Soutěže o blogy na pěkných adresách - ohlédnutí zpět

27. ledna 2015 v 15:00 | Standa |  Novinky
V únoru loňského roku se na tomto blogu objevilo první kolo soutěže o blog na pěkné adrese. O blog se mohl přihlásit kdokoli, kdo dokázal vymyslet důvod, proč by si ho zasloužil vyhrát právě on. O novém majiteli takového blogu následně rozhodovali čtenáři v anketě. Až dosud proběhlo 10 kol, které mezi blogery "rozdaly" 10 blogů na pěkných adresách, a 11. kolo aktuálně probíhá.

Jak se soutěž osvědčila a jak dnes vypadají blogy, které od nás výherci dostali? To se dozvíte v celém článku.


Ačkoli výherci si samozřejmě mohli se svým novým blogem dělat, co uznali za vhodné, logicky se očekávalo, že ho využijí k záměru, který předem deklarovali a s nímž nakonec blog vyhráli. Pokud tedy nakonec nechali svůj nový blog ležet ladem a nevyužili ho k možnosti publikovat na něm svůj obsah, kteří čtenářům předem slíbili, člověk se neubrání jistému zklamání. Nebo alespoň pocitu, že měl možná blog dostat někdo jiný.

Ale tak to prostě chodí - člověk míní a pánbůh mění, však to znáte. Člověk může onemocnět, nastoupit do nové školy, práce, změnit priority, založit rodinu, skončit ve vězení... důvody, proč člověk nemá na blog čas, by jistě vydaly na samostatný článek. Snad by stálo za to, zeptat se těch blogerů, kteří se svému novému blogu nakonec věnovat přestali (nebo s tím ani nezačali), co je k tomu vedlo, ale to už by mi přišlo trochu jako nemístné vměšování do něčeho, po čem nám nakonec nic není.

Blog není povinnost, a jen to, že někdo blog vyhrál, mu nezakládá žádnou nutnost na takový blog přispívat. Pokud se tedy někdo z nějakého důvodu na vyhraný blog vykašlal, je to jeho svaté právo a nikomu do toho nic není. Něco jiného je však položit si otázku, jestli má taková soutěž ale potom cenu. Na konci článku k tomu najdete anketu, která rozhodne o dalším osudu těchto soutěží.

Dosti planých řečí na úvod a pojďme si zbilancovat, jak si až doteď vedlo 10 výherců blogů na pěkných adresách. Kolik z nich statečně vydrželo a kolik odpadlo už na začátku?

První blog na adres muj.blog.cz očekávání nesplnil. Podle mě to byla zatím nejhezčí adresa, o jakou se dosud hrálo, ale šťastnou budoucnost to blogu nezajistilo. Na blogu se nastavil nový, vcelku pěkný design, a zveřejnily 4 články, poslední z nich v červenci 2014. Podle všeho se jedná o blog, na kterém si už nikdy nic nepočteme.
Druhý blog na adrese pisu.blog.cz už měl mnohem veselejší osud. Novou majitelku blogu psaní podle všeho chytlo - na blogu až dosud zveřejnila rovných 100 článků, nastavila si vlastní design, a pokud mohu soudit, její blog je velmi pěkný a věrně obráží to, co bych od blogu na takové adrese čekal. Tímto jeho autorce přeji mnoho nových spokojených čtenářů.
Další blog na adrese foto.blog.cz je jedno velké zklamání. Velké sliby vítězky, co bude na blogu publikovat, ale nakonec zůstalo u výchozí designové šablony a dvou článků, poslední z května 2014. Po žádných pěkných fotkách, které bychom na takové adrese čekali, ani stopa. Šance na oživení? 0,01%. Co naplat, škoda.
Další blog na adrese denik.blog.cz mi udělal asi největší radost. Autorka si nastavila vlastní design, pravidelně píše nové články, začala se čile zapojovat do komunity, kde se rychle stala známou a oblíbenou blogerkou, začala točit skvělé vlogy (s jedním z nich vyhrála prosincovou soutěž), a čerstvě i zahájila spolupráci s naším webem pro holky Krásná.cz. Tento blog rozhodně padl do správných rukou, o tom není pochyb.
Další blog na adrese kreativni.blog.cz měl zajímavý osud, kdy se nakonec domluvily dvě blogerky, které o něj soutěžily, že budou psát blog spolu. Blogu nastavily pěkný vlastní design, zveřejnily několik článků, ale aktuální podoba blogu vzbuzuje pochybnosti, zda si dívky nenaložily příliš velké ambice - spousta prázdných rubrik v menu, které vedou na prázdné stránky, naznačuje, že zde asi byly velké plány, co všechno se bude na blogu publikovat, ale zatím nedošlo k jejich realizaci. Po této stránce bych určitě nejen těmto blogerkám doporučoval, aby se nová rubrika vytvářela teprve tehdy, když je do ní možné vložit alespoň jeden článek - prázdné rubriky jsou na blogu zcela k ničemu. Ani poslední článek na blogu s titulkem "Dejte mi svátek" se nevyjadřuje k návštěvníkům příliš diplomaticky - máme mu rozumět tak, že na blogu už se publikovat nebude? Další osud tohoto blogu si netroufám předpovídat.
Další blog na adrese hudba.blog.cz je rozhodně velké zklamání. Z velkých slibů, co všechno se bude na blogu publikovat, zůstalo u jednoho článku s klipem Calvina Harrise. Protože nic nejeví dojem, že by se autorka plánovala blogu ještě někdy věnovat, zdá se, že tento blog měl připadnout někomu jinému.
Další blog na adrese literarni.blog.cz, o který se přihlásil rekordní počet zájemců, se nedostal ani na ten jeden článek. Výchozí designová šablona, a kde nic, tu nic. Velké ambice, které vítězka tohoto blogu deklarovala, zůstaly až dosud nenaplněny. Šance na oživení? Osobně bych na to nevsázel. Zde to bohužel na 99% nevyšlo.
Blog na adrese filmovy.blog.cz je spolu s dalším blogem níže další smutnou ukázkou toho, že nový majitel na vítězný blog téměř ani nesáhl. V tomto případě pouze začernil písmo na stránce, snad aby nebylo k přečtení, že tam stále visí soutěžní článek ze září 2014, který jsem napsal já. Stydí se vítěz za to, že se na blog vykašlal? Kdo to ví, odpoví... V každém případě promarněná výhra.Vítěz předposledního blogu na adrese nejlepsi.blog.cz zatím moc času do blogu neinvestoval - blog je designově v naprosto totožném stavu, v jakém ho vítězka v říjnu 2014 přebrala, a teprve 4. ledna zveřejnila první článek, v němž deklaruje záměr zaměřit tento blog na knihy. Nezbývá než autorce přát, aby se její přání - "aby se návštěvníci na její blog s NEJLEPŠÍ adresou vraceli" - podařilo splnil. Zatím to spíše vypadá, že zůstalo jen u vzdušných zámků.Nerad bych se unáhlil, ale v případě posledního blogu na adrese tvorim.blog.cz se mi zdá, že by mohl být černým koněm této soutěže, protože mi neunikl entuziasmus, s nímž se sympatický mladík, vystupující pod přezdívkou Merlin, tohoto blogu ujal a přetvořil ho k obrazu svému. Od svého získání blogu v listopadu 2014 zatím na blogu zveřejnil jen jediný článek (ten druhý je původní soutěžní, který jsem napsal já), ale osobně si myslím, že je rozhodně předčasné nad ním ještě lámat hůl, a že by ještě mohl příjemně překvapit. Doufejme! I když ty prázdné rubriky zamrzí i zde...
Resumé je jednoduché. Z 10 rozdaných blogů se pouze 2 chytly dokonale a publikují pravidelně. 3 se po prvním článku odmlčely. 3 jsou stále ve stavu rozjezdu - minimum článků, prázdné rubriky a budoucnost nejistá. 2 blogy se potom nechytly vůbec a jejich noví majitelé na ně ani nesáhli.

Jsou 2 pěkné aktivní blogy po roce soutěžení moc, nebo málo? I kdyby zůstalo jen u těchto dvou blogů, podle mě to za to stálo, protože předtím na těch adresách nic nebylo, a teď je mají dvě blogerky, které na nich publikují svoje články. Je ale škoda, že je takové procento "odpadu", které zpochybňuje celou soutěž.

Je možné, že za tím stojí dvě věci. Možná není hlasování v anketách na blogu dostatečně jistý způsob, jak zajistit nejlepšího nového majitele. (Byť se sám sebe ptám, jakou roli zde může hrát shánění hlasů, které mnozí označují za hlavní problém všech soutěžních anket, když se zde nesoutěží o nic hmotného, a většina soutěžících je ve všech případech zcela neznámá, nemají tedy ani koho požádat o hlasy). Na druhou stranu se mi nechce soutěž zanášet novými komplikovanými pravidly, aby například každý soutěžící napsal na zkoušku článek, a podle nich by se vybíralo, nebo aby se zavázal, že se blogu bude minimálně první měsíc věnovat. Proč někoho nutit do něčeho, co by mělo být dobrovolnou radostí?

Druhou možností je, že se většina soutěžících hlásí čistě ze zvědavosti - vždyť o nic nejde - o blog vlastně moc nestojí (ostatně většinou už nějaký blog mají), s vítězstvím moc nepočítají, a pokud blog vyhrají, je jim to jedno - anebo, což by bylo ještě horší - cítí se najednou zaskočeni nečekanou pozorností, která se k nim upnula (protože byli až dosud zvyklí psát blog pro své 2 návštěvníky denně, z nichž jeden jsou oni sami), a zhrouceni pod imaginárními nároky, které na svých bedrech nově cítí, se bojí toho, že jim nebudou moci dostát, a na blog proto raději ani nesáhnou.

Marná sláva, možná je nakonec prostě jen pravda to, co každý z vás stejně dávno ví. Adresa blogu sama o sobě neznamená vůbec nic, a záleží pouze na osobě blogera, zda vznikne pěkný blog. Rozdávání blogů na pěkných adresách je tak čistě sázkou do loterie - občas takový blog může vyhrát někdo, kdo s ním skutečně naloží kreativním a sympatickým způsobem, ale ve většině případů blog skončí v rukách někoho, kdo dobrý blog prostě psát neumí. Ale pokud vážně existuje něco jako talent na vedení dobrého blogu, jak ho chcete dopředu poznat?

Hlasujte v anketě a diskutuje v komentářích k tématu, další osud soutěžení o blogy na pěkných adresách je ve vašich rukou.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Mají soutěže o blogy na pěkných adresách smysl a měly by pokračovat?

Ano
Ne

Komentáře

1 Charlotte Charlotte | Web | 27. ledna 2015 v 15:33

Na začátku jsem čekala, že to budeš spíše obráceně.. že tak 8 blogů z 10ti se chytne a zbylé dva se na to vykašlou! Takže mě výsledek docela překvapil, až zklamal.
No, shánění hlasů podle mě nejlepšího majitele určitě nevybere, ale zase je to asi nejvěrohodnější možný způsob.
Této soutěže se nikdy účastnit nehodlám, sice by bylo fajn mít blog na pěkné adrese, ale nechce se mi stěhovat se z mé adresy na jinou a dva blogy bych nestíhala :) Každopádně jsem rozhodně pro, určitě se totiž najde někdo, kdo toho využije..

2 hellboy hellboy | Web | 27. ledna 2015 v 15:42

Ou, docela se nechytlo což mi příjde fakt smutný, někteří co o ten bog fakt měli zájem a měli s nimi nějaké plány tak nvyhráli, ti co naopak en zkusili měli to štěstí a o nový vyhraný blog se nestarají :( no jo...

3 Nettie Nettie | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 15:42

Samotnou mě mrzí, že někdo vyhrál moc pěknou adresu (několika soutěží jsem se účastnila i já) a prostě se na to vykašle.
Když hlasují blogeři, může to být trochu risk, jelikož někdo dá hlas tomu nejvtipnějšímu důvodu (jednou se tu objevilo něco jako: "Protože mi ve vaně plave krokodýl" a měl celkem úspěch)
Někdo se do soutěže přihlásí jen tak ze srandy a jak píšeš, je pak zaskočen, že vyhrál a prostě nechá blog ležet ladem. Rozhodně je to škoda.
Když koukám na ty blogy bez jediného článku, napadá mě, jestli by třeba nešlo adresu věnovat někomu jinému, nebo prostě znovu rozjet o tuto adresu soutěž.
A odpověď na anketu- ano, ale možná lehce pozměnit pravidla.

4 Leome Leome | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 15:43

Já osobně o tuto soutěž stojím a myslím, že je to dobrý nápad - i já se chci přihlásit, stojím o web na adrese recenzni.blog.cz, tak doufám, že i ten se někdy v soutěži objeví ;-).
Přeji hodně štěstí a doufám, že bude tato soutěž i do budoucna oblíbená ;-).

5 P.S. P.S. | Web | 27. ledna 2015 v 15:55

Je to škoda. Moc nechápu, proč se tihle lidé účastní takových soutěží, když se na blog pak vykašlou. Nebo ještě hůř - nic s ním neudělají.

Já bych zkusila neaktivní vítěze nějak zkontaktovat a v případě nezájmu o blog (nebo když neodpoví vůbec) bych blog dala do rukou jiného účastníka (pokud by měl o blog stále zájem). :-)

6 Standa Standa | Web | 27. ledna 2015 v 15:58

[4]: Soutěže o pěknou adresu jsou pouze jednou z možností, jak přijít k již existujícímu, ale neaktivnímu blogu. Kromě nich zde existuje trvalá možnost pro všechny uživatele, napsat si nám o libovolný blog, který je dlouhodobě neaktivní - blog na adrese recenzni.blog.cz tuto podmínku splňuje, pokud si o tento blog tedy napíšeš na e-mail blog@blog.cz, nic nebrání tomu, abys ho dostala.

7 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 16:13

Ono možná je chyba ve způsobu výběru výherce. A) Lidi v prvním kole naslibujou hory doly, aby vyhráli soutěž, B) ve výsledku nemusí vyhrát ten, kdo má opravdu zájem, čas a zkušenosti na to, aby blog vedl dlouhodobě, jelikož závěrečnou anketu může vyhrát sdílením na sociálních sítích. Jak bylo řečeno.

Takže ano, změnit pravidla, ale místo nějakého veřejného (anketního) hlasování by mohla výherce vybírat nějaká uzavřená a hlavně nezaujatá skupina.
Takže odpověď na otázku visící v éteru, zdali soutěž cenu má: Ano, ale pouze pro ty, co ten zájem a čas skutečně mají. takže jsem vlastně nenapsal nic nového. Každopádně osobně se účastnit nebudu, jen rád rejpu do věcí. Howgh.

8 Standa Standa | Web | 27. ledna 2015 v 16:22

[3]: Dělat znovu soutěž o blog, který už někdo vyhrál, ale nevěnuje se mu, mi nepřijde jako úplně dobrý nápad. Ale inspirovalo mě to k myšlence zkusit něco podobného: možná bychom mohli do soutěže přidat podmínku, že pokud výherce na blogu do jednoho měsíce nic nezveřejní, automaticky o blog přijde, a dostane ho soutěžící, který skončil za ním (pokud o ten blog bude ještě po takové době stát :D). To by možná mohlo fungovat.

9 Miloš Miloš | Web | 27. ledna 2015 v 16:41

Myslím, že hlavní potíž je v tom, že soutěžící už většinou měli zavedený blog a přechod na novou adresu by znamenal zase začínat od nuly.

Soutěž o adresu nejlepšího blogu byla ale zbytečná, protože všichni na Blog.cz vědí, že nejlepší blog na světě má Yuri.

10 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 16:46

O této soutěži jsem ještě neslyšela, ale mně se to zdá jako celkem dobrý nápad. Sice procento blogerů, kteří se opravdu ujmou adresy správně je minimální, ale proč o takové soutěže ochuzovat ostatní? Je sice nefér, že je vyhráli zrovna tito lidé, možná kdyby se pozměnily pravidla a způsob hlasování, dopadlo by to jinak. :)

11 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 16:50

Já si myslím, že nezáleží na adrese, ale na autorovi, přesně tak, jak se píše v předposledním odstavci. Hezká adresa může být leda tak motivace. Já tyto soutěže občas sledovala, někdy i hlasovala, ale většinou ne pro ty, co slibovali "hory doly" - už jen z principu. Je jednoduché něco naslibovat a pak to nesplnit.
Nikdy jsem se nezúčastnila, protože jsem se svou adresou spokojena a ani kdybych se teoreticky zúčastnit chtěla, nedala bych asi dohromady žádný kloudný soutěžní text.
Nevím, jestli by soutěže měly pokračovat... na jednu stranu jsem pořád toho názoru, že adresa není tak důležitá, na druhou stranu to tak příjemně ozvláštňovalo blogové dění.

12 Jolča Jolča | 27. ledna 2015 v 17:02

Smysl to má, určitě. Zasoutěžit si, pokusit se, odnést si výhru nebo odejít s pocitem, že to byla legrace a že jste si to užili. Navíc, viděli jsme, dvě z blogerek se blogování plně věnují a jsou úspěšné. A ještě taková pěkná adresa. Zaslouží si to, určitě. Ti ostatní... No, tento článek byl dost odstrašující případ, řekla bych. Já bych určitě podmínky ztížila, přidala takovou, že opravdu musí napsat jeden článek na ukázku, ale ani to úspěch nezaručí. Bohužel. Nakonec bych po nich chtěla, ať řeknou, jestli jsou schopní blog vést a alespoň trochu se mu věnovat. Pokud ne, zakázala bych jim v takových soutěžích znovu soutěžit. Ale ani nad těmito blogy bych hůl nezlomila. Třeba čekají na vhodný okamžik... Určitě bych napsala tento článek znovu tak za půl roku, za rok, ať vidíme, jestli se ty blogy, které teď jsou na vrcholu, udržely, zatímco ty, které "přišly na zmar", by mohly třeba začít fungovat ;-)

13 Lukáš Lukáš | Web | 27. ledna 2015 v 17:09

já si myslím, že by se mělo přistupovat k odebrání TĚCH blogů, které minimálně čtyř až šest měsíců jsou buď neaktivní nebo se minuly svou náplní - protože jinak například uvedený "můj blog" ztrácí jakýkoliv smysl (hlavně ve vztahu k dané soutěži)

14 Ivča Ivča | Web | 27. ledna 2015 v 17:11

Popravdě si myslím, že smysl pořádat soutěže o tyto blogy má. ALE - rozhodně by se měl změnit způsob vybrání výherce. Já osobně bych to udělala takhle: sestavila bych odbornou porotu z blog.cz a klidně i z krasna. A do toho všeho bych zapojila blogery a čtenáře, kteří by samozřejmě měli svou váhu na hlasování. Ale porota by vybrala výherce - koukali by i na to, jak dlouho má dotyčný/dotyčná blog, jak často publikuje články, v jakém stavu je její blog a td.. Myslím, že by porota vybrala lépe, než my.. ;-)

15 Grumpy Grumpy | Web | 27. ledna 2015 v 17:12

Je docela smutné, že tak malé procento se uchytilo, čekala jsem víc! A to je fakt škoda. Pokud se tedy ptáte na veřejné mínění - tak za mě ano, má to smysl. Věřím tomu, že by se stále našlo hodně dalších, kteří by to nevzdali a zavedli dobré blogy.

Co s těmi neaktivními? Ty bych nekompromisně mazala, nemá smysl, aby hezkou adresu zbytečně zabíral neaktivní blog. Zkontaktovat předešlé poražené soutěžící, jestli by měli stále zájem, by taky určitě šlo, ne?

A ohledně výběru vítěze... Určitě existují i další způsoby, jak objektivně zjistit, kdo by o blog opravdu stál. Např. z hlasování by x soutěžících s nejvíce hlasy mohlo projít do druhého kola, kde by ovšem museli ukázat jakýsi medailonek - článek, fotky, recenzi...

No a kdyby to náhodou zase nedopadlo? Tak třeba zavést pravidlo, že pokud bude blog neaktivní déle než x měsíců, poputuje novému majiteli :-)

16 Freya Freya | Web | 27. ledna 2015 v 17:47

Je to škoda. Soutěž o blog na hezké adrese je  velice dobrý nápad. Čekala bych, že když už se do toho někdo zapojí, napíše proč by ho měl získat, tak pak splní to co napsal, a opravdu se do toho opře. Vždyť ta hezká adresa sama o sobě by měla být motivace, a o čtenáře by určitě také nebyla nouze. Mrzí mě to hlavně u blogů hudba a litararni, oba dva by si zasloužilo spousta lidí, která by měla o těchto tématech co napsat.
Ale určitě bych tu soutěž nerušila, třeba bych jen dala podmínku že pokud po půl roce nebude aktivní, tak se mu blog může vzít a znovu jít do soutěže, nebo tak něco.

17 Kerr Kerr | Web | 27. ledna 2015 v 17:47

Dnešní článek mě opět potěšil, já nestačím koukat! :) Moc děkuju za krásná slova, jsem za všechno ráda. Za sebe můžu říct, že tato soutěž pro mě byla skvělou, naprosto skvělou možností jak se ukázat a prosadit a myslím si, že byla i úspěšnou. Mrzí mě, že tolik blogů je neaktivních, ale nemyslím si, že by hlasování bylo špatnou volbou. Kdyby se lidé měli vyjadřovat do komentářů, moc by jich tady zřejmě nebylo :)

18 Bels Bels | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 18:41

Já to jeden čásek s velkým zaujetím sledovala, proto mi už v průběhu bývalo dost smutno, když jsem viděla, jak jednotlivé blogy nakonec dopadly. Tak jako tak takhle soutěž je zajímavá a nápad s tím předáním druhému nejlepšímu v anketě se mi zdá jako skvělý. Ještě mě napadlo, že by se do článku mohlo vždy připsat, že pokud se blog neuchytí, je možno ho předat prvnímu kdo si o adresu napíše na blog@blog.cz, ale to s tou anketou je lepší.

19 Marillee Marillee | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 18:55

Tedá, takové zklamání jsem fakt nečekala, 2 aktivní blogy z 10 je opravdu málo. Styďte se, výherci!

20 Van Vendy Van Vendy | Web | 27. ledna 2015 v 19:11

Je to sice zklamání, ale pořád lepší dva pěkné aktivní blogy, než žádný. A kdoví, třeba při příští soutěži to bude jiné! Možná by stálo za to, dát pravidlo, že když bude někdo měsíc neaktivní, měl by blog předat... Napsat nějaký článek za měsíc by snad neměl být takový problém.
Možná by měli zájemci napsat, proč o tuto adresu stojí a co s tím blogem chtějí udělat (nesledovala jsem minulou soutěž, třeba to bylo v pravidlech) :-?

21 Van Vendy Van Vendy | Web | 27. ledna 2015 v 19:14

[8]: To by mohlo být taky dobré řešení. A až kdyby o tuto adresu zájem nebyl (ne každému se chce čekat měsíc a déle), by se mohla dát adresa blogu znovu do soutěže.

22 Mersmerize Mersmerize | Web | 27. ledna 2015 v 19:40

Taky si myslím, že to smysl má. Vždycky se najdou takoví, kteří si blogů na pěkných adresách vážit nebudou a časem přestanou přispívat. A třeba to ani není tím, že by chtěli, ale do života jim skočí nějaká událost, kterou nečekali - i když - není to tak vždycky, někdy na to člověk prostě a jen obyčejně kašle, vím.

Já se sice soutěže nikdy nezúčastnila, ale baví mě pozorovat komentáře a výtvory lidí, kteří takhle blog vyhráli.   Je to zase trošku něco jiného tady :)

23 Dragell Dragell | Web | 27. ledna 2015 v 19:50

Je to opravdu velmi zajímavý výsledek, čekala jsem tedy, že blogy noví majitelé rozjedou, je to škoda.
I přesto si myslím, že umožnit věnovat krásnou adresu na blogování je určitě pěkná myšlenka a když bude alespoň částečně úspěšná, mělo by se pokračovat dále :)

24 Nany Nany | Web | 27. ledna 2015 v 20:29

Páni, tak tohle jsem skutečně nečekala. Předpokládala jsem, že se ujme minimálně šest blogů. Přijde mi to jako strašná škoda, protože adresy jsou opravdu krásné. O půlku z nich bych klidně soutěžila, kdybych se chtěla přesunout ze svého blogu.
Musím pochválit blogerku Kerr, která ukázala, že jí to jde, videa má vážně skvělá a komentování ostatních blogů je až moc vysoké :D Fandím jí, aby to co nejdéle vydržela :)
Hlasovala jsem pro ne. Je to hlavně kvůli neúspěchu. Ale jak psal někdo přede mnou, určitě by nebylo na škodu trošku upravit podmínky. Pak bychom se nesetkali s takovým zklamáním..

25 Baruš Baruš | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 20:36

Tak tohle mě opravdu šokovalo! Nečekala jsem, že to nakonec dopadle takhle, po tom, co byl o blogy na pěkných adresách takový zájem...
Já osobně jsem byla nejvíce zvědavá, co se bude dít na blogu foto.blog.cz, protože sleduju spoustu fotoblogů a zajímalo mě, který bloger vyhraje a jak to nakonec dopadne...Co na to říct, nechápu, proč o tyhle blogy usilují lidé, kteří se na ně pak vykašlou... :( Místo nich je mohl vlastnit někdo, kdo by publikoval spoustu kvalitních článků...

26 Terka Terka | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 20:45

Mě se ta soutěž líbí a rozhodně bych ji kvůli počátečnímu neúspěchu neodepisovala, protože v tomto roce může být všechno jinak. :-) Myslím, že bych pozměnila pravidla. Třeba jak bylo v článku navrženo, že by zájemci mohli napsat na zkoušku nějaký článek, který by souvisel s tématem adresy blogu, o kterou by se soutěžilo. :-) Asi by to bylo omezující, ale možná by se zamezilo podobnému vykašlání se na blog, co vyhráli... :-?  :-)

27 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 21:05

Mě to nepřekvapilo, ale abych mohl dělat závěry, musel bych znát původní blogy soutěžících (zda jsou také neaktivní). Dohledávat si to samozřejmě nebudu. :D

28 Alue Alue | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 21:24

PROČ o něco soutěžíte, když to nakonec ve skutečnosti NECHCETE??? To mi hlava nepobere... :-?

29 Alue Alue | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 21:27

[8]: To je určitě dobrý nápad.

30 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 21:43

Výsledky nic moc, to je fakt. Pokud jde o mne, o žádnou tzv. dobrou adresu bych nestál; dobrá adresa se podle mne tvoří obsahem a ne pouhým názvem. Ale když o tyhle adresy někdo stojí a myslí si, že se mu na nich bude blogovat lépe a radostněji než na jiných, ten pocit mu rozhodně nebudu rozmlouvat a soutěž může klidně pokračovat :-).

31 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 22:09

[8]: To mi vůbec nepřijde jako zlý nápad! :) Očekávala bych, že by ti ostatní měli mít zájem i o měsíc později, nicméně pokud tu vidíme, že někdo nějaký blog vyhrál a ani na něj nehrábnul, tak pak nevim, no..
Jinak mě docela mrzí to, že většina vyhraných blogů je k ničemu a hlavně to, že jsem hlasovala pro někoho, kdo nás teda pěkně "obelhal".. A stejně jako Alue se musím ptát, proč o ten blog soutěžili??

32 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 28. ledna 2015 v 8:18

No, vypadalo to zajímavě, člověk měl možnost seznámit se s různými individui... :D

Hodně lidí tu navrhuje udělat jedno a já jsem s nimi, jen s trochu běžnější - zkušební dobou. Po tři měsíce nebude přispívat? Pápá. Do ruk druhému blogerovi.

Ale já si stejně myslím, že nejhezčí adresu mám já, takže bych ani za mák do tohoto nešla.. :P XD

33 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 28. ledna 2015 v 10:38

Přijde mi to trochu smutné, čekala jsem, že se autoři naopak budou maximálně snažit, vzhledem k tomu, že o zmiňované adresy byl opravdový BOJ :) .. Zas na druhou stranu, vznikly 2 perfektní blogy a to z optimistického pohledu aspoň celou situaci zachraňuje :) .. Rozdávání "pěkných" adres má smysl, jen je opravdu někdy těžké ji předat do správných rukou ;)

34 Nekra Nekra | Web | 28. ledna 2015 v 14:34

Nemyslím si, že by pokračování soutěží o blogy (na již existujících adresách) mělo smysl.
Z 10ti blogů se uchytily 2. Koukal jsem se na ten recenzni.blog.cz, 23 článků, v pěti měsících během dvou kalendářních roků.
Z vašeho vyjádření usuzuji, že blog jako recenzni.blog.cz není dostatečný, aby byl "zachován na památku".

Jestli ty blogy zabavené pro soutěžní účely vypadaly nějak podobně, tak v cca 80% případů to vedlo k tomu, že se neaktivní blog s málo obsahem smaže a předá předá jinému uživateli, který z toho zase udělá ne aktivní blog s málo obsahem.
V takových případech akorát původní majitel přijde o svůj málo zaplácnutý blog. Případně se ještě hlasující pro vítěze/vítězku budou cítit podvedení, že nenaplnil/a sliby z "Proč mám ten blog dostat zrovna já".

Poměrně děsivý je na tom nedostatek informací, podle čeho jsou adresy o soutěže vybírány :(.
Vím, že po 3 měsících nepřihlášení je blog považován za neaktivní a může být smazán. I když nezřídka mazány nejsou a jsou ponechány na památku :).
Přitom se každému může stát, že se kvůli nějakým problémům nedostane tři měsíce na blog.

Docela strašák pro uživatele s hezčími adresami (snadno zapamatovatelná, častěji krátká). Když nebude uživatel chtít, aby někdo četl (i neaktivní) blog, tak ho přece může sám zrušit.

35 David David | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 18:39

Na jednom zmíněném neaktivní blogu zrovna dnes vyšel nový článek:
http://nejlepsi.blog.cz/1501/rainbown-rowell-eleanor-a-park#komentare

Taky jsem zklamaný, protože vždy jsem hlasoval pro toho, jehož zdůvodnění mi přišlo nejlepší a nejvěrohodnější.

Myslím si, že tato soutěž má smysl, přece jen bych možná upravil pravidla, ale zase aby to nebylo moc přísné...

36 Mike Mike | Web | 28. ledna 2015 v 19:03

No, tak já nejsem překvapený vůbec. Čekal jsem, že většina blogů bude i po získání nového majitele ležet ladem a překvapuje mě, že to někoho zaráží...nicméně se tu našla milá překvapení, když se dva blogy skutečně uchytily. Právě z tohoto důvodu si myslím, že soutěže smysl mají, protože snižují počet neaktivních blogů, i když je to jen o malou část procent.
Ty neaktivní blogy - chtělo by to možná dohodnout se s majiteli a případně předat adresu někomu jinému, třeba tomu, kdo byl v anketě 2. a podobně... 8-)

37 homo sapiens tupiens (kreativni.blog.cz) homo sapiens tupiens (kreativni.blog.cz) | Web | 28. ledna 2015 v 21:19

Cosi mě sem dnes náhodou zaválo, tak snad nebude vadit, když se jako autorka (respektive spoluautorka) jednoho ze zmíněných blogů vyjádřím.

I kdyby se uchytil jen jeden z blogů, podle mě by to smysl mělo. Může to být dobrým startem, impulzem, popostrčením i motivací. A ano, i pro mě je to jistým způsobem zavazující. Neodpustila bych si, kdyby ta pěkná adresa pod mýma rukama umřela, to mi věřte.    

Vím, že frekvence vkládání článků není poslední dobou zrovna vysoká. Mohu ale samozřejmě mluvit jen za svou část blogu, kde je to způsobeno jednak tím, že jsem v minulých měsících řešila poměrně zásadnější věci, a jednak také jedním podivným paradoxem. Ne, že by nebylo co vkládat, právě naopak - je tolik možností, že nevím, co vybrat, a protože jsem nechtěla blog příliš zahltit a zároveň zasypat díla spoluautorky svými výtvory, vyústilo to v takovou útlumovou situaci.

Co se tedy mých rubrik týče, neexistuje žádná, do které by už před jejím vznikem nebylo co dát, jen jsem do nich zatím nevybrala ten první článek. Vím, že to tak není ideální, a hodlám to v brzké době napravit.

Když navíc přemýšlím o vložení něčeho (delšího) literárního, zaseknu se na úplně banální věci, a tou jsou odstavce. Zní to asi směšně, ale po delší blogové pauze mám zkrátka problém s tím, že tu nemůžu naformátovat text povídky tak, aby na mě nepůsobil nepřirozeně, zkopírovat ho z Wordu prostě nestačí :-))

Když přemýšlím o vložení některého ze své série článků o češtině a častých chybách, zastavím se u toho, že nevím, zda by o to v blogové komunitě mohl někdo stát.

Když přemýšlím o vložení fotek přírody, nevím, odkud začít...

Ano, moc přemýšlím a málo konám :-))

Co se týče článku Dejte mi svátek, rozhodně neměl být ke čtenářům neuctivý. Doufala jsem, že už perex napoví, že se jedná o konkrétní svátek, tedy Vánoce. Článek jsem napsala v jistém rozhořčení a na názvu se to částečně podepsalo, zároveň je to ale další z případů, kdy jsem použila obecně používanou frázi k vyjádření něčeho trochu jiného, než si pod ní člověk většinou představí. Je to jakási forma hry, která byla k vidění i u řady předchozích článků, viz například Zvěrstva, Jsem syčák, Hlavně slavní jsou tu vosk nebo K šípku (což původně vychází z "Jděte mi k šípku"). Název tak v podstatě vyjadřuje, že mi vážně schází ta pravá sváteční atmosféra. Uznávám ale, že to nejspíš nebyla ideální volba.

Vidím, že jsem tu napsala hotový sloh, omlouvám se za to. Snad už tedy zbývá jen slíbit, že se budu snažit polepšit, a doufám, že ze zmíněné skupiny nebudu jediná.

Tak hodně inspirace všem.

38 Daewoo, Dawee Daewoo, Dawee | Web | 29. ledna 2015 v 14:42

Je to opravdu hrozné že z 10 blogů se uchytily pouze 2 a myslím že tato soutěž asi nemá cenu...Je to škoda.
Ano souhlasím s tímto komentářem:
[13]:

39 Lukáš Lukáš | Web | 29. ledna 2015 v 18:04

[38]: tak něco obdobného platí i v soutěžích typu "Superstar" a podobně - taky se na většinu TÉMĚŘ zapomene (když si vezmete kolik bylo v super-finále vítězů- jo ? a dneska o nich není téměř žádné slovo)

40 Lisi Lisi | Web | 29. ledna 2015 v 18:07

Soutěže mají co do sebe, i když já si jich účastnit nebudu. Je škoda, že při získání té adresy výherci s blogem nic neudělají.

Zkušební článek si myslím nic neřeší, důležité je pokračování publikování. Líbí se mi, že by při nějakou dobu trvající neaktivitě výhra propadla. Je škoda, že ty blogy jsou již dvojnásob opuštěné.

41 Van Vendy Van Vendy | Web | 30. ledna 2015 v 20:09

[9]: Tou poslední větou jsi to rozsekl. :-D

42 Kerr Kerr | Web | 31. ledna 2015 v 9:30

[37]: Trošku mě zaskočila věta " zastavím se u toho, že nevím, zda by o to v blogové komunitě mohl někdo stát."
Tady přece nejsou jenom lidé, co vyhledávají články o makeupu a nejnovějších trendech, já bych si třeba takový článek přečetla poměrně ráda :) Neházej všechny do jednoho pytle a zkus to. Co to je strach? Nesmíš se bát:)

43 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 31. ledna 2015 v 16:05

[42]: Rozhodně to nebylo myšleno zle, sama nemám pytlování ráda, jen jsem měla takový dojem. I kdyby se našla jen jedna světlá výjimka, už by to samozřejmě mělo smysl. Pokud by sis tedy takový článek ráda přečetla, jsi mým důvodem, proč ho vložit. Ponořím se tedy do své sbírky a jeden vyberu :-)

44 myší královna myší královna | 1. února 2015 v 16:13

To mě mrzí. Některý adresy fakt stály za to. Ale vím o tom... narazila jsem na "literární blog", to mě neskutečně naštvalo.

45 MarkyKovr MarkyKovr | Web | 2. února 2015 v 10:38

Oba aktivní blogy znám. Blog pisu.blog.cz sleduju od léta myslím, že si autorka dává záležet, i když se zaměření jejího blogu změnilo. denik.blog.cz jsem původně také sledovala, ale nemám čas sledovat videa, takže jsem zaměřila svou pozornost na jiné blogy. Je mi líto, že u ostatních blogů soutěž nesplnila svůj účel. Určitě by bylo hezké, kdyby byly plně využité. V tomto stavu, jak byla soutěž vyhodnocena, nevidím smysl pokračovat dál. Nedělala bych to formou soutěže, ale formou požádání o danou adresu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama