Tess: Blog je takové moje miminko

28. června 2014 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Někteří z vás si ji možná budou pamatovat ze soutěže Miss Blog.cz, kde na sebe přitáhla zaslouženou pozornost. Ať už jste na blogerku vystupující pod přezdívkou Tess někdy narazili nebo ne, nenechte si ujít následující rozhovor, ve kterém se tato sympaťačka představuje. Dozvíte se třeba, co si myslí o komunitě blogerů nebo proč má ráda pro-ana blogy.Tess, autorka blogu thethees.blog.czProzradíš, kolik ti je let a odkud jsi?

Jistě že prozradím! Jsem Tereza, ale přátelé mi většinou říkají Tess. Ještě nějakou dobu budu mít 19 let, proto si svůj náctiletý život chci patřičně užít (neříkám, že jsem stařena, ale náctka jsem přece jenom jednou za život). Pocházím z Ostravy, někomu se to městečko může zdát ošklivé, ale já jsem na něj svým způsobem hrdá. Řekla bych, že Ostrava není takové to "špinavé město" jak se někde prezentuje, protože tady máme určitě mnoho krásných míst, které stojí za to omrknout.

Jak by ses představila našim čtenářům v několika větách?

Jsem věčně usměvavá potrhlá holka pro každou zábavu, což je taky důvod k tomu, že se někdy nechám ukecat k kde jakým prkotinám. Mám ráda lidi a nemám problém se seznamováním. Mou slabostí je to, že než abych první nad něčím přemýšlela, tak to hned vypálím vpřed, a to má někdy katastrofální následky. Taky mám neskutečnou slabost pro čokoládu a celkově dobré jídlo. Ráda zkouším nové věci, baví mě focení, čas trávený s mými přáteli, jízda na koni a z duše nenávidím pavouky! Stačí mi jednoho vidět a může mě klepnout pepka.

Máš nějaké motto, které tě vystihuje, nebo vzor, kterému by ses chtěla přiblížit?

Nemám žádný vzor, ke kterému bych vzhlížela, jako jó, obdivuji nějaké ty stár, ale nikdy jsem nechtěla být jako oni, mám ráda sebe samotnou!:D Řídím se mottem: co tě nezabije, to tě posílí, protože je setsakra výstižné a pravdivé!

Kdy a proč sis založila svůj blog thethees.blog.cz?

Svou drahou blogovou polovičku jsem založila někdy v roce 2012. Předtím jsem sice měla už pár blogů, ale tenhle je zatím můj nejstabilnější. Blog jsem si prvně založila z čisté zvědavosti, kdy jsem na něj dávala takové ty pixelkové blbůstky a samé obrázky. Ale pak jsem ho povýšila (:D) na blog čistě zaměřený na mě, okolí nebo to, co mě zrovna zaujme.

Kolik času blogu věnuješ a jak moc je pro tebe tvůj blog důležitý?

Blogu se teď věnuji poměrně dost, sice jsem kdysi měla takové ty chvilky, že se na to vykašlu a neozvala jsem se třeba i měsíc, ale pak mě popadla inspirace, nebo chuť se někde podělit o mé zážitky, co se mi zrovna stalo, nebo mě nakrklo a to se zase k němu vrátím a píšu do vyčerpání. Je to takové moje miminko :D

Co všechno lze na tvém blogu najít a jako moc si na blogu hlídáš své soukromí?

Jak už jsem psala předtím, blog je zaměřený na mě a můj život, takže to soukromí není zrovna velké. O mém blogu ví celkem dost přátel a upřímně mi to ani nevadí, protože to co tam píšu, je nijak nepřekvapí (ví jaká jsem). A někdy v tom hrají roli i oni sami, takže si rádi přečtou nějaké ty story z minulosti (i já). Na blogu mám ale i jiné rubriky, třeba: Ve světě, kde přidávám články, které mě zrovna zaujaly a chci se s tím podělit s ostatními. Co se týče dalších rubrik, tak ty jsou buď zaměřené na moje nepovedené fotografické umění, co nového jsem vyzkoušela, nebo rubrika Krásna.cz, kde dávám mé povedené články (dle mého mínění :D), které jsem pro Krásnou napsala. Je to takový miš maš, asi :D

Čteš ty sama nějaké blogy a jaké blogy se ti případně nejvíce líbí?

Je jasné, že čtu, jsem taková drbnička, takže ráda brouzdám někdy z nudy po blogu a koukám, který by mě mohl zaujmout. Ráda čtu blogy zaměřené na kosmetiku a oblečení. Díky některým takový blogům totiž nakoupím i levně :D Líbí se mi taky blogy podobné mého druhu :D nebo ty, které píšou svojí tvorbu (básně, povídky aj.). Mám i své oblíbené favority, některé jsem měla tu čest poznat osobně, a jiné bych i ráda v budoucnu poznala.

Mnoho čtenářů si tě může pamatovat z nedávné soutěže Miss Blog.cz. Proč ses do soutěže přihlásila a není ti líto, že jsi nevyhrála?

Původně jsem neměla v plánu se přihlásit, ale pak jsem si řekla proč ne, vždyť to bude sranda a šla do toho, přece mě tam nikdo neukousne :D A že by mě to nějak zamrzelo? To né, spíše se mi líbila hlavně ta výhra:D Taky se musí nechat, že konkurence byla pořádná a slečny, které tam účinkovaly, byly fakt velké kočky, a některé dost originální, a za to klobouk dolů, dámy!

Existuje několik témat, které vždy na Blogu spolehlivě vyvolají velké diskuse. Namátkou třeba kouření, vegetariánství, týrání zvířat, homosexulita, pro-ana blogy, Facebook, prokrastinace, Romové, sebevražda. Jaký máš na každé z těchto témat stručný názor a které téma nenechá chladnou právě tebe?

Já se hodně ráda zapojují do různých témat a vyjádřím svůj názor, hlavně ty, co mě nejvíce osloví.

A co se týče uvedených témat. Chladnou mě nikdy nenechaly diskuze zaměřené na homosexualitu, respektive na urážení této skupiny. Znám takové lidi, mám je ráda a beru je takové, jací jsou. Přece jenom jsou stejní jako my, akorát mají jinou orientaci, no a? Dále, týraní zvířat. Sakra, takové diskuze nesnáším z jednoho důvodu, a to kvůli tomu, že se ubližuje někomu, kdo se nemůže nijak bránit a málokdo to dokáže změnit, protože nemůžeme za to, že někteří jsou takoví idioti, že by zasloužili pánví po hlavě.

Co se týče ostatních témat, tak: Vegetariánství? Nemám proti tomu žádný negativní názor, chápu takové lidi, sama jsem jednu dobu tohle zkoušela podstoupit, ale bohužel mi to nevydrželo moc dlouho.

Kouření? Sice jsem to párkrát kdysi zkusila, ale nijak mě to nebralo, nechutnalo mi to, proto nekouřím. A ti co to dělají z frajeřiny, nebo s tím mají opravdu problém? Jejich zdraví, proto dobrou chuť.

Sebevražda, nemůžu napsat, že mám na to negativní názor, ale je to tak. Mám proti tomu výtky a nelíbí se mi to. Na druhou stranu však chápu, že to lidi berou jako závislost podobnou alkoholu, drogám, aby utekly od toho světa, ve kterém nechtějí být.

Facebook? Krom toho, že opovrhují dívkami, kterým není víc než 14 let a fotí se polonahé a následně se s tím veřejně chlubí, nemám proti FB nic, je to dobrá stránka k navázání kontaktů apod.

Romové? Lidi jako my ostatní. Studuji školu, kde se na Romy v jednom předmětu zaměřujeme, a díky tomu jsem mohla poznat, jaké mají hodnoty, tradice a jak celkově žijí. Já je beru jako ostatní normální právoplatné občany. V něčem jsou jiní než my a fájn, někteří kradou a zabijí, ale tohle dělají i jiné etnické skupiny, ne jenom oni. Nemám pravdu?

Poslední dvě témata? Prokrastinace, to má snad skoro každý z nás, odkládaní povinností a nepříjemných věcí na později :D Ale že bych to měla jako nějakou vážnou poruchu jak někteří, co s tím mají opravdu závažný problém, to né. A upřímně, tyhle diskuze nevyhledávám, né že by nebyly zajímavé, to jsou, ale nebaví mě. Pro-ana blogy, tyhle blogy mají u mě velký obdiv. Protože na to, co některé slečny dokázaly pro sebe a svou postavu udělat, palec nahoru! Někdy si takové blogy i diskuze přečtu, zajímá mě, kam to dotyčné dotáhly, ale to je tak vše. Že bych to úplně hltala a řešila, se nedá říct.

Jaký máš názor na komunitu na Blog.cz? Vadí ti na ní něco, nebo je ti naopak něčím blízká?

Kdybych měla nějaký přehnaně negativní názor, tak to bych snad neblogovala :D Ale jelikož nemám a jsem spokojena, není co dodat. Na blogu jsem se totiž ještě (zatím, prozatím :D) nesetkala s ničím, ani nikým, co by mi výrazně vadilo. A to jsem ráda.

V červenci se chystá velký pražský blogerský sraz. Máš v plánu dorazit, a pokud ne, měla bys zájem vidět naživo někoho z blogerů?

A to si piště jak bych ráda dorazila! Akorát že nemůžu. Není to však jenom kvůli tomu, že je to pro mě dálka, to zase ne, ale jsem zaneprázdněna dovolenou a brigádou. O prázdninách na tom časově zrovna nejlíp totiž nebudu. Ostatní a nějaké ty známější blogerky (a blogery, nediskriminujme chlapce!:D) bych určitě ráda poznala a zažila nějaké ty supr čupr zkušenosti a zážitky, proto doufám, že se podobná akce bude ještě opakovat.

Kromě Blogu máš i účet na Ask.fm. Tato sociální síť nemá příliš dobrou pověst kvůli celé řadě skandálů, jako byl třeba případ dívky, která spáchala sebevraždu kvůli kyberšikaně. Jaké máš ty sama zkušenosti s touto sociální sítí a doporučila bys založit si zde účet těm, kdo ho ještě nemají?

Kdo si tuhle stránku založí, musí čekat, že tam na něj nebudou koukat jenom milé a přívětivé vzkazy; je jasné, že se vždycky najde někdo, kdo bude tu danou osobu chtít co nejvíce pošpinit a urazit. I na mě tam vyhopslo několik urážejících vzkazů, ale nějak jsem to nehrotila. A to je právě ten důvod, tuhle stránku bych fakt nedoporučovala pro slabší povahy a ty co nesnesou pořádnou dávku kritiky. Jak už se zmiňovalo, bylo dost případů, kdy to někteří psychicky neunesli a dopadlo to pak opravdu špatně.. Možná by se hodilo nějaké to opatření, ale zase o tom to je, že ty otázky jsou mířeny anonymně..

A jaký máš názor na Instagram, který se stává mezi blogery stále populárnější?

Instagram jsem sice měla a byla jím doslova posedlá a fotila kdejakou strašně důležitou věc (ironie), ale pak to mé počáteční nadšení rychle odpadlo a Instagram jsem zrušila:D Ale pro ty, co milují focení všeho možného, je to to pravé ořechové!:D

Kdyby sis měla tipnout, myslíš, že budeš mít svůj blog i za 5 let?

A já bych řekla, že ano! Blogování a psaní mě baví, sice se tomu nebudu věnovat asi každou chviličku, ale určitě budu mít potřebu se někde vypsat. Co víte, třeba po porodu budu mít nutkání si vylít své srdce, nebo když mě bude manžel štvát :D Člověk nikdy neví!Navštivte blog zpovídané blogerky na adrese thethees.blog.cz

 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sentencia Sentencia | Web | 28. června 2014 v 8:58

na blog Tess jsem už párkrát narazila, když nechala komentář na mém vlastním blogu. Ráda jsem si nějaký článek přečetla a okomentovala ho, ale nějak mě nedonutily, abych se k ní vracela pravidelně, i když jsem se skoro pokaždé při čtení dobře pobavila :) Tess působí jako svérázná osobnost a to se cení. V blogovém světě se určitě neztratí :)

2 Robka Robka | E-mail | Web | 28. června 2014 v 12:39

Ten názor na pro-ana blogy mě docela děsí. Slečna zřejmě nechápe, o čem je řeč. Kam to dotyčné dotáhly, toť otázka... Je hodno obdivu dotáhnout to k vyhublosti na kost a k psychickým problémům? ???

3 Mary Mary | Web | 28. června 2014 v 13:43

Tento blog nemám ráda :-x

4 Veezy Veezy | Web | 28. června 2014 v 14:17

Na blog Tess chodím rada, má tam aj super gify a vždy mi zdvihne náladu, aj keď tam moc nezanechávam komentáre. Som rada že ste spravili rozhovor práve s ňou :)

5 Wamm Wamm | E-mail | Web | 28. června 2014 v 15:45

Zdá se,že na některých názorech se asi neshodneme, a blog mě celkově vůbec nezaujal, ale tisíc lidí, tisíc chutí.
Rozhovor je to pěkný, třeba si díky němu Tess najde nové čtenáře.

6 Lukáš Lukáš | Web | 28. června 2014 v 17:42

[3]: tak každý má rád něco jiného, ale měla by k tomu patřit ze strany kritizujících jakási taktnost ;-)

[2]: tak ne všechny podle toho taky tak vypadají, některé si na to jenom před společností hrají, aby byly konkrétně na internetu za zajímavější (aby si jich prostě ostatní víc všímali)

Na mě osobně v článku uvedená slečna působí tak nějak normálně (čili ani dobře ani blbě).

7 El El | Web | 28. června 2014 v 17:44

Byla jsem na něm včera-díky hlavní stránce blogu. Vlastně proč ne...bog má moc pěkný ale já čtu jiný styl...nic proti Tess
Pěkný den :-)

8 Tess Tess | Web | 28. června 2014 v 19:47

[2]: Nemám na mysli blogy, které hubnout do postav ve stylu Twiggy, ale ty, co mají nějakého to kilčo navíc a chtějí dosáhnout své vysněné postavy, tak jsem to myslela. Já samotná nemám takovou trpělivost do něčeho takového třeba jít a proto je obdivuji pro jejich odhodlání.

9 Robka Robka | E-mail | Web | 28. června 2014 v 21:59

[8]: Takové holky si nevedou pro-ana blogy. Porucha příjmu potravy je nemoc, úprava jídelníčku v případě nadváhy je něco jiného. To je třeba rozlišit, takže bych rozhodně neřekla, že obdivuji někoho za to, že se dostal až k hladovění a psychickému zhroucení.

10 christiiinka christiiinka | Web | 29. června 2014 v 8:53

Úplně souhlasím s Robkou. Propánajána pro-ana blogy sis s něčím spletla, protože to rozhodně není to, o čem mluvíš. Většinou to jsou blogy 14letých holek, jejichž vysněná váha je 35kg a jídelníček obsahuje nic, nic, dva hrášky, vzduch a nic a se zdravým hubnutím toho mají společné asi jako mrkev a tvrdé drogy. Příklad třeba tady: http://poppy-ana.blog.cz/1306/so-are-you-happy-now takhle vypadá pravý pro-ana blog. Máš k tomu i fotky ;-)

11 Katty~ Katty~ | Web | 29. června 2014 v 12:32

Zajímavý rozhovor :) Ale podle vyjadřování tady a na blogu bych asi nepoznala, že je to stejný člověk :D

12 Beddy Beddy | E-mail | Web | 29. června 2014 v 16:59

Skvělý rozhovor :) V něčem opravdu souhlasím :-D

13 John P. Mordriy John P. Mordriy | Web | 29. června 2014 v 21:20

Kdyby k tomu nebyla fotka, tipla bych blogerku tak kolem dvanácti let, hlavně kvůli tomu vyjadřování, neřkuli onen nešťastný výrok na adresu 'pro-ana blogů', kdy se evidentně minula s identifikací tázaného a jakýchsi 'fitness' blogů.

Jsem zvědavá, jestli se objeví i rozhovor s nějakým blogerem zaměřeným na tvůrčí psaní (tzn. povídky nebo básně), poněvadž mi tahle rubrika přijde trochu jednostranně zaměřená.

14 sixxx sixxx | E-mail | Web | 30. června 2014 v 12:17

Slečna je sympatická. Mám obdiv k lidem, kteří jsou optimističtí, dokáží si život užít a s negativními věcmi v životě se snadno vyrovnat a netrápit se. A takhle na mě Tess působí, je na tom něco inspirujícího :)
S některými názory nesouhlasím, možná jsem některé věci nepochopila, jak to myslela. Například to s tou sebevraždou?  Ale jinak se mi slečna líbí a tady na té  fotce jí to sluší mnohem víc, než na té soutěžní. Tam si mé sympatie postě nezískala.

15 Marillee Marillee | E-mail | Web | 30. června 2014 v 12:24

No teda názor na Ana-blogy mě moc nepotěšil, čekala jsem, že Tess chápe, jaká zrůdnost se v těch blozích skrývá... :-x

16 K. K. | E-mail | Web | 30. června 2014 v 19:24

Jo, závislost na sebevraždách je prevít!

17 L. L. | 30. června 2014 v 20:35

Tess upřímně moc nemusím. Její gify jsou trapné (to je jen můj názor) a celkově vyjadřování takové dětinské, takže mě moc ničím nezaujala.

18 Nany Nany | Web | 30. června 2014 v 20:45

Tess mám moc ráda. Je to taková starší holka, co se chová jako malá, ale sedí mi to k ní. Občas na můj blog zavítá a napíše vtipný komentář, což oceˇnuji, protože to zas tolik blogerů neumí. Její články i gify mám moc ráda, i když je pravda, že na její blog moc nezavítám.. dneska bych to mohla napravit ;)

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2014 v 21:45

Každý má nárok na svůj názor. Tess se nesnaží zalíbit všem, je prostě svá. Podle rozhovoru je normálně uvažující děvče a myslím, že se jeví názory na některé věci v budoucnu změní. Stejně je mládí krásné... :-)

20 Tess Tess | Web | 30. června 2014 v 21:52

[11]: jsem se snažila být tady v tomhle slušnější :D :D chápej! :D

21 Veezy Veezy | Web | 2. července 2014 v 20:10

[20]: :D  :D  :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama