Dark Sayu: Lákalo by mě mít blog, co nejdéle to půjde

12. července 2014 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Jarní soutěž Miss Blog.cz vytáhla na světlo celou řadu nových zajímavých neokoukaných blogerských tváří, které si nárokují vaši pozornost. Jednou z nich je i blogerka vystupující pod přezdívkou Dark Sayu, která to dotáhla skoro na vrchol a skončila těsně druhá. Seznamte se v následujícím textu s ní i jejím blogem - přijdete se na něj podívat?Dark Sayu, autorka blogu dark-sayu.blog.cz
Prozradíš, kolik ti je let a odkud jsi?

Je mi osmnáct let a pocházím z jedné malé vesničky poblíž Tábora, ale po prázdninách se nejspíš budu s přítelem stěhovat do Jihlavy, kde studuji.

Jak by ses představila našim čtenářům v několika větách?

Jsem taková normální trošku bláznivá holka, která miluje fotografování a různé grafické tvoření, kterému by se chtěla věnovat i v budoucím životě. Mám také ráda snowboarding, horory, rockovou a metalovou hudbu a snad jako každá holka nakupování. Dále pak patří k mé velké oblibě barvení vlasů, díky čemuž jsem už na svých vlasech vyzkoušela nespočet různých barev.

Máš nějaké motto, které tě vystihuje, nebo vzor, kterému by ses chtěla přiblížit?

Mým módním vzorem dřív byla Avril Lavigne, díky takovému tomu jejímu punk/rockovému stylu. Teď by se dalo říct, že už mám čistě jen můj vlastní osobní styl, který mi vyhovuje. A motto mého života je jediné - Žít na maximum a užívat si na sto procent života!

Kdy a proč sis založila svůj blog dark-sayu.blog.cz?

Tento blog jsem si založila asi v roce 2011, kdy jsem získala i svou přezdívku Dark Sayu. Založila jsem si ho tenkrát především proto, že mi minulý nevyhovoval svým názvem a chtěla jsem nějaké místo, kam bych shromažďovala a uveřejňovala svou tvorbu, zároveň jsem pak začala psát články týkající se mého osobního života.

Kolik času blogu věnuješ a jak moc je pro tebe tvůj blog důležitý?

Už párkrát jsem zkoušela přestat blogovat, kvůli časovým důvodům, ale musím se přiznat, že to nelze. Blog je moje závislost a je svým způsobem pro mě důležitý. Nejde přesně říct, kolik času blogu věnuji, protože je to různorodé. Většinou když mám chvilku času, tak napíšu článek či okomentuji nějaké blogy.

Co všechno lze na tvém blogu najít a jako moc si na blogu hlídáš své soukromí?

Jak už jsem zmínila, tak na blog dávám svou tvorbu. Návštěvníci tak na mém blogu mohou nalézt mé fotografie, kresby, grafiku, ale také recenze a různé deníčkovské články. Co se soukromí týká, tak se snažím udržovat takové jisté hranice, přes které v článcích zkrátka nejdu, i když v deníčkovských článcích mohou návštěvníci mého blogu zlehka nakouknout do mého soukromí.

Čteš ty sama nějaké blogy a jaké blogy se ti případně nejvíce líbí?

Měla jsem celkem velký okruh oblíbených bloggerů, bohužel však většina z nich již skončila. Teď jich mám opravdu jen pár, které navštěvuji denně. Ráda čtu především blogy deníčkovské, kde je blog zaměřen většinou na autorku/autora blogu.

Mnoho čtenářů si tě může pamatovat z nedávné soutěže Miss Blog.cz. Proč ses do soutěže přihlásila a není ti líto, že jsi nevyhrála?

Do soutěže jsem se ani nepřihlásila s úmyslem vyhrát, ale spíš zúčastnit se a tím se i maličko zviditelnit. Popravdě jsem ani nečekala, že postoupím až do finále a budu druhá, jsem za to moc ráda.

Existuje několik témat, které vždy na Blogu spolehlivě vyvolají velké diskuse. Namátkou třeba kouření, vegetariánství, týrání zvířat, homosexulita, pro-ana blogy, Facebook, prokrastinace, Romové, sebevražda. Jaký máš na každé z těchto témat stručný názor a které téma nenechá chladnou právě tebe?

Obávám se, že jednotlivý názor by nešel nějak "zestručnit". Můj celkový pohled však na tyto témata je takový neutrální. Když někoho například baví kouřit a ničit si tak zdravý, tak ať kouří, je to přece jen jeho život.

Jaký máš názor na komunitu na Blog.cz? Vadí ti na ní něco, nebo je ti naopak něčím blízká?

Je zajímavé, kolik se na blogu.cz najde odlišných lidí s různými zájmy a tématy jejich blogů, které spojuje jediná věc - chuť psát a komentovat cizí články. Myslím, že to je jedna z věcí, které se mi tu moc líbí. Cením si hodně lidí, kteří dokáží okomentovat článek i třeba s kritikou, když je oprávněná.

V červenci se chystá velký pražský blogerský sraz. Máš v plánu dorazit, a pokud ne, měla bys zájem vidět naživo někoho z blogerů?

Určitě by mě lákalo vidět se s některými bloggerkami naživo, avšak na zmíněný sraz nedorazím. Mám hodně nabitý program, ať už prací (brigádami) a časem, který chci strávit s přítelem, jelikož přes školní rok jsme na sebe neměli zrovna moc času.

Kromě Blogu máš i účet na Ask.fm. Tato sociální síť nemá příliš dobrou pověst kvůli celé řadě skandálů, jako byl třeba případ dívky, která spáchala sebevraždu kvůli kyberšikaně realizované právě prostřednictvím Ask.fm. Jaké máš ty sama zkušenosti s touto sociální sítí a doporučila bys založit si zde účet těm, kdo ho ještě nemají?

Znám spousty lidí, co sdílejí odkaz na svůj Ask.fm na Facebooku, aby jim tam lidé házeli otázky. Za tímhle účelem já Ask.fm rozhodně nemám, založila jsem si ho především kvůli blogu. Nemám čas točit různé videoodpovědi a házet odpovědi jednou do měsíce do jednoho článku mi přijde zdlouhavé.

Dále jsi na Instagramu, který se stává stále populárnější. S ním máš jaké zkušenosti a doporučila bys založit si zde účet těm, kdo ho ještě nemají?

Instagram aktivně používám teprve několik týdnů, kdy jsem si pořídila nový mobil s lepší foťákem. Rozhodně musím říct, že je to dobrá appka, i když zároveň nehorázně návyková. Kdo rád fotí a ukazuje své fotky ostatním lidem, tak si myslím, že je to pro něj ideální aplikace.

Kdyby sis měla tipnout, myslíš, že budeš mít svůj blog i za 5 let?

Těžko říct, jestli mě blog bude bavit i za tak dlouhou dobu a také jak to budu mít s časem, který si myslím v blogování hodně rozhoduje. Rozhodně by mě lákalo mít blog, co nejdéle to půjde.


Navštivte blog zpovídané blogerky na adrese dark-sayu.blog.cz


 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 12. července 2014 v 18:23

Zdravím, docela sympatická slečinka :) Právě se vracím z jejího blogu a působí na mě moderním a dojmem, že autorka je sama sebou. Paráda :) Pěkné.

2 David David | E-mail | Web | 12. července 2014 v 22:58

Miss Blog.cz to říkala dobře - čtenáři se neměli dívat jen na soutěžní fotku, ale i na další a další na blogu slečen... I tady vypadá blogerka líp, než na té soutěžní fotce. :-)

3 mengano mengano | E-mail | Web | 13. července 2014 v 11:41

Když porovnám tento rozhovor s rozhovorem, který vedl Miloš s Čerfem na klub.blog.cz, tak rozdíl je zcela evidentní.

4 Miloš Miloš | Web | 14. července 2014 v 17:47

[3]: Dělat rozhovory s velmi mladými děvčaty určitě není jednoduché, já bych vůbec nevěděl, nač se Dark Sayu zeptat.
S Čerfem to bylo mnohem snazší v tom, že je (jak se říká) renesanční člověk a na sebehloupější otázku odpoví rozvitým a velmi zajímavým způsobem.
Jsem hodně zvědavý, komu předá štafetový kolík :-)

5 mengano mengano | E-mail | Web | 15. července 2014 v 11:26

[4]: S tvým hodnocením Čerfových odpovědí samozřejmě souhlasím, ovšem musím říct, že jsem si nevšimla žádné "sebehloupější" otázky ;-)

Asi je těžké dělat rozhovor s mladou dívkou, ale každopádně tenhle typ rozhovorů bývá jako přes kopírák.

6 Miloš Miloš | Web | 15. července 2014 v 12:08

[5]: Děkuji :-)

Je to i tím, že teenagerky jsou typově dost podobné. Většinou řeší módu, diety, kluky, školu, zajímají se o celebrity, hvězdičky pop-music, Harryho Pottera, Pána prstenů.
Blogeři středního a vyššího věku už jsou víc individuálně vyhranění (třeba TlusŤjoch je originál i ve světovém měřítku :-)) a v rozhovorech (si myslím) je to pak i vidět.

7 mengano mengano | E-mail | Web | 15. července 2014 v 12:33

[6]: TlusŤjoch je originál přímo galaktických rozměrů. Nechápu, jak jsem bez jeho blogu tolik let dokázala žít. Jeho fotky, hraní si s jazykem a archivní ouloffky jsou excelentní :-)

8 Miloš Miloš | Web | 15. července 2014 v 13:04

[7]: Jeho propracovaný styl netradičně pojatých fotografií, svérázných rýmů a slovních hříček, archivních kuriozit a úkolů pro čtenáře opravdu nemá obdoby.

Abychom se vrátili k rozhovorům, skvělý je ten jeho s Malým chlupatým stvořením, dalším unikátním blogerem. Najdeš ho v archivu rozhovorů na stránkách AK.

9 mengano mengano | E-mail | Web | 15. července 2014 v 13:46

[8]: Četla jsem :-)

10 Em Zet Em Zet | Web | 15. července 2014 v 20:22

Mám ve svých oblíbených blozích docela dost oblíbených blogů, ale žádný z nich v nich není tak dlouho, jako je v nich Dark Sayu a poté ještě Bekky (bekky.blog.cz).
Dark Sayu jsem dokonce sledovala už na svém předchozím blogu, tehdy pro mě byla něco jako inspirace, a cítila jsem se poctěná, když okomentovala můj blog. :D
Dark Sayu mám ráda díky její milé povaze a záživným deníčkovým zápisům na blogu, které moc ráda čtu. Taky máme podobný vkus, co se filmů týče a co se týče seriálu The Walking Dead. :-D
Její blog je super a je mi líto, že nevyhrála Miss Blog, posílala jsem jí hlasy. :-)
Škoda, že sem pod článek nenapsalo víc lidí, kteří Dark Sayu znají a nedokáží ocenit, jak skvělá tahle blogerka je. :-)

Porovnávat její rozhovor s rozhovorem někoho, kdo je o dost let starší a tím pádem zkušenější a zběhlejší i ve psaní, je vcelku dost irelevantní. :-) Jen se tím ukazuje to odporné elitářství, které tady na blogu sklízí čím dál tím víc šťavnatější ovoce.

11 Marillee Marillee | E-mail | Web | 15. července 2014 v 20:39

Musím se přiznat, že stránky této blogerky rozklikávám poslední dobou nějak často. :D No jo, je to fakt sympatická holka a každý článek je pro mě jakýmsi oddychem. Na její blog se vracím ráda. :-)

12 Miloš Miloš | Web | 15. července 2014 v 21:52

[10]: Myslím, že výtka k elitářství není na místě. Já např. (a pokud vím, mengano také) mám mezi oblíbenými blogery starší i mladé, pokud vůbec se věk dá z textů odhadnout. Není to však podstatné, hlavní je, o čem jejich blog je.
Spíš není běžné, aby mladší četli starší. Jestlipak těmi elitáři nejsou zrovna ti nejmladší :-)

13 Katty~ Katty~ | Web | 15. července 2014 v 21:52

Zajímavý rozhovor, ale trochu mě mrzí, že jsou to pořád snad ty samé otázky :/ Chápu, že jak už bylo zmíněno, že jsou si blogerky svým způsobem podobné a zajímají je různé věci, ale někdy by mě zajímalo také si přečíst rozhovor i od někoho, kdo má blog trošku na jiné téma :D :)

14 Em Zet Em Zet | Web | 16. července 2014 v 16:41

[12]: Proč si myslíš, že by mladší nemohli číst starší? Sám jsi řekl, že ti záleží na tom, o čem blog je, na tom ale přece záleží i mně a myslím, že všem čtenářům blogů. Když někdo starší než já má blog o něčem, co mě zajímá (třeba eumenidas.blog.cz), nevím, proč by mi to mělo dělat nějaký problém ve čtení a stejně tak ostatním mladším čtenářům. :-)

15 Babe Babe | 21. července 2014 v 10:31

Myslím, že to půjde, dokud budeš mít internet.

16 Mikin Mikin | Web | 25. července 2014 v 11:55

Skvělý a zajímavý rozhovor :).

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama