Blog.cz doporučuje: výběr nových blogů, které stojí za to

20. února 2015 v 8:00 | Standa |  Zaujalo nás
Objevujete rádi nové blogy? Baví vás nacházet nové neokoukané tváře? Komentujete rádi cizí blogy, abyste k sobě přivedli nové návštěvníky? Pak právě pro vás je tu tip na 14 zajímavých blogů, které stojí za to. Ruku na to, že zde najdete minimálně jeden blog, který si oblíbíte.


Byl jsem tuhle dotázán, zda vím o nějakých pěkných nových blozích. Pche, odvětil jsem, vím o hromadě pěkných nových blogů. Jak totiž možná víte, jako takovou svou soukromou kratochvíli si pěstuji blog na adrese top.blog.cz. Až se nechce věřit, že už to je neuvěřitelných 5 let, co mě napadlo založit blog, který by obsahoval seznam pěkných blogů, na které se chci vracet. Takové blogové zlaté stránky, no :)

A celých těch 5 let ho s láskou udržuji - většinou na začátku každého měsíce si celý seznam blogů proklikám, podívám se, co nového kdo vypublikoval, proškrtám neaktivní a zrušené blogy, a tak. Přičemž seznam - rozdělený do 15 tematických kategorií - průběžně doplňuji o nové blogy, jakmile na ně narazím. Nikdy jsem si nedělal iluze, že by tento seznam mohl být nějak zajímavý i pro někoho dalšího, vedu si ten blog prostě pro sebe, protože mě to baví. Nezastírám ale, že mě těší, že mi celá řada lidí v minulosti napsala, že ten blog je podle nich dobrý nápad, nebo že je potěšilo, že se na mém seznamu "top blogů" našli. Což je prostě fajn.

A tak jsem si řekl, že bych se mohl podělit o pár úlovků, které mě v poslední době zaujaly. Asi nemá cenu hledat mezi těmi blogy nějaké podobnosti nebo mě podezírat, že se tady snažím někoho protežovat. Prostě to berte jako nezávazný tip na 14 blogů (zcela náhodné číslo), které mě nějak zaujaly a na něž bych vás rád odkázal. Berte, nebo nechte být - je to čistě na vás. Pokud byste si zde ale našli minimálně jednoho nového oblíbence, na jehož blog se budete vracet, udělá mi to radost.

Na konci článku nezbytná anketa, ve které můžete hlasovat, jak se vám tyto blogy líbí (článek bez ankety, to by přece nebylo ono :)Fajn deníček psaný ve slovenštině. Blog funguje rok, autorce je 17 let a sama o sobě píše: "Obyčajné sedemnásť-ročné dievča, ktoré je nespokojné so všetkým naokolo a zúfalo sa snaží nájsť v živote nejaké východisko z nočnej mory ktorú práve prežíva.Naivne si myslí že sa jej to podarí a tak si založí blog kde opisuje svoj pobyt na psychiatrii a jej trápne žvasty ktoré sú len prázdne reči do vzduchu." Velmi dobrý blog, podle mě.

Tento blog není tak úplně nový, funguje už přes 3 roky, ale protože jsem ho neznal, chtěl jsem ho sem dát. Stejně jako první blog je i tento psaný slovensky a autorka, 20 letá studentka, sebe popisuje těmito blogy: "Júnový vetroplach, čo chytá slová na poliach. Okrem toho som vraj éterická, no podľa mňa je to slovo skôr len eufemizmom na slovo "čudná". Zvyknete si. Ešte upozornenie: v hlave mi hrmí. Moja šíra ríša vzduchu vás víta!" Blog, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Blog se sympaticky minimalistickým designem, fungující od června 2014. Vizitka autorky je stručná, leč vtipná: "jsem nechutná, sprostá, se špatnou minulostí a mám ráda černochy". Máte-li rádi styl psaní à la Lovitka, je to blog pro vás.

Bizar, který dost možná nepochopíte - čtenáře nad, řekněme 30 let, rovnou varuji, že asi nemá cenu, aby si tento blog otvírali. Mladé uličnice by si zde ale mohly přijít na své - jak o tomto blogu kdysi prohlásila jedna má oblíbená blogerka, "tady je to teprve hustý".

Naprostá šílenost po stránce adresy - "deník krvesaje" mi přijde jako neuvěřitelně vtipný bizar. Blog funguje od září 2014 a stojí za ním 28 letá blogerka z Klatov, která si říká Krvesajka Anna. Velkolepý a zábavný blog, který doporučuji všemi deseti.

Nenápadný blog jedné rodinky, která si dokumentuje svoje výlety. Blog funguje od června 2014, pod články většinou nemá žádné komentáře, návštěvnost asi bude taky minimální, a je vlastně otázka, jestli ten blog vůbec píší pro nějaké návštěvníky, nebo jenom pro sebe. Za sebe ale říkám, že se mi jejich články moc líbí, protože jsem na spoustě míst, o kterých píší, sám byl, a je fajn to vidět jinýma očima na cizích fotkách. Máte doma alespoň jedny rejoicky? Pak je to blog pro vás.

Blog s názvem "Deníček moderního fotra" je už notoricky známý a za svou krátkou existenci (založen v červnu 2013) se už stihl vyšvihnout mezi nejnavštěvovanější blogy na Blog.cz. Víte ale, že na Blog.cz existuje velmi podobný blog, který - jak je zřejmé už z jeho adresy - líčí život otce dvojčat? Autorovi blogu je 48 let a je na vás posoudit, jak obstojí v pomyslném srovnání s moderním fotrem. Minimálně po stránce výdrže má zatím před ním náskok - blog píše už od června 2012 (objevil jsem ho ale až nedávno).

Blog, který mě nadchnul v první řadě svým designem (ze screenshotu níže to není patrné, ale pokud si ten blog otevřete, zjistíte, že ta šílenost v levém dolním rohu se hýbe - dokázal bych se na to dívat věčně :) Za blogem stojí muž neurčitého věku a blog se dá jen těžko někam zařadit - nejlepší proto bude si ho prostě osobně prohlédnout a usoudit, jak se vám líbí. Mně moc.
Zcela nový blog, založený teprve před pár dny. Stojí za ním 19 letá slovenská blogerka Sára a blog mě zaujal svérázným designem (který se mi skutečně líbí) a básněmi blogerky. Doporučovat takto mladé blogy je vždy riskantní, protože nevíte, jestli budou ještě za týden fungovat, ale co na tom - tento blog mě skutečně zaujal a doporučuji si ho otevřít.
Možná jste zaregistrovali, že jsme nedávno rozšířili tým blogerek, které píšou pro Krásnou. Jednou z nich je i autorka tohoto blogu, 24 letá blogerka z Kutné Hory vystupující pod přezdívkou Mersmerize. Na Blog.cz není žádný nováček, v minulosti už zde nějaké blogy měla (i pro Krásnou psala), ale pak si založila vlastní web a opustila Blog.cz i Krásnou. Po čase ale web prodala a v září 2014 si znovu založila blog na Blog.cz - a ve své kategorii je to určitě jeden z nejlepších blogů na Blog.cz. Velmi se mi líbí design a s chutí jsem si na tomto blogu i přečetl spoustu článků.


Blog funguje od března 2014 a obsahuje minimum článků - pouhých 5, ale to není na škodu - je fajn, když se bloger do blogu nenutí a publikuje jen tehdy, když má chuť. Za blogem stojí 15 letá studentka Kira a podle toho, jak sama sebe charakterizuje, mi přijde jako sympatické děvče: "Nemám ráda válčení, týrání, závist, pomluvy, podvody, nespravedlnost, lži, znečišťování planety, plýtvání, bezmoc a Velikonoce. Nemám ráda hloupý lidi, který všichni obdivujou pro to, jak jsou "vtipný". Nemám ráda dnešní dobu plnou mobilů, počítačů, swagu a toho všeho, co jsem vypsala na začátku odstavce.." Prostě fajn blog.
Blog založený v červnu 2014 blogerkou, která vystupuje pod přezdívkou Máta peprná. V podstatě jde o fotoblog, na kterém se objevují mj. fotky psa majitelky blogu. Nenápadný blog s jednoduchým designem, který mě baví.
Nějaký ten art na konec - 17 letá Karolína si svůj blog založila v červnu 2014 a názvy rubrik dávají tušit, že na svém blogu publikuje převážně výsledky svého výtvarničení. Její malby nekonečný vesmír nebo rozbitá sklenička s vínem se mi strašně líbí, a doufám, že to, že poslední článek na tomto blogu vyšel 10. prosince, neznamená, že se blog navždy odmlčel - byla by to velká škoda.
Na úplný závěr blog, který se v žádném případě nedá označit jako nový - funguje už od května 2008, je tedy jen o pár měsíců mladší, než Srdce Blogu. Kdysi jsem ho znal, ale pak jsem na něj zapomněl, a jeho objev po letech byl velmi milým setkáním se starými známými tvářemi. Za blogem stojí dvojčata - 19 leté sestry Mishel a Marki, které jsou neuvěřitelné sympaťačky. Pokud bych chtěl na nich něco vypíchnout, bylo by to jejich mimořádné estetické cítění - obě šikovné slečinky mají velký talent na grafický design, což se pozná ostatně už na vzhledu jejich blogu (a obě tento obor studují). Mají za sebou třeba pár podařených vlogů nebo dvojité vítězství v našich soutěžích o nejlepší blogový design. Proklikávat si na tomto blogu náhodně vybrané články je čistá radost, ten blog mě prostě baví.

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 20. února 2015 v 10:55

Super. Až budu mít víc času, blogy si projdu :)

2 mJ mJ | 20. února 2015 v 11:10

ale nedělej, určitě tou čtrnáctkou propaguješ illumináty.

špatnej vtip :D článek skvělej, já ooosobně nový blogy ráda objevuju, ale asi špatně hledám.. a o top.blogu jsem určitě už slyšela nebo tam byla.. áále zase zapomněla, takže děkuju za jeho připomenutí, protože to opravdu dobrej nápad je. Každopádně si pro zkoumaní těhle blogů nechám čas (třeba zítřejší kocovinový ráno -12dopoledne) :D proootože vypadaj zajímavě.. a tak ani v anketě hlasovat prozatím nebudu..

BTW DÍKYDÍK za ten příšernej blog s tou ještě příernější adresou (4).. protože zapamatovat si ji.. byo docela nemožný :D awww..
mJ se zase projevuje :D

3 Yuna Yuna | Web | 20. února 2015 v 11:57

Já znám z těchto blogů snad asi jenom jeden nebo dva :D každopádně blogerům a blogerkám gratuluju :D

4 Nami Nami | Web | 20. února 2015 v 12:05

Koukám, že mám zase co číst :-D

5 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 20. února 2015 v 12:32

Rád si blogy přes víkend projdu, některé ještě neznám. 8-)

6 Bylinka Bylinka | Web | 20. února 2015 v 13:32

Zaujal mě na první dojem blog paralellis a otce dvojčat, ostatní určitě taky brzy více prohlídnu :-) Víc takových článků! Tipů na zajímavé blogy není nikdy dost a hledat je je těžké :-)

7 Leonia - Živá Voda Leonia - Živá Voda | Web | 20. února 2015 v 13:38

Děkuji za článek. Jelikož ráda cestuji a miluji umění, pak je má volba k nahlédnutí doporučených stránek jasná. Okem určitě hodím i na stránky tatíka :).
Z nedostatku času sice blogy příliš nenavštěvuji, zde si jej však vyhradím.
Abych řekla pravdu, vkus na design blogu s "autorem" článku nesdílím, mé požadavky jsou náročnější, ovšem chápu, že každý má v určitých ohledech jiné priority.
Článek samozřejmě okomentuji pouze v případě, že mne zaujme a mám k jeho obsahu co říci.

Hezký, slunečný víkend všem.

8 Monica Hell Monica Hell | E-mail | Web | 20. února 2015 v 14:34

Přišel mi zajímavý otec dvojčat. Teď nemám moc času, ale až bude, určitě se nezapomenu podívat. Díky za tipy ;-)

9 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 20. února 2015 v 15:29

Až se z toho červenám, jakej je ten Standa lichotník! Éhm, chci říct: Díky moc za zmínku o mé maličkosti. I když v první chvíli mi prolítlo hlavou něco jako "Sakra, Orwell měl pravdu!"(mimochodem, na toplistu se dá docela dobře poznat, kdy vás Standa sleduje, to ovšem neblokuje vzrůstající paranoiu, že?)

Každopádně z blogů, které neznám určitě prolezu http://dxvrxstsxcrxts.blog.cz/ a http://art-caroline-green.blog.cz/.

10 Happy Happy | Web | 20. února 2015 v 16:16

Hmm.. Když jsem s blogařením začínala, většinou jsem narážela na blogy mého typu - tenkrát byly v módě bleskovky a soutěže o nejlepší blog :-D Ale koukám, že tyto doby už jsou víceméně pryč, a asi za to může blog sám, právě díky své úvodní stránce a srdci blogu :)

11 Happy Happy | Web | 20. února 2015 v 16:17

Blogy mého typu - typu blogu, který jsem měla tehdy. Teď mám jiné blogy.

12 Loretten Loretten | Web | 20. února 2015 v 16:18

Anketa celkem pobavila :D

13 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 20. února 2015 v 16:38

Povedený článek, každý si v tom najde to své, ani já nejsem výjimkou :)

14 Maruška H. Maruška H. | E-mail | Web | 20. února 2015 v 16:43

Téda, to jsem nevěděla že Mers už není na svých .cz stránách! 8-O To je super, mám jí moc ráda :) . Zaujal mě i poslední blog.

15 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. února 2015 v 17:23

Zaujala mne 6.prikeraci- je to moc hezké povídání o výletech rodinky. Stručné doplněné fotkami z přírody a dokonce videjkem pěkně udělaným. :-)

16 David David | E-mail | Web | 20. února 2015 v 17:42

By mě zajímalo, jak si čtvrtý bloger nebo kdokoliv jiný může pamatovat takovou šílenou adresu (dxvrxstsxcrxts.blog.cz). :-D

17 hellboy hellboy | Web | 20. února 2015 v 17:49

[16]: ono stačí si to dát do lišty ve sv=m prohlížeči jako oblíbený a adresu znát na zpaměť nemusíš :-DD
jinak projedu si všechny, všechny jsou nečím super:-)

18 Myšák Myšák | Web | 20. února 2015 v 17:58

Lovitku jsem v minulosti navštěvovala prvidelně, takže na Zranitelnou se určitě podívám pečlivěji a 13. blog? Asi mám nového oblíbence :-)

Tohle byl vážně dobrý nápad, podobné články bych tady uvítala častěji :-)

19 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 20. února 2015 v 19:05

Já mám hodně ráda ten první! Neskutečně úžasná slečna! :33
A pak ten 8. vypadá velice zajímavě a ten 10. Také velice milá slečna, která má moc krásný blog a kvalita článku dosahuje přes hranici dokonalosti :))
Všechny blogy jsou krásné, jak články, tak vzhledem. :)

20 Sarinna Sarinna | Web | 20. února 2015 v 19:24

Mě se ta poslední 14ka
http://themybloog.blog.cz/

21 Miloš Miloš | Web | 20. února 2015 v 20:26

Skvělá je mrkací hlava u 8. blogu.

Blogy si také prohlédnu postupně, zatím jsem trochu víc prozkoumal jen rodinný výletní blog prikeraci.blog.cz a líbí se mi, jen by si autoři mohli vymyslet lepší názvy pro rubriky, protože LP2012, LP2013 apod. jsou nic neříkající, články by např. mohly být rozčleněny podle krajů, nebo zda jde o přírodní útvary, hrady, zámky, města, ...

22 Lenci Lenci | Web | 20. února 2015 v 20:37

no určite si ich prezriem a verím že si nájdem aj ja môjmu srdcu naj :P

23 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 20. února 2015 v 21:13

Mám intimní otázku na autora článku! Máte doma alespoň jedny rejoicky?:)

24 luczaida luczaida | E-mail | Web | 20. února 2015 v 22:00

Já jsem si je všechny do jednoho prošla a kromě posledního, kde mají trochu té grafiky, mě ani jeden nezaujal. Pokaždé jsem na ten blog vlezla a neměla jsem ani chuť kliknout na nějakou rubriku (pokud nějakou měly), abych si přečetla nějakej článek. Nevím no, asi máme každej úplně jinej vkus. Naštěstí jsem teď nedávno použila svůj starý dobrý postup na hledání nových blogů a objevila slušnou hromádku nových blogů, na který se mi chodit chce, takže jsem klidná :)

25 Illuminati Illuminati | Web | 20. února 2015 v 22:33

such blogy
            wow
      much stojí za to
   so kvalitní

26 Illuminati Illuminati | Web | 20. února 2015 v 22:37

[2]: Máš nějaký problém?! ლ(◉◡◉✿)ლ

27 Standa Standa | Web | 20. února 2015 v 22:57

[23]: Och bože, to by mi ještě scházelo! Když jsem před časem četl toto:

http://archiv.ihned.cz/c1-63150820-zakaz-vstupu-v-outdoorovem-obleceni-hlasa-nalepka-na-dverich-obchodu

má první reakce byla:

VYLEPIT VŠUDE :D

28 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 21. února 2015 v 0:44

[27]: Já si to myslela, ale trochu mě znejistil popisek šestého blogu :)

29 Lory Lory | Web | 21. února 2015 v 9:23

1, 4 a 10 nevypadají špatně. Až budu mít více času, prozkoumám to podrobněji x)

30 mobily-notebooky mobily-notebooky | Web | 21. února 2015 v 14:22

No pro mě tam nic není :-D

31 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. února 2015 v 14:44

Přiznám se, že ani jeden z těch blogů neznám, takže děkuji za tipy :-)

32 Václav Hess Václav Hess | E-mail | Web | 21. února 2015 v 14:46

První dvě místa mi připadají výjimečná jednou věcí. Blog na systému blog.cz psaný ve slovenštině. ;-)

33 mJ mJ | 21. února 2015 v 21:23

[26]: čenlišpower

34 Ewil Ewil | Web | 21. února 2015 v 23:20

Díky za tipy na to, jak strávit zbytek večera :) ráda se na zveřejněné blogy podívám a kdoví, třeba se stanu jednoho z nich pravidelnou návštěvnicí.
A jsem ráda, že sem dáváš blogy, které nejsou tak provařené a tak známé a stojí za prohlédnutí :) přijde mi to fér.

35 Kira Kira | Web | 22. února 2015 v 8:49

No páni. O top.blog.cz jsem se dověděla teprve teď. A přijde mi to, jako bezva nápad. Ráda hledám nové blogy, novou inspiraci a tohle mi ušetří čas :D

Třeba Vivi, KayW a Mátu Peprnou už dávno znám a jejich blogy ráda čtu. Ale na ostatní jsem narazila právě v tomto článku, jsem za to ráda, některé blogy mě opravdu zaujaly!

A jsem ráda, že se líbí i můj blog, leč články nepřibývají tak často :)

36 Charlotte Charlotte | Web | 22. února 2015 v 14:51

výsledek mě celkem pobavil :D
jinak Vivi <3

37 Dominika Dominika | Web | 22. února 2015 v 18:04

Vivi je jedna z najlepších blogeriek, aké poznám :-)
Netuším ako sa na môj blog dostala, ale krásnymi komentármi ma "obšťastňovala"(toto vyznelo úchylne 8-O ) od začiatku blogovania :)
Ale chýba mi tu Bocian...

38 Teeda Teeda | Web | 24. února 2015 v 12:59

Mě by zajímalo, podle čeho se rozdělují ty kategorie. Občas mi na tom top blogu něco moc nesedí zaměřením. I když.. on se taky každý blog někam vyvíjí, tak je někdy asi těžké mu dát jediný šuplík. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama