Rozhovor: Userka

24. července 2015 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Blog má už tři roky, ale do širšího povědomí čtenářů se dostala až letos v lednu, kdy se jeden její článek objevil na úvodní stránce Blog.cz. Když s překvapením zjistila, že se jí na blogu objevila v průběhu jednoho dne záplava komentářů, reagovala na to slovy, která si pamatuji doteď: "Kde jste se tady všichni najednou vzali?!" A tak se zrodil fenomén Userky, která od té doby pravidelně komentuje většinu článků, které se na HP Blog.cz objeví (snad aby "napravila" to, že si tehdy nevšimla, že tam visí sama :) Přečtěte si, jak odpověděla na naše zvídavé otázky.


Jak by ses popsala jednou větou?

Jsem empatická, ohleduplná, pozitivní, puntičkářská a věčně nadržená, češtinu a vousy milující grammar nazi.

Jak vyslovuješ svoji přezdívku? Tak jak se píše [userka], nebo s anglickou výslovností [jůzrka]? Jak tě taková přezdívka vůbec napadla - mělo to být spojení anglického "user" a českého "uživatelka"?

Sama sebe bych vyslovila s nádechem češtiny: [jůzerka]. Napadlo mě to jednoduše tak, že jsem netušila, jak blog pojmenovat. Ze začátku jsem neměla přesnou představu, o čem budu psát, a tak jsem v názvu nechtěla nic tematického. Chtělo se po mně "username", což už k "userce" nebylo daleko. Postupem času se ukázalo, že česká verze výslovnosti není to pravé ořechové, Malkiel mě kvůli tomu vysloveně šikanuje ( :) ), King Rucola ale založil blog na mou počest s názvem "useruz", takže bych neměnila. Líbí se mi ta údernost. Tak trochu si zakládám na tom, že se píšu s malým "u" na začátku. Už jsem ale blogery přestala opravovat, protože jsem jim vděčná za to, že mě vůbec někde zmiňujou.

Kdybys měla možnost vybrat si superschopnost, jaká by to byla? A proč?

Někdy je pro mě neúnosné to, kolik zla na světě je. Chtěla bych to změnit. A ano, jsem neskutečně naivní a dětinská.

Máš nějaké zvíře?

Už jenom v srdci a vzpomínkách.

Máš nějaké oblíbené blogery, které pravidelně sleduješ? (a kolik?)

Spoustu. Obvykle mám otevřených zhruba třicet záložek s novými články blogerů, které sleduji, a postupně se těmi texty prokousávám. Poslední dobou jsem pár blogů přečetla od začátku do konce, na dalších ještě pracuju a zbytek čtu tak, jak přicházejí nové články. Přiznám se, že někdy mě to které téma ani nezajímá, ale z úcty k autorovi/autorce si jeho slova přečtu a okomentuju. A jsem vděčná, když mi to oplácejí. A právě u mě v komentářích se dá snadno zjistit, koho pravidelně čtu.

Jaké blogy se ti naopak nelíbí?

Asi jsem si žádný, který by se mi vysloveně nelíbil, nezapamatovala. Chodím jenom tam, kde je mi dobře. Obecně by se mi samozřejmě nelíbily blogy plné nenávisti, přetvářky, zloby a ... reklamy.

Na blogu si pečlivě střežíš soukromí. Bylo by pro tebe vyzrazení tvé identity, respektive spojení tvého blogu s tvým jménem, důvodem pro zrušení blogu?

Nejspíš ano. Nedokážu si představit, že by si moji rodiče nebo zaměstnavatel přečetli, jak mi nedělá problém roztáhnout nohy, a co víc, jak si to užívám.

Tvůj blog je výrazně postaven na erotickém obsahu. Předurčuje to nějak pohlaví tvých čtenářů - čtou tě více muži než ženy?

Myslím, že je to u mě vyrovnané, ale moc statistiky nesleduju. Dokonce i soukromé zprávy mi přichází jak od žen, tak od mužů. Jakýkoli postřeh z obou stran barikády mě těší a pořád objevuju nové úhly pohledu.

Setkala ses někdy s otevřenou kritikou toho, že ženě nepřísluší psát takové články? Jak jsi na to reagovala?

Žádná kritika toho, že by psaní erotických článků nepříslušelo ženě, se nikdy nedostavila (nebo si to nepamatuju). Jednou jsem napsala článek s názvem Že prý jsem děvka, pod kterým se ukázalo, že mí čtenáři mě nijak nesoudí. Akorát při vzpomínkách z mého třináctiletého já se někteří trochu bouřili. Nezazlívám jim to.

Oblíbená výtka odpůrců blogů s erotickým obsahem zní: "Co když na takový blog přijde dítě?". Co si o tom myslíš?

V době internetu, kdy erotické texty jsou to nejmenší, co může dítě o sexu objevit, jsem zcela klidná a nemyslím si, že kazím morálku.

Přilákal tvůj blog už nějakého úchyláka, jehož komentáře byly přes čáru, nebo jsi s návštěvníky tvého blogu spokojená? Jak vypadá takový typický čtenář Userky?

Žádný úchylák se nedostavil, jsem z toho až trochu smutná. Typický čtenář se vůbec nedá popsat. Věkově mě navštěvují náctiletí, stejně jako sedmdesátníci. A myslím, že každý má jinou pohnutku, proč ke mně zavítal. Jak říká Čerf (pvapenik.blog.cz), pozorný čtenář v textu najde i to, nad čím se jiný nepozastaví. Dost často nad těmito jeho slovy přemýšlím, když píšu, a snažím se do textu vpravit něco navíc. Moc bych si přála, aby typický čtenář userky byl tím, kdo najde to "navíc" a vcítí se do mě.

Jaký článek z poslední doby se ti podle tebe povedl a chtěla bys ho doporučit?

Docela se mi líbí tři erotické povídky Dnes jsem chlap (ráno, odpoledne, večer). Dala jsem si na nich záležet a opravdu jsem se pokusila vcítit do ženy, která se najednou ocitne v mužském těle a nejde jí o nic jiného než o sex. A ještě zmíním krátký text, v němž jsem se snažila vtipně překvapit: Narvu si ho tam až na doraz.

Jak se stavíš k používání vulgarismů na blogu? Vadí ti, když tak někdo píše, je ti to jedno, nebo tak dokonce píšeš sama?

V erotických článcích se někdy uchýlím k tomu, že použiju vyloženě vulgární mluvu, ale myslím, že tam se to dá pochopit a schválit. Jinak se ale celoživotně snažím sprostým slovům vyhýbat, protože se mi takové vyjadřování nelíbí. Bohužel mi to dost často ujede. Někdy mám období, kdy si za každé sprosté slovo dávám facku. Když jsem na veřejnosti, samozřejmě to udělat nemůžu, a tak se mi to sčítá, abych si pak večer musela dát třeba deset facek najednou. A to už opravdu bolí a po pár dnech už se bojím říct i "blbec".

Blog máš 3 roky. Potkala ses za tu dobu někdy naživo s nějakým blogerem? (resp. chtěla bys?)

Znám naživo dva blogery, díky kterým vlastně na blogu jsem. Ráda bych poznala i další, ale bojím se, že bych jim zkazila iluze o userce. Ráda bych v jejich očích zůstala přesně taková, jakou si mě představují.

Komunita blogerů se vzpamatovává z nedávné tragické sebevraždy 24 leté blogerky, která se se světem rozloučila na svém blogu. Co si o tom myslíš?

Z toho, co vím, tu dívku naprosto chápu a dokážu si představit, proč pro ni byl její život bezvýchodnou situací. Doufám, že je jí líp, a těm, co ji mají na svědomí, hůř. Co mě ale vždycky dostane, jsou jedinci, kteří se v komentářích vyjadřují jako stvůry. Tahle všudypřítomná lidská zloba mě nepřestává udivovat.

Co ti dokáže zlepšit náladu?

Úplné maličkosti. Třeba když v rádiu v autě (jinde ho neposlouchám) hrajou pěknou písničku a já si můžu zpívat. Nebo když je někdo cizí laskavý a usměvavý. Těchhle drobností je nespočet. Pak mě samozřejmě těší i některé materiální věci, ale to je úplně odlišná potěcha.

Tvůj názor v jedné větě na následující témata:

  • kouření - Pro svého partnera udělám první i poslední :) Co se týče cigaret, tak ty smrdí, kuřáci smrdí, jejich oblečení smrdí, jejich ruce smrdí a člověk, který jim musí být na blízku, nakonec bohužel smrdí taky.
  • homosexualita - Ať si každý miluje, koho chce.
  • vegetariánství - Ať si každý jí, co chce; chápu soucit pro živé tvory.
  • pro ana blogy - Většina z holek, které se za "pro ana" považují, jsou psychicky nemocné a jejich rodiny by jim měly pomoci.
  • tetování - Slyšela jsem, že potetované lidi hrozně štve, když se jich ostatní na jejich tetování a jeho význam ptají, což je důvod, proč se na tyhle malůvky nikdy nebudu dívat s nadšením; podle mě, když už člověk vystavuje něco tak specifického na odiv, měl by být připraven o tom mluvit.
  • nevěra - Hrdě prohlašuju, že jsem nikdy nepodvedla svého partnera, ale jak jde čas, ztrácím kvůli svému nevěrnému okolí veškeré ideály, co se absolutní věrnosti ve vztahu týče.
  • Romové - Když jsem zhlédla Paterčata, Ptáčata a Třídu 8.A, měla jsem období, kdy jsem cítila, že rasista vůči Romům jsem; naštěstí to ale zase vyprchalo a opět můžu říct, že lidi jsou lidi, někteří zlí, někteří hodní, ale rozhodně jejich povahu neurčuje barva jejich kůže.
  • fastfoody - Nenavštěvuju, bojkotuju a trhá mi srdce, když tam vidím celé rodiny s malými dětmi, jak do sebe tláskají prasečiny a pak se válí v barevných plastových kuličkách.
  • Miloš Zeman - Aspoň je čemu se smát.
  • dabing, nebo titulky? - Rozhodně originální znění s titulky, čímž za ty české děkuju mnoha titulkářům.

Máš literární ambice? Chtěla bys jednou články ze svého blogu vydat jako knížku?

Určitě bych chtěla, aby se v policích v knihkupectvích prodávala moje kniha, ale z blogu by se do ní asi nic neuplatnilo. O pravopise toho bylo řečeno dost a stejně to lidi nezajímá. O sexu se dočtete kdekoli na síti. Úvahy nikoho nepobaví. Blog je prostě jenom blog.

Jaký je podle tebe smysl života?

Být šťastná a hrdá na to, kdo jsem.
Userka, autorka blogu userka.blog.cz

 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alka-fejetony Alka-fejetony | 24. července 2015 v 10:34

Přiložená fotka je geniální (což jistěže píšu proto, že detail očí mám jako foto někde na G+, nebo kde to... :-D
K erotice jsem se (míním na userky blogu)nepropracovala, já "jedu" po češtině...
Takže: díky za rozhovor, a to oběma.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 24. července 2015 v 13:54

Další grammar nácek vždycky zahřeje u srdce (i když já se svými velkými a malými písmeny asi nejsem tak úplně čistokrevnej) :D

3 :-) :-) | 24. července 2015 v 15:53

Já ti nevím, s českým nádechem jůzerka? :D A kde má být ten český nádech?  Když někde vidím tvůj komentář, čtu normálně userka... :-D Den je hned potom veselejší. (Bez urážky :-) )

4 mengano mengano | E-mail | Web | 24. července 2015 v 17:50

[3]: Pro mne je taky "userka" hezky pěkně česky :D

5 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 24. července 2015 v 18:47

Ale tak proč ne? Rozhopádně je to zajímavá osobnost. :-D

6 Sugr Sugr | E-mail | Web | 24. července 2015 v 19:03

Znám ji! A dlouho!
Je fajn! Mužské osazenstvo Blogu cz. dokáže patřičně svými erotickými články nažhavit, a nás ženy, které se k ní "nebojíme" chodit, úžasně vtáhnout do děje! ;-)
Zcela překapivě, vzhledem k tématu o kterém tak hezky píše, dokáže i výborně podat výuku českého jazyka. Nemá ráda chyby v textech u blogerů.
Poučí, ale neurazí! Prostě..., fajn děvče! :-)

7 surpan surpan | E-mail | Web | 24. července 2015 v 19:49

Příjemné počtení. Dnešní zpověď mi přijde povedená. A jdu si přečíst doporučené články :-D

8 Čerf Čerf | E-mail | Web | 24. července 2015 v 19:59

Userka (speciálně jsem si dal záležet, aby nick byl na začátku věty, a mohl tak dostat velké písmeno :-)) je blogerka, jejíž texty si rád chodím číst na její blog i na mnoho dalších blogů, které stíhá komentovat - k mé velké radosti včetně toho mého. Rozhovor pak potvrzuje, že je toho u ní velmi mnoho zdravého a jen špetka (a to ještě velmi příjemně pikantně) zkaženého :-). Navíc mám radost z jejího vztahu k češtině.

9 Miloš Miloš | Web | 24. července 2015 v 21:43

Userka je prima, pro mě největší objev posledního roku, nemyslím teď jen blog, ten jsem znal a oblíbil si už dřív, ale čím mě okouzlila, jsou její vtipné komentáře a nenucená diskuze, která je v blogovém světě málo vídaná.
I rozhovor se mně líbí a ten kousek obličeje a oči také :)

Stando, nemohl byste už odemknout dveře AK, userka by byla ideálním přírůstkem.

10 Egoped Egoped | E-mail | Web | 25. července 2015 v 0:05

"(nebo si to nepamatuju)" - tohle přesně sedí na čerfovo "pozorný čtenář v textu najde i to, nad čím se jiný nepozastaví" :)

Tak to by všichni tvoji čtenáři měli poděkovat těm dvěma lidem, díky kterým blog vlastně máš!

11 userka userka | E-mail | Web | 25. července 2015 v 0:39

[10]: Ano, ano, jsi velice pozorný čtenář, po kterém toužím o:)
Mí nejlepší čtenáři vědí, jak jsi mi to skvěle udělal (http://userka.blog.cz/1208/jak-mi-to-skvele-udelal-aneb-novy-design), takže jim musí bejt jasný, komu za mě spílat ;) Vy jste tady přece nejznámější a nejoblíbenější pár ;-)

12 Jana Jana | E-mail | Web | 25. července 2015 v 7:18

Je zajímavé se ti podívat takto do očí :D A to nejen textem ale i obrázkem :) Jsem za Tebe ráda - tvoje připomínky přijímám snadno a s respektem jako od nikoho, nevím proč.

13 valin valin | Web | 25. července 2015 v 8:08

Pro mě je userka od samého počátku jejího blogování nečitelná osobnost blogového světa. Jistá naivita čisté duše se snoubí ruku v ruce s pikantní zkažeností a tak vlastně nevím, na kterou stranu se přiklonit. V každém ohledu ale zajímavý a provokující typ s krásnýma očima. Někdy mě cynicky napadá, že celý rok, kdy nenapsala ani jeden článek, sbírala zkušenosti, aby to nyní čtenářům vynahradila... hihihi promiň userko. ;-)

14 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 25. července 2015 v 9:23

Dobrá práce (s) jazykem.

15 Opica Opica | Web | 25. července 2015 v 9:24

Teda userka byla docela fenomén už před pauzou 12/13 :-D. Nevím čím to je, ale dřív mě ty články se sexuální tematikou bavily víc, teď už mě nějak neberou, je to pořád to samý. Stárnu?

16 Karolína Kadl Karolína Kadl | Web | 25. července 2015 v 14:33

už jenom z rozhovoru myslím, že je Userka osobnost, která je sama sebou:)

17 Akim Akim | E-mail | Web | 25. července 2015 v 19:57

userka je úžasná mladá dáma, co má srdíčko na pravém místě. Její erotické příběhy mají neskutečné grády a přitom jsou psány s nadhledem a s důvtipem. userka je žena, která zkrátka umí inspirovat a je tou nejdokonalejší múzou. :-)  :-)  :-)

18 userka userka | E-mail | Web | 26. července 2015 v 10:12

[12]: Za to jsem taky ráda, protože někdy máš úplný právo mě poslat někam ;)

[13]: Doufám, že není vyloženě třeba se na nějakou tu stranu přiklánět :)

[14]: :-D můžu si vůbec přát lepší pochvalu?

[15]: Přesně! Mě už to taky někdy nebaví :) Ale baví mě, co na to lidi pak říkají, takže to píšu dál.

[16]: To jsi i ty ;)

[17]: Akime, takhle o mně mluvit nemůžeš, vždyť se rozplynu blahem!

19 David David | E-mail | Web | 26. července 2015 v 15:14

Od vidění z komentářů ji znám dobře, ale nikdy jsem její blog podrobně neprozkoumal, což byla velká chyba! O_O :-D

20 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. července 2015 v 18:46

V těch očích vidím šibalství. Název userka čtu zásadně česky, tak se mi to líbí - zdá se mi to vtipné v tom smyslu, jako by na  to, jestli se něco někomu líbí nebo ne   ...víte co. Navíc se mi líbí  její kladný vztah k češtině. :-)

21 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 26. července 2015 v 20:33

Nemyslím, že bys setkáním někomu zkazila iluze ;)

22 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 26. července 2015 v 20:38

No teda. Tak ty to mé přátelské pošťuchování takhle veřejně označuješ za šikanování?;-)  A to jsem ti ještě pořídil takový hezký obrázek související s tvým dcerobožským původem. Holt za dobrotu na žebrotu. :D
Ale jinak kvituji expozici slíbeného obočí a ještě k tomu s velkým bonusem v podobě očí. Ty oči jen potvrzují mé podezření o tvé spojitosti s tím staroegyptským božstvem. ;-)  :D

23 Em Age Em Age | Web | 27. července 2015 v 22:52

Blog jsem zkoušela číst několikrát, ale nikdy mě články na něm moc nezaujaly. :-) Třeba někdy.

24 Kosma Kosma | Web | 28. července 2015 v 22:06

Přečetla jsem z každé sekce pár článků -  nedivím se, že je blog oblíbený! :-) Můj blog už bohužel není natolik anonymní, abych si tohle mohla dovolit - čte ho manžel! :-)

25 userka userka | E-mail | Web | 28. července 2015 v 23:10

[24]: Můj přítel věděl o tom, že ten blog píšu, ale byl tak laxní, že ani to ho nezajímalo. A to je několik článků o něm. Holt ne každej je zvědavej. A jak se o tom tvém manžel dozvěděl?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama