Ohlédnutí za Miss Blog.cz

13. června 2014 v 12:00 | Standa |  Novinky
Velká jarní soutěž Miss Blog.cz je za námi - přesně před týdnem byly zveřejněny celkové výsledky, z nichž jako Miss Blog.cz vyšla blogerka Lady Mushroom. Na jejím blogu si můžete přečíst její vyjádření k celé soutěži a poděkování všem, kdo ji podpořili.

I my se v tomto článku za soutěží ještě jednou ohlédneme. Oslovili jsme 12 nejkrásnějších blogerek, které se probojovaly do finále. Dívky jsme požádali, aby se nám svěřily se svým názorem na celou soutěž, jakož i na to, jak se ony samy dívají na dívčí krásu. Přečtěte si jejich zajímavé odpovědi.Všechny blogerky dostaly následující otázky:


1) S jakým cílem ses do soutěže přihlásila a přivedla ti na blog nějaké nové pravidelné návštěvníky?

2) Jak se ti soutěž celkově líbila a co si myslíš o názoru některých blogerů, že se taková soutěž na Blog.cz nehodí?

3) Lidé u soutěžících blogerek nejčastěji oceňovali "přirozenost". Co si o tom myslíš a podle čeho ty osobně hodnotíš krásu u dívek?

4) Ovlivnilo podle tebe hlasování lidí více to, jaký blog měla každá soutěžící blogerka, nebo spíše to, jak vypadala na soutěžní fotce?

5) Byla to podle tebe soutěž o popularitě, jak tvrdily některé hlasy? Šlo by nějak předejít podobným výtkám, nebo je podle tebe nemožné zajistit objektivní hlasování?


--


1) Nemala som svoj konkrétny cieľ, len som chcela skúsiť niečo nové a možno sa viac dostať do povedomia ostatných ľudí. Neviem, či to boli návštevníci pravidelní, ale súťaž mi aspoň trochu zvýšila návštevnosť a získala som aj veľa nových komentárov, za čo som vám veľmi vďačná.

2) Súťaž sa mi páčila a každý bloger má predsa iný názor, o tom to je.. :) Niektorí hovorili, že to nemá nič spoločné s blogom. A prečo by nemalo? Ak niekto chce, zorganizuje si na blogu súťaž akú si len žiada. Či to je súťaž fotografická, spevácka, designová, grafická, alebo miss.

3) Je to aj o tom, ale neverím, že je niekto zástanca sto percentnej prirodzenosti. Nevidím na tom nič zlé, ak je dievča adekvátne k situácii namaľované :) Určite sa nenamaľujem rovnako na svoju stužkovú ako na bežný deň. Ale to je len otázka vkusu.. Už predtým som sa vyjadrila, že pre ľudí v komentároch by bolo najlepšie, ak by bola zorganizovaná súťaž Bez makeupová miss.

4) Určite to ovplyvnili obidve veci. Keďže táto súťaž bola o výzore, nebolo by spravodlivé hodnotiť len blog. Ale ak sa niekto nevedel rozhodnúť, určite mu to v rozhodovaní pomohlo. Ja som väčšinu blogeriek nepoznala, ale snažila som sa hlasovať podľa fotky.

5) Niekedy mi prišlo pofidérne, ako niektoré dievčatá získali 100 hlasov v priebehu niekoľko hodín, ale inak si nemyslím, že je to zlé. Ľudia by sa mali rozhodovať podľa súťažnej fotky, ale ak má niekto populárny blog a zverejní si tam odkaz na hlasovanie, je veľká pravdepodobnosť, že to bude ovplyvnené ich dojmom z blogu. Nikomu to nevyčítam, ale vždy to tak bude. Ak niekoho blog poznáte, v podvedomí sa vám aj ten človek zdá krajší. :)--


1) Do soutěže jsem šla už rovnou s tím, že chci vyhrát, protože miluji čtení a výhra byla opravdu lákavá. Samozřejmě jsem chtěla pro svůj blog získat i nějaké nové čtenáře, což se mi i povedlo a jsem za to moc ráda :).

2) Soutěž pro mě byla zajímavou zkušeností, jelikož jsem nikdy o post Miss nesoutěžila, moc ráda jsem si to zkusila. Nevidím důvod, proč by se to nehodilo na Blog.cz, spousta blogů je o módě a kráse, navíc v dnešní době se vzhledem souvisí téměř vše.

3) Dle mého názoru krása není o přirozenosti, člověk prostě svůj vzhled musí umět nosit. Krásná může být sebevědomá nalíčená slečna s obarvenými vlasy, i slečna bez makeupu se stydlivým úsměvem.

4) Na základě komentářů, které celou soutěž provázely, si myslím, že blog to ovlivnil opravdu jen minimálně. Kdyby si hlasující dali tu práci a o dívkách by si na jejich blozích něco přečetli a koukli na další fotky, možná by nedošlo k odsuzování za líčení atd., fotografie zkreslují a na každé fotce člověk vypadá přece jen jinak, je třeba to brát v úvahu.

5) Soutěže této povahy, kdy je hlasování veřejné, jsou vždy o popularitě, to se nedá zapřít. Osobně jsem měla velkou mediální podporu od lidí, se kterými spolupracuji na vesměs fotografických projektech.

Lady Mushroom, lady-mushroom.blog.cz


--


1) Lákaly mě skvělé ceny, kdyby šlo o zviditelnění se, tak do toho nejdu. Nevím o nových návštěvnících, to nemůžu zhodnotit.. ale třeba mě někdo objevil a bude se vracet.

2) Upřímně nefandím tomuto systému hlasování - nikdo neví na základě čeho jsme byly vybrány do jednotlivých kol a kdo vlastně soutěžící vybíral a i hlasování pomocí veřejné ankety mi nepřijde nejšťastnější.

3) Nevím, jak kdo vnímá přirozenost. O mě snad nikdo neřekl, že jsem přirozená, přitom si vlasy barvím hennou a mám je od přírody kudrnaté a na soutěžní fotce nemám ani řasenku.. tak nevím. Přirozenost je podle mě, když dotyčná ví, co jí sluší a umí to podtrhnout, prodat. Krása je netuctovost a úsměv.

4) Rozhodně. Kombinace obojího - oblíbeného blogu & fotky - zapůsobila nejvíc. Škoda, že byla možnost si shánět hlasy, to pak není ani o blogu, ani o ksichtíku.

5) Jedině u fotky vůbec nezmínit jméno ani adresu blogu, ale myslím si, že hodně lidí by spoustu blogerek stejně poznalo. Objektivní hlasování je těžko proveditelné.--


1. Přihlásila jsem se jak ze zvědavosti a také s nadějí, že bych mohla vyhrát nějaké zajímavé knížky :) Myslím, že mi účast ve finále zvýšila o něco návštěvnost, a jestli mi přivedla pravidelné návštěvníky, se ukáže až časem :)

2. Soutěž se mi líbila, poznala jsem zajímavé blogy. Podle mě se soutěž na blog.cz hodí i když není jen o vnitřní kráse, nadání, nebo charakteru přihlášené blogerky. Myslím, že podívat se na pěkné a sympatické holky není hřích, ani pro čistě duševně založené blogery. Člověk si může sehnat hlasy jak k fotce s jeho tvorbou, tak s fotkou jeho samotného, takže to je soutěž jako každá jiná.

3. Jestli teda lidé hlasovali pro přirozenost, tak nevím tedy, proč to dopadlo tak, jak to dopadlo :D Přirozenost je důležitá, to ano, ale podle fotky to myslím poznat moc nejde, protože slečna nemusí chodit každý den namalovaná tak, jak je na fotce.

4. Podle mě ovlivnily hlasování oba dva faktory, lidi, co sem občas zabloudili nejspíše hlasovali podle fotografie a blogeři podle kvality blogu. Bohužel jsem viděla pár žádostí na internetu, aby lidi hlasovali pouze pro dotyčné blogerky, takže hlasování z části ovlivnilo i to, kdo měl čas si nějaký ten hlas navíc sehnat.

5. O oblíbenosti to určitě také je a objektivní hlasování nikdy nelze zajistit, pokud to nezměříme stopkama :) Jestli to má být trochu objektivnější, tak bych sestavila nějakou porotu, která by hodnotila jak vzhled blogerky, tak její blog, kvality, apod. Abychom se o blogerkách více dozvěděli, bylo by dobré udělat i nějaký rozhovor s dotyčnou blogerkou - alespoň s finalistkami.


Nikol Grooving, nikol-grooving.blog.cz


--


1) Jelikož jsem svůj blog, dá se říct, převrátila vzhůru nohama, doufala jsem právě v to, že nějaké nové stálé návštěvníky nalákám. Poté mne zaujaly ceny v soutěži, vítězky si knih jistě užijí :)

2) Proč by se na blog neměla hodit? Pokud se blogerky nebojí odtajnit, tak by měly mít takovouto příležitost. Naopak si myslím, že je zajímavé zjistit, jaké tváře se za blogem skrývají.

3) Viděla jsem toto slovo v komentářích tolikrát a hned u něj volbu čísla/čísel, kde byly většinou dívky nejvíce namalované. Dle mého názoru to tak byla pro některé hlasující jen póza. Přirozená krása by měla být bez nalíčení.
Krása by se podle mě neměla hodnotit ta zvenčí, ale ta pravá zevnitř, podle toho, jaký člověk je :) Ale to je tak všeobecně, je mi jasné, že v této soutěži to moc nešlo.

4) Nejvíce dle mého názoru ovlivnil hlasování Facebook, kde dívky sdíleli, ať pro ně lidé hlasují. Překvapilo mne číslo z finálního kola, kdy byl článek sdílen přes 100x.

5) Když má blogerka své pravidelné čtenáře, proč by pro ni nemohli hlasovat? Daná dívka tyto čtenáře musela něčím oslovit, okouzli dávno před soutěží. Ti méně známí se musí snažit oslovit zase při soutěži.--

1) O soutěži jsem se dozvěděla náhodou z televizní ukázky a řekla jsem si, že to zkusím. Neměla jsem žádný cíl, ani jsem nedoufala, že bych se mohla dostat až do finále. Překvapilo mě kolik lidí mi posílalo hlasy v druhém kole. Všem děkuji a jsem i ráda za spoustu kladných komentářů.

2) Soutěž se mi líbila a nemyslím, že by neměla být publikovaná stránkami Blog.cz. Je to takové zpestření, seznámení s novými blogery.

3) Přirozenost má své kouzlo. Ale dnešní uspěchaná doba nastavila zvláštní trendy módy, čím víc chemie a odhalených výstředních kousků na sobě máte, tím jste víc in. Nechápu to :D

4) Myslím, že většinou se hlasovalo podle obou kritérií.

5) Tyto soutěže jsou sporné. Je totiž divné jak někdo může mít oproti ostatním soutěžícím o 300 hlasů víc. Každý by měl mít svůj úsudek a hlasovat pro toho, koho chce.--

1) Do soutěže jsem se přihlásila protože mě zaujala cena v případě výhry, mám ráda knihy a vybrat si nějakou v hodnotě, která byla nabízena mě zaujala. Knih není nikdy dost.Co se návštěvníků týče pár nových pravidelných asi přibylo, ale ne o moc.

2) Soutěž krásy, proč ne, ale jiné hodnocení. Veřejné hlasování moc neuznávám. Myslím si, že Blog.cz se nikdy nemůže svými soutěžemi zavděčit všem blogujícím. Ale nevidím důvod, proč by soutěž krásy na Blog.cz byla nevhodná.

3) Přijde mi to teď takový trend, uznávání pouze přirozené krásy. Některé dívky jsou nádherné i nenalíčené, ale takových znám jen pár. Ostatní dívky si prostě musí pomoci líčením (včetně mě) a vypíchnout své přednosti a potlačit nedostatky. Já krásu hodnotím podle tohoto:

A) Jak o sebe slečna dbá (líčení, vlasy, postava)
B) Jak projevuje svou osobnost skrze oblečení
C) Jak je sebevědomá

4) Myslím, že většina lidí hodnotila podle soutěžních fotek a ostatní dělali detailní průzkum blogů daných slečen a na základě toho se rozhodli udělit hlas.

5) Popuarita přinese pochopitelně více bodů, ale o popularitě to určitě nebylo. Objektivní hodnocení asi zajistit nejde, jsou jisté ideály, ale pohled na krásu se liší.

Dominika P., petrtylka.blog.cz


--

1) Do soutěže jsem se přihlásila, aby se o mém blogu a mně dozvědělo co nejvíc lidí :) A musím říct, že čtenost se mi zvýšila rapidně a několik blogerů si mě docela oblíbilo. I já tak poznala nové blogy a zajímavé autory, o kterých jsem předtím nevěděla.

2) Ale proč by se nehodila? Jako Blog.cz si můžete dělat soutěže, jaké chcete. Díky této soutěži jsem poznala krásné holky se sympatickými blogy a názory, to se jen tak nepoštěstí! :) Myslím, že spoustě blogerům/ návštěvníkům to zpestřilo brouzdání po hlavní stránce, poznali milé a zajímavé slečny a dali hlas té, která jim nejvíce seděla, ať už krásou, osobností nebo blogem.

3) Krása je relativní pojem, já osobně žádná kritéria nemám. Nehodnotím podle nastavených mantinelů. Tak to mám i s opačným pohlavím, člověk mě musí zaujmout na první pohled. U slečen to v každém kole byla jedna, která byla sympatická a nápaditá. Co se týče té přirozenosti, tak tu oceňuji také. Nemyslím si však, že šminky jsou na škodu. Pár tahů řasenky a jemný make-up dívce na přirozenosti neubere, naopak jí leckdy zvedne sebevědomí, a to teprve dělá divy!

Některé holky by se však měly chovat alespoň trochu jako dámy. Leckteré byly mnohem starší než já, ale o slušném vystupování by se asi ještě měly naučit.

4) To je těžká otázka. Ale řekla bych, že spíše si čtenáři prohlíželi blogy a pak své hodnocení spojili, tak to má ale být. Díky tomu se nám všem zvýšila čtenost, takže jsem ráda, že se dívky nehodnotily jen podle jedné jediné fotografie.

5) Tak je to asi v každé soutěži. O popularitě byla soutěž nepochybně také, ale tím nechci znevažovat výherkyně, jen je to zkrátka patrné a evidentní. Ale když má někdo na blogu svojí oblíbenou autorku a uvidí ji v soutěži, je logické, že ji chce podpořit, takže proč ne? :)

Veronika Zárubová, veronikypovidky.blog.cz


--

1) Neměla jsem vyloženě žádný cíl, upřímně jsem ani nečekala, že mě vyberou natož, že se dostanu do finále. Myslím si, že pár návštěvníků ano ale především mi jen nárazově v dnech soutěže zvedla návštěvnost.

2) Soutěž bych hodnotila, jako dobrou. Čekala jsem, že to bude více o komentářích typu žádosti o hlas. Každopádně si myslím, že takováto soutěž byla zajímavá a podle mého se nedá říct, že by se na blog vyloženě nehodila.

3) Přirozenost se v dnešní době cení, takže i já ji oceňuji. Přece jen kilo makeupu na sebe umí napatlat každá, aby byla hezká.

4) Myslím, že to bylo tak půl na půl. Někteří hlasovali podle soutěžní fotky, někteří podle líbivosti blogu.

5) Podle mě nešlo přímo o popularitu, ale samozřejmě si myslím, že kdo má více přátel, kterým poslal odkaz na tuto soutěž, ten měl jisté své hlasy zaručené. Co se objektivnosti týká, je škoda, že nebyla sestavena nějaká porota, která by na konci každého kola měla hlavní hlas.


 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 14. června 2014 v 23:01

Dopadlo to, jak dopadlo. Nakonec soutěž nebyla nic divného. Různých soutěží proběhlo více i na blozích. Jde hlavně o zábavu, ne? Možná se aspoň rozšíří čtenářský zájem o blogy. Cena je krásná a kdo rád čte, naladilo ho to. :-)

2 Hubert Hubert | E-mail | Web | 16. června 2014 v 10:46

Člověk jenom zírá, kolik krásnejch holek bloguje. A to se většina z nich ani nepřihlásila do soutěže.

3 Lukáš Lukáš | Web | 16. června 2014 v 13:50

Na těchto a tomu podobnych soutěžich se mi nezamlouva jejich zavádějici název (viz Miss world nebo nejchytřejší čech či třeba zmíněná Miss blog)...důvod snad nemusím vysvětlovat :-)

4 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 17. června 2014 v 10:06

Až se "skutečně" bude volit miss podle vzhledu dejte vědět. Teď nenárážím na výherkyni, ale na průběh a tvář "soutěže."

5 David David | E-mail | Web | 20. června 2014 v 0:50

Že já se k té přirozenosti vůbec vyjadřoval. Příště dám hlas a nebudu psát proč! :-D

6 Lady Denmark Lady Denmark | E-mail | Web | 20. června 2014 v 9:30

[4]: Souhlas. K čemu soutěž krásy, když je to soutěž o to, kdo má více přátel na FB, kteří pro něj "hlásnou".

7 ANA ANA | Web | 26. června 2014 v 19:44

Každá z těch dívek nesla svou kůži na trh, setkaly se s mnoha příznivými, ale i negativními ohlasy. Navíc, cena je sice příjemná, ale ne tak horentní, aby byla k závidění, takže nechápu ty negativní komentáře. Výherkyně mě zaujala i při soutěži, i když jsem měla jinou favoritku (nebo spíš tři favoritky, už tak bylo těžké vybrat mezi nimi). Soutěž Miss blog byla příjemné oživení. 8-)

8 Laleh Maro Laleh Maro | E-mail | Web | 3. července 2014 v 17:13

Je otázne, či sú najkrajšie...možno sú tu ešte krajšie, len proste nemali záujem sa zapojiť. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama