Deníček moderního fotra nominován na cenu Magnesia blog roku

27. března 2015 v 13:15 | Standa |  Úspěchy
Občanské sdružení Litera, které vyhlašuje ceny Magnesia Litera, a společnost Karlovarské minerální vody, připravily pro letošní ročník Magnesie Litery novou cenu Magnesia blog roku. Do nominací se dostal i jeden zástupce z Blog.cz - Dominik Landsman z blogu fotruv-denik.blog.cz.


Nová cena by měla zohlednit především literární úroveň internetových blogů vedených jak na samostatných stránkách, tak pod zpravodajskými servery velkých mediálních domů. Porota složená z vítězů cen Magnesia Litera Petry Soukupové a Emila Hakla a doplněná literárním kritikem Pavlem Mandysem vybrala v první fázi soutěže šest nejlepších a nejzajímavějších blogů (podmínkou bylo, aby je autoři psali nejpozději od roku 2014 a aby byly stále "živé", tj. aby jejich autoři více či méně pravidelně na dotyčných internetových stránkách publikovali).

Vítěz bude představen během slavnostního předávání cen Magnesia Litera 14. dubna. Vítěz získá od Magnesie finanční částku 50 000 Kč, která bude určena na knižní publikování jeho blogu. Pro blogový "Deníček moderního fotra" můžete hlasovat zde.

P. S. Deníček moderního fotra se v loňském roce dočkal i úspěšné knižní podoby, kterou vydalo nakladatelství Ikar.
Autor blogu se také 25. 3. objevil v pořadu Show Jana Krause.


 

51 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 27. března 2015 v 17:00

Moooc se mi to líbilo, pobavila jsem se a jdu hlasovat. Tuto knížku bych si určitě ráda přečetla. :-D

2 Limeo Limeo | E-mail | Web | 27. března 2015 v 17:46

Já jsem tuhle knihu četla, avšak na blog moc nechodím :-). Kniha je dobrá, krásné ilustrace i vtipné momentky ji skvěle doplňují :-D.
Rozhodně přidávám hlas a přeji Fotrovi co nejvíce zdaru ;-).

3 Máří Kosáček Máří Kosáček | Web | 27. března 2015 v 18:43

Deníček moderního fotra mám ráda a hlas je jeho.

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 27. března 2015 v 20:23

Knížku jsem si koupila, dočítám a živě si představuju soužití těch dvou (máma z toho jaksi vypadla). Radost mi udělalo i toto video, protože jsem se chystala si pořad najít a skouknout. Díky. Teď chápu komentáře ke knize, že si chlapi rozmyslí mít děti. A už vůbec se nehrnou do funkce táty na MD. Při vší únavě je hodně vtipný. Začínám se učit stylu jeho vyjadřování. Jeho blog občas navštívím, mám ho v oblíbených. Autora hodně zdravím a přeju mu případnou cenu ML - zaslouží si ji za "hrdinství péče o člověka" ;-)  :-D

5 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2015 v 21:37

Dovolila jsem si na knihu i video upozornit i na svém blogu, protože jsme o tom videu hovořili v Kavárně, autor píše vtipně a přeji mu, ať se kniha dobře prodává. Humoru, ač někdy šibeničního není nikdy dost. :-)

6 Shariony Shariony | Web | 27. března 2015 v 21:39

Nelíbí se mi, jak se z něho dělá "hrdina" nebo někdo, kdo se nějak výrazně "obětuje". Video jsem zhlédla celé, ale to, co zažívá on, zažívá spousta matek, nehledě na matky samoživitelky, které jsou na tom ještě hůře. A z nich se hrdinky kdovíproč nedělají. Přijde mi, jakože to, že je muž, z něho dělá něco výjimečného. A to tedy fakt ne.

7 :-) :-) | 27. března 2015 v 22:04

[6]: Neznám žádnou matku samoživitelku, která by něco takového napsala. Mj. už jste někdy slyšela o něčem, čemu se říká humor?

8 fotruv-denik fotruv-denik | 27. března 2015 v 22:51

No vida. Děkuju všem za hlasy a podporu.

9 fotruv-denik fotruv-denik | 27. března 2015 v 22:56

[6]: Snad nikdy, nikdo ani nikde neřekl v této souvislosti, že bych byl hrdina. Prostě o tom píšu.Třeba takový Remarque psal zase o válce, ale nebyl jediný voják. V tétou souvislosti mi uniká ta logika vašeho tvrzení

10 Illumináti Illumináti | Web | 27. března 2015 v 23:11

such úspěch
              wow
                                            very soutěž
                 much blog
           8-)  8-)  8-)

11 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 28. března 2015 v 10:46

Vtipné, pobavilo a jdu dát hlas :-)

12 mysteriouswolf mysteriouswolf | 28. března 2015 v 10:47

[6]: A každá ta matka má stejnou možnost - napsat o tom na blog nebo knihu...

13 Jane Jane | Web | 29. března 2015 v 13:59

Jestli se nemýlím, tak jsem autora blogu nedávno viděla v DVTV a musím říct, že už tehdy mi byl sympatický a díky čtení na jeho blogu vím, že má i úžasný smysl pro humor.
Jdu hlasovat :-D

14 Lena - Živá Voda Lena - Živá Voda | Web | 29. března 2015 v 14:50

Upřímně? Blog dotyčného je psán vtipnou formou, takže fajn, ale to je asi tak vše.
Jeho odpovědi v rozhovoru na blogu Ptáme se na mne zvláštní dojem neudělaly. Navíc zde "mateřskou" v globálu přirovnává k něčemu, pro muže podřadnému a pánům doporučuje, aby se pilně učili a našli si dobrou práci. Jinak skončí, jako on, jelikož hlídání je dle něj obrovská dřina, kdy jde duševní zdraví do kytek, starost o dítě je smutná záležitost a on sám již mele z posledního. Navíc, kupř. komentáře typu lilienviv a dalších pod tímto rozhovorem mi ukázaly, že si Dominik dost protiřečí.
Pokud vezmu v potaz, že mnohé ženy na mateřské a znám jich dost, zvládají mnohem více, studují, věnují se dvěma dětem, vykonávají zaměstnání (tzv. práce doma za mzdu od zaměstnavatele) a ještě je po nich vyžadováno, aby byly svěží, sexy a v pohodě, což jsou, pak mne toto "plakání" Dominika nějak zvlášť neoslnilo. A to ani v případě, že bylo z části myšleno s nadsázkou.

Shrnuto, sečteno:  Ženy toho na mateřské mají mnohdy naloženo více a ikdyž na toto téma vedou kvalitní i vtipné blogy, "nevšimla" jsem si, že by jim bylo tleskáno, natož, aby se dostaly do médií.

Dominikovi pochopitelně přeji hodně štěstí do života, ale hlas ode mne nedostane, Dominiku,"promiň" ;-). Nemám k tomu důvod a pouze proto, že většina tleská, se před jeho humorem na zadeček neposadím.
Veni vidi vadi.

Krásný den

15 lenka lenka | 29. března 2015 v 18:36

Ani ode me zadny hlas. Zcela souhlasim s predchozim prispevkem-ackoli mysleno zrejme vse s nadsazkou,trapne. Holt,cim zoufalejsi popisky 'hlidani' ditete,tim vetsi uspech u jisteho druhu ctenaru..Zajimalo by me,kolik na to hlidani vlastne zbylo casu,kdyz jen popis jednoho obycejneho dne vydal na tak dlouhy a opakujici se text,ze ani neslo docist...

16 Shariony Shariony | 29. března 2015 v 20:00

[9]: Pokud jste skutečně četl jen komentáře nad mým („hrdinství péče o člověka“), tak snad není, o čem se bavit. Navíc "Je to vaše oběť, ale ona přinese plody." a vaše odpověď "Uvidíme." - no, starání se o dítě je pro vás asi opravdu oběť. Pro téměř žádnou matku na mateřské ne a jak je psáno výše, zvládají to s přehledem, dělají při tom atestace, studují vysokou atd. Hrdinu vy sám ze sebe neděláte (spíš okolí), ale chudáka ano. Nicméně za vydání knížky vám gratuluji a úspěch vám moc přeji, je fajn, že dokážete některé lidi rozesmát. Talent rozhodně máte.

[7]: Mám ráda jiný druh humoru než narážky na vlastní dítě autora (byť smyšlené). Každý má jiný vkus, to je přeci přirozené.

[12]: Však ženy na mateřské píšou kvalitní i vtipné články. Pokud by ovšem nějaká žena psala tímto stylem, velká část lidí by ji v tu chvíli odsoudila (viz narážky na babybox)...

17 fotruv-denik fotruv-denik | 29. března 2015 v 20:56

[16]: Zajímavá polemika. V první řadě, pominu-li skutečnost, že deník není žádný časosběrný dokument, nýbrž beletrie zasazená do prostředí otce na mateřské, kdy čerpám náměty z vlastních zkušeností, potom vám dávám za pravdu, že kdyby to napsala žena, bude zřejmě pranýřována. Chlapovi toho v tomhle víc projde, to je bez debat.
A vy máte dítě, respektive jste byla na mateřské? Pokud ano, tak samozřejmě máte plné právo na názor, že mateřství je báječné, je to dar a všude jsou štěňátka, jednorožci a život máte zalitým sluncem. Niky a nikde jsem nenapsal, že bych svého syna nemiloval. Starání o něho je ale řehole a to mi prostě nikdo nevymluví. Nevím, s kolika matkami jste za život přišla do styku, že si s klidem tvrdítě, že pro téměř žádnou matku není starání se o dítě oběť, ale mě píšou tisíce matek s tím, že jim mluvím z duše, že jsou zlomené a na pokraji sil.
A ještě na konec. Deníček moderního fotra je humoristický blog (kniha), kde jde v prní řadě o srandu. Nějaký hlubokomyslný názory a poselství, to mě nezajímá. Já dělám srandu. Srandu, která není pro každého.

18 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2015 v 2:00

[16]: Pochopila jste nadsázku? Každý rodič tedy většinou  - své dítě miluje a přitom by ho někdy přerazil. Spíš strachem vybuzený, aby se dítěti nic nestalo.
Lépe brát výchovu s humorem než se stresovat a naříkat. Pokud dítěti nenastavíte hned zkraje mantinely, těžko to pak zvládáte a navíc na ně působí i okolí, další lidé.

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2015 v 2:09

Děvčata neblbněte, copak věříte, že to bere tak hrozně. Nechci se zastávat ,,vyčerpávající mateřské" muže, ale pochopte, ženy jsou stavěné tak, že zvládají i dvě činnosti najednou, muži ne.
Podle mne to naopak zvládá velice dobře, když dokáže napsat tolik textů do blogu a dát dohromady knížku. Vychovali jsme 3 syny, u dvou jsem byla na mateřské jen pár měsíců, u posledního 1,5 roku, zvládla jsem to bez nářku, ale to je věc organizace činnosti a možnosti zapojení partnera- partnerky. Všechny ty články jsem četla s úsměvem, nebrala jsem je vážně, ale u  čilého dítěte občas nemůžete vědět, co vyvede. Naši byli všichni živé stříbro a museli jsme je sakra hlídat. ;-)  :-D

20 Lenin Lenin | Web | 30. března 2015 v 20:26

Ale no tak, je to přeci literární cena, ne medaile za zásluhy lidstvu. A já fotra hltám už od jeho začátků, kdy ještě nebyl hvězdou jasnou, a baví mě pořád, moc. Jeho barvitej popis soužití s tim malym tyranem mi vždycky zlepší den.

A ruku na srdce, kolik chlapů by péči o dítě, potažmo i tu domácnost, zvládlo? Kolik by jich do toho šlo? Já takovejch moc neznám. Ještě se to od nich neočekává, a tak klobouk dolů před těma, co do toho šli. Vždyť dost otců si netroufne ženský doma s děckem jenom pomoct...

O rodičovský jistě už psala tuna matek, ale málokterá ženská by měla koule psát o ní takhle. Z pohledu ženy je to samý ťuťu, mimísek, bobánek, prdíky, žoubešky... Je príma přečíst si vtipnou a méně "vykojenou" verzi a podívat se na to z pohledu chlapa. Já věřím, že Dominik Čendu lavískuje uplně stejně, jako matky, ale je moc fajn, že z toho neni tak "posranej" a vypráví o všedních peripetiích rodičovský poněkud méně něžně. :))

21 Mersmerize Mersmerize | Web | 1. dubna 2015 v 14:14

Já modernímu fotrovi fandím! Čtu jeho články, odebírám facebook a zkrátka jeho názory, články a textové "projevy" mě strašně baví a vždycky spolehlivě rozesmějí.

Když si tak čtu komentáře, občas musím kroutit hlavou, kolik lidí to bere neuvěřitelně vážně nebo pokud to není jejich styl humoru, tak to nedokáží ani přejít bez toho, aby hned psali jak si o sobě fotr myslí, bůh ví jaký není hrdina a že existují matky/otcové, kteří toho zvládají stokrát víc a nemají potřebu o tom psát nebo se tím chlubit.

Já jsem nadšená, že si můžu přečíst vtipné, satirické články od fotra na mateřské dovolené. A už vůbec mě to nepohoršuje, ani jako budoucího rodiče! Přeju hodně úspěchů do budoucna a hlavně: pevné nervy a co nejvíc spánku! :))

22 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 2. dubna 2015 v 14:30

[21]: Nelze než souhlasit. Stejně tak i s předchozím komentářem. :)
Fotra jsem četla už dřív a od začátku mě jeho články baví, takže držím palce!

23 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 2. dubna 2015 v 17:11

http://www.databazeknih.cz/kniha-roku-2014

Další fotrův úspěch :) I když tenhle mi přijde docela smutnej :)

24 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. dubna 2015 v 11:41

Blog znám, dokonce jsem tu knížku, která vyšla, viděla v knihkupectví. Na to hlasování se podívám :-)

25 userka userka | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 12:20

[23]: To vybírali čtenáři (Fotr je navíc naverboval na FB), takže to není zase tak smutný, co myslíš? :-) Kdyby to bylo o profesionální porotě z branže, pak by to asi smutný bylo.

26 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 14:53

[25]:
Vybíraffci vybíraví!

27 fotruv-denik fotruv-denik | 6. dubna 2015 v 18:34

[23]: To jsem lehce podcenil kouzlo a sílu fb, kdy jsem na to odkázal na profilu a fanoušci očividně přehlasovali všechny ostatní. Za mě to je vítězství rozpačité, neboť za prvé není objektivní a za druhé to knížka roku prostě být nemůže. Na druhou stranu jsem vděčen těm, co hlasovali a je to jasný vzkaz, že dělám něco dobře. Už jsem to někde psal, že ta výhra je, jako by vyhrál Ace Ventura Oscara.

28 userka userka | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 19:07

[27]: Hele, dneska jsem koukala, že už tam dali další dvě místa, a jako to jsem teda ráda, že jsme to přehlasovali, protože aby vyhrála Selekce nebo nedej bože Labyrint? To si to zasloužíš ty ;)

29 Claire Claire | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 19:59

Rozhodně podporuji! Je to chytré, vtipné a skutečně to dává nový (alespoň pro mě) úhel pohledu) :)
Smekám.

30 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 19:24

Určitě zahlasuju, protože na blog jsem párkrát narazila a čtení mě nehorázně bavilo :D

31 Andy Andy | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 22:19

Po týhle knížce jsem několikrát potajmu pokukovala v práci!!! Paráda! Neměla jsem ani šajna, že za takovou skvělou knihou je právě bloger z blog.cz? AWW, tohle bude znít strašně, protože nemám s blogerem takových kvalit absolutně nic společnýho, ale hned jsem na knihu ještě pyšnější, když vím, že za ní stojí někdo z "blogové rodiny".
Vážně palec nahoru, určitě STOJÍ za to podpořit!

32 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 8. dubna 2015 v 0:50

Velice ráda jsem odhlasovala :-D  :-D  :-D

33 Lisi Lisi | Web | 8. dubna 2015 v 14:22

Moc mě deníček moderního fotra baví, vše je hodně vtipné. Zvlášť se mi líbí zvolené krycí jméno hlavního hrdiny všech příběhů. :-)

34 Terka Terka | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 16:08

Hlas jsem mu dala už dříve, už jen proto, že je z Blog.cz. :-) Sice jeho blog nečtu, ale jsem sii jistá, že by si cenu určitě zasloužil. :-) A do dneška jsem netušila, že vydal i knihu - až jsem ji dneska viděla v knihkupectví, tak mě napadlo: "A není to náhodou ten bloger?" :-D Myslím, že si tu knihu určitě někdy přečtu. :-)

35 Nath Nath | Web | 8. dubna 2015 v 22:49

Tak se na to podívejme z naprosto stručného a jednoduše přepraného hlediska, ochuzeného o veškeré hodnoty vedle humoru - blog moderního fotra čtu opravdu ráda, u každého článku se zasměji a pokaždé mne baví styl, jakým autor podává své deníčkové situace, a smích léčí, že.
Kolegové, jde o blog a cenu za blog roku. Ne o Michala Velíška.
Tedy můj skromný hlas byl bez váhání odeslán a Fotrovi přeji lepší spaní!

36 Nessi Nessi | E-mail | Web | 12. dubna 2015 v 0:56

Ten blog mě číst baví. Je takový vtipný :-D

37 Šárka Šárka | Web | 12. dubna 2015 v 10:59

Blog je super, vždy se u něj moc bavím a knížku patrně dostanu v červnu k svátku :)

38 Bloud. Well Bloud Bloud. Well Bloud | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 9:36

[25]: Právě to, že to je cena čtenářů mi přijde dost smutný :) Asi jako když včera jejich cenu v Magnesii liteře dostala Šichtářová s Pikorou.

39 userka userka | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 9:54

[38]: O těch dvou nic nevím, akorát jsem z tý paní byla včera překvapená. Tak to tě rozesmutní asi hodně věcí :) Lidem se nikdy nebude líbit Kvítek karmínový..., protože je to bichle, do který by se většina z nich nepustila.

40 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 7:25

[39]: No vidíš...a při tom už bylo potřeba dělat dotisk, protože měla mezi lidma před vánocema takovou reklamu, že zmizela z pultů během chvilky :)

41 userka userka | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 14:53

[40]: No, ale to zmizela v rukou úplně jiných lidí, než těch, co hlasujou pro Fotra jako pro knihu roku (tam se mimochodem taky dělal dotisk! :D ). A ti dva Š+P se docela prodávají, ty jo, ale je to typický, kupuje si je úplně odlišná skupina lidí než ti, co by koupili Kvítek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama