Blogerka Helena L.: Snažím se, aby můj blog přinášel nejen mně radost.

15. srpna 2014 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Ani o prázdninách nebudete připraveni o novou tvář z blogového světa, který představujeme v pravidelné měsíční rubrice Rozhovory. Tentokrát se seznámíte s blogerkou Helenou, jejíž blog najdete na adrese helena-liskova.blog.cz. Přečtěte si, jak odpovídala na naše otázky, a těšte se, kdo se zde objeví příště.


Tvůj blog je harmonické místo plné pohody a hezkých věcí, a podobně útulně to jistě vypadá i u tebe doma. Jak to děláš, že z tebe doslova vyzařuje taková radost ze života a jsi jedno velké usměvavé sluníčko?

Děkuji. Moc hezky se to poslouchá. :-) Snažím se, aby můj blog byl přehledný, harmonický a přinášel nejen mně radost. Je pravda, že v takovém duchu vedu i domácnost (i když můj Martin by ji raději vedl asi jinak :-) ).

Mám úžasné rodiče, téměř tři roky skvělého partnera, dnes už snoubence, co víc si přát?

Samozřejmě jsou v životě okamžiky, kdy ani mně není do smíchu, navzdory tomu se snažím být optimista.
Z tvého blogu je na první pohled vidět, že miluješ ruční práce. Jakým druhům ručních prací se věnuješ a jaké máš další záliby? Patří mezi ně i vaření? A jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo?

Úplně nejvíc mě baví háčkování. Bez háčku v ruce si už ani nedovedu představit sednout k televizi nebo do auta (jako spolujezdec, pochopitelně). Baví mě vyšívat, vyrábět korálky, učím se šít na šicím stroji, snažím se dostat do techniky pletení z papíru. Občas vyzkouším i jiné věci, ale háčkování je u mě základ.

Ráda jezdím nebo chodím na výlety, miluji zvířata, květiny, rekreačně jezdím na kole a to vaření mě taky docela baví.
V jídle vybíravá nejsem, takže kromě segedínského guláše a tlustého masa sním asi všechno. :-)

Zajímá tě i móda? Sleduješ nějaké časopisy pro ženy nebo nějaké fashion a beauty weby a blogy?

Jako správnou ženu zajímá, žádné blogy a weby ale nesleduji. Časopisy o módě listuji jen u kadeřnice a občas si nějaký koupím na dovolenou.

Co všechno můžeme na tvém blogu najít?

Co se týče ručních prací, je můj blog celkem pestrý. Háčkuji, vyšívám, vyrábím korálky, mýdlo, zkouším šít a plést z papíru, kde jsem zatím jen věčný začátečník. :-) Dále u mě na blogu najdete rubriku pletení, ale tomu se už téměř nevěnuji. Občas si pohraji se samotvrdnoucí hmotou a už jsem i vyzkoušela vyrábět ze slaného těsta. Při příležitostech, jakou jsou Vánoce, ráda vyrábím věnce ať už na stůl nebo na dveře.

Poslední dobou ale na blogu věnuji místo i květinám a kuchyni a občas zmíním moje všední dny a zážitky s naším králíčkem.

Sleduje tvůj blog i tvůj partner, nebo to má zakázané? :-)

Sleduje (musí :-) ) a jsem za to ráda. Občas je to dokonce můj korektor.

Na blogu máš spoustu detailů ze svého soukromí. Hlídáš si, co všechno dáváš na blog, nebo to moc neřešíš?

Právě proto, že hlídám, mně ani nepřijde, že bych tam měla nějak moc soukromé věci, akorát sem tam přidám fotky z dovolené nebo nějakého výletu.

Většina blogerů z Blog.cz se extrémně bojí, že jim někdo z blogu něco zkopíruje a zveřejní na jiném blogu. Trápí tě také představa, že by se ti to stalo, nebo ti to přijde jako zbytečně zveličený problém?

Tuhle situaci si moc nepřipouštím. Doufám, že se mi pocit klidu nijak nevymstí. :-)

Na blogu máš odkazy na 36 oblíbených blogů. To vážně všechny z nich pravidelně sleduješ? A je mezi nimi nějaký, který máš nejraději?

Vážně. :-) U většiny mám nastavenou službu "odběr novinek", žádný nový článek mi tedy neunikne. Pár blogů ale není moc aktivních, takže budu muset časem přehodnotit, zda je budu stále u sebe uvádět.

Všechny mám ráda, nerada bych tady některý upřednostňovala.

Většina těch blogů je podobných jako tvůj, tzn. zaměřují se na péči o domácnost a ruční práce. Funguje mezi vámi nějaká vzájemná inspirace, třeba výměna receptů, apod.?

Myslím, že většina z nás bere blog jako inspiraci. Často si s některými píši maily, přeposíláme si návody a postřehy. Je pár blogerek, ke kterým mám blízko a sdílíme spolu i naše radosti a starosti, které na blogu normálně nezveřejňujeme.Znáš se s někým z Blogu osobně, nebo by ses chtěla s někým poznat?

Zatím ne, ale snad se to brzy změní. Už dvakrát proběhl sraz "Ženského klubu" (club.blog.cz), ale ani jednou mně termín bohužel nevyšel. Další setkání si ujít nenechám.

Nejen mezi našimi blogery už dlouho frčí ezoterika. Jak se ty sama díváš na horoskopy, věštění z karet apod., věříš tomu?

Nevěřím, a pokud si někdy přečtu horoskop, tak jen pro zábavu. Věštění z karet apod. jde naprosto mimo mě.

Dalším velkým trendem je vegetariánství. Jsi ty sama vegetariánka, a pokud ne, jaký máš na vegetariány názor?

Nejsem. Miluji jídlo a k němu prostě to maso patří. Je ale potřeba říct, že pokud bych měla sama zabít zvíře, tak se ze mě vegetarián stane velmi rychle. :-)

Vegetariáni mi nevadí, pokud se mě nesnaží zrovna osvítit. :-)

Češi milují bulvár, ačkoli všichni tvrdí, že ho nečtou. Jak je to u tebe, zajímají tě novinky ze světa celebrit?

Netvrdím, že nečtu, ale také to není něco, bez čeho bych se neobešla. Nekupuji si bulvární časopisy, mnohem radši si koupím časopis, který se věnuje ručním pracím nebo zahrádce. Nějaké drby si ale někdy přečtu na internetu. :-)

Velký okruh blogů píší dívky, které zbožňují zahraniční boybandy typu One Direction nebo Tokio Hotel. Když jsi dospívala, také jsi šíleně propadla nějaké kapele nebo zpěvákovi? :-)

Nevím, jestli šíleně, ale je fakt, že jsem byla fanynka skupiny Backstreet Boys. :-) Měla jsem plakát na zdi, tam končilo mé šílenství.

Jaký máš názor na tzv. pro-ana blogy, na kterých dospívající dívky zveřejňují svoje dietní jídelníčky a vzájemně se podporují v hubnutí?

Ani nevím, že něco takového existuje. Ale když má dospívající holka skutečně nadváhu (nejenom pocit nadváhy) a potřebuje zdravě povzbudit, proč ne. Bohužel se to ale většinou přehání a to je špatné. :-(

Jak se ti líbí styl blogerky, která vyhrála naši jarní soutěž Miss Blog.cz?

Blog vítězky jsem právě shlédla poprvé a dovolím si jí tady i pogratulovat k výhře. :-) Je pestrý a živý. Pravidelnou návštěvnicí se ale nestanu. Je to pro mě jiný svět.

Svému blogu jsi věrná už přes 4 roky. Můžeme se těšit, že budeš v jeho psaní pokračovat i nadále, nebo už tě někdy napadlo, že je to jen ztráta času, a bylo by lepší ho zrušit?

Než se do něčeho pustím, pořádně si to rozmyslím. Nemusíte se tedy bát, že by můj blog měl brzy skončit. Naopak mě baví víc a víc. :-)

Psaní článků a navštěvování oblíbených blogů nepovažuji za ztrátu času. Vždyť jsem díky blogu našla spoustu virtuálních přátel, objevuji nové techniky, recepty, nápady… Ne ne, blog nezruším a sama jsem zvědavá, jakým směrem se bude postupně vydávat. :-)


 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 9:38

Tak snoubenec...budou povidlový koláčky?:)

2 Lukáš Lukáš | Web | 15. srpna 2014 v 10:55

To je ale sympatická osůbka :) Třebaže působí místy řekněme až přehnaně upraveně, líbí se mi :)

3 K. K. | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 12:15

U Helči si sem tam ráda počtu - hlavně články o Bublince. To je prostě jeden z nejhezčích králíků, co jsem kdy viděla. :-)  :-)

4 Em Zet Em Zet | Web | 15. srpna 2014 v 13:40

Na tomto blogu už jsem několikrát byla! :-) Je to tam příjemné a hezké. Jen design se mi moc nelíbí, ale někdo má třeba jiný názor. :-)

5 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 14:41

U Helenky je dobře a její Bublinka je rozkošná. Fajn stránky.

6 Jája Jája | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 17:02

U Helenky si ráda počtu.... :-)  :-D

7 Jitka Jitka | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 17:03

Tento blog znám dlouho a navštěvuji velmi ráda. Jeho tvůrkyně je mi velmi sympatická a její tvorba je mi blízká. Jsem podobně zaměřená a tak ráda okukuji její háčkování  a taky občas něco z její tvorby využiji.Tak mladých tvořilek není mnoho a proto, a nejen proto si Helenky vážím. Je to navíc skvělý človíček. :-)

8 El El | Web | 15. srpna 2014 v 18:57

Zajímavý rozhovor i blog. Stránka je moc pěkná, ráda si počtu :-)

9 Květa Květa | Web | 15. srpna 2014 v 19:12

Helenčin blog navštěvuju pravidelně.
Líbí se mi a moc jí fandím, protože si v krátké době úspěšně poradila s háčkem, šicí stroj už taky pro ni není cizí, naučila se výrobu mýdel, korálkuje, prostě tvoří...
Je to citlivá dušička, její králíček by mohl vyprávět...
Je skvělá! :-)

10 Jana Jana | 15. srpna 2014 v 20:31

:-)  zajímavý rozhovor

11 Luďka Luďka | Web | 16. srpna 2014 v 0:57

K Helence chodím na blog moc ráda mívá tam spustu zajimavých věcí ktré si ráda prohlédnu a přečtu.Helenka je príma mladá slečna která ráda poradí. :-)

12 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 10:32

[1]: Jasně, já mám ale radši tvarohové. :-)

[2]: :-)

[3]: Děkuji, to moc potěší. :-)

[4]: Děkuji za pochvalu. Ráda uvítám znovu. :-)

[5]:[6]: Jsem moc ráda, že se vám u mě líbí. :-)

[7]: Jituško, moc ti děkuji a vážím si toho, co píšeš. Věřím, že tě už brzy poznám osobně. :-)

[8]: Jsem moc ráda, u mě jsi vždy vítaná. :-)

[9]: Květi, šicí stroj je ještě přece jen velká neznámá, ale snažím se. Jsem velmi ráda, že patříš mezi ty pravidelné návštěvnice!! :-)

[10]: :-)

[11]: Ludi, nápodobně. Moc děkuji za milá slova. :-)

13 eva eva | Web | 16. srpna 2014 v 15:20

Heli moc hezký článek a jak ti to tam sluší ;-)  ;-)

14 zdiška zdiška | Web | 16. srpna 2014 v 18:32

Helenko, krásný článek, jsem taky jedna z pravidelných návštěvnic Tvého blogu, takže mám přehled o všem a je to nádherné - všechno -. Určitě napíšu více na meila, měla jsem hodně starostí a problémů i se zdravím, ale blogy sleduji neustále, akorát schází momentálně ten

15 Klára Klára | E-mail | 16. srpna 2014 v 18:56

Helenko, moc krásný rozhovor. Moc Ti fandím. Máte roztomilého králíčka. Přeji ať se Vám daří a práce jde od ručiček. Já s háčkem začínám a baví mně to i když mám ročního chlapečka, tak si čas na háčkování najdu. Mějte se hezky. Klára :-)

16 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 19:15

Příjemný rozhovor, moc sympatická mladá žena. Hlavně svými názory a přístupem k životu. Všimla jsem si krásného prstýnku, zřejmě zásnubního- také jsme takový kdysi měli. Málokdo se už dnes zasnubuje. :-)

17 Magda Magda | 16. srpna 2014 v 21:33

Som pravidelnou návštevníčkou Helenkinko blogu.Jej blog-to je relax,inšpirácia,pohoda. Helenka je milá sympatická slečna.

18 Lenka Lenka | 16. srpna 2014 v 22:45

Helenčin blog jsem objevila nedávno, ale moc se mi líbí a vždy ráda nakouknu co je nového :-) Heli, moc pěkný rozhovor :-)

19 David David | E-mail | Web | 17. srpna 2014 v 17:47

Pěkný rozhovor, stejně tak blog. Zaujalo mě to pletení z papíru, to jsem ještě neslyšel - je to čistě z papíru? :-)

20 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 20. srpna 2014 v 21:30

[13]: Evi, děkuji. :-)

[14]: Zdiško, děkuji za mail. Četla jsem ho až dnes, brzy odepíšu. Děláš mně starosti. Drž se! A děkuji. :-)

[15]: Klárko, děkuji. Je bezva, že si dokážeš najít čas. Můžeš tvořit i na malého nebo mu háčkovat hračky. :-)

[16]: Růži, ano zásnubní. A děkuji za krásný vzkaz. :-)

[17]: Magdi, děkuji!! Já jsem moc ráda, když na blogu od Magdy najdu vzkaz. :-)

[18]: Díky Leni. :-)

[19]: Davide, děkuji za pochvalu. Pletení z papíru je opravdu z motaných papírových ruliček. :-)

21 Honza z Hradce Králové Honza z Hradce Králové | 22. srpna 2014 v 10:26

Známe se mnoho let a i když už se nepotkáváme na pracovišti, z Tvého rozhovoru jsem vycítil srdcem, že jsi stále stejná: milá, sympatická, plná pozitivní energie, kterou dokážeš šířit kolem sebe. Souhlasím celou duší s Ružou z Moravy. A držím palce.

22 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 7:08

[21]: Honzo, děkuji moc. Moc jsi mě potěšil. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama