Rozhovor: Cherrybumbum

28. září 2015 v 11:00 | Standa |  Rozhovory
Jednou z věcí, která mě na těchto rozhovorech baví, je ta výjimečná příležitost, kterou člověku dají. Příležitost lépe poznat někoho, kdo byl až dosud jen anomyním blogerem schovaným za jednou z mnoha přezdívek a avatarů. V tomto případě to bylo poznání skutečně příjemné, protože dozvědět se něco o téhle chytré mladé slečně, která u nás má blog přes dva roky, stálo za to. Čtěte rozhovor s blogerkou Andreou, která na blogu vystupuje pod přezdívkou Cherrybumbum.


Kolik ti je a odkud jsi?

Je mi 20 let a pocházím z Litoměřic.

Jak jsi přišla na svou přezdívku?

Moje blogová přezdívka je takovou připomínkou mého pubertálního já. Tenkrát jsem si při vytváření vlastního osobního blogu chtěla vytvořit nějakou "superultrakrutopřísnou" přezdívku (bylo mi 15), ale neměla jsem vlastně vůbec žádný nápad.

V té době jsem hodně poslouchala německou skupinu Cinema Bizarre a byla velkou fanynkou jejich bubeníka Shina. Ten na svým Twitteru používal nick "Cherry Boom Boom" (nebo alespoň myslím, že se to tak psalo), a tak jsem si ho trochu upravila a začala používat. Později jsem zjistila, že je to vlastně pseudonym jednoho producenta, který psal písničky třeba zpěvačce Lady Gaga, takže to byla vlastně taková dvojitá krádež.

Občas tedy říkám, že přezdívka je to jediné, co jsem si na blogu nevymyslela sama.

Co je podle tebe tvoje silná stránka?

Pravděpodobně cílevědomost. Občas to tedy není příliš vidět, ale je to tak.

Co na sobě naopak nemáš ráda?

Jsem hrozný nervák. :D To na sobě hrozně nenávidím, protože se občas vztekám kvůli maličkostem, které by se daly řešit v klidu, a pak se cítím akorát hodně trapně. A taky pořád chodím pozdě, což na mně nenávidí hlavně můj přítel. :D

Ty máš hodně ráda jorkšíry.

Podle mě je pro každého nejlepším psem na světě ten jeho. Pro mě jsou to naši dva yorkšíráci, ale kdybych měla yorkšíráky a třeba dogu (což mít nebudu, protože se velkých psů bojím), tak budou nejlepšími psy na světě dogy i yorkšíři.

Někdo tyhle pejsky považuje za příbuzné veverek nebo parodii na psy, ale já je mám opravdu ráda. Je sice pravdou, že to není zrovna dvakrát inteligentní plemeno, ale jsou hraví, hodní, rádi se mazlí, a hlavně, ačkoliv s námi doma žijí dva psi, nejsou nikde žádné chlupy. To ocení hlavně můj mladší bráška, který je alergik. To byl také důvod, proč jsme se tenkrát rozhodli koupit zrovna yorkšíra.

Tvůj blog má za sebou 2,5 roku existence. Vnímáš tam nějakou změnu, kterou za tu dobu prošel? Změnila ses i ty sama?

Samozřejmě sleduji, jak se za těch 2,5 roku mé tvorby mění jak styl psaní, tak věci, o kterých píšu. Myslím si dokonce, že se teď i míň bojím napsat, co si vlastně myslím. Na začátku jsem neustále přemýšlela nad tím, jestli svým názorem náhodou někoho neurazím, ale pak mi došlo, že kdybych se pořád bála se ozvat, tak bych se v životě nikam pořádně nedostala. A vidím, že se to vyplácí - lidi píší komentáře, jak se jim články líbí, nebo naopak si sednou a diskutují o tom, proč všechny ty věci vidí jinak. Občas se samozřejmě najde nějaký ten hater, který čte mezi řádky věci, které tam vlastně nejsou, a pak nadává, ale nad takovými většinou jen mávnu rukou.
Sleduje tvůj blog tvůj přítel, nebo to má zakázané? :)

Popravdě - já jsem ani nevěděla, že ví o mém blogu. Jednou jsem hledala něco na jeho počítači, a když jsem něco naťukala do vyhledávače, tak mi to nabídlo moji blogovou adresu jako jednu z naposledy navštívených stránek. Tak tenkrát kápnul božskou, že si tam občas něco přečte, a mně to vlastně ani nevadí. Je to vlastně celkem taková úleva, že před ním nemusím nic tajit, a že má pro můj koníček pochopení.

Na tvém blogu se mi líbí tvůj čuch na super témata: jenom letos jsem u tebe četl hned několik skvělých článků: Moderní matky jsou prostě…, Co bych si nikdy nenechala vytetovat, Jak jsem našla (a vrátila) peněženku, Vychrtlá vs Obézní - co z toho je opravdu "krásné"?, Jsem asi hodně špatně vychovaná, Zrušme romantické slaďárny - dělají z nás naivky!, Typologie kluků, "Slečno, pročpak se neusmíváte?", Nezávidím, jen se mi to nelíbí, Ženy patří jen k plotně a muži??, Debilní kecy okolí, když hubneme, Proč mě netrápí, že jsem blondýna, Jak přežít Valentýna ve zdraví. Tvůj blog má díky tomu podle mě šanci oslovit i čtenáře, kteří se nezajímají o klasické beauty / fashion články, které u tebe také najdeme. Jak to u tebe chodí s nápady na témata - nosíš dlouho v hlavě témata, o kterých bys chtěla napsat, nebo tě něco vždycky spontánně napadne a jdeš to hned hodit na blog?

Jak kdy. Ale vždycky je na začátku nějaká story nebo třeba i věta, která mě nutí se zamyslet nad daným tématem. A jelikož jsem člověk přemýšlivý, tak nad tím bloumám tak dlouho, až si pak jednoduše sednu k počítači a ze všeho se vypíšu. A na blogování je super to, že má člověk nějakou tu zpětnou vazbu, kdy mu můžou ostatní říct, co si o tom myslí oni, což je opravdu věc, kterou často potřebuji - slyšet nějaký pořádný názor ostatních. Ať už řešíte, proč vás okolí považuje za blbou jenom kvůli barvě vlasů, nebo jak je otravné 50x za večer slyšet, proč se neusmívám.

Ty se kamarádíš s Domčou Novákovou. Co sis myslela o tom, když pro Krásnou začala točit seriál "Domi ve velkoměstě", který všichni na Blogu nebývale vyhejtovali?

Já nějak nevím, jestli to nazvat kamaráděním. :) Občas zajdu k ní na blog, něco si tam přečtu, zasměju se některým jejím historkám, které tam píše. A před měsícem jsem jí na Facebooku popřála k svátku. :D Jinak jí beru spíš jako velmi zajímavou blogerku, která má opravdu spoustu nápadů a ví, jak je využít. Přijde mi také jako takový ten správně nadšený člověk, který šíří kolem sebe pozitivní energii, což bych někdy chtěla také umět.

Co se týče těch jejích vlogů "Domi ve velkoměstě", tak si osobně myslím, že na začátku byl dobrý nápad, ale zkrátka byl zpracován jinak, než by si lidé představovali. V těch diskuzích jsme se shodli, že jsme čekali třeba nějaké vtipné story ze života v Praze, nebo videodeníček "vyděšené" maloměšťačky ("Proboha, dnes mě málem porazila tramvaj, když jsem vyrazila na noční návštěvu do Mekáče. Asi se budu muset vrátit ke starým dobrým nočním návštěvám ledničky - je to blízko a cesta k ní je bezpečná." - Ok, vlastně už sama chápu, že vymyslet něco vtipného je dřina). Ale kdo ví, třeba Domča natočí něco, co se naopak bude všem líbit.

Běžný kluk podle mě vůbec nemá představu, kolik kosmetických přípravků holky používají :) Mohla bys především mužským čtenářům tohoto rozhovoru alespoň naznačit, bez jakých oblíbených produktů každá správná moderní dívka nemůže být?

I když se třeba nelíčí, měla by doma mít: deodorant, krém na obličej, tělo a ruce, alespoň jednu voňavku, šampón, kondicioner, gel na intimní hygienu, a pak nějaké ty přípravky na péči o pleť - tonikum, pleťovou masku a možná nějaký čistící gel. Někomu to může přijít "moc" nebo naopak "málo", ale to už záleží na preferencích. Přece jenom - já těmhle věcem, i když jsem holka, taky moc nerozumím.

Už dlouhé roky pořád čtu (ale moc tomu nevěřím) o tom, že nejmladší generace vůbec nesledují televizi, protože místo ní koukají na YouTube. Jak je to u tebe?

Přiznám se, že na televizi příliš nekoukám, protože mě to moc nebaví, nebo tam často nedávají nic, co by mě přinutilo si k ní sednout. Když už mám náladu se na něco podívat, tak koukám na seriály online, v oblibě mám třeba Mentalistu nebo Futuramu. A co se týče YouTube, tak ten používám jen jako hudební kulisu - videa Youtuberů příliš nesleduji, zatím jsem nenašla nějakého, který by mě natolik zaujal, abych ho musela sledovat pravidelně. Takže je to vlastně úplně ten samý případ, jako s televizí.

Taky se poslední dobou pořád píše o tom, jak nás všichni na internetu sledují a jak mizí naše soukromí. Co si o tom myslíš ty, máš strach o své soukromí a znepokojuje tě třeba Facebook nebo Google tím, co všechno o nás ví?

Myslím, že Facebook nebo Google toho o nás ví tolik, kolik jim toho o sobě prozradíme. Takže i když sociální sítě užívám velice často, tak jsou věci, které si nechávám pro sebe. To znamená, že nějakou tu dávku soukromí si pořád nechávám pro sebe.

Kdybys mohla čistě podle sebe navrhnout ideální soutěž, které by ses ráda zúčastnila (ať už na Blog.cz nebo na Krásná.cz), jak by taková soutěž vypadala?

Tak hlavně by se mi líbila soutěž, kde bude o vítězi rozhodovat porota. Protože, ačkoliv je to smutné, tak často vidím, jak nějakou soutěž vyhrávají hlavně ti, kteří mají za sebou armádu kamarádů a obdivovatelů, kterým nedělá problém celý den sedět u počítače nebo zírat do smartphonu, ťukat hlasy a pak spamovat ostatní, aby také hlasovali pro toho jednoho konkrétního člověka. Pak ti, kteří by si vítězství opravdu zasloužili, nemají šanci, protože za sebou zkrátka nemají takový fanclub.

A osobně mám ráda soutěže, kde může člověk ukázat svůj talent nebo fantazii a zároveň tak vytvořit nějaký projekt nebo vizi, který by měl šanci něco změnit, vytvořit, takže by bylo fajn, kdyby se i v budoucnu soutěže ubíraly tímto směrem.
Bylo mi líto, když jsi neuspěla v loňském ročníku soutěže Miss Blog.cz, protože jsem ti fandil. Pamatuješ se ještě, jak jsi tehdy nesla svůj neúspěch? Bylo to důvodem, proč jsi se letos už do nového ročníku Miss Blog.cz nepřihlásila?

Do Miss Blog.cz jsem se tenkrát přihlásila spíš ze zvědavosti. Když jsem totiž viděla všechny ty kritické komentáře ostatních na adresu soutěžících, tak mě napadlo: "Co by si asi říkali o mně? Jak na ostatní působím?" A tak jsem se přihlásila - a zjistila, že jsem sympatická, celkem i přirozená, vypadám mile, ale taky moc obyčejná. Takže jsem se vlastně nic nedověděla. :D

A letos jsem se do Miss nepřihlásila, protože mi přišlo divné se dvakrát hlásit do jedné soutěže, takže jsem dala prostor ostatním dívkám, které třeba loni váhaly.

Co posloucháš za hudbu?

Nemám nějaký určitý vyhrazený styl. Ráda ale poslouchám třeba Majka Spirita, jehož texty jsou pravdivé a nutí mě nad některými věcmi přemýšlet. Pak si ráda poslechnu třeba Adama Lamberta, Justina Timberlaka, Rihannu, velkým oblíbencem je i Ed Sheeran. A z té elektronické hudby mám ráda Skrillexe, NERVO, Dada Life nebo Avicii. Ale tohle všechno je jen zlomek z toho, co vlastně poslouchám.

Jaká je tvoje oblíbená barva?

Mám ráda růžovou, černou a fialovou.

Jaké jsi znamení? Čteš si ráda horoskop?

Znamením jsem Býk. A horoskopy si občas přečtu, ale většinou starší, kdy zpětně přemýšlím, jestli se něco z toho opravdu splnilo, nebo ne. Příliš na ně ale nevěřím, jestli se má něco stát, tak proto, že se to stát mělo, ne proto, že to psali někde na poslední stránce magazínu pro ženy.

Kam ses podívala letos v létě a jak jsi ho strávila?

Letos mě a přítele vzali naši na 2. poslední společnou dovolenou do Chorvatska. Ta první byla totiž loni, když jsme jeli do Maďarska. Pak jsme byli dvakrát za přítelovými kamarády v Liberci, a jinak jsem léto trávila spíš odpočinkově nebo jsem trávila čas na brigádě.

Moje oblíbené téma, o kterém poslední dobou rád píšu, je setkávání se naživo s lidmi z internetu. Máš s tím nějaké zkušenosti a chtěla by ses vidět třeba s někým z Blog.cz nebo z jiné stránky?

Zatím jsem se osobně takhle s nikým nesetkala. Ale myslím, že nějaké osobní setkání s oblíbeným blogerem by nemuselo být špatné. Kdo ví, třeba jednou zavítám na nějaký blogerský sraz a se všemi se tam potkám. :)

Dalším mým oblíbeným tématem, na které se rád lidí ptám, je tetování. Mezi blogery najdeme jak ty, kteří mu bezmezně propadli (třeba lady-mushroom.blog.cz), tak ty z opačného konce názorového spektra (např. autor blogu navzdysam.blog.cz tetování u dívek rezolutně odmítá a považuje ho dokonce za "zohavení" :-). Jaký máš názor na tetování ty a chtěla bys ho, eventuálně máš nějaké?

Popravdě, asi už jsem vyrůstala v takové době a prostředí, že mi nějaké tetování, piercingy nebo třeba modré vlasy, nepřipadají ani trochu divné. Osobně žádné tetování nemám, hlavně proto, že jsem se ještě nerozhodla, co bych si na tělo nechala zvěčnit. Takže ano, chtěla bych jednou nějaké.
Je nějaké trendy slovo nebo slovní spojení, na které jsi alergická?

"Cajk". Je to sice starší záležitost, ale dost otravná.

Před časem jsem napsal hejt na Instagram, že to je appka, kde lidé sdílí nesnesitelně banální fotky nebo se vytahují jeden před druhým, co si kdo koupil. Ty máš Instáč ráda, tak pojď do mě a zkus mě přesvědčit, že má i svá pozitiva :)

No vidíš, a já tam zase furt házím naše yorkšíráky. :) Instagram je taková ta sociální síť, která je dobrá jen, když sleduješ ty správné lidi. Když tam budu mít jen takové, kteří si každý den akorát fotí svůj nahý zadek v zrcadle, co si koupili nebo co snědli, tak je jasné, že to příliš velkou kvalitu mít nebude, a taky pak nebudu mít důvod na takovou sociální síť chodit. Je dobré nesledovat každého jen proto, abych měla víc obdivovatelů, ale jen ty, kteří fotí něco zajímavého nebo mně blízkého. Proto mezi lidmi, které sleduji, mám hodně například mé oblíbené interprety, lidi, kteří rádi cestují, ale i milovníky pejsků a dobrého jídla. Opravdu mě totiž nezajímá, že si nějaká Alenka z Dolní Lhoty koupila nové oční stíny, se kterými se musela 20x vyfotit.

Převálcuje podle tebe Instagram v blízké budoucnosti v popularitě blogy i Facebook? Co má podle tebe nejvíc budoucnost - blogy, Instagram, Facebook, YouTube, nebo ještě něco jiného?

Instagram je sice super věc, ale nenabízí jednu velmi podstatnou věc - ukázat svůj názor, nebo sdělit něco ostatním. To nabízí právě Facebook, blogy, ale i YouTube. Lidi totiž nechtějí na věci jenom tak koukat, oni se k nim chtějí i vyjádřit. A je jedno, jestli o tom natočí nějaký vlog, napíší status, komentář, nebo článek. Pořád je to způsob, jak říct něco světu.

Prozradíš, kolik máš přátel na Facebooku a přidáváš si každého, nebo jen lidi, které znáš osobně?

K dnešnímu dni mám na Facebooku 279 přátel. A každého si rozhodně nepřidávám, tohle období mám už, naštěstí, za sebou. Teď si přidávám jen lidi, které znám.

Neláká tě zkusit natočit nějaký vlog?

Jasně že láká. Ale takové věci může točit jen člověk, který umí mluvit bez jediné chybičky, což já se svým ráčkováním nejsem. Sice mi okolí tvrdí, že to zase tak hrozné není, ale z Natalie Sadness si tenkrát národ také dělal srandu proto, že měla hlas jako Šmoulinka.

Jedno z témat, které blogery hodně polarizuje, jsou uprchlíci a současná migrační krize. Co si o tom myslíš ty?

Tohle je hrozně těžké, utvořit si na to nějaký názor. Na jednu stranu asi není dobře, že Evropu a náš stát zaplaví vlna lidí, kteří mají jiné kulturní, náboženské, ale i životní návyky, protože to v budoucnu vyvolá opravdu hrozně moc konfliktů. Na druhou stranu se zase vžít do situace někoho, kdo utíká ze země, kde se válčí, je pro někoho kdo to nezažil, těžké. Já sama jsem si na to názor prostě ještě neudělala, a jakékoliv diskuzi na toto téma se zatím vyhýbám.

Máš nějaké oblíbené blogy a kolik?

Mám určitě několik oblíbených blogů, jejichž počet nevím přesně. Některé mám sice přidané u sebe na blogu v sekci Oblíbené (12 blogů), ale rozhodně to není konečné číslo. Ráda si přečtu články Hogrety, Kerr Knock, nebo jsem nedávno přišla na chuť článkům na blogu Deníček moderního fotra.

Měl by podle tebe každý blog obsahovat fotku jeho autora?

K čemu? Podle mě není důležité, jestli vím, jak autor daného blogu vypadá. Nijak to neovlivňuje kvalitu jeho tvorby. Dát na blog svojí fotografii chce jistou dávku odvahy a zároveň také díky ní nemůže člověk na blog dát všechno, co má zrovna na srdci. Takže v jistých ohledech je to bez fotografie vlastně lepší.

Před časem vzbudil na blogu nebývale kladné přijetí článek jedné blogerky, která psala otevřeně o své menstruaci (asi proto, že většina uživatelů Blog.cz je ženského pohlaví). Setkal jsem se však i s opačným názorem, že ten článek je "sračka, protože utápět se v něčem, co máš každý měsíc několik dní 50 let, je hodně promrhanej čas"). Co si o tom článku myslíš ty? Měly by podle tebe existovat nějaké hranice toho, o čem by blogeři psát neměli?

Mě ten článek upřímně hrozně moc pobavil, protože přesně popisuje pocity nás holek, když to na nás přijde. Kolikrát jsem v duchu nadávala našim, proč se tenkrát víc nesnažili, že ze mě mohl být David a měla bych klid. Ale to bych asi zase řešila jiné starosti. :)

Co se týče hranic, o čem psát nebo nepsat, tak to si podle mě musí určit každý bloger sám. Když to autor tak cítí a nehraničí to s nějakým protiprávním jednáním, tak proč ne.

Co bys dělala, kdyby ti někdo nabídl hodně peněz za to, abys příznivě napsala o něčem, co se ti přitom nelíbí?

Na takové věci bych asi neměla povahu. Vychválit něco, co se mi nelíbí nebo co mě nějak neoslovilo, to není můj šálek kávy, i kdybych za to měla dostat balík peněz. To si ty peníze raději vydřu prací. Navíc, co si myslet o někom, kdo platí ostatním za to, aby o jeho produktech psali jen v superlativech?

Jak bys závěrem pozvala čtenáře na svůj blog?

Pokud Vás tento rozhovor neunudil k smrti, tak budu moc ráda, když zavítáte na můj blog. Nenajdete zde typicky dívčí články, protože těmhle věcem příliš nerozumím, takže i mužská část čtenářů si jistě přijde na své. :)
Navštivte blog zpovídané blogerky na adrese cherrybumbum.blog.cz

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bels Bels | E-mail | Web | 28. září 2015 v 11:43

Cherrybumbum znám a už jsem četla pár článků. Musím říct, že slečna má opravdu čuch na témata, z nichž by se dalo ledacos vyždímat. Ale ještě to prostě neumí, nebo aspoň já mám ten pocit pokaždé, když se začtu. Že by to mohlo být napsané prostě mnohem lépe. Ale na druhou stranu kolem sebe vidím lidi, co druhé rádi podceňují, takže uvidíme - 2,5 roku je pořád doba docela krátká a až bude blog starý 5 let, Cherrybumbum bude nejspíš psát úplně jinak a pravděpodobně mnohem lepe  :-)

2 hedd hedd | Web | 28. září 2015 v 11:54

Díky za tip, zajdu na její blog, vypadá vcelku sympaticky. :-)

3 Illumináti Illumináti | Web | 28. září 2015 v 13:22

wow
              such rozhovor
    very cherrybum
                             so 2.5 roku existence
                      8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

4 Amazonka Amazonka | Web | 28. září 2015 v 14:47

Přezdívka Cherrybumbum mi hrozně něco říká, takže jsem o této slečně musela už určitě slyšet (respektive vidět), ale zřejmě to teď bude poprvé, co zamířím na její blog, jelikož na mě působí velice sympaticky vzhledem i názory.

A ten článek o menstruaci si taky musím přečíst, jelikož mě to celkem zajímá (a též je mi velice sympatický, hehe.)

5 Nikol Grooving Nikol Grooving | Web | 28. září 2015 v 16:21

To jsem nečekala, že můj článek o tetě Irmě vzbudí takovou vlnu pozornosti :-D  :-)

6 Anchor Anchor | E-mail | Web | 28. září 2015 v 17:10

Ten šílený pocit, když máte blog skoro stejně starý jako někdo, o kom jste si mysleli, že ho má od dávnověku O_O :-D Moc hezký rozhovor, pokud budu někdy chtít mít psa, určitě budu uvažovat nad yorkšírem! :-)

7 JennM JennM | E-mail | Web | 29. září 2015 v 11:31

Velmi sympatická slečna.:-)

8 Kerr Kerr | Web | 29. září 2015 v 19:45

Jee, Cherrybumbum je skvělá blogerka, která prostě patří mezi elitu :) Kdo jí nezná, o hodně přichází! :)

9 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 1. října 2015 v 13:50

Slečna působí velmi sympaticky a že to má v hlavě srovnané. Jistě bychom si spolu rozuměli. :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama