Ze světa redakčních blogů: literarni-klub.blog.cz

11. prosince 2013 v 10:00 | Standa
V prosincovém příspěvku do pravidelné rubriky Redakční blogy se představuje blog, který ve svém podtitulu nese tato slova: "Projekt, který sjednocuje valnou většinu pisálků". S jakým cílem blog vzniknul, kdo za ním stojí a kolik těch pisálků aktuálně je - to a mnohem více se dozvíte v tomto článku.


Kdy byl blog literarni-klub.blog.cz založen, kdo ho vymyslel a s jakým cílem blog vzniknul?

Blog byl založen před dvěma lety mnou a dobby (tímto zdravím). Klub vznikl s cílem shromáždit co nejvíce lidí, které spojuje jedna věc - psaní.

Chceme motivovat k psaní mladé, ale i starší spisovatele. Proto vytváříme soutěže a spolupracujeme s webovými časopisy, e-shopy atd.

Také pomáháme zviditelnit se našim členům publikací jejich prací a jejich profily na našich stránkách.

Kolik lidí v současnosti za blogem stojí, kdo to je a jaké mají blogy?

V současnosti se na chodu blogu podílejí NathMalorin (the-first-wolf-republic.blogspot.cz), Elwin Smaragdová z blogu elwin-smaragd.blog.cz, Wulfric jako designer z blogu wulfrion.blog.cz a An z blogu my-date.blog.cz.

Znáte se i v reálu, nebo jste spolu v kontaktu jen na internetu? A jak se mezi sebou vzájemně domlouváte - na Facebooku?

V reálu se bohužel neznáme. Všichni nynější správci se mi nabídli přes e-mail. Nyní komunikujeme převážně přes Facebook nebo e-mail.

Jak je to s aktuálním vztahem Literárního klubu k oficiálnímu Autorskému klubu? Konkurence, ignorance, inspirace...? Mají oba něco společného?

Myslím, že určitě mají společné alespoň to, že oba sdružují určitou skupinu lidí se stejnými zájmy. Také je jejich činnost prospěšná nejen blogovému světu, ale i tvůrčímu duchu dnešní doby.

Autorský klub nás rozhodně inspiruje nejen počtem členů, ale také aktivitou, soutěžemi a ostatním. Přejeme mnoho úspěchů do budoucnosti.

Jak vlastně Literární klub funguje, oč tam jde, jaká jsou pravidla a kolik je členů?

Klub sdružuje na webových stránkách přes sto členů. Dělíme je na autory prózy a poezie, přičemž próza viditelně převažuje. Členové se mohou účastnit soutěží o zajímavé tematické ceny (knihy apod.), publikovat svá díla a psát na zadaná témata.

Přihlásit se může každý, kdo má blog starší než 3 měsíce a zveřejněných alespoň pár svých děl. O přijetí rozhodujeme my, na základě našich osobních dojmů z blogu a povídek.

Jinak žádná přísná pravidla klub nemá. Samozřejmě se nesmí urážet či nadávat.

Co všechno na vašem blogu můžeme najít?

Jak už jsem psala, můžete zde najít přehled aktuálních i předešlých soutěží, seznam členů, jejich profily s blogem, krátkým popisem a ukázkou díla a ostatní.

Existuje podobných blogů víc, nebo je tenhle něčím výjimečný?

Na internetu existuje spousta podobných klubů, ale náš klub je asi jediný mezi těmi literárními. Alespoň pokaždé, když nějaký hledám, nenacházím. Také proto mělo jeho založení pro mě takový význam.

Jak je to s obsahem tohoto blogu - jedná se o převzaté články, nebo o původní obsah, který není nikde jinde k nalezení?

Členům nebráníme v publikaci článků kdekoli jinde. Někdy je obsah speciálně pro nás, někdy je již zveřejněn na jejich blogu. Pokud je dílo jejich, nevidíme problém.

Kdo všechno si podle vás na tomto blogu počte? Má blog nějaké stálé čtenáře, nebo se většinou jedná o náhodné "tuláky" po blozích?

Myslím, že na blogu se najde něco pro všechny čtenáře. Můžete zde nalézt romány, hororové povídky, fanfiction a další.
Čtenáři se nejvíce vyskytují mezi členy, kteří klub navštěvují pravidelně.

Jste spokojení s návštěvností blogu a děláte něco pro jeho větší zviditelnění?

Jelikož je blog sotva dva roky starý, jsme opravdu rádi, že se tak rychle ujal. Snažíme se spolupracovat s webovými časopisy a účastnit různých soutěží. Prostě cpát se kde se dá :)

Proběhl už někdy nějaký sraz členů, nebo o tom aspoň uvažujete do budoucna?

Bohužel sraz členů neproběhl, a jelikož nejsem plnoletá, ani nevím, zda nějaký proběhne. Pokud by byl zájem, zkusila bych o tom do budoucna pouvažovat, ale v blízké době ho organizovat nechystám.


--


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 11:17

Jsem členem. Velice milý projekt, kdysi jsem se zapojovala víc, ale stále po očku sleduji. Ten sraz by to chtělo. :-)

2 Seyia Seyia | Web | 11. prosince 2013 v 15:09

Zajímavé, uvažovala jsem nad posláním přihlášky, ale nakonec přeci jen zůstanu zahrabaná na blogovém dně. Většina členů by zrovna ten typ povídek co já píšu nečetla.

3 Kariol Kariol | Web | 11. prosince 2013 v 15:16

Literární klub. V jeho začátcích jsem do něj byla bez váhání přijata a přitom jsem psala básničky typu "Koupím tři knedlíky pro ty moje jedlíky". A v létě mě, jen s novou adresou blogu, nepřijali. :-? Tak kdo se v tom má vyznat?

4 Morell Morell | Web | 11. prosince 2013 v 15:16

Také jsem členem tohoto klubu. Sraz nevím nevím, se mnou a srazy je to bledý, pokud je neorganizuji. Dva už jsem organizovat pomáhala. :-D

5 A. A. | 11. prosince 2013 v 16:18
6 Sheri Sheri | Web | 11. prosince 2013 v 19:46

Vďaka tomuto blogu som našla už niekoľko výborných blogov, ktoré pravidelne navštevujem. Keď som dávnejšie občas niečo "načmárala," uvažovala som, že sa prihlásim - aspoň by som zistila čo si o mojich príbehoch myslia iný. Avšak na tento blog chodím naďalej, myslím, že aj vďaka nemu som sa tak trochu začala zaujímať o poéziu :)

7 rousaline rousaline | E-mail | Web | 13. prosince 2013 v 20:42

tento blog už znám delší dobu, neřekla bych, že je jediný, který sjednocuje pisálky, ale je asi nejrozšířenější :) Kdybych něco zase jednou napsala, asi bych si dala i přihlášku, ale jelikož už teď nic moc nenapíšu, tak ani nemá cenu se hlásit :D

8 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 6:32

Citat:..."jelikož nejsem plnoletá, ani nevím, zda nějaký proběhne. Pokud by byl zájem, zkusila bych o tom do budoucna pouvažovat, ale v blízké době ho organizovat nechystám."

Dvakrat som precital, mozno som to prehliadol, ale kto je "ta neplnoleta" som sa nedozvdel. Alebo som slepy? Najskor, alebo hlupy.

9 completely-inside completely-inside | Web | 20. prosince 2013 v 14:53

Ještě taky napsat 4 pokračování a můžu se přihlásit... :D

Jinak dobrý nápad, ráda čtu něčí kreativní výtvory :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama