Jak mít neviditelný blog

29. dubna 2015 v 14:00 | Standa |  Tipy
Většina normálních lidí chce, aby jejich blog někdo četl. Ideálně čím víc čtenářů, tím lépe. Komunita blogerů je ale pestrá a najdou se i tací, kteří by byli nejradši, kdyby jejich blog nikdo neznal. Právě pro ty je tu následující návod - čtěte, jak mít na Blog.cz neviditelný blog.


Pokud vám to přijde zvláštní, pak vězte, že překvapivě existuje celá řada blogerů, kteří vysokou návštěvnost vnímají jako nežádoucí, a zuby nehty se jí brání. Pokud jejich článek vyberete na úvodní stránku a oni to zjistí, okamžitě ho smažou, aby si ho nedejbože někdo nepřečetl. Jech přístup by se tak dal popsat parafrází známého citátu z cimrmanovské hry "Hospoda na mýtince": "Odjakživa toužil stát se blogerem, a tak si založil blog, ale chodili mu tam lidi." Nu, smiřme se s tím, že někteří z nás trhat návštěvnické rekordy netouží, a stačí jim dva návštěvníci denně, z nichž jeden jsou oni sami. Nejenom jim je určen tento návod.

Pokud se budete následujícími radami řídit, šance, že někdo váš blog objeví, sice nebude nulová, ale snížíte ji tak radikálně, že bude v podstatě vyloučeno, aby váš blog někdo našel. Vtip je v tom, zabránit tomu, aby na váš blog vedly jakékoli odkazy. Způsoby, jimiž se návštěvník může dostat na váš blog, jsou totiž pouze tři:

1. přímým zadáním adresy
2. z vyhledávačů
3. přes odkaz na jiné stránce

První způsob moc ovlivnit nemůžete - vždy tu prostě bude určitá šance, že si někdo náhodně (nebo omylem, což je mnohem pravděpodobnější) zadá do adresního řádku prohlížeče adresu vašeho blogu, a tak ho objeví. Tuto šanci ale můžete výrazně snížit tím, že budete mít dostatečně unikátní adresu blogu, u které je minimální možnost, že by někoho napadlo ji napsat (a to i omylem).

Příklad: mít blog na adrese sex.blog.cz nebude moc dobrý nápad, protože je nepochybné, že si tuto adresu bude jen tak naslepo otvírat nějaký zvědavec docela často. Naopak blog na adrese dxvrxstsxcrxts.blog.cz má dostatečně unikátní adresu, aby ji někoho napadlo jen tak napsat (nebo si ji dokonce někdo dokázal zapamatovat).

Druhý způsob také moc ovlivnit nemůžete a vždy zde bude jistá nepatrná možnost, že Google nebo jiný vyhledávač na váš blog někoho přivede. Abyste tomu předešli, důsledně tomu předcházejte: na blogu nikde neuvádějte své jméno, e-mail ani další osobní údaje, přes které jste dohledatelní, nedávejte na blog svoje fotky, a dodržujte i všechny rady, které najdete níže - pokud nikde na internetu nebude odkaz na váš blog, vyhledávače se k vám v podstatě nemají jak dostat, a nebudou o vás vědět.

Třetí způsob je naprosto zásadní a máte ho nejvíce ve své moci. Abyste eliminovali počet odkazů, které vedou na váš blog, na naprostou nulu, je nutné důsledně se řídit těmito radami:

  • Vyhněte se všem žebříčkům
Základní odkaz na váš blog vede ze samotných žebříčků. Musíte tedy zabránit tomu, aby se tam váš blog dostal. To znamená následující postup:

  1. Nezakládejte si nový blog (objevil by se v žebříčku Nejnovějších blogů), ale zaberte nějaký existující (ideálně zcela bez článků, jinak hrozí, že už ho budou mít vyhledávače zaindexovaný) - jednoduše si o něj napište na blog@blog.cz. Pokud už si nový blog založíte, aktivujte ho až po několika dnech.
  2. Pokaždé, když zveřejníte nový článek, okamžitě ho přesuňte do Rozepsaných (jinak by se objevil v žebříčku Nejnovějších článků). Z Rozepsaných ho zveřejněte až s časovým odstupem několika hodin, klidně i několika dní.
  3. Snad je zbytečné připomínat, že se nesmíte dostat ani do žádného dalšího žebříčku, tzn. nesmíte hlavně psát články na téma týdne, být členy Autorského klubu, pěstovat závody v počtu komentářů, publikovat velké množství článků, mít nejlépe hodnocené články, apod. Nevyplňujte si ani nic do profilu, nebo by se k vám mohl někdo proklikat odsud.

  • Nekomentujte žádné blogy v přihlášeném stavu
Váš avatar by vedl na váš blog. Nesmíte ani vyplňovat odkaz na svůj blog do kolonky "web". Nevyplňujte odkaz na svůj blog vůbec nikam - na sociální sítě, do hlavičky v e-mailu, v diskusních fórech, prostě naprosto vylučte možnost, aby bylo možno váš blog s vámi nějak spojit a aby se bylo možné k němu odněkud proklikat. Nevede-li na váš blog odnikud odkaz a není-li na blogu obsaženo nic o vás, nelze ho s vámi spojovat, nikdo o něm nebude vědět a nikdo ho nebude navštěvovat.

  • Případným návštěvníkům to znesnadněte
Pokud už se na blog někdo dostane, je to špatné, ale ještě to není definitivní porážka. V takovém případě buďte připraveni. V žádném případě si na blog nedávejte možnost odebírat novinky o nových článcích e-mailem. Vypněte facebookové tlačítko "To se mi líbí", vypněte hvězdičkové hodnocení článků, nezapínejte zprávu autorovi, ideálně i zakažte pod články komentáře. Mějte na blogu počítadlo TOPlist - započítává i vaše vlastní návštěvy, takže budete mít přehled, jestli svůj blog čtete jenom vy, nebo i někdo další. Na webu TOPlistu lze dokonce zobrazit, z jakých stránek k vám návštěvníci přišli - takto můžete objevit, že se na nějaké stránce objevil odkaz na váš blog.

Pokud chcete být vyloženě zlomyslní, nastavte na blogu nějaký šílený design (stačí na Google najít nějaký blikající GIF a dát ho na pozadí stránky) nebo nastavte písmo na stránce tak malé, že nepůjde přečíst (eventuálně nastavte písmo s nulovým kontrastem - ve stejné barvě jako stránka - a tedy zcela nečitelné). Sice to jde všechno obejít (zoomováním stránky pomocí CTRL a kolečka myši nebo zvýrazněním všeho textu na stránce kombinací CTRL + A, ale to zná a používá jen málo lidí).

Můžete si na blogu zapnout upozornění, že obsahuje erotický materiál - takové blogy jsou automaticky vypuštěny ze všech žebříčků (může ale zafungovat opačný efekt zakázaného ovoce, kdy to u eventuálních návštěvníků zájem o váš blog naopak umocní). U toho pozor na jednu věc - nedávejte na blog nic nelegálního, nebo riskujete, že váš blog někdo nahlásí. (V krajním případě riskujete i opletačky s policií - tento článek není určen jako návod pro internetovou kriminalitu na blogu, ale jako souhrn tipů pro uživatele, kteří si chtějí psát blog jen pro sebe, nebo někoho blízkého).

A pamatujte, zásadní heslo všech neviditelných blogerů zní: "To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě nejdou" :-) Pokud by došlo k nejhoršímu a potřebovali jste svůj blog zcela schovat, pak čtěte starší návod Jak skrýt blog. Pokud byste si tu neviditelnost naopak rozmysleli a chtěli na nějaký článek přivést co nejvíce lidí, napište na blog@blog.cz. Vaše nulová návštěvnost může následně vystřelit podobným způsobem, jako v tomto konkrétním případě:

Nezapomeňte ale, že v takovém případě už není cesty zpět a brány neviditelného ráje pro vás zůstanou navždy uzamčeny. Protože co je jednou veřejné, už je veřejné navždy - váš blog zaindexují vyhledávače, různé archivovací služby, roboti, apod., a hlavně se váš blog dostane do samotného povědomí reálných lidí. Někdo si váš blog může uložit do záložek v prohlížeči, jiný si vás přidá do RSS čtečky, někdo si mohl pořídit screenshot vašeho článku, a dokonce se najdou i tací (především mezi starší generací), kteří si vybrané články z blogů tisknou na papír (!).

A pak už není úniku, a pokud cokoli dalšího v budoucnu vydáte, vždy zde bude možnost, že si to přijde někdo přečíst. Jaké překvapení, u blogu, že ano :)
 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 16:04

Pořád nechápu, proč si někdo zakládá blog, když ho chce psát pro sebe. :-D To už si může koupit rovnou nějaký notes nebo si své zápisky psát do počítače a nemusí je vůbec vkládat na internet. Akorát tak blokuje místo lidem, kdo by o jejich adresu teoreticky měli zájem... a i kdyby dotyčný chtěl psát pro nějakého známého, pořád si kvůli tomu nemusí zakládat blog, protože... sakra, už jsem se zase vrátila na začátek, proč si někdo zakládá blog, když nemá zájem o žádné čtenáře? :-D

2 Claire Claire | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 16:11

[1]: Upřímně, zní to rozumně. Je menší pravděpodobnost, že na to někdo narazí, než kdyby si dotyčný psal například deníček, který může u něj doma (pokud tedy nebydlí sám), kdokoliv vyštrachat.

A sama upřímně o něčem takovém uvažuji.

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 29. dubna 2015 v 16:15

[1]: Já to teda taky vůbec nechápu... :D Snažit se něco ukrýt na internetu?

4 Terka Terka | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 16:19

[2]: Mě právě přijde menší příležitost, že na to někdo narazí, když si dotyčný či dotyčná píše do deníčku, protože když se někde schová... sama jeden takový mám a pokud vím, nikdo mi ho nenašel. Kdežto na internetu... :-?

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 16:28

Moc nechápu proč to někdo chce. Ale někdy bych byla raději, kdyby některé mé články nečetli lidi z okolí. Je dost pokrytectví mezi lidmi, ale to je jejich problém. Při nejhorším článek stáhnu do Rozepsaných. A vidím možnost ho později publikovat tak, aby se neobjevil v "NOVÝCH ČLÁNCÍCH" = publikovat ho někdy později? Rozumím tomu dobře? Aby se neobjevil v aktuálních článcích (mám nastavené tři nejnovější), ale podle termínu, ve kterém jsem ho poprvé publikovala? Čili by byl na blogu, ale nebyl běžně vyhledatelný? Možná to někdy využiju ;-)

6 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 29. dubna 2015 v 16:29

[1]: Třeba si chce někdo psát deníček, ale nemít to doma, na místě kde na to může kdokoliv narazit nebo jen tak uložené v noťasu (kde na to také může kdokoliv narazit kdo si otevře složku s dokumenty). A tak si založí tajně blog, kam píše svůj deníček a nemusí se bát, že to najde nějaký člen rodiny. Zrovna sleduji seriál awkward a tam si hlavní hrdinka píše právě také jeden takový neviditelný blog.

[4]: Já osobně bych se bál psát to, co píšu na svém blogu do deníčku, a to na blogu píšu o normálních věcech. Navíc na blogu se ti ty články nesmažou a za několik let tam stále budou, kdežto schovávat pak třeba dva nebo i tři deníčky je složitější.

7 SchwarzRosen SchwarzRosen | 29. dubna 2015 v 16:37

Zase když to máš na netu a nemáš tam osobní údaje a případně vymyšlený jména osob, které v zápiscích figurují, tak když už takový deníček někdo najde, tak je uvěřitelnější, že je to jen náhoda, že není tvůj, než když ti ho někdo najde v pokoji :-D "Neeee, to určitě není můj deníček, ten, co jsi našel v mé skříni v mém pokoji, s mým jménem" :-D

8 i r i s i r i s | Web | 29. dubna 2015 v 16:40

Já mám jeden takovýhle tajný blog. Má 2 followery na Bloglovin'. :-D
Já se k němu vlastně dřív hlásila, měla jsem odkaz na něj vyvěšený na svém oficiálním blogu, takže se k němu pár lidí proklikalo.
Ale vlastně mi to nevadí. Mám tam uzavřené komentáře, jen hvězdičkové hodnocení jsem nechala.
Absolutně chápu, když si někdo vede tajný blog.

9 Larry Larry | Web | 29. dubna 2015 v 16:48

To bych si ho radši psala ve wordu, nebo třeba do sešitu, než být takhle opatrná s touhle možností :D Nejvíc by mě asi nebavilo čekat, než budu moci ten článek zveřejnit od uložení do konceptů.
Mě nevadí, když si někdo čte můj blog, protože mi plně stačí anonymita.
Jinak zajímavý článek :)

10 Ellí Ellí | Web | 29. dubna 2015 v 17:19

Trochu nechápu, proč si lidi zakládají blog, když nechtějí, aby ho někdo četl ale... Dá se to také brát, že přesně co je napsané jako že se NEmá dělat, by se dělat mělo, aby čtenářů přibylo - takže díky za tipy :D

11 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 17:40

Líbí se mi použitá parafráze. Myslím, že perfektně koresponduje s původním obsahem, zejména svou absurditou. :-D

12 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 18:44

Ten návod zní jako pro schizofrenika v pokročilym stádiu :D

13 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 18:54

Tak to mi připadá lepší psát do Wordu... :D Nebo na papír... Píšu na internet proto, aby si to lidi mohli přečíst, nechci se před nimi schovat :D

14 listyticha listyticha | Web | 29. dubna 2015 v 19:14

Dík za některé tipy. Nemusím mít úplně neviditelný blog, ale dejme tomu tak napůl.

15 Lany Lany | Web | 29. dubna 2015 v 19:46

Naozaj sa takí ľudia nájdu? :O Dobre, rozumiem, možno ich láka predstava, že by sa nejako odlišovali od ostatných a chcú ho mať len a len pre seba- teda je to pre nich akási forma virtuálneho tajného denníka. Asi vedia, že ak by si viedli ten normálny papierový denník, ich známi by ho mohli nájsť a tak majú pocit, že nie je úplne tajný. :-)

16 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 19:49

Neříkám, že být neviditelný není v některých situacích praktické, ale na blogu to asi zavádět nebudu, na to už jsem tu moc profláknutý :-). Jediné, co v tomto ohledu můžu udělat, je pozvat všechny neviditelné na návštěvu ke mně a slíbit jim, že je neprásknu :-).

17 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 29. dubna 2015 v 20:04

Jednou jsem i takový blog měla. psala jsem tam věci, které mě deptaly - což už z principu nikdo nečte a já ani nechtěla, aby to někdo četl, ačkoliv jsem oslovovala sama sebe "milý čtenáři", což je docela matoucí.. Nicméně musím uznat, že nyní mě psaní blogu "pro lidi fakt baví a neměnila bych .))

18 baruschkasf baruschkasf | 29. dubna 2015 v 20:53

Hmmm, děkuji za návod, jak to nedělat :-)

19 Miloš Miloš | Web | 29. dubna 2015 v 21:06

Já chci být anonymní, proto nikdo z mého okolí (známí, kolegové ani členové širší rodiny) o blogu nemají tušení, ale na druhé straně jsem rád, když někdo (koho ani neznám) blog čte a ještě lépe, když také napíše komentář. Zajímá mě totiž, co si o tom myslí ti, kteří nejsou zatíženi osobními vazbami.  

Neviditelný blog a psaní do šuplíku (notebooku) není totéž. Na internetu text vypadá podstatně lépe než ve Wordu, je zasazen do designu, může mít širší a přitom přehlednou stránku, obsahovat videa, zvukové soubory a kdyby někdo chtěl, třeba i animace, jednoduše může využívat všechny výhody dynamických stránek, kdežto text v editoru je statický.

20 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 29. dubna 2015 v 21:30

Alebo si všetky články dávajte do rozepsaných či úplne najlepšie, píšte si ,,blog" do PC, napr. Word či ,,Nový textový dokument", keď až tak chcete tú súkromnosť, inak zaujímavé rady, ja som myslím niekedy tiež skúšala dávať články do rozepsaných(nie kvôli súkromnosti, práve naopak, aby som ich mohla zverejniť v pravý čas - xx:x9 a bola v rebríčkoch), ale po publikovaní som sa i tak objavila v rebríčkoch(a to ma tešilo), no teraz síce na Blog.cz nie som, ale stále chcem vysokú návštevnosť. :-D.

21 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 29. dubna 2015 v 21:31

[19]: Asi takto to má i väčšina ľudí, a že text vyzerá lepšie na blogu? No, keď máš nulový kontrast písma a pozadia alebo gifové pozadie(ako spomenuté v tomto článku), tak ani by som nepovedala. A animácie/videá sa dajú dať aj do článku, ktorý ostane navždy rozpísaný.

22 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 21:39

Já nechci, aby to moje někdo četl. Lol.

23 m. m. | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 22:07

Absurdní článek na odlehčenou... ale třeba lidi, co jen nechtějí, aby je našli jejich známí a příbuzní, si z toho něco vezmou. Na druhou stranu by měl stačit selský rozum - nikomu neříkat, že mám blog, nikde si nepsat do profilů adresu, a nemít na blogu stejnou přezdívku, jakou mě ti mí nenávidění blízcí oslovují, neřkuli jméno. Pokud je někdo tak blbej, aby tyhle věci dělal, pak je to jeho smůla.

24 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 22:17

O takovéto možnosti jsem jednu dobu také uvažovala.. na svůj blog toho totiž píši skutečně hodně o tom co se mi honí v hlavě a mnohé věci ani neví moje rodina a nechci, aby se to na mém blogu dočetli, ale na druhou stranu, když si na blogu "vykecávám ze svých utrpení" chci, aby mě někdo politoval.. nebo aby mi dal někdo nějakou radu a proto jsem se rozhodla, že se rozhodně nebudu schovávat.

25 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 22:28

Vtipně a poučně napsáno! :) :)

26 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 7:21

Ja som pochopil tento Standov clanok ako prekrasnu ironiu, asi ako v zmysle onej slavnej vety: "Necitajte tieto riadky!".

K ozajstnym temam tu spominanym niet co dodat - aleob ano?

27 Kerr Kerr | Web | 30. dubna 2015 v 9:32

Tak zase pokud bych si například chtěla psát deník, ale zároveň bych netoužila po tom mít ho doma pod polštářem, klidně bych to tady na blogu zkusila. Je pravdou, že jakmile zakážete komentáře, většinu lidí to odradí od další návštěvy, aspoň podle mě. Toplist bych vůbec nedávala, ani lajky na facebook. Hlavně si vemte, kolik je tady blogů založených a kolik z nich je známých a má stálé navštěvníky. Jen malé procento, ten zbytek by se také dal považovat za neviditelné blogy, ačkoliv to teba ani bloger neměl v úmyslu :)

28 Snílek Snílek | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 9:50

Hehe, v téhle oblasti bych mohla radit :D protože ač ne zcela úmyslně, patřím mezi tu sortu lidí, jejichž blog moc lidí nečte :D až na pár výjimek (článků), tak je to spíš jako, jéé přišli tři návštěvníci, kde je šáňo? :D

Zapomněl jsi ještě na to, aby text byl v úzké nudli, ať už na jedné, druhé straně, nebo uprostřed :D šířka textu menší jak dvacet centimetrů mě spolehlivě odradí od dalšího čtení :D

Ale stejně nějak nechápu, proč si lidé zakládají blog, když nechcou, aby ho někdo četl. Utajit něco na internetu je už z podstaty věci kravina :D

29 mengano mengano | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 10:12

Pokud tenhle článek Standa pojal jako "obrácený pytel", tedy jako návod, jak se zviditelnit, tak se mu povedl :D

Nikdo si snad nemyslí, že je na internetu neviditelný...

30 Grumpy Grumpy | Web | 30. dubna 2015 v 11:13

[29]: Taky jsem to pochopila podobně :-)

Nicméně smekám, skvěle jsem se pobavila :-D

31 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 11:30

Mám dotaz návod na větší návštěvnost asi není že :D krom toho dobře zaujmout čtenáře aby se vraceli :D

32 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 11:31

[28]: taky nemám páru já bych spíše brala větší návštěvnost :D

33 Viktorka :') Viktorka :') | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 12:19

Tak tenhle článek mě teda překvapil. Myslela jsem, že spíš bude o tom jak zviditelnit blog, protože, neříkejte mi, že je tady víc blogerů co se chtějí ztratit, než těch, kteří nemají návštěvníky a všude hledají jak to otočit, (patřím mezi ně i já) ale dobře, chápu že někdo takový asi je a nikdo mu to nemůže vyčítat... :-D

34 Kosma Kosma | Web | 30. dubna 2015 v 12:41

To je fakt návod pro paranoidní blogery! Já myslím, že tací by si neměli blog vůbec zakládat a psát si to doma do Wordu! :-) Právě trousím další odkaz na vlastní blog! :-) A chtěla bych fakt vidět toho blogera, který svůj článek raději smaže, než by visel na blogu dne! :-) ;-)

35 Alétheia Alétheia | 30. dubna 2015 v 13:32

Jůůů, to je skvělý článek. (o=0 Náhodou tu motivaci nemít výrazný blog úplně chápu, třeba když měl někdo zkušenost se stalkery, pak zcela přirozeně nezveřejňuje nic konkrétnějšího o sobě, aby blog nešlo spojit s jeho identitou, nikomu z okolí o něm neříká... A taky mě hned napadlo "Od malička chtěl mít hospodu, ale chodili mu tam lidi!" (o=0 - to je prostě boží! Držím palce všem neviditelným. Je moc hezký pocit být neviditelný.... Vlastně možná je to větší výkon než být na vrcholech těch žebříčků (tam je totiž většina blogů pro úplné bezduché hlouposti). Takže klobouk dolů. (o=0

36 Standa Standa | Web | 30. dubna 2015 v 13:51

[31]: + [33]: Návodům na zvýšení návštěvnosti se na tomto blogu věnuji dlouhodobě, doporučuji projít články v rubrice "Tipy" - http://blog.blog.cz/rubrika/tipy

37 Standa Standa | Web | 30. dubna 2015 v 13:54

[34]: V nedávné době hned tři blogerky smazaly svůj článek, který byl poután na úvodní stránce Blog.cz. Ve všech případech došlo podle všeho k tomu, že dotyčné neunesly kritiku svého článku ze strany čtenářů.

38 Ann V. Ann V. | Web | 30. dubna 2015 v 16:05

Tak tohle se mě sice vážně netýká, ale umím si představit, že by to někdo chtěl, i když bych si být dotyčným psala spíš osobní deník, nebo nevím...ale blog mi prostě přijde jako místo kde píšou všichni pro všechny a celkově dávat něco na internet a zároveň chtít soukromí mi přijde takové nesmyslné,...

39 Snílek Snílek | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 20:48

[37]:Pak ale nejde o to, že by chtěly být neviditelné, nýbrž nejsou dostatečně vyzrálé/psychicky odolné, na to aby snesly kritiku. A za to si pak můžou samy, protože u čehokoliv co člověk vydá do osudí internetu, musí počítat s tím, že se najdou lidi, kteří nebudou souhlasit, nebo hejtovat už jen z čiré radosti. Pokud si jedinec není jistý, zda to ustojí, pak by tu věc psát - vydat veřejně na internet vůbec neměl.

Čistě ze zájmu, prozradíš o jaké články šlo? :-)

40 Simix Simix | Web | 1. května 2015 v 12:42

Kdybych to věděla dřív, tak by na jeden můj blog, kam jsem psala osobnější věci, nenarazí banda spolužáků. Každopádně je to dost dobrý článek a plno lidem se může hodit :)

41 David David | E-mail | Web | 1. května 2015 v 14:23

Myslím, že je mnohem mnohem snazší přilákat nové návštěvníky než dělat vše pro to, abych neměl ani jednoho. :-D

Ale napadla mě jedna věc, která předejde všem těm složitostem: uložit si články jen do rozepsaných, kór když to má autor pouze pro sebe. :-)

42 pocitynecity pocitynecity | Web | 4. května 2015 v 11:05

Co já bych dal za návštěvnost a komenty... :-D

43 Standa Standa | Web | 4. května 2015 v 11:56

[39]: Vzhledem k tomu, že ty články byly smazány, není jaksi možné na ně odkázat :D

44 Dorka Jeseňská Dorka Jeseňská | E-mail | Web | 8. května 2015 v 19:02

Nuž osobne nepoznám blogerov, ktorým by vyslovene vadilo, že sa ich článok dostane na titulku. :-) Aj keď z druhej strany nemôžem povedať ani to, že by som vedela čo sa takým blogerom v tej chvíli mihne v hlave, keďže s tým nemám skúsenosti.

No osobne (a hlavne bez úmyslu kohokoľvek uraziť!!!!) nerozumiem prečo by si niekto chcel založiť "neviditeľný blog" na stránke, ktorá značným spôsobom spojuje svojich užívateľov. :-? Zaváňa mi to logikou "polievania záhrady v daždi"

Ale inak podarený recesijný článok a rovnako podarené komentáre spolublogerov aj návštevníkov pod ním. 8-)

45 Johanz Johanz | E-mail | Web | 20. května 2015 v 5:28

Je jeden důvod proč si založit blog a nechtít aby mi v něm každý listoval. Je to deník, který je na internetu chráněn proti havárii domácího počítače. Fotografie v elektronické podobě jsou na dvou místech na internetu jistě bezpečnější než v hard disku počítače. :-D

46 Van Vendy Van Vendy | Web | 26. května 2015 v 23:30

[19]: To JE dobrý důvod, proč vést blog, i když neviditelný. I když, neviditelný blog asi neexistuje, spíš blog přehlédnutelný. 8-)
A že by opravdu byl někdo, kdo by nechtěl nějakou (nejlépe souhlasnou) reakci na svůj článek?

47 takze-asi-tak takze-asi-tak | E-mail | Web | 27. května 2015 v 11:58

Skvěle ozvláštněné rady pro začínající bloggery. Děkuji!

48 Ms.M4rv3l Ms.M4rv3l | Web | 27. května 2015 v 14:59

pro někoho užitečné :D

49 Andy Andy | E-mail | Web | 31. května 2015 v 0:31

haha, já se o neviditelnost nesnažím, ale jediná věc, o kterou se pokouším je projet veškeré články a odstranit jména osob, moje jméno a veškeré informace, co by na můj blog mohlo dovést jakékoliv moje známé. (Což už se před lety stalo, prože já dement náctiletej jsem do článku dala snad jméno i s příjmením či to - to byl trapas století).
Achjo, je s tím hodně práce, ale vyplatí se to. Těšim se až budu mít od tý editace pokoj.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama