o něj sama řekla a musel jsem se hodně nutit, abych dokázal vymyslet nějaké otázky. Negativní reakce pod článkem mě mrzí dodnes).


(Článek podle zadání na funkci, která se naštěstí nikdy nerealizovala - to byste prchali z Blog.cz úprkem. Nějakou dobu to bylo na Krásná.cz, ale i tam se to dalo časem pryč).


(Rozpačitý koncept, u něhož bylo od začátku jasné, že není realizovatelný).2014

Nejlepší články


(Rozhovor s klukem, jehož objev na mě tehdy zapůsobil jako zjevení. O to smutnější mi přišlo, že se našli jedinci, kteří Zdendovi v první řadě vyčítali gramatickou chybu v názvu jeho blogu, která je podle mě zcela nepodstatná).


(Podle mě prostě dobrý a velmi pracný článek).


(Velkolepá soutěž pro nejhezčí blogerky. Původně vymyšlena jako jednorázová záležitost, pořádání druhého ročníku tedy nebylo plánované).


(Anketa na přehlížené, ale velmi důležité téma).


(Vtipná improvizace, kterou jsem sám na jednom svém blogu vyzkoušel - vždy jsem věřil tomu, že člověk má psát jen o tom, co zná osobně).


(Rozhovor s mou oblíbenou blogerkou, který mi dodnes dělá radost).


(Epochální článek kolosální důležitosti, který dodnes miluju. Kdybych měl jmenovat aspoň jeden článek, za kterým si bez výhrad stojím, byl by to tento).


(Impulzivní hejt na Instagram, v němž si myslím, že se mi povedlo až nečekaně přesně vystihnout podstatu této módní appky - nejde v ní o fotky, ale o to být na Instagramu).


(Teskné zamyšlení nad relativitou pravdy, kterou jsem tehdy hodně řešil).


(Rozhovor s neuvěřitelně milou dívkou, která se na Blog.cz dosti vyjímá svou krásnou a kultivovanou duší).


(Neuvěřitelně pracný seznam blogerů, kteří někdy natočili aspoň jeden vlog. Dodnes do něj přidávám nové blogery, pokud na ně narazím).


(Anketa o podle mě naprosto zásadním tématu, a hrozně mě dodnes mrzí, že většina lidí to vidí jinak než já - jsem a zůstávám zastáncem toho reagovat na komentáře výhradně po jednom).


(Podle mě dobrý článek, kterému se nedostalo takového ohlasu, jaký bych si představoval - blogeři samozřejmě hojně hotlinkují obrázky dodnes).


Nejhorší články


(Tento nápad se podle mě neosvědčil a výběr blogerů do rozhovorů si už držím výhradně ve svých rukou).


(Soutěž, od které jsem časem upustil, protože se ukázalo, že blogeři nemají o blogy na vyhraných adresách zájem).


(Nemyslím si dnes, že je dobrý nápad prezentovat zde pořádání nějaké akce, která se tváří jako oficiální, ačkoli ji nepořádáme my. Zveřejnění dalšího článku Připomenutí srazu pak už bylo jen vyloženě vařením z vody - jednou se o té akci napsalo a to mělo stačit, zveřejňovat další články o tomtéž by účast zvedlo jen zcela minimálně - kdo přijít chtěl, přišel, kdo ne, další články by ho k tomu stejně nepřiměly).


(Klasický výplňový článek v okurkové sezóně, kdy není o čem psát. Výročí spadá na každý rok, je to tedy pohodlný námět na článek. Osobně mě ale takové výroční články nebaví a letos jsem se už rozhodl výročí blogu nijak nepřipomínat).


(Nejzbytečnější anketa ever - už v době zveřejnění jsem věděl, že z toho stejně nic nebude).


(Vlogy na Krásné vznikly jako pohrobek původně mnohem ambicióznějšího plánu přijít na Blog.cz s podporou videoblogů. Informovat o tom na tomto blogu se mi s odstupem jeví jako nevhodné, cílovku tohoto blogu informace o webu Krasna.cz prostě nezajímají).


(Snaha byla, ale nakonec jsem s tím článkem nebyl spokojený tak, jak bych si představoval).2015

Nejlepší články


(Výborný článek, který vznikl jako přehled blogerů, kteří píší o sexu nebo o své sexualitě, apod. Vznikl v první řadě pod vlivem dojmu, že se doba změnila, a podobných blogů na Blog.cz přibývá, mohlo by to být proto dobré téma na článek).


(Nejzábavnější soutěž v historii Srdce Blogu. Jak jsem měl nejdřív hrůzu do ní jít, o to větší nadšení jsem z ní nakonec měl).


(Podle mnohých se jednalo o ironický článek, ale ve skutečnosti jsem ho myslel smrtelně vážně. Ironii obecně nesnáším a v psaném projevu se jí snažím maximálně vyhýbat. Tento článek tak byl proto myšlen skutečně jako návod pro lidi, kteří nestojí o návštěvnost, a jsem rád, že se čtenářům líbil, i když ho pochopili jinak, než jak jsem zamýšlel :-)


(Rozhovor, který se strašně líbil).


(Velmi pracný a dobrý článek, u něhož jsem si přál, aby si ho přečetlo co nejvíc lidí).


(Článek na podle mě strašně důležité téma).


Nejhorší články


(Nápad podle mě nebyl asi špatný, ale s odstupem se to jeví jako strašný propadák. Do budoucna proto už určitě ne).


(Zcela zbytečný výroční článek a klasická výplň, když není o čem jiném psát. Čím méně takových článků, tím lépe - při jejich čtení mám vždy dojem psa, který se zakusuje do svého ocasu).


(S odstupem skoro jistě největší propadák, s jakým jsme kdy přišli. Projekt vybudovat na zelené louce VIP blogerku nevyšel, a seriál po několika dílech v tichosti skončil).


(Rozhovor, s kterým jsem nikdy nebyl spokojen - jako u většiny rozhovorů s blogery, které jsem nevybral já, ale kteří si o rozhovor sami řekli).


(Nově už bych sem tento článek nepustil - poté, co jsem si přečetl komentáře Kinga Rucoly pod článkem).

--

A to je vše, přátelé. Rozhodnete-li se také zhodnotit své dosavadní články jako já, podělte se v komentářích o odkaz - rád se na vaši bilanci podívám.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji vám za pozornost a přeji vám vše nejlepší do nového roku.
 

33 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 31. prosince 2015 v 10:59

Moc pěkné, přiznat méně povedené kroky málokdo dovede (já třeba ne, ale jak taky, když žádný nenajdu :)), nejvíc mě zajímala má "předblogová" léta a v nich článek Baty z rubriky Úhel pohledu. Ten mně mluví z duše, proto ten údiv nad většinou ze seznamu oblíbených.

Je škoda, že Chiquitka u blogování nevydržela, její občas připomínaný článek na téma Jak mít dobrý blog nikdo nepřekonal.
Rozhovor Karmy byl docela dobrý, lepší než řada před ním, zřejmě se v tom hodnocení projevují pozdější nedorozumění.

2 Illumináti Illumináti | Web | 31. prosince 2015 v 11:22

such rok
                                                         wow
                              very pf
                                                                  much články
                       so (ne)povedené
                         8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 11:49

Já se celou dobu bála, že na konci tak rozsáhlého bilančního článku bude napsáno, že končíte!

4 Miloš Miloš | Web | 31. prosince 2015 v 11:50

Přeji celému kolektivu Blog.cz - Standovi a všem neviditelným, kteří zajišťují technickou stránku serveru - vše nejlepší v novém roce, hodně spokojených čtenářů a uživatelů, ať se vše daří.

5 mJ mJ | Web | 31. prosince 2015 v 12:47

jůů rozhovor s Guizmo
teď trochu lituju, že jsem nabídku odmítla :D ...no  vlastně ne zas tak moc xd

mně ty nejhorší články stejně přijdou hrozně roztomilý :D třeba ten "jsme u vody" :D :D :D ten mě dostal.

jo a ten článek o hotlinkování obrázků.. to byl pro mě tehdy objev. jsem předtím vůbec netušila a do dnes na to myslim... hlavně protože když pak projíždím zpátky starý články, tak obrázky chybí..

a prooosím prosím :D já chci znova článek s plochama blogerů xd musela jsem pátrat, ale našla jsem svojí z roku 2011 :D :D :D http://nd04.jxs.cz/000/864/8a23046e74_76588187_o2.jpg

no určitě jsem ještě něco chtěla.. ale ten článek je tak vyčerpávající, že jsem to nejspíš zapomněla :c :D ...tak šťastnej novej

6 surpan surpan | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 13:38

Pěkné přiznání. Někdy se prostě daří, někdy zase ne. Nápad se ale musí zkusit a uvidí se, zdali je dobrý.
Jsem rád, že se přiznalo, že seriál s Domi byl přinejmenším "průšvih".
Tak ať se všem tady daří i další nový rok :-)

7 Winter Winter | Web | 31. prosince 2015 v 13:41

Nechci být hnidopich, ale kde je v nejlepších článcích z roku 2015 rozhovor s Ilumináty? Vždyť to bylo geniální! :-D

8 Misanthrope Misanthrope | Web | 31. prosince 2015 v 13:51

Kdo je šéf internetu?

Nejvíc se mi líbí článek o zarovnání textu a o preferencích uživatelů. I když na tom druhém je podle mě strašně moc vidět, že už je starší.. nicméně jsem na ten odkaz "oblíbené" koukala teď a nic moc se tam nezměnilo. Tak nevím, možná je to tím, že to tam blogeři zadali před lety, když blog zakládali a teď už s blogem buď sekli, nebo se neobtěžují to aktualizovat. Nepřijde mi moc pravděpodobné, že je v blogové komunitě nejoblíbenější zpěvačka stále Avril a nejoblíbenější film Piráti z Karibiku a Stmívání. A s Thomasem Brezinou si asi děláte legraci..

Jinak moc mě pobavil ilustrační obrázek s vodoznakem :D.

9 Opica Opica | Web | 31. prosince 2015 v 13:52

Za mě je tohle dost dobrý příspěvek, hlavně prolézt články z nejstarších let bylo zvlášť vtipné čtení :-D. Přiměřená sebekritika je věc důležitá a dělá lidi lidštější. 5*

10 Standa Standa | Web | 31. prosince 2015 v 14:42

[3]: Ta chvíle jednou přijde, bez obav :D

11 Standa Standa | Web | 31. prosince 2015 v 14:46

[8]: "Ředitel internetu" byl tehdejší oficiální název pozice našeho šéfa :D Měli jsme z toho docela legraci. Teď už to dělá někdo jiný a ta pozice se jmenuje "Ředitel sekce nových projektů", to už je nuda :D

12 Zabíječka tulipánů Zabíječka tulipánů | Web | 31. prosince 2015 v 15:20

Uznávám, že rozhovor s Nepenthes a Infinity není z nejlepších, avšak právě to, že blogerka, která si přála zůstat v anonymitě, nemusela zasílat svoji fotku, je podle mě jedině dobře :)

13 Standa Standa | Web | 31. prosince 2015 v 17:21

[5]: Na tom článku "Jsme u vody" je ale nejhorší TO, že jsme u žádný vody vůbec nebyli :D :D :D Klasicky jsme dřepěli v kanclu :D :D :D

Plocha se SpongeBobem pecka :D :D :D

14 Meduňka Meduňka | Web | 31. prosince 2015 v 17:41

Bezva bilance. A ano, Váš loňský článek Blog jako kompenzace? považuji za naprosto úžasný a nej (i když nemusíte fantasy :-D).
A tak Vám, Stando, přeji do nového roku spoustu dalších skvělých článků a všechno nejlepší.

15 Čerf Čerf | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 18:52

Dobrá bilance. Je kumšt umět se podívat sebekriticky a přitom s notnou dávkou nadhledu na to, co jsme napáchali, ale neexistuje lepší metoda, jak přestat dělat nějakou chybu, než si ji na vlastní kůži vyzkoušet :-). Každopádně přeju dobrý vstup do nového roku Standovi i dalším lidem, kteří se o blog.cz starají.

16 boliestka boliestka | Web | 31. prosince 2015 v 21:05

Pozrela som si tie, ktoré si považoval za najhoršie. (Podľa toho, ako si ich vyberal, možno aj tento "vyplňovací" článok k nim raz pribudne.) O dobrých článkoch som si ako čitateľ rozhodla sama v momente, keď som ich prvý raz čítala. Ale rozumiem, že vlastné "najlepšie" články vidí každý inak. Ja mám tiež niektoré, ktoré považujem za vydarené, paradoxne k nim nemám žiadne komentáre. Ale tak to býva a to je na tom to zábavné.

17 Mersmerize Mersmerize | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 21:36

Geniální článek, přečetla jsem, všechny články, které jsem do teď nečetla nebo mě nějak zaujaly, jsem přečetla. Víc takový! Tak jako tak, mám pár otázek. Snad bude čas na ně odpovědět, ale chápu, že času nikdy není nazbyt! :)

1. V článku, kde porovnáváte a v podstatě objasňujete blogy a www stránky, je uveden na konci odkaz na blog "hojsovka", který podle vás byl v té době jediný, který dokázal zakrýt, že je to "jen" blog. Dnes už ale blog neexistuje, neznala jsem. Můžu vědět, kvůli čemu tak na vás zrovna tenhle blog působil? Resp. máte v dnešní době nějaké jiné blogy, které jsou na tom podobně a jsou aktivní?

2. Co se týče projektu DOMI ve velkoměstě. Byl to Váš nápad nebo s tím přišla Domča sama a vy jste kývli, že z toho uděláte projekt?

3. Videorozhovor - byl to propadák kvůli nedostatku zájmu? Nebo kvůli čemu to nevyšlo? Pamatuju si, když jsem si o tom četla, těšila jsem se, že by to mohlo být neskutečně zajímavé a trošku odlišné a nakonec z toho vlastně nic nebylo.

A pobavil mě printscreen ze staré podoby fb. A smutně si říkám, že se mi snad ta starší podoba profilů a komentářů líbila více. Díky za to! :D :)

18 LusyW, HuskyW LusyW, HuskyW | Web | 31. prosince 2015 v 22:55

Dobrý :) Já bych si na svém blogu taky určitě vybrala pár hooodně trapnejch článků...a doufám, že i nějaký dobrý :) Sakryš, měla bych zase něco vložit...jak člověk s blogem stárne, ztrácí čas a články ubejvaj... 8-O  :-D

19 Terka Terka | Web | 1. ledna 2016 v 14:19

To je hezky vypis, celkem mi to pripomnelo moji blogerskou historii. Vsechny tyhle clanky a temata jsem jako mladsi hrozne prozivala. Treba tu eru kdy sem prisla Krasna.cz. Ted se tomu uz jen smeji :-) Pekny clanek na pripominku :)

20 Standa Standa | Web | 1. ledna 2016 v 14:24

[17]:

1) S autorkou toho blogu jsem se znal osobně, proto jsem o něm věděl :) Ten blog byl založený v podstatě jako inzerát na pronájem chalupy na Šumavě. Na úvodní stránce byl jediný - úvodní - článek, ve kterém byla popsána chalupa a uvedeny kontakty na majitele, a v postranním menu bylo několik odkazů na další články - jakoby podstránky - kde byly třeba fotky interiéru chalupy, seznam zajímavých míst v okolí, apod. Blog měl navíc velmi pěkný a jednoduchý design.

Kdybych měl najít příklad podobného blogu, nemusím chodit nikam daleko - něco velmi podobného je můj blog top.blog.cz (jehož design ostatně dělala stejná autorka jako ten blog o chalupě :). Na úvodní stránce je jeden článek a v menu odkazy na pár článků dalších. Takový blog je mnohem spíše web než klasický blog - i když forma blogu se v tom stejně neschová (nejde třeba schovat datum zveřejnění článku apod.) a Blog.cz nikdy neaspiroval na to "lézt do zelí" službám nabízejícím založení klasické webové stránky typu Webgarden nebo Estranky (i když pár lidí o tom možná v minulosti snilo :D).

2) Projekt VIP blogerky byl nápad mého nadřízeného (už u nás btw. nepracuje), který jím chtěl zvednout návštěvnost našeho portfolia. Bezprostředním impulzem k tomu bylo předloňské vítězství Teri Blitzen v anketě Videoblogerka roku, kdy najednou začaly s touto youtuberkou všude vycházet rozhovory a začalo se všude psát o tom, že video na webu má budoucnost a že je to nejsilnější trend současnosti. Teri Blitzen jsme mimochodem oslovili s nabídkou spolupráce, ale zájem z její strany nebyl (oslovili jsme více slavných youtuberek, ale všechny si dnes za točení videa už řeknou velké peníze, na čemž spolupráce končila).

Tak jsem vytipoval několik našich blogerek, z nichž nakonec vzešla Dominika, o které jsem věděl, že sama ráda a často točí pěkná videa, která mají na YouTube slušný počet zhlédnutí. Koncept pojmout její seriál jako epizody ze životy "vesničanky ve velkoměstě" byl opět nápad zmíněného managera, protože jsme věděli, že Dominika (původem z Tábora) začala studovat v Praze na vysoké škole, a mohlo by být vtipné, nechat ji konfrontovat s "velkou Prahou". Jenže Dominiku spíš baví dělat vlastní věci, ten koncept jí nesedl, moc vtipné to nebylo, a celé to skončilo v momentě, kdy Dominika chtěla za jednotlivá videa peníze (což jsme jí na začátku ostatně slíbili), které jsme jí ale nechtěli platit, protože její videa na návštěvnost Krasna.cz neměla žádný vliv. Tak jsme se přátelsky dohodli, že seriálu necháme. Byl to začarovaný kruh - pro Dominiku bylo nevýhodné dělat to dál zdarma, protože takové točení je velmi časově náročné, a pro nás zase nedávalo smysl jí za to platit, když ta videa neměla žádnou sledovanost.

3) Videorozhovor ztroskotal v první řadě na tom, že si všichni mysleli, že to bude video točené u nás na Nově, ve kterém budu zpovídat vybraného blogera nebo blogerku. (Něco jako náš internetový pořad Na baru - http://novaplus.nova.cz/porad/na-baru-videochat-s-celebritou/). Jenže já to zamýšlel tak, že čtenáři pošlou otázky, a zpovídaný bloger natočí video u sebe doma, ve kterém na tyto otázky odpoví. Takový koncept znám od mnoho blogerek - hodně takových videí natočila třeba Lady Vanilka - na Srdci Blogu to ale nefungovalo, protože cílovka Blogu obecně moc internetová videa nesleduje a všichni to jsou strašný knihomolové, kteří radši čtou sáhodlouhé články. Takže všichni se vyjádřili v tom smyslu, že si radši přečtou klasický psaný rozhovor, než aby koukali na mluvící hlavu, která odpovídá na otázky. Osobně jsem z toho byl otrávený i kvůli tomu, že lidi ten koncept nepochopili, protože já jsem nikdy nepsal, že to bude natáčené jako rozhovor na nás na Nově, ale každý si to tak stejně vyložil. Proto už to opakovat nechci.

21 Standa Standa | Web | 1. ledna 2016 v 14:48

Mimochodem - 3 nejčtenější články na tomto blogu za včerejšek:

1) Nejlepší a nejhorší články v historii Srdce Blogu
2) Rozhovor s Nepenthes a Infinity
3) Jsme u vody

:D :D :D

Je zajímavý, že lidi si z té záplavy odkazů nejvíc rozklikli právě tyto dva hrozný články :D :D :D

22 Ami Ami | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 15:54

Ja si osobne nemyslím, že ohlásenie, že blog.cz má 7. narodeniný není zbytočný článok.
Niektorè články mám v pláne si ešte prečítať, lebo mi prídu zaujímavè (pri niektorých názvoch som sa proste smiať musela :D)
Je to vydarený člänok.
Šťastný nový rok aj vám :-)

23 Ami Ami | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 15:55

[22]: *článok (oprava)

24 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. ledna 2016 v 17:59

To já na svém blogu vždycky taky píšu takové ohlédnutí za blogovým rokem. Zmiňuju měsíce s nejvyšším a nejnižším počtem článků a články s nejvíce a nejméně komentáři. Musím ale letos udělat nějakou inovaci, přijde mi to suché. Během měsíce to bude. :-)
Letos jsem zatím zveřejnila jen moje novoroční poselství. Ale je to mimo téma, takže nevím, jestli je vhodné sem dávat odkaz.

25 Guizmo Guizmo | Web | 1. ledna 2016 v 20:10

[5]: MEDÚZA! ^^ :D  [:tired:]

26 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 21:30

Mně přijde tento článek super. Je to opravdu zajímavé ohlédnutí. Mnoho z těchto článků si pamatuji.

Ale myslím si, že třeba Jsme u vody je takový vtipný článek. Takové... trochu dada. :D A třeba rozhovor na živo mi přišel geniální. Myslím, že byla chyba v tom, že se z toho stejně stal jen psaný článek. Zvukový, případně natočený by mi přišel lepší. Ale zase chápu, že Standa si asi chrání identitu.

Rozhodně ale musím souhlasit s tím, že nejhorší byly ty PR články a například soutěž o blog na pěkné adrese...

27 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. ledna 2016 v 21:51

Už mám hotové blogové ohlédnutí za celým rokem. Je to když tak tady http://raja-luthriel.blog.cz/1601/rekordy-meho-blogu-2015

28 K. K. | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 22:19

Historicky cenné screenshoty - to mě trošku pobavilo. :)))

29 Weiler Weiler | Web | 2. ledna 2016 v 13:30

Cenim sekci nepovedených článků. Ne, že bych si v ní nějak liboval, ale titulku od doby, co si vedu vlastní blog, celkem nepravidelně sleduju a články typu DOMI nebo promo knížky Montril mě naprosto šokovaly, takže jsem rád, že alespoň s odstupem času vedení vidí, jak velké šlápnutí vedle to bylo.
Nikdo nejsme bez chyb. Ani blog.cz. Přesto je tady komunita, kterou stojí za to si udržovat - a přiznání těch chyb je jedním z dobrých kroků, jak nás alespoň nenasrat :-D
Tak přeju těmhle stránkám, aby byl výběr nejhorších článků za rok 2016 (a každý následující) co nejútlejší.

30 Grumpy Grumpy | Web | 2. ledna 2016 v 14:35

Pěkný přehled. Za loňský rok mě z uvedených nejvíc zaujaly články "Jak si představujete Standu", jen škoda, že vítězné kresby nebyly nijak dále použity... Potom se mi moc líbil rozhovor s Takarou a také rozhovor s Kikou, který zde bohužel uveden není. Článek na téma zarovnání textu mě moc nezaujal a jako veledůležité téma mi to opravdu nepřipadá.

Za horší pak považuji další nepovedené rozhovory, mezi které bych ten s Karmou úplně neřadila, horší mi přišly ty se zaninkou, NikiScary atd, na jedno brdo... A souhlasím, že největší propadák byla DOMI ve velkoměstě.

Do nového roku přeji spoustu sil, inspirace, povedené články a co nejméně failů :-)

31 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 2. ledna 2016 v 16:17

Jééé, to je milé. Rozhovor se mnou řadíte mezi nej články blogu. Děkuji moc :-)

32 Kája Kája | Web | 2. ledna 2016 v 18:06

Napadá mě jediné. Stando, rozhovor se mnou je taky strašný, vzhledem k tomu, že jsem si o něj v podstatě řekla sama? :-O :D

33 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 3. ledna 2016 v 11:49

Někdy jsme nahoře, někdy jsme dole :). Líbí se mi takové krásné shrnutí, smysl pro humor, protože ano - každý někdy začínal a ne vždycky se vše povede. Taky jste vypíchli hlavně ty super články, a to je nesmírně důležité :).

Sice jsem "blogovala" snad už v roce 2008, ale díky bohu, že už jsou ty blogy smazány - byla to hrůza :D. Sleduji vás hlavně od roku 2015, protože s nějakým "normální", nebo bych si možná dovolila říci i "kvalitním" blogováním jsem začala  Vánocích 2014.

Moc vám děkuji za "útočiště", které poskytujete. Jen tak dál! :) Přeji šťastný nový rok a hodně úspěchů dál. Hlavně neskončete ;).

34 Sugr Sugr | E-mail | Web | 3. ledna 2016 v 18:35

Krásné bilancování Stando, moc se mi líbí též ty vaše komentáře ke článkům v závorce, jsou vskutku zajímavé...
Ovšem nejlepší článek za rok 2015 "Sex na blogu" mě pobavil nejvíc! :-D
Zvláště když jsem zapojila moji bujnou fantazii! Ale je fakt, že sex na blogu, byť jen "na blogu" asi nejlepší přeci jen bude! ;-)  :-)

35 userka userka | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 0:22

Zajímavý odkazy, pár jsem jich prošla. Tak ať to jde i nadále ;)

36 Miloš Miloš | Web | 6. ledna 2016 v 15:48

Podle návodu v článku Jak vložit blog do katalogů českých portálů? z roku 2008 jsem zkusil zaregistrovat blog na Seznamu a za dva dny ho tam zařadili (v tuto chvíli ho vidím na základní stránce http://odkazy.seznam.cz/Cestovani/).  Článek tedy stále je aktuální.
Stando, přidávám se k těm, kteří ho chválili, a děkuji vám.

37 Petusss Petusss | Web | 13. ledna 2016 v 18:15

Také si spoustu těchto vypsaných článků pamatuju. :) a nejvíc mě pobavila ta soutěž o bleskovku pro blog.cz, to byl tenkrát hit :D

38 m. m. | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 22:33

Tohle muselo dát práce... a přitom je to taková blbost :-D

No nejdřív jsem si myslela, že dělat seznam nejhorších článků je celkem k ničemu, ale když to tak vidím i s těmi popisky, tak mi to přijde pro takovou vlastní zpětnou vazbu a představu v podstatě geniální. Akorát já bych asi nevydržela ty děsné články nesmazat, ale chápu, že tady to člověk vnímá jinak než osobní blog 8-)

Tak snad se tu můžeme častěji těšit na články, na které budeš hrdý, a míň na mimoňovské propagování něčeho, co tu s tím ani nemá nic společného. Myslím ostatně, že to Srdci přidá jedině na serióznosti, když se bude věnovat tomu jádru blogování, tipům a námětům k přemýšlení, a ne tomu, co se děje na Krásné atd. :)

39 Karol Dee Karol Dee | Web | 18. ledna 2016 v 18:49

Tentokrát jsem se opravdu pobavila. Komantáře typu "nejzbytečnější článek na světě" nemají chybu! A taky jsem ráda, že jsem nikdy nerealizovala své občasné tendence také se o rozhovor přihlásit.

40 myší královna myší královna | E-mail | 19. ledna 2016 v 11:20

Problém ICQ On Site byl asi ten, že se zavedl v době, kdy se na ICQ už proháněli pouštní běžci.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama