Kdo na Blog.cz pěkně píše?

3. listopadu 2014 v 16:30 | Standa |  Ptáme se vás
Představte si, že byste byli postaveni před zodpovědný úkol. Měli byste vybrat z Blog.cz maximálně 2-3 blogery, kteří podle vás opravdu pěkně píší. Doporučili byste nějakého svého oblíbence? A je podle vás člověk vůbec schopný objektivně zhodnotit kvality vlastního psaní, natož někoho jiného?Na začátek bychom si mohli trochu ujasnit pojmy. Vznáším-li otázku "Kdo pěkně píše?", mám samozřejmě na mysli to, zda je takový člověk schopen vyprodukovat text vykazující určité kvality. Mezi ně by se dala počítat třeba srozumitelnost, originalita myšlenek, rozsah slovní zásoby, stylistické a gramatické dovednosti, zábavnost, a v neposlední řadě schopnost upoutat a udržet pozornost. Píše-li někdo pěkně, číst jeho texty by měla být zkrátka radost.

Měly by nám nejen ukrátit dlouhou chvíli, ale i inspirovat nás k podnětným myšlenkám, rozesmát nás, přimět k zamyšlení, nebo třeba jenom nechat nás pocítit požitek z dobře napsaného textu. Naposledy jsem takový požitek asi pocítil při četbě Hry od Neila Strausse - když jsem otáčel jednu stránku za druhou, byl jsem unešen vrcholným způsobem z mistrovství, s nímž je tento text napsán.

Vše do sebe dokonale zapadalo, jediné slovo nebylo navíc - Strauss mi svou literární razancí připravil výjimečný literární zážitek, srovnatelný třeba s mým oblíbencem Irvinem Welshem. Kdybych měl z hlavy vylovit jedno jméno z poslední doby, kdo pěkně píše, Neil Strauss by se dral asi jako první na jazyk.

Ale to jsem odbočil. Nás zajímá, kdo pěkně píše na Blog.cz. Možná jsem se vás na toto měl zeptat už před lety, kdy jsem byl této otázce sám vystaven. V hlavě mého kolegy vznikla myšlenka vydat knížku, která by byla sestavena z vybraných článků blogerů. Výběr článků pro tuto knihu by byl samozřejmě moje práce, protože nikdo nezná tak dobře uživatelské blogy jako já.

Tehdy jsem zjistil, před jak kardinální problém jsem byl postaven. Chtěl jsem k tomu přistoupit maximálně zodpovědně a vybrat báječné nadčasové články pestrého tematického zaměření, které by věrně reprezentovaly blogy na Blog.cz. Skončilo to samozřejmě naprostým fiaskem.

S nekonečným úsilím jsem tehdy dal dohromady výběr několika desítek článků, povětšinou od prověřených tváří, které mají širokou čtenářskou základnu a pod každým článkem mají desítky komentářů od stálých návštěvníků. Byl to dosti pestrý mix, kde figurovaly třeba úvahy o vegetariánství, osmiletých gymnáziích, ekologii, UFO, kouření, seznamkách, náboženství, Češích, vtipná storka ze sex-shopu, vzpomínka na první lásky, fejeton o dlažební kostce, cestopisné črty z Číny, Japonska a Brazílie, informační článek o whisky, recept na hovězí steak, článek o Jimu Morrisonovi, recenze Rudišovy knížky Konec punku v Helsinkách, a mnohé další.

Upřímně, vy byste si takovou knížku koupili? Já ani omylem. Myšlenka vydat sborník sestavený z článků blogerů mi tehdy umožnila uvědomit si zásadní rozdíl mezi blogem a literaturou. Zatímco literatura aspiruje o nadčasovou platnost a je to jednosměrná komunikace autora se čtenáři, blogy jsou ze své podstaty efemérní a komunikace je zde oboustranná - bloger přímo píše tak, aby vyprovokoval čtenáře k reakci, a komentáře pod články jsou často lepší než samotný článek.

Když se dnes dívám na svůj tehdejší výběr článků, vidím povětšinou věci, které buď ztratily na aktuálnosti, nebo které jsou zajímavé jen pro úzkou cílovou skupinu. Najít totiž podle mě článek, který by podobně jako beletrie aspiroval na nadčasovou platnost, a měl šanci oslovit co nejvíce čtenářů, je podle mě v podstatě nemožné.

Protože když na to přijde, a někoho se zeptáte, kdo na Blog.cz podle něj pěkně píše, většina lidí vám doporučí nějakého toho své oblíbence. O tom jsem zde nedávno psal - většina lidí na Blog.cz má svůj stálý okruh oblíbených blogů, na které se pravidelně vrací. Na Blog.cz dokonce existuje žebříček nejoblíbenějších blogů, ale ten má jen malou vypovídací hodnotu. Reálnou popularitu nijak změřit nelze, a nejlépe se asi pozná na pozitivních komentářích pod články.

Kdybyste se zeptali mě osobně, kdo je podle mě na Blog.cz populární, mohl bych vám z rukávu vysypat spoustu jmen. Všichni se asi shodneme, že dát dohromady hlavní hvězdy z Blog.cz není nic těžkého. Velké popularitě se těší třeba články z těchto blogů: metteorwa.blog.cz, malkiel.blog.cz, lumenn.blog.cz, karolinaloskotova.blog.cz, blanch.blog.cz, citovaprostitutka.blog.cz, self-hatred.blog.cz, helena-liskova.blog.cz, kreperat.blog.cz, hogreta.blog.cz, mengano.blog.cz, moje-mozkovna.blog.cz, me-for-all.blog.cz, pvapenik.blog.cz, plant.blog.cz, fotruv-denik.blog.cz, a samozřejmě protidepce.blog.cz.

No vidíte, jsme ani ne na 20 blozích, a výčet největších miláčků zdejší komunity je skoro u konce. Popularita jednotlivých blogerů ale vůbec nemusí souviset s tím, jak pěkně umí psát. Někteří z nich dokonce ani moc nepíšou - v případě fotoblogů. Popularitu si tito blogeři spíše získali tím, že se svému blogu věnují dlouhé roky a poctivě reagují na komentáře svých čtenářů - a pravidelně navštěvují i další blogy, čímž nenápadně zasekávají drápky do nových a nových lidí, kteří se na jejich blog budou pravidelně vracet.

Když jsem o pár řádků výše psal, že by šlo možná popularitu měřit množstvím komentářů, zřejmě ani to nebude pravda. Podíváte-li se na žebříček nejdiskutovanějších článků za říjen, s velkým předstihem ho vede článek Kavárna U Ruži - říjen 2014., který nezasvěceným lidem asi mnoho neřekne. No tak to vidíte, pořád se říká, jak je Blog.cz rájem teenagerských deníčků, a všem to natírá 70 letá blogerka v důchodu. A přitom - kdo z vás její blog čte? Ruku nahoru, nehlaste se všichni - tím samozřejmě nic proti tomuto blogu.

Blížíme se k závěru a při té příležitosti bych ještě rád stihnul odpovědět na dvě otázky, které jsem položil v úvodu. Je člověk schopen posoudit objektivně kvality vlastního psaní? Dobrá otázka. Sám o sobě si kupříkladu myslím, že některé minulé články na tomto blogu se mi řekněme povedly, ale jiné za moc nestály. Vytkne-li mi někdo, že moje psaní za nic nestojí, a nemám proto oprávnění kafrat do psaní někomu jinému, pomyslím si o takovém člověku, že zbytečně klade rovnítko mezi osobu autora a jeho texty.

Nikdy jsem nepatřil mezi lidi, kteří se strašně zajímají o všechny ty literární drby ze světa spisovatelů. Souhlasím v tomto směru dosti bezvýhradně s Kunderovým názorem, že by se k literárním textům mělo přistupovat jako k autonomnímu světu, který nemá průnik s postavou jejich autora. Zjišťovat takové to populární, kdo je v knížce kdo, a zda je třeba autor pokrytec, když káže o morálce a přitom byl sám v mládí v SS... ech, s tím na mě nechoďte (samozřejmě mám na mysli Grasse).

Osobně věřím tomu, že třeba Olbracht je autorem několika mimořádných literárních textů, a skutečnost, že současně vstoupil (dokonce dvakrát!) do Strany, mi toto vědomí nijak nekazí. Nežijeme v dokonalém světě, a lidé - spisovatele nevyjímaje - jsou chybující bytosti. Jedna věc je osobnost autora - který může být klidně v realitě padouch nejtěžšího ražení - a jiná věc jsou jeho texty. Ale co bych vás tu zbytečně poučoval - přečtěte si ostatně Kunderovu knížečku "Nechovejte se tu jako doma, příteli" - máte ji přečtenou za chvíli a výše nastíněné myšlenky jsou tam rozvedeny mnohem lépe.

Čili, pokud mi někdo vyčítá, že píšu mizerně, snažím se to brát s lehkým srdcem, protože neztotožňuji svoje psaní s mou osobou. Utrpení, které zažívají autoři vystavení kritice jejich textů, pramení ze zranění jejich narcistického já, které ztotožňuje odmítnutí se zpochybněním vlastní ceny. To je podle mě chyba.

No a konečně můj názor na to, kdo na Blog.cz pěkně píše. Těžko, přetěžko - na rozdíl od výše zmíněných miláčků komunity - vylovit jedno dvě jména, za kterými bych si stál. V minulosti báječně psala Alisa. Kdo si na ni dnes ještě vzpomene?

Potom Krutomýval, ten už také není. Skvěle podle mě píše Hogreta, i když je na můj vkus krapet otravná s tím, jak pořád všem cpe to, jak má dokonalý vztah se svým klukem. Jistou slabost chovám k blogu hellboynasralcelejsvet.blog.cz, ale to je spíše ze sympatií k osobě jeho autorky - nelze ovšem upřít, že texty toho děvčete mají něco do sebe. Hrozně se mi líbí blog mrtvyptak.blog.cz - ale to je spíše takové intuitivní a ničím nepodložené. Prostě na ten blog přijdete a řeknete si "och bože, to je přesně ono, naprostá srdcovka".

Fantasticky píše Kika - její článek ÓDA na CHLAPY je čistá radost, a četl jsem ho několikrát. U této blogerky mi ovšem neuniklo, že má zvláštní zvyk mazat svoje staré články, což je takový stín na jejím dokonalém nebi.

No a konečně tu mám blog zdefaunovo.blog.cz - jak nemám v oblibě dlouhé články, na tomto blogu jsem jich několik přečetl, a užasl jsem. Ta žena má mimořádný dar vyhmátnout strašně silné téma a pojednat o něm s odzbrojující autenticitou a nasazením. Četba jejího blogu mi hodně řekla o ženách a osobně ho považuji v současnosti za ten jediný pravý blog, u kterého můžu s čistým svědomím prohlásit:

Blogerka Faun vážně pěkně píše, ruku na to.

P.S. Ta knížka sestavená z článků blogerů nakonec nevznikla a místo ní se udělal sborník pohádek pro kulíšky, za kterým stála jedna blogerka, která si to celé vzala na starost. My jsme pouze zaplatili její tisk a já do ní napsal závěr. Detaily lze dohledat v archivu tohoto blogu.

 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 3. listopadu 2014 v 16:54

Hm, bojím se, že ty hlavní dobrý zmíněný byly. Ale co taková Adelaine třeba ještě?

2 Alue Alue | Web | 3. listopadu 2014 v 16:59

Já se ráda vracím na http://vydesenaprvorodicka.blog.cz/ ... Když jsem ho poprvé našla, tak jsem ho přečetla úplně celý, zabralo mi to asi 5 hodin. UF!
Strašně jsem se u toho nasmála.

3 Tikyy Tikyy | 3. listopadu 2014 v 17:09

Já si myslím, že je plno blogerů podceňovaných a ti co teprve začínají to mají nejtěžší, protože to nikdo nechce číst, ale není špatný -

http://evkaas.blog.cz/ a http://amourinterdite.blog.cz/

(Upozorňuji že to píšou začátečníci co blog mají sotva několik měsíců) :-) Vřele doporučuji :-D

4 hellboy hellboy | Web | 3. listopadu 2014 v 17:13

Nečekala jsem se tu :O Moc děkuju, zrovna včera jsem psala článek, kde zmiňuju o mém tak trochu změnu stylu psaní a už nebudu ta BAD GIRL, ikyž to nemůžu říct na 100%. :-D

5 Viollet Viollet | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 17:16

S výše zmíněných miláčků čtu tři. Destinaetus má dobré hlody, Monica Omili je moje krevní skupina a Kája se kamarádí s mým fotrem (a je fajn).

6 Viollet Viollet | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 17:17

[5]: Z výše, notyvole, jdu se propadnout O_O

7 Em Age Em Age | Web | 3. listopadu 2014 v 17:17

Já nevím, jak vám, ale mně se hrozně líbí styl psaní:

www.womm.blog.cz
www.eumenidas.blog.cz

Ti dva mají něco do sebe. Vendy má v sobě filosofa otřískaného životem a Womm má v sobě nepopiratelný kus sarkastického komika. :-D U jeho článků není možné se nesmát. Ještě jsem nečetla žádný článek na jeho blogu, co by mě nerozesmál!

DOPORUČUJU. :-)

8 nevtipna nevtipna | Web | 3. listopadu 2014 v 17:22

za mě je naprostej mistr tesání slov lovitka.blog.cz Jsou to črty, maličkosti, ale jdou přímo doprostřed tkání a je v nich víc, než dostane průměrný bloger do 15 normostran. (fejeton o dlažební kostce <3 ;))

9 Maia Lee Maia Lee | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 17:29

Já se ráda vracím na http://sugarless.blog.cz/
Její psaní je jako pohlazení :-).

10 Kája Kája | Web | 3. listopadu 2014 v 17:30
11 Miloš Miloš | Web | 3. listopadu 2014 v 17:51

Mezi nejlepšími píšícími blogery by neměla chybět Bev http://beverly.blog.cz/. Umí psát krásným jazykem jak napínavé, až hororové povídky, stejně tak úsměvné historky. Myslím, že by měly vycházet v časopisech a pro blog je jich škoda.

Když do psaného projevu zahrnu či přidám i verše, slovní hříčky, fotografie, hudební postřehy a umělecké vnímání vůbec, pak u mě nejvýše stojí čtveřice Čerf (Petr Vápeník), Robka, vencisák a TlusŤjoch.
Nejen vážnými věcmi je však člověk živ a potom vyhledávám blogery, kteří píší vtipně, mezi nimi vyniká kika, Sugr, Mengano, Bloud a (bohužel teď už neaktivní) Beáta.

12 Em Age Em Age | Web | 3. listopadu 2014 v 18:03

Jinak si myslím, že by pozornosti neměli ujít i blogeři, co jsou mimo AK!!! Taková daeris.blog.cz píše skvělé, neotřelé, hodně brutální povídky. JEN pro silné žaludky. :D

13 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 3. listopadu 2014 v 18:09

Já si vždy pěkně počtu na mittalmar.blog.cz a i-am-clarissa.blog.cz, taky na aredhelbila.blog.cz, na carved.blog.cz a když se poštěstí tak i na my-fantasy-dream.blog.cz :-) (+ world-in-the-shade.blog.cz). To je ale všechno fanfikce a ta holt moc nefrčí :-?  :-)
Z těch spíše publicistických nesmím zapomenout zmínit jedeteste.blog.cz, annox.blog.cz a bocian.blog.cz.

14 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 18:20

Co se týče lehce zmíněných fotoblogů – tak i tam většina blogerů píše texty, které navodí příjemnou atmosféru k prohlížení fotografií. A kolikrát bývá těžší vystihnout podstatu okamžiků při focení v krátkém textu, než když se člověk rozepíše v rozsáhlejším článku. Každé zaměření blogu si tedy žádá to své a tak je to správně :).
Jinak čtu ráda každý příjemný, nevulgární a zajímavý text. A raději ty kratší, protože času nemívám tolik, kolik bych si přála.

15 Katka Katka | Web | 3. listopadu 2014 v 18:21

jediný blog který  pravidelně čtu je luxusni-spolecnice.blog.cz nemůžu si její články vynachválit. je to krátké výstižné a někdy až vtipné.

16 hellboy hellboy | Web | 3. listopadu 2014 v 18:27

[12]: já taky nepatrim do AK A JSEM TU:-)

17 Robka Robka | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 18:28

Velmi mě potěšilo uvedení mého blogu, děkuji.:-) Kdo pěkně píše - to je hodně subjektivní otázka. Každý má rád jiný styl a zde uvedení oblíbenci se určitě netrefí do vkusu všem. Samozřejmě by text měl splňovat určitá kritéria - gramatickou správnost, stylistiku, myšlenku a hlavně určitou osobitost, prostě něco, co dělá text výjimečným. Pro mě osobně je radost číst články Čerfa, Miloše, Beverly... líbí se mi i zde neuvedený http://hubertuvdenik.blog.cz/, který píše příběhy na pokračování, zajímavé články se dají najít i u Ann: http://ann-ihilation.blog.cz/, pobavit se chodím K http://valin1.blog.cz/, Mengano i k Meduňce: http://madmed.blog.cz/.

18 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 18:31

Hmmmm, to tedy koukám: Podobně jako byl Masaryk nazývaný prezidentem Osvoboditelem, ode dneška se už vždycky budu všude uvádět výhradně jako Petr Vápeník - miláček komunity! ;-)

Pokud mám uvést dva blogy, které jsou podle mne výborné a literárně nadčasové, a tedy využitelné literárně, uvedl bych asi ty, které již byly v komentářích zmíněné: Bev a Vyděšenou prvorodičku. Myslím, že sborník kvalitních a nadčasových textů se určitě sestavit dá a může to být skvostné čtení. Jenže sborníkové texty typu "každejpesjináves" jsou ukrutně dramaturgicky a editorsky náročné, aby výsledek za něco stál, a na to, obávám se, tady nikdo nemá.

19 Em Age Em Age | Web | 3. listopadu 2014 v 18:44

[16]: To je jen dobře! :-D Víc takových lidí by tu mělo být. Jinak se šíří ten mylný dojem, že psát umí jen lidi z AK :-( :-D

20 Em Age Em Age | Web | 3. listopadu 2014 v 18:45

[17]: Jééé, Valin a její kočičák! :-D

21 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 3. listopadu 2014 v 18:48

za sebe přidávám blogy, které mají pro mě nějaký smysl a úvahy a články jsou zajímavé a dosti příjemné a smysluplné :) http://markykovr.blog.cz/ - slečna je milá, hodná a z jejích článku šíří optimismus. Je mi na jejím blogu příjemně.
Další skvělý blog jehttp://girls--tips.blog.cz/ - píše opravdu skvělé recenze, díky kterým mám spousty nápadu na čtení knih. A její úvahy? jsou skvělé stejně, jako ona sama.
A mnoho dalších blogů, jako je: http://osobnivesmir.blog.cz/ - do jejích článku, se dokážu až moc dobře vžít. http://without-problem.blog.cz/ - ráda vaří, píše recepty a různé články, které je radost číst! :)
http://terry-rezzy.blog.cz/ - Obdivuji ji za to, že dokáže psát o věcech, které nejsou příjemné. Mají smysl a zároveň z jejich článku si odneseme pár myšlenek, na které potom musíme myslet.
Nejradši bych jsem napsala všechny své oblíbené blogy, jelikož v každém článku od jiných blogerek/blogerů je nějaké to kouzlo. Každý píše jinak a to se mi moc líbí. ;)

22 angry-young-woman angry-young-woman | Web | 3. listopadu 2014 v 18:49

Co se týče stylu, tak velmi pěkně píše http://pieklo.blog.cz/ - líbí se mi ten originální idiolekt říznutý nářečím :D co se týče myšlenek a schopnosti se jasně vyjádřit, tak u mě vede http://zapomenutelny.blog.cz/

23 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 18:55

Ach ano, návštěvnost většinou neodpovídá kvalitě. Znám blogy, které mají velice vysokou návštěvnost, pod každým článkem nad dvacet komentářů, ale když si člověk přečte jejich texty, např. povídky, je mu z těch hrubných pravopisných chyb docela mdlo.

24 Panra Panra | Web | 3. listopadu 2014 v 19:16

Já se hlásím k tomu, že ráda čtu blog mojetemnejsistranka.blog.cz

25 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. listopadu 2014 v 19:24

Na otázku odpovědět neumím, na spoustu blogů vždycky hrozně ráda přijdu, když zjistím, že je tam nový článek, protože vím, že jejich autor mě umí zaujmout, ale taky velmi často mají spoustu rubrik, co mě vůbec nezajímají, a tak je nečtu, čili nemůžu říct, jestli pořád píší pěkně.

Ale spíš mě pobavilo v článku konstatování, že se blížíme k závěru, a následovalo odstavců, že by z toho průměrná pinkylolit sestavila osm a půl článku :D

26 Lucy Lucy | 3. listopadu 2014 v 19:25

http://be-like-a-cool-kids.blog.cz/ sice teprve začíná ale má potenciál :)

27 Tina Tina | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 19:32

Aj keď je pojem ,,dobrý autor" pomerne subjektívny, myslím si, že väčšina čitateľov má nakoniec rovnaké kritériá: nie príliš dlhý, rozoberá zaujímavé témy, vtipný a trefný, originálne poňatý a tak ďalej. Bohužiaľ, existuje len málo blogerov, ktorí naozaj píšu pútavo. U ostatných je problém ten (hlavne pri dlhších článkoch), že všetky vyzerajú ako písané podľa šablóny, nech už sa ich autori snažia byť neviem ako originálni (bojím sa, že sa to stáva aj mne :D ). A veľa blogerov používa známe slovné spojenia,na ktorých by sa niekto možno aj zasmial, keby rovnakú vetu nevidel v každom treťom článku.

Čo sa mňa týka, najviac si cením kratšie články, často aj jedno-dvojvetové, ktoré ale presne vystihujú podstatu témy. Je však len málo blogerov, ktorí majú talent takéto články písať, a momentálne si neviem spomenúť na žiadneho. Možno len na Tima Burtona, ktorý síce nie je bloger, ale jeho Melancholická smrť ustricového chlapca sa oplatí prečítať, ak máte takýto štýl radi :D

28 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. listopadu 2014 v 19:56

[26]: A ty jsi autor, neschovalas :D

29 Marillee Marillee | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:02

Stejně jako Standa jsem si zamilovala Kiku, její články jsou tak akorát dlouhé, výstižné a pobaví. Mám se co učit!
Ale kdo mi tu opravdu chybí je http://empty--island.blog.cz/, která má opravdu TALENT, co se psaní týče a ráda sním o tom, že jednou budu umět používat stejné slovní obraty, jaké vidím v jejích článcích. A samozřejmě nesmím opomenout http://infinity.blog.cz/, která sice není TOLIK známá, ale její osobitý styl psaní stojí za přečtení! :-)

30 bludickka bludickka | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:07

Kdybych měla vybrat své dva favority, tak to určitě bude Čerf a Beverly. Nad jejich perfektním vyjadřováním mi zůstává rozum stát. Jinak mám spousty oblíbených blogů, kde se mi líbí. Ale tyhle dva blogeři by se podle mě mohli psaním klidně živit.

31 Inalyn Inalyn | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:07

Ja mám asi ako kadý tiež svojich obľúbencov. Každý mi svojím štýlom príde iný a možno preto ich mám tak rada.
Určite rada čítam lumenn.blog.cz a aj jej druhý blog, občas klasicky Alušku, hoci už menej, ďalej momentálne rada navštevujem orida.blog.cz pre tie jej úžasné poviedky a najnovšie ma zaujala neviditelna-divka.blog.cz pre jej články, ktoré majú skrátka niečo do seba. Mám aj iných obľúbencov, ale títo sú u mňa aktuálne asi "naj" :)

32 Creative-Designs(Lucy) Creative-Designs(Lucy) | Web | 3. listopadu 2014 v 20:11

Jednoznačně a pravidelně hodím sem, k mé oblibené Karamelkce. http://lucinciny-pribehy.blog.cz/
Tam, vždy najdu to co chci. A to je to, co miluji. ♥ <3

33 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:21

Dobře. Takže, moje tři oblíbené blogy, které by tady v tom seznamu rozhodně neměly chybět:
Yima z blogu http://yim.blog.cz. Její články jsou chytré, zajímavé, vtipné a trefné, navíc nikdy ne příliš dlouhé. Působí jako moc milá osoba.
Annika z blogu http://a-basnikem-byt-nechci.blog.cz. Myslím, že ji většina z vás už zná, díky rozhovoru, který se zde nedávno objevil, tudíž nemusím k její tvorbě toho příliš psát.
A nakonec (víceméně neznámá) blogerka Brepta vedoucí blog http://moje-jahaha.blog.cz. Vtipné a neokoukané články, opravdu mne baví, navíc byste určitě neuhodli její věk.
Takže, doporučuji :-) a já sama také děkuji za tipy na zajímavé blogy.

34 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:23

Tak podle mě se překvapivě najde hodně těch, kdo pěkně píše... Raději nechci jmenovat, ať na nikoho nezapomenu :)

35 brutalcrimes brutalcrimes | Web | 3. listopadu 2014 v 20:25

Tohle je spíš soutěž popularity blogů. Každý tady napíše někoho oblíbeného, protože jim něco pochválil atd. A třeba nějaké nové blogy, kde jsou taky výborný články (ne, nemyslím sebe), těch si nikdo nevšimne a tak si je ani nepročte a uvede i třeba známý blog, který hůř píše. Nikdy totiž nezjistíme toho nejlepšího blogera. :)

36 Janča Janča | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:27

Taky jsem fanoušek Kiky :D ale dál mám ráda třeba closingtime.blog.cz, jedeteste.blog.cz, kyllina.blog.cz, empty--island.blog.cz, denik-trhle-holky.blog.cz, zmenitsaalebozomriet.blog.cz, v poslední době jsem si docela oblíbila i private-wonderland.blog.cz a neviditelna-divka.blog.cz, která ale občas píše s chybami :D a dost oblíbený mi přijde isitjustme.blog.cz.

37 Barlie Barlie | Web | 3. listopadu 2014 v 20:38

[29]: Já bych napsala přesně tyhle dvě jako Marillee. Ty dvě jsou úžasný.

38 Yima Yima | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:45

Já mám své oblíbence a je jich pěkná řádka. Kdyby nepsali dobře, nečetla bych je. Ale abych vybrala dva, tři blogy? To ne, to bych se nedokázala rozhodnout. :)

39 Yima Yima | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 20:49

[33]: Oh, a děkuji, Iris. K Iris taky zajděte, tam je to super. :D http://i-ris.blog.cz/

40 Elie Elie | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 21:21

Tak za mě rozhodně už zmiňovaný Hubertův deník a Womm a také samozřejmě Malkiel a rozhodně by se dala vyhmátnout spousta jiných talentovaných blogerů, tenhle výběr je hodně subjektivní a určitě závisí na preferencích jednotlivce.

41 Veezy Veezy | Web | 3. listopadu 2014 v 21:31

http://zrzka11.blog.cz/ jej blog je super :) ..
A samozrejme ešte ja^^ (vtip :D )

42 Al. Al. | Web | 3. listopadu 2014 v 21:33

Za mě určitě (v článku zmiňovaná) Blanch (http://blanch.blog.cz/) :) Povídky píše úžasný, nepřekonatelný, dokonalý ;)

43 Divine Cat Divine Cat | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 21:38

http://ajaakta.blog.cz/ Doporučuji tento blog je skvělý!

44 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 22:03

Jak mohla býti opomenuta JV KR NNŽV (Jeho Výsost Král Rukola nechť nám žije věčně) - http://nivnice.blog.cz/

45 L. L. | Web | 3. listopadu 2014 v 22:07

Za mě z těch jmen co tu nepadly asi http://dimense.blog.cz/ a http://uchylpise.blog.cz/, mám tak nějak raději než deníčky buďto blogy, co se zaměřují na určité téma, nebo ty, co se snaží komentovat a glosovat nějaké současné problémy, i když lidí, co se o tohle snaží je na blog.cz spíš menšina, respektive jsem se s moc velkým počtem nesetkal.

46 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 22:19

Já a miláček? A není to přehnané? :D (Nicméně nepopírám, že mě uvedení mého blogu do seznamu potěšilo.)

[44]: A já si říkám? "Jak jsi mohl být opomenut ty?"

Jo, kdyby jen Alisa... Co jména jako Mystann, Divergent Girl, The, Sikar, Maruška, Kittanya, Fabiana, Tarina S.,Vojta z blogu ujajiii, Agrrr... Kolik jich bylo a teď jsou všeci pryč? Ale ne všichni zapomněli. :) Popravdě, vzhledem k emigracím na konkurenční blogující služby či úplným zánikům blogování určitých osob se děsím, že jednou tu s pár lidmi typu Temnářka, Tlustjoch, Daniel Hloušek, Bels apod. budeme poslední Mohykánii, kteří zažili rozkvět blogů v roce 2010. :D

Otázkou zůstává, jak vnímáme větu "Kdo pěkně píše." Pěkný totiž může být jak populární-oblíbený, tak člověk, který má na psaní skutečné nadání. A pak se můžou žebříčky hodně rychle přehodnotit.

47 Víla Víla | Web | 3. listopadu 2014 v 22:38

Pro mne je ten nejoblíbenější a nejlépe píšící už pár let jednoznačně Hubert, o kterém tady už zmínka padla. A to i přes občasné gramatické chyby, ty totiž mnohdy ani nejdou postřehnout, když jeho příběhy čte člověk doslova jedním dechem :-)

48 Neriah Neriah | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 23:18

Tohle je hodně subjektivní věc, a je těžké vybrat jen hrstku blogerů, když mi jich přijde úžasná spousta (Malkiel, Mengano, Vendy...), ale jeden z mých nejoblíbenějších blogů je http://matyskovi.blog.cz/. Bloguje už poměrně dlouho, přesto, pokud vím, z té blogové komunity tuto ženu moc lidí nezná, a přitom je to taková škoda. Její texty mi přijdou kolikrát opravdu k zamyšlení a mají pro mě hloubku. Většina z nich je vtipně napsaná, a pokud ne, pro změnu mi ukápne nějaká ta slza.
Pak mám ráda Niternici, kterou, co jsem zjistila, moc lidí nemusí, já si ale čtení jejích textů užívám. Tyhle dvě blogerky patří mezi tu hrstku, kterou, když jsem objevila, přečetla jsem všechny již vydané články, abych pochopila všechny souvislosti, a zároveň mě tam baví číst většinu věcí.

49 music-germany music-germany | E-mail | Web | 3. listopadu 2014 v 23:30

Jop, Kika je bozi. Vzdycky se tesim na novy clanek :)

50 Lydie Lydie | 3. listopadu 2014 v 23:45

Kavárna u Ruži není "normální" blog.Chodíme si tam popovídat o různých věcech.Nebo jen sdělit jaké je kde počasí, či co vaříme k obědu."Postěžovat" si na muže,děti,či vnoučata....
Pochválit, či pohanět přečtenou knihu....zavzpomínat na "staré dobré časy".Dnes se třeba řešila likvidace vší a jak se pozná,kde má žížala předek..... :-)  :-)  :-)

51 Orida Orida | Web | 3. listopadu 2014 v 23:52

No však počkajte, ja sa raz do takéhoto článku dostanem tiež :D :D

Ale nie, robím si srandu. Poklona všetkým skvelým autorom na blog.cz!

52 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 6:39

Tož pro mě je nejlepší bloger jednoznačně Jay se svojí vesmírnou krávou http://still28.blog.cz :) Ani si už nepamatuju jestli se ozval on mně, nebo já jemu, ale jeho články mě baví.
Celkově mě baví deníčkové blogy a tématické blogy daleko víc než otřepané názory, vždy mi přijde, že jsem to už někde četla... asi mám zkrátka ráda děj. :D
Každopádně takto určovat nejlepší blogy je hodně subjektivní názor.
Každý máme svůj oblíbený blog... čtu jich hodně, protože se třeba nudím, nebo mě to zajímá, ale dál k tomu už nemám co říct.

53 Verča Pochylá Verča Pochylá | 4. listopadu 2014 v 7:10

www.osmistovky.blog.cz -- úžasný humor dvou anonymních holek!! :)

54 Jana Jana | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 7:44

Tyhle články mám hrozně ráda - vždy najdu "nové" kvalitní (!) blogy, kam ráda chodím. Samozřejmě s výběrem souhlasím. Samotnou by mne asi napadla jen Kika a Annox, protože to jsou moje srdcovky :)

55 Teeda Teeda | Web | 4. listopadu 2014 v 8:49

Za mě je to stopro:
Bev (http://beverly.blog.cz/)
Lovitka (http://lovitka.blog.cz/)
Lenin (http://bagofcrap.blog.cz/)
Bloud (http://web-load.blog.cz/)
Fabulační schopnosti, práce se slovy, každý úplně jiný šálek kávy, ale všechno vrcholný a hlavně, s pointou. Což je věc, která tu leckterýmu "pěknýmu" psaní chybívá. Z dobrého soudku ještě za zmínku stojí Petr Vápeník a Venciak.

56 Bev Bev | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 9:48

Nedokážu zodpovědně vybrat dvě tři jména. Musela bych jmenovat všechny své oblíbené(a mnoho dalších), za jejichž blogy vidím autory moudré, hravé, originální, se smyslem pro humor a jejichž přízeň mě nesmírně těší a je mi ctí, když ke mně zavítají.
Děkuji za laskavé zmínky o mém blogu a mohu říct jen: nápodobně. :-)

57 mJ mJ | Web | 4. listopadu 2014 v 10:18

lel hellboy... tomu uprimne opravdu nerozumim :D

http://dxvrxstsxcrxts.blog.cz/
tady mi to teprv prijde "husty"
cant sthap reading

58 hellboy hellboy | Web | 4. listopadu 2014 v 10:24

[57]:  jak jako nerozumis?:DD

59 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 4. listopadu 2014 v 10:33

Kdo nečte Kiku, jako by nežil! =D Ta holka mi vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když na jejím blogu přistane nový článek =).
Stejný pocit mám i u nováčka AK piuPIU, jejíž blog čtu už víc než rok =) a našla jsem v ní dokonce spřízněnou duši =)) http://chat-noir-miaou.blog.cz/

60 Terka Terka | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 10:34

Kdo na blog.cz pěkně píše? Určitě bych zvolila samozřejmě Kristýnu Kaderovou nebo Bociana, jeho básně jsou skvělé a poslední dobou přidává čím dál víc názorů, u kterých se vždy ráda zamyslím a napíšu pořádný komentář. Pokud je to v mých silách. :-) Dále bych tu ještě zařadila Em Age. Sice u ní nekomentuji vždy, ale najdou se články, kdy neodolám a napíšu svůj názor. :-)

Nebo taky Yima skvěle píše. Pufflie. Teeda píše zajímavě. Lyra. Hannyu-hime. Jak říkám, těch lidí by bylo spoustu a radši nepíšu ani odkazy, aby se ten komentář pak vůbec zveřejnil. Jsem si jistá, že z doslechu všechny znáte. :-)

61 Terka Terka | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 10:37

* Já jsem blbá, jak jsem mohla zapomenout na Kiku? Jasně, že i k ní moc ráda chodím, ačkoli si uvědomuji, že ji nemám přidanou v Bloglovinu, musím to co nejdřív napravit. :-) Její blog patří mezi blogy, kde si - podle mě - každý najde to svoje a Kika skvěle píše. :-)

62 mJ mJ | Web | 4. listopadu 2014 v 10:58

[58]:  tak jako, ze kdyz je clanek o tom , kdo peknepise a pod hromadou kvalitnich blogu zmini ten tvuj zmrdskej :D tak mi to proste neleze do hkavy.. nic proti to e, me tvuj blog docela bavi, jen bych nerekla, ze pekne pises. to je vse. kdyz to srovnám s tim blogem, kter jsem tu uvedla, cteni toho tveho me bavi podstatne min. ale tak to je ocividne JEN a pouze muj nazor, takze vlastne ani nema smysl to sem psat. :D  neber to prosim zle. ja to jen nechapu :D

63 hellboy hellboy | Web | 4. listopadu 2014 v 12:25

Tak sis mozna necetla vsechny me clanky, vsechny clanky nejsou jen o tom jak nekoho zmrduju nebo tak:))

[62]:

64 Sugr Sugr | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 17:26

Kdo pěkně píše?
U mě jednoznačně básník Fredy Kruger!

[9]:,[11]: - děkuji vám, že navštěvujete rádi můj blog blog poéta. Tento druh literatury mezi "hvězdy" blogového světa není řazen, ale své příznivce tu též našel. ;-)

65 Ang Ang | Web | 4. listopadu 2014 v 20:28

Odsud z blogu... Asi call-me-radford.blog.cz a mind-of-enitas.blog.cz  i když já čtu hlavně takové ty deníčkové věci :D

66 Dee Dee | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 20:45

Hlavně je dneska dost složité zviditelnit blog tak, aby se vůbec dostal do podvědomí... Já jsem osobně narazila na několik dost dobře vedených blogů (omlouvám se, jejich názvy si nepamatuju :/ ) které ale nebyly populární mezi lidmi. Jinak ale, samozřejmě, zmínění blogeři jsou vážně skvělí, takový vzor kam bych to možná někdy chtěla s blogem dotáhnout :)

67 Lydie Lydie | 5. listopadu 2014 v 0:14

Jak tak čtu ty komentáře-tak nejsem z toho moudrá.
Kdo na blog pěkně píše? Záleží na čtenáři, co se komu líbí. Někdo "má rád holky,jiný zase vdolky".....
Je tu "široký záběr" témat a věkové složení od 10 do 100. Tak "babo raď", jak to hodnotit./jsem už bába,ale nevím./Tak zase si budem chodit číst ty svoje oblíbené blogery a nějaké hodnocení necháme "koňovi"-ten má větší hlavu. :-)  :-)  :-)  :-)

68 :-) :-) | 5. listopadu 2014 v 0:33

Jsem ze staré školy. Chybí mi ChiQuitka a Krutomluv. :-?

69 :-) :-) | 5. listopadu 2014 v 0:49

Ani mi nepřijde že Hogreta píše o svém idylickém vztahu, spíše že své články zakládá na tom, že je její přítel Vietnamec. Konec konců, kolem toho se točí téměř celý blog. Teda alespoň mi to tak přijde. A nemyslím si že by to bylo špatně. Zpočátku jsem ji taky četla, potom už to pro mě bylo také trochu otravné. Asi jiná krevní skupina, už to tak je. Pokud o tom chce psát, tak ať píše. Nikdo nikoho nenutí to číst, ne ;) ? (Jen takový rýpanec - je jen málo bloggerů kteří svým čtenářům necpou své názory :-P )

70 Em Age Em Age | Web | 5. listopadu 2014 v 12:06

Bože, lidi, udělejte něco k dobru a pročtěte tento úžasný blog:

http://angry-young-woman.blog.cz/

:-D Naprosto skvělé články. :-)
Zaručeně se nebudete nudit.

71 matka matka | 5. listopadu 2014 v 15:00

Chybí mi blog Židla, už není.

72 Sugr Sugr | E-mail | 5. listopadu 2014 v 17:43

[69]: Rýpanec je víc než opodstatněný! :-)
A ještě k Horgetě. Já ji sice nečtu, ale nejen Horgeta cpe furt svého partnera na obdiv, každý den, jak to zde píší ti co jí čtou, bohužel nejen ona! O_O  :-(

73 matka matka | 5. listopadu 2014 v 20:38

Blog je "veliký" či "malý" dle "velikosti" svého autora a komentujících.
Blog.cz je moudrý navíc i svými administrátory, ajťáky,... a též "má" Standu.
Tož nechť se daří.

74 Pavlína Pavlína | 6. listopadu 2014 v 0:03

[67]: Díky, Lýdie :-D Přesně to uděláme a budeme si psát a číst to, co se líbí nám :-D

75 Anchor Anchor | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 23:28

Asi to bude znít narcisticky, ale kromě již jmenovaných bych napsala i své jméno! :D Protože když už kvůli něčemu zaběhnu na svůj blog a začtu se do článků, vždycky se potom smíchy válím po nejbližší vhodné věci :-D A tak to snad má být, ne? Psát tak, aby se (v první řadě) nám líbily naše vlastní výtvory :-)

76 Miloš Miloš | Web | 8. listopadu 2014 v 9:19

Jinak já se můžu přihlásit, že blog Ruži z Moravy znám a líbí se mně svým pohodovým založením.

77 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 21:10

[76]: Díky Miloši, mně se zase líbí tvé články, velice fundované, doplněné fotografiemi z cestování. Tvrdím, že je tady hodně blogů různých, zajímavých, poučných, veselých i citlivých a rozhodně nečlením blogery na staré a mladé, ale jen na čtivé. Fotografické blogy Hanky-sceneryfoto, Draka -paví oko  i Thomův blog  z cestování po okolí jeho bydliště, krásné krajině Jesenicka, vlastně v každém blogu, co mám v oblíbených najdu vždy něco zajímavého i těch rukodělných a deníčcích-na každém je poznat, kdo píše rád, věnuje se tomu.

78 Van Vendy Van Vendy | Web | 10. listopadu 2014 v 20:30

Alisa už bohužel nikdy psát nebude. Škoda, její články byly osvěžující a upřímné.
Ze zajímavých blogů (s literární úrovní) bych chtěla ještě vzpomenout Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri. Přestalo blogovat, jestli se už vrátilo, nevím - ale mělo skvělé texty, povídky i úvahy.
Co se týká psaných povídek, určitě bych doporučila Beverly (Beverly.blog.cz), píše opravdu na úrovní. Také je výborná Valin (Valin1.blog.cz), sice nepíše povídky, ale fejetony z kočičího pohledu - s humorem a nadhledem. A do třetice bych chtěla doporučit Em Zet (empty--island.blog.cz), má zajímavá témata, ale také píše povídky, které jsou opravdu s nápadem. 8-)
Kavárna Ruži z Moravy je opravdu fenomén, který jsem nikde jinde neviděla a zasloužil by si vlastní článek, protože je dobře vedena a hlavně, opravdu má spoustu návštěvníků a dokáže dát prostor mnohým debatám. Což jinde u komentářů téměř neexistuje. Navíc, komentáře v Kavárně jsou o něčem, na rozdíl od plytkých oznámení "hezu blog" a podobně. Ružu z Moravy a její pravidelnou Kavárnu doporučuji. :-)

79 Em Age Em Age | Web | 11. listopadu 2014 v 9:49

[78]: Děkuju, Vendy. :-) Ty také krásně píšeš! :-) Pokud vzpomeneme na tvou básnickou tvorbu, je skvělá i ta. Kéž by zase nějaká přibyla. :D

80 Illienel Illienel | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 11:24

Za mně určitě blogy outy-jehane.blog.cz a hiding-place.blog.cz, plno krásných a zajímavých blogů se najde i mezi členy Klubu snílků - libere.blog.cz.

81 verinka verinka | E-mail | 30. listopadu 2014 v 9:58

já jsem objevila ted blog matyskovi.blog.cz Kdo nezná, doporučuju..je to výborné, nemám slov. Jak se dá s humorem psát i o těžkých věcech. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama