Duel: Gabriela a Luc

15. února 2014 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Minulý rozhovor se dvěma blogery současně se líbil, a tak v tom pokračujeme. Tentokrát se představují dvě zajímavé blogerky, které jsou na Blog.cz relativně nováčky. První z nich je 20 letá Gabriela z blogu gabriela-von-blutigestern.blog.cz a druhou je 17 letá Luc z blogu ocean-rises.blog.cz.

Přečtěte si, co mají společného a v čem se odlišují. Která si získá vaše sympatie?


Jak bys popsala samu sebe v několika větách?

Gabriela: Jsem ve znamení Ryb, což o mně vypovídá více, než bych si sama přála. Jsem typická přecitlivělá rybka, introvertní duše, co má svůj vlastní svět a právě tam utíká před realitou. Ráda fotím a následně upravuji. Dokáži u toho prosedět celý den. Kreslím, vyrábím, píši (básničky, myšlenky, povídky - většinou yaoi). Poté je mou velikou zálibou líčení a celková vizážistika, břišní tance, umění a určitě by se našly i další zájmy. Mám obrovskou fantazii, i když je to pro mne spíše mínus. Realita vás poté praští stokrát více.

Nemám ráda moderní dobu. Sama si myslím, že do této doby a společnosti nepatřím. Jakýmsi způsobem se i snažím do ní nepatřit. Miluji retro a pin-up styl. Obdivuji všechny dámy z minulosti, podle mě měly šmrnc. Duší jsem metalistka a gothic styl je mé pravé já. Ráda experimentuji a šokuji vzhledem, ale přitom se hodně straním společnosti a lidí v ní. Vyžívám se v duchovnu, ale momentálně pouze myšlenkami, jelikož jsem měla v minulosti problémy, které jsem musela řešit i u "speciálních" doktorů. Takže to mám jen pro duševní pohodu a pro rozvíjení psaní.

Jsem člověk, který si prošel hodně bolestivých ran. Od vidin, slyšení co nejspíš není reálné, traumat až k různým příhodám, které poznamenají na celý život. Smíření s jinou orientací a čelit této červy prolezlé společnosti a nevhodným poznámkám. Ale jelikož jsem ustála hodně a vcelku jsem normální člověk až na občasná problémová období, tak se za to nestydím. Člověk by na to měl být naopak hrdý, že i po všem zůstal sám sebou a nebyl ovlivněn. Takže jak se říká, pokud mě společnost nazve bláznem, budu poctěna. Nějak tak bych svou maličkost shrnula.

Luc: Volám sa luc a som zo Slovenska. Milujem debatovanie (súťažne), zapájanie sa do rôznych medzinárodných konferencií, cestovanie, umenie. Taktiež rada pozerám filmy a počúvam hudbu, ktorú moc ľudí nepozná. Mojou vášňou je tvorba od beat generation a Woodyho Allena. Momentálne študujem španielčinu na bilingválnom gymnáziu.

Blog máš založený krátce, vzpomínáš si ještě, s jakými pohnutkami sis ho zakládala a co sis od toho slibovala?

Gabriela: Jelikož píši povídky a ostatní věci, tak se mě přátelé ptali, proč jsem si ještě nezaložila blog, že je škoda to mít jen doma v počítači a nikomu to neukázat. A tak to vzniklo. Mám za cíl ukázat svou tvorbu více na internetu a třeba tak některé jedince oslovit, nebo je inspirovat. Jak fotkami, psaním, názory a podobně. Nějakým způsobem i najít lidi jako jsem já, aby rozuměly mým myšlenkovým pochodům. I přes blog jsem našla novou kamarádku, se kterou si moc dobře rozumím, takže to má jen výhody. Je pochopitelné, že má tvorba se nebude líbit každému. Sto lidí, sto povah.

Luc: Tak nejakým mojim cieľom bolo to, že ľuďom predstavím niečo nové. Predsalen je mnoho blogov o celebritách, atď., no ja som chcela písať o niečom, čo možno ani moc ľudí nepozná a tak ich s tým oboznámiť.

Co všechno tvém blogu můžeme najít?

Gabriela: Zatím je blog stále v rozjezdu, takže tam toho moc nemám. Ale postupně píši a dávám do kupy články. Jak už jsem uvedla, blog obsahuje a bude obsahovat mou tvorbu v psaní, přes literaturu, výrobky, poezii. Poté duchovno, zvířátka. Lidi, co mi jdou vzorem, a kteří mě oslovili až po líčení a celkovou vizážistiku, jelikož se tomu sama věnuji a je mi to zálibou. A poté k prezentaci mé osoby, rozhovory na internetu, nebo noviny, kde jsem byla. Vždy člověka potěší, když ho někdo kontaktuje a mohou si navzájem vyměnit názory, poznatky, inspirovat se a rozumět si.

Luc: Na mojom blogu môžu čitatelia nájsť veľa vecí. Či už sú to recenzie na filmy, hudbu, knihy, alebo moje názory na rôzne témy, ktoré sa dejú vo svete. Snažím sa to všetko brať tak s humorom a obmedzujem rôzne odborné výrazy atď.

Tvůj blog má pěkný jednoduchý vzhled. Dělala sis ho sama? A znáš nějaký blog, který pro tebe po stránce designu představuje ideál?

Gabriela: Úvodní obrázek jsem našla na internetu a pouze jsem si tam dopsala věci k mé osobě. Jinak grafika menu a článků je má práce. Chtěla jsem to vše sjednotit do jedné barvy a tak jsem zvolila oranžovou. Je příjemná, pozitivní, aby se lidé na mé stránce cítili dobře.

Nemám přímo blog, který by mi byl celkovým vzhledem ideál, ale moc se mi líbí Scarlet Begonia Vintage: scarletbegoniavintage.com - design je zcela jednoduchý a působí na mě příjemně. Už jen vzhledem mě upoutal natolik, že jsem ho musela navštívit.

Luc: Áno, dizajn som si robila sama. Viac menej je zložený iba zo záhlavia a potom z nastavení stránky.
Čo sa ideálov týka, nemyslím si, že nejaký mám. Príde mi, že mnoho blogov má veľmi podobné vzľady, najmä tie o celebritách, čo sa snažia kopírovať rôzne americké stránky. Ako sa potom v tom človek má vyznať ktorý je ktorý? Ak tak dávam prednosť niečomu jednoduchému, ako aj môj blog naznačuje - v jednoduchosti vidím krásu.

Blogů je dnes moc a je těžké se prosadit. U lidí, kteří mají blog krátce, bývá běžné, že zažívají pocity lítosti z malé návštěvnosti a tím související nízké zpětné vazby čtenářů. Jak jsi spokojena s tím, kolik lidí chodí na tvůj blog? A děláš něco pro zvýšení návštěvnosti?

Gabriela: Mám veliký ohlas na sociální síti Facebook, a když mám nový článek, nebo cokoliv jiného, tak to sdílím právě tam a za ten večer můj blog navštíví někdy i cca nad 400 lidí. V dny, kdy nic nepřidám je jinak to číslo návštěvnosti dost nízké. Vše je dobrovolné, kdo chce můj blog vidět, ten si ho vyhledá. Kdo na něj narazí a bude se mu líbit, uloží si ho na lištu, nebo do oblíbených záložek. Já za to budu samozřejmě jenom ráda, ale čísla návštěvnosti nejsou pro mě zcela nejdůležitější.

Luc: Snažím sa obiehať rôzne blogy a písať tam názory na to, čo napísali a to mi celkom s návštevnosťou pomáha. Občas som z toho čísla deprimovaná, lebo mám pocit, že naozaj nikoho nezaujíma moja práca, ale väčšinou je to opačne.

Na Blog.cz je běžné, že blogeři sledují velké množství jiných blogů a zanechávají na nich komentáře. Jak je to u tebe a jak moc se cítíš ty sama součástí této komunity?

Gabriela: Jelikož teprve začínám, tak prozatím nejsem tak aktivní a nesleduji jiné blogy, natož abych tam zanechávala komentáře. Mám jen jeden blog, který sleduji, jinak žádný. Ale nemůžu říct, že to tak bude navždy. Časem se určitě najdou blogy, které mě zaujmou a tím se to rozvine.

Luc: Ako som už spomínala v predošlej otázke, snažím sa zapadnúť medzi blogerov tým, že komentujem ich články a tak. Ale ešte stále sa cítim ako taký nováčik, ale verím, že ak sa nevzdám bude moje postavenie v tejto komunite lepšie.

Blíží se den svatého Valentýna. Jaký máš na tento svátek názor a budeš ho slavit?

Gabriela: Jsem sice toho názoru, že lásku si můžeme vyznat kdykoliv v roce a ne jen v jeden den, ale sama tento svátek slavím. Je i krásné vidět ve výlohách přepychové výzdoby, které stály určitě hodně úsilí a to si zaslouží uznání. Jen pro upřesnění, mám přítelkyni a Valentýn slavíme většinou večeří, kinem, nebo pár maličkostmi. Ale jelikož letos máme pár dní po Valentýnu 3-leté výročí, tak to spíše spojíme dohromady a o to více si to užijeme. Třeba si na víkend někam zajedeme. Obecně je to krásný svátek, kdy se oslavuje láska, což je jen a jen dobře, hlavně v dnešním světě, kde je jí tolik málo.

Luc: Môj názor je taký, že niektorí ľudia to preháňajú, ale predsalen je to nejaká tradícia a ja im to neberiem.
Nakoľko priateľa nemám, tak Valentín pre mňa asi romantický nebude. No deň pred tým mám 17. narodeniny, tak myslím, že zároveň aj Valentín oslávim celkom príjemne.

Co bys závěrem vzkázala našim čtenářům a jak bys je pozvala na svůj blog?

Gabriela: Blog nemám soustředěný na jednu věc, takže se tam prakticky může každý najít v něčem jiném, koho tedy zaujme. Postupem času určitě přidám i jiné věci. Za každou návštěvu, komentář budu a jsem vděčná, i když je blog stále v rozjezdu. Pokud bude mít někdo dotaz, nebo mi bude chtít napsat, kontakt na Facebook, kde mě určitě zastihne, tam na sebe mám a budu jenom ráda.

Luc: Rada by som im odkázala, že aj keď len začínajú s blogom, nech sa nedajú odradiť návštevnosťou, ale nech sa snažia zapadnúť do blogovej komunity.

A samozrejme, na môj blog pozvývam všetkých, ktorí bádajú po niečom novom. Po novej hudbe, filmoch, názoroch, ktoré sú väčšinou lepšie, než tie čo poznajú zvyšní ľudia.


--

Gabriela, autorka blogu gabriela-von-blutigestern.blog.cz
Luc, autorka blogu ocean-rises.blog.cz

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 15. února 2014 v 9:27

"Jak bys popsala samu sebe v několika větách?" - Gabriela se asi přehlídla a zaměnila věty za odstavce. :-D

Jinak pěkný rozhovor. Blogerkám přeji, ať je blogování v jejich začátcích neodradí. :-)

2 Barbora Jihlová Barbora Jihlová | 15. února 2014 v 14:17

když to nejde říct pár slovy někdy :-)) Gábinka je dost dobrá osoba která má toho v sobě tolik, že to ani nejde vše napsat :-))

3 mengano mengano | E-mail | Web | 16. února 2014 v 10:03

Luc je mi velmi sympatická :-)

4 Lyra Lyra | E-mail | Web | 16. února 2014 v 12:09

Obě dívky vyhlíží sympaticky a jejich blogy jsem doposud neznala, takže si je s chutí prohlédnu. Obzvláště mě zaujala Gabriela se svou láskou k minulosti.

5 Baruš Baruš | Web | 16. února 2014 v 15:03

sympstičtější je mi Luc :)

6 Monnie Monnie | Web | 16. února 2014 v 19:46

Povedený rozhovor, Luc je v pohodě, snad je blogování nepřestane bavit :)

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. února 2014 v 21:48

Každá je trochu jiná, ale to lidé jsou. Přeji jim oběma , aby se jim dařilo. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama