Rozhovor: Maruška H.

17. července 2015 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Na Blog.cz není žádný nováček - blog si s menšími přestávkami vede přes 5 let. Obejde se bez přezdívky a na blogu vystupuje pod svým normálním jménem Maruška. Její blog najdete na adrese molly-heddy-law.blog.cz a buďte si jistí, že Marušce na něm nesmírně záleží - pozornému čtenáři tohoto rozhovoru neunikne, jak moc si tahle 16 letá princezna hlídá, jak její blog vnímají ostatní. Což je dobře. Tak si nenechte ujít tohle malé nakouknutí do života jedné (ne)obyčejné teenagerky - Maruška za to stojí.


Jak by ses popsala jednou větou?

Jsem hodná a dobrá kamarádka, která se i přes všechnu smůlu na kluky nesnaží hrát na něco, co není.

Jaká je velikost obce, ve které žiješ?

Vesnice, ve které žiji, na mě působí jako nejmenší místo na Zemi. Jsem totiž typická měšťačka, která se musela z města odstěhovat, a na život zde si doteď nemůžu zvyknout. Žádné MHD, paneláky a obchody na každém rohu. Co se mi tu ale hrozně líbí, je neuvěřitelný klid a ticho.

Kdybys měla možnost vybrat si superschopnost, jaká by to byla? A proč?

Chtěla bych umět číst myšlenky, to by podle mě bylo super! A proč? Protože v dnešní době člověk nemůže jen tak někomu věřit a plno lidí se bojí říct svůj názor nahlas. Navíc, když by si mi líbil nějaký kluk, hned bych věděla, zda má zájem i on, nebo ne. Klučící myšlení totiž nikdy nepochopím.

Máš nějaké zvíře?

Ano, mám sedmiletého pejska Maxíka, rasa Jack Russel Teriér.

Máš nějaké oblíbené blogery nebo youtubery, které pravidelně sleduješ? (a kolik?)

Nejvíce mě baví blogy o kosmetice a módě. Beauty blogerek je sice spousty, ale přijde mi, že poslední dobou jsou všechny tyto blogy v podstatě stejné. Proto žádnou oblíbenou beauty blogerku, nebo blogera nemám. Pravidelně sleduji jen Mersmerize, která výjimečně nemá blog o kosmetice, ale o tématech "do života."

Co se týče Youtube, zatím mě tahle "vlna" nepohltila. Znám jen pár těch "slavnějších" youtuberů, které mám od ostatních lidí denně nacpané na hlavní zdi Facebooku. Ani jedno video si ale nenechám ujít od PetryLovelyHair. To je blogerka s velkým B! Je neuvěřitelně pozitivní, dokáže si ze sebe udělat srandu a její videa se mi moc líbí.

Jaké blogy se ti naopak nelíbí?

U blogů je to jako u kluků. Dávám na první dojem. Když navštívím nový blog a vidím křiklavý design, jednolitý dlouhý text bez odstavců, nebo naopak články o jedné nesmyslné větě, automaticky odcházím.

O tématech, která nemám ráda, jsem nikdy nepřemýšlela. Asi bych si nepočetla na blozích o sportu, nebo když někdo píše dlouhé články o své oblíbené celebritě. Co mi obzvláště vadí, jsou blogeři, kteří chodí na ostatní blogy jen získávat komentáře. Okomentují autorovi článek, který ani nečetli, větou, která vlastně ani nedává smysl. Jen za účelem toho, aby bloger šel a komentář jim oplatil. To ať raději nic nekomentují!

Je ti 16 let. Uvádí se, že mladší věkové skupiny už vůbec nekoukají na televizi. Jak to máš ty, sleduješ ji někdy, nebo už koukáš výhradně jen na videa na internetu?

Naštěstí do této skupiny nespadám. Na televizi sleduji pravidelně mé oblíbené seriály, nebo poslouchám Očko, a není nic lepšího, než si o víkendu sednout společně s rodinou a koukat na nějaký dobrý film, co zrovna dávají.
Jako správná teenagerka máš blog, Instagram, Ask.fm, Snapchat, Facebook i YouTube. Co z toho tě ale baví nejvíc?

Tedy nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela. Vede u mě asi Snapchat, ten je nejvíc osobní a baví mě na něm sledovat různé celebrity. Hned za ním je určitě Instagram. Když někde čekám, nebo se nudím, v jednom kuse klikám na Instagram a doufám, že někdo přidal novou fotku.

Na YouTube ovšem nejsi moc aktivní, poslední video jsi nahrála před rokem. Neuvažuješ o tom, že bys začala točit vlogy?

Dříve jsem dávala na kanál videa jen pro mě a mé přátele. Nebyly určené veřejnosti, spíš to byly takové památky ve formě videa. Raději píšu a vyjadřuji pocity psanou formou, než mluvením do kamery. Natáčení úplně nezavrhuji, ale zatím to neplánuji. Třeba jednou.

Kolik času denně věnuješ průměrně internetu?

To už radši nepočítám, nedokážu si život bez internetu představit. Jednak když si potřebuji odpočinout, koukám na seriály, píšu si články, nebo chatuji, a také kvůli škole, většinou se učím právě z notebooku. Internet mám průběžně zapnutý celý den, protože můj táta pracuje až ve Švédsku, a tak si často píšeme nebo voláme přes Skype. Dnešní doba je už bez internetu nepostradatelná. Je už pak jen otázkou, zda je to dobře, nebo ne…

Jaký máš mobil? Máš tablet?

Jsem majitelkou Samsungu Galaxy S3. O tabletu jsem uvažovala už hodně krát, ale nakonec jsem si to vždycky rozmyslela. Konec konců mám doma notebook a na cesty mi stačí mobil.

Co všechno na tvém blogu najdeme? Komu bys svůj blog doporučila?

Na mém blogu si může čtenář přečíst všemožné příběhy obyčejné šestnáctileté slečny, od nepovedených lásek, až po zážitky ze života. Kromě "dlouhých" článků zveřejňuji také různé kosmetické recenze, DIY do pokoje, fotografie nebo recepty do rubriky "Vaříme s Mauštou." Za posledních pár měsíců jsem téma psaní změnila o 180°. Dříve to byla jen kosmetika a psaním jsem se moc nevyjadřovala. Teď už je tak 70% článků jen ze života a čtenáře to moc baví. I mně přijde, že jsem se konečně našla. Blog bych doporučila všem slečnám i klukům, které by bavilo nahlédnout do života plného těch největších překvapení.

Oslovil tě už kvůli tvému blogu někdo s nabídkou spolupráce? Měla bys zájem zveřejňovat za odměnu recenze nějakých produktů apod.?

Ano, nabídky na spolupráci mi chodí často a nejsem vůbec proti. Ráda zkouším nové produkty, a když se mi líbí, s radostí je čtenářům doporučím. PR články příjmu jen občas. Nechci mít na blogu články úplně mimo moje téma, ale je mi teprve šestnáct, a tak se každá koruna hodí.

Tvůj blog spadá mezi dívčí "růžové" blogy, kde panuje velká konkurence. Vnímáš některou blogerku jako vzor? Kdo má podle tebe na českém internetu nejlepší dívčí blog?

Za konkurentku žádnou blogerku neberu. Psát o kosmetice je nakonec jako psát přes kopírák. Recenze je jednoduše recenze, ale důležité je, dát do psaní duši a udělat z toho článek, který čtenářům v hlavě nějak utkví. To mě zrovna nedávno hrozně potěšilo. Jeden kluk mi napsal, že ho sice kosmetika nezajímá, ale i tak si článek přečíst musel, že se mu prý líbí, jak píšu, že je článek i vtipný a hezky se čte. To mi udělalo velikou radost, protože o to se právě snažím. Mít můj blog od těch ostatních "růžových" nějakým způsobem odlišný.

Kdybych se měla ohlédnout do českého blogerského rybníčku, nejlepšími blogerkami jsou určitě Pavlína Jagrová, Mia Doxanská, Cup of style, Get the louk, nebo již zmíněná PetraLovelyHair a Mersmerize.
Chtěla bys být jednou slavná blogerka nebo se tím přímo živit?

Být slavná blogerka by mi vůbec nevadilo, ale články píši, protože mě psát baví, a né za účelem toho, abych se nějak proslavila. Místo slávy bych chtěla mít hodně aktivních čtenářů, kteří by se k článku vyjádřili a třeba i napsali svou vlastní zkušenost. Kdyby se dalo blogem živit, hned bych do toho šla! Zatím mám ale cíle někde okolo žurnalistky. Vyzkoušela jsem si být redaktorkou v Kladenském deníku a moc mě to bavilo. Nějaké takové povolání bych si do budoucna přála.

Jaký článek z poslední doby se ti podle tebe povedl a chtěla bys ho doporučit?

Jeden z mých oblíbených článků je asi tento, s názvem Jak jsem se přesvědčila, že kluci za slzy stojí. Už mi táhne na sedmnáct a zatím jsem nikdy vážný vztah nezažila. Pokaždé to byly jen nepovedené pokusy o lásku, které skončily bez výsledku. Článek je pro mě hodně osobní, asi proto se mi tak líbí.

Jak se stavíš k používání vulgarismů na blogu? Vadí ti, když tak někdo píše, je ti to jedno, nebo tak dokonce píšeš sama?

Podle mě je blog místo, kde si člověk nemá na nic hrát. Když chce být někdo vulgární, tak ať je. Kdyby každý blog byl stejný a autor neměl možnost vyjádřit, jak se doopravdy cítí, byť už vulgárně, byla by to nuda. Já osobně vulgárně nepíši. Občas, když se do textu hodí nějaké sprostější slovo, tak proč ne, článek je pak zábavnější a nepůsobí až tak moc spisovně.

Blog máš 5 let. Blogu ses první roky věnovala pravidelně, v roce 2014 jsi ale zveřejnila pouhé 2 články. Co se tam stalo? Blog tě omrzel a dala sis od něj několikaměsíční pauzu?

Začnu úplně od začátků. S mojí nejlepší kamarádkou Míšou jsme si každá založily svůj blog. Hrozně se nám líbilo mít ho o našich maličkostech, přišly jsme si jako nějaké celebrity (haha, je poznat, že už je to 5 let zpátky!). Aby na blog nepřišel nikdo, koho známe, vymyslely jsme si pseudonymní jména. Proto je také adresa mého blogu Molly Heddy Law. Blogování mě úplně pohltilo. Každý den jsem přidala minimálně 10 článků a začala jsem i natáčet videa o mých oblíbených produktech nebo videoodpovědi. Časem mě to zapálení do psaní přešlo a do vydávání článků jsem se už doslova nutila. Až v roce 2013, kdy jsem nastupovala na střední školu, jsem s blogováním skončila úplně. Nechtěla jsem, aby na blog přišel někdo ze školy a já byla pro smích celé 4 roky. Blogování mi ale hrozně chybělo, a tak jsem se po roce a půl, letos v únoru, k blogu vrátila, a kromě odhalení "mé identity" jsem také změnila svůj přístup. Když nemám na psaní náladu, prostě nepíšu. Na článcích je totiž hrozně poznat, když autor píše jen z důvodu, že dlouho nic nevydal.

Komunita blogerů se vzpamatovává z nedávné tragické sebevraždy 24 leté blogerky, která se se světem rozloučila na svém blogu. Co si o tom myslíš?

Popravdě k celé téhle tragické události nemám slov. Nedokážu si představit, jak velkou psychickou bolest musela slečna cítit, že dokázala spáchat sebevraždu. Já bych na to asi neměla odvahu. Je dobré, vzít si z toho ponaučení a problémy, ať už jsou jakékoliv, řešit. Když není možnost obrátit se na rodinu, jsou tu přátelé a nebo v krajních případech linka důvěry, či policie.

Opravdu by mě zajímalo, jaká je reakce její matky a jak to nakonec dopadne s otcem, který v podstatě kromě zneužívání, zavinil také smrt mladé dívky.

Co ti dokáže zlepšit náladu?

Náladu mi dokáže zlepšit už od rána pěkné počasí. Dál si náladu zlepšuji posloucháním hudby, dobrým jídlem, cvičením, nebo trávením času s kamarády. A psaním samozřejmě!

Tvůj názor v jedné větě na následující témata:

  • kouření - Kdo chce, ať kouří, ale ať tím neobtěžuje okolí a hlavně ať nekouří doma pod nos malým dětem.
  • homosexualita - Nevidím na tom vůbec nic špatného.
  • vegetariánství - Mělo by být zakázané, aby rodiče - vegetariáni, odepírali maso malým dětem, které ho potřebují k vývinu.
  • pro ana blogy - Takové blogy zakládají jen holky, které nevidí skutečnou krásu.
  • tetování - Nechápu lidi, kteří si dělají tetování jen proto, aby vypadali "cool", ale ne z důvodu, že pro ně má nějaký hlubší význam.
  • nevěra - "Mladí muži chtějí být věrní a nejsou, staří chtějí být nevěrní a nemohou." - Oscar Wilde
  • Romové - Víc než Romů, se teď děsím stoupajícího počtu imigrantů.
  • fastfoody - Největší problém dnešní mladé generace.
  • Miloš Zeman - Máme to, co jsme si sami zvolili...
  • dabing, nebo titulky? - Rozhodně původní znění s titulkami, kor v České republice, kde většinu mužských rolí dabuje David Prachař a každou pohádkovou ženskou roli Lucka Vondráčková.

Jaký je podle tebe smysl života?

Ze všeho nejdůležitější je umět radovat se z maličkostí a nadělat si hlavu ze zbytečných věcí. Až pak může být člověk doopravdy šťastný a začít si života opravdu užívat.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kerr Kerr | Web | 17. července 2015 v 8:54

Neskutečně příjemná slečna! Musím se přiznat, že jsem na ní asi ještě nenarazila (to až v soutěži miss) a budu to muset všechno vynahradit a přečíst si i starší články.
Vždycky hrozně obdivuji lidi, kteří dokážou zůstat u jedné adresy třeba už od malička- já bloguji sedm let a vystřídala jsem nespočet adres, což mě zpětně hrozně mrzí..:)

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 17. července 2015 v 9:09

Možná škoda, že Maruška neposlala jako soutěžní tu první fotku. Vynikají na ní víc její přednosti :)

3 userka userka | E-mail | Web | 17. července 2015 v 10:34

"Dnešní doba je už bez internetu nepostradatelná." :D To je úplně vymknutý z kloubů, jak říkal můj učitel.
Jinak sympatická mladá dívčina, ale mým cílovým bodem určitě nebude. Dokonce ani ten článek, který doporučila jako povedený, mě nezaujal.

4 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 17. července 2015 v 11:27

Ta mi je strašně sympatická a hezkà :-)

5 hogreta hogreta | E-mail | Web | 17. července 2015 v 11:40

Maruška je sympaťanda, zdá se mi i na svůj věk docela rozumná. Navíc snad ani nejde ji nefandit, když je to vlastně moje "kolegyně" v oboru IT :-D.

A souhlasím s Bloudem. Well Bloudem (och bože, jak se ta tvoje přezdívka skloňuje? :-D), že s první fotkou by v soutěži miss měla větší šance. Druhá fotka je taky fajn, ale je příliš z dálky.

6 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 17. července 2015 v 12:40

Takový klasický dívčí blog, příjemně působící na pohled, nic přeplácaného, ale asi ani nic, co mi mě tak moc zaujalo. Každopádně sama autorka tohoto blogu na mě zde v rozhovoru působí sympaticky a mile, takže si přecijen zkusím ještě pár článků přečíst... :)

Maruško, mám pro tebe vzkaz - To, že jsi zatím neprožil velký vztah není špatné, nežeň se za tím, však ono to jednou přijde :-)

7 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. července 2015 v 14:25

Nic proti, ale v tom obličeji je zlo. Nemůžu slečnu soudit podle toho jak žije a ani podle tohoto rozhovoru, ale fotografie člověku může říct mnohé. Ona sama si to jistě ani neuvědomuje a ani za to nemůže. Není mi sympatická a mám pocit, že pod tou živou tvářičkou se skrývá něco, co není úplně příjemné, ale to je jenom názor. Nic víc. :-|

8 Anice Anice | Web | 17. července 2015 v 15:33

[7]: xDDDD Aha, tak to je cool, in a trendy názor.

9 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | 17. července 2015 v 15:46

[7]: lol

10 Egoped Egoped | E-mail | Web | 17. července 2015 v 16:38

[7]: Jestli takhle vypadá zlo, tak se už těším do pekla :)

11 Lisi Lisi | Web | 17. července 2015 v 16:56

Slečna se účastnila minulého kola miss, ne? Její fotografii jsem tam viděla. Milá, sympatická, její jméno se k ní tak hodí.

12 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 17. července 2015 v 17:09

[2]: Přesně totéž jsem si pomyslela.

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 17. července 2015 v 19:20

[5]: Já bych navrhoval tvar "s Wellem Bloudem" :-)

Asi to zatím nebude zrovna pro mne, ale Marušce přeju, ať jí i jejím čtenářům přináší její blog radost.

14 Maruška H. Maruška H. | E-mail | Web | 17. července 2015 v 19:35

Děkuju za hezké ohlasy k rozhovoru :-) I když ze mě jde tedy to zlo :D S tou fotkou máte pravdu :-) Kdybych jí mohla změnit, dám jinou. Ale při zasílání přihlášky jsem nějak nepřemýšlela, že bych měla dát nějakou, kde je vidět hlavně obličej :D

15 Janinka Janinka | E-mail | Web | 18. července 2015 v 6:29

[5]: Já bych asi napsala "s Well Bloudicí" :-)

16 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 18. července 2015 v 11:22

[15]: Tys mi koukala po ocásek!:)

17 sharpobjects sharpobjects | Web | 18. července 2015 v 11:47

zabila som asi minutu svojho zivota.
kazdopadne slecna posobi sympaticky, len mi nema co povedat. ale tak na tom nie je nic zle.

18 Teeda Teeda | Web | 18. července 2015 v 21:25

Zajímalo by mě, podle čeho se vlastně lidi pro rozhovor vybírají.

S fotkou taky souhlasím. Je to škoda. ,)

19 Miloš Miloš | Web | 19. července 2015 v 10:41

Maruška je pěkné děvče, v "jejím" kole patřila mezi trojici, která se mně líbila nejvíc.
Ale stejně se nejvíc těším, až tu bude rozhovor s userkou.
Stando, nemohl byste ho už nasadit na headline. Tisíce návštěvníků zajištěny :-)

20 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 19. července 2015 v 12:46

[15]:
Bloudkou.

21 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 19. července 2015 v 12:48

[19]:
Doporučuje 11 z 10 promotérů.

22 Grumpy Grumpy | Web | 19. července 2015 v 17:53

[3]: Stejně jako "hodně krát", "s titulkami" atd.

Maruška působí jako milá mladá holka, její blog jsem navštívila, pár věcí přečetla, i když úplně nepatří do mojí oblíbené kategorie (viz. kosmetika nebo rady ohledně randění...). Uvidíme, jak jí to půjde nadále.

[18]: Mě též.

[19]: Rozhovor s userkou? Jestli je to pravda, tak už se těším :-)

23 userka userka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 21:48

[19]: Miloši! Přestaň mě propagovat, protože ten rozhovor vůbec nesplní očekávání a bude to trapas.

[22]: Jo, jo, lidi píšou všelicos. Obzvlášť v těch číslovkách, když zmiňuješ "hodně krát" ;) To je ještě slabý. Tuhle bylo na FB ve skupině Grammar nazis vyfocený: "1-vo-třídní sýry" na ceduli před obchodem :D

24 Miloš Miloš | Web | 19. července 2015 v 22:06

[23]: To víš, jsem zvědavý, jak sis poradila se zapeklitými otázkami :)

25 Miloš Miloš | Web | 19. července 2015 v 22:12

[23]: S těmi sýry je to náhodou vtipné. Angličané to používají běžně, např. jedna píseň Sinead O'Connor se jmenuje
Nothing Compares 2 U, kde "2 U" (two U - tu ju) zastupuje "to you".

26 userka userka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 22:14

[24]: Takové tam nebyly.

[25]: To se nedá vůbec srovnat! :D ...s tím výletem na Kokořín.

27 userka userka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 23:46

... až teď mi došlo, kde se o tom vlastně bavíme! To je hrozně netaktní vůči Marušce. Promiň nám!

28 Miloš Miloš | Web | 20. července 2015 v 7:36

[26]:Jára byl sice génius a vynálezce všeho https://www.youtube.com/watch?v=HFGyQNKH7TY, ale ve všem mu nemusíme věřit, ne?
Rozhovor s Maruškou a její blog (aby to bylo k tématu) jinak nemá chybu. Bez kosmetiky teď můj život bude nepostradatelný.

29 userka userka | E-mail | Web | 20. července 2015 v 10:21

[28]: Tos napsal moc hezky :D

30 Lenny Lenny | Web | 21. července 2015 v 12:49

[7]: Přesně.

31 Illumináti Illumináti | Web | 21. července 2015 v 15:49

such rozhovor
                               wow
          very blog
                    so Maruška H.
             8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama