ROZHOVOR: zaninka

4. října 2015 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Zaninka je prostě báječná. Od chvíle, kdy se na Blogu objevila, její hvězda letí nahoru. Jednou - a není to tak vzdálená budoucnost - se budou lidi řadit do dlouhé fronty, aby si s ní mohli pořádit selfíčko nebo aby se jim podepsala. Tak si přečtěte, jak odpověděla na moje otázky - je to strašně vtipný a skvělý rozhovor.


Kolik ti je a odkud jsi?

Ahoj, je mi 15 let a jsem z okolí Litoměřic. :)

Čteš se jako "zaninka", nebo "žaninka"?

No, tuhle otázku si často pokládám i sama sobě :D Používám oboje.

Co je podle tebe tvoje silná stránka?

Tak to nevím. Nejspíš že jsem cílevědomá a za vším si stojím.

Co na sobě naopak nemáš ráda?

Možná to, že jsem šíleně upovídaná. A taky často chodím pozdě (kromě školy), jsem žárlivá a občas i zákeřná, ale to jen občas :D Abych nezapomněla, tak na sobě nemám ráda svou výšku. Jsem hrozně malinká.

Tvůj blog má v názvu "Born to be beautiful". Zakládala sis ho od začátku jako beauty blog? A připadáš si ty sama krásná?

Myslím, že jsem už od začátku chtěla udělat lifestyle blog. Vlastně můj blog není jen beauty, ani o módě nebo tak, protože pro tyhle věci já nežiju. Spíš napíšu to, co mě zrovna napadne a na co mám náladu.

Tak upřímně, sama sobě se líbím :D

Blog bude mít v listopadu za sebou první rok. Vnímáš tam nějakou změnu, kterou za tu dobu prošel? Změnila ses i ty sama?

Ježiši, já tomu snad ani nevěřím. Pamatuji si, jak jsem seděla v obýváku a diskutovala se sestrou, jestli si mám založit youtube channel, nebo blog. Taky nezapomenu na můj první článek, a jak divně můj blog na začátku vypadal. Vidím obrovskou změnu, jak ve psaní článků, kvality a návštěvnosti. I když se návštěvnost rozrostla už v prosinci, pořád na mém blogu čtenáři jsou. A moje změna ? Tak rozhodně jsem to pořád já, spíš se změnilo chování okolí vůči mně. Byli tu lidi, kteří mě odsuzovali a odsuzují, ale taky lidi, kteří se mě neustále ptají na článek, jak je dobrá tahle rtěnka, říkají mi, že mám krásný blog a že ho čtou. To beru jako velkou změnu, protože o mém blogu ví skoro každý, kdo mě zná.

Sleduje tvůj blog tvůj přítel, nebo to má zakázané? :)

Má zakázané na něm být přede mnou, nemám to ráda ani u nikoho jiného :D Možná se bojím jejich reakce, když si přečtou článek. A s videama ? To jsem nemohla ani slyšet, když se na to sestra koukala vedle v pokoji.
Běžný kluk podle mě vůbec nemá představu, kolik kosmetických přípravků holky používají :) Mohla bys především mužským čtenářům tohoto rozhovoru alespoň naznačit, bez jakých oblíbených produktů každá správná moderní dívka nemůže být?

Podle mých produktů bych se rozhodně nenazvala "moderní dívkou", protože spíš naopak. :D Dneska všichni používají bronzery, rozjasňovače, korektory pod oči, make-upy a tak, bez kterých by se neobešly ony. Já se neobejdu bez řasenky, mých oblíbených stínů, linek na oči a tužky na obočí.

Už dlouhé roky pořád čtu (ale moc tomu nevěřím) o tom, že nejmladší generace vůbec nesledují televizi, protože místo ní koukají na YouTube. Jak je to u tebe?

Tak já nesleduji ani jedno. Od té doby, co nemáme satelit s lepšími kanály, už na televizi skoro nekoukám. A YouTube ? Před nějakou dobou to možná šlo.. dnes už zvládnu jen jednoho youtubera, ostatní ? Je to jen hromada komerčních videí, sprosťáren a kravin. Někdy se ale najde i něco zajímavého, jako třeba různé experimenty, které dělají youtubeři na ulicích.

Taky se poslední dobou pořád píše o tom, jak nás všichni na internetu sledují a jak mizí naše soukromí. Co si o tom myslíš ty, máš strach o své soukromí a znepokojuje tě třeba Facebook nebo Google tím, co všechno o nás ví?

Plánuji si časem zrušit Facebook, ale nepůjde to hned :D Rozhodně je pravda v tom, že cokoliv dáte na internet a všechno co dáte na sociální sítě, se automaticky ukládá do jejich databáze. Rozhodně strach o své soukromí mám, ale tomu se nevyhnete, ani když si zrušíte Facebook.

Ty jsi podle všeho velmi soutěživá, v minulosti ses zúčastnila několika soutěží na Blog.cz i na Krásná.cz. Kdybys mohla čistě podle sebe navrhnout ideální soutěž, které by ses ráda zúčastnila (ať už na Blog.cz nebo na Krásná.cz), jak by taková soutěž vypadala?

Teď si nedokážu žádnou takovou soutěž představit, ale jak jsem už jednou psala, rozhodně nevybírat vítěze podle počtu hlasů. Už se takové soutěže nezúčastním. Prostě to nejde, pak si každý stěžuje, že soutěžící podvádí. Ideální soutěže jsou, když vítěze vybírá nějaká porota, nebo majitel soutěže.

Bylo mi líto, když jsi nakonec neuspěla v letošním ročníku soutěže Miss Blog.cz, protože jsem ti fandil. Jak jsi byla spokojená s výsledky soutěže?

Děkuji, chtěla jsem to zkusit. Vlastně si ani nepamatuji, jak soutěž dopadla a kdo byl vítěz, ale vím, že mě mrzelo, že nevyhrála DIYlenka, které jsem nejvíc fandila.

Co posloucháš za hudbu?

Všechno možné, ale spíš se mi víc líbí jednotlivé písničky, než styl hudby nebo interpret. Třeba si občas poslechnu i rock nebo různé elektro, které normálně neposlouchám.

Jaká je tvoje oblíbená barva?

Hodně jsem si oblíbila růžovou. Hlavně růžové doplňky, toho není nikdy dost. :D
Je ale pravda, že kromě zelené a oranžové mám ráda všechny barvy.
Jaké jsi znamení? Čteš si ráda horoskop?

Jsem štír :) Ne, horoskopům v časopisech se vždy jen směju. Nehledě na to, že to jsou vždy věci, které ani nejsou nijak zajímavé nebo to o vás nic nevypovídá: v říjnu buďte nejvíc se svou rodinou, upevněte vztahy.

Kam ses podívala letos v létě a jak jsi ho strávila?

V létě jsme byli s Patrikem v Hluboké nad Vltavou a v Krumlově na zámcích, to byl nejhezčí výlet za celé prázdniny, a potom s rodiči na Moravě v jeskyních. Nijak zajímavě jsem letošní prázdniny nestrávila, chodila jsem na brigádu, válela se u bazénu a užívala si klidu.

Moje oblíbené téma, o kterém poslední dobou rád píšu, je setkávání se naživo s lidmi z internetu. Máš s tím nějaké zkušenosti a chtěla by ses vidět třeba s někým z Blog.cz nebo z jiné stránky?

Ještě jsem se takhle s nikým nesetkala, ale rozhodně bych nebyla proti. Ráda bych potkala holky z mých spřátelených blogů, beru je jako kamarádky. S Domi (the-power-of-beauty.blog.cz) chodím do školy. Spíš potkávám náhodně blogerky v Praze, kde jsem jednou za čas. Dobrý nápad by bylo uspořádat nějaký sraz blogerů :)

Dalším mým oblíbeným tématem, na které se rád lidí ptám, je tetování. Mezi blogery najdeme jak ty, kteří mu bezmezně propadli (třeba lady-mushroom.blog.cz), tak ty z opačného konce názorového spektra (např. autor blogu navzdysam.blog.cz tetování u dívek rezolutně odmítá a považuje ho dokonce za "zohavení" :-). Jaký máš názor na tetování ty a chtěla bys ho?

Mně se tetování líbí, ale nechápu, proč se lidi tetují různými kytkami, nebo pro ně absolutně cizími tématy. Až něco zažiju a bude to pro mě v životě důležité, tak až potom bych si něco malého vytetovala na místo, které by se dalo lehce schovat pod oblečení. Nechci tetování litovat. Přeci jen odstranění není žádná sranda :D

Je nějaké trendy slovo nebo slovní spojení, na které jsi alergická?

Na všechny. Selfie, YOLO, swag, to prostě není nic pro mě :D.

Před časem jsem napsal hejt na Instagram, že to je appka, kde lidé sdílí nesnesitelně banální fotky nebo se vytahují jeden před druhým, co si kdo koupil. Ty máš Instáč ráda, tak pojď do mě a zkus mě přesvědčit, že má i svá pozitiva :)

Mám Instagram ráda, tvůj hejt jsem nečetla, ale názor ti rozhodně brát nebudu :D Nejspíš máš pravdu, ale kdybys měl Instagram, tak bys to možná pochopil, že na něm zas tak špatného nic není.

Převálcuje podle tebe Instagram v blízké budoucnosti v popularitě blogy i Facebook? Co má podle tebe nejvíc budoucnost - blogy, Instagram, Facebook, YouTube, nebo ještě něco jiného?

No já si už všimla, že jsou "blogerky", které nemají žádnou webovou stránku, ale jen fotí na Instagram, co si koupily a jedly, kde byly nebo co ten den dělaly. Většinou mají hodně followerů a mají i hodně spoluprací, což nechápu :D Doufám, že nic nepřeválcuje blogy, protože už na to má našlápnuto YouTube.
Prozradíš, kolik máš přátel na Facebooku a přidáváš si každého, nebo jen lidi, které znáš osobně?

Asi před týdnem jsem si smazala z Facebooku skoro 200 přátel, bylo jich moc a odstranila jsem si lidi, kteří mě nezdraví, nepíšou mi, nebo je prostě neznám. Momentálně mám kolem 600 přátel. Už si přidávám jen známé, nic kromě úvodních fotek nemám veřejné a rozhodně si dnes už nikoho cizího nepřidám. Když mi bylo asi 13, tak byl hrozný hit mít na Facebooku 1000 přátel. Hrůza :D

Tvůj blog jsem kdysi objevil tak, že ses krátce po jeho založení (listopad 2014) přihlásila do naší soutěže o nejlepší vlog. Několik tvých vlogů vyšlo i na Krásná.cz a vždy se mi líbily, teď jsem ale zjistil, že jsi všechna svá videa na YouTube kompletně smazala. Co se stalo, narazila jsi na nějaké hejtry, nebo jsi jen rezignovala na dráhu slavné youtuberky? :)

Ano, tu soutěž si pamatuji, dělala jsem na ni i unboxing výhry. Na Krásná.cz je pořád najdete v mé rubrice, nejsou ale všechny, které byly i na Youtube. Hejtři samozřejmě byli, ale spíš jsem nechtěla být "youtuberka". Trochu mě to mrzí, protože mě to bavilo, ale blogování je pro mě daleko důležitější.

Když jsem zmínil Krásnou.cz, v létě jsi pro ni napsala super článek o domácím cvičení (článek měl velmi dobou odezvu, navzdory vtipnému detailu, že na webu vyšel v době, kdy byla největší letní horka, neboli doba, kdy to poslední, co člověk chce, je se doma ještě víc zpotit nějakým cvičením :) Vážně takto cvičíš sama doma místo fitka? :) A kdy nám zase něco napíšeš? :)

Já měla hroznou radost, protože to je zatím můj jediný článek na krásné.cz a za krátkou dobu má přes 150 likes ! :D Cvičila jsem takto od dubna až do srpna, momentálně na to nemám vůbec čas a už vůbec ne náladu, kdy přijdu ze školy a jsem unavená. Každý den bohužel něco mám a na cvičení mi vůbec nezbyl čas. Teď jsem posílala jeden článek, ale asi se nelíbil, protože už je to dlouho a na krásné.cz pořád není :)

Jedno z témat, které blogery hodně polarizuje, jsou uprchlíci a současná migrační krize. Co si o tom myslíš ty?

Já se k tomu nechci moc vyjadřovat, protože je to hrozné. Jediné, co k tomu můžu říct, je začít něco dělat. Měli bychom se sebrat a něco udělat, protože spoléhat se na politiku, už víme, že nemá cenu.

Máš nějaké oblíbené blogy a kolik?

Mou nejoblíbenější blogerkou je Mia z kissbook.cz, potom Lenka z thesaladbyleni.cz, a úplně nejvíc holky z A Cup Of Style. To jsou takové mé blogerské vzory.

Měl by podle tebe každý blog obsahovat fotku jeho autora?

Je na autorovi, jestli se ukáže, když je jeho blog třeba anonymní. Já v menu svou fotku mám, líbí se mi s ní blog víc. Jsem ráda, když má autor na blogu svou fotku, protože si ho hned dokážu představit. Je zvláštní číst blog, o jehož autorovi nic nevím.

Před časem vzbudil na blogu nebývale kladné přijetí článek jedné blogerky, která psala otevřeně o své menstruaci (asi proto, že většina uživatelů Blog.cz je ženského pohlaví). Setkal jsem se však i s opačným názorem, že ten článek je "sračka, protože utápět se v něčem, co máš každý měsíc několik dní 50 let, je hodně promrhanej čas"). Co si o tom článku myslíš ty? Měly by podle tebe existovat nějaké hranice toho, o čem by blogeři psát neměli?

Haha, to ani nevím :D - Ale moc se mi líbí teta Irma. Protože ji chápu, proti článku nic nemám a naopak ji obdivuji, že se nestyděla článek zveřejnit. Já napsala takových článků, které jsem nikdy nezveřejnila, protože jsem se bála odezvy :D Rozhodně hranice jsou, ale je na čtenářích, zda to budou podporovat a číst.

Co bys dělala, kdyby ti někdo nabídl hodně peněz za to, abys příznivě napsala o něčem, co se ti přitom nelíbí?

Hodně zajímavá otázka, protože se mi teď stává, že mi za spolupráce nabízejí i peníze, které ale odmítám. Proto by mě ani nenapadlo, vzít v téhle situaci peníze. Nechci, aby z mého blogu byla nějaká komerční stránka. A taky nechci, aby si ostatní mysleli, že bloguji jen kvůli penězům. Miluji psaní.

Navzdory nízkému věku mi přijde, že jsi hodně ambiciózní blogerka. Přemýšlela jsi už někdy, jestli by ses tak chtěla jednou živit? Víš o tom, že i u nás už jsou blogerky a youtuberky, které internet živí a kterým vydělává deseti až statisíce měsíčně? Chtěla bys jednou patřit mezi ně?

Mým blogerským snem je být členkou elite bloggers, ale o tom se mi opravdu jen může zdát. Živit bych se tím chtěla jen v případě, že bych byla opravdu dobrá a mělo by to budoucnost. Jinak bych chtěla mít normální práci, nejlépe na kriminálním oddělení v laboratoři.

Jak bys závěrem pozvala čtenáře na svůj blog?

Můj blog je pro všechny, které baví spíš téma krása a móda, i když na mém blogu naleznete i jiné články.
Navštivte blog zpovídané blogerky na adrese borntobebeautiful.blog.cz

 

35 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kaččííí Kaččííí | 4. října 2015 v 8:37

Super rozhovor. :-) Určitě se na blog podívám. :-) Bylo by super uspořádat nějaký sraz blogerů a blogerek. :-)

2 Bety Bety | Web | 4. října 2015 v 9:34

Moc hezký a zajímavý rozhovor! :-)

3 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 4. října 2015 v 9:51

Blog této slečny jsem doposud neznala, avšak můj šálek čaje to nebude. Ale rozhovor se velmi dobře četl, slečna působí sympaticky, mile a nenuceně. A velmi oceňuji obnovený výběr otázek, které přímo pasují "na tělo" zpovídaného blogera, hned to nabere lepší směr. :-)

4 Amazonka Amazonka | Web | 4. října 2015 v 16:31

Co je špatného na tetování s kytkama?

5 Radim Nytl Radim Nytl | 4. října 2015 v 17:46

Potěšující fakt, že zde vidím fotografii, kterou jsme vytvořili na dlážděné cestě. Děkuji. Jsi talentované děvče.

6 Bels Bels | E-mail | Web | 4. října 2015 v 19:19

Blog na pohled milý a příjemný. Blogerka má dobře našlápnuto, jen mám osobně takový pocit, že ty lifestylové blogy sou prostě všechny stejné. Že pokud se o tyhle věci zajímám, stačí sledovat tak jeden dva a bohatě to stačí, protože všude jinde stejně najdu téměř to samé. :-)

7 Illumináti Illumináti | Web | 4. října 2015 v 19:43

such rozhovor
                         wow
  much Zaninka
                     very fashion
         8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. října 2015 v 23:18

Je dobré, když se 15letá dívka o něco zajímá a má sny a plány. Jsem asi ze staré školy, ale v patnácti letech by mne ani nenapadlo- kromě příležitosti,  kdy jsem třeba hrála divadlo- se namalovat. Až od 18 let jsem si natírala rtěnkou rty,  spíš kvůli promaštění, což dělám dosud. Možná je to typem člověka, ale Žaninka se mi zdá dost výrazný typ.S tím líčením: čím víc si toho na sebe někdo plpe, pleť nedýchá  a mládí je přece krásné samo o sobě, na co barvičky? ;-)  :-)

9 Fibian Fibian | Web | 4. října 2015 v 23:38

[8]: Divím se Vám, že se nad tím v dnešní době pozastavujete :) Holky se začínají líčit od základky už dobrejch dvacet let (ne-li víc) :D

10 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. října 2015 v 0:36

[9]:To vím, ale  je to docela škoda. Jsou si pak dost podobné, nevynikne přirozená krása. Pokud je potřeba nějaká úprava obličeje- tak spíš na společenské události, ale do školy? Proč? Pro lepší osobní pocit, zvýraznění podoby - možná. Ty přeumělkované panenky pokud si pamatuji ani moc kluky nepřitahovaly, tam šlo spíš o přirozené chování, úsměv, slušnost. Krása není všechno, spíš určitý vkus. ;-)

11 glamour-vanessa glamour-vanessa | Web | 5. října 2015 v 0:53

Moc sympatická slečna, už se jdu kouknout na její blog :))

12 Sentencia Sentencia | Web | 5. října 2015 v 19:24

Podle fotek a některých odpovědí slečna vypadá sympaticky a mile, ale její blog mě neoslovil. Přijde mi, že podobných stránek je teď na každém rohu dvacetdva a půl a všechny jsou vesměs stejné. Věřím ale, že svoje čtenáře si najde. Jestli to bude na fronty o společné selfie, jak píše v úvodu Standa, nevím, ale kdo ví? Sebevědomí a ambice na to Zaninkaa má, třeba překvapí ;)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama