Rozhovor: Illumináti

29. června 2015 v 11:30 | Standa |  Rozhovory
Když jsem jim poslal žádost o rozhovor, nějakou dobu se nic nedělo. Pak konečně přistála v poště odpověď, ve které je vše: "wow, such popularita, so srdce blogu, very rozhovor." Pokud se jenom minimálně orientujete v dění na Blog.cz, pak už jistě bezpečně víte, o koho se jedná (i kdybyste přehlédli titulek tohoto článku :) Ano správně, právě máte možnost trochu nakouknout pod pokličku možná nejsvéráznějšího blogu na Blog.cz - čtěte rozhovor s blogovými Illumináty, kteří mají blog na adrese such-a.blog.cz.


Co jste vlastně zač a kde jste se najednou vzali?

Byli jsme tu od začátku věků. My jsme byli. Jsme. A budeme. Chvíli upadáme, ale brzy zase povstaneme a tenhle svět se nám bude opět klanět!

Vlastně mělo jít o jednorázovou invazi, ale reakce zmatené lidské rasy byly natolik uspokojivé, že jsme se rozhodli zůstat a podrobit si ji. Dříve jsme nás mohli zpozorovat na Ask.fm, pod nickem Catriha. Šlo o podobnou činnost vyprovokování (hlavně mladších) jedinců lidské rasy. (Fotky a videa nebyly naše, bylo to 'lamské', ale neuznáváme šíření vlastních fotek přes Internet.)

Co máte společného s blogem wh0cares.blog.cz?

I přes naši nadvládu nad všechny známými vesmíry, mocí ukradenou Pánům Času a nepřekonatelnou schopností upoutat pozornost podřadného druhu, nemáme s tímhle blogem nic společného.

Otázka, která jistě hlavou prolétla už nejednomu blogerovi: o co vám vůbec jde?

Jde nám o to, o co všem ostatním samozřejmě. O naprostou nadvládu nad nám známým světem. A taky o zaplnění volného času, mezi zachraňováním elfských panen a stavěním vesmírných lodí.

Vaše komentáře pod články blogerů jsou nezaměnitelné a na Blogu je bezpečně pozná každý. Kromě legendární Yuri nebyl na Blogu už nikdo jako vy, kdo by si vybudoval tak jednoznačnou poznávací značku. Navazujete nějak na odkaz Yuri, nebo si jdete vlastní cestou?

Yuri nás bavila už při psaní na normální blog, (který Illumináti v tajnosti vedli před několika lety, ale později ho opustili, aby se mohli vydat na nebezpečnou cestu za oceán pro zlato, které mu slibovali přinést jako svatební dar.) Od té doby už jsme oni nezavadili, ale jestli ještě někde kráčí mezi tou směšnou lidskou havětí, rádi bychom ji přijali ji mezi sebe a povznesli ji nad všechny ostatní smrtelníky a jejich malicherné problémy.

K otázce: Ne, naše práce není inspirována Yuri, v době založení našeho blogu, jsme již na tenhle jedinečný výplod lidské rasy, řádu bloggerů, zapomněli a byla nám připomenuta, až po několika měsících naší práce na blogu podobnou otázkou, jako je ta vaše.
Váš blog funguje od září 2014 (resp. první článek vyšel až v únoru 2015), ale za tu dobu na něm vyšlo jen 14, povětšinou velmi krátkých článků. Když někdo tak intenzivně komentuje ostatní blogy jako vy, dělá to proto, aby na svůj blog přivedl nové čtenáře. Na vašem blogu ale skoro nic ke čtení není, takže se logicky nabízí otázka, proč tak intenzivně komentujete ostatní blogy? Děláte něco jiného, než že celý den sedíte na Blogu a píšete všude to své "such X, so Y, very Z"?

Blog do doby prvního článku nefungoval jako blog a propadl zapomnění. Poté byl vzkříšen a byla mu dána nová šance.
Komentáře mají spíš zmást bloggery a dostat z nich zmatenou/naštvanou nebo jinak vtipnou reakci, než přilákat pozornost. I když je milé vidět ty kousky lidstva, které není potřeba hned eliminovat, protože mají dostatečné schopnosti pochopení Illuminátského vzkazu, aby se z nich dala vytvořit armáda.

Nadvláda nad světem potřebuje čas, tím se malý počet článků jistě omlouvá, kromě těchto dvou činností se Illumináti také zajímají o Tumblr blogy, umělecké ztvárňování dokonalého světa, kterému vládneme (kreslení krajinek), našich humanoidních otroků (postav), a ne až tak humanoidních společníků (zvířat), prozkoumávání jiných světů, jako je Azeroth, Severní království a Nilfgaard, Středozem nebo Freljord, také se zajímáme o fantasy/queer literaturu. Tohle ale o Illuminátech nevíte.

Miluju design vašeho blogu. Vždycky když tam přijdu, najdu tam odminule nějaký nový bizar, kvůli kterému smíchy málem spadnu ze židle. Kde na ty šílenosti chodíte?

Illumináti nejsou originálnější, než zbytek internetu, takže jde o google, Tumblr nebo je (většinou) samy vytváříme. Gimp 2 je kouzelný program, podporován Illumináty ve všech ohledech už jen proto, že se z vás nesnaží vyždímat peníze. Pro jednou není nutno chodit do ostatních světů pro zásoby, protože v případě vytváření šíleností lidstvo jednoznačně vede. Jen tak dál, lidé. Každý úžasný výplod ironie, který vypustíte, nám, Illuminátům, dává důvod, nechat vás pár dalších dní na živu.

Teď na rovinu. Když jsem před mnoha měsíci narazil na váš první komentář, bylo to zjevení. Dnes už to je ale ohrané. Respektive ne tak úplně ohrané, ale prostě už to nezabírá tak jako na začátku. Člověk vidí komentář Illuminátů, uchechtne se tomu tak nějak ze zvyku, ale prostě už to tak nějak není ono. Mnohem vtipnější mi dnes kolikrát připadnou reakce lidí, kteří váš komentář vidí prvně, a reagují na něj kriticky až agresivně. Dochází vám šťáva a lze čekat, že se Illumináti se svými komentáři časem odmlčí, nebo v tom hodláte pokračovat, protože - podobně jako televize na Vánoce do omrzení reprízují ty samé pohádky s argumentem, že pro ně dorůstají noví dětští diváci - se pořád budou objevovat noví blogeři, které můžete vytrolit?

Lepší se stát 'klasikou' jako reklama na Kofolu se zlatým prasátkem, než se snažit o nové nápady a jen se ztrapnit. Až přijde nový a dost známý, použitelný mem, tak Illumináti změní osvědčený styl komunikace, pokud tedy do té doby nepřevezmeme oficiální nadvládu nad vaším světem samozřejmě, v tom případě by se 'Doge style' mluva stala mezinárodním úředním jazykem a také jediným jazykem vyučovaným ve školách. Doteď se najdou bloggeři, kteří jsou překvapeni, a noví stále přibývají, takže se nemáme čeho bát. Náš blog si už taky našel pravidelné návštěvníky, takže nemáme co ztratit tím, že se jim občas připomeneme.

Illumináty tohle baví, takže se nemusíte bát rychlého zmizení. I když přes blížící se letní prázdniny jistě trochu polevíme. V sezóně, kdy většina lidí není doma, takže se dá nejlépe zamaskovat jejich náhlé zmizení, se totiž také nejlépe instalují štěnice a mozkové čipy, takže budeme mít hodně práce. Berte to jako omluvu za nadcházející nepřítomnost Illuminátích komentářů.

Zmínil jsem slovo troll, ačkoli jsem mu v tomto rozhovoru chtěl původně vyhnout. Vy sami jste se tak ale označili v komentářích pod článkem PETA v nedohlednu, bazilišek zaražený hluboko v **** x v reakci na komentář blogerky, která evidentně nepochopila, že tento článek je parodie na článek jiné blogerky. Ostatně v menu máte výzvu, aby vám lidi sami dávali tipy na články, s kterými by "šlo pracovat". Znamená to teda, že se váš blog specializuje na parodování článků ostatních blogerů?

Prakticky ano, nebyl to původní záměr blogu, ale některé články si o to říkali a Illumináti nemohli jen tak zahodit výzvu. Výše zmíněný článek byl jeden z těch, které o parodii přímo prosili. A bloggerka, která nedokázala pochopit, že se jedná o parodii (i přes odkaz na původní článek v úvodu mé verze a trolla v menu, který by měl lidem napovědět, že nemají náš blog brát vážně) si může užít vítězný pocit z toho, že nám zabrala celých 5 minut života, který je i přes naši samozřejmou nesmrtelnost Illuminátům vzácný. Vysloužila si tím místo v jednom z našich článků, ale její část článku bohužel zůstala nedoceněna.

Problém je poznat, jestli lidé 'trolí trolla', nebo jen nemají smysl pro humor/jsou nechápaví. V obou případech je jejich reakce vtipná, ale v každém směru jinak.Nejgeniálnější věc, co jsem na Blogu kdy četl, byla vaše parodie jednoho legendárního článku na Krásná.cz, kde jste slovo "sperma" nahradili slovem "vetřelec": Pozřít, či nepozřít nenarozeného? Váš výsměch tomu článku z Krásná.cz je tak dokonalý, že jsem měl kdysi chuť poslat váš článek redaktorce, která ten článek o polykání napsala, ale pak jsem si to rozmyslel, protože ona by to stejně nepochopila. Ostatně, ve vztahu k vašemu blogu mám někdy pocit, že ukazuje smutnou pravdu, že většina blogerů jsou suchaři a nemají smysl pro humor (blogerka, které jste zparodovali výše zmíněný článek o zapadlém tamponu, vás ostatně nahlásila, a prohlásila, že si nepřeje, aby její články byly takto "praseny"). Dalo by se říct, že Illumináti páchají mezi blogery osvětu, aby lidi z Blogu nebrali všechno tak příšerně smrtelně vážně?

Říkejte tomu jak chcete, najde se určitě více blogů zasvěceným parodii, bohužel nedoceněných. Určitě si zaslouží místo v novém a lepším světě Illuminátů. Bohužel některým lidským bytostem není pomoci a musí být eliminovány.

Samy chápeme, že tenhle článek u nás nejspíš dlouho nebude překonán. Původně mělo jít o dva články napsané-přepsané-zprasené na stejnou vlnu (dva podobné články z Krásná.cz), možná se někdy dočkáte pokračování, i když asi už nebude tak originální jako první. Dobu čekání si můžete zkrátit přenášením alienských vajec. Platí se dobře. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Illuminátí blog mě tak baví, protože je úplně jiný než všechny ostatní blogy. Zatímco normální lidi se piplají s designem, dávají si záležet na svých článcích a prostě jim celkově strašně záleží na tom, jak budou lidi jejich blog vnímat, vy máte tohle všechno na háku. Design blogu je naprostá šílenost, články publikujete naprosto sporadicky a buď nedávají smysl, nebo v nich někomu parodujete jeho článek, a jediné, v čem projevujete soustavnou vytrvalost, je intenzivní komentování ostatních blogů. Richard Dawkins by z vás měl radost, protože jste dokonalou ukázkou toho, jak se může šířit mem, kterému nejde o nic jiného, než aby ho znalo co nejvíce lidí. Vymezujete se vůči ostatním blogerům záměrně, nebo uznáváte i blogování "navážno", se vším tím dodržováním výše zmíněných pravidel, které praktikují normální lidi? Nebo jinak, berete vůbec něco vážně?

Bereme vážně mnoho věcí, globální oteplování, deštné pralesy, křížení superhrdinů.. Měli jsme i jiné blogy, žádný ale (překvapivě) nebyl tak populární a skvělý jako úžasný Illuminátí blogísek.

Naše záhlaví dalo překvapivě hodně práce. Víte kolikrát je potřeba kliknout, abyste udělali fotky transparentní? Z našich článků nám zatím připadal špatný jen jeden, ten je publikován jen, aby zaplnil místo. I když tenhle rozhovor má stejně víc otázek než náš blog článků.

To ho ale samozřejmě nedělá o nic méně kvalitnějším.

Dočkáme se někdy odhalení, kdo za vaším blogem stojí?

Za blogem přece stojí Illumináti, stejně jako za vším ostatním.

Ale jestli vás zajímá jeho oficiální správce, tak se vám klidně 'odhalím' teď. Jsem studentka z Olomouckého kraje, kterou (jako dost ostatních studentů) baví otravovat méně chápavé lidi. Zajímám se o Marvel, Tumblr a fantasy literaturu, jsem nepřekonatelný gamer a úžasná umělkyně, co brzy ovládne svět, ale zatím je mojí nejvyšší hodností instruktor dětské skupiny a samozřejmě všemocný Illuminát. Nerada dávám své fotky na internet. Taky jsem mladší sestra 'slavné' blogerky, která začínala na Blog.cz, ale už svůj blog přestěhovala a urazila by se, kdybych ji nezmínila. (Pro ty co se trochu orientují v cz-sk anime komunitě: Jmenuje se Nagat, ta holka s Yaoi magazínem, co už o yaoi nemluví.)

Dělejte si s tou informací, co chcete. Můžete si ji vyvěsit nad postel a uctívat ji, nebo ji použít k výrobě špatné Voodoo panenky.

Co byste závěrem vzkázali blogerům, kteří to celé doteď nepochopili? Zparodujete jim nějaký článek?

Dále mi pište 'hejty' jako odpovědi, nebo nejlépe do komentářů na můj blog. Čím víc na sebe budete upoutávat pozornost, tím lépe pro mě. Takhle mi alespoň dáte více materiálu, se kterým budu moct v budoucnu pracovat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 29. června 2015 v 12:23

Mám pocit, že jsem na ně ještě nenarazila. Každopádně se mi zalíbili. :D

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 29. června 2015 v 13:01

Ještě jsem se nikdy neodvážila!

3 mJ mJ | 29. června 2015 v 13:25

lel
cmon, vzdyt je to trapny a uz par let stary :)

---
a co by se mnou tahle fraška měla mít společného?
tady prostě někdo nepozná kvalitu no. škoda. ale co taky čekat :>

4 Miloš Miloš | Web | 29. června 2015 v 13:47

Tyto bezobsažné komentáře přeskakuju, proto mě ani nenapadlo, že je s tím spojen nějaký blog. Rozhovor (a docela inteligentní) ale podnítil mou zvědavost.

Škoda, že tu také nebyl rozhovor s Yuri. Ta se svými 200 rozčilenými komentáři za 10 minut byla naprosto nepřekonatelná.

5 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. června 2015 v 14:02

Mně "iluminátí" komentáře baví a právě neustálé "nudné" opakování tomu mému bavení dodává šťávu. Ustálenou celosvětovou mýlkou je domněnka, že je stále třeba hledat něco zcela nového, originálního, neokoukaného, ale já jsem přesvědčený, že opravdovou legendou je možné se stát jen dostatečně dlouhým opakováním téhož :-).

6 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. června 2015 v 14:04

[5]: Pufffff! Ilumináti mi tak rozhodili koncentraci, že jsem svůj komentář začal odvážnou hrubkou. Dobře mi tak! :-)

7 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 29. června 2015 v 14:31

Kdo umí, umí!

8 Wlcky Wlcky | E-mail | Web | 29. června 2015 v 14:51

Hail Hydra! :P
Dodneška jsem na Illumináty nenarazila (teda ne na českých stránkách), ale odteď jsem fanynka xD

9 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 29. června 2015 v 15:01

Ach jo, pokud vím, na mém blogu ještě žádný konemtář nenechali :-(

10 Relle Relle | E-mail | Web | 29. června 2015 v 15:57

aha, holka...

11 Miloš Miloš | Web | 29. června 2015 v 16:47

Přečetl jsem si originální články a ty "parodované" a musím říct, že mě dost zklamaly. Podle mě všeobecné nadšení nad skvělými parodiemi vyplývá z toho, že autoři takových výroků nemají moc jasno, co parodie je. Jen s velkou nadsázkou lze za ně považovat to, že se převezme doslova 99 % textu a vymění 5 slov.
Více např. zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Parodie

12 userka userka | E-mail | Web | 29. června 2015 v 17:13

Mě tyhle komentáře baví, většinou jsou dost výstižný a ten opakující se styl se mi líbí. Je to náhoda, ale zrovna před pár dny mi došlo, že je vlastně u těch komentářů odkaz na blog! Brala jsem to vždycky jako anonyma (něco jako Fredy Kruger), nevím proč. No, koukla jsem tam, ale takový trollení už je na mě trochu moc. Článek od Porcelánky jsem tam četla už dřív, ale ani mi to nepřišlo vtipný. Teď jsem si ještě přečetla tu parodii na článek o polykání a taky to ve mně nevzbudilo žádný nadšení. Zůstanu teda u čtení illuminátích komentářů, ty jsou skvělý a jedinečný (i přestože jsou pořád podobný).

13 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. června 2015 v 18:16

jejda :D blog jsem párkrát navštívila, ale nebyla jsem z něho vůbec chytrá... takže jsem raději mazala pryč :D

14 Guizmo Guizmo | 29. června 2015 v 18:51

such blog

15 Guizmo Guizmo | 29. června 2015 v 18:52

lol Odd                          

8-)

16 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 29. června 2015 v 18:55

Čekala jsem, jestli se tady objeví rozhovor se těmito blogery :D .. jsem vědma :D . Dost mě to pobavilo, ačkoliv někdy nevím, co brát vážně a co ne :D .. Nicméně díky za tento rozhovor, asi tam zase zavítám :)

17 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. června 2015 v 19:52

Kam se hrabou na Fredyho, noční můru z Blog strret.

18 xyz xyz | E-mail | Web | 29. června 2015 v 20:19

Překvapilo mě, že takhle kolikrát nemorální, necitlivé a výsměšné komentáře píše holka.Jo, někdy je to vtipný, ale většinou nikoli.
Zřejmě nemám ten správnej smysl pro humor.

19 Ayeri Ayeri | 29. června 2015 v 20:59

Wow... Such nejlepší blog, který tu kdy byl!

20 VR VR | 29. června 2015 v 21:44

Jak to tak čtu, tak koukám, že lidstvo už možná Ilumináti ovládli, ale pravopis ještě ne. ;-)

21 Jana Jana | E-mail | Web | 29. června 2015 v 21:52

Zbožňuji vás, jen tak dále :)

22 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 29. června 2015 v 21:53

Tady se někdo prospamoval až na rozhovor.

wow
               such kýč
       much moc
                     so iuiai
      much gay

ukaž kozy

23 Van Vendy Van Vendy | Web | 29. června 2015 v 22:39

Jejich komentáře jsem zaznamenala už na spoustě blogů, dokonce odpovědi v jejich stylu (takže, jsou inspirativní). Přestože na jejich blogu jsem nebyla (od dob Yuri nereaguji na podobně vedené komentáře, které chtějí jasně upoutat), zdá se, že přece jen  nakouknu. Rozhovor se mi totiž líbil, vtipné odpovědi, navíc mě mile překvapily uvedené animacie tančícího Ooda. Svou roztomilou arogancí mi připomínají ještě jednu skupinu, která se zvýrazňovala podobným stylem. Jen se nějak tiše vypařili z blogového světa... :-)

24 Myšák Myšák | Web | 30. června 2015 v 10:16

puf... (:D)

25 David David | E-mail | Web | 30. června 2015 v 11:26

Komický rozhovor, na jejich komentáře jsem narazil už mnohokrát (dokonce i u mě na blogu) a taky jsem zezačátku nechápal, oč jde. :-D

26 sharpobjects sharpobjects | Web | 30. června 2015 v 13:05

nahodou mna ich koment celkom pobavil :D

27 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 30. června 2015 v 14:29

Je pravdou, že můj smysl pro humor je skoro nulový. Raději píšu narovinu úchylná fakta ze života o kterých se většina z Vás bojí i napsat a nedej bože o nich mluvit :-P A blbosti jako game on Illuminati mi vtipné nepřipadají...

28 Illumináti Illumináti | Web | 30. června 2015 v 18:28

Den 874521746n1273 lidé stále nepřišli na to, že Illumináti jsou jen nick 8-)

29 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 30. června 2015 v 22:23

[28]: Já ano. Na blogu nepochybně jen přezdívka. Ale nikdo evidentně neví, že skuteční Ilumináti jsou fanatici a nepotvrzeně vrazi :-? Sekťáci zku*vení...

30 A.K.S. A.K.S. | Web | 2. července 2015 v 14:24

Můj blog je svéraznější xD

31 Illumináti Illumináti | Web | 2. července 2015 v 14:56

[29]: tohle je fake :p Za všechny tyhle věci děkuj 4chan (Jestli 4chan.org neznáš, tak doporučujeme)

[30]: Chtěli jsme říct, že ne ale nejde to. I když pro zachování cti musíme říct, že úroveň trollingu je u nás stejná. 8-) Váš blog je skvělí. Prosím nepřestávejte.

32 A.K.S. A.K.S. | Web | 2. července 2015 v 15:27

[31]: Božínku, beru to jako poctu xD Nezapomeň mě sledovat stejně obezřetně, jako já vás <3 xD

33 Takara Takara | Web | 3. července 2015 v 2:45

Zajímavý rozhovor :-)
ovšem ani netradičně pojaté komenty mě nijak nemotivovaly, aby na Blog vlezla, spíše měly opačný účinek...
Po přečtení rozhovoru mám zase pocit, že by třeba stál za návštěvu...Nicméně strach z neznáma: čeho se na Blogu Illumináti člověk dočte a strach z případné ztráty času je větší, než zvědavost ;-)

34 Norrora Norrora | Web | 3. července 2015 v 21:35

Takže Illumináti mají na svědomí pád Gallifreye, soudě dle výše uvedeného vyjádření o ukradené moci. A pak se divme, že Dalekové vyhrávali! :-D

35 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 4. července 2015 v 16:50

Asi jsem sto let za opicema, ale váš blog neznám :D

36 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 5. července 2015 v 17:08

Bohužel, lidé,co neznají 4chan, 9gag a nikdy nenavštívili Temnou stranu internetů, tohle nedocení. Plus ti  co se berou vážně, nemají hladinu wtf faktoru a nesnídají cynismus. Za Sigmu boží.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama