Valentýnská soutěž

12. února 2014 v 17:00 | Standa |  Soutěže
Za dva dny je tu svátek všech zamilovaných a Blog.cz pro vás při té příležitosti přináší tematickou rychlosoutěž. Stačí splnit jednoduchý soutěžní úkol a pak už jen doufat, že se na vás usměje štěstí. Tři nejúspěšnější soutěžící dostanou balíčky dárků od televize Nova. Přečtěte si, jak se zapojit.


Den svatého Valentýna je tradičně spjat s předáváním dárků mezi zamilovanými a posíláním květin, cukrovinek či valentýnských přání. Jednou z dalších příležitostí, jak projevit milovanému protějšku náklonnost, je vyrazit společně na romantické rande. Jak by mělo vypadat? To už bude vaším úkolem v této soutěži.

Vymyslete odpověď na následující otázku:


Jak by podle vás vypadalo nejromantičtější valentýnské rande?


Můžete se například rozepsat o tom, kam byste vyrazili se svým partnerem (i když třeba momentálně nikoho nemáte), co byste spolu podnikli a jak byste si to celé představovali, aby to bylo to správné romantické rande snů. Při vymýšlení soutěžní odpovědi se můžete inspirovat články, které blogeři napsali na nedávné téma týdne Kam na rande.

Svou soutěžní odpověď napište do komentářů pod tento článek. Komentáře jsou moderované, aby nebyly vidět a nemohli jste od sebe opisovat :-) Ze všech komentářů vybereme 10 nejoriginálnějších a zveřejníme je v novém článku. Čtenáři pak budou v anketě vybírat vítěze - autoři tří odpovědí s nejvíce hlasy zvítězí a pošleme jim domů dárkové balíčky.

Se svou účastí v soutěži neváhejte, protože bude rozhodovat rychlost. Sejdou-li se dva stejné nápady od různých soutěžících, šanci na postup do finále bude mít pouze ten, kdo svůj nápad napsal jako první. Nejlepší nápady na romantické rande budou kromě tohoto blogu zveřejněny i na webu pro holky Krásná.cz, aby se jimi mohly jeho čtenářky inspirovat.

První část soutěže končí v pátek 14. února ve 12:00, kdy dojde k uzavření komentářů. Poté zde bude zveřejněna anketa s deseti nejlepšími nápady a na vás bude svými hlasy určit vítěze. Hlasování bude probíhat do pondělí 17. února 12:00, krátce poté bude zveřejněn nový článek se jmény vítězů.

S případnými dotazy k detailním pravidlům soutěže se obracejte na e-mail blog@blog.cz. Závěrem pro jistotu upozorňujeme, že tato soutěž je určena pouze uživatelům Blog.cz. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí a těšíme se na vaše nápady na nejromantičtější rande. 

49 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Wamm Wamm | Web | 12. února 2014 v 17:11

Záleží především na tom, s kým by to rande mělo být. S někým, koho opravdu miluju, by bylo fantastické i v mekáči nad hranolkama, naopak někdo, kdo nemá mé sympatie, by je nezískal ani v  té nejdražší a nejpřepychovější restauraci se svíčkami a květinami.

2 Guizmo Guizmo | 12. února 2014 v 17:16

Nejromantičtější rande? Taková zombie apocalypsa prověří partnera jako nic.
Když neskončíte sežraní, bylo rande fajn. 8-)

3 renuška renuška | Web | 12. února 2014 v 17:27

Když se řekne "romantický večer", vidím se, jak kráčím v čase zpátky, o celé čtyři roky, do míst, která jsou mi nejmilejší. K rybníku, který třebaže není Rákosníčkův Brčálník, ale přece je u něho pohádkově. S NÍM. S mým vysněným nejkrásnějším traktoristou. Procházíme se po pěšině, posloucháme kvákání žab, odrážíme ataky komárů, dovolujeme slunci, aby se s námi rozloučilo odleskem rudooranžově zbarvené hladiny a oči? Máme jen sami pro sebe. Na louce na nás čeká deka a piknikový koš s dobrotami, které zdaleka nechutnají tak jako čerstvé polibky. A i když by v únoru bylo na zvadlé trávě asi chladno, i když by žáby ještě spaly, i když by komáři (naštěstí) měli bodáky mimo pohotovost, docela dobře si umím představit valentýnské romantické rande docela stejně. U rybníka a s NÍM. ♥

4 LP photo LP photo | 12. února 2014 v 17:28

Nejromantičtější valentýnské rande? Procházka krásnou krajinou, poté při svíčkách trošku něžnosti se svou drahou polovičkou při vínku a hlavně si říct tu nejkouzelnější frázi, která vyčaruje úsměv každému na tváři. :-)

5 lilienviv lilienviv | Web | 12. února 2014 v 17:37

Já si jako nejromantičtější rande představuji výlet do ateliérů kde se točil Harry Potter. Příčná ulice, kavárna madam Pacinkové... To by byla romantika <3

6 Tea Tea | E-mail | Web | 12. února 2014 v 17:41

Rande jsem prožila jen jednou a jelikož je to už pár let zpátky,bylo mi teprve patnáct a nebylo to na Valentýna.
Valentýna jsem ještě nikd s nikým neslavila.Kdybych měla na výběr, začala bych výletem,třeba do pěkného,romantického městečka,kde jsem ještě nebyla,společná romantická procházka po okolí,potom na hezký,dobrý oběd, kde by byly květiny,hrála by hudba a nakonec večer jako překvapení jít společně na koncert naší oblíbené kapely.Tam spolu tancovat,objímat se,držet za ruce a užívat si večer a živou kapelu,kterou máme rádi.V noci spolu usínat v náručí toho druhého :)

7 Mulat Mulat | E-mail | Web | 12. února 2014 v 17:45

Keďže som milovník hudby, svoje valentýnske rande by som si predstavovala asi takto :) :
Priateľ by prišiel s tým, že má pre mňa valentínsky darček. Kytica je krásny darček, voňavá náruč ruží je dostačujúca. Ale keďže priateľ chce pre mňa len to najlepšie :), kúpil nám vstupenky na bombastický rockový koncert kapely, ktorú obaja zbožňujeme úplne k pódiu! Koncert si užijeme na 100 percent a keď už si myslím, že je koniec, frontmant kapely vyhlási. : ,,Táto pesnička (najväčší rockový slaďák) je venovaná špeciálnej osobe. Jeden môj kamoš je až po uši zaľúbený do jedného dievčaťa a tak to chcel vykričať svetu. Martina, (ukáže na mňa) toto je pre teba! " A my s priateľom by sme celý slaďák pretancovali. Potom by mi priateľ oznámil, že máme VIP vstupenky do zákulisia :-D Zoznámili by sme sa s členmi kapely a darovali by nám podpísané suveníry. No a krásny večer by sme zakončili večerou, ktorú snaživo uvaril priateľ. :)

8 mulat6 mulat6 | E-mail | Web | 12. února 2014 v 17:54

Mne by sa páčila večera na nejakom neobvyklom mieste. Napríklad mňa fascinuje polárna žiara, tak napríklad za tejto žiary :-) Ale keďže by sme tam asi umrzli tak alternatíva je napríklad na Havaji, pri mori, v havajskom oblečení, nejaké ovocíčko a  v pozadí obrovská sopka :) Teplúčko a pohoda.. :)

9 animeya animeya | E-mail | Web | 12. února 2014 v 17:54

Jak by podle vás vypadalo nejromantičtější valentýnské rande?

Podle mě by romantické rande mělo vypadat následovně: Ráno bych mu připravila snídaní a následovně dovezla do postele, snídaně by měla tvar srdce. Poté bych ho pozvala do parku na romantickou procházku a dali bychom si oběd do nóbl restaurace a objednali bychom si nóbl oběd ve tvaru srdce. Potom bychom vyrazili do zábavného parku, pak bychom si dali projížďku na lodi na klidné řece. Večeři bychom si dali na břehu řeky(jezera, rybníka) a rozhodně by nescházeli polibky.... :)
potom bychom jeli zpátky domů na kole. Doma bychom měly krásnou noc... <3

10 fendsterovci fendsterovci | E-mail | Web | 12. února 2014 v 18:05

Ráno dievča zobudí SMS od chlapca: Dobré ránko, kráska. Ako si sa vyspala? :)
Po chvíľke písania si dievča zistí, že chlapec už stojí za dverami jej bytu a čaká len na ňu. Ona sa však musí upraviť, nemôže mu otvoriť len takto a tak sa čo najrýchlejšie pripraví a chlapcovi otvorí.
Zistí, že tam stojí iný chlapec, v jednej ruke drží krásnu ružu a v druhej list.
V liste stojí:
"Tam, kde sme sa spoznali,
tam ťa čaká ten pravý. "
No a dievča vie presne, kam má ísť. Ide teda pod jeden krásny dub a čaká, že tam niekoho nájde, no nie je tam nikoho. Po chvíľke čakanie sa objaví starý pánko v oblečení Amora a donesie jej druhý list:
"Keď si spadla z bicykla,
na ktorom mieste si sa šmykla? "
A dievča bežalo pri jednu zmrzlináreň a tam našla ďalší list, ktorý jej dával pán, ktorý v zmrzlinárni pracoval. Už ju celkom štvalo celé toto ráno, ešte sa ani na sekundu nezastavila. Teraz bola indícia:
"Tam, kde prvú pusu som ti dal. "
A utekala opäť k sebe domov. Otvorila dvere a dnu uvidela chlapca. Celá izba bola vysvietená do ružova, všade horeli sviečky, cítili ste sa ako vo filme. Po krásnom ráne, kde sa podávali vajíčka, soľ a chlieb sa šiel párik prejsť.
Prvá zastávka bola rovno za rohom, kde páriku spievali traja páni v oblekoch. Spievali nádherne a spievali priamo pre nich.
Druhá zastávka bola pri stánku so sušeným ovocím, ktoré dievča tak veľmi zbožňovalo.
A posledná zastávka bola na tom najkrajšom mieste. Bola veľmi ďaleko, museli ísť až za pole. Tam mali dokonalý výhľad na jazierko v už zapadajúcom slnku. Na jednom strome bol postavený domček a v ňom bola pripravená tá najkrajšia večera na svete - chlieb, džem a horúce kakao.

Ráno dievča zobudí SMS od chlapca: Dobré ránko, kráska. Ako si sa vyspala? :)
Dievča sa otočí a chlapca pobozká.

11 Petrav Petrav | E-mail | Web | 12. února 2014 v 18:21

Já bych se tedy této "rychlo valentýnské" soutěže také ráda zúčastnila - takže, jak bych si představovala nejromantičtější Valentýn?

Ráda bych vyrazila někam... Ne do restaurace, spíše někam do přírody, a možná můj nápad není nejoriginálnější, ale ráda bych za ten de měla nějaký zážitek - třeba chci dlouho vyzkoušet paintball nebo bych třeba chtěla vyzkoušet něco ze zážitkové agentury - třeba procházka s gepardem by se mi moc líbila :D. Nejsme ten styl "zapálit svíčky a udělat večeři". Tedy. ráno bysme si vyšli na piknik do přírody, odpoledne nějaké zážitky a nakonec balení rumových pralinek :-D.

12 fash-recenz fash-recenz | E-mail | Web | 12. února 2014 v 18:24

Můj kluk by mě vyzvedl doma,políbil by mě a dal by mi kytici růží a třeba ještě nějaký dáreček..potom bychom šli pěšky procházkou k němu domů nebo bychom zůstali u mě (doma by byly zapálený svíčky,vůně by ,,poletovaly sem a tam"), objednali bychom si jidlo a pripravili bychom tu nejromantičtější večeři a po večeři bychom se šli koukat na romantický film... Noo a pak bud by  (řekněme tomu třeba) u mě přespal:D nebo já u něho a nebo on by šel domů..sotva vystrčíme nos z domu,vidímě,že prší a dali bychom si veliký polibek v dešti .. The end :)

13 Týnka Týnka | E-mail | 12. února 2014 v 18:28

Romantický valentýn- Tenhle rok je muj přítel v nemocnici v Motole :( Chtěla bych mu připravit menčí večeři..jeho nejoblíbenější jídlo abych mu spříjemnila pobyt :). Má rád čevené ružičky tak bych mu tam nějaké vzala aby na mě vzpomínal když tam s ním nebudu. :* Ale ze všeho nejvíc chci aby se mi uzdravil a byl semnou doma.!!

14 -A -A | E-mail | Web | 12. února 2014 v 18:32

Víkend v Paříži
Den před valentínem přišel můj kluk za mnou domů a oznámil mi že jedeme do Paříže byla jsem překvapená. Zeptala jsem se mamky jestli mohu jet nejdřív mě nechtěla pustit ale potom mě nakonec pustila.Hned jsem začala balit . Když jsem se vyspala tak jsme jeli. Cesta byla pohodlná a docela krátká . A protože byl sv.Valentýn tak jsme šli na romantický oběd.Potom jsme se šly kouknout po památkách. Když se blížily večerní hodiny tak mě můj kluk ještě jednou překvapil. Vzal mě totiž k eiffelové věži zrovna byl západ slunce a mi se k sobě tulily a koukali na tu nádheru.A nebyl by to nezapomenutelný zážitek bez francouzkého polibku . Potom  mě vzal na ještě romantičtější večeři. A večer v našem apartmá?? To už si můžete představovat. Byl to ten nejlepší sv. Valentýn který jsem kdy zažila :)

15 Mad Med Mad Med | Web | 12. února 2014 v 18:37

Úžasné by bylo strávit Valentýna v nějakém Icehotelu, ve Švédsku například, když už tady u nás není pořádná zima :-).
Noc v posteli z ledu, zachumláni v kožešinách... :-D

16 Em Zet Em Zet | Web | 12. února 2014 v 18:42

Nemusím nic vymýšlet, představím si jen, jak budeme trávit pátek s přítelem. :-)

Pro přítele budu zítra dělat krásné valentýnské vanilkové cupcake dortíky se skořicovým krémem. Takže až přijede, bude tu mít (doufejme :-D) příjemné pohoštění třeba s čajem. :-)

Poté navečer pojedeme na maturitní ples, který pořádá moje třída. Ještě nikdy jsem Petra neviděla v obleku a nemůžu se dočkat, až uvidím. :-) On mě taky neviděl v plesových šatech, takže teď mám pocit jako nevěsta dva dny před svatbou. :-D

Po plese máme ve městě zamluvený penzion, kde budeme až do sobotního rána, protože vlaky z maturitního plesu ke mně do vesnice nejezdí. :-)

Těším se. Bude to první Valentýn s Petrem, doufám, že bude krásný! :-)

17 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 12. února 2014 v 18:49

Valentýna jsem nikdy neslavila a ani po pěti letech v manželství si nejsem jistá, jestli mám tenhle svátek ráda. Nicméně romantické rande si představit umím! Nejlepší by bylo mít ten den volno a udělat si chvilku sama pro sebe. Pořádně se vyspat, pak si dát dlouhou sprchu, pěkně se nastrojit (v mém případě jde sice spíš o pohodlí, ale to je fuk) a pak si počkat, až přijde ON. Nechat si dát pusu ve dveřích, kytky, které přinesl posadit do vázy a vyrazit ven. Příjemnou proházkou dojít do suši baru. Dát si společně velké menu, aby byl kousek od každé příchutě, kterou nabízejí. No a pak, až bude dojedeno a dopito, tak by se hodilo kino, nebo třeba i divadlo. Nejlíp program, kterej právě teď nabízej, aby to bylo dobrodrůžo a oba se mohli bavit tím, že to sice není jejich oblíbený žánr, ale vlastně je to docela sranda. A pak pěknou procházkou domů, možná se zastávkou v hladovym okně na hranolky :-P

18 xoxogedzit xoxogedzit | E-mail | 12. února 2014 v 19:04

Ideální rande by se mělo odehrát v parku a poté někde v restauraci. Každá holka přeci sní o princi, který ji přinese růži, políbí na ústa, vezme za ruku a provede jí krasnou krajinou ve které by probíhala romantická atmosféra. Rybníky jsou zamrzlé, zářivý měsíc svítí na obloze a proto je fantastické se procházet parkem či zahradou s milovanou osobou. Muž by vás chytl do náruče, hluboce se zadíval do Vašich očí a řekl jak Vás miluje. Poté by měl muž svou partnerku vzít do nějaké příjemné restaurace, kde by se partnerka cítila dobře a připadala si jako princezna. Po výborné večeři by měl muž jako správný gentleman doprovodit parnerku domu a nebo jít k ní domů a udělat si romantický konec večera. Napustit si společnou vanu a odolávat jeden druhýmu.

19 HolkovAnna HolkovAnna | Web | 12. února 2014 v 19:07

Večer ve tmě bysme s přítelem vyrazili na procházku procházeli se zasněženou krajinou daleko od všech vesnic a měst jen my dva a spící příroda kolem. Nemluvili bysme, jen bysme si užívali přítomnost toho druhého a smáli se a dováděli ve sněhu až bysme vyčerpání a promočení skončili na zemi dali si valentýnskou pusu a vrátili se domů.
To by byla nádhera!

20 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 12. února 2014 v 19:21

Našla bych na horách sníh
a útulnou chatu v nich.
Vzala bych s sebou svou lásku
a po kouskách ji příteli dávkovala.
Možná bych dostala
studenou koulovačku,
abych se u ohně večer zahřívala.
Vyválet ve sněhu bych se nebála,
když dováděl by se mnou můj sen.
Pak nechala bych si šeptat o naději
to se i lži lépe poslouchají,
když z krbu teplo začne praskat,
nechám svou šíji při vínku laskat.
Na stole láhev nedopitá
a oheň v krbu stále praská....
A koho zajímá, co chtěla bych dál?
Vždyť přece víte,
co je láska. :-D

21 Romi Romi | Web | 12. února 2014 v 19:27

Patrím k skupine ľudí, ktorí sa hrdo nazývajú dobrodruhovia. Romantika pre mňa neznamená to čo pre všetkých ostatných zamilovaných: sviečky,... Určite by som stavila na niečo viac originálnejšie, ako napríklad rande na safary? Mohlo by to byť veľmi zaujímavé a splnil by sa mi aj sen :D No ale žijem tým čo mať môžem. Takže by som sa neurazila ani vtedy, ak by ma moja polovička (ktorú stále márne hľadám) pozvala na romantickú večeru pri sviečkach. Bola by som hľavne rada že som s ním.

22 dalekousebe dalekousebe | E-mail | 12. února 2014 v 19:30

Určitě do kavárny nebo čajovny, ale do té jeho nejoblíbenější a klidně i s dalšími přáteli. Já už teď randím nejvíce se svojí dcerou, ale vždycky si to užijeme a tato láska za to stojí. Máme čas si povídat o svých přáních a tužbách a to je důležité bez ohledu na to jaký to je den, ale měl by to být den alespoň vyřčených přání a nejde o to jestli jsem právě na Valentýna dostala ten správný dárek.

23 Norrora Norrora | Web | 12. února 2014 v 19:34

Jak si představuji první rande:
Především, aby bylo vhodné prostředí pro oba - když mě nezajímá hokej, asi nepůjdeme na rande na stadion. A naopak. ;-) To je myšleno pouze obecně.
Jak bych si představovala rande s MÝM vysněným klukem (který mě neskutečně deptá nezájmem :-( ): Nejprve bychom si sedli do kavárny a tam si povídali. Ukecaná jsem dost, jenom mě poslouchat... :-x  :D Následně bychom vyrazili na nějaký kulturní program = procházka k divadlu. Koupili bychom si typickou karlovarskou lázeňskou oplatku a pomalu korzovali po kolonádě, drželi bychom se za ruce. V létě možná zmezlinu. :-P
Zůstanu u představy, že je léto. Co bych si vzala na sebe? Nějaké šaty, slouhé ale s větším výstřihem. Co on? Jeho věc, ve všem vypadá sexy... :-) Nemusel by nosit žádné obří kytice, vlastně vůbec žádnou květinu. Možná vám připadá, že to není romantika, ale co já bych za tohle dala...
To je asi všechno co bych chtěla napsat. Všem přeji pěkné první rande. ;-)

24 sasa-nor sasa-nor | 12. února 2014 v 19:38

Nejromantičtější valentýnské rande by podle mě mělo být připomínkou síly lásky mezi dvěma lidmi. Proto by nebylo špatné připomenout si, kde tato láska začala. Z nostalgie by se toto rande mohlo odehrát podle stejného scénáře, jako to úplně první, třeba i se všemi jeho vadami, stejné místo, třeba i stejné oblečení, stejní lidé a jejich vzájemný cit.

25 Akka Akka | Web | 12. února 2014 v 19:39

Nejvíc bych ocenila rande související se sportem. Nejsem romantik jako takový, za romantiku považuji něco, co oba partneři dělají rádi a spolu. Takže bych se svým partnerem vyrazila třeba na běžky nebo na skialpy a někde na vrcholu bychom si udělali piknik s výhledem do údolí. Teď v zimě by samozřejmě nechybělo svařené víno nebo horká medovina na zahřátí. Letní alternativou by mohly být inliny někde u vody nebo cyklistika v horách.

26 tessi tessi | 12. února 2014 v 19:40

Každé rande se svým miláčkem by mělo být co nejvíc romantický:) Podle mě by mělo stačit že se vidím a třeba si dám sem tam pusu :) Donese květin třeba s čkokoládou ;-) Mělo by to tak vždycky být ať je i nen valentýn :)

27 Barča Barča | E-mail | Web | 12. února 2014 v 19:49

Venku se rychle stmívá. Konečně je to tady. Procházím ulicemi mezi padajícími sněhovými vločkami s úsměvem na rtech. A pak ho vidím. Stojí na rohu a jeho pohled mě rozehřívá i v tomhle mrazivém počasí. Chci něco říct, ale jenom zrudnu a dívám se mu do očí. To ho ale vůbec nerozhodí a bere mě za ruku. Společně míříme do maličké restaurace. Potichu si povídáme a nevnímáme nic kolem. Svět jakoby se pro nás zastavil. Objednanou večeři jíme mlčky, zatímco na stole bliká plamínek jediné svíčky a někdo příjemně hraje na klavír. Pokaždé když vzhlédnu, musím se na něj usmát, protože vidím, že se na mě taky dívá. Po večeři vyrážíme znovu do temných ulic. Potkáváme jen několik lidí, kteří se snaží uniknout sněhovým vločkám a spěchají do tepla svých domovů. Na cestu nám svítí pouze malinké lampy, které připomínají drobné světlušky. Krátká procházka nás dovádí až k lavičce ukryté pod starým dubem pokrytým tlustou vrstvou sněhu. Máme krásný výhled na celé město. V temnotě září tisíce světýlek. Cítím jak mnou prostupuje náhlý chlad a chvěje se mi dech. To už mě ale bere kolem ramen a tiskne mě k sobě. Chvíli tak zůstaneme, ale on se pak odtáhne a sahá si do kapsy. Jeho dárek mi vyráží dech. Je to malý stříbrný přívěšek ve tvaru sněhové vločky. Nejsem schopná nic říct, jen ho prudce obejmu. Když ho konečně pustím, vidím, že se usmívá stejně jako já. Pomalu si mě přitáhne, setře mi z tváře sníh a políbí mě. Romantičtější rande opravdu nemohl vymyslet. Jsme spolu už tři roky, ale celou tu dobu jsem šťastná jako nikdy. Všude kolem nás je ticho. Jediné, co slyšíme, je šumění padajících vloček a křupání ledu pod našima nohama. V objetí se vracíme zpátky domů, do tepla. Zima mi ale není, jeho objetí hřeje víc než cokoli jiného.

28 Šárka Šárka | Web | 12. února 2014 v 20:19

Vem mě to lesa! Jen tak na jedno přenocování, někam na kraj světlé doubravy. Hodíme na zem baťoh, do baťohu celtu, sekyru, kotlík a trojnožku, pár brambor a spacák, batoh na záda a můžem vyrazit. Co tomu říkáš? Tys to nikdy nechtěl zažít? Nikdy tě to netáhlo ven, na stráně a na louky a do lesů? Vždyť co může být krásnějšího, než se jen tak sebrat, jít kam se nám zachce, najít si nějakou mýtinku a tam si zařídit pelíšek. Ještě než by se setmělo, postavili bychom si přístřeší, já bych oškrábala brambory a ty bys posbíral dřevo a naštípal ho, aby bylo čím přikládat do ohně. Pak bychom si uvařili bramboračku s hříbky a křemenáči, které bychom si nasbírali někde nedaleko. A až by se večer přechýlil v noc, leželi bychom už oba dva pod celtou, jen leželi vedle sebe a povídali si. K ránu bychom se k sobě schoulili, protože by se ochladilo; zima by nás nakonec vyhnala z pelíšku a tak bychom spolu se svítáním zase tiše sbalili celtu, sekyru, kotlík, trojnožku, šlupky od brambor i spacák, hodili baťoh na záda a vyrazili bychom zpátky domů. Sluníčko by se mdle snažilo pronikat skrze větvoví a tak bychom spatřili ten div všech divů, který smí pozorovat jen vyvolení: úsvit v přírodě. Taková vzpomínka by v nás přece zůstávala dlouhé roky a oba bychom se k ní rádi vraceli…
     Ale ty nepůjdeš. Sekyru jsi držel v ruce naposledy, když ti bylo pět nebo šest a k tomu ještě plastovou. Celtou si tak akorát přikrýváš svoje nablýskané auto na noc. Štítíš se klíšťat a komárů víc, než kdejaká slečinka, pavouky musím z koupelny vždycky odnášet já, mou bramboračku bys jediným ostrým pohledem odmítnul se slovy: „Fůj, v tom jsou červi" a poté, co by se setmělo, určitě by ses nespokojil s nudným přemítáním o filozofii života, jelikož vy muži málokdy uvažujete o ženách jako o bytostech, které se nějakou filozofií zaobírají. Když bych ti odsekla, že dneska nemám na nic náladu, otočil by ses ke mně zády, a s prvními chraptivými zvuky bych věděla, že jsem udělala chybu, když jsem tě vůbec přemlouvala. Ráno bych se klepala zimou, protože si nikdy nevezmu dost teplého oblečení, ale tobě by to bylo jedno-spal bys jako miminko. Spal bys tak do devíti, desíti, když už bych měla celé nocoviště uklizené a baťoh pomalu na zádech. Ranní slunce by tě tak akorát štvalo, že už zase tak silně hřeje a je ti nepříjemné v obličeji. Nadával bys, že máš všude hlínu, listí a mravence a že ti opuchly lýtka při náhodném styku s nějakou žahavou rostlinou. Když si tak v duchu uvažuju, asi by vůbec nemělo cenu se tě ptát, jestli bys chtěl něco takového zažít. Jsi člověk z města a mám tě takového ráda, i když pocházím z vesnice a kouskem své mysli se bez ustání toulám kdesi ve Středozemi. A stejně mi to nedá.
„Nechtěl bys někdy zajít přespat do lesa?"
„Cože?. To je divný! Chtěl jsem se tě právě zeptat na to samý."

29 Phoenix Phoenix | Web | 12. února 2014 v 20:19

Protože se svátek zamilovaných slaví uprostřed zimy, nejlepší rande by jistě bylo uprostřed zasněžené krajiny. Nejlépe uprostřed hor v malé chatce s krbem, skryté pod závějemi čerstvého sněhu.

Odpoledne bychom z čerstvého sněhu postavili velikého sněhuláka s hrncem na hlavě a koštětem v ruce. A večer bychom se sušili a zahřívali u velkého krbu s mihotavými plamínky ohně za zvuku praskajících dubových polen. Popíjeli bychom svařené víno a opíjeli se vůní ohně, hřebíčku a skořice.

30 Little redhead Little redhead | Web | 12. února 2014 v 20:22

Když se ho po pár měsících vztahu ptala, jestli budou slavit ten známý komerční svátek zamilovaných, odvětil jí že v žádném případě, protože ji přeci miluje každý den, ne jenom 14. února.

Jelikož však ten rok vycházel Valentýn na pátek, vyzvedl ji jako obvykle svým nablýskaným autem před jejím domem. Oba se tvářili, že je to jen jeden z obyčejných dnů, dokud si na zadním sedadle nevšimla rudé růže. Nenápadně se pousmála, aby nic nepoznal a zeptala se ho, kam mají namířeno.
"To je překvapení", odvětil a na nejbližší křižovatce zahnul přesně opačným směrem, než se nacházel jeho dům.

O pár minut později již stáli na vyhlídce, která byla postavena dávno před jejich narozením nedaleko města. Byl odtud krásný výhled na centrum, a protože již bylo šero, byl výhled ještě tisíckrát krásnější, díky postupně se rozsvěcujícím světlům všech domů.

Chvíli tam jen tak stáli v objetí, když se na obzoru objevil první záblesk červeného světla. Po několika vteřinách další a za další chvíli již oblohou proběhla hotová světelná zář. Postupně se vystřídala barva zelená, červená, žlutá i modrá a ona měla možnost spatřit něčí překrásný valentýnský ohňostroj.
"Je to nádhera", vydechla a vzápětí se zatřásla zimou.
Na nic tedy nečekali, nasedli zpátky do auta a vyrazili k jeho domu, kde na ni již čekal prostřený stůl plný dobrého jídla, šampaňského a hořících svíček.

"Neříkal jsi, že Valentýn slavit nebudeme?" zeptala se, když jí naservíroval palačinky se šlehačkou, jahodami a čokoládovou polevou. Na to nic neřekl a pokynul jí k jídlu.

Po dobré večeři ji poslal do jeho ložnice napřed s tím, že ještě přinese jahody, které stihly všechny sníst.
Když však vstoupila do jeho pokoje, vydechla překvapením. Na jeho obrovské posteli leželo, z okvětních plátků barvy té stejné růže, kterou předtím viděla v autě, roztomilé srdíčko a okolo bylo příjemné přítmí.

V tu chvíli již stál za ní a podával jí sklenku šampaňského. Nezmohla se na nic jiného, než byl úsměv.
"Tak na nás. Ať jsme pořád ten nejkrásnější a nejšťastnější pár", řekl a něžně ji políbil do vlasů. Stále udivená z celého dne tam jen stála a tázavě na něj hleděla.
Mlčel a pomalu se s ní přibližoval k posteli. Poslední slova, která pronesl těsně předtím, než jejich těla splynula v jedno byla: "Miluji Tě. Dneska a napořád."

31 Ash23655 Ash23655 | E-mail | Web | 12. února 2014 v 20:23

Včera byl u mě doma můj kluk/přítel a dneska je Valentýn. Vstanu a jdu do koupelny. podívám se do zrcadla a tam je rťenkou napsáno Krásné ráno miláčku. Usměji se a jdu snídat. Nikdo není doma, protože rodiče jsou u známých. Chci si nachystat snídani a podívám se na stůl...tam už snídaně je nachystaná!!!!! A úplně luxusně a najdu tam i vzkaz, kde je napsáno: Dnes...podivím se a sním snídani....jdu se obléct a obout v pravé botě najdu další vzkaz : V....to je velice zvláštní a přemýšlím co to asi tak bude znamenat :-? Příjdu do školy a začnu si vybalovat...první hodinu máme děják :-| a v tom si všimnu nějakého papírku v sešitě a ejhle další vzkaz...: 7 .....no nic snad najdu ještě další části. Je svačinová přestávka a já si náhle uvědomím, že jsem si svačinu asi  zapomněla doma....v domnění, že jsem jí možná strčila do aktovky otevřu kapsu a tam je krabička...ale né naše, vidím papírek a usměju se,,,už vím co to je, další čast psaní a je tam napsáno: U Hrníčku....uvědomím si, že to je ta restaurace, kde chodí zamilované páry. Už chci honem najít další čast psaní. Příjdu domu a myslím si, že ještě něco najdu....našla jsem ale né psaní, všude kolem mě byly nakreslené srdíčka :-* V sedm čekám U hrníčku a ON přichází obejmeme se a jdeme do restaurace...překvapivě tam jsme skoro sami a jdeme ke stolu ve stylu Francie...večeři se i velice užívám, poté on zaplatí a jdeme pěšky spolu domů...je to stráááášně romantické a mně  hodně buší srdce. Před domem se začínáme líbat...a jámu potichu děkuji byl to nejkrásněji prožitý Valentýn za celý můj dosavadní život...

32 Smirkú Smirkú | E-mail | Web | 12. února 2014 v 20:30

Nejromantičtější rande? Před západem slunce bychom na sebe vzali oblečení, ve kterém se cítíme nejlépe, vyšli bychom ven ruku v ruce a šli bychom kamkoliv, kam nás srdce zavede. Bez překážek. Kdybychom měli jet autbosuem, vykouzlíme si zdarma jízdenky jako Harry Potter. Kdybychom měli letět do zahraničí, zapískáme na píšťalku a přivoláme si draka a odletíme spolu.
A drak by samozřejmě letěl nad rozkvetlými zahradami, hrady a všemožnými krásnými krajinami. Cestou bychom jeden druhému utrhli z keře rudou růži a všemožnými způsoby si vyznávali lásku. :-D

33 Chilaili Chilaili | Web | 12. února 2014 v 20:33

Na romantický víkend - rande by jsme jeli do Soči na hokej. I když tam není zima, neobešlo by se to bez tradiční ruské vodky. V reprezentačních dresech a pomalovanými xichty s vlajkou jako pláštěm by jsme si během olympijských her vyřvaly hlasivky v kotli českých fanoušků a po příjezdu zpět do ČR by tak romantický víkend skončil u čaje s medem a pastilkami na hlas, aby se v pondělí zas mohlo do práce.

34 bonniewonderland bonniewonderland | E-mail | 12. února 2014 v 21:16

Nejromantičtější rande by pro mě momentálně bylo, kdybychom s přítelem po zkouškovém odjeli na pár dní do Soči zafandit si naživo, protože rande typu večeře při svíčkách a procházka při měsíčku se dá podniknout kdykoli,ale jet na Valentýna na olympiádu s někým koho milujete a být svědkem získání olympijské medaile se přeci nedá podniknout každý den! A co sblíží dvojici víc než společné přání a objímání při případné výhře?

35 Martina Neuwirthová Martina Neuwirthová | E-mail | Web | 12. února 2014 v 21:24

Čauky, :-)
jsem dívka a je mi 14 let. Teď momentálně kluka nemám, ale kdybych nějakého vysněného měla, určitě bychom Valentýna, svátek zamilovaných, slavili spolu... :-) Ten den s ním by byl už sám o sobě nádherný, ale abychom si ho ještě více užili, určitě bychom podnikli pár zajímavých věcí...začalo by to takhle:
Stál by u dveří mého domu s kyticí růží v náručí a třeba s bonboniérou a byli bychom chvilku u nás. Povídali bychom si, smáli se, lechtali se a dělali bychom všechny ty kraviny, co se na Valentýna dělají :-D. Pak bychom mohli jít do kina na nějaký super romantický slaďák. Uždibovali bychom popcorn a pili kolu ze stejného kelímku...Kino je samo o sobě dost romantické místo a navíc...když je přítmí, může dokonce dojít i k okamžiku, na který čeká většina dívek a to je...PUSA!!! :* Pak bychom mohli jít do super restaurace na večeři při svíčkách nebo prostě jen tak do cukrárny na úžasný zákusek se šlehačkou a jahodami (O Valentýnu je přeci všechno dovolené, no ne? :-D). Potom by mě doprovodil domů a přitom bychom se zamilovaně drželi za ruce. Před dveřmi bychom si řekli, jak moc se milujeme a dali bychom si lehký polibek na rozloučenou :-). Až by jeho kroky mizely z dohledu, probudila bych se a zjistila bych, že to všechno byl pouze a jen překrásný a kouzelný Valentýnský sen...

36 Annie C. Annie C. | E-mail | Web | 12. února 2014 v 21:30

{Vím, že vám asi bude připadat, že jsem si blog založila jen kvůli soutěži a pak na něj budu kašlat -jak lze vidět jen z toho, že jsem na blogu neudělala absolutně nic a nepřidala žádný článek, to je však jen proto, že nemám přístup na počítač a z mobilu nejdou odesílat články (což mě přivádí k ideji Blog.cz v mobilu). Ráda bych se ale soutěže účastnila, a navíc, v blogových vodách se čvachtám už vážně dlouho. TOTO NEBYLA SOUČÁST PŘÍBĚHU, TEN NALEZNETE NÍŽE.}

Richard vzal Suzanne za ruku a spojeni teplem toho druhého se vydali do té malinké rozkošné cukrárničky, o níž všichni tolik mluvili. Lemy modrých šatů z hedvábné látky Suzanne plachtily nad koleny a Richard se jen usmíval při pohledu na její prochladlá lýtka, která mu tolik připomínala onen fakt, že ne vždy, když je dívce zima, pomůže sako.
Po nedlouhých zamilovaných řečičkách stáli před tím narůžovělým cukrkandlovým podnikem, který svou přítomností zachránil několik mrznoucích párů. Jako v onom romantickém filmu, i zde stál starý pán, každému přející "Šťastného Valentýna", prodávající rudé a růžové růže. Na chvíli pustil ručku své milované a Richard odešel za staříkem.  Vrátil se ke Suzanne a věnoval jí dlouhý sladký polibek spolu s tou překrásnou růží. "Víš o tom, jak moc tě miluj-"
Vtom Hanka vypnula televizi a spolu s nadávkami dopadajícími na odpornost "těch Holywoodskejch slaďáren" se vrátila k hrnku s čajem a novému objevu knižní podoby. Nejde o to, že ostatní vidí, že jste sami. Pro někoho v knize existuje více přátel a zážitků, než by napadlo. Není to jen kniha. A navíc, každý by měl strávit Valentýna právě tak, jak onomu samému vyhovuje.

37 Twotika Twotika | E-mail | Web | 12. února 2014 v 21:39

Nejromantičtější rande bych si představovala někde na romantickém místě. Mohlo by to být třeba někde venku např. na mýtině v lese, kde by bylo krásně, ale zároveň by tam nikdo nechodil. Já osobně bych už od rána byla jen s přítelem, příp. manželem a společně bychom si užívali různé chvilky. Zašli bychom do kiny, do nějaké honosné restaurace na oběd a pak k večeru bychom společně uvařili večeři při svíčkách. Pak bychom si pustili romantický film a už v noci bychom si užívali společné radosti.

38 Wérušlinka... Wérušlinka... | E-mail | 12. února 2014 v 22:12

Můj nejkrásnější Valetnýn bych nejraději strávila s mým milým na dlouhé celodenní procházce. Po každých 50 metrech bychom se líbali. U každé značky by jsme si museli udělat nějaké překvapení. Například vymyslet básničku... Vedli bysme se přes lesy, louky, vesnice, města... Všude bychom se poptali jak se daří, popřáli krásný den nejen zamilovaným a šli bychom dál. Drželi bychom se cesty před námi, bez jakéhokoli cíle. Unavení cestou pak bychom si sedli do trávy, na mez nebo na kraj cesty a odpočívali...Až by se přiblížil večer zavolali by jsme si nějakého kamaráda nebo kamarádku, která by nás vzala domů. A tam by byl připravený někdo kdo umí čarovné vystoupení s prskavkami.... po tomto povídali by jsme si. Pak by jsme si vystoupení by jsme si sedli ke stolu, najedli se z předem nachystaného jídla a vymysleli si nějaké romantické sladké filmy nebo scénky a některé třeba i předvedli...<3 Pak už rovnou do koupelny a spinkat... :)

39 Ve-ka Ve-ka | E-mail | Web | 12. února 2014 v 22:14

Často jsem přemýšlela nad tím, jaké by mělo být ideální rande, aby bylo co nejromantičtější. Došla jsem k závěru, že by se mi neuvěřitelně líbilo rande na laser game. Zahrát si jenom vy dva proti sobě. Možná to někomu tak nepřijde, ale já laser game přímo miluju...a co je lepší než užít si úžasnou zábavu se svojí láskou? :-)

40 Mizuki Mizuki | 12. února 2014 v 22:39

Jak by mělo vypadat nejromantičtější rande?
Kytky, čokoláda nebo prstene? Nejromantičtější rande? Těžká otázka. Pro každého individuální, ale určitě ne lehká. Většina dívek chce jít do kina, kavárny, do parku, na zmrzlinu ... různě. Berou rande většinou vážně a také "pošoupnutí" jejich vztahu. Nikdy nemůžeme říci, že to bylo nejromantičtější, nejúžasnější rande všech dob, to určitě ne. Druhá polovička to vnímá jinak (ve většině případů). Zatím co si to holka užívá, kluk se nudí a naopak. Dívky si opravdu představuji květiny a srdce, pořád důkazy lásky. Možná je pro ně romantika to, že jsou na romantický film do kina a dívka se ke svému milému tulí a drží ho za ruku. Případně si opře hlavu o jeho rameno ... Dárky na Valentýna? Proč? Mně by stačila pusa a objetí - to, co si nemůžete koupit a přitom ho máte celého pro sebe. Nezastávám se fakta, že na Valentýna se lpí na dárcích a kluci se ze všech sil snaží (i dívky). Ale když nedostanou nic, tak jsou zklamané, ale to je jiná věc. Přistoupíme k otázce. Pro mně (ano, můj názor) by bylo nejideálnější, kdyby šel k řece a povídal by mi o sobě. Aby mě rozveselil a bavil se i on. Možná bych s ním večer vypustila lampión přání, který u sebe doma schovávám a na závěr, bych mu poděkovala za rande. Pro mně o stačí, ale stačila by mi i knihovna, ale tam by se i nudil. Chtěla bych rande, které si bude užívat i on. Takže do kina jdeme na Rychle a zběsile 6, místo toho abychom šli na Hříšný tanec (příklad) a vůbec mi to nevadí. Když jsou oba dva spolu, smějí se a je jim dobře, to je opravdová romantika!

41 PoprockCZ PoprockCZ | E-mail | Web | 12. února 2014 v 22:41

Nejromantičtější rande by dle mne bylo v létě, navečer na menší osamělé loďce, která by plula po Vltavě kolem Karlova mostu s výhledem na Pražský hrad.

Jeli bychom spolu, povídali si, pozorovali zapadající slunce a pili dobré víno. Po západu slunce bychom si dali svou první pusu...

42 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 12. února 2014 v 23:05

Týden jsem Kurta od našeho seznámení  neviděla. Vyšla jsem  odpoledne ze dveří kanceláře, kolegyně mi řekla, že na mě někdo venku čeká.
Kurt se na mne usmíval.,,Máš čas na malou procházku?"
,,Mám, kam chceš jít?"
,,Přijel jsem dnes výjimečně , za hodinu a půl mi jede vlak."  Šli jsme mlčky, občas jsme se na sebe podívali a já jsem toužila vzít ho za ruku a držet ji. Netroufala jsem si však.
Jeho dlaň jsem poznala na zájezdu se souborem  do  letního kina, když jsme náhodou seděli vedle sebe. Měla jsem přes kolena svetr, bylo poměrně chladno.
,,Chceš, já tě zahřeju" ozvalo se vedle mne.  Jeho paže  mne objala kolem ramen a pravou rukou  vzal do dlaně moji ruku. Mlčky jsme tak seděli po zbytek filmu a já dodnes nevím, o čem ten film vlastně byl.
Poblíž nádraží vedla cesta do parku. Zašli jsme  na ni a stoupli si ke kraji mezi dva stromy.
Již dříve jsem si všimla, že Kurt něco  drží v podpaží. Najednou mi  podal ten plochý předmět-  tuhý obdélník zabalený v papíru a přelepený lepicí páskou.
,, Tady máš ode mne maličkost, snad se ti to bude líbit. Vybal si to ale až doma, ano?"
,,Děkuji, ale já pro tebe nic nemám, nevěděla jsem, že zrovna dnes přijedeš."
,,Víš co? Tak mi dej pusu, to bude pro mne ten nejkrásnější dárek."
Za bílého dne, mezi dvěma stromy jsme se políbili. Něžně, ohlížejíce se  za sebe, jestli nás někdo nevidí. Pak už jen krátké : ,,Měj se hezky, uvidíme se , ozvu se. Nebo na tebe zase počkám."
Dívala jsem se za tím vysokým, štíhlým, tmavovlasým, modrookým chlapcem a říkala si: ,,Ten dárek za  pusu  byl na rozloučenou. Škoda, že jsem tě nepoznala dříve."
Kurt ještě tehdy nevěděl, že mám známost s jiným, kterého jsem  nechtěla podvádět.
Jeho  pastelkou a tužkou kreslený  obrázek mlýna v lese jsem nechala zarámovat a s nostalgií se na něj občas dívám dodnes. Je na něm v rohu dole datum a monogram.

43 mujchat mujchat | E-mail | Web | 13. února 2014 v 1:03

Markétka a Šťastlivec

Věřte nebo ne, ale na světě jsou místa, zdánlivě obyčejná místa, která svým půvabem a všední krásou nabízí jedinečný pocit ryzí spokojenosti a štěstí. Toto místo je souzeno každému. Často jsou k němu vázány vzpomínky, jež vás k tomu místu pojí. To mé místo se nachází... Vidíte, málem jsem řekl něco, čeho bych litoval. Abyste rozuměli, tyto řádky píše svými roztodivně hbitými prsty můj vnuk, zatímco já si tu ležím, polobdím, snad polosním, v šeré místnůstce mého skromného bytu. Víte, já, ač nerad, pamatuji válku. Mám docela hrubý a chraptivý hlas, tesaný stářím, tudíž... Promiňte. Přeskakuji. Nevím, čím začít dřív. Co promlčet, co vyřknout. To jen abyste si učinili v hlavě, respektivě ve vašich myšlenkách, tu nejvěrnější představu toho, co se vám nyní chystám říct. To místo je doposud stejné, jako tehdy. Je to takový malý zázrak. Můj malý zázrak. V době kdy strach a přeludy brázdili naši malou českou ves a já jakožto statný mladý sedlák nosil těsnou a nepohodlnou uniformu, jsem spatřil něco, co se mi vrylo navěky hluboko do paměti. Markétka, plavovlasá rozmilá dívka, má pozdější žena, slunící se jak ji pánbů stvořil uprostřed zoraného pole na širokém kameni sypaném čerstvými, všemi barvami hýřícími květy, kterému nikdo z místních neřekl jinak než Šťastlivec. Nemějte mi prosím za zlé, že všechna ta setkání a nádherné chvíle plné romantiky a lásky kolem tohoto místa si ponechám pro sebe; však fantazii se meze nekladou. Ale představte si, že nyní, po všech těch letech a nevyzpytatelných cest osudu, bydlím o rovných devadesátšest kilometrů jižněji, v panelovém domě, před kterým, na popud místních rodin s dětmi, vybudovali skromné, dětské hřiště, jehož završení po nánosu zlatavého písku spočívalo v názorném ohraničeni neoplocené části hřiště masivním kamenem, jehož zjevným účelem byl a je příležitostný posez určený zejména matkám a starostlivým otcům. Pevně věřím že Markétka, která mi již dávno tragicky zesnula, se ke mně tímto vrací. Usnadní mi přeplout na druhý břeh. Cítím... Cítím takový zvláštní pocit. Víte, zítra je den svatého Valentýna. Nebylo by krásné se s Markétkou setkat? Na tom jedinečném, pestrobarevném místě, vonícím po desítkách čerstvých květů...

©2014 František Kubínek (Frank K. Pola)

44 Hannie Hannie | E-mail | Web | 13. února 2014 v 7:44

Mé dokonalé rande bude probíhat s tím kdo mě miluje a já jeho také. Bylo by mi jedno zda by pršelo nebo pálilo slunce, klidně bych na něj čekala hodiny a hodiny v únorovém "mrazu". Ale budu raději konkrétní.

Dokonalé rande bude probíhat v jeho prázdném útulném domě a krom nás by tam nikdo nebyl. Hned kdybych přišla k jeho domu, uviděla bych velké srdce vytvořené z okvětních lístků rudých růží. Zazvonila bych a on by mi přišel otevřít v kostkované košili a tmavých kalhotách. Nabídl by mně své rámě a šli bychom do jeho domu. Jako gentleman by mě pomohl svléct kabát, pak bychom šli do jeho kuchyně, kde bychom spolu dodělávali naši večeři, skládající se z polévky, hlavního chodu a výborného dezertu. Poté bychom si sedli ke stolu a pustili se do výborné večeře. Kolem nás by plápolaly plameny svíček a plameny v krbu. Vše by doplňovala pomalá uklidňující hudba a praskání dřeva v krbu. Po večeři bychom se vypravili na terasu sledovat noční zimní oblohu. Hvězdy by přihlíželi naším něžným polibkům. Chytl by mě do své náruče a odnesl by mě do svého pokoje. Ráno bych se probudila v jeho posteli a první co bych uviděla, by byl jeho šťastný obličej.

Myslím si, že tahle velmi romantická představa se mi nikdy nesplní, ale existuje tolik věci, které si přeji a určitě se nevyplní.

Děkuji za každé přečtení :-)

45 Michaela Michaela | E-mail | Web | 13. února 2014 v 7:49

Nejromantičtější valentýnské rande by vypadalo takto: přítel mě požádá, abych si v pátek 14.2. nechala volný den, ale neprozradí, co chystá. V 10 ráno zazvoní u dveří a unese mě tak, jak jsem oblečená (či neoblečená :-)), venku čeká auto a jedeme pryč, nevím, kam, větřím dobrodružství . Přijedeme na místo, kde zjistím, že jsem v centru péče o tělo, krásu a celkovou pohodu - tam postupně podstoupím relaxační masáž, kosmetiku, líčení, kadeřníka a sklenku šampaňského :-) Jsem unešená, protože to je přesně to, co si přeji už dlouho. Celý den relaxuji, odpočívám, užívám si tu péči a můj přítel podstupuje podobné procedury pro něj vhodné. Když jsem připravená -  odpočatá, krásná, načesaná a nalíčená, přichází můj přítel ve slušivém elegantním obleku a krásné kravatě a přináší velkou krabici. Otevře víko a vykouknou nádherné červené šaty jako na ples. Mezitím, co se oblékám, mrkne na mě a někam odchází. Vrací se a s úsměvem mi podává květiny. Stojím tam jako královna, šťastná a milovaná, v nádherných šatech, které pro mě vybral, s kyticí v náručí a můj přítel mě odvádí k autu a jedeme na večeři, a pak do divadla na balet Labutí jezero, o kterém ví, že ho zbožňuji. Sedíme v hledišti, držíme se za ruce a oba se usmíváme, je nám spolu dobře a já vím, že tento muž mě skutečně miluje, protože ví, co mám ráda. ;-) ;-)

46 Iro Iro | E-mail | Web | 13. února 2014 v 9:41

Ideální romantické rande? Venku je zima, partnerku vyzvednu v práci/škole. Po cestě jakoby mimochodem se zastavíme v kavárně, na horkou čokoládu. Se servírkou jsem předem dohodl, že tam bude volný stůl na kterém budou ve váze růže. Čokoláda bude servírovaná na podšálku s okvětními plátky růží. A k tomu bude hrát houslista nějakou zamilovanou písničku. Pak pěšky, procházkou, vyrazíme ke mě domů. Otevřu dveře bytu a tam bude na stolečku připravená jedna bílá růže ve váze, pomůžu partnerce z kabátu a dám ji svou růži. Otevřu dveře do obývacího pokoje, který bude růžemi zcela zaplaven, budou všude, malé okvětní květy, růže ve vázách, všechny rudé. V ledničce se chladí šampaňské a na stole jsou připraveny skleničky, v krbu hoří oheň. Zapálím svíčky, pustím hudbu, naliji víno...

47 Janča Janča | E-mail | 13. února 2014 v 9:48

Mně by úplně největší radost udělalo, kdybychom šli na romantický oběd do restaurace, kde by nám ke stolu dali svíčku a jako dezert bychom si dali něco ve tvaru srdce. Po obědě bychom jeli k jednomu z nás, kde bychom si dali dárky. Já bych určitě měla nějaký kýč - například plyšové srdíčko, ale přítel by mě překvapil. Vytáhl by dvě poukázky na let balónem! Samozřejmě, že bychom letěli ještě ten den, což by normálně v zimě asi moc nešlo, ale tenhle rok by to bylo skvělé. Uvnitř balónu by byli okvětní lístky růží a jedna, kterou by mi k tomu ještě dal. Do smrti bych mu byla vděčná. A samozřejmě, že bych mu také dala ještě něco jako bonus za to, že mi splnil můj sen.

48 Kristýna Sychrová Kristýna Sychrová | Web | 13. února 2014 v 11:33

Nejúžasnější rande by mělo vypadat zhruba takto
Pršelo by, hromy by lítali na všechny strany a venku nikde nikdo.Můj protějšek by mě pozval do prázdného parku a měl tam přichystaný romantický a zároveň skromný piknik při svíčkách. Bála bych se a on by mě přitulil k sobě, půjčil mi bundu a rozevřel nad námi  obrovský deštník a spali by jsme tam až do rána :)) :-P

49 Lollipop* Lollipop* | Web | 13. února 2014 v 12:03

Podívám se na email když tam najednou vidím email od mého přítele. Je tam video ze stránky milka. Spustím si video kde začne předtvořená postava zpívat a když řekne ,,daruju ti pusu a... Srdce z čokolády'' tak se zobrazilo na konci nápis ,,Lásko miluju tě... přijdu v šest večer.''
Krásný podvečer kdy už se stmívá se partner objeví u mým dveří a podává mi srdce milka které je tak obrovské že se to nedá popsat. Najednou mi dá pusu a já zčervenám a začneme se líbat a po asi dvouch minutách vášnivého líbání začínáme hrát jazykovou válku. Jdu si pro kabelku když ke mne najednou Dave příjde a obejme mě ze zadu, jak já to miluju. Vycházíme tedy z domu a ruku v ruce se procházíme parkem kde krásně šumí listy. Po romantické procházce jsme došli na místo. Byla to restaurace kde byli nachystané svíčky. Nikde nikdo jen my a svíčky a personál. Když jsme se usadili kuchař nám přinesl jídlo. Byl to humr... On ví že ho miluju. Já jsem tak nadšená že ho mám. Když jsme dojedli Dave mne chytl za ruku a odvedl mne domů. Když jsme došli domů on mne políbil a chystal se odejít ale já ho zarazila vtáhla ho dovnitř a vášnivě ho líbala. Tkhle to bylo asi 3 hodiny. Potom mne položil na postel a bylo to. Bylo to nádherné a já na tohoto valentýna NIKDY nezapomenu. Miluju ho a tohohle kluka konečně napadlo co miluju a kam bych chtěla jít. Jsem moc ráda že ho mám ♥

50 Netri Netri | Web | 13. února 2014 v 12:05

Nejromantičtější rande?
Víte, tady je problém, že každý vnímá romantiku trochu jinak. Jeden považuje za nejkrásnější jít do dražší restaurace a posedět si za svitu svíčky nad dobrým vínkem. Druhý by nejraději šel na procházku do parku či lesa, aby si užil nejenom nevinné přírody, ale  ticha a klidu, díky čemuž by svému milému byl opravdu nejblíže. Jiný by zase nejraději šel na sportovní zápas a bok po boku se svým milým/milou fandil oblíbenému týmu a prožíval veškerou euforii s tím spojenou (a co teprve ta radost, když se objevíte na velkoplošné obrazovce v srdíčko a nápisem Kiss.) Najdou se i lidé, kteří by za nejvíce romantické považovali sedět doma na pohovce, sledovat oblíbené filmy, opírat se o toho druhého, potichu si povídat a bavit se jen sami se sebou - a to se vším všudy.
Nesmím zapomenout zmínit i osoby, které preferují větší společnost a romantiku najdou i na akcích s přáteli.
Nejde říci, co je z těchto situací nejromantičtější. Já sama bych preferovala nějakou společnou akci, která nebude jenom o držení se za ručičku, ale i o humoru a dobrodružství. Můj partner by to celé ale mohl vnímat jinak a ve chvíli, kdy by se přizpůsobil mému přání, by to již nebyl nejhezčí Valentýn pro něj. Každý to vnímá jinak, každý si přeje něco jiného, každý prožívá různé situace rozdílně - a na to je nutné brát zřetel. Dle mého názoru není ani tak důležité, co a kde se na Valentýna (či jakýkoliv jiný den, kdo říká, že romantika musí být jen na Valentýna), ale je důležité, když jsou ti dva spolu, navzájem se respektují, tolerují a chtějí pro toho druhého jen to nejlepší. A pokud by ten jeden nechtěl Valentýna slavit vůbec, či nebyl romantický, nevadí. Člověk toužící po romantice si jí najde kdekoliv a kdykoliv, v jakémkoliv gestu, slovu, v jakékoliv situaci.

Jaká je tedy odpověď na otázku?
Nezáleží na tom, kde, kdy a jak. Nejdůležitější je s kým. A pokud si člověk myslí, že jeho druhá polovička je "Ten pravý", ten jediný, pokud si je jistý, že toho druhého opravdu miluje, tak není co řešit a vymýšlet kdo ví jaké originální nápady kde slavit Valentýna. Stačí s tím druhým být.
(A to i v případě, kdy se nejedná o vztah partnerský, kolik z nás je zamilováno do svých přátel? Není tedy důležité, jestli jej v ten den budeme držet za ruku a dostaneme polibek. Důležité je, že budeme vedle něj, že uvidíme jeho úsměv (či ho dokonce způsobíme), že budeme moc slyšet jeho hlas a být tam pro něj.

Nejromatičtější Valentýn? Milovat.

(Popřípadě si sednou do metra a objet spolu všechny zastávky - popovídáte si, poznáte spoustu zajímavých lidí a pokud budete mít štěstí, narazíte i na nějakého toho opilce, před kterým vás bude moci váš milý zachránit.)

51 Petra Brabcová Petra Brabcová | E-mail | Web | 13. února 2014 v 13:28

Já bych na 100% vyrazila na romantické rande do zoo, při hezkém počasí . A hezké zakončení by bylo v nějaké pohodové kavárně u teplého čaje .

52 Goffy28 Goffy28 | E-mail | Web | 13. února 2014 v 13:29

Ideální Valentýn? Hlavní je, aby byli spokojeni oba a byla navozena romantika. Líbilo by se mi, kdyby mě partner pozval na výbornou večeři, kde by hrálo piano či housle a v průběhu večeře mi věnoval jako dárek lístek na koncert naší nejoblíbenější skupiny, která by hrála ještě ten daný večer. Po večeři bysme šli společně na nezapomenutelný koncert a já bych věděla, že nejen já ale i partner je hrozně šťastný :-) Ideální? - nereálný! :-D

53 Stylí* Stylí* | E-mail | Web | 13. února 2014 v 13:33

Kino je ohrané a do nějaké luxusní restaurace? To ne :) Podle mě dokonalé je, když kluk holku vyzvedne doma, nebo na ni počká před školou s růží v ruce. Potom zajedou někam na pizzu, klidně s posezením venku - pokud je teplo, což v tomhle období asi ne. Po pizze si třeba ve starbucks koupíme kafe (horkou čokoládu). Poté procházka ruku v ruce někde, kde to mají oba rádi. U toho popíjení horkého kafe, polibky a povídání. Až se setmí, dojedeme domů, uvelebíme se na gauči se zmrzlinou a sledování filmů. Je to takové obyčejné, ale tohle je podle mě perfektní rande.

54 Benn Benn | Web | 13. února 2014 v 14:34

Ahoj Valentýnské rande bymělo vypadat následovně:Ráno vstát posnídat a jít do školy/práce.Já bych si najal službu aby na oko unesla mojí holku.Fingoval by jsem ůnos.Odvezli by ji Do Nějakýho panství tam By jí řekly Že jí zastřelí a najdnou bych tam vtrhl já zachránil bych jí .Toje vše :)

55 fineness fineness | Web | 13. února 2014 v 14:44

Romantické rande?
S priateľom sa celý deň hádam, je svätého Valentína, všetci sa obklopujú srdiečkami, bonboniérami či "valentínkami" a ja som smutná. Smutná, lebo nemôžem byť s ním. Po škole sa mi ani nepozdraví, nepočká ma a ja so slzami v očiach odchádzam domov. Okolo pol 7 večer u mňa doma niekto zvoní. Som sama a samozrejme ako každá žena ktorá je smutná - pozerám seriály či filmy a plačem. Niekto zvoní znova. Pozriem sa z  okna, aby som vedela či to vôbec stojí za to, vyjsť z tepla deky a opustiť Carrie s Mirandou, Charlotte a Samathou (hlavné postavy zo seriálu/filmu Sex in the City).
Akonáhle sa však pozriem z okna, po lícach mi ztekajú slzy šťastia.
Ten, môj milovaný, ktorý sa so mnou ešte dnes hádal, stojí pod mojim domom s najväčšou kyticou ruží, akú som kedy videla. V druhej ruke držal obrovského plyšáka a mával na mňa, aby som zišla dole. Vonku padal sneh a ja som nakoniec, síce len v pyžamku a kabáte zliezla dolu.
"Ľúbim ťa, a nikdy ťa nechcem stratiť. Viem, že sme sa často hádali, a že si si myslela že mi na tebe nezáleží, ale neprežil by som ani jeden deň bez tvojich modrých očí."
Celý večer sme preležali pri filmoch s pukancami v ruke a v objatí.
Takto si predstavujem deň svätého Valentína ja :-)

56 Morell Morell | Web | 13. února 2014 v 14:49

Sedět společně v sedle draka, který nás ochotně nosí z jedné vyhlídky na druhou ve vysokých horách. A když nás unaví létání a vyhcutnávání vyhlídek, strávíme nádherný večer u jezera, kam nás náš věrný dračí přítel zanese...
------
To je tak... to musím mít. Jdu shánět draka.

57 Adelade-the-Rainbon Adelade-the-Rainbon | 13. února 2014 v 14:56

Kdybych měla s kým jít, a ten někdo by mě měl rád, tak bych ho vzhledem k počasí vzala do planetária v noci (pokud by bylo jasno) a pozorovali bychom hvězdy, planety atd. Pak by se šlo k jednomu z nás domů a tam bychom v objetí pařili GTA 5 až do rána.

58 Petrin Autumn Petrin Autumn | Web | 13. února 2014 v 15:11

Najromantickejšie by to bolo na tom mieste kde sa dotyčný spoznali..(napr. na lodi..) bol by tam maličký stolík.. na ňom šampanské spolu s pohármi a vo váze rúže.. naokolo by boli sviečky.. a hudbu by im prinášala harmónia okolitej prírody.. ♥

59 El El | Web | 13. února 2014 v 15:17

Článek na blogu http://bezvacteni.blog.cz/

60 od-berusy od-berusy | E-mail | Web | 13. února 2014 v 15:53

Jak by podle mě vypadalo nejromantičtější valentýnské rande?
Představuji si ho s trochou překvapením a napětím. Vlastně to byl sen...
...ráno, 14.února jsem vstala a sotva jsem vylezla z postele, říkala jsem si, jak to bude zase obyčejný den a proč se vůbec nějaký Valentýn slaví. Vlastně jsem byla naštvaná na to, že zase všude uvidím srdíčka a budu ostatním slečnám závidět. Říkala jsem si, že ikdyž tento svátek s přítelem neslavíme, bylo by tááák romantické, kdyby mě překvapil.
Snídaně, úklid, nová fasáda a hurá do města vyřizovat a vyřizovat. Bože, takovej stereotyp.
Když jsem šla odpoledne domů, hlavou se mi honilo milión věcí, třeba to, že se s přítelem uvidíme až za týden a už teď jsme se neviděli 5 dní, no a hlavně jsem myslela na to, až si sednu a odpočinu. Hledám v kabelce klíče od bytu a všimnu si zastrčeného papírku pod rohožkou. Je na něm napsáno: "Přišel ti dopis".
Utíkala jsem rychle se podívat do schránky. Opravdu v ní byl dopis. Otevřela jsem obálku a četla: "Miláčku, obleč si nějaké krásné šaty a o půl8 na mě čekej." V tu chvíli jsem měla energie na rozdávání.
Večer jsem se nachystala a čekala na zvonek. Už jenom to, že jsem byla v šatech jako princezna, bylo hrozně romantické. Zvonek zazvonil a přítel mě čekal venku u dveří s růží se slovy, jak mi to moc sluší. Zavázal mi oči a nasedli jsme do auta.
Vystoupili jsme, kousek šli a až pak jsem viděla, kde to jsme. Byli jsme v restauraci jeho kamaráda, která byla úplně prázdná a uprostřed svítil svíčkama náš stůl. Přítel uvařil naše oblíbená jídla, která byla výborná a víno vynikající.
Když jsme dojedli, začala hrát hudba a šli jsme tančit ploužáky. Drželi jsme se a očima si říkali, jak moc se milujeme. Taky jsem myslela na to, jak mu to v tom obleku zatraceně sluší...

61 Janča Janča | E-mail | Web | 13. února 2014 v 15:58

Myslím že by bylo nejlepší tohle: Muž by mě pozval na večeři, už několik dní předem..v Pátek přijdu z práce domů A do bytu mi nechal poslat růže a nějaké čokoládové bonbónky..=) Najednou někdo zvoní u dveří a je tam poslíček který mi nese ty nejkrásnější šaty.. A posílá mi je On :-) U nich je vzkaz: Moc se těším na večer a v těhlech šatech budeš neodolatelná! miluji tě.. A v 7 Tě vyzvednu :-*Do 7 hodin se stihnu krásně nalíčit a beru si na sebe ty šaty co mi poslal.. Měl pravdu vypadám krásně..=) Už je tu.. Když seběhnu dolů k autu předává mi růže a dá mi krásný polibek.. Nasedáme do auta a jedeme..=)Sedáme si spolu ke stolu v nádherné restauraci na stole je pár krásně voňavých svíček A v pozadí hraje příjemná hudba.. celý večer je velmi šarmantní a okouzlující.. Když dovečeříme a dopijíme poslední sklenku lahodného vína uděláme si krásnou procházku ke mě domů.. Tam si rozděláme další lahev vína a pak se spolu krásně a vášnivě pomilujeme.. Ráno se probouzím v jeho náruči a slyším krásné ráno miláčku.. Miluji tě Na vždy:-*

62 zoomini zoomini | E-mail | Web | 13. února 2014 v 16:33

Na opuštěném ostrově

63 alexandrko alexandrko | E-mail | 13. února 2014 v 16:34

Tak podle mě, nebo aspoň za mě bych vzal svojí lásku třeba do aquaparku a nebo na let balónem. Ten let balónem je asi nejvíc romantický. Nejlepší by byl tak při západu slunce a nebo také východu. ;-)

64 news-from-glee-world news-from-glee-world | E-mail | Web | 13. února 2014 v 17:29

Romantické rande (vysněné :D) bych si přestavovala asi takhle: Přítel by mě večer vyzvedl, byl by velice milý, dal mi květiny, podal mi ruku a řekl "můžeme vyrazit miláčku". Nasedli bysme do kočáru taženého bílými koňmi. Pak bysme přijeli na to místo, a sice do Francie. Kočár by zastavil před Eiffelovou věží. Společně bysme začali stoupat na Eiffelovku, těsně před posledním patrem by mi zavázal oči, až bysme došli nahoru, rozvázal by šátek a já bych uviděla stůl se svíčkami, vínem a připraveným jídlem ♥ Společně bysme potom sledovali ten úžasný výhled na celé město. Bylo by to perfektní. Pomyslela bych si: "Lepší už to ani být nemůže, je tak dokonalý." Byla bych v sedmém nebi. A pak by to přišlo, přišli by muzikanti a začali hrát zamilovanou písničku, on by si přede mě klekl a otevřel tu malou krabičku ve tvaru srdce, otevřel by to a řekl: "Vezmeš si mě". Já bych samozřejmě řekla ano. Zůstali bysme tam nahoře celou noc, měl by sebou totiž i deky, aby jsme viděli východ slunce :3  A ještě ke všemu by to bylo 14. února na Valentýna. Takhle podle mě vypadá vysněné rande. :)

65 Charbon Charbon | E-mail | Web | 13. února 2014 v 17:50

Moje Valentýnské rande... Byla by to nejspíš seznamovací schůzka, protože partnera nemám.
Kluk s dobrým srdcem by se mě měl zeptat pěkně napsaným dopisem. Mohl by být napsán krasopisně, přece jenom jsem holka a pozvánka by měla být pastvou pro oči, mysl i srdce. Nejde o srdci ozdobený dopis, ale o obsah, ze kterého zahřeje u srdce.
Bylo by pěkné, kdyby se rande konalo v kavárně. V takové, kde si lidé rádi čtou. Kde je klid a ve vzduchu jde cítit směsice kávy, horké čokolády či čaje. Mám ráda džentlmeny(gentlemany), takže by bylo fajn i džentlmenské(gentlemanské) chování.
Dejme mu jméno Oliver. Oliver mě uvítá letmým polibkem na levou tvář a podá mi kytici levandulí či pomněnek. Pořád se usmívá, protože je rád, že jsem přišla. Já jsem nervózní a pořád si hraji s prsty, tváře se mi červenají, ale jemu to nevadí. Odsune mi židli a sundá kabát, který poté pověsí na opěrku židle. Na sobě má bledě modrý svetr(miluji svetry) a pod ním čistě bílou košili, která vyčuhuje pouze u rukávů a u krku. Na stole stojí nízká čajová svíčka, která barvou ladí k interiéru kavárny. Voní jako vanilka. Na ostatních stolech je většinou zhaslá, ale tady si spokojeně plá. Součástí prostřeného stolu jsou samozřejmě podtácky, které jsou hlavně pro nápoje ve sklenici či v lahvi. Čaje, káva a další horké nápoje se podávají v šálku s malým talířkem. Cukr je v malé skleněné nádobce, připomínající list osiky. Skoro jako flakón parfému.
Oba jsme ticho, ale když hnědovlasý Oliver promluví, začervenám se. "Když jsi četla můj dopis... Co sis myslela?" Odpověď není úplně jednoznačná. Myslela jsem si, že mám až moc velké štěstí a možná si to ani nezasloužím. Každopádně jsem byla šťastná a potěšená. Něco takového bych asi řekla. Nikdo mě na rande snad nikdy nepozval, takže by to byl příjemný zážitek.
Celou dobu by jsme si povídali o našich zájmech a především o knihách, o psaní či o čemkoliv, co nás oba zajímá. Popíjeli by jsme s šálků a připomínali si, že nám horká čokoláda dělá nad horním rtem knír. Smáli by jsme se. Ke konci by mi daroval nějaký dárek. Třeba v podobě knihy, nebo něčeho, co mi ho bude každým dnem připomínat. Protože mě nenapadlo mu něco sehnat, později mu vyrobím přívěsek na klíče s tématikou našeho prvního rande. Za dárek bych mu poděkovala. Nakonec bych Oliverovi řekla, jak se mi rande líbilo a objala ho. Oliver by se zeptal, jestli si to chci někdy zopakovat. Souhlasila bych, jak jinak. Takové krásné rande.. Asi to nikdy nezažiji, ale snít mohu. Snít můžu vždy.

66 Terka Terka | Web | 13. února 2014 v 17:55

Nejromantičtější rande? Napadlo mne rande na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. Je to dobrodružství! Jen si to představte. Sedíte naproti sobě se svým miláčkem a přitom kroužíte kolem planety Země. Mlsáte dehydratované jídlo ze sáčku a největším zdrojem zábavy jsou kuličky pití, které jste nechali poletovat kolem a teď je musíte všechny pochytat do pusy.
Co se týče svíček. Jejich plamen by vypadal tak trošku kulatě a nejspíše by moc dlouho nevydržel.
No, přiznávám, tady se nám ta romantika začíná nějak vytrácet.... Takže pokračujme ve výpisu problémů. Nemáte zrovna moc velký výběr oblečení, ale čert to vem. Horší je, že vám po celou dobu večeře stojí vlasy. Jo, poletují si všude kolem, ale to je vlastně docela zábavné. Můžete si pak zahrát třeba hru: „Zkroť moje háro.“
Líbání. To ve stavu beztíže snad takový problém nebude. A navíc. Takový ten zvláštní povznášející pocit bude tentokrát skutečný. Super, ne? V tuhle chvíli bych to rande ukončila. Na ISS se totiž posádky střídají po šesti měsících a vy tak máte spoustu času na další setkání. Vlastně je to jedno dlouhé rande, po kterém se možná už nebudete chtít vidět.
Tak vám nevím, ale nejromantičtější rande si představuji hlavně někde na Zemi, třeba jako výlet na lyže, do ciziny, na procházku, apod... :-)

67 herobrineinfo herobrineinfo | Web | 13. února 2014 v 18:02

Ja si dokonalé rande predstavujem takto: návšteva obchodu s technikou a túlanie sa po uliciach Košíc, fotenie pamiatok, zájsť do sushi reštaurácie v Auparku, fotky na FB a Instagram, chytanie Wi-Fi v meste, hranie creepypasta hier na notebooku, lúka, pozeranie sa na mesiac a hviezdy, hľadať na nočnej oblohe kométy a podivné úkazy. A aj prechádzka po lese v noci a hľadanie Slendermana :-) .

68 medod medod | 13. února 2014 v 18:10

Udělám ti krásnou místnost plnou obrazů, tam tě zlákám a přinesu ti tucet růží. Posel přinese tucet a já jednu, doufám že třináct není nešťastný. Potom půjdeme do kina a na plátno ti promítnu těch pár vzkazů co jsem stihl poslat.

69 vendyhr vendyhr | E-mail | 13. února 2014 v 18:17

Nejromantičtější rande... Podle mě by to mělo být něco výjimečného. Já bych si představovala asi tohle: večeře někde v restauraci venku při svíčkách (třeba na terase nebo zahrádce). Potom se jít podívat na letní kino někde v parku na nějaký romantický film. Pak se jít projí a ještě si třeba zajít někam do cukrárny na sladký dezert. A pak by muž(kluk) mohl ženě(dívce) jako překvapení koupit nádhernou červenou růži. Pak by ženu(dívku)doprovodil k domu a tenhle úžasný večer by zakončil nádherným, sladkým a něžným polibkem. Tohle by podle mě bylo dokonalé valentýnské rande: :-)

70 Džambo. Džambo. | Web | 13. února 2014 v 18:24

Přijde mi ohrané a bez nápadu jít na večeři, do kina, do cukrárny nebo kamsi do parku a kdesi cosi. Já bych jela na rande do DisneyLandu třeba se Stevem Segalem nebo Bradem Pittem! A nebo rovnou na Měsíc. Romantická večeře ve skafandru s poletujícíma svíčkama, který by se pravděpodobně ani nezapálily a kosmickým prachem. Ale tento rok asi budu muset zůstat nohama při zemi a užít si to v čajovně při teplým čaji s mým milovaným.

71 Calla Calla | Web | 13. února 2014 v 18:52

Nevím, jestli to takhle může být, ale je to formou kráťoučkého příběhu. :D

Sedím na lavičce v parku. Okolo mě je spousta párů. Někteří se líbají, jiní jen objímají a někteří se prostě jen smějí. Ale já? Sedím tady sama. Nikdo vedle mě není. Dnes je Valentýn. Již před rokem jsem se rozhodla jej přestat slavit. Stejně nikoho nemám. Už několik let. Smutně klopím oči k zemi a snažím se zadržet slzy.
„ Ahoj. Můžu si přisednout?“ zeptal se najednou cizí muž. Zvědavě jsem zvedla oči a zadívala se do tváře krásného, vysokého muže.
„ Jistě.“ odpověděla jsem s úsměvem na rtech. Povytáhl koutky úst a sedl si vedle mě.
„ To je pro tebe.“ zašeptal a zpoza zad vytáhl puket rudých růží. V té chvíli mi nevadilo, že mi tyká. Nevadilo mi, že se neznáme. Bylo to tak nádherné. Na chvíli se mi zastavilo srdce a já naplno otevřenýma očima hltala tu nádheru v jeho ruce. Třesoucí se dlaní jsem růže převzala.
„ Děkuji.“ vykoktala jsem ze sebe.
„ Nemáš zač.“ usmál se na mě. Měla jsem pocit, že se za chvíli rozpadnu na tisíc kousků. Bylo to tak okouzlující.
„ Proč mi to vůbec dáváš? Ani se neznáme.“ řekla jsem.
„ Je Valentýn. Svátek zamilovaných. A pohled na tebe... Seděla jsi tady tak sama. Hlavu sklopenou a slzy v očích. A přitom jsi tak překrásná. Teď, když jsem viděl tvůj úsměv jsi ještě hezčí. Nechápu, jak někdo takový může být sám.“ nevěřícně jsem na něj vyvalila oči. Nic tak krásného mi nikdo nikdy neřekl.
„ A co ty? Jak to že jsi sám?“ zeptala jsem se aniž bych cokoliv řekla na jeho úžasné komplimenty.
„ Nikdy jsem nenašel tu pravou. Ale v tuhle chvíli mám takový pocit, že se to brzo změní.“ usmál se a odkryl tak své bílé zuby. Vstal z lavičky a podal mi ruku. Přijala jsem ji a postavila se na nohy. Začala mě odvádět k nejbližší kavárně.
„ Jak se vůbec jmenuješ?“ otázala jsem se.
„ Jsem Petr. A ty?“
„ Adéla.“ odpověděla jsem a s úsměvem vstoupila do dveří provoněné kavárny.

Tak takhle nějak si představuji Valentýnský den. :D

72 Kaspar Kaspar | Web | 13. února 2014 v 18:59

Přijdu pozdě. Ona se nezlobí, že čekala nahá bezmála dvě hodiny. Má studený nos, ale usmívá se. Obložila se jahodami, které vytváří obrovské skvrny na prostěradle, jenomže Jí nevadí, že bude muset znovu povlékat. Trpělivě čeká, až se navečeřím. Řeknu Jí, že je krásná, když je nahá. Odvětí, že na ni komplimenty neplatí. Platí. S tím červeným nosem vypadá trochu jako Santův sob. Pomiluju Ji, aby se zahřála.  "To je zvláštní, že jsme se potkali nedávno a takhle si rozumíme." Řekne. Vezmu Ji do kina. Dávají Prodloužený víkend a ona mě drží za ruku. Usmívá se. Usnu. Usmívá se i když spím. "Jak se ti to líbilo?" Zeptá se. Mám z toho akorát hlad. Dáme si pizzu a dobré víno. "Co se na mě tak culíš? My dneska něco slavíme?" Zeptám se. "Je Valentýn." Aha. Takže se ode mě očekává, že Jí nějak dokážu svoji lásku. Nevím jak. V tu chvíli vtrhne do pizzerie aligátor, sní polovinu mojí přítelkyně a ještě ke všemu hranolky. Nevím co říct. Miluju Ji. Musí to vědět, protože s Ní zůstanu, i když se můj život bez hranolek jeví jako problém. Tak taková je láska.

73 Sim Sim | E-mail | 13. února 2014 v 19:12

Jak by podle mě mělo vypadat nejromantičtější rande? Mě osobně by stačilo kdyby si na mě můj kluk vzpomněl, ale pořád jsem holka a na tom se nic nezmění.
Ale, i já mám svoje tajný přán, že půjdeme někam na skály a budeme vidět jak nám pod nohama teče řeka Sázava. Povídali bychom o všem co jsme zažili ať spolu nebo ne. A na konec až by se na obloze objevili hvězdy by mi dal růži.
To je můj nejkrásnější Valentýn. :-)

74 Foxie Foxie | E-mail | Web | 13. února 2014 v 19:35

Nejsem žádná velká romantička, ale asi jako každá holka mám sny. Sním o nádherném únorovém dni, kdy mě můj přítel pozve na Valentýna ven. Půjdeme do lesíka nad Kyjským rybníkem. Máme tam svoje oblíbené místečko - Kámen Vzpomínek, tak jsme ho nazvali. Posadíme se na ten kus skály a já se k němu přitulím. Chvíli si budeme povídat a až jako obvykle naše téma začne směřovat k muzice, vytáhne svůj Iphone se sluchátkama a budeme společně poslouchat. Ke kvalitnímu metalu budeme připíjet Sprite a užívat si společných chvil. Protože to bude den před úplňkem, měsíc nás bude ozařovat a on na něj bude nadávat, dokud si nevšimne, jak mi v jeho stříbrném světle září vlasy. Ještě předtím než opustíme lesík, projdeme se mezi temnými stromy a on mě vezme do náručí, aby mi ukázal, jak je silný. Na zastávku autobusu se došouráme s halasným smíchem, a nýbrž 110 má vždycky dlouhé intervaly,  zbude nám čas jít ještě na houpačky. Budeme se houpat, povídat si, možná si pustíme nahlas písničky a až bude rande u konce rozloučíme se nějakým nezapomenutelným způsobem. ;) Dobře, možná romantička jsem. :D

75 ASIM ASIM | Web | 13. února 2014 v 19:41

Když se řekne nejromantičtější valentýnské rande, vidím snídani do postele, ranní milování, dlouhou procházku, návštěvu kina a romantickou večeři, při které proběhne žádost o ruku. Po návratu domů další milování a usínání v objetí :)
Tak to vidím já, doufám, že po 5 letech ve vztahu se mi to už konečně povede :)

76 Jadey | jade-daily Jadey | jade-daily | Web | 13. února 2014 v 19:43

Ráno bych se vzbudila v dobré náladě. Do pokoje by svítilo slunko. Po chvíli bych vstala a dala si ke snídani palačinky ve tvaru srdcí s jahodovým džemem a borůvkama. K pití bych si dala kakao.
Dopoledne bych si připravovala věci na rande s mým partnerem. V pozdní odpoledne bych si oblékla černé šaty na ramínka, černé lodičky a červený kabát. Do ruky kabelku s penězma, klíči a mobilem a na Karlově Mostě bychom se sešli. Šli by jsme do divadla na nějaké představení a pak do luxusní pizzerie na večeři. Po jídle bychom si udělali krásný výlet po Praze. Dal by mi červenou růži a čokoládové srdce. Potom by jsme koukali na ohňostroj, který někdo pouští.

77 Mája Mája | E-mail | Web | 13. února 2014 v 19:57

Valentýna nerada Valentýna

     Blížící se svátek zamilovaných dívku znervózňoval čím dál víc. Odjakživa ho neměla moc v lásce, už jen kvůli svému ne příliš tradičnímu jménu Valentýna. Občas si říkala, že jí rodiče museli hodně nenávidět, když jí takové jméno dali, avšak bylo to celkem pochopitelné- narodila se přeci na Valentýna. A ani její vlastní narozeniny jí nedonutily mít ráda ten lidmi oblíbený den.
     Když už si rodiče mysleli, že z té velké nenávisti vyrostla, zrodila se jí v hlavě nová myšlenka. Nemá ráda Valentýna, protože nemá tu svou lásku. Zatímco přátelé kolem ní zamilovaně cvrlikali, ona seděla sklíčeně v koutě a nevěděla co by. Souhlasila s ostatními, vždyť přece v patnácti by člověk již měl mít někoho komu se může svěřit, komu se může vyplakat na rameno i se s ním smát. Ale Valentýně jako by se láska vyhýbala velkým obloukem. Ne že by nikdy nebyla zamilovaná, to ne, ale vždycky to krachlo dřív než to vůbec začalo. Její nespokojenost se svatým Valentýnem tak ještě vzrůstala.

     Ráno procházela jindy obyčejnou bílou školní chodbu, kde dnes cupitali děcka různého věku kolem prodavačů růží, bonboniér a rudých balonků ve tvaru srdce. Na lavičkách i na zemi seděli kluci i holky a sepisovali valentýnky a pak tyto dopisní papíry či sladce červené srdíčka  strkali do obálek, co poté vhodili malou úzkou škvírou do zamčené skříňky jejich vyvoleného. Valentýna nechápala, jak s tímto tak nepodstatným mohou ztrácet čas, v hlouby duše jim však záviděla každý řádek a každé slovíčko v dopise.
     Za celý den si ničím nedokázala zlepšit náladu. Bloumala školou jako bez života, bylo jí jedno, že do ní strkají rozjívení a rozvášnění spolužáci. Pak, když konečně dorazila domů, sundala z horní poličky bíle vyhlížející hrneček. Dostala chuť na to výborné kakao, které jí tak často připravovala maminka. Otočila hrneček, že do něj vsype hnědý prášek a nalije mléko, a ukázalo se, že hrneček co vypadal tak krásně bíle, má vpředu velké rudé srdce. Chuť ji okamžitě přešla a vrátila hrnek zpět na poličku.
     Ze všeho toho rozhořčení, se rozhodla zklidnit svou náladu na čerstvém vzduchu. Nazula rychle běžecké boty, a vběhla na chodbu. Ve výtahu se ještě nasoukala do vyteplené bundy a zapnula zip. V ten únorový pátek už nikde neležela ani troška sněhu, naopak byl teď ve vzduchu cítit pořádný liják. „To stihnu,“ pomyslela si a přeběhla frekventovanou silnici. Poklusem doběhla do parku, poslouchala šumění potoka, co se nacházel kousek po její pravici, konečně dosáhla vytouženého klidu od lidských tlumených hlasů na ulicích města.
Spadla mlha a pomalu nebylo vidět na krok.
     Myslela nejprve, že k potoku nezamíří, ale pak si řekla, že by to nemusel být zas tak špatný nápad a otočila směr. Valentýně klouzaly běžecké boty po pískem vysypané cestě a jen odhadovala cestu k potoku. „Určitě musím teď zatočit doleva. Nebo doprava?“ Chvíli přemýšlela, ale nakonec se opravdu rozhodla pro první možnost. Zprava totiž uslyšela nějaké hlasy, zřejmě mladého páru, jak se baví o jídle, které si na své valentýnské večeři dají. Zprudka zatočila doleva, uklouzla na pravé noze a zahučela potoka. „Sakra!“ zavrněla a naštvaná sama na sebe se jen rozplácla do bláta kolem. „Co tu vyvádíš?“ ozval se za ní neznámý hlas. Když se otočila, vyšel z mlhy mladý kluk z vlasy hnědozlatými, jako podzimní listí, s čokoládovýma očima a zvedl ji ladně na nohy. „Tak co? Co se ti stalo?“ zíral na ní, jako by spadla z višně. „Ehm.. Uklouzla jsem. Nic víc, nic míň.“ Řekla trošku odměřeně. Cítila se trapně, otočila se od něj a vydala se do mlhy. Došla na nějakou z cest a chlapec ji zaklepal na rameno. „Odměna nebude?“ usmíval se. „Cože? .. Ehm, děkuju za …ehm.. tam.“ Ukázala směrem, kde si myslela, že potok asi tak je. Nervózně si začala kroutit pramen dlouhých hnědých vlasů na prst a přešlápla z nohy na nohu. „Jsem Valentýn.“ Jakmile uslyšela to slovo, udělalo se jí špatně, jako pokaždé. Začala cítit záda mokrá a špinavá od bláta a chtělo se jí utéct a už se sem nikdy nevracet. „Proč?! Proč se musíš jmenovat Valentýn? … Je tě škoda.“ Spadla na ně v té mlze první kapka deště. „A kdo říkal, že se jmenuju Valentýn? Myslel jsem to tak, jakože jsem tvoje valentýnka, nebo spíš ty moje.“ Zeširoka se usmál a dodal: „Jako bys mi spadla až z nebe.“ Jeho ruka se lehce dotkla její tváře. Valentýna cítila, jak rudne, ale věděla, že s tím nemůže nic dělat. „Jsem David, mademoiselle.“ „Valentýna.“ Odvětila s ostychem a zahleděla se do země. „To je ale vážně hezký a originální jméno. Říkal jsem, že si má Valentýnka.“ Začal už vážně. „Jak si to myslela, že by mě byla škoda?“ „Prostě by tě byla škoda!“ vzhlédla od země. Z pohledu do jeho milých očí jí stydlivost začala opouštět a rozesmála se.
     Začalo pršet, přesně jak vlhký vzduch předpovídal. David vzal Valentýnu za ramena, rychle přeběhli silnici a zmizeli za vchodovými dveřmi.

     Ten den, pátek 14.února 2014, byl vlastně jediný den, kdy Valentýna slavila Valentýna. Poznala totiž konečně svou lásku. Co vzala díky Davidovi na milost, bylo její jméno. Od té doby začali na valentýnský den slavit společně její svátek i narozeniny. Ale nenávisti k dnu svatého Valentýna se už nevzdala nikdy.

http://majinkydenik.blog.cz/1402/valentyna-nerada-valentyna

79 ♡Annie♡ ♡Annie♡ | Web | 13. února 2014 v 19:59

Nejkrásnější rande bych si představovala tak že by mě můj kluk vzal nejdříve do kina. Večer by mě vzal na kraj města na na louku. Koukali by jsme spolu na hvězdy a povídali si. Poté by mi řekl že mě miluje a předal mi Valentýnský dárek který bych si představovala jako přání že  mě z celého srdce miluje a k tomu květiny a přívěsek ve tvaru půlky srdce...Potom by mi ukázal že on má druhou půlku a že dokud to budeme oba nosit budeme se mít rádi:)Následoval by doprovod domů pře park...

80 christiiinka christiiinka | Web | 13. února 2014 v 21:04

Nejromantičtější rande? Na střeše nějaké pořádně vysoké budovy. Výhled na večerní město, všude samé svíčky jako z reklamy na Carte dOr a večeře s mým milým - klidně bych si vystačila i s talířem špaget. Dostala bych náruč plnou tulipánů a pak bychom jen leželi na zádech a koukali spolu na hvězdné nebe :-)

81 Emily Pierce Emily Pierce | Web | 13. února 2014 v 21:14

Jak by mělo vypadat Valentýnské rande?
Na jednu stranu by mělo být romantické, ale ne stereotypní, tím myslím svíčky po bytě ve tvaru srdíček. Co ovšem k Valentýnu neodmyslitelně patří, je kytice.
Mě osobně by od přítele potěšila i jedna růžička, protože jeho na tyhle srandy moc neužije.
Valentýnské ráno by měl muž přinést snídani do postele, i kdyby to byl jen rohlík se šunkou a máslem s kakaem. Probudit něžnými
polibky a slovy: "Krásné ráno, beruško, jak ses vyspala?"
Na oběd si společně uvařit vaše oblíbené jídlo a vyrazit ven.
Co venku? Já osobně miluju adrenalin, takže by mi nevadil bungee jumping s milovanou polovičkou. Též bych nepohrdla masáží,
dnem v lázních, ale ani vyjížďkou na koni nebo večerním divadlem/operou/muzikálem.

Materiálně jsou tyto věci docela drahé. Nejkrásnější gesto, co kluk pro holku může udělat, a zvlášť na Valentýna,
je třeba i malé gesto. Vlastoručně vyrobený dárek potěší nejvíce, nebo aspoň mě. :)

82 shira-elizabeth shira-elizabeth | 13. února 2014 v 21:39

Neočekávané. Když už si myslíte, že skončíte celý večer u filmů, tak najednou ON zazvoní a vezme vás ven. Kamkoliv, protože když jdete s ním, je jedno kam. Ale hvězdy by neměli chybět.

83 buffy-alex buffy-alex | E-mail | 13. února 2014 v 21:42

S partnerem by jsme si nejdříve dali romantickou snídani do postele, kterou by připravil on. Potom by jsme šli na romantickou procházku do parku a naším pejskem. K obědu bych něco uvařila a on by zatím udělal výzdobu. Uvařila bych řízek s bramborovým salátem. Potom by jsme se dívali na romantické filmy v posteli. Na večeři by mě pozval do restaurace. Potom by jsme se potulovali tichými ulicemi. Až by jsme přišli domů, on by připravil koupel se svíčkami. Po koupeli by jsme šli spát.

84 hogreta hogreta | E-mail | Web | 13. února 2014 v 22:21

Za nejromantičtější rande bych považovala, kdyby přítel zajistil exkurzi v zoo. Ale ne jen tak obyčejnou. Oba máme moc rádi zvířata a oba se o nich rádi něco dozvídáme. Kdyby zajistil pro nás dva exkurzi "v zákulisí" a pak bychom spolu třeba mohli nakrmit žirafu nebo si třeba pohladit lvíčata, bylo by to pro mě to nejromantičtější, co by mohl udělat. Zaprvé proto, že by to znamenalo, že mě hodně dobře zná a ví, že by mi to udělalo opravdovou radost, a za druhé proto, že bychom zase měli o zážitek víc, na který bychom mohli ještě dlouho vzpomínat:).

85 ilren ilren | E-mail | 13. února 2014 v 23:45

Krásné a ideální rande podle mě je když holka neví, co čekat. Nejlepší by bylo kdyby jí kluk navigoval podle dopisů, nebo kdyby dostávala nápovědy díky kterým by se dostala na krásné romantické místo, nejlépe na  nějaké místo, kde je překrásný výhled a tam by byla deka a na ní položený nějaký dárek od partnera a poslední krásný milostný dopis, aby měla jistotu, že je na správném  místě. Po chvíli tam přijde její partner a budou mít krásný romantický piknik.
Podle mě je tohle krásné netradiční a zároveň romantické rande.

86 Yuuki Yuuki | 14. února 2014 v 1:40

No romanticky valentynsky vecer bych asi zacala nejakou tou veceri pote by sme se sli projit do parku kde by bylo svickami vyznacene misto kde by sme se posadili a divali na hvezdy a povidali si pote by sme sli domu shlednout nejaky tten romanticky film a spolecne by\ sme se smali a usli vedle sebe v milostnem obeti :-?  :-!

87 Terka Terka | E-mail | Web | 14. února 2014 v 7:36

Když pominu to, že momentálně nikoho nemám a vlastně bych ani neměla chuť to slavit, tak by mě možná něco napadlo.

Inu, potěšilo by mě, kdyby si mě vážil i jindy než jenom na Valentýna. Kdyby mi lásku vyznal kdykoli, nejen na Valentýna. Kdyby mi koupil květinu, kdyby mě vzal do kina a kdyby jsme spolu šli na večeři na něco k snědku. Nemusela by to být luxusní restaurace, ale také ne žádný fastfood. Pak bychom vyšli ruku v ruce někam na procházku a povídali si stejně, jako obvykle, jako by ani nebyl Valentýn :-)

89 Mája Mája | E-mail | 14. února 2014 v 9:01

S přítelem bych se domluvila nějaký den dopředu, že by si pro mě přišel 14.2 ráno a šli bychom se projít....třeba do lesa, nebo někam, kde nejsou lidi. Procházeli bychom se, povídali si a na oběd si spolu zašli někam do restaurace:).
Na odpoledne bychom si domluvili, třeba jízdu na koni, na kole, seskok padákem nebo let balónem. Nebo (podle času), bych chtěla stihnou všechno!:)
A večer bychom šli buď domů, nebo do hotelu...SPOLU! :-)

90 abigaill abigaill | Web | 14. února 2014 v 9:59

Možná už je pozdě, možná už mě někdo předběhl, možná je to úplně k ničemu... za pokus nic nedám:
http://abigaill.blog.cz/1402/netradicni-rande

91 Illienel Illienel | E-mail | Web | 14. února 2014 v 10:36

Kam na rande? První otázkou je kdy. Určitě ne na Valentýna. V tento den nenajde nikde klid,páry jako by s ezbláznili a o soukromí a klid je opravdu nouze. Navíc je zima. Na nejromantičtější rande určitě na přelomu jara a léta. KDyž je všechno zelené, příroda kvete (pokud jeden z vás nemá sennou rýmu nebo alergii na traviny či pyl) a je poměrně teplo. Pěkné rande totiž určitě nebude ve víru hlučného a špinavého města plného lidí ani uprostřed vesnice, kde jsou lidé, kterým nic neujde. Vyražte do přírody. Romantiku si každý představuje jinak. Ale z vlastní zkušenosti vím, že máloco je krásnější zážitek než pobyt ve větvích sromů. Jak? Na talanu. Dřevěné plošině, bezpečně umístěné do větví košatého stromu. Vytvořit takové místo dá jistě práci a musíte najít vhodný strom, ale když už s pomocí páru dalších šikovných rukou vytvoříte takovéto místo (budete-li se obávat děště, může být plošina klidně částečně zastřešená, něco jako "stromové domečky", které se staí pro děti ve filmech), můžete na něm strávit nejeden romantický večer, i noc. A rozhodně se dá využít i přes den a můžete ho navštěvovat opakovaně běhme celho roku, zařídit si ho, vyzdobit vždy podle příležitosti. Věřte, že taková večeře při svitu luceren (nebo jiného oslvětlení dle fantaie) v koruně stromu, s výhledme na přírodu, a později pozorování hvědné oblohy, když ležíte velde sebe a držíte se za ruce se svým milovaným protějškem, tiché rozhovory v "černé hodince" a naprostý klid i soukromí, rušené snad jen cvrlikáním cvrčků v trávě (pozor, abyste nevybrali msto poblíž vodního toku, osídleného večer komáry a rybáři), to dojme a přinese krásný zážitek snad každé romantické duši. Jen dejte pozor, abyste měli dobře připevnění žebřík a v noci jej omylem neshodili. To by se vám mohlo romantické rande poněkud prodloužit a změnit z romantiky v opravdoví dobrodružství. ;)

92 Dřevokaz Dřevokaz | Web | 14. února 2014 v 10:47

Lesní cesta vysypaná okvětními lístky růží až k místu s velkou červenou dekou ve tvaru srdce. Z větví by se k zemi snášeli papírová srdíčka a na každém by byl jeden nápis - masáž, něžné polibky, láskyplné obejmutí atd.

U deky by ze země vyrůstala krásná kytice z růží a jiných oblíbených květin.

Na dece by bylo jídlo, pamlsky a různé drobnosti, které se dají sníst i z bříška partnerky.

Odněkud zdáli by hráli klidná hudba. Muselo by být trochu šero, aby vynikly svíčky plápolající kolem kytice a červené deky.

Doma by čekala vyzdobená horká horká koupel, s dobrým pitím.

To by podle mé bylo krásné, relaxační a vzdálené veškerému shonu všedních dní.

93 Fantaghira Fantaghira | Web | 14. února 2014 v 11:07

Ten správný a dokonalý Valentýn začíná tím, že mě ráno nikdo nebudí a já můžu z postele vylézt až v poledne. V kuchyni už na mě čekají horké palačinky a velký hrnek kakaa. Poté, co bych se nasnídám/naobědvám, se upravím do podoby člověka (místo rozespalé opice). Pak vyrážíme s mým drahým ven. Nutno podotknout, že na dokonalého Valentýna samozřejmě neprší. Protože můj drahý jezdí na koni, vyrazíme si na nádhernou vyjížďku po lesích. Až se vrátíme, zcivilizuji se a jedeme do města. Můj drahý si pro mě jako překvapení připravil lístky na Hobbita, kterého jsem už celé dva měsíce neviděla. Jsem nadšená, ačkoliv jeho úsměv se zdá poněkud křečovitý. Ptám se ho, jestli je něco špatně. Krčí rameny a říká, že většina dívek upřednostňuje romantické filmy. Říkám mu, že za tu dobu, co jsme spolu si už mohl všimnout, že nejsem většina dívek. Teď se usmívá doopravdy a říká, že to je přesně ten důvod, proč mě má rád.
Po třech hodinách strhujícího zážitku v kině, mě zve na večeři. Jdeme do útulné italské restaurace, kde mají tu nejlepší pizzu. Nechává mě celou večeři mluvit o Hobbitovi a nic neříká. Teprve po večeři se odhodlá mi sdělit, že pro mě ještě něco má. Snažím se mu říct, že už nic nechci, že už mi toho dneska dal dost, ale nenechá se odbýt. Nakonec mi podává malou krabičku, kterou roztřesenýma rukama otevírám. Vevnitř je malý stříbrný přívěšek ve tvaru podkovy. Říká mi, že je to pro štěstí. V tu chvíli ve mně hrkne a začnu se koktavě omlouvat, protože mi došlo, že já svůj dárek pro něj nechala doma. On se nahlas rozesměje a říká, že ho to ani nepřekvapuje. Vážně mě to mrzí, ale zdá se, že jemu je to jedno.
Když se pozdě v noci dostáváme domů, dávám mu svůj dárek. Když si svůj hokejový dres vybalí, je z něj nadšený. Přiznává se, že se chvíli bál, abych mu nedala něco se srdíčky. Ujišťuju ho, že nic takového v dohledné budoucnosti nechystám.
Když spolu o nějaký ten čas později usínáme, říkám si, že takhle dokonalý den jsem si snad ani nezasloužila.

94 Šárka IV. Šárka IV. | E-mail | Web | 14. února 2014 v 11:21

Myslím, že já jsem své nejromantičtější valentýnské rande už zažila, když jsem potkala svého nyní nastávající manžela. Bylo to naše třetí rande, oba jsme byli už dosti "staří" a unavení z neustálého hledání partnera, ale spolu jsme se od první chvíle cítili nádherně. Vzal mě nejprve do čajovny na výborný čaj a malou vodní dýmku, která při odcházející zimě a probírajícím se jaru, byla dokonalým zpestřením. Potom jsme šli do romantické restaurace, kde jsme si dali lehčí večeři a víno. Vznášela jsem se v sedmém nebi, připadala si poprvé ve svém životě jako princezna. On se choval jako gentleman, krásně jsme si celou dobu povídali a nebo si chvílemi jen hleděli do očí za svitu svíčky. Nádhera. Tečkou bylo to, když mě doprovázel domů přes park, sedli jsme si na lavičku a všimli si, že je asi zrovna úplněk. On se zadíval nejprv do měsíce, pak na mě a položil mi sladkou otázku: "Smím tě políbit." Přikývla jsem a políbili jsme se. Byl to ten nejkrásnější polibek v mém životě a asi jím i zůstane (k němu se řadí už jen ten, když mě žádal o ruku). Domů mě dovedl omámenou a neskonale šťastnou, už jsou to 4 roky, ale nikdy na to nezapomenu, ten večer byl zkrátka dokonalý....

95 siskizz siskizz | E-mail | 14. února 2014 v 11:28

najromantickejsie rande by malo vyzerat asi takto : tvoj partner ti zaklope na dvere a ked ty otvoriš dvere on bude pred tebou klacat ! a povi si ta najkrasia na celom svete potom pojdete na tvoje oblubene a najkrajsie miesto na svete a on ta poziada o ruku !takto si to predstavujem ja !

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama