Soutěž o blog na pěkné adrese VIII.

5. září 2014 v 10:45 | Standa |  Soutěže
Je tu další - tentokrát již osmé - kolo pravidelné měsíční soutěže o blog na pěkné adrese. Jednak můžete soutěžit o nový blog a jednak svými hlasy rozhodnete, kdo dostane blog z minulého kola. Více podrobností najdete v celém článku.Nejprve nová soutěžní část. Nový blog, o který se hraje tento měsíc, najdete na této adrese:

filmovy.blog.cz


Chcete-li tento blog získat, otevřete si ho, a přečtěte si jediný článek, který na tomto blogu najdete. Do komentářů pod tento článek potom napište, proč byste si blog zasloužili zrovna vy. Autoři nejlepších zdůvodnění postoupí příští měsíc do hlasování, ve kterém se rozhodne, kdo blog dostane.

Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí.

--

A nyní k druhé části, v níž máte za úkol vybrat jednoho šťastlivce, který dostane minulý blog na adrese literarni.blog.cz. Celkem se o něj přihlásilo 17 zájemců a vy níže najdete 15 zdůvodnění, která se nám nejvíce líbila. Všechna jsou velmi dobrá a blog bychom dali nejradši všem, ale bohužel to nejde, a tak bude na vás vybrat jednoho, kdo si podle vás blog nejvíce zaslouží.

Svým hlasem v anketě určete, kdo to bude - autor zdůvodnění s nejvíce hlasy se stane novým majitelem tohoto blogu. Jeho jméno bude oznámeno v tomto článku prostřednictvím aktualizace, nezapomeňte se sem proto za pár dní vrátit.

--

Kdo si nejvíc zaslouží blog na adrese literarni.blog.cz?


1) Alessia

Od začátku léta uvažuji o doméně, kde bych publikovala. Literarni.blog.cz se mi zdá úplně nejlepší a moc děkuji za možnost se o ni hlásit :-) Příští rok bych se ráda přihlásila na Literární akademii Josefa Škvoreckého - pilně se na přijímačky připravuji už dva roky. Ráda bych se na svém blogu podělila se čtenáři o svůj "čtenářský deník", své první recenze, své školní (výborně hodnocené) slohové práce i literární díla, která jsem zatím ukazovala jen svým spolužačkám. Věřím, že mé poznatky ze světa literatury někoho obohatí a že i já získám nějakou zpětnou vazbu na svá díla. Předem děkuji všem, kteří pro mě budou hlasovat, ať už má účast v této soutěži dopadně jakkoli. ;-)


2) ja-pisalkem

Proč si to zasloužím zrovna já?
No, miluju knihy, psaní a vůbec vše s literaturou. Měla jsem už asi deset blogů, takže mám celkem zkušenost. Neumím jen design ale to snad nevadí. Byla bych ráda, kdybyste mě vybrali.
Viky. K.

Ještě něco:
Byla bych na blogu aktivní a bylo by tam plno recenzí, příběhů a i kdyby někdo neměl blog, a chtěl by své dílo zveřejnit, bude se mi stačit jen ozvat a já to tam zadarmo dám.
Jsem knihomol a pár blogů na téma literatura je zaměřených- tedy je jen jeden, ostatní byly- ale aktivní je teď jen jeden. Podívejte se na něj. No, moct tam toho z literatury není, ale kdybyste mě vybrali, literatura...To je vše co by na tom bylo.
Nebo i jiné věci já nevím. Byla bych fakt ráda.


3) Slečna Postradatelná

Ráda bych své povídky, případně i recenze, přesunula na jedno místo, kde by byly ve své literární kategorii a svůj dosavadní blog jsem mohla ponechat v té fotografické. Lidé si přeci na 'foto-blog' přijdou prohlížet fotky, ne číst povídky. Na fotkách i mé představivosti mi záleží stejně a tak bych byla ráda, aby se každému dostalo něčeho speciálního. Proč jen nemohu svůj stávající blog zařadit do více kategorií?
Ráda bych jej také využila pro fanfikce ostatních blogerů, jelikož počítám s tím, že toto je poměrně vyhledávaná blogová adresa a jejich dílkům se tak dostane možná více pozornosti než na jejich blogu.


4) Cicuš

Neviem prečo by som tento blog mala dostať ja. Pretože som priemerná spisovateľka poviedok :D. Milujem knihy, ktoré mi pravdaže prinášajú istý druh slobody a útočisko pred reálnym svetom.
Prečo by som ho chcela? Povedala som si, že risk je zisk. Možno sa mi podarí vyhrať ten blog a možno nie :D :D...


5) Terka

Co bych dělala kdybych dostala tento blog? Psala bych své vlastní příběhy. Jelikož opravdu ráda píši, ráda bych se společně s vámi ponořila do mého příběhu a přála bych si, abyste si můj příběh mohli přečíst na této originální adrese. Příběhy mám zatím napsané v textových dokumentech v mém počítači, ale ráda bych je konečně zveřejnila... o tuto adresu moc stojím, protože si myslím, že literatura je můj život. Je to to, co bych chtěla dělat i nadále... psát.


6) lulu

Svůj první blog jsem si založila před pár dny. Hodlám se mu věnovat. Tento blog chci asi kvůli jeho pěkné drese. Ráda bych se věnovala jeho záměru. Jelikož za dva roky budu mít maturitu, tak bych se s knihami věnovali i tomuto tématu a knihám. Jsem taková trošku knihomolka, trošku holka na pokec, ale určitě člověk, který od rozdělaných věcí neodchází.


7) Yasminn

V dnešní době spousta lidí říká, že dnešní mládež je hrozně zkažená a jedním z důvodů má býti skutečnost, že údajně skoro nikdo nečte knihy. Já s tímto tvrzení zásadně nesouhlasím, protože když se rozhlédnu kolem sebe a setřesu předsudky, vidím úplný opak. Mnoho lidí miluje knihy a literaturu. O blog na této adrese se bude ucházet nepochybně dost blogerů a jen skutečnost, že někdo literaturu miluje a je pro něj důležitá by asi neměla být zásadní pro získání adresy.
Pojem "literární blog" se dá uchopit dvojím způsobem. Buď to bude blog s vlastní tvorbou, nebo to bude blog knižní. Já bych zvolila druhou možnost a psala bych recenze na některé mé přečtené knihy. Záměrně nepíšu "na všechny mé přečtené knihy", kvůli jejich počtu - dosud jsem přečetla zhruba 900 knih a každý týden přečtu zhruba čtyři až sedm dalších.
pro mě je na blozích o knihách zásadní přístup autora k literatuře. Pokud na blogu najdu zmínku o tom, že knihy jsou pro autora útěkem od reality do něčeho hezčího, okamžitě blog zavírám. Knihy mají naopak člověku pomoci pochopit realitu, byť s ní sami o sobě nemají nic společného. S každou knihou se také má vést dialog, nejen vstřebávat příběh a informace. A to dialog celoživotní. Četba knihy, kterou v sobě neudržíme navždy, byla naprosto zbytečná.
Knihy, o kterých bych na blogu psala, bych vybrala z různých oblastí - současné romány (Hvězdy nám nepřály, Stoletý stařík, který vylezl z okna a utekl, Zlodějka knih, Murakamiho tvorba) přes klasiku, kterou naleznete ve školních osnovách (Orwellova tvorba, Dostojevskiho tvorba, Čapkova tvorba, Lakomec, Lolita,Švejk..) a filosofii (Platón, Nietzsche, Schoppenhauer, Tomáš Akvinský, Komenský...) po populárně naučnou literaturu (Konec prokrastinace, Jídlo na prvním místě, knihy Jillian Michaels, obecně knihy o osobním rozvoji...) a podobně. Občas bych udělala nějaký výběr knih, například 10 nejlepších knih pod sto stran, 10 nejlepších fantasy knih, 10 nejlepších dívčích románů, 10 nejlepších zfilmovaných děl a podobně. Částečně bych se věnovala i filmovým adaptacím knih.
Aby potenciální čtenáři věděli, nač se těšit, napíšu ještě, jaké jsou mé oblíbené knihy a autoři. Ze současných autorů mám ráda Murakamiho, Yaloma, Krchovskýho a Rudiše, potom knihy jako Hvězdy nám nepřály, Ten kdo stojí v koutě, Zvláštní smutek citronového koláče, Ještě než umřu, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a mnoho dalších. Naprosto neoriginálně, ale zato celým srdcem miluji Harryho Pottera. Jinak Dostojevskiho, Tolstého, Nabokova, Bulgakova, Kafku, Foglara, Wildeho... A také čtu ráda ráda knihy podle skutečných událostí: obě knihy Christiane F., Memento, Mé syny zničil heroin, Poprvé a pak pořád znovu, Váš kluk prostitut?, Dítě číslo 44, Byla jsem otrokyní, Bez dcerky neodejdu... A autobiografie zajímavých osobností.
Blog si rozhodně založím i když adresu blogu nevyhraji, ale nelze popřít, že literarni.blog.cz je skutečně atraktivní , pěkná adresa. Měla bych z ní hroznou radost :)


8) m3rlin

Proč já? Třeba proto, že mé oblíbené číslo je 117 a tento článek má 117 slov! Miluju blog, ale nemám moc času, protože se vznáším v oblacích mezi jednorožci a bránou bez klíče...Nevím asi jsem soutěživý, ale korunku Miss bych dostat nechtěl. :-D :-D :-D Ne teď vážně. Nemám rád namyšlence a lidi co dělají fauna z žížali. Miluju fantasy, a proto chci využít tento blog na vytváření světa, který existuje, ale zatím ho nikdo nevidí...Vážně mám se dobře a prášky marihuany mi nic neříkají...Opravdu se chci stát majitelem. Nechci ho kvůli popularitě. Chci ho proto, abych vytvářel hodnoty, které ostatní blogy (aspoň myslím) nemají. Fantazie se může stát skutečností, záleží je na nás, jak živě si ji dokážeme představit.
Díky...
Merlin* kouzelný a tajuplný


9) Skřítek

Protože jsem bláznivě praštěná mladá "spisovatelka", která má spoustu nápadů, píše povídky, básně a různé úvahy, miluju knížky, no fakt! Ani učitelce o hodině se moc nedaří mě vyrušit když si čtu :D.
Příští rok maturuju a chci jít na žurnalistiku. Jednoduše psaní je něco, co mě naplňuje srdcem i duší, stejně jako čtení a hraní.
Baví mě, že si můžu pohrávat s osudy mých vyvolených postav. Udávat jim rytmus, charakter, překážky se kterými se musí překonat. Dokonce jsem napsala knihu, no mám jí v šuplíku, nikde jsem ji nezveřejnila, nikam jsem ji neposlala. Možná jednou. Třeba. Kdo ví? Je to hrozná slaďárna. Většinou píšu romantické konce, líbí se mi lidem dávat naději, že to nakonec všechno dobře dopadne. Ale taky píšu smutný věci a psycho. Jako scénář na divadelní hru, kterou jsme pak s naším spolkem hrály. A píšu FF na různé páry, ale píšu i na svoje vlastní, autentické. Přečetla jsem horu knížek a myslím, že i docela kvalitních. No Kafka to nebyl, ale... ten mi zrovna až tak kvalitní nepříjde. Myslím, že tenhle blog by měl vlastnit někdo, kdo to myslí upřímně. Celým svým srdcem a to já myslím. No i když, jsem blondýna a můj matikář se mi posmívá, že spíš nemyslím :D. Ale věřte mi, že psaní mi jde tisíckrát lépe než matika :D. To přísahám! :D
Takže, důvod proč někomu jako jsem já svěřit literarní blog? A proč ne? :)


10) Natália

Přála bych si tuto adresu blogu, protože potřebuji nějaké osobní místečko pro svou literární tvorbu, kterou píši jak pro účel školy, tak i pro radost a potěšení druhých. Miluju tvůrčí psaní. Potřebuji místo o nějš se budu moct starat jako o své vlastní dítko. Místo, které by mohlo pomoct nejen mě, ale i Vám - čtenářům.


11) Ducii

Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou založit si knižní blog, kde bych psala cosi jako svůj čtenářský deník. Zrovna včera mne tato myšlenka opět chytla a byla jsem v pokušení nějaký blog založit. Říkala jsem si ale, že všechny dobré adresy jako třeba literarni.blog.cz budou již zabrané. A ejhle... Přijdu na blog a vidím soutěž šitou na míru. Osud?


12) chantalumbrella

Literární blog. - lze sem psát povídky, recenze na knihy a další věci. Lze probádat skladbu českého pravopisu, spisovatelů, knih a vlastních povídek od A do Ž. Psát, číst, publikovat. Přijímat nápady na přečtení knihy, udělat "recenzy" rozebrat děj dopodrobna. Zamyslet se, proč autor napsal tuto knihu takto a ne takto. Zveřejnit své povídky, básně a vše spjaté s písmem na jednom místě. Poslechnout cizí názory na Vaši tvorbu.... Toto by mohl být/mít blog.


13) Liliana

O tento blog sa zaujímam preto lebo píšem už od mala. Či sú to básničky, fantasy, poviedky alebo len výplody mojej fantázie. Dokonca som vyhrala aj pár okresných literárnych súťaží ( čo nie je žiadna sláva, ale JA NETVRDÍM ŽE SOM SPISOVATEĽ. ) Som aj veľký knihomoľ, a na blogu by som zverejňovala recenzie na rôzne knižky ( a ukážem vám že aj klasika je lepšia než tie sračky čo sú dnes)Chcem tým povedať že s písaním mám už skúsenosť, a chcem niekomu ukázať čo vo mne je. Prajem veľa šťastia ostatným.


14) AnnaGoWrite

Spoustu lidí si pod pojmem literatura vybaví ten nudný předmět ve škole, kde se musí nekonečně číst něco maximálně nezajímavého a zbytečně si pamatovat dlouhá jména či osobní data. V tomto smyslu podat blog by nemělo nejmenší cenu. Opravdu. Já vám chci podat knihy a psaní v té formě, v jaké jsem se s nimi seznámila já - skvělý způsob, jak se zabavit při deštivých večerech (a že jich teď bude hodně!), nebo místo, kam vypustit všechny svoje trable. Psát nebo číst? Je to vcelku jedno. Pokud bude tento blog patřit mě, budete tu moci najít recenze na knihy, moje vlastní díla, autory všeho možného a nebo třeba návody jak a co psát. Samozřejmě nebudou chybět soutěže o věcné ceny :) Také bych vám ráda představila pár děl, které jsem sama přečetla, ale na to, jak jsou povedená, jsou poměrně neuznávaná. Vřele doufám, že vám všem pomůžu, abyste se se čtením a psaním skamarádili asi tak jako já...♥
"Knihy jsou lidem tím, čím jsou perutě ptákům" -John Ruskin


15) zuzikk5

Myslím že jsi tento blog zasloužím protože literatura je můj obor.Věnuji se literatuře několik let.A přečetla jsem mnoha knížek o tom a myslím že se můžu podělit o své myšlenky a vědění se světěm.Chtěla bych aby ostatní poznaly literaturu.A mohly to využít pro duležíté chvíle v životě.


--


Aktualizace 22.9. 11:00 - Hlasování bylo ukončeno, novým majitelem blogu na adrese literarni.blog.cz se stala soutěžící číslo 7, Yasminn.


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 5. září 2014 v 11:22

Nejdřív jsem myslela, že dám hlas mé jmenovkyni a bylo víc lidí, komu bych dala hlas, kdybych jich mohla dát víc, ale vybrala jsem si Lilianu. Tak snad nezklame, když vyhraje. :-)

2 Lukáš Lukáš | Web | 5. září 2014 v 12:59

[1]: ta volba taky není špatná, i když já za sebe dávám hlas Yasmínně :) Píše upřímně a líbivě :)

3 Miloš Miloš | Web | 5. září 2014 v 13:22

Podle toho, co a kolik toho přečetla, a také vzhledem k zdůvodnění, proč o adresu stojí, jsem dal hlas Yasminn.
Jen mě udivilo, že miluje Harryho Pottera. To mně k mnoha dalším spisovatelům, které zmiňuje, vůbec nesedí a připadá mně to dětinské.

4 Dragell Dragell | Web | 5. září 2014 v 14:24

Můj hlas patří Yasminn. Doufám, že se s ní na této adrese v budoucnu potkám a budu se moci začíst. Velmi mne oslovila tím, co na blogu chystá i tím, jak to podala :)

5 Dragell Dragell | Web | 5. září 2014 v 14:28

[3]: Harry Potter tolik oslovit určitou generaci, neboť jsme spolu s Harrym, knihami a jeho příběhy vyrůstali. Čím starší byl Harry, tím víc se pohádka měnila v téměř hororové vyprávění. Autorce se tak povedlo něco, co jsem u jiné série neviděla aneb knihy rostly tak, jak rostl čtenář. Také jsem na něm vyrůstala a musím říct, že díky Harrymu vlastně "tolik" čtu (poměrně dost na to, že u nás v rodině nemá nikdo vztah ke knihám).
Proto se ani nedivím, že je vlastně ve výběru.

6 Lolly Lolly | 5. září 2014 v 14:44

Hlas dávam Liliane. Myslím že keď už píše od mala, tak má tiež skúsenosti. A myslím že na blogu tohoto typu by sa patrilo pridávať hlavne vlastné výmysle, než len recenzie na knihy.

7 Anička Anička | E-mail | Web | 5. září 2014 v 16:00

Já dala svůj hlas Yasminn, protože si nejvíce popsala a snažila se. A knížky na které by dělala recenze si chci přečíst. Vždy je dopředu dobré znát cizí názor :))

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. září 2014 v 16:44

Yasminn! Jasně ukázala literárno už ve své žádosti. Pokud jde o literární blog, čekala jsem trochu invence a u ní jsem se dočkala :) Navíc mě některé tituly zaujaly, zvlášť ona uvedená kontroverzní společenská témata.

9 Simi Maple Simi Maple | Web | 5. září 2014 v 16:59

Jednoznačně 7) Yasminn, její důvod má hlavu a patu,jde vidět že ví jak napsat text,zaujmout a že je inteligentní.
No a taky možná částečně i proto že miluje stejné jako já HP, ale to je maličký bonus.Doufám že ho vyhraje právě ona, a pokud ano, tak už má prvního věrného čtenáře a to mou maličkost.

10 Marillee Marillee | E-mail | Web | 6. září 2014 v 9:35

Dala jsem hlas Alessie, i když jsem váhala mezi ní a Yasminn. Nakonec jsem se rozhodla pro tu první, protože mi přijde zajímavé se dozvědět něco o literární škole přímo z první ruky. :-)

11 Happy Girl! Happy Girl! | 6. září 2014 v 9:38

Dávám hlas ja-pisalkem. Nějak moc tam nežadonila o blog, a její blog je celkem nic moc, ale nevím jestli to dělá design, ale přijde mi, že ostatní dávají hlas pro ty, kteří to umí s designem. Já třeba ho taky neumím. Snad bude mít alespoň 15 hlasů. Všichni je dají Yasminettě, která je oblíbená všude. Bez urážky, Yasmin...
Mějte se dobře, a snad dá ještě někdo hlas ja-pisalkem, protože pro ni nikdo nehlasuje. Já vám, ale nebudu říkat, že pro ni musíte uurčitě hlasovat. Bylo by to fajn.

12 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. září 2014 v 10:16

Yasmin, neb to má srovnané.

13 David David | E-mail | Web | 6. září 2014 v 15:24

Dávám hlas Yasminn, nejen proto, že si se zdůvodněním dala nejvíce práce, ale taky to zní dobře (i když je takových více). :-)

Jinak u téhle soutěže bych se zamyslel, jestli je potřeba vybírat tolik "finalistů", protože jak čtu některé zdůvodnění, je mi jasné, že daný bloger o blog tolik nestojí - sám si o to říká...

14 alenaloudova alenaloudova | Web | 8. září 2014 v 18:14

Rozhodovala jsem se mezi Terkou a Yasminn, ale dala jsem hlas Terce. Myslím si, že vlastní tvorba by byla na této adrese lepší a Terky psaní se mi prostě líbilo :-)

15 Hubert Hubert | E-mail | Web | 9. září 2014 v 12:00

Můj hlas patří slečně lulu. Proč? A není to jedno? :D

16 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 9. září 2014 v 18:18

Můj hlas dávám Yasminn, protože tu hezky popsala to, co s blogem plánuje dělat, dala si s tím práci a bylo to čtivý, takže předpokládám, že obsah jejího blogu by byl čtivý též. Hlavně mě zaujalo to "Top 10..." - toho se drž! :)
Jak už tu někdo zmínil, finalistů bylo teda opravdu dost, u jistých nejmenovaných mě fascinovaly ty chyby v textu. Myslím si, že literatura by snad měla být provázaná s určitou úrovní toho, jak píšeme, jak se vyjadřujeme. Některé chyby tu byly fakt otřesné, to snad nemohlo být myšleno vážně..

17 Lukáš Lukáš | Web | 9. září 2014 v 19:24

[16]: taky si myslím, že by "vítěz této soutěže" měl být vedením zkontrolován za účelem zjištění, zda-li se skutečně na tamním blogu věnuje tomu, co sliboval/a :)

18 El El | Web | 14. září 2014 v 8:35

Kdybych mohla, těch hlasů dám opravdu víc neboť pro mne byl velký problém rozhodnout komu dám hlas...Každá uchazečka měla v "mini článku" něco kouzelného. Nakonec byl hlas jasný :)
Přeji hodně štěstí všem!

19 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 16. září 2014 v 2:16

Napriek mojej takmer alergii na Harryho Pottera by to mala byť Yasminn. Jej výber sa kryje s mojimi predstavami o knihách, ktoré stoja za hriech.

20 ✭ Kenzie ✭ ✭ Kenzie ✭ | Web | 20. září 2014 v 16:08

Dávám hlas Terce. :-)

21 drawerclub drawerclub | 28. září 2014 v 10:53

Yasminn, očekávám, že nám na blogu prozradíš tajemství 7 knih přečtených do týdne! :-|

22 myší královna myší královna | Web | 6. října 2014 v 18:32

[3]: Nebuď blbej, Harry je božanský.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama