Blogerka roku - váš názor?

25. listopadu 2014 v 16:00 | Standa |  Ptáme se vás
Zítra to budou tři týdny, co byly vyhlášeny výsledky soutěže Blogerka roku 2014. Nominovali jste také svůj blog a jak se díváte na vítězná jména blogerek, které se pyšní vytouženými cenami?


Článek o Blogerce roku jsem chtěl napsat tak dlouho, až došlo k zajímavé věci. Minulý týden proběhlo vyhlášení další internetové ankety, ve které jednu z kategorií vyhrála stejná blogerka, která vyhrála i jednu z kategorií v Blogerce roku (řeč je samozřejmě o Veronice Kokešové z blogu menudomu.cz, jehož dvojité vítězství v kategorii "Food" v Blogerce roku 2014 a "One (wo)man show" v Křišťálové lupě 2014 potvrdilo fenomenální popularitu tohoto blogu).

Možná jsem váhal tak dlouho i proto, že jsem si nebyl jistý, jestli se sem takový článek hodí. A navíc jsem o Blogerce roku už napsal článek na Krásnou, bezprostředně druhý den po vyhlášení výsledků, kterému jsem osobně přihlížel (čtěte můj článek Blogerka roku - známe výsledky!). A další článek o pár dní později napsala i blogerka Wendy (najdete ho zde). Zdánlivě by se tak za celou akcí mohla udělat tečka a těšit se na příští ročník, který je už potvrzený.

Ale mě to prostě nedá, protože bych se vás hrozně moc chtěl zeptat, co si myslíte o vítězných blozích. Důvod, proč jsem psal, že jsem měl pochybnosti, zda se sem tento článek hodí, totiž spočívá v tom, že mezi vítěznými blogy není ani jeden z Blog.cz. Ačkoli se v době nominací bylo možné na Blog.cz s ikonkou soutěže setkat na desítkách blogů, do finále se nakonec probojoval pouze jediný blog z Blog.cz.

A sice petra-instead-of-style.blog.cz, který v kategorii BEAUTY skončil na 5. místě (těžko soudit, jaký je to úspěch, protože pořadatelé samozřejmě nezveřejnili u jednotlivých blogů počty hlasů). Teoreticky je možné, že se tam dostal ještě nějaký další blog z Blog.cz, protože každá z 6 kategorií měla deset finalistek, a mohl jsem tedy v celkovém počtu 60 blogů, které se dostaly do finále, nějaký další blog z Blog.cz přehlédnout, ale jedno je jisté. Toto je soutěž pro blogerky, které blogují na vlastní doméně. (Čtyři ze šesti vítězek mají blog na vlastní doméně a další dvě na Blogger.com, resp. na YouTube).

Pořád se zde zmiňuji o vítězkách, ale až na zmíněný blog "Menu domů" jsem zde stále nezmínil, o koho se jedná. Zde jsou vítězky v jednotlivých kategoriích:Znáte některou z těchto vítězek? Patří některá z vítězných blogerek mezi vaše oblíbené? Och jistě, samozřejmě je mi známo, že pro většinu lidí z Blog.cz je označení "fashion blog" skoro něco jako nadávka, a "food blogy" u většiny z vás pro změnu vyvolají maximálně znuděné zívnutí. Podle mě to je ale škoda, protože tahle anketa podle mě jednoznačně signalizuje určitý trend, který tady prostě je o a kterém jsem psal ve svém článku pro Krásnou.

Zatímco ještě před pár lety byly růžové blogové deníčky terčem výsměchu, jejich dnešními suverénními nástupci se už dávno staly nesmírně populární fashion & beauty blogerky, food blogerky a youtuberky. (Jejich předobrazem jsou zahraniční internetové celebrity, kterým jejich blogy vydělávají miliony dolarů ročně a za nimiž stojí týmy profesionálů, starající se o dokonalý vzhled fotek a všeho, co s blogem souvisí). Návštěvnost jejich blogů směle konkuruje zavedeným médiím, počty zhlédnutí jejich videí se počítají na statisíce, ze všech stran dostávají nabídky na spolupráci, a blog se jim stává regulérním zdrojem příjmů.

Dostali jsme se už do stavu, kdy si 12 leté (i mladší) dívenky zakládají blog s tím, že se jeho prostřednictvím dostanou k vysněnému světu, který odkoukaly u ostatních blogerek - svých vzorů. Světu, ve kterém se jim jen pohrnou pozvánky na VIP akce, knížky a kosmetika zdarma na "zrecenzování", vouchery na nákup trendy hadříků, a podobné radovánky, které patří do světa, ve kterém se "blogerky roku" pohybují.

To si vážně nevymýšlím - jednou nám do redakce Krásné přišel článek od 13 leté čtenářky o tom, jak zahnat nudu, ve kterém psala doslova toto:

"Začínají prázdniny a ty se zrovna nudíš, jsi nemocná a nebo zrovna venku prší, co budeš dělat? Co takhle zkusit blogování? Později se můžeš i proslavit a něco si vydělat díky recenzím!"

No tak to vidíte. Zatímco většina z vás by asi řekla, že jste blog založili, abyste se podělili se světem o své myšlenky, fotky nebo amatérské literární pokusy, celou řadu začínajících blogerek motivuje snaha stát se druhou Teri Blitzen. Že jste o ní ještě neslyšeli? A víte, že každé její video udělá min. 100 tisíc zhlédnutí? Štěstí se ale pravděpodobně může usmát jen na pár vyvolených, a cesta k vysněným metám je dlážděna dlouho a tvrdou prací na blogu, což málokdo vidí. Kolik blogerek to asi vzdá, když jim dojde, že z nich druhá Petra Lovely Hair prostě nikdy nebude?

Někomu ale možná stačí si jenom sáhnout na pár knížek zdarma - ochota nakladatelů věnovat knížky klidně i malým dětem, na oplátku za "recenzi" na jejich blogu, je pozoruhodná - počty blogů, na kterých se lze setkat s ikonkou značící spolupráci s některým vydavatelstvím, začíná narůstat geometrickou řadou. I to svědčí o vzrůstající důležitosti, kterou si určitý okruh blogů stihl získat.

Tím chci nepřímo říct, že se to ale nikdy nebude moct vztáhnout na všechny blogy obecně - pokud např. nežijete v zahraničí a nemáte super báječný inspirující život, jako autorka blogu "Tereza in Oslo", můžete zapomenout na to, že byste se svým blogovým deníčkem udělali díru do světa. Což však jistě velká část blogerů vezme s povděkem, protože představa slávy je děsí, a někdy dokonce budí dojem, že by byli rádi, kdyby jejich blog nečetl nikdo. (Člověk si nemůže nevzpomenout na okřídlený povzdech z Járy Cimrmana: "Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi." :-)

Nikdo se nestane blogerkou roku jen tak pro nic za nic, a je to tak správné. Osobně si třeba myslím, že většině normálních lidí stačí vědomí, že si jejich blog pár lidí přečte, a o nějaké ceny nestojí. To by ale nemělo být důvodem, který by ospravedlňoval pohrdání vůči blogerkám, které se svým blogem aspirují na trochu vyšší mety.

Například blog "Menu domů" je vážně něco neuvěřitelného - když jsem jeho autorku viděl na pódiu přebírat cenu, honilo se mi hlavou, že z té sympatické blondýnky doslova září radost ze života, který si umí náležitě vychutnat, a je to podle mě i strašně znát z jejího blogu). Upřímně jsem jí to tedy přál, a byl jen příjemně překvapen, když jsem se o pár týdnů později dočetl na Twitteru, že vyhrála i v Křišťálové lupě. Kdo umí, ten umí.

No nic, prostor pro váš názor je tu. Podívali jste se na vítězné blogy? Co si myslíte o oceněných blogerkách? Na stránce vinted.cz se bezprostředně po skončení ankety rozjela zajímavá diskuse, v níž mnozí kritizovali vítězná jména - prý si některé blogerky zasloužili vyhrát víc, apod. Co si o tom myslíte? Je podle vás reálné, aby v příštím ročníku uspěla nějaká blogerka z Blog.cz? Pokud ano, kdo by to mohl být? A jak se vám celá soutěž Blogerka roku líbí a zapojili jste se do ní nějak, ať už výzvou v nominaci vlastního blogu nebo hlasováním pro někoho ve finále? Je to podle vás celé jen o tom, kdo dokáže zlanařit k hlasování víc svých příznivců? (3 z letošních kategorií vyhrály stejné blogy jako loni).

Nebo je vám to celé prostě jedno, protože se to Blog.cz netýká? :-)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 :-) :-) | 25. listopadu 2014 v 16:12

Nikdo z blog.cz .... :D

Koko mám ráda. :-) Přirozená, super a recepty moc dobré.

2 Alue Alue | Web | 25. listopadu 2014 v 16:13

Tak toto mi kompletně uteklo...

3 Marillee Marillee | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 16:18

Mě hlavně mrzí, že je tam těch kategorií po skrovnu. Máme tu super blogy, které bych hned nominovala, třeba Em Age, Kika a Dragell, která se soutěže také zúčastnila a moc jsem jí fandila. Jenomže by to chtělo specifičtější šuplík, kam tyhle blogy zařadit, jelikož kategorii Life, která by se k nim hodila nejvíce, si předastavuju jinak - právě jako blog vítězky. Taky by to chtělo BlogerA roku. :-D Tam bych věděla hned (http://mujasperger.cz/) :-D

4 Standa Standa | Web | 25. listopadu 2014 v 16:20

[3]: Bloger roku prý bude příští rok :D

5 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 16:29

Jde to celkem mimo mě. Tahle soutěž se mě nikdy týkat nebudu, jednak nepíšu na "popálární" témata jako food, fashion a beauty, druhak dobře prostě psát neumím.

Tím jsem se i dotkla otázky, co si myslím o takto zaměřených blozích. U mě je pravda to fashion blog - nadávka, food blog - nuda :) Ale nikomu to neberu.

Samotná myšlenka soutěže je skvělá hlavně kvůli možnosti zviditelnění zajímavých blogů. Ale podle mě právě tuhle funkci Blogerka roku nemá, jelikož se tam točí stále dokola tatáž jména. Myslím, že by každý měl mít právo zaregistrovat se pouze jednou, ne každý rok. A každý jen v jedné kategorii.

[3]: Souhlasím, nedávno jsem s Martinem dělala rozhovor :-) Skvělý blog, milý autor.

6 Marillee Marillee | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 16:34

[4]: Tak to jó, to mě příjemně překvapili!! :-)

7 sugr sugr | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 16:35

Už jsem o děvčatech četla jinde. Škoda, že tu také nejsou vyfoceny, jako v tom článku, kde byly vyfoceny i se svými cenami. Potěšilo by se nejedno mužské oko! Jsou to mladinká a hezká děvčata.:-) Šikulky, všechny.
Bloger roku, to už tady bylo ne?
Tam by se to asi pohybovalo za trošku jinou věkovou hranicí! :-D

8 K. K. | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 16:45

Na Hospodu na mýtince si vzpomenu právě vždycky, když se někde řeší velká návštěvnost blogu. Taky jsem ráda spíš za ten svůj průměr (nebo podprůměr, záleží na úhlu pohledu).

Jinak znám akorát Petru Lovely Hair, tu sleduji celkem dlouho, teď teda spíš pasivně na FB. Je to hrozně sympatická holka (žena).

Soutěž ale jako takovou jsem nesledovala a to, že lidi kritizují jména mě nepřekvapuje, známe lidi, že. :-D

9 Em Age Em Age | Web | 25. listopadu 2014 v 17:13

Osobně trochu opovrhuju těmi beauty a fashion blogy, možná se mi to už zajídá tím, jak takové blogy má teď opravdu skoro každý. :D
Jinak osobně jsem ani nevěděla, že něco jako Blogerka roku probíhá. :D Možná bych to byla zkusila, vždyť - žijeme len raz! :D

10 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 17:48

O soutěži jsem se dozvěděla prostřednictvím jednoho food blogu, takže jsem si hezky zahlasovala... :D Ale nijak jsem to s blog.cz nespojila :D Prostě výpadek...

Znám jenom petralovelyhair, a to z youtube videií :)

11 Eamane Eamane | Web | 25. listopadu 2014 v 18:37

Neznám nikoho, asi to nebude tak skvělé :)

12 viscovim viscovim | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 19:31

Blogerku roku moc neřeším. Když někde slyším o finále, tak jsem se podíval, ale ty blogy mi nic neříkají (jen Tereza in Oslo a Teri Blitzen, ale ani jeden pravidelně nečtu.) Asi to bude tím, že mně tohle téma prostě nezajímá. Dostala mně ale jedna blogerka v jedné blogové facebook skupině, která měla blog pět měsíců a v článku si stěžovala, že je to nefér, že si myslí, že by měla být aspoň ve finále, a že by se měla udělat nějaká speciální skupina pro začínající, protože si myslí, že je její blog opravdu dobrý (stál za nic). To mně opravdu potom dostává. Na vítězných blozích, lze poznat, že maj nějakou úroveň i kvalitu, a že je vedou blogerky, které mají určitě spoustu zkušeností. Takže vyhrály podle mně oprávněně. Ale Blogerku roku nijak moc neřeším.

13 Lukáš Lukáš | Web | 25. listopadu 2014 v 19:51

[10]: ano ano, i pro mě je to milé zpestření. Těším se na příští rok - že prý bude bloger roku :)

14 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 19:59

Vídeňská roštěná. Šípkový guláš z jelena. Vepřové variace... Bodejť by z ní nezářila radost ze života :)

15 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 20:23

Proč ne? Vše, co nutí lidi něco dělat, byť by to byla zábava je dobré. To vyhlašování blogerky a blogera roku, mi připomíná různé soutěže talentů. Každému se líbí něco jiného a když někdo vynikne, asi je jich dost, kterým se  líbí to, co dělají nebo píšou. :-)

16 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 25. listopadu 2014 v 20:35

Můj názor? STÁLO TO ZA HOVNO a hne napíšu proč.
Za 1 - Kategorie, které stáli za vyliž kapsu, takže bylo už dopředu jasné, že to vyhraje někdo s fashion blogem a nejlépe nějaká blogerka ve značkových hadrech, která má prachy na to ukazovat se a předvádět.
Za 2 - To, že to bylo jen pro holky. Když tak čtu ty blogy, tak zjišťuju, že těch pár blogerů píše líp jak spoustu holek.
Za 3. Soutěž pod záštitou krásna.cz už sama o sobě svědčila, že normální blogerky jsou prostě bez šance.
Ta soutěž nebyla prostě fér a místo Blogerka Roku se to mělo přejmenovat na Krásná Roku, pak by to sedělo víc

17 Lenin Lenin | Web | 25. listopadu 2014 v 20:50

Vůbec jsem netušila, že se něco takovýho semlelo. A popravdě mě zaskočilo, že takovou akci vůbec někdo vymyslel a zorganizoval. Ale co se pořád divím, existuju ve 21. století...

Co se týče vítězů, menudomu.cz vypadá zajímavě a určitě bych tam našla něco, co by mě mohlo zajímat, i kdyby to měla být jen záminka k nezřízenému slintání.
Ostatní blogy absolutně míjí  mojí oblast zájmů. Nerada se inspiruju (tedy opičím) co se týče oblékání a jak si v nadočnicovém oblouku vytvořit príma monokl nebo jak vypadat jako Audrey Hepburn, když nejsem Audrey Hepburn, mě taky moc nezajímá. Nicméně ano, věnovat se hadříčkům a šminkám - to dneska táhne a rozumím tomu, proč to dělá tolik lidí. Blog o travinách českých mokřin prostě nikoho zajímat nebude, i když by si tam leckdo aspoň rozšířil znalosti a bylo by to stoprocentně užitečnější. :-D

18 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 21:00

Asi nepřekvapí, když řeknu, že mě tahle soutěž nechává v klidu. Vítězky nečtu a ani se na to nechystám, byť jsou to velmi slušně vedené blogy a blog "menudomu" vypadá doslova profesionálně.

Mám vrozenou nedůvěru vůči těm, kteří se primárně rozhodli něčím proslavit. Mnohem víc si vážím těch, kteří chtějí být ve svém konání dobří, než těch, kteří chtějí být slavní :-).

19 Martina Martina | Web | 25. listopadu 2014 v 21:08

Nepoznám ty blogy, ale dívala jsem se a jsou pěkné. Taky jsem dala pár hlasů. :-)

20 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 21:17

Vím, že to proběhlo. Schválně jsem se dívala na kategorie a jaké bylo rozčarování, že mě nezaujaly.Počkám si teda na příští rok, až bude Bloger roku. To by mohlo být opravdu zajímavé.

21 Miloš Miloš | Web | 25. listopadu 2014 v 22:54

V příštím ročníku byste měli do soutěže přihlásit NikyScary, MišeL Stone a v mužské kategorii Adama Dildu a Blog.cz má první místa v kapse.

22 L. L. | Web | 26. listopadu 2014 v 0:46

No, soutěž mi teda spíš připomíná hledání nových tváří pro sponzory, holky sice mají krásné blogy a jsou určitě špičkou v tom co dělají, na druhou stranu 4 ze šesti soutěžních blogů mi přijdou jako variace na jedno jediné téma. Od seriózní soutěže bych čekal spíš, že bude vyhledávat blogy, které jsou jedinečné a jsou dělané s nějakým zajímavým nápadem, který jinde nenajdete.

23 K. K. | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 9:27

[21]: :-D  :-D  :-D Díky, po ránu jsem se fakt (bez ironie) pobavila.

24 Dragell Dragell | Web | 26. listopadu 2014 v 10:11

[16]: Je pravda, že kategorií tam je žalostně málo, ale nějak nechápu tvoje narážky na web Krásná.cz, když soutěž pořádá web Blogerky.cz.

25 Lisi Lisi | Web | 26. listopadu 2014 v 10:30

Vůbec jsem netušila, že nějaká taková anketa proběhla. Zřejmě se (zcela určitě) pohybuji v jiných internetových vodách, žádnou oceněnou blogerku jsem neznala.
Rozhdoně je to ale zajímavá anketa a veškeré slečny si zaslouží obdiv, že se s takovým úsilím věnují svému koníčku/téměř profesi blogování.

26 Em s tečkou Em s tečkou | Web | 26. listopadu 2014 v 11:00

[3]: Och! Děkuju! :-D Ale mám pocit, že už bych se nevešel do věkový kategorie :)

27 Standa Standa | Web | 26. listopadu 2014 v 11:37

[16]: Soutěž "Blogerka roku" pod žádnou "záštitou" Krasna.cz nebyla, pořádá ji samostatný subjekt, který nemá s Krásnou nic společného. Na Krásné jsme tomu pouze věnovali dva články.

28 Standa Standa | Web | 26. listopadu 2014 v 11:38

[21]: Dilda už dávno doblogoval :D

29 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 12:53

Mé články, s psychologickou/biologickou tématikou, by asi nezabodovaly v tak velké míře, ach. :D

30 Infinity Infinity | Web | 26. listopadu 2014 v 18:50

Vyhrály blogerky, které pravidelně sleduji, a které si vítězství rozhodně zasloužily.
Jsou to bogerky, které do svých blogů investují spoustu energie a rozhodně mají co sdělit, zejména tedy mladým slečnám. Až bude BLOGER roku, třeba se zrovna těm negativně komentujícím u tohoto článku zavděčí výběrem blogerů z mužských řad...
Komentář číslo 16 je tak mimo, že mě vážně rozčílil, jen jsem ho dočetla. :D

31 angry-young-woman angry-young-woman | Web | 27. listopadu 2014 v 0:22

lidi moc nečtou, raději se dívají na obrázky (ne že by na tom bylo něco špatnýho), tak proto ta obliba blogů jako jsou tyhle. ale mně přijdou skoro všechny jak přes kopírák. copak se stejná věc nedá dělat jinak?

32 bludickka bludickka | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 8:56

O téhle soutěži jsem se dozvěděla až teď, jde to úplně mimo mě. Oceněné blogerky neznám a ani mi to nevadí. Semtam si nějaký fashion nebo food blog přečtu - někdy když mám náladu na nenáročné čtení - ale preferuju kategorie mně bližší.

33 christiiinka christiiinka | Web | 27. listopadu 2014 v 16:28

Soutěž jsem sledovala stejně jako některé blogerky napříč soutěží, hlasovala jsem a viděla jsem i vida z předávání, už jen přesně nevím, která kdo ho točil. Myslím, že je to docela dobrá věc, sáhněte si do svědomí... Jasně komentáře, sledovanost, oblíbenost jsou alfou omegou co se týká potěšení z blogu, ale dostat za to ještě "blogového Oscara", to je třešinka na dortu.

Spousta blogů se tak navíc zviditelní, už jen díky nominaci do top ten. Ale je to prostě soutěž na "styl" a dost jiného rázu, než je většina blogů, které jsou k vidění na blog.cz (proto si myslím, že by většina blogerů o takový titul ani nestála). Toť podle mě důvod, proč tam není mnoho zástupců z našich řad. Plus vlastní doména přece jen vypadá líp. Vím, že se do soutěže zapojila i Eva z czechfashionobsession.blog.cz, ale desítka ji minula.

34 christiiinka christiiinka | Web | 27. listopadu 2014 v 16:33

[33]: Ach jo, přepisuju, přepisuju a pak tam nevidím chyby. Btw. Mám na mysli spíš blogy ze sekce fashion, beauty, life a youtuberky. Blogy o jídle mě docela míjí, takže to posoudit nemůžu.

35 Lory Lory | Web | 28. listopadu 2014 v 14:48

Abych pravdu řekla, mě tyhle soutěžě nikdy nelákaly a ani nelákají, přijde mi to totiž celkem beze smyslu, jak už bylo řečeno, normální blogerky nemají vůči těmhle "fashion atd" žádnou šanci a už vůbec to, že je soutěž jen pro holky, mi přijde ubohé, protože v čem se blogeři od nás liší? A co se kategorií týče, nechci být hnusná, ale přijde mi, že častokrát je obsah těchto blogů naprosto podřadný, navíc na vrcholu bude pokaždé stát někdo, kdo k tomu má finanční prostředky atd... Nechci se opakovat, ale podle mě docela dobře vystihl mojí myšlenku Gabriel [16]:
Aby bylo jasné, tak nechci působit nijak ofenzivně, jen říkám, co si myslím, stejně jako třeba klasická řekněme miss - ačkoliv teď odbíhám dost od tématu - tyhle soutěže zkrátka nemám v lásce, nic proti nebo negativně, jen říkám svůj názor, vážně jsem nikoho nechtěla naštvat nebo něco podobného x)

36 Marky | little-me Marky | little-me | Web | 29. listopadu 2014 v 11:47

Na Blogerku roku byla nominovaná moje spolužačka (fvckya.blogspot.cz), no jak vidíte, nevyhrála. Je to škoda, hrozně jsem jí to přála a hlasovala pro ní. Ale je logické, že vyhrála PetraLovelyHair a CupOfStyle, které mají mnohem více fanoušků a čtenářů, než Domča. :-)

37 Michi Michi | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 8:32

Trpím tím problémem, že můj život jednoduše zajímavý není, fashion mě nezajímá, od kuchyně mě všichni pro moje vlastní dobro drží dál a nejsem dost talentovaná, abych se v nějakých těch malířských/whatever soutěžích zviditelnila, takže pro mě v blogerce roku nejspíš místo není a ani nebude :D Ale fakt, že tam není nikdo z blog.cz mě docela mrzí, protože je tu spoustu talentů, jen bůh ví proč nejsou vidět...

38 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 19:24

Poslední dobou mám opravdu málo času na to sledovat blogy obecně, možná z tohoto důvodu většinu výherkyň a nominovaných neznám. Co se týče kosmetiky, nedávám přednost experimentům s novými produkty, dávám přednost svým léty ověřeným produktům a domácí přírodní kosmetice z bylin, kterou tuším nikdo nerecenzuje, seznam knih, které si chci přečíst už je dostatečně dlouhý a co se týče vaření, mám na to tetu, skorotchýni a asopis Apetit.
Jsem ráda, že mohu zabrousit aspoň ke svým oblíbencům a z výše uvedených blogů jednou za čas mrknu na Terezu in Oslo, jelikož Norsko patří k mým zájmům. :-)

39 sw sw | Web | 3. prosince 2014 v 11:53

Jo tak s tímhle já prostě nesouhlasím. Mám totiž pocit, že je naprosto jasné, kdo se dostane do výběru a už jde jen o obměny... prostě že díky tomuhle nemají "obyčejné" zajímavé blogy možnost dostat se na světlo, když jsou tady lidi jako "Petra Lovely Hair"...

[16]: Řečeno sice trochu příkře, ale řekla bych, že i souhlasím...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama