ANKETA: Štítky, nebo rubriky?

17. března 2015 v 15:30 | Standa |  Ptáme se vás
Čím je blog starší a obsahuje více článků, tím je důležitější se v nich dobře orientovat. Jsou dva základní způsoby, jak čtenáře navigovat - podle času a podle témat. Archiv najdeme na každém blogu, ale ve způsobu tematického provázání článků se blogy liší. Jedna skupina blogů používá štítky, ta druhá zase rubriky. Znáte obojí a co je podle vás lepší?


Aby se rozdíl mezi štítky a rubrikami vysvětlil co nejnázorněji těm, kteří jedno z toho (případně obojí) dosud neznali nebo nepoužívali, ukážeme si na to na dvou příkladech. První bude z blogu na Blogger.com, který pracuje se štítky, druhý příklad bude blog na Blog.cz, který má rubriky.Štítky (tagy, labels)


Se štítky se můžete setkat na většině zahraničních blogů a obsahových magazínů, včetně celé řady českých webů (např. Prásk.tv). Na stejném principu fungují (hash)tagy na sociálních sítích Twitter, Google+, Facebook, Instagram, ad. K jednomu příspěvku (fotka, článek, status, apod.) můžete přiřadit více tagů (štítků), a když na nějaký tag kliknete, dostanete se k dalším příspěvkům, které jsou označeny stejným tagem. Tagování obsahu může být realizováno na lokální úrovni (v rámci jednoho uživatelského účtu), nebo globálně (vyhledávání v příspěvcích dalších uživatelů).

Lokální tagování si ukážeme na jednom konkrétním blogu ze serveru Blogger.com. Když si blog otevřete, v jeho menu najdete seznam všech štítků (tag cloud). Pro větší přehlednost bývá zvykem, že velikost každého štítku odpovídá počtu příspěvků, které jsou jím označeny - štítky zastoupené nejvíce články jsou největší, a naopak.
Když si na nějaký štítek kliknete, otevře se vám výpis všech článků, které jsou jím označeny.


A když si konečně otevřete nějaký článek, (nejčastěji) na jeho konci najdete přehled všech štítků, které uživatel k článku přiřadil. Zde je zásadní rozdíl oproti rubrikám - k jednomu článku lze přidat neomezené množství štítků, zatímco u rubrik platí, že každý článek může být zařazený pouze do jedné rubriky.Rubriky (categories)


Rubriky fungují trochu jinak. Jak už bylo zmíněno výše, každý článek může být zařazený pouze do jedné rubriky. Na blogu se v menu zobrazuje výpis všech rubrik (volitelně lze zobrazovat, kolik rubrika obsahuje článků).
Když si nějakou rubriku otevřete, dostanete se na výpis článků, které do ní patří. (Uživatel si může volitelně nastavit, zda chce v rubrice zobrazovat výpis celých článků, nebo výpis titulků - zde je použit výpis titulků).

A když si konečně otevřete nějaký článek, v jeho hlavičce uvidíte, do jaké rubriky je článek přiřazený.
--Můj názor

Vím o tom, že hlavně dříve si mnoho uživatelů psalo o to, zda by nebylo možné udělat to, aby šlo zařadit jeden článek do více rubrik. Odpověď v takovém případě byla vždy zamítavá, protože to už by nebyly rubriky, ale štítky. Jeden článek prostě nejde dát najednou do více rubrik - to je nepochopení rubrik jako takových. (Na zpravodajských serverech, které pracují s rubrikami, taky není možné, aby byl jeden článek třeba v rubrice "Domácí zprávy" a současně v jiné rubrice "Krimi").

A oblíbená představa mnohých lidí - "nechte to volitelně vybrat uživatele" - není technicky realizovatelná, protože jednoduše není dost dobře možné nechat úplně všechno volitelné (to by byl dokonalý blogovací systém, který v realitě neexistuje a různé služby se tomuto ideálu mohou pouze více nebo méně přibližovat) - každý provozovatel se jednoduše snaží o to, aby jeho blogovací služba měla něco typického, co ji odlišuje od ostatních a co ji charakterizuje.

Na Blog.cz tak máme rubriky, Blogger.com má štítky. Jednu dobu už bylo na spadnutí, abychom na Blog.cz spustili automatický systém tagů, který by štítky velmi připomínal, ale nakonec z něj sešlo. Hlavním důvodem je skutečnost, že na Blog.cz je neúměrně velké množství obsahu - přes 1,2 milionu založených blogů a více než 36 milionů vypublikovaných článků. Pokud by měl každý článek například 5 tagů, znamenalo by to na globální úrovni (v rámci Blog.cz) prohledávat extrémní množství obsahu, což je velmi hardwarově náročné a prostě se to nevyplatí. A tak z tagů prozatím sešlo.

Abychom si rozuměli, nechci se zde zastávat rubrik na úkor štítků jenom proto, že je Blog.cz neumí. Podle mě prostě obojí vyhovuje jinému typu blogerů a osobně se nezastávám ani jednoho. Štítky asi budou upřednostňovat spíše lidi, kteří mají při psaní článků myšlenky různě rozlétané do všech směrů, a cítili by se omezeni, pokud by měli svůj článek zařadit jenom do jedné rubriky. Tak k němu nalepí několik štítků, které článek vystihují, a mají to.

Rubriky by naopak měly vyhovovat spíše lidem, kteří mají jasně rozlišené okruhy témat, kterým se na svém blogu věnují, a každý jejich článek vždy už od začátku najde bezpečně své místo v jedné v předem vytvořených rubrik. Je to možná trochu přehlednější než štítky, ale vyžaduje to po autorovi určitou kázeň, aby se v článku držel jednoho tématu. Což ale někteří blogeři řeší volnými názvy rubrik typu "Mozkové pochody" nebo "Vylejvárna", které snesou tematicky asi úplně vše :) Má pak ale vůbec cenu dávat články do takových rubrik, když to vlastně vůbec rubriky nejsou? (jestliže jde do nějaké rubriky dát článek zaměřený na jakékoli téma, není to prostě už rubrika.

Pokud jde o tento konkrétní blog, pozoruji bohužel už dlouho, že mi jsou stávající rubriky čím dál víc těsné a svazují mě, protože byly vytvořeny kdysi dávno. Možná to znáte ze své zkušenosti také, a vím, že to řešíte buď velice pracnou "rekonstrukcí" stávajících rubrik, nebo založením zcela nového blogu. Dívat se na rubriky, ve kterých roky nevyšel nový článek, je prostě jasný signál, že by se s tím mělo něco udělat.

Čím dál víc proto uvažuji o tom, že bych na rubriky úplně rezignoval, a začal zveřejňovat články jen tak. Protože možná je celá diskuse kolem štítků a rubrik vlastně skoro zbytečná, jelikož naprostá většina lidí stejně na každém blogu čte jen nejnovější články, a ke starým se nikdo neprokliká, i kdybyste si sebevíce pohráli s tím, kam a jak je zařadíte. A kdo si chce číst staré články, má k dispozici archiv, kde najde naprosto vše. Toto ale asi platí jen u blogů, na kterých není moc článků - u blogů s tisíci a více články je orientace v jejich obsahu stejně natolik komplikovaná, že to rubriky nezachrání. Nebo se pletu?

Co vám přijde lepší - štítky, nebo rubriky? Hlasujte v anketě a pište své názory do komentářů. Vítány jsou i názory uživatelů, kteří žádné rubriky nepoužívají.
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co je podle vás lepší?

Štítky
Rubriky

Komentáře

1 hedd hedd | Web | 17. března 2015 v 16:04

Já mám radši rubriky. :-) Jsou pro mne přehlednější právě tím, že je 1 článek v jedné rubrice a není označen padesáti štítky.. Asi jsem se štítky moc nesžila, když na něčím blogu jsou, nevadí mi to, ale rubriky mám zkrátka radši. :)

2 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 17. března 2015 v 16:37

Jsem pro rubriky jednoznačně :-)

3 Dragell Dragell | Web | 17. března 2015 v 16:51

Musím přiznat, že na blozích mě vždy rubriky jaksi svazovaly, nestačily mi, každý článek ybch nejraději přiřadila do dvou okruhů.

I na novém webu jsem dokonce přesedlala na štítky, které u článků využívám, ačkoliv články řadím do rubrik s různými okruhy. Přijde mi to jako lepší orientace, když někdo vyhledává ještě užší okruh.

Rozumím, že z technickcýh důvodů je těžší to zde zavést, ale je to škoda, je to vážně praktické.

4 Mike Mike | Web | 17. března 2015 v 16:58

Jednoznačně rubriky. Nikdy mi nedělalo nějak extra velký problém zařadit článek, myslím si, že stačí rubriky vhodně nazvat. A u štítků mě nikdy nebavilo hledání mezi nimi, navíc jak je každý jinak velký, je jich postupně hrozně moc a kdo se v tom má vyznat. Uvedený příklad ještě jde, ale už jsem viděl jiné případy, a to bylo opravdu šíleně zmatené... Štítky samozřejmě mají také své výhody, o tom žádná,  ale prostě rubriky u mě vedou! :D

5 Lisi Lisi | Web | 17. března 2015 v 17:09

Dala jsem rubriky, protože jsou přehlednější, když někde vidím štítky, tak si vždycky pomyslím něco o nesmírném maglajzu.
Sama mám někdy pocit, že by se nějaký článek hodil do více rubrik, když se mi to stane, tak v článku dám odkaz na podobné články, které jsou umístěny jinde.

6 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 17. března 2015 v 17:10

Za mě jednoznačně rubriky, štítky mi přijdou zmatený a nepřehledný. Na blogu kliknu na jednu rubriku, přečtu si v ní články, kliknu na další a přečtu si články z ní. Když se proklikávám štítky, vidím hodně článků dvakrát, třikrát, čtyřikrát a to mě akorát naštve.

7 Kaččííí Kaččííí | 17. března 2015 v 17:12

Já jsem jednoznačně pro rubriky. :-) Myslím si, že většina z nás blogerů a čtenářů na Blog.cz je zvyklá na rubriky. :) Takže za mě rubriky. :-)

8 Sugr Sugr | E-mail | Web | 17. března 2015 v 17:27

Lepší mi příjdou rubriky! :-)

9 Kira Yume Kira Yume | Web | 17. března 2015 v 17:31

Rubriky jsou jednoznačně lepší, než-li štítky. Jsou o mnohem přehlednější a lépe se v nich hledá, než ve štítcích. Ale mít v možnostech rubriky i štítky by rozhodně na škodu nebylo. :-)

10 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 17. března 2015 v 17:33

Rubriky, ale asi je to jen síla zvyku :)

11 Magdaléna Magdaléna | Web | 17. března 2015 v 17:37

Rubriky jsou přehlednější, ale já bych třeba ocenila i štítky - čistě jako možnost vyhledávání receptů (abych mohla například těstoviny se zeleninou zařadit do sekce "těstoviny", "zdravé" i vegetarianske") ... šlo by to možná řešit i klíčovými slovy, hastagy, ale to je asi pořád to samé...

12 i r i s i r i s | Web | 17. března 2015 v 17:42

Já jsem rozhodně pro štítky. Ten systém je tak nějak bližší mé povaze, nejsem škatulkovací typ. :-) Ale to neznamená, že mě rubriky nějak štvou. Neberu to zas tak vážně, abych kvůli absenci štítků opouštěla Blog.cz.
Mimochodem mne docela překvapilo, že většina komentujících preferuje rubriky. Čekala jsem spíše opak. :-)

13 navzdysam navzdysam | E-mail | Web | 17. března 2015 v 17:46

Preferoval bych štítky. Hlavně kvůli tomu, abych k jednomu článku jich mohl dát víc. Dost často nevím, do které rubriky článek zařadit a kromě toho, ty štítky by byly lepší i pro čtenáře, že by se snadněji dostávali k obsahu, který je více zajímá.

14 anefis anefis | Web | 17. března 2015 v 17:47

Jsem pro rubryky. Je to pro blog takové charakteristické.

15 Anchor Anchor | E-mail | Web | 17. března 2015 v 17:50

Rozhodně rubriky, štítky by tu mohly být taky, ale aby zůstaly zároveň zachovány i rubriky! :-)

16 lokusta lokusta | 17. března 2015 v 18:02

Štítky považujem za chaotické. Stačí si spomenúť na taký tumblr. Niekto si označí obrázok "doctor who" a vy sa zarazu prekliknete k jeho mačke, ktorá sa volá po tejto seriálovej postave. Alebo si niekto spraví štítok ako vetu, veľmi dlhú vetu. Taktiež sa obávam toho, že by takýmto spôsobom vzniklo obrovské množstvo nepotrebných tagov. Jednoducho by to stratilo systém. Som za rubriky.

17 discovertheworld discovertheworld | E-mail | Web | 17. března 2015 v 18:41

Ja som jednoznačne za rubriky :-) je to aj výhodnejšie pre môj blog :-) a ešte by bolo dokonalé, keby sa články dali zoradiť podľa abecedy ;-)

18 Yima Yima | E-mail | Web | 17. března 2015 v 19:06

Pro mě jsou štítky složité v tom, že nevím, jaká hesla vybrat. Na blogu mám zase rubriky jasně rozdělené. První dělení je tedy to, že některé používám pravidelněji a odkazuji na ně i z menu, ty druhé rubriky jsou "náhodné" a nepravidelné. Vrátím se k těm pravidelným.
Rubrika Yima, tedy rubrika nesoucí mou přezdívku, je rubrika, ve které píšu jak věci z mého života - jedu na výlet do Prahy, okolo mě je moc Danů - ale i názory. Rubrika Píšu je asi jasná. Potom rubrika Postřehy, kam dávám jen věci, které "postřehnu" na ulici. A tak dále, je jich víc. Články do rubrik neřadím podle toho, jaké mají téma, ale jakým způsobem články vznikli - jestli je to povídka, jestli je to "záznam" z města, nebo jestli se jedná o něco, co se týká vyloženě mě. :)

19 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 17. března 2015 v 19:09

Na rubriky jsem zvyklá z blogu, se štítkami jsem nikdy nepracovala, jenom v nich hledala... A princip mi připadá výborný. Občas nevím, kam článek zařadit, vždycky ho ale nějak napasuju :D Každopádně jsem si na rubriky zvykla a už bych to asi neměnila...

20 Terka Terka | E-mail | Web | 17. března 2015 v 19:14

Osobně mám radší rubriky a na blogu jich mám tak moc, že mám někdy chuť některé vymazat, protože je třeba zrovna nepoužívám a možná ani nikdy používat nebudu, ale jsou tam články, které sice nestojí za nic, ale není to prázdná rubrika. Co se týče štítků, já měla vždycky stejný problém, jako Yima - nevěděla jsem, jaké vytvořit názvy. Rubriky mi v tomto ohledu přijdou lepší, takové obecnější. :-)

21 Em Age Em Age | Web | 17. března 2015 v 19:32

Mně je to v podstatě jedno. Záleží na tom, o čem píšu blog. Na svém druhém blogu na blogspotu oceňuju štítky, na svém blogu tady na blogu oceňuju spíš rubriky a štítky by mi byly zbytečné... :-) Takže asi tak! :D :-P

22 Lany Lany | Web | 17. března 2015 v 19:50

Určite rubriky :-)

23 Baruš Baruš | E-mail | Web | 17. března 2015 v 20:06

Mně osobně přijdou rubriky trochu zastaralé...Už jenom to slovo..."Rubrika" Ale stejně je mám radši :-D Štítky mi přijdou hrozně nepřehledné a chaotické,
navíc si myslím, že na většinu blogů se moc nehodí. A jinak, když má někdo na blogu rubriky, tak se do nich často dívám, co tam je za články, a zůstanu na blogu mnohem delší dobu než na stránkách s chaotickými tagy...

24 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 17. března 2015 v 20:10

Rubriky mi vyhovují, blog je díky nim přehledný a dobře se v něm hledá a pohybuje..:).

25 arzenal arzenal | Web | 17. března 2015 v 20:26

Rubriky. Tohle je zatracenej blog.cz, ne nějakej zahraniční web. Nevidím smysl, proč se opičit. Celkově mě víc vyhovují.

26 šárka šárka | Web | 17. března 2015 v 20:30

Mít na blog.cz šťítky to je můj velký sen. Bylo by vážně strašně fajn, kdyste je zavedli.

27 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 17. března 2015 v 20:36

U mňa je to dosť diskutabilné, rubriky sú klasika. Ale zase štítky sú praktickejšie, lebo tiež niekedy neviem, kde mám článok zaradiť. Ja mám blog mimo Blog.cz (made by môj foter), dobrý nápad na štítky. Ale blog mám už dlhšie, neviem, či sa mi bude chcieť články opravovať a pridávať štítky...uvidíme...ale dobrá inšpirácia. :-)

28 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 17. března 2015 v 20:50

Já mám ráda pořádek. I když občas nevím, kam mám nový článek zařadit... Ale rubrika je prostě rubrika. :)

29 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 17. března 2015 v 20:51

Já jsem rozhodně pro rubriky. Štítky a tagy patří na sociální sítě - ne do blogů. V rubrikách je všechno pěkně přehledné a souměrné .. řekla bych. Štítky pro mě vždycky představovaly velký chaos. Navíc u jednoho článku lze označit mnoho štítků a pak řekněme jsou články takové "osamocené" .. v rubrikách jsou naopak "semknuté" ... rozhodně bych v tomto ohledu na blogu.cz nic neměnila :))

30 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 17. března 2015 v 21:20

V rámci pořádku se přikláním spíše k rubrikám. Jsou takové mile autorské, řekl bych. I když jakožto starej chaotik (slovy mých učitelů), bych nepohrdl ani štítky, které by spíš posloužily příležitostnému čtenáři najít si, co se mu líbí, kdyby rubriky selhaly. Na jednu stranu je to takový mile moderní, ale trochu se mi to tagování znechutilo tím nadužíváním.

31 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 17. března 2015 v 21:50

Xero z Paralellis pravdu dí; (hash)tagy se mi znechutily tím, že jsou všude.
Preferuji rubriky. Na blogger.com sice se štítky problém nemám, ale rubriky mi přijdou jednoduše přehlednější.

32 Teeda Teeda | Web | 17. března 2015 v 22:39

Rozhodně štítky. Ty jde totiž při správném používání použít stejně jako rubriky. Opačně to ale nejde.
Kdyby šlo limitovat tagy jen na jeden účet/blog, tak by to snad zvládnutelné bylo.

33 Duše světa Duše světa | Web | 17. března 2015 v 23:08

Jelikož jsem na Blogspotu tak jsem winget štítky i hned pojmenovala do rubriky. U nás pro nás české blogery dává větší smysl rubriky.

34 userka userka | E-mail | Web | 17. března 2015 v 23:44

Pokud můžu, zareaguju na tenhle dotaz: "u blogů s tisíci a více články je orientace v jejich obsahu stejně natolik komplikovaná, že to rubriky nezachrání. Nebo se pletu?" Ano, pletete se, Stando. U blogů pvapenik.blog.cz a mish-mash.blog.cz, které se oba snažím už několik týdnů přečíst od konce do začátku, mi rubriky dost pomáhají (a vím, že nejde o blogy s tisíci články). U Miloše jsem samozřejmě začala rubrikou "Sex" :) U Čerfa rubrikou "Nezařazené". Kdyby se mi všechno míchalo se vším jenom v archivu, nebyla bych teda moc nadšená.
Ale chápu, že vývoj je nutný a pokrok nezastavím.
Jenom jsem chtěla poukázat na to, že jsem zřejmě ta výjimka, která různé blogy čte i zpětně a která si vybírá začátek své pouti podle lákavých názvů rubrik.

35 Fyviane Fyviane | E-mail | Web | 18. března 2015 v 0:36

Neumím zařazovat do rubrik. Většina mých článků končila v té které rubrice podle toho, jestli jsem ho napsal ve dne nebo v noci :D.

36 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 18. března 2015 v 1:23

Možná je to tím, že jsem ,,účtařka", mám ráda všechno srovnané, jasně popsané. Takže rubriky v menu a archiv přece navedou každého podle toho, jaký zájem má. Vidím, že velmi často se objeví v přehledu čtených článků i několik let starý článek . Také raději čtu podle zájmu u někoho i starší články, když vidím, kde jsou. Možná na rozdíl od mladých a středních jsem ráda, když si to pěkně v češtině přečtu o co jde.

37 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 18. března 2015 v 5:52

Rubriky mi prídu proste lepšie. Vyzerá prehľadnejšie a krajšie :D

38 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 18. března 2015 v 9:59

Jsem pro rubriky.

39 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 18. března 2015 v 10:37

Jednoznačně rubriky

40 mengano mengano | E-mail | Web | 18. března 2015 v 13:46

Jsem asi konzerva, ale mně plně vyhovují rubriky. Štítky dokáží být poměrně dost maglajzovité :-)

41 Annika Annika | Web | 19. března 2015 v 9:51

Hlasuji pro štítky. Nebylo to zdaleka jen jednou, kdy mě trápilo, že musím článek zařadit pouze do jediné rubriky, ač by se hodil i do jiné.

42 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 19. března 2015 v 14:40

Mně vyhovují rubriky, protože je pohodlnější nastavit rubriku nahoře, než pak dolů psát seznam štítků a myslet na to, abych z nějakého štítku vytvořila zároveň "rubriku", který bude spojovat jednotlivá témata.

43 Ari Ari | E-mail | Web | 19. března 2015 v 15:14

Ja osobne preferujem rubriky, hoci mojou obľúbenou aktivitkou je pridávanie čo možno najviac hashtagov na iných sociálnych sieťach.

Čo sa ale týka rubrík typu "Vylejvárna", tak mi nedá sa k tomu nevyjadriť. Osobne si myslím, že aj takáto rubrika má zmysel. Napríklad je tu tá vec, že blog má tému, na ktorú je zameraný, povedzme kozmetika, umelecká tvorba, etc., ale bloger chce do venovať tomuto blogu trochu viac, ako je len jeho hlavné zameranie a niekedy proste nejde nevyjadriť sa na aktuálnu tému., či napísať, čo úžasné sa vtedy a vtedy autorovi prihodilo. A aby tieto články zgrupil, dali sa ľahko nájsť a nestratili sa v histórii blogu (nie každý má na blogu archív) tak ich skrátka nahádže do jednej rubriky a môže sa kľudne vyjadriť k voľbám, alebo novej sociálnej sieti, či aký mal deň aj keď ide trebárs o fotografický blog. Lebo ak sa táto situácia neopakuje príliš často, tak nemá význam zakladať na ňu rubriku odveci s názvom politika, aby v nej bol jeden jediný článok.

44 Myšák Myšák | Web | 19. března 2015 v 16:05

Rubriky, přehlednější. Pro mě je to bez debaty ;-)

45 Miloš Miloš | Web | 19. března 2015 v 18:10

Rubriky jsou zcela vyhovující, sice bych většinu článků (např. o architektuře, přírodě, vědě a technice) mohl přiřadit k cestování, ale při zařazení do rubrik stačí přihlédnout k nejvýraznějšímu rysu textu.

Naopak celkem zbytečný mně připadá archiv, je to jen statistika, kolik článků přibylo v jednotlivých měsících či letech, nic víc. K orientaci o zaměření blogu jsou rubriky ideální. Informace o článcích podle archivu, např. ze srpna 2013, žádným klíčem k hledání není.

46 kersia kersia | 19. března 2015 v 19:07

Rozhodně rubriky...

47 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 19. března 2015 v 20:16

Často řeším problém u svých fotografických článků, respektive takových, které mají jednak větší množství fotografií a jednak obsah, příběh, popis události apod. To pak rozlišuji podle tématu, ale má rubrika "fotografie" málem zeje prázdnotou, přestože fotografií mám na blogu víc než dost.

48 David David | E-mail | Web | 19. března 2015 v 20:58

Spíše rubriky, je to o zvyku. ;-)

49 Emily Emily | Web | 20. března 2015 v 11:46

Používám rozcestníky - v článcích např. JEDNORÁZOVKY, KAPITOLOVKY, DRABBLE :) a nich jsou seznamy povídek i s obrázky a popisky.
to mi přijde nej

50 Nekra Nekra | Web | 20. března 2015 v 14:03

Nelíbí se mi myšlenka, že by se rubriky měly rušit a mohly je nahradit štítky. Přestože se nevnímám jako uživatel s "kázní/pořádkem", rubirky mi hodně připomínají složky v počítači a s nimi nemám problém - i když je to možná jen síla zvyku. Za mne teda rozhodně rubriky - a ten výpis štítků se mi nelíbí, hlavně ty různé velikosti písma.

Jinak co se týče rubrik s obecným názvem, zatím si pořád myslím, že každý článek MUSÍ být v nějaké rubrice. Takže když se nehodí do některé tématicky zaměřené, tak než nutně kvůli každému takovému článku vytvořet novou rubriku, tak se vytvoří rubrika na "to všechno ostatní, co není v tématičtěji nazvaných rubrikách" :).

51 Zita Zita | Web | 21. března 2015 v 10:33

Taky jsem spíš pro rubriky

52 myší královna myší královna | 21. března 2015 v 16:23

Rubriky! Jeden z důvodů, proč jsem tu zůstala. Všude cpou štítky a to mě... štve.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama