ANKETA: Měl by každý blog obsahovat fotku autora?

25. března 2015 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
V minulém článku jste dostali jednoduchou otázku. Měli jste poznat, co má společného všech 20 blogů, které tam byly uvedeny. Odpověď samozřejmě nebyla nic těžkého - všechny obsahují v menu fotku autora. Každý čtenář tak ihned vidí, jak autor blogu vypadá. To je dobré téma k anketní otázce. Přistupujete jinak k anonymním blogům a jinak k blogům, u nichž znáte podobu autora?


Ačkoli to nemám podloženo žádnými čísly, asi se mnou budete souhlasit, že spíše převažují anonymní blogy (minimálně na Blog.cz; jinde tomu může být dost jinak - někde musejí dokonce blogeři fotku uvádět povinně). Anonymita je (spolu s jednoduchým ovládáním a založením blogu zdarma) pro spoustu lidí jedním z hlavních lákadel, která je přimějí založit si blog. Představa, že by se mělo na internetu vystupovat pod plným jménem a fotografií, je pro mnohé z nás z nejrůznějších důvodů naprosto nepřijatelná.

Přitom ty důvody jsou na tom celém možná to nejzajímavější. Panuje jistá rozšířená představa, že člověk by neměl na internetu dělat nic, co by nedělal i v reálu. "Slušný člověk" (záměrně píšu do uvozovek) se přece nemá čeho bát, a tak se může pod svou internetovou stopu i podepsat, říká se. Na tomto principu je třeba založena nutnost registrovat se do mnohých názorových fór na internetu, například na serveru Novinky. Jak ovšem všichni vědí, v praxi to samozřejmě tak jednoduše nefunguje, protože ani skutečná jména lidem nijak nebrání v tom, aby se na internetu neprojevovalo jejich horší já.

Abych pro vás mohl najít 20 blogů s fotkou autora v menu, musel jsem docela dlouho hledat. Skutečně se tedy zdá, že na Blog.cz výrazně převažují anonymní blogy. Tedy blogy, na nichž autor vystupuje pod nějakou přezdívkou a nikde nemá svoji fotku. (Pro zjednodušení teď pomiňme blogy, které sice nemají fotku autora v menu, ale mají ji někde jinde, třeba v profilu nebo nějakém článku).

Nezasvěcenému člověku by se možná chtělo ptát, čím to, že tolik lidí dělá se svou tváří tolik tajností. (Třeba takový Facebook je na tvářích zcela postavený a tvář má i ve svém názvu - uživatel Facebooku bez profilové fotky je v podstatě nemyslitelný, nebo minimálně méněcenný). Protože ale anonymní blogy převažují, možná bychom měli naši otázku otočit. Čím to, že se v záplavě anonymních blogů dá narazit i na blogy, na nichž autoři svou tvář netají?

Možná to bude souviset se samotným zaměřením blogu. Zdá se, že svou fotku na blogu rády vystavují především mladé (hezké) dívky, které na blogu píší o sobě a dívčích tématech. Ale není to vždy pravidlem. Možná prostě jenom platí, že svou fotku si na blog dá bez problémů každý, kdo se za svůj blog nestydí a nevydává se na blogu za někoho jiného (a nevadí mu představa, že jeho blog objeví lidé z jeho okolí). A kdo si za svým blogem stojí, má ho rád a chce mu doslova dát tvář. Není neobvyklé, že někdy tito blogeři na blogu vystupují dokonce pod svým skutečným jménem.

Anonymní blogy toto mají jinak. Jejich autoři drží svou internetovou identitu odděleně od té skutečné. A nemusí to hned mít co dělat s tím, jak moc (ne)atraktivní si připadají. Určitě si například nemyslím, že by automaticky platilo, že každý, kdo na blogu nemá fotku, vypadá v realitě jako Quasimodo. Jsem si jistý, že celá řada autorů anonymních blogů jsou v reálu často i velmi atraktivní lidé, ale vzhledem k charakteru svých článků prostě nechtějí být se svým blogem spojováni.

Trochu mi to připomíná jednu moji přítelkyni, která před časem vydala pod pseudonymem knížku. Když jsem se jí ptal, proč na obálce není uvedeno její skutečné jméno, bezelstně mi odvětila, že se za tu knížku stydí :-) Pro příklady tohoto typu ovšem nemusíme chodit nijak daleko, i na Blog.cz je jedna nejmenovaná blogerka, která vydala dvě knížky pod pseudonymem. Kdo je v obraze, chápe.

Asi tuším, co se vám teď honí hlavou. Pravděpodobně chcete protestovat proti spojování vzhledu autora s kvalitou jeho blogu. Komunita Blog.cz je v tomto hledu pozoruhodně rovnostářská - blogeři čtou jiné blogy většinou prostě proto, že je z nějakého důvodu zajímají, a je jim úplně jedno, kolik je jejich oblíbenému blogerovi let, jak vypadá, kolik váží nebo třeba kolik vydělává (i když ani to není tak úplně pravda a mezi blogery lze vysledovat jasný trend, že blogeři čtou v první řadě blogy svých vrstevníků).

Možná se ale shodneme v tom, že by prostě mohlo být hezké, kdyby se z fotky autora blogu stala samozřejmost. Těžko se vysvětluje, proč mi jsou tyto blogy osobně bližší. Tak nějak mám prostě pocit, že u kvalitních blogů je fotka autora naprostým standardem, který není třeba nijak rozvádět. Člověk má z takových blogů pocit, že jsou tak nějak vyzrálejší než ta anonymní většina, že je jejich autoři berou vážně a že se za svůj blog nestydí - a právě proto má cenu je číst. Se zvykem uvádět u článků fotku autora se ostatně dnes můžeme setkat na celé řadě zpravodajských serverů i v tištěných časopisech a novinách, a považuji to za příjemný standard, který podporuji. I u knížek mám rád, když je na nich uvedena fotka autora (toto rovněž považuji za současný standard).

Schválně si někdy zkuste za jeden den všímat, kolik jste toho přečetli od lidí, jejichž tvář znáte, a kolik od lidí, u nichž netušíte, jak vypadají. Ovlivňuje vás to nějak při čtení? Souhlasíte s názorem, že fotka autora by měla být běžným standardem většiny blogů? Pokud je vám autor blogu na fotce sympatický, zvýší to váš zájem o jeho blog? A myslíte si, že každý, kdo na blogu nemá svoji fotku, se za svůj blog vlastně stydí (i kdyby to popíral)?
 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. března 2015 v 8:25

Mně je celkem jedno, jestli má autor na blogu fotku, neprohlížím si jí, nezajímá mě, jak vypadá. A jako samozřejmost bych to nechtěla, je spousta vzhledů stránky, kde by ta fotka rušila, hlavně pokud dotyčný nepoužívá klasické menu a na rubriky odkazuje nějak ze záhlaví, kde to má propojené se vším ostatním. Prostě spoustě bloggerům by fotka překážela.
Pak číst víc blog autorů, kteří jsou mi podle fotky sympatičtí? No, klidně přiznám, že čtu blogy autorů, kteří mi podle fotky vůbec sympatičtí nejsou. Neřeknu, kteří to jsou, protože kdybych je znala osobně, bylo by to třeba jinak, ale jejich blogy čtu stejnak ráda.

A mimochodem, není fotka jako fotka. Třeba já mám na blogu svou fotku. Je to dominantní prvek designu. Ale podle ní byste mě nepoznali a sympatie taky neurčí:D

2 myší královna myší královna | Web | 25. března 2015 v 8:58

Fotku mám na blogu vloženou prostřednictvím FB pluginu. Líbil by se mi pro to zvláštní oddíl v menu. Ale povinnost bych z toho dělala. Osobně to nepotřebuju. Fotka v menu pro mě nikdy nebyla záruka kvality, a pokud chci vědět, jak daná osoba vypadá, dá se to dohledat.

3 Kitty Kitty | Web | 25. března 2015 v 8:58

Jako podmínku blogování to nepovažuju za vhodné. Nerozlišuji blog s fotkou nebo bez ní. Stejně se s dobrým blogerem setkám, pokud o to má zájem. Fotka podle mě není to hlavní. A pro hodně pohodově blogujících by fotka byla psychologickou překážkou - jako pro mě. Ale kdo chce, ať si tam fotku dá. Jsem starší, spíš se jen podívám a polituju, že se tak odhaluje

4 Limeo Limeo | E-mail | Web | 25. března 2015 v 9:14

No, tak alespoň jsem se se svojí odpovědí trefila :-D.
Já osobně nerozlišuji blogy, kde autor zveřejňuje svoje fotografie a kde ne, ale já sama bych zde svoji fotku nezveřejnila, hlavně proto, že chci zůstat v anonymitě. Věřím, že některé slečny či pánové, co nejsou žádní top-modelové by neradi svoji fotografii na blogu zveřejňovali...

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 25. března 2015 v 9:47

Řekla bych, že tohle je snad každého věc a nikdo nemá právo ho k něčemu nutit. Ne každý holt má potřebu se vystavovat.

6 boliestka boliestka | E-mail | Web | 25. března 2015 v 10:03

Blog vnímam ako zábavu. Nezáväznú záležitosť, ktorá je oddelená od reality. Preto anonymita. Na druhú stranu to neznamená, že by som vlastné články "flákala", či písala do nich nevhodný obsah. Medzi blogmi s fotkou/bez rozdiel nerobím. Ak by bola fotka zárukou kvality všetci by sme si ju vycapili do záhlavi a do článkov by nám stačilo postnúť neozdrojované obrázky.

7 Choi Mari Choi Mari | Web | 25. března 2015 v 10:51

Pro mě je třeba to reálné jméno daleko horší věc než fotky (svoje fotky na svém blogu sem tam mám). Kdybych mohla, nechala bych se přejmenovat :-D

U ostatních je mi to ale jedno. Když jí tam mít chtějí, tak ať jí tam mají a když ne, tak ne. Někteří lidé jsou třeba nefotogeničtí nebo opravdu hodně stydliví a ti by si asi raději celý blog smazali než aby tam vystavily svůj obličej (viz jedna blogerka, která na svém blogu popisuje svůj boj se sociální fóbií, ta si tam svojí vlastní fotku asi jen tak nedá).

8 Bloud. Well Bloud Bloud. Well Bloud | E-mail | Web | 25. března 2015 v 10:52

Já tu nejmenovanou autorku (jestli teda myslíme tu samou) moc nechápu, protože kdysi se dalo po pár vteřinách googlení dojít k opravdovému jménu, včetně těch o kterých psala - takže pseudonym pak podle mě trochu ztrácel smysl :)

U mě platí, že čím míň jsem anonymní, tím víc se cenzuruju. Ke čtení jiných blogů fotku nepotřebuju, ale přiznávám, že v některých případech bych na ni i byla zvědavá :)

9 Dragell Dragell | Web | 25. března 2015 v 10:56

Já sama mám na všech svých stránkách v menu fotografii. Přijde mi to, že tak více se čtenářem komunikuji, mohu mu ukázat, kdo vlastně ten blog píše :)
Ne, že bych ze stránek, kde tyto profilovky nejsou, utíkala, ale dnes to najdeme téměř všude a je to příjemnější být v takto v "kontaktu" s člověkem, který psal své myšlenky.

10 Jiří Svoboda Jiří Svoboda | Web | 25. března 2015 v 11:14

Co se mě týče, já svou fotku u mého profilu na blogu mám a nestydím se ani za svůj vzhled, ani za své články a názory, a proto i publikuji pod mým skutečným občanským jménem. To vše je dáno zaměřením mého blogu, kde píšu o tom, jak měním svůj život. To, že mám bohužel zcela tuctové jméno (mám stejnou kombinaci jména a příjmení jako dalších zhruba 35 tisíc pánů v Česku) už není moje chyba :-)

11 Miloš Miloš | Web | 25. března 2015 v 11:42

Protože vůbec nechci, aby někdo z těch, kdo mě zná, věděl, že mám blog, žádnou fotku, mail a podobné identifikační údaje neuvádím.
Kdyby to někdo ze známých zjistil, ještě by mohla utrpět má vážnost :)
Ale přece jen svou fotku v jednom článku na blogu i s celou postavou mám, ale nevytrubuju, která to je.

12 luczaida luczaida | E-mail | Web | 25. března 2015 v 11:57

Tak děkuju za posouzení kvality mýho blogu díky nepřítomnosti vlastního ksichtu v menu :)

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. března 2015 v 12:17

I když v komentářích používám nick, bloguji zcela záměrně pod svým jménem (dokonce pravým :-)). Pokud jde o fotku, nepovažuji ji za podstatnou, proto ji na blogu přímo nemám, ale mám tam proklik na facebook, kde je moje tvář - pro podivíny, kteří ji k něčemu nezbytně potřebují - k dispozici :-). Pokud jde o to, které blogy se právě hřejí ve slunci mé čtenářské přízně - nemá to vůbec žádnou souvislost s tím, jestli je blog anonymní nebo ne. No a protože nemám rád zbytečné povinnosti, rozhodně si nemyslím, že by jméno či fotka měly být podmínkou.

14 grey.t grey.t | E-mail | Web | 25. března 2015 v 12:54

Fotka autora blogu mě zajímá jen v případě, kdy mám jeho blog rád a zjistím, že ho můžu někde pravidelně potkávat. Pak mě celkem láká vědět, kdo to vlastně je. Jinak mi je ale úplně jedno, jestli má někdo na blogu fotku. Možná je lepší ji tam nemít, protože si nikdo nemůže udělat názor na základě nějakých vizuálních sympatií.

15 Otavínka Otavínka | Web | 25. března 2015 v 12:58

Já sice v menu fotku mám, ale zřejmě proto, abych rozlišila anonymní blog se stejným jménem. Napíšu-li do vyhledávací linky moje jméno objeví se tam přes sto možných osob a mám s tím problémy i v bibliografii článků, určit,kdo je kdo. Pravda, líp bych na tom byla jako náctiletá, ale to už nebudu. Ten, kdo třeba učí anebo je jinak činný má samozřejmě strach, aby nebyl někdy vláčen mezi studenty či spolupracovníky. Mám blog, kterým informuji o dění mojí maličkosti napříč ČR i SR, jak se říkalo od Šumavy k Tatrám. Všichni moji příbuzní pak ví, co se děje. Ale znám plno dobrých bolgů, kde fotky nejsou. Když se z něčeho dělá povinnost je to ne vždy dobré. Přináší to přemýšlení jak se tomu vyhnout anebo jak to obejít. Nechme tomu volný průběh.

16 Snapeova Snapeova | Web | 25. března 2015 v 13:30

Ja se za svuj blog nijak nestydim. Bezne sdilim clanky pres fb a tam mam normalne svou fotku. A jsem ochotna prijmout do pratel na fb, blogery s nimiz bych si mela co rict nebo tak. Na blogu jsem zvykla vystupovat pod prezdivkou a mam to proste zazite. Navic, nemuzu rict, ze bych nejak extra milovala svoje prijmeni, ze bych ho musela psat vsude. Fotku v menu jsem nikdy nepovazovala za dulezitou. Skoro mi to spis prijde jako takovy rozmar. Kdyz se nekdo chce vystavovat, tak klidne. Rada se podivam, kdo ty clanky pise. Nemuzu, ale rict, ze touzim po tom, hodit si svou fotku do menu. Mam i fotky, kde vypadam ok, o to nejde, ale pro me to fakt pusobi jako zbytecnost a nevim, proc by kazdy mel videt muj ksicht, hned jak otevre blog. Myslim si i, ze by se mi to do menu nehodilo a ze by to bylo rusivy. Mam blog zamereny, na povidky, recenze, obcas fotky neceho nebo nazorove clanky sem tam. Neni to blog vylozene o me osobe, takze pro fotku v menu opravdu nevidim zvlastni duvod, i kdyz se nijak nesnazim o plnou anonymitu.

17 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. března 2015 v 14:34

Při zapojení do blogování do novine jsme fotku autora  v menu mít měli. Zažila jsem s tím dost legrace, než jsem tam tu fotku dala. V profilu ji mám a každý, kdo trochu ví, že avatarem se dostane na profil si ji klidně najde.  Na facebooku fotku také mám, no a co? Vypadám, jak vypadám. Píši pod svým jménem křestním, příjmení je dost profláknuté a v republice jediné- tedy rodina už je vícečlenná, ale jinak jen v zahraničí. Je dost těžké zůstat v anonymitě, kdo chce stejně si mne najde a za svým blogem si stojím. Je každého věc, jestli si fotku dá, osobně jsem docela ráda, když fotku toho s kým komunikuji objevím a nezvěřejnila bych ji bez jeho případného souhlasu, pokud o něčem píšu (na př.o  osobním setkání a tak).

18 Yima Yima | E-mail | Web | 25. března 2015 v 15:01

Já jsem měla v menu svoji fotku, teď už je jen ve článku, protože jsem překopala vzhled blogu a to i uspořádání menu - prostě se to tam už nevešlo.
Na blogu vystupuji pod přezdívkou. Ovšem postupně zjišťuji, že spoustu mých známých můj blog stejně znají. Říkám si, že jednoho dne, až budu mít čas, projedu všechny články, opravím chyby, některé špatné vymažu a pustím do světa mých známých svůj blog. Už to plánuju delší dobu. Nemám tam nějaké články, které by vyloženě neměli někteří číst, jen jsem si nemyslela, že by to zkrátka někoho z mého okolí zajímalo. Uvidím.

19 Dorka Jeseňská Dorka Jeseňská | E-mail | Web | 25. března 2015 v 15:14

Mne je v podstate úplne jedno, či má niekto fotku alebo nie. Okrem toho ak nepíše o nezmysloch (aspoň pre mňa, kým pre iného blog  môže byť cenným zdrojom informácii) tak ho sledujem.
Keď ma naopak obsah stránky dotyčného autora nezaujal, tak môže mať aj tú najdokonalejšiu fotografiu na svete, no ani tá ma tam neudrží.
Aj keď by sa dalo polemizovať o portrétoch, ktoré sa podľa mňa dajú oveľa ľahšie zneužiť než keď je niekto odfotený pri nejakej činnosti. To je ale len môj názor.
V ankete som dala svoj hlas, len by ma zaujímalo, či táto anketa slúži aj nejakému konkrétnemu účelu, alebo ani nie? :)

20 Illumináti Illumináti | Web | 25. března 2015 v 15:15

wow
      such článek
very anketa
                         much fotka

                        8-)  8-)  8-)

21 Nami Nami | Web | 25. března 2015 v 16:00

Kdybych na blogu musela mít fotku, tak ho nepíšu. Nechci aby byli články spojovány s mou osobou, ne kvůli studu, ale kvůli mé rodině a kamarádům, před kterými některé věci tzajím a rozhodně nechci aby věděli, že tyhle články píšu právě já. Fotky autora mě zajímají jen u módních blogů, chci vidět jak vyoadá ten co radí jak mám vypadat já.

22 Guizmo Guizmo | 25. března 2015 v 16:10

Já se na sebe nerada koukam, tak mám fotku schovanou.

23 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 25. března 2015 v 16:13

[Smazaný komentář] :-)Já se soutěže bohužel nezúčastním :-)Bylo by to nefér k spolusoutěžícím,tvoji fotku z jedné akce,jsem viděla. Takže já vím jak vypadáš, dodám pouze - "Standa je sympaťák" :-D
A k té fotce na blogu? Já ji tam mám :-)

24 Azzie Azzie | E-mail | Web | 25. března 2015 v 16:23

Je fakt, že blog s fotkou autora vypadá celkem líp, než bez - ale zase na druhou stranu vlastně vůbec nezáleží na vzhledu autora jako na tom, co se na blogu nachází  a jaké to je. A pravidlo, že by na každém blogu musela být fotka autora mi přijde celkem zbytečné a vzhledem k některým okolnostem i celkem špatné. Snad každý ví, že se někdy rouška anonymity rozhodně hodí a buďme upřímní - pokud by na takové pravidlo došlo, zřejmě by si většina lidí stejně dala místo fotky nějaký obrázek :-D

25 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | 25. března 2015 v 16:38

Nerozlišuju, jestli autor fotku v menu má, nebo nemá. Já sama se na blogu vystavuju:-).

26 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. března 2015 v 16:38

[12]: To je podle mě dost adekvátní reakce.
..ta část, kde je psáno, že bloger s fotkou je poněkud vyzrálejší mi přijde dost nesmyslná, vezmu-li v potaz, že ty fotky tam mají často právě velmi mladé slečny, které se rády ukazují a které na svých blozích prezentují hlavně kosmetiku a co pěknýho si na sebe koupily, takže - haha. :)
Je to každého věc a myslím, že fantazie je supr, ne? Samozřejmě, že by mě zajímalo, jak vypadá třeba taková Citová Prostitutka, ale zároveň mě baví si představovat, jak moc krásná asi je (protože to tak na mě působí) a jak moc z ní vyzařuje sebevědomí. A i to mě na jejím blogu baví. Takže takovéhle škatulkování, jestli je to lepší s fotkou nebo bez, je pro mě úplně nesmyslný.

27 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 25. března 2015 v 16:42

Je mi nějak buřt, jak lidi vypadají, hlavně, že se to po nich dá číst.
Uveřejněním fotky se dá snadno strhnout lavina předsudků a obecně jsem spíš pro to, aby si člověk udělal představu o autorovi blogu podle toho, jak píše. Samozřejmě, ne všem se trefí do vkusu. Já mám třeba fotku jen v profilu a už podle ní jsem docela snadno dohledatelný (google je mocná zbraň, víme).
Ale přijde mi, že spousta lidí může zastávat onu pravěkou filozofii chatů: "S hezkejma lidma se píše líp" (v tomto případě se čtou líp).
A nakonec, přece jen jsme na internetu. Fotka dost často nemusí souhlasit s realitou, jde jen o to, jak chce být každý autor vnímán. A pak se někteří diví tomu, jaký onen člověk ve skutečnosti je.

28 Terka Terka | E-mail | Web | 25. března 2015 v 16:51

Fotku na blogu mám již delší dobu. Rozhodla jsem se pro to již před delší dobou, tuším, že ještě o prázdninách před nástupem do čtvrťáku. Nebyla jsem si jistá, jestli ji na blog dát. Postupem času, záleží na aktuálnosti, ji vyměňuji za nějakou jinou a tak nějak už jsem si na to zvykla, že už si nedokážu představit, že by nebyla na blogu. Blogem se na veřejnosti nechlubím, ale přiznám se, že kdyby mě oslovil někdo z venku, že zná můj blog, asi bych na malou chvilku zrudla. :-D A až po nějaké době by to opadlo. Nestydím se za svůj blog, to ne, ale asi by mě to vyděsilo. I když taky proč by mělo, když mám v adrese své skutečné jméno... :-D

Já čtu i blogy, kde autor fotku nemá. Rozhodně nevyhledávám blogy, které mají na blogu fotku (ale přiznávám, že někdy jsem si říkala, jak asi daný bloger vypadá). Čtu blogy, které mě zaujmou slovním projevem. Blogy, které se dobře čtou. Pokud je na blogu fotka, ta už je takový malý bonus. :-) Je na každém blogerovi, zda poodhalí roušku tajemna a svou fotku si na blog dá či nikoliv. Nikdo ho k tomu nemůže nutit. Každý má národ na takové soukromí, které je mu milé. :-)

29 Darell Darell | E-mail | Web | 25. března 2015 v 17:34

O co by bylo míň lží i upřímnosti s fotkama?

30 Sugr Sugr | E-mail | Web | 25. března 2015 v 18:01

Autor tohoto článku Standa popsal "svůj" názor na fotky na blogu.
Co člověk, to názor, viz komentáře nade mnou. ;-)

Na jeho přímou otázku, mám za sebe přímou odpověď:
Neovlivňuje mě, zdali znám tvář autora.
Pro mě je nejdůležitější „písemný projev“ autora. Jak se prezentuje a ne jak je líbezný na fotce, která ani nemusí být pravdivá.

Je mi úplně jedno, jestli text píše Quasimodo, nebo Vojta Dyk. Pokud má autor blogu zapotřebí denně prezentovat své osobní fotky (jak výstižně v anketě nazváno-exhibicionismus :-) a jeho písemný projev za kvantitou fotek značně pokulhává, včetně hrubek v každé větě, tak to skutečně není můj šálek kávy. O_O

Standa má ale jiný metr na posuzování blogerů na Blogu cz., jak vidno v úvodním článku. Proč ne? Je to jeho volba! ;-) :-D

31 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 25. března 2015 v 18:12

Je to každého věc, jestli svojí fotku zveřejní, nebo ne a vůbec mi nevadí, když nevím, jak bloger(ka) vypadá. A ani mě nijak neovlivní, když to naopak vím. Zajímá hlavně obsah blogů a příjemný písemný projev blogerů...:).

32 navzdysam navzdysam | E-mail | Web | 25. března 2015 v 18:19

Pokud by byla fotka povinná, okamžitě blog mažu a mizím pryč. Nevypadám zas tak hrozně, a ten důvod, proč nechci zveřejňovat fotku a ani jméno je ten, že díky anonymitě můžu psát věci skutečně bez cenzury. Nechci, aby každý věděl, že to píšu zrovna já. Kdybych psal blog, kde bych nepsal o sobě a svých zážitcích, tak se zveřejněním fotky problém neměl, jenže takový blog já psát už nechci.

33 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 25. března 2015 v 18:20

Já osobně vystupuji pod přezdívkou a fotku sebe na blogu mám snad jen jednu a to docela zkreslenou. Jinak mám na blogu své fotky většinou se zakrytými oči. Je to z několika prostých důvodů..
1) Dřív jsem se na starých blozích prezentovala i pod pravým jménem i s fotkou a to vyvolalo dost často nepříjemný ohlas v okolí a také šikanu ..
2) Chci prezentovat svůj názor a bavit lidi .. a chci, aby to vycházelo z toho, jak píšu, ne z toho, jak vypadám
3) "Nebezpečí" internetu - nechci, aby mě někdo dohledával bez mého vědomí, přece jenom, už se mi to také párkrát vymstilo
4) Fanoušci - Když mě někdo chce poznat osobně, není problém .. Tím akorát vidím, že o mě fanoušek stojí a dá si "tu práci" mi napsat a seznámit se ..
Tudíž asi tak ! ;)

34 Miloš Miloš | Web | 25. března 2015 v 19:33

[26]: "ta část, kde je psáno, že bloger s fotkou je poněkud vyzrálejší, mi přijde dost nesmyslná"

Přesně tak, na Krásná.cz asi mají fotku všichni, ale že by mě nějak lákalo tam něco číst, říct nemůžu :)

35 Sugr Sugr | E-mail | 25. března 2015 v 20:27

[34]: Nejvyzrálejší jsou nejlepší, ale musí jim být na fotce 15! :-) :-D

36 Nicole Nicole | E-mail | Web | 25. března 2015 v 21:07

Já sama na blogu fotografii mám (navíc jsem byla zmíněna v předchozím článku), a tak můžu mít přece jen trochu zkreslený názor, ale myslím, že mít svoji fotografii na blogu je fajn. Mě osobně blog více zaujme. Každopádně chápu, pokud chce autor/ka zůstat v anonymitě.
Co ale opravdu nechápu je to, že dost lidí hází holky/slečny/ženy do jednoho pytle. Má fotku na blogu? Vypadá nějak obstojně? Zajímá se o kosmetiku? Je to hloupá patnáctka ...

37 Larry Larry | Web | 25. března 2015 v 21:23

Nemyslím si že by mělo být povinné mít na blogu vyvěšenou fotku. Já sama jí tam nemám a ještě se mi nestalo, že bych blog soudila podle toho, jestli píše anonymně nebo ne.
Svojí identitu zakrývám hlavně před lidmi z mého okolí. Ale kdyby někdo náhodou přišel na to, že je to opravdu můj blog, tak fajn, holt mě zná, tak mu to došlo. Ale kdyby to hned vykřičel do světa, nebo mi to připnul na zeď na facebooku (čehož bych si všimla až za měsíc, dva), tak bych ho asi kopla :D

38 Teeda Teeda | Web | 25. března 2015 v 22:00

Už se mi stalo, že mi někdo byl sympatický a četla jsem ho a teprve potom přidal fotku a mě to odradilo, prostě jen proto, že moje představa byla naprosto odlišná a člověk na obrázku mi nebyl zdaleka tak sympatický jako text.
Podle mě je to na každém. Ona je totiž anonymita a anonymita. Nevadí mi se znát s blogery, vadilo by mi, kdyby moje okolí četlo můj blog a vědělo, že jsem to já, protože píšu třeba i o nich a je to pak zkrátka nesmírně omezující. Fotka je nejsnazší identifikační prvek.
Jsem na pomezí. Fotku mám, ale ne vystavenou na první pohled, ale schovanou v článku o blogu. I tak se občas stydím, že tam je...

39 na-ceste-ke-zdravi na-ceste-ke-zdravi | E-mail | Web | 25. března 2015 v 22:18

Na tom, jestli je na nějakém blogu fotka autora mi tolik nesejde. Já ji na svém blogu mám - protože ho od začátku vedu určitým způsobem a ukázat, kdo za tím blogem stojí, mi přišlo naprosto přirozené. Nebo se  možná jenom ráda ukazuju, co já vím ;-) ) Každopádně na blog, kam bych psala osobnější věci - např. takové ty výlevy a deníkové zápisy, bych svoji fotku nejspíš nedala.

40 hogreta hogreta | E-mail | Web | 26. března 2015 v 0:13

Své fotky na blogu mám, téměř všichni v mém okolí o blogu stejně ví a já tam nepíšu nic, za co bych se měla stydět. Kdo mě zná, tak stejně zná i moje názory. Ovšem vystupuju pod přezdívkou, ne pod jménem. Stejně mám docela profláklé jméno i příjmení, takže by to nikomu nic neřeklo. Ale Hogreta je jen jedna :).

Upřímně musím říct, že blogy, u kterých vidím, kdo ho píše, jsou mi tak nějak bližší. Neznamená to, že mě nemůže zaujmout blog bez fotky, to samozřejmě může, nicméně je mi sympatičtější neanonymita.

41 m. m. | E-mail | Web | 26. března 2015 v 13:36

"Těžko se vysvětluje, proč mi jsou tyto blogy osobně bližší. Tak nějak mám prostě pocit, že u kvalitních blogů je fotka autora naprostým standardem, který není třeba nijak rozvádět. Člověk má z takových blogů pocit, že jsou tak nějak vyzrálejší než ta anonymní většina, že je jejich autoři berou vážně a že se za svůj blog nestydí - a právě proto má cenu je číst. Se zvykem uvádět u článků fotku autora se ostatně dnes můžeme setkat na celé řadě zpravodajských serverů i v tištěných časopisech a novinách, a považuji to za příjemný standard, který podporuji. I u knížek mám rád, když je na nich uvedena fotka autora (toto rovněž považuji za současný standard)."

S tímhle můžu maximálně souhlasit.

I pro mě je bloger, co mě na svém blogu přivítá vysoko posazenou usměvavou (ale ne až příliš velkou či výraznou) profilovkou o dost zajímavější než řadový anonym, kterého si nemám podle čeho zapamatovat (zvlášť pokud rád střídá designy nebo i pžezdívky jako ponožky). Ale je to věc převážně prvního dojmu a nemusí to nutně vždycky souviset s kvalitou, i když bych řekla, že většinou souvisí.

Odkoukala jsem to hlavně od svých zahraničních vzorů a z různých profi webovek, kde to právěže bylo standardem. Když se to pak rozmohlo i po blog.cz, nezbývalo mi než to maximálně oceňovat, pro mě to toho blogera prostě dělá něčím mnohem zajímavějšího a zapamatuju si ho. Na druhou stranu ale chápu blogery, u nichž to nejde, protože nechtějí, aby si je s tím blogem někdo spojil, třeba jako Citová Prostitutka. Taky jsem mívala časy, kdy jsem s tím blogem nechtěla být spojována, ale ty už jsou dávno pryč a dnes jsem na to, že jsem bloger, hrdá.

Abych tam ale dávala svoje skutečné jméno, tak daleko se asi nikdy nedostanu. Ksicht je jedna věc, podle něj si mě nikdo nedogooglí, ale podle jména by mě mohli nacházet lidé, u nichž si to nepřeju. Tady na netu ať mě raději všichni znají jen jako jako Em 8-)

42 m. m. | E-mail | Web | 26. března 2015 v 13:39

Jinak znám spoustu mladých blogerů, kteří se na blogu vypisují z domácích trablů, neshodů s těmi a oněmi lidmi... od toho blog v prvních chvílích většinou bývá. A myslím, že přirozeným vývojem se i díky tomu člověk postupně naučí svoje názory vyjadřovat i naživo, i proto, že tu najde podporu a zpětnou vazbu a najednou zjistí, že není sám, kdo to má těžké. Postupně podle mě většina takových blogerů dojde do chvíle, kdy už se nebudou chtít schovávat a bude jim jedno, pokud někdo z jejich okolí objeví jejich blog. Ten někdo na ně nebude mít žádnou páku, protože budou mít dostatek sebevědomí, aby si stáli za tím, co napsali, a dostatek soudnosti, aby nepsali nic, za to by se později mohli stydět nebo chytat za nos.

43 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 26. března 2015 v 17:37

Jdu po kvalitě ne po xichtu.

44 hellboy hellboy | Web | 26. března 2015 v 17:57

mě je to fakt docela jedno :D pokud se člověk nechce zveřejňovat nejde ho nutit:-) ;-)

45 John P. Mordriy John P. Mordriy | Web | 26. března 2015 v 18:37

Pokud vím, nijak nerozlišuju kvalitu blogu podle (ne)přítomnosti profilové fotky. Máš pravdu, je to standard, ovšem na sociálních sítích. A na blogu je krásný, že není sociální síť a žádný kvalitní bloger nesdílí 'citátky' a 'fotečky z párty' a tak podobně. Sdílí své myšlenky a ty jaksi se vzhledem nikterak nesouvisejí.

Neřkuli, že kdyby na návštěvníky mého blogu vykoukla moje fotka, asi by rychle utekli :D

46 Helena Helena | E-mail | Web | 26. března 2015 v 21:15

Taky přispěji svou troškou do mlýna. Bylo by zajímavé, kdyby každý bloger vystupoval na blogu pod svým pravým jménem, fotka by mohla být třeba v profilu. Jsem přesvědčená o tom, že by se asi změnily i obsahy blogů. Sama vystupuji pod svým pravým jménem a dnes už to nějak neřeším. :-)

47 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2015 v 21:44

[46]: V tom máš pravdu, že záleží spíš na tom, co člověk píše  a ne jak vypadá. Anonymy se házely do koše- ne? Samozřejmě anonym si víc dovolí napsat, ale na jedno se nějak zapomnělo. Blog je především zábava, seberealizace pro někoho, pro někoho úlevníček, potřeba něco sdělit.. Tak to tak berme.

48 angelikam angelikam | E-mail | Web | 26. března 2015 v 22:09

Zdravím! Môj blog sa týka hlavne vecí, ktoré prežívam, je to môj denník, no doteraz som sa v článkoch, či v hlavnom menu svojím fotkám vyhýbala. Riešila som to tak, že som svoje fotky z prázdnin v Nórsku presunula do galérie, ktoré si, myslím, veľa ľudí pri takýchto typoch blogov nepozerá. Nemám tam nič kompromitujúce, no ten, kto má bližší záujem pozrieť si fotky, ktorých nebolo málo a do článku sa nezmestili, k nim má voľný prístup. Keď som pred chvíľou dopísala svoj prvý článok, všimla som si túto diskusiu a je naozaj zaujímavá. Tiež sa nepovažujem za "atraktívny" typ, v blogu mám skôr zámer približovať zážitky a skúsenosti, než svoj vzhľad. Ja sama však nepotrebujem vedieť, ako ktorý bloger vyzerá, je to tajomné a aj lákavé čítať blog ďalej a snažiť sa spoznať blogera na základe jeho slov.
Ak by som vystupovala pod celým menom (používam len krstné), asi by som nemohla písať o tom, ako ma niektorí spolužiaci štvú, lebo by sa k tomu mohli dostať a nechcem si predstaviť stretávku po piatich rokoch :-)

49 Viollet Viollet | E-mail | Web | 26. března 2015 v 22:41

Nesouhlasím.
Gzicht sice v záhlaví nevystavuju, ale za svůj blog se nijak nestydím a dokonce nejsem ani obluda se třema očima. Mě osobně přijdou lidi, co na sebe nenapráskají úplně všechno, daleko zajímavější. Vzhled kolikrát zbytečně rozptyluje. Radši zapojím vlastní představivost.

50 Helena Helena | E-mail | Web | 27. března 2015 v 7:50

[47]: Ruži, asi jsi mě špatně pochopila, píšu, že "by bylo zajímavé", je mi úplně jedno, co kdo píše. Stejnorodost se stejn2 najde sama. :-)

51 arzenal arzenal | Web | 27. března 2015 v 13:41

Přijde mi to jako naprostá hloupost. Především to tvrzení, že blogeři s fotkou v menu jsou serióznější. Sakra, co to má společného se seriozitou? Prostě nechci zveřejnit svou fotku. Copak je nějaká sebestředná 14tka, která se chce vychloubat svým vzhledem hned díky tomu seriózní, i když její blog stojí za prd?

Jak už bylo řečeno, často mi fotka autora blog pokazí. Jednou jsem si pod přezdívkou a blogem jednoho blogera představovala neskutečně sexy chlapa, ani nevím proč, prostě jsem z toho měla takový dojem. :D A ráda jsem četla jeho články. Potom jsem zjistila, jak vypadá, no a mohu říct, že se tím ztratil všechen zájem, protože byl TAK ošklivý. To zní hodně povrchně, ale jsou to prostě sympatie - kolik lidí by přišlo o čtenáře, protože by jim prostě nebyli sympatičtí? Samozřejmě i naopak, mohli by je získat.

Pro mě je ale hodnotnější autor, který píše naprosto skvělé články a nemá žádnou fotku, nemám ani potřebu vědět, jak vypadá. Na druhou stranu, fotka v menu mi zabrání si o člověku udělat obrázek z toho, co ze sebe dostává, z jeho textů, vzhledu blogu, názorů. Hned mi práskne do očí vzhled, který prostě MUSÍM podvědomně soudit (KAŽDÝ to dělá, ať si to připouští nebo ne) a mění se tak i to, jak nahlížím na texty.

Osobně preferuju blogy bez fotky. Mám radši tajemno, ne hned vidět všechno, ráda si věci představuju a fantazie je moje kamarádka.

52 arzenal arzenal | Web | 27. března 2015 v 13:42

[51]: Eeeej jsem se do toho nějak zamomtala. Chtěla jsem napsat, že pokud není v menu fotka, udělám si obrázek podle textů a názorů, což je dobře, takhle.

53 Ayeri Ayeri | Web | 27. března 2015 v 20:42

Mě je úplně jedno, kdo si dá do menu svůj obličej a kdo ne. Blog podle toho rozhodně neposuzuju. Ale sama radši zůstávám anonymní, nechci, aby mě někdo známý poznal, protože všechny věci, o kterých jsem kdy blogovala, byly nenormální a před svým okolím jsem se často styděla za svoje zájmy.

54 Katka Katka | E-mail | Web | 27. března 2015 v 22:12

Já radši posuzuju blog podle článků než podle fotky. Většinou navštěvuju blogy bez fotky a upřímně řečeno mi to nikdy nevadilo. Samozřejmě je člověk kolikrát zvědavý, jak bloger vypadá, ale rozhodně to pro mě není měřítko kvality nebo serioznosti blogu. Osobně mě nikdy nenapadlo dávat k blogu fotku. Já mám nějak zafixováno, že prostě na internetu nemám zveřejňovat své fotky a psát nějaké soukromé věci. Člověk nikdy neví, v čí rukou to skončí a jak to někdo může zneužít. S řadou svých čtenářů se znám osobně, takže ti ví, jak vypadám a já vím, jak vypadají oni. Já prostě nějak nevidím důvod svou fotku někam dávat, prostě člověk nikdy neví, kdo se na vaši stránku dostane..

55 anie-ena anie-ena | Web | 28. března 2015 v 9:14

Osobně jsem přečetla mnohem víc knížek od autorů, jejichž tvář neznám, nebo si ji vůbec nepamatuju. Nebo jsem neměla potřebu si ji ani hledat. Co je pro mě klíčový, je prostě to, jak dotyčná/ý píše a fotku beru jako naprosto druhořadou. To se týká i blogu. Absolutně mi nesejde na tom, jestli má autor u blogu fotku nebo ne, pokud píše zajímavě, je to pro mě hlavní a jediný ukazatel, jestli mám zájem ho sledovat.
Jinak osobně mě nijak neláká fotk přímo v menu. Mám z toho takový nelibý pocit zbytečného zabírání prostoru. A zrovna ten jsem se snažila eliminovat a nechat v menu jen to, co tam nechat opravdu chci, nehledě na to, že spousta blogů pat kvůli tomu vypadá přeplácaně, protože má v tý liště milion avatarů a svojí fotku navíc, což akorát tříští celej obraz. Já třeba vystupuju naprosto neanonymně. Moje okolí ví o mém blogu od začátku jeho fungování, veřejně o něm s přáteli mluvím a nevyjadřuju se jinak, než jak bych se vyjadřovala veřejně. A na blogu mám fotek hned několik, z toho spoustu i u samotného článku "o mně", na který mám cíleně odkaz hned z menu. Tím jsem alespoň vyřešila to, že by mi fotka zabírala prostor při prvním načtení blogu. A koneckonců, je to i o jednu fotku míň, ze který se při technických problémech načte jen rámeček, což se prostě stává.
Toť asi za mě vše :)

56 Em Age Em Age | Web | 28. března 2015 v 15:42

Také mám v menu fotku. :-) Můj blog je 100 % veřejný, většina mého okolí, které znám naživo, o něm ví, moje máma o něm ví (a komentuje! :D )... není důvod, proč být anonymní, alespoň pro mě ne.

Jinak v anketě jsem hlasovala pro možnost, že by bylo super, kdybychom všichni věděli, jak kdo vypadá, ale nelze k tomu nikoho nutit. 8-)  :-D Ráda vím, koho si mám představit, než spoléhat na svou fantazii, která si stejně vždycky představí něco úplně jiného, než jaká je skutečnost. :D

57 Van Vendy Van Vendy | Web | 28. března 2015 v 21:02

Když je fotka, beru to, už vím, kdo blog vede, jak vypadá. Když fotka není, nevadí, zapojuje se mi v hlavě představivost. A bez ohledu na fotku na ten blog chodím dál, pokud mě zaujal. Takže, fotku beru jenom jako bonus, a ne jako důležitou součást blogu. Není rozhodující. 8-)

58 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 28. března 2015 v 23:30

Ako správny narcis fotku v menu mám. A nielen tam. :D
Rozhodne si však nemyslím, že by to malo byť nejako povinné a ani nijako nerozlišujem medzi tým, či bloger na blogu fotku má alebo nie.
Aj keď samozrejme, nie je odveci, ak si človek dokáže daný blog spojiť priamo aj s tvárou jeho majiteľa. :D

59 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 29. března 2015 v 21:20

Přemýšlela jsem o tom, že bych si na blogu vystavila fotku svého úžasného ksichtu. Při pohledu na těch pár fotek, co mám, mi došlo, že můj obličej je až příliš úžasný - tak úžasný, že jej fotoaparáty asi nesnáší.
Na druhou stranu, nikdo neřekl, že bych si nemohla hodit na blog fotku svý ruky. Ano, to je ono. Ostatní mají obličej, já budu mít ruku.
Panenko skákavá, já jsem tak originální, až to bolí!
Asi jsem zase mimo, že ano?

60 userka userka | E-mail | Web | 29. března 2015 v 23:57

Pár fotek by mě zajímalo, ale jinak bych takovou povinnost nepodporovala.

61 Silwiniel Silwiniel | Web | 30. března 2015 v 17:57

To by teda neměl. Každý blogger by měl mít právo zůstat v anonymitě. Já bych se na blogu rozhodně nevystavovala, blog slouží k prezentaci mých myšlenek, někdy i osobnějších, fotku bych tam zkrátka mít nechtěla a je to podle mě i zbytečné.

62 alexysz alexysz | Web | 30. března 2015 v 19:42

Fotka alebo nie fotka - stále ma zaujíma obsah blogu!
Ak je blog zaujímavý, tak fotka tu nezohráva absolútne žiadnu rolu. Je to záležitosť každého autora/osoby či je odhodlaný zverejniť svoju tvár (poprsie) alebo nie. U mňa to nezohráva žiadnu významnejšiu úlohu,podporujem každý blog bez ohľadu na to, či tam má niekto vycapený ksicht alebo nie (teda pokiaľ ma obsah oslovil)
Toľko k tejto téme :)

63 Dreamer Dreamer | Web | 30. března 2015 v 19:43

Já sám na blogu svou fotku nemám. Myslím, že není podstatné, jestli tam fotka je, nebo ne. Kdo chce, má ji tam. Někdo chce zůstat v naprosté anonymitě, nebo prostě z nějakých důvodů fotku nechce zveřejňovat.

64 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. března 2015 v 14:57

Mimochodem tady se furt blemcá o anonymitě, ale proč absence fotky hned znamená touhu po anonymitě? Někdo prostě jen nerad vystavuje fotky, někomu se nehodí do celkového vzhledu jeho stránky, někdo si zase přijde na fotce ošklivej a někdo žádný svoje aktuální fotky nemá, protože se nefotí.

65 Henna Henna | E-mail | Web | 31. března 2015 v 17:16

Já sama mám anonymní blog. Tedy vlastně, fotka mám, ale jen v profilu. Nezáleží mi na tom,  jak vypadám a jak vypadám pro ostatní čtenáře. Ať si mě každý představuje jak chce. Ostatně není to moje priorita. Nepíšu o "holčičích věcech" ani blog není mím deníčkem. Rozhodně se za něj však nestydím. Blog mám primárně proto, abych zjistila, jestli se lidem líbí moje psaní. Píšu romána chtěla bych ho vydat. Chci ale vědět, jestli si ho vůbec někdo přečte. Až knihu vydám, v žádnem případě ji nevydám pod pseudonymem. Mám své jméno ráda a na knihu budu určitě pyšná. Nedělám moc rozdíly mezi tím, jestli má blog fotku či ne, jde mi o to, O ČEM se v něm píše. Nezajímají mě blbosti typu: "Dneska jsem se vyspala s ... A zejtra píšem písemku z matiky..." Když mě však čtení zaujme a bloger/ka má hezkou přirozenou fotku, zvýší to u mě mínku o něm/ní. Je ale pravda, že když se někdo na fotce tváří pitomně, klesne u mě o stupeň níž. (Vím, že bych to neměla dělat)
P.S.: Velice ráda uvítám nové čtenáře.Máte-li chuť na román, přijďte se mrknout na můj blog. :-)

66 Kája Kája | Web | 31. března 2015 v 21:51

Kdo přijde na můj blog, uvidí můj zadek, to je určitě víc než obličej. :D :D :D

67 Světluška 77 Světluška 77 | 31. března 2015 v 22:40

U sebe fotku nemám a nehodlám ji dávat. V reálu se vystavujem světu až dost a poměrně často jsme v něm hodnoceni dost zavádějícím způsobem. Líbí se mi, že je tu kousek místa, kde jsem v konstantní podobě vnitřního já bez vlivu povrchních pozlátek ... i povrchních nedokonalostí.

68 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 1. dubna 2015 v 21:11

Já žiju naivně v tom, že na blogu jsou lidé max 35+. Já nevím proč víc si nepřipouštím ikdyž vím že blogují i staří lidi. Dále žiju v tom že blog.cz obývají krásní lidé :-D Ale v realistickém pohledu to vidím tak, že většina blogerek bez fotky jsou ošklivé holky které se za sebe stydí...ikdyž třeba nemají proč.
Jinak já ikdyž se za sebe stydím mám své fotky v článcích a díky tomuto článku jsem zjistila jako moc málo blogerů má svoji fotku v menu  - přidám se k těm co ji tam budou mít 8-)  :-D

69 Kerria Kerria | Web | 2. dubna 2015 v 10:11

Nemám svou fotku v menu a ani mít nebudu. Za svůj blog se nestydím a pravidelný čtenář dřív nebo později někde na fotku narazí. Ale nemám zájem případným náhodným "kolejdoucím" z řad mých známých hned troubit: "tohle píšu já!"

70 Fover Fover | Web | 2. dubna 2015 v 11:26

Já fotku na blogu mám, podle mě patří jen k blogům, které píší deník nebo fashion & beauty blogy, kam se automaticky fotky přidávají (většinou). Blogy typu "celebrity, povídky,..", tam už by se to nemuselo hned hrotit, ale každý ať si blog zřídí sám za sebe :)

71 Ang Ang | Web | 2. dubna 2015 v 16:13

Ono dost záleží na zaměření blogu, že. Třeba je dost pochopitelný, že lidi, co si takhle píšou "internetovej deníček", nebudou zrovna dvakrát toužit po tom, aby každej z okolí mohl mít celej jejich život na talíři. Ale co.

72 Magdaléna Magdaléna | Web | 2. dubna 2015 v 20:21

Já to asi moc nerozlišuju. Většina blogerů svou fotku v nějaké podobě na blogu má a když ne, nikdy jsem se nad tím nepozastavila. Neumím si představit, že bych věděla, jak vypadá Mengano, nebo třeba Bloud :)
.
Obecně si myslím, že fotkový trend figuruje spíš na blogspotu, kde je prostředí mnohem méně anonymní.

73 Nekra Nekra | Web | 3. dubna 2015 v 8:32

V anketě jsem nehlasoval, protože mi ani jedna odpověď nevyhovuje. Možná na mne blogy s fotkou a bez působí jinak, ale jde hlavně o obsah, o tom, co autor(ka) píše, o čem píše. To je důležitější, než jestli má na blogu fotku. Blogy, které mne zaujaly patří spíše k těm bezfotkovým, ale důvodem proč je čtu není to, že "můžu si představovat, jak autor(ka) vypadá".
Srovnání se socsítí, kterou nemám rád se mi nelíbí a rozhodně nechci, aby se z blogu taková socsíť stala.

Jinak za obvyklé považuju tam fotku nemít a nesouhlasím s tím, aby byli blogeři k osobní fotce nuceni (jo, taky nemám na blogu svou fotku).

Souhlasím s jedním z uvedených důvodů, aby blog nenašli blízcí. Oni to ani nemusí být blízcí, stačí, když to jsou lidi z jiné komunity (neblogařské), nejsem zastáncem toho, aby se různé skupiny, v nichž se vyskytuji, vzájemně propojovaly :P.

74 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 3. dubna 2015 v 17:18

Rozhodně si nemyslím, že by fotka autora nějak souvisela s kvalitou blogu. Když mě blog zaujme obsahem a stylem, nezáleží na tom, jestli je autor dlouhý, široký, nebo krátkozraký. Neřeším ani, jestli spadá do stejné generace.
Osobně si neumím představit, že bych na blogu (nebo kdekoliv jinde na internetu) měla své jméno a fotku. Ne snad, že bych psala něco zavrženíhodného (i když kvalita mých výtvorů je diskutabilní), ale nějak se mi nelíbí myšlenka dohledatelnosti. Představa, že se setkám s někým novým, představím se mu, on přijde domů a "vygooglí" si mě, je mi nějak proti srsti. A navíc nesnáším focení (ve smyslu být focena), takže stejně ani takové fotky nemám.

75 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 4. dubna 2015 v 10:35

Posuzovat vyzrálost či kvalitu blogu na základě uveřejnění blogerovy fotky mi přijde irelevantní, ale chápu, jak jsi to myslel.

Abych pravdu řekla, nikdy jsem si nevšimla, zda více čtu blogy s fotkou autora nebo bez. Teď jsem si je projela a mám to tak 50 na 50. Co to o mém čtenářském já říká?

A ohledně fotky. Je to příjemné znát tvář blogera, zvláště pak v případě, že se máte hledat na Václaváku nebo Karláku v Praze, oba jste mimopražští a nevíte, jak vypadáte. Obvykle v takovém případě ani poznávací znamení není zárukou šťastného shledání. Ale abych se vrátila k myšlence: Je fajn znát svého autora, ale není to podstatné. Tedy alespoň ne pro mou osobu.

76 tsai. tsai. | 5. dubna 2015 v 22:17

Fotku na blogu nemám a ani ji tam v blízké budoucnosti dávat nehodlám. A má to hned několik důvodů. Ale ten hlavní asi bude ta upřímnost, se kterou se tu člověk může beze strachu vyjádřit. V reálu jsem velice upřímný člověk, ale lidi z mého okolí opravdu nepotřebují vědět všechno, co se mi honí hlavou a vnitřní myšlenky, které běžně taky svému okolí neříkáme.
A někteří k tomu jednoduše musí dospět. Ani já tuto možnost nezavrhuji :-)

Jinak to za žádný standard nepovažuji. Čtu převážně blogy bez fotek. A ne, nepřečtu si víc článků na blogu s fotkou. Nijak mě to neovlivňuje.

77 i r i s i r i s | Web | 7. dubna 2015 v 15:39

Nad touto otázkou jsem se již mnohokrát zamýšlela a jsem ráda, že jsem si přečetla tolik reakcí a názorů. :-)
Já to mám tak půl na půl. Když si rozkliknete můj blog, v menu na vás vyskočí můj sice mírně komiksový, ale dost realistický autoportrét. Myslím, že kdyby na něj narazil někdo, kdo mě zná, tak mě prostě pozná, pokud to není absolutní ignorant. Mám tenhle portrét radši než opravdovou fotku - třeba proto, že to vypadá jako něco "uměleckého", jako že jsem si s tím dala víc práce, než jen se vycvaknout. Jinak jsem už několikrát měla nutkání dát si na blog svou fotku, ale nakonec jsem to vzdala. Horší by to ovšem bylo se jménem. Jsem jediná svého jména, tudíž bych byla velice snadno vygooglitelná, a to nechci. Nestojím o to, aby se má třída posmívala mým básničkám. :-D
Jinak ale občas bývám docela ráda, když někde najdu fotku autora (autorky). Zvlášť těch, u nichž bych to nečekala, skrytou někde v článku. :-)

78 Janinka Janinka | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 8:13

Je příjemné vědět, jak oblíbený bloger vypadá, na druhou stranu, pokud ksichtík vystavený nikde nemá, zafunguje fantazie a ta je možná ještě lepší :-).

79 Šárka Šárka | Web | 13. dubna 2015 v 15:29

Nikdy mě nenapadlo se zaměřit na fotky, spíš mě vždy zaujme, když má někdo na postranní liště nápis "To jsem já" a pod tím obrázek :) Občas je to dost vtipné a člověk si může autora +/- představit :) Já třeba svou fotku na blogu mám, ale je každého blogera věc, zda si tam svou fotku dá nebo ne, stejně si myslím, že většině čtenářů je tak nějak jedno, jak bloger vypadá, hlavně že čtivě píše 8-)

80 Zkušený ďábel Zkušený ďábel | Web | 13. dubna 2015 v 18:39

[78]: Docela by mě zajímalo, jak Tvoje fantazie zafunguje u mé fotky... :-D

81 Janinka Janinka | E-mail | Web | 13. dubna 2015 v 18:51

[80]: Ježíši! :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama