Clara Black: Díky blogu jsem poznala spoustu úžasných lidí

4. dubna 2014 v 11:00 | Standa |  Rozhovory
Na konci března se mohl kdokoli z vás přihlásit o rozhovor. Ozvalo se celkem 40 zájemců a čtenáři tohoto blogu z nich vybrali jednoho, který je nejvíc zaujal. Tou šťastnou se stala blogerka Clara Black, která si vede blog na adrese world-of-fantasy-stories.blog.cz

Pokud jste o této blogerce ještě neslyšeli, nenechte si tento rozhovor určitě ujít.


V anketě jsi dostala nejvíc hlasů ze všech 40 zájemců o rozhovor. Sháněla jsi někde hlasy, aby pro tebe blogeři hlasovali?

Upřímně? Hlasy jsem si nesháněla, ale protože nemám potřebu lhát ani zatajovat, tak zmíním to, že se o té anketě zmiňovala moje kamarádka, takže se o tom dozvěděli někteří blogeři, kteří navštěvují můj blog a hlasovali pro mě.

Jak by ses na úvod představila v pár větách našich čtenářům? Kolik ti je let a odkud jsi?

No… říkám si Clara Black, jsem téměř sedmnáctiletá knihomolka, která pochází ze severu Čech. Jsem neuvěřitelná zvířatomilka, nejraději bych zachránila všechna zvířata, která přišla z nějakého důvodu o domov. Do Vánoc jsem strašila na Sklářské škole v Novém Boru, v oboru Design interiéru - než jsem musela kvůli problémům přerušit studium.

Budu mluvit naprosto otevřeně a upřímně - kdo mě zná nebo čte můj deník na blogu, ten ví, že mám za sebou pěkných pár let sebepoškozování a moje okolí na mě nenahlíží zrovna přátelsky. Studium na škole jsem musela přerušit proto, že jsem se tam bála chodit. Za to všechno mohly moje obavy z reakcí na ono proklaté sebepoškozování. Před Vánoci jsem také strávila týden na psychiatrii.

Ale i přes to všechno jsem lehce ztřeštěná, občas dokonce veselá osoba, která je závislá na knihách Stephena Kinga, krvavých hororech a rockové nebo taky metalové muzice.

Jak vznikla tvoje přezdívka a co všechno můžeme najít na tvém blogu?

Moje přezdívka vznikla velice jednoduše. Clara Black - ve skutečnosti se jmenuji Klára, takže jsem si to jméno jen trošku poupravila, a Black - jednoduše černá. Jsem dost pesimistická, takže se ke mně ta černá dost hodí, řekla bych :)

Na blogu se dají najít recenze knih, nějaké projekty - a povídky samozřejmě. V posledních měsících jsem ale také začala s deníčkem, takže se na blogu dá najít i můj deník. Také přidáváme různé knižní články, jako je třeba Měsíční chvástačka, nebo Knižní chvilky. Kdo občas zavítá na nějaký knižní blog, tak ten už asi ví, o co jde.

Z adresy blogu to vypadá, že se zaměřuje na zveřejňování fantasy povídek. Je to tak? Jaké máš oblíbené fantasy autory?

Ano, původně jsem se dost zaměřovala na fantasy povídky, ale to se v průběhu času trošičku změnilo. Fantasy mám pořád moc ráda a píšu takové povídky, ale v poslední době se víc soustředím na taková ta temnější témata.

A můj oblíbený autor fantasy je jednoznačně Christopher Paolini - Odkaz dračích jezdců u mě jednoznačně vede. Sice mi zbývá ještě přečíst poslední díl, ale můžu s jistotou říct, že mám tohoto autora jako nejoblíbenějšího, když jde o fantasy :)

Tvůj blog byl založen teprve loni v lednu, ale do dnešních dní jsi na něm stihla zveřejnit už 579 článků. Jak často publikuješ nové články a kde na to bereš čas?

Mám takové maličké pravidlo, když jde o blog. Každý večer se musím ujistit, že mám na další den přednastavený článek - jsem ráda, když je na blogu každý den něco nového, takže si články píšu dopředu a přednastavuji je.

Vzhledem k tomu, že nechodím do školy, tak mám dost času na to, abych se blogu věnovala - takže mi nedělá vůbec žádný problém si články psát takhle dopředu, aby mi to vycházelo na každý den. Ale i když jsem chodila do školy, tak jsem články stíhala psát - blog tvoří velice důležitou část mého života, trávím u něj spoustu času.

Na tvém blogu je rovněž možné najít dlouhý seznam tvých oblíbených blogů. Jak sleduješ, jestli na nich vyšel nový článek a který z nich máš úplně nejradši?

Oblíbené blogy projíždím skoro každý den, aby mi něco neuniklo. Takhle navštěvuji opravdu celkem dost blogů, některé ani nemám v tom seznamu. Kdybych ho měla mít úplný, tak by to byl hodně dlouhý seznam!

A nějak nejoblíbenější blog nemám, všechny ty blogy mám stejně ráda. Na každém z těch blogů je něco, díky čemu se na ně moc ráda vracím, ale nemůžu opravdu říct, že bych měla nějaký nejoblíbenější.

U sebe na blogu máš ikonky různých knihkupců a nakladatelů jako údajných spolupracovníků. S kým vším konkrétně spolupracuješ a jak tato spolupráce vypadá?

Spolupracuji s nakladatelstvím Fragment, Galatea a knihkupectvím Knihcentrum, Palmknihami, Arara a v neposlední radě s Databází knih.

Spolupráce je celkem prostá, já (a ještě moje spoluadminka Nessa) píšeme recenze na knihy, které to dané nakladatelství vydalo nebo na knihy, které to určité knihkupectví nabízí. Obvykle dostáváme seznam, ze kterého si můžeme vybrat knihu/knihy, které nám následně knihkupectví nebo nakladatelství zašle, abychom napsaly recenzi.

Poté, co nám kniha dojde, máme obvykle měsíc na to, abychom ji přečetly a napsaly na ni recenzi. Pak už jen zbývá odeslat odkaz na zveřejněnou recenzi :)

Kromě svého blogu stojíš i za Klubem pisálků - klub-pisalku.blog.cz - můžeš prozradit, kdo konkrétně tento blog založil, s jakým cílem vzniknul, kolik má dnes členů a co na něm můžeme najít?

Klub pisálků založila Berry Lettyen's z blogu book-universe.blog.cz, a vznikl proto, aby sdružoval pisálky a mohl jim třeba i nějak pomoct se zlepšit v psaní. Klub také nabízel - a stále nabízí - svým členům možnost publikovat svá díla, což je také celkem fajn, protože ne všichni naši členové mají svůj vlastní blog.

Členů máme přes sto, přesně 129, to je podle mě celkem dost - a těší mě to.

V Klubu můžete najít již zmiňovaná díla členů, a někdy i soutěž - zrovna nedávno nám skončila Březnová soutěž :)

Chtěla bys být slavná a oblíbená blogerka? Nakolik je pro tebe důležitá návštěvnost a komentáře pod tvými články?

Oblíbená a slavná… zní to hezky, jo. Abych byla upřímná, já ani nevím, jaké to je být oblíbená, takže by se mi celkem líbilo, kdybych to poznala. Ne, že bych vyloženě toužila po slávě, to ne, ale být oblíbená by se mi líbilo. Nikdy jsem oblíbená nebyla - ať už ve škole, nebo jinde, lidi mě nemají příliš rádi. Alespoň ne ti, kteří jsou v mém okolí - na blogu je to jiné. Díky blogu jsem poznala spoustu úžasných lidí a mám díky tomu také pár nových přátel, za které jsem opravdu vděčná.

A návštěvnost mě vždycky potěší, oproti tomu, jaká byla, když jsem blog založila, je to teď opravdu paráda. A komentáře taky potěší - hlavně ty, které mi třeba pomáhají posunout se dál v psaní.

Znáš se naživo s nějakým blogerem? Byla jsi na nějakém srazu blogerů, eventuálně šla bys ráda na nějaký?

Nikdy jsem na žádném srazu blogerů nebyla, ale bylo by zajímavé se někdy na nějaký vydat. Docela ráda bych se třeba setkala s členy Klubu pisálků, Duše pisálka - nebo také se svými oblíbenými blogery.

Pokud vím, tak jsem se zatím s žádným blogerem naživo nesetkala. (Pokud tedy nepočítám svou spoluadminku Nessu, je to moje bývalá spolužačka) Někdy minulý rok jsem tu možnost měla, ale bohužel mi to nevyšlo, takže jsem na sraz nedorazila. Ale rozhodně bych se někdy na nějaký takový sraz chtěla podívat, setkat se s blogery, kteří mají podobné zájmy jako já by mohlo být moc fajn :)

--

Clara Black, autorka blogu world-of-fantasy-stories.blog.cz

 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 12:05

Rozhovor se mi líbí, myslím, že vystihuje zájmy mladé dívky. Ne každá je vyrovnaná a období v životě by možná ráda i vymazala. Zkušenost je ale důležitá a pokud si z toho, cos prožila vezmeš to dobré pro život, můžeš mít i dost přátel. Oblíbený všemi není nikdo a kvalita člověka oblíbeností není daná. Uvědom si jedno, napsat se dá leccos a nemusí to vyjadřovat opravdový názor. Lépe je mít pár skutečných přátel, než haldu obdivovatelů. :-)

2 Illienel Illienel | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 13:25

Rozhovor moc pěkný, blogerka zajímavá. I když blog Clary pravidelně nenavštěvuji, byla jsem na rozhovor s ní zvědavá a těšila se. Nezklamala. :-) Rozhodně je to zajímavá slečna s pěkným blogem, líbí se mi, že se tvorbě opravdu věnuje a je aktivní, i když to je jistě způsobené i tím, že má více času než ti, kdo musí chodit do školy nebo do práce. Moc se mi líbí upřímnost a otevřenost, s jakou o osbě píše a svěřuje se i s méně příjemnými věcmi. Tím si rozhodně získala mé sympatie. A vzhledem k tomu, že mám také ráda fnatasy a povídky z blogů, určitě k ní zavítám a něco si přečtu. I nějakou tu recenzi...:-)

3 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 4. dubna 2014 v 13:51

Ačkoli jsem dal hlas "konkurenčnímu" Mordorovi, rozhovor se mi líbil.

4 Terka Terka | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 14:57

Vlastně se docela divím, že jsem její blog ještě pořádně nenavštívila,.. dle rozhovoru soudím, že je to velmi sympatická a zajímavá blogerka, která toho má - navzdory věku - docela dost za sebou a jakmile budu jen na trochu rychlejším počítači, jistě nebudu váhat a na její blog se ráda podívám :-)

5 Ducii Ducii | Web | 4. dubna 2014 v 17:48

Při hlasování mne blog nijak nezaujal a divila jsem se, proč zrovna tento má nejvíce hlasů. Ti, kteří ale autorku znají asi věděli proč pro ni hlasovali a ti, kteří prostě klikli na první možnost v anketě, též neprohloupili. Pravidelnou čtenářkou blogu se určitě nestanu, ale po dlouhé době skutečně zajímavý rozhovor, který jsem byla schopna dočíst do konce.

6 Sharrie Sharrie | Web | 4. dubna 2014 v 19:19

Jeden z mých oblíbených blogů a mé aff. Clara Black je zajímavý člověk, který to také neměl lehké. Rozhovor je pěkný :-) A jeden ten hlásek získala i ode mne :-)

7 Kate Kate | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 19:36

Zajímavý rozhovor. :) I přesto, že většinu věcí o ní vím, něco mě překvapilo. :)

8 macatamamina macatamamina | Web | 4. dubna 2014 v 21:09

Moc sympatická slečna  :)

9 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 4. dubna 2014 v 21:12

Krásný rozhovor. Je tam kus autorky, která je naprosto upřímná. Vím, že Clara měla z tohoto rozhovoru zprvu strach, ale podle mě je hodně podařený a svojí upřímností si získala hodně nových obdivovatelů :-)

10 Lory Lory | Web | 4. dubna 2014 v 21:13

Znám tě už hodně dlouho, ale některé věci bych do tebe neřekla... Tvůj blog se mi strašně líbí <3 Upřímně řečeno jsem tě odhadovala tak na šestnáct, takže jsem ti ulepšila :D jsem ráda, že jsem se teď o tobě dozvěděla tolik nových věcí, i když všechny nejsou zrovna happy, ale takový už je život a věž mi, že nejsi sama - mluvím z vlastní zkušenosti :/

11 David David | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 22:27

Zajímavý rozhovor, hlavně ten začátek. 8-O

12 Otavínka Otavínka | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 6:57

Rozhovor mne nadchl. Nevím, jak kdo, ale já taky v sedmnácti neměla až tak jasno. Ale o rok později se to zlomilo. Máš sympatický blog a určitě se sem budu vracet.Ať se daří!

13 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 5. dubna 2014 v 13:28

Skvělý rozhovor, Claře moc fandím ;-)

14 Magdaléna Magdaléna | Web | 5. dubna 2014 v 18:21

Zajímavá slečna, dost brutálně upřímná. Myslím, že bych ji chtěla poznat i na živo :)

15 Verča Verča | E-mail | 6. dubna 2014 v 11:00

Ačkoliv jsem hlasovala pro Kariol, výhra Clary mě nijak nemrzí, ba naopak. Je to moc zajímavý rozhovor, možná i proto, že mi Clara trochu připomíná mě samotnou, když mi bylo tolik, co jí.

16 Sugr Sugr | Web | 6. dubna 2014 v 18:58

Zajímavě upřímný a otevřený rozhovor. Když jsem blog vídala dříve, myslela jsem, že je dílkem starší slečny. Clara je šikovná. Držím palce ať se jí daří nejen na Blogu cz. :-)

17 Carrie Carrie | Web | 6. dubna 2014 v 19:27

Rozhovor s touto blogerkou mě opravdu zaujal. Tahle slečna se nebojí mluvit otevřeně, vyjádřit svůj názor a navíc působí sympaticky. Doposud jsem o ní neslyšela, ale jsem opravdu ráda, že tuto možnost získala právě ona. Rychle jsem prolétla její blog a opravdu jsem se začetla do více než pár článků. Její blog je opravdu propracovaný a je vidět, že na něj má čas a intenzivně se mu věnuje. Claře přeji do budoucna jen to nejlepší a také mnoho úspěchů s blogem.

18 Sentencia Sentencia | Web | 7. dubna 2014 v 19:36

Velmi otevřená slečna... na můj vkus možná až moc, ale to je věc názoru a osobního postoje. Rozhovor se povedl, odpovědi jsou k věci, čtivé a člověk si z nich udělá docela slušnou představu o blogerce i jejích zájmech :) Pravidelnou návštěvnicí se asi nestanu, ale sem tam blog určitě navštívím kvůli recenzím na mé milované fantasy... :) slečna si získala pár bodů navíc svou oblibou Paoliniho a jeho tvorby :)

19 deny-paradise deny-paradise | Web | 8. dubna 2014 v 18:38

NA úvod skvělý rozhovor :) Já sama sem pro Claru Black hlasovala, takže jsem ráda, že je toto rozhovor právě sní. Každopádně jsem se o ní dozvěděla zase něco nového :).

20 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 12:14

Hezký, čtivý a hlavně otevřený a upřímný rozhovor. To já rada.

21 Katy (12 let) Katy (12 let) | Web | 9. dubna 2014 v 20:54

rozhovor je hezký a na blog jsem se podívala :) je úžasný a budu na něj ráda chodit :)

22 Rien Toute Rien Toute | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 10:46

Po dlouhé době vidím zase známou tvář, kterou znám již od začátku svého blogování. Vlastně neznám. Znám její blog,  ale autorku moc ne. Právě proto mě rozhovor s ní tak zaujal. Spoustu věcí jsem o této zajímavé bytůstce ještě nevěděla a jsem ráda, že ji nyní znám o něco víc.

23 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 10. dubna 2014 v 12:22

Musím reagovat na ten nadpis článku, taky jsem díky blogu poznal lidi, se kterými jsem se i setkal a mohu říct, že jsme přátelé :)

24 Scarlet Scarlet | Web | 11. dubna 2014 v 10:49

Velice zajímavý blog a spousta čtení k tomu :-) To se mi líbí! :-)

25 lejimada lejimada | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 22:59

nečekala jsem, že mě rozhovor a slečna zaujme... takže paráda :-) jsem pozitivně překvapená..

26 Mirimë (Karolína K. 44) Mirimë (Karolína K. 44) | Web | 17. dubna 2014 v 13:13

Na její blog jsem narazila několikrát a rozhodně vypadá zajímavě. Rozhovor se příjemně čte a slečna na mne působí moc sympaticky... Líbí se mi její otevřenost a upřímnost. Na její blog se určitě ráda mrknu. :)

27 Parlet Parlet | Web | 29. dubna 2014 v 21:47

Díky za velmi zajímavý rozhovor :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama