ANKETA: Nechali byste odstranit z Google odkaz, který vám vadí?

15. října 2014 v 12:00 | Standa |  Ptáme se vás
Už nějakou dobu mají internetoví uživatelé možnost požádat Google, aby z výsledků vyhledávání smazal výsledky vyhledávání na dotazy spjaté se jménem konkrétního člověka. V České republice tuto možnost do dnešních dní už využily stovky lidí. Patříte mezi ně a jak se díváte na možnost nechat si z výsledků vyhledávání Google odstranit odkaz, který se vám nelíbí?


Tedy abych byl přesnější, s definicí odkazu, u něhož můžete požadovat smazání, je to samozřejmě složitější. Logicky není možné si jen tak ukázat na nějakou stránku, na které se o vás něco píše, aby se nezobrazovala ve výsledcích Google. Právo na odstranění výsledků vyhledávání se týká obsahu, ve kterém se vyskytuje jméno hledané osoby a který je nějak nepřiměřený nebo irelevantní. Konkrétní posouzení každé žádosti probíhá individuálně a Google vše vysvětluje na této stránce.

Na této stránce se můžete pro změnu dočíst, kolik žádostí již Google obdržel. Pro Českou republiku Google k dnešnímu dni eviduje 5 803 adres, o jejichž odstranění bylo požádáno, přičemž celkový počet obdržených žádostí je 1 560. Z grafu na stejné stránce se lze dozvědět, že většina žádostí je zamítnuta (66,4% neodstraněné adresy vs. 33,6% odstraněné adresy). Dobrou představu o tom, jak Google vyhodnocuje jednotlivé žádosti, poskytnou příklady zamítnutých a uznaných žádostí.

Co jsem tak sledoval názory internetové veřejnosti k tomuto tématu, většinou převažuje názor, že se jedná o nesmyslnou regulaci, která je bezprecedentním zásahem do svobody internetu. Kritizováno je jednak nařízení, že regulace probíhá pouze ve výsledcích Google, zatímco na cílovém webu obsah dál zůstává (a lze ho tedy logicky vyhledat jinými vyhledávači), a jednak skutečnost, že toto opatření může vést k tomu, že si budou kriminálníci vylepšovat svou internetovou image.

Na jedné straně zde tak proti sobě stojí právo být zapomenut proti veřejnému zájmu o objektivní informace. Pěkný článek, který celou problematiku shrnul, vyšel v srpnu na Lupě - autor v něm konstatuje, že se to celé zvrhlo ve frašku, protože praxe ukázala, že snaha přinutit Google cenzurovat výsledky vyhledávání je k ničemu. Kromě toho, že se odpovědnost za obsah přesunula od jeho autorů na prostředníka, došlo také k tomu, že žádosti o odstranění adres netransparentně vyhodnocuje soukromá firma, do které nikdo nevidí.

Není bez zajímavosti zmínit v této souvislosti tzv. efekt Streisandové (sociální fenomén, při němž pokus o skrytí či odebrání nějaké informace vede naopak k jejímu mnohem většímu rozšíření). Pěkným příkladem tohoto efektu v malém měřítku z poslední doby je článek na jednom blogu, ve kterém autorka kritizuje jistého blogera. Do sporu se vložila další blogerka, která o tom napsala tento článek, a původně malý konflikt se lavinovitě začal šířit mezi desítky blogů. A nyní se o něm píše dokonce na tomto blogu, který čtou denně stovky blogerů.

Efekt Streisandové ukazuje na skutečnost, že zřejmě tím nejlepším, co můžete ve vztahu k vaší "internetové image" udělat, je v první řadě předcházet tomu, aby na vás šlo něco negativního najít, a pokud už se něco takového vyskytne, prostě se s tím smířit (protože aktivní snaha o odstranění takového obsahu může vést naopak k tomu, že na to přitáhnete pozornost).

Toto se již bezprostředně dotýká Blog.cz, kde se velmi často stává, že nějaký bloger napíše něco negativního o jiném blogerovi. Náš postoj je v podobných případech vždy stejný - naší snahou je uživatelské blogy cenzurovat pokud možno co nejméně, naprostá většina žádostí o smazání nějakého obsahu je tedy zamítnuta. Vyhovíme pouze v případech, kdy je nám prokazatelně doložena protiprávnost obsahu na nějakém blogu.

Pro blogery to mj. znamená, že by měli v první řadě potenciálním konfliktům předcházet, a pokud už k nim dojde, neobracet se na nás jako na prostředníky, abychom zasáhli, protože nám to nepřísluší. To, co se o vás dá na blozích a internetu obecně najít, je jenom ve vašich rukách. O cenzuře výsledků hledání Google si proto osobně myslím, že je to neblahý trend, který nadlouho negativně deformuje internet.

Co si o tom myslíte vy? Souhlasíte s rozhodnutím Soudního dvora EU, že lidé mají právo z vyhledávání odstranit výsledky spjaté s jejich jménem? Hlídáte si, co jde o vás na internetu najít, a víte o nějaké stránce, na které se o vás píše něco, co vám vadí? Bojíte se toho, že by vám v budoucnu mohlo zkomplikovat život něco, co se dá o vás najít na internetu? Setkali jste se už s tím, že jste chtěli z nějakého stránky smazat něco, co se vás týkalo? Podělte se o svoje názory a zkušenosti k tématu.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 15. října 2014 v 13:45

V první řadě by měli lidé dbát na to, co o sobě internetu svěří. A to si každý může ohlídat sám.

Problém je, když se na někoho zaměří nějaký blbeček a začne ho virtuálně dehonestovat. Proti tomu je obrana těžká, možná i marná.

Obecně mi cenzura vadí.

2 Miloš Miloš | Web | 15. října 2014 v 13:45

Myslím, že do internetových textů by se neměly vkládat informace soukromého charakteru, které bloger na svém blogu sám neuvádí, a které by mohly přispět k jeho identifikaci, o kterou z nejrůznějších důvodů nestojí.
Např. nepřeje-li si to, neměl by nikdo zveřejňovat jeho jméno, fotografie, informace, kde pracuje apod.
Ty mají být dostupné jen jeho přátelům, kamarádům a známým, s nimiž má bližší vztah, než jen přes blogové komentáře.

3 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 15. října 2014 v 13:46

Já si myslím, že je to dobrá věc, pokud jde vážně o nějakou pomluvu nebo nepřiměřenou reakci na cokoli. A každý by si měl rozhodovat o tom, jak se bude na internetu prezentovat. Samozřejmě se ale nesmí mazat konstruktivní kritiky, poukázání na kriminalitu a podobně - ale hádám, že tomu se předchází hlavně zamítnutím nesmyslných žádostí. A také vyhledáváním i jinými vyhledávači, pokud nás něco opravdu zajímá.

Věřím v to právo být zapomenut a v právo na jakousi anonymitu.

4 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 15. října 2014 v 13:49

[1]: Jen se chci vyjádřit k tomu "dát si pozor, co kdo o sobě internetu svěří". To je samozřejmě pravda, ale všichni děláme chyby a já myslím, že někdy je internet až příliš neúprosný :)
Udělala jsem hodně chyb jako dítě a puberťák a zveřejňovala jsem věci, které bych neměla. A i taky na blog.cz jsem založila pár blogů, které bych chtěla smazat, protože jsem tam na sebe vyzradila soukromé informace a navíc jsem psala úplně dementní články, ale už nemůžu, protože si nepamatuju, pod jakými maily a s jakým heslem jsem je zakládala. Je to má chyba, ale mrzí mě to.

Je děsivé, jak to všechno zůstává nejspíš nafurt... A stejně jako se mění samotní lidé si myslím, že by se mělo měnit i to, co za sebou zanechávají.

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. října 2014 v 14:09

Jelikož zatím neexistuje nic jakkoli citově zabarveného, co by se dalo najít v souvislosti s mým pravým jménem, nemám důvod se o to nějak zajímat. Sama se starám o to, aby nic takového ven nelezlo.

Jiná věc ale je, když je člověk nějak veřejně známou osobou, tam bych asi neváhala v případě nějakých nepravdivých negativných informací, co můžou dost poškodit.

6 mengano mengano | E-mail | Web | 15. října 2014 v 14:26

[4]: Ano, máš pravdu. Moje generace naštěstí neměla možnost v pubertě psát pitomé články na web a tudíž jsme v internetovém prostředí mnohem méně "nahatí" :-) Pokud si tedy ve svém věku  zachováváme zdravý rozum a nepublikujeme hlouposti. Vy mladí to v tomto ohledu máte složitější. Je tedy důležité, aby už děti byly v tomto smyslu poučené a bylo jim vysvětleno, že by si mohly způsobit nějakou hloupostí v budoucnu dost velké problémy. Dnes je přece zcela běžné, že si zaměstnavatel svého potenciálního zaměstnance "prolustruje" na internetu. Dělám to taky a někdy nestačím zírat ;-)

7 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 15. října 2014 v 14:27

[6]: Děti jsou prostě děti, "poučit je" obvykle nestačí... :)

8 Miloš Miloš | Web | 15. října 2014 v 15:03

[2]: To je ale jen etická stránka problému, ne důvod k cenzuře, ta by měla být vztáhnuta jen na texty, které porušují zákony.

9 hellboy hellboy | Web | 15. října 2014 v 15:51

vůbec tohle téma nechápu, pokud najde google odkaz směrující na můj blog, tak je to přece správné ne? Reklama je super a naláká více čtenářů :-D

10 maldor maldor | 15. října 2014 v 16:01

Zrovna jsem o tom psala... Podle mě fraška. Pokud si někdo vede blog (tedy opravdový), tak tím zákonitě otvírá vrátka do svého soukromí. A i kdyby se nechal na soc. sítích vidět jen přáteli, poskytovatel služeb jej má jako  na dlani.

Ann Taylor: on už si to vyhledávač spojí - soukromí a občanské jméno s informacemi na blogu atd.

11 soul-underground soul-underground | Web | 15. října 2014 v 16:33

Internet už dávno není svobodný a google nenávidím :D

12 Em s tečkou Em s tečkou | Web | 15. října 2014 v 16:42

Lol ty články v těch odkazech... tak tomu říkám teda "konflikt" jak prase :D

S mazáním souhlasím, mně třeba na netu visí webovka, kterou jsem si udělal, když jsem byl fanda jedný skupiny a byl jsem hodně mladej a blbej, visí tam můj ksicht se zelenými a modrými vlasy, moje celé jméno a tak vůbec... :-D Tohle když si můj zaměstnavatel vygooglí, tak se asi zasměje :D Ta stránka k ničemu není, dávno zapomenutý login, klidně bych ji v Google výsledcích oželel.

13 Janča Janča | E-mail | Web | 15. října 2014 v 16:47

Normální lidé jako já tohle řešit asi vůbec nemusí. Nevím o ničem, co by mou osobnost na internetu nějak pohoršovalo nebo ponižovalo. Když už by se o mně něco dalo najít, tak snad tady na blogu, za což si můžu úplně sama a kdyby mi to vadilo, tak to nebudu psát. Tudíž mi tato "služba" přijde zbytečná, ale někomu se třeba hodit může. Kdo ví.

14 Lenin Lenin | Web | 15. října 2014 v 17:04

Blogískuju od čtrnácti, a přes to Google vůůůbec neví. :-D Dle občanskýho jména na mě nikdo nic nenajde (a ono vlastně ani není co). Navíc předpokládám, že zaměstnavatel jedou bude šustrovat moje posvatební jméno, takže tuhle službičku pravděpodobně nevyužiju. Ale jak jsem řekla, nemám se moc za co stydět. A že si někdo možná jednou najde, že jsem v pubertě byla malá a blbá? No a co? Kdo nebyl? :)

15 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 15. října 2014 v 17:12

[14]: Tak teď jsi mě uklidnila. Posvatební jméno - na to jsem nemyslela. Já se hrozím toho, že by mě někdy někdo mohl googlit, protože o mně jdou najít vážně blbosti, tak se prostě jen musím co nejrychleji vdát! :D

16 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. října 2014 v 17:13

[10]: Jo? Nevím, v souvislosti s blogem mé občanské jméno nepoužívám, když do vyhledávače zadám sama sebe, vyjedou mi asi dva nebo tři odkazy v souvislosti s maturitou a krajskou soutěží na střední škole a asi jeden v souvislosti s nějakým zasedáním na vysoké, jinak s ničím. A že by se tam někde mihnul blog, tak to se mi ještě nestalo, tam svoje jméno neuvádím.

17 Lenin Lenin | Web | 15. října 2014 v 17:30

[15]: Vdej, já už to pro jistotu stihla. :-D Člověk si pak ale musí stejně dávat pozor na ruce, aby si to nezavařil podruhý a nemusel se rozvádět a vdávat znovu. :D

18 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 15. října 2014 v 19:10

Google je cápek, když zadáte začtek mý přezdívky do vyčmuchávače, našeptávač ho doplní...a nikde ho nespojí s mým pravým jménem a životem, takže nemám důvod něco odstraňovat.

19 Sugr Sugr | E-mail | Web | 15. října 2014 v 19:25

Jsem na Blogu cz. pátým rokem zcela anonymně a nemám zájem to měnit.
Mám svým obsahem zcela atypický blog, kterých je tu jako šafránu a rozhodně nepatří mezi nejčtenější.
Tento post zastávají právem Deníčky a některé Fotoblogy a je jen věcí každého blogera, zda o svých denodenních prožitcích a zážitcích dokáže psát téměř denně a velmi, velmi otevřeně.
Musí zákonitě počítat s tím, že tak veřejný server jako je Internet má i své stinné stránky.
Pokud mi některý bloger pošle na můj blogový mail soukromou zprávu, dodržuji "Listovní tajemství" týkající se sítě elektronických komunikací a nešířím její obsah bez vědomí pisatele!
Je to základ slušnosti. ;-)

20 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 15. října 2014 v 19:46

Já mám strach to jít vůbec zkusit a "vygooglit" si své jméno. :-D (Edit: tak jsem to udělal, a našlo mi to někoho jiného.. i mě v obrázcích) :-?  

Přijde mi to zvláštní. Internet je veřejné místo. Lidé si sami určují, co si tam dají - foto, video, jméno a jiné informace. Kdo to nechce dávat to nedá a zůstane v relativní anonymitě. Ale pokud jde o nepravdivé informace - pomluvy atp. měl by mít člověk v právu se proti tomu bránit.

21 Raja Luthriela alias Krasivija Raja Luthriela alias Krasivija | Web | 15. října 2014 v 21:02

Nevím, mě žádný odkaz na google nijak nedráždí.

22 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. října 2014 v 0:48

Bloguji pod svým vlastním jménem, naštěstí až od zralého věku, takže se za své texty nestydím a rozhodně mi nevadí, když je někdo najde. Pokud se někdo rozhodne mě pomluvit, je to stejné jako když mě pomlouvá ústně. Může se mi to nelíbit, ale těžko s tím něco nadělám. Takže ne, nepředpokládám, že bych chtěl mazat cokoli v souvislosti se mnou a s mým jménem.

23 valin valin | Web | 16. října 2014 v 6:55

Tohle je velký časový paradox. V dřívější době sbíraly jisté složky informace na jedince a zneužívaly je. Dnes na sebe mnoho lidí vykecá všechno dobrovolně a rádi. No, každému, co jeho jest..
Soukromě si myslím, že nebylo třeba rozdmýchávat další emoce kolem zmíněných blogerek a blogera. Tento článek se mohl klidně obejít bez jednoho konkrétního odstavce... :-|

24 mengano mengano | E-mail | Web | 16. října 2014 v 8:46

[23]: Přesně tak. Bylo zbytečě přilito pár kapek oleje do již zmírajícího ohýnku.

25 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 16. října 2014 v 10:12

Mě například potkalo zneužití fotek, kdy ze mě někdo velmi nenápadně dělal pornohvězdu, a fotky na kterých jsem já pečlivě míchal s fotkami dost "tvrdšího ražení" s mně co nejpodobnějšími "modelkami". Samozřejmě celé pod mým pseudonymem. Těžko říct, co tím dotyčný sledoval, a jestli si vůbec uvědomoval, co tím mně může způsobit - mělo to tisíce zobrazení a lidé jsou hloupí, věří všemu, co se jim strčí pod čumák a tak 70% minimálně podle mě vůbec nedošlo, že na polovině těch fotek nejsem já. Debílek. Vše se jednoduše vyřešilo žalováním na hostující stránky, odvoláním se na autorská práva fotografů a potencionální poškození osoby. Mám však dojem, že ten odkaz, sic už nefunkční, se stále ve vyhledávání ze setrvačnosti zobrazuje. To je sice trochu nepříjemné, ale dál se tím zabývat nehodlám, s tím že se fotky různě zneužívají se musí holt počítat a taky vždy zachovat klid a řešit to s chladnou hlavou, bez zbytečných vytáček.
Na internetu někde určitě visí pár věcí z mých pubertálních let, kterých bych se asi radši zbavila, ale nepovažuju to za nutné. Pokud se opravdu nejedná o něco hodně zlého (viz třeba můj případ výše popsaný), tak to považuju za zbytečnost. Lidi by si měli dávat pozor, co na internet dávají, a důsledně poučit svoje děti, které už s internetem na rozdíl od mé generace opravdu vyrůstají od kolíbky, a mají to tak mnohem těžší.

26 Víla Víla | Web | 16. října 2014 v 10:44

Tak jsem si právě vygooglila své jméno. Poprvé v životě jsem ráda za to, jak mě pojmenovala, protože jsem našla nějakou podnikatelku, cestovatelku, a já sama nejsem nikde, ani v obrázcích. Su spokojená :)

27 Hubert Hubert | E-mail | Web | 16. října 2014 v 12:54

Vygooglil jsem se. Je tam pár článků, co jsem psal pro jeden magazín. Realitní makléř a nějakej úchyl na Badoo. A pak nějakej úchyl na lide.cz, ale to jsem já.

Nic co by mi mělo vadit. A i kdyby tam bylo cokoliv, tak je mi to vlastně docela fuk :D

28 Ducii Ducii | Web | 16. října 2014 v 13:34

Mně by stačio, kdyby promazali odkazy na neexistující stránky. To mne vždycky dokáže vytočit. Třeba u zrušených blogů - najdete nějaký odkaz na googlu, kliknete na to a místo očekávané stránky se objeví "blog neexistuje". Takže myslím, že by si měli udělat pořádek nejprve v tom a pak řešit nějaké promazávání na žádost;-)

Jinak pod mým jménem není nic, co bych nechtěla. Dávám si pozor na tyhle věci. Nepublikovat nic, čeho bych po letech litovala.

29 Standa Standa | Web | 16. října 2014 v 13:45

[6]: "Dnes je přece zcela běžné, že si zaměstnavatel svého potenciálního zaměstnance "prolustruje" na internetu. Dělám to taky a někdy nestačím zírat ;-)"

Takové prohlášení je nutné hned doplnit nějakým konkrétním příkladem, jinak ho nelze brát vážně :D

30 Standa Standa | Web | 16. října 2014 v 13:45

[9]: Lol :D

31 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 16. října 2014 v 13:54

[29]: Na mě přece žádný zaměstnavatel na internetu nemůže nic najít. Jednak je moje jméno tak obvyklé, že ho má každý druhý a jednak na internetu pod svým občanským jménem nikdy nevystupuju. Nikdy.

32 mengano mengano | E-mail | Web | 16. října 2014 v 14:43

[29]: Jako hodit sem jméno zaměstnance, kterého jsem si nejdříve hledala na netu? A případně odkaz na to co jsem našla? Tak to snad ne. Jen pro info - několikrát jsem našla věci, které se mi vůbec nelíbily.

A nebo je to myšleno tak, že to zaměstnavatelé nedělají? Ale dělají, všichni to přece víme ;-) A nejen zaměstnavatelé. Například i kontroloři z finančních úřadů umějí moc pěkně hledat na netu :D

33 Lukáš Lukáš | Web | 16. října 2014 v 15:13

Já myslím, že hlavně jde o vyškrtnutí takových stránek z vyhledávání, které poukazují například na něčí dávno splacený dluh či roky vyřešenou exekuci či jiné záležitosti dávno vyřešené (ale o kterých je možné i po letech ve vyhledávání "narazit" s tím, že to pak vypadá jako by byl problém stále aktuální).

Takže to si myslím, že by mělo smysl.

Samozřejmě na straně druhé jsou lidé (obzvláště Češi), kteří velice rádi by podsunuli svou zcela zkreslenou verzi a díky tomu tak mazali z vyhledávání i takové odkazy na které právo nemají.

34 David David | E-mail | Web | 16. října 2014 v 16:16

Co je psáno, to je dáno. Pokud si za špatnou pověst může člověk sám, jeho boj (takové věci bych nemazal). Kdyby o tom člověku někdo něco hnusného a zároveň falešného napsal, určitě je dobré využít této možnosti (smazání). :-)

35 Standa Standa | Web | 17. října 2014 v 9:10

[32]: Uvádět jména je pochopitelně nesmysl a nikdo to po vás nechce. Ale už podruhé píšete, že jste na někoho našla něco, kvůli čemu jste toho nešťastníka odmítla zaměstnat, tak jsem logicky zvědavý, co to mohlo být tak hrozného (?) - zde už konkrétní být můžete.

36 mengano mengano | E-mail | Web | 17. října 2014 v 10:58

[35]: V mém komentáři nebylo ani slovo o tom, že bych někoho odmítla zaměstnat :-)
A co je třeba problém? Například fotografie z pařby, v prádle a jako bonus s peprnými popiskami. To není to nejlepší doporučení při žádosti o práci. (Ve veřejném sektoru tuplovaně.)
Také není úplně nejlepší, když na vás jméno adepta vyskočí v souvislosti se servery, které se zaměřují na různá podvodná jednání.
Nejsme snad ve sporu v tom, že by si lidé měli hlídat, co sami dobrovolně o sobě na netu zveřejní.

37 Johanz Johanz | E-mail | Web | 17. října 2014 v 12:20

Moje odpověď na tento článek o cenzuře jsem shodou okolnosti vyjádřil na svém blogu po včerejším zásahu cenzora na můj komentář na Novinkách.cz...........Jake primitivnosti cenzurují a bez jasně daných pravidel....Na soukromém blogu ovšem nemám námitek, když si jeho autor vymaže cizí nevhodný komentář.

http://johanz.blog.cz/1410/novinky-cz-cenzura

38 Johanz Johanz | E-mail | Web | 17. října 2014 v 12:27

Ještě

[22]: Naprosto souhlasím a navíc k tomu ještě dodávám. Co je v teto zemi takového aby se to líbilo lidem všem.
Motto:
Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

http://johanz.blog.cz/1406/svoboda-prichazi-s-pochopenim-neodvratnosti-smrti

39 Standa Standa | Web | 17. října 2014 v 13:27

[36]: Vycházel jsem z vaší formulace

"Dnes je přece zcela běžné, že si zaměstnavatel svého potenciálního zaměstnance "prolustruje" na internetu. Dělám to taky a někdy nestačím zírat"

- když píšete, že to děláte taky, logicky jsem vyvodil, že to "taky" se vztahuje na "lustrování potenciálních zaměstnanců". Pokud to neděláte - a nikoho jste tedy neodmítla zaměstnat kvůli tomu, co jste o něm našla na internetu - pak se jednalo se o nedorozumění z mé strany, které se tímto vysvětlilo.

Za uvedené příklady děkuji, přesně toto jsem po vás celou dobu chtěl. Ve sporu tedy pochopitelně nejsme, byl jsem jen zvědavý na vaši konkrétní zkušenost.

40 Standa Standa | Web | 17. října 2014 v 13:39

[37]: Kromě toho, že se váš příspěvek podle mého názoru tohoto článku netýká, bohužel nesouhlasím ani s vaším názorem. Vidím v něm navíc evidentní rozpor - sám uvádíte, že uznáváte cenzuru na soukromém blogu, ale stejné počínání na zpravodajském serveru neschvalujete. Zpravodajský server je ale také soukromý subjekt, který si sám stanovuje podmínky, v jejichž rámci je možné psát diskusní příspěvky pod jeho články. A pokud chcete na tomto serveru diskutovat, musíte s těmito podmínkami souhlasit, neboli neexistuje žádné vaše nárokovatelné právo psát své názory na nějaký zpravodajský server - důkazem toho budiž třeba server http://www.rozhlas.cz/zpravy/, na kterém články komentovat nejde, a nikomu to nevadí (mně osobně se dokonce takový přístup provozovatele líbí víc a diskuse pod zpravodajskými články považuji za zbytečné).

Ve vašem případě byl předpokládám problém s tím, že jste ve svém příspěvku odkazoval na svůj blog, proto vám to smazali (neznám jejich podmínky, ale logicky předpokládám, že tam toto bude zakázané, protože chtějí předejít tomu, aby jim diskutující odváděli návštěvníky na jiné stránky nebo odkazovali na protiprávní obsah).

Souhlasím s vámi pouze v tom, že je z jejich strany zbabělé, že se do e-mailu podepisují anonymním stylem "hezký den, redakce" - to je rozhodně špatně.

41 Johanz Johanz | E-mail | Web | 17. října 2014 v 15:49

Díky za vaši odpověd a opět platí moje motto.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Tak jednu moji malou říkanku:

Co je to pravda?
co je to lež?
Úhel pohledu,
je babylonská věž. O_O

42 Míša Míša | E-mail | Web | 20. října 2014 v 8:54

Mohla bych se zeptat na číslo zmiňovaného rozhodnutí?

43 Míša Míša | E-mail | Web | 20. října 2014 v 8:55

[42]: Tak už jsem se tam proklikala ...

44 Charlotte Charlotte | Web | 28. října 2014 v 8:59

o tom jsem vubec neslysela ale jsem na 100% rada, protoze kdyz si zkousim zadavat do googlu me jmeno, vyjede mi tam na jedne strance i ma adresa..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama