Vysvětlení technických problémů posledních dní

12. prosince 2013 v 15:00 | Standa |  Novinky
Patříte-li k aktivním uživatelům Blog.cz, mohli jste v posledních dnech zaznamenat problémy se sníženou funkčností svého blogu. Protože jsme zaznamenali zvýšený počet technických dotazů, snažili jsme se je shrnout a odpovědět na ně. V tomto článku si můžete přečíst, co Blog.cz potrápilo a jak se to snažíme řešit.


Usedne-li uživatel k počítači, aby si otevřel svou oblíbenou stránku, ve většině případů vůbec netuší, jak komplikovaný svět leží na druhé straně. Technické zázemí webu je velmi složitá záležitost, a i přes to, jak je Blog.cz jednoduchý na venek, o to složitější je "uvnitř". Blog.cz byl odjakživa zaměřen na normální uživatele, kteří neovládají složité znalosti programování a upřednostňují jednoduché ovládání.

A ideální stav je, když technické" věci běží na pozadí a uživatelé se mohou věnovat výhradně psaní nových článků a na žádnou chybu nenarazí. To je cíl, o který dlouhodobě usilujeme nejen my, ale jistě každý majitel internetové stránky. Problém nastane ve chvíli, kdy technické problémy přesáhnou určitou míru a začnou zasahovat do života uživatelů, jako se tomu stalo nyní.

To co považujeme za důležité, je ochrana dat našich uživatelů a plynulost služby. V poslední době jsme zaznamenali větší počet hackerských útoků z Ruska, tzv. DDoS. Pro lepší obranu vůči těmto útokům probíhá úprava zabezpečení databáze. S tím souvisí i lepší dostupnost služby a rychlejší načítání stránek.

Dále jsme zaznamenali problémy s automatickým odhlášením. Tato záležitost vzniká, když je na Blog.cz přihlášeno příliš mnoho lidí najednou, avšak stávat by se neměla. Některé výpadky v této oblasti jsou následkem snahy o zlepšení, avšak tohle se nám nepovedlo. Pracujeme na úpravě, abychom toto do konce roku zlepšili, a pokračovat v dalším zlepšení budeme i celý příští rok.

Další hlášený problém se týká uživatelů prohlížeče Internet Explorer 11, ve kterém nefunguje ovládání editoru. Je-li to i váš případ, prosíme, zkuste použít jiný prohlížeč (např. Chrome, Firefox, či Opera). Problém se však snažíme rychle opravit a do konce týdne bychom měli tento problém vyřešit.

Protože chceme být v komunikaci vůči vám, uživatelům, vstřícnější a otevřenější, ale nechceme technickými záležitostmi zatěžovat všechny uživatele, rozhodli jsme se, že spustíme blog zaměřený na technický vývoj Blog.cz. Najdete jej ode dneška na adrese technicky.blog.cz. Na zmíněném blogu budeme pravidelně informovat o technických zlepšeních, dozvíte se, na čem právě pracujeme a co plánujeme zlepšit.

V případě, že se bude jednat o záležitost většího rozsahu, kterou uvidí všichni uživatelé, vydáme článek i na Srdci Blogu. Stejně tak budeme pravidelně komunikovat na naší Facebookové stránce.

Děkujeme za přízeň a přejeme příjemný advent.
 

35 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama