Dragell: Dobrý blog by měl být autorský

18. listopadu 2013 v 10:00 | Standa |  Rozhovory
V listopadovém příspěvku do pravidelné rubriky Rozhovory se představuje další člen Autorského klubu.

Je jím blogerka Dragell, která má blog na adrese in-my-own.blog.cz. Přečtěte si o její spolupráci s Krasna.cz i o tom, jak podle ní třeba vypadá dobrý blog.


Odkud jsi, kolik ti je let a co děláš?

Pocházím z Jižní Moravy, kde jsem žila již 22 let, nyní je však větší šance mne vidět v Ostravě, kde studuji na VŠB informatiku.

Kvůli škole už tolik volného času nemám, takže musím šidit své další časově náročnější koníčky jako je kresba nebo handmade výroba. Na blog se ovšem snažím udělat čas vždy, je to koníček, který jen tak nepustím :)

Kam bys tematicky zařadila svůj blog a co na něm můžeme všechno najít?

On se snad ani zařadit nedá. Na svůj blog vkládám vše, co mne zajímá a že je to velmi rozsáhlý okruh.

Je zde tvořivý koutek, kde mohou čtenáři nalézt návody a inspiraci na jejich handmade tvorbu, představuji jim i tvořivé knihy, ale samozřejmě své místo zde má i tvorba blogu a grafiky.

Další podstatnou část zde mají dívky, kdy jim recenzuji kosmetiku, dávám rady k jejímu použití, návody na účesy či nail-art, ale zaobírám se i zdravím jako takovým.

Poslední část je taková všehochuť (však takový název i nese). Obsahuje mé náhledy na toulky světem, náhledy do přírody, představuje známé i neznámé lidi či přináší recenze na knihy, filmy a hry.

Blog máš 4 roky. Pamatuješ si ještě, proč sis ho tehdy zakládala?

Tenkrát to měl být můj deníček a prezentace mé literární tvorby. Nakonec jsem právě díky tomuto blogu objevila kouzlo toho pravého článkového blogování a dostala jsem se tam, kde jsem nyní. Jen mne mrzí, že jsem to nezkusila na jiné adrese, neboť ta aktuální mi nevyhovuje.

Jak jsi přišla ke své přezdívce "Dragell" a má nějaký význam ?

Potřebovala jsem na internetu začít znovu s nějakou originální přezdívkou, která by byla také snadno vyslovitelná, tedy neobsahovala různé čísla, hvězdičky, čárky apod. Dragell je složenina anglického slova dragon (čili drak) a počátečního písmena mého jména (čili Lucie), které jsem pro okrasu zdvojila.

Drak je mimochodem mé oblíbené bájné zvíře, proto tato volba.

Na blogu jsi velmi aktivní a vypadá to, že mu věnuješ hodně času. Co ti za to blog na oplátku dává? Změnil ti blog nějak život?

Snažím se mu věnovat tolik času, kolik jen jde. V první řadě mi blog přinesl nové přátele a to je přeci k nezaplacení. Díky blogu se mi také povedlo začít psát pro internetový magazín Krásná.cz, čehož si velmi vážím a nyní čekám na zveřejnění sloupku v již druhém časopise.

Poznala jsi díky blogu nějaké přátele? A máš nějaké oblíbené blogy?

Jak jsem již zmiňovala, tak ano a mohou za to blogerské srazy a hlavně literární srazy Temnářky. Poznala jsem tam hodně lidí, s některými udržuji kontakt přes FB, protože na osobní srazy nyní bohužel moc času není.

Jinak dva moje nejoblíbenější blogy jsou blogy kamarádek a rozhodně stojí za to se tam podívat. Jeden je mé skoro sousedky - foto-weronika.blog.cz, zde prezentuje svoji fotografickou tvorbu (jak již název napovídá), ale občas doplní i fotografie svého táty.

Další je od mé skoro spolužačky (studuje o rok výš) - hogreta.blog.cz. Píše velmi zajímavé a hodnotné články, které by ostatní neměli přehlédnout.

Jak podle tebe vypadá dobrý blog?

Dobrý blog by měl být v prvé řadě autorský. Těch nakopírovaných je milion a běžný čtenář se jim vyhýbá, neboť opakují informace, které se dají sehnat i jinde.

Takový blog nemá předně milionovou návštěvnost, ale hlavně je komentovaný. Znám blogy, které mají návštěvnost ve stovkách, ale komentář aby člověk hledal lupou. Navíc nerozumím tomu rozmachu shánění návštěvnosti skrze stránky jako je websurf a podobně. Návštěvnost tak nikdy nevznikne opravdovým zájmem čtenáře o dané téma a vůbec se tak nemůže označovat blog jako dobrý.

Daný blogger by také měl psát pro čtenáře, vytvořit jim na stránce příjemné prostředí. Neměl by se rozhodně nutit psát články, jimž nerozumí, takové články jsou pak kostrbaté.

Kromě blogu přispíváš i na web pro holky Krasna.cz. Kdyby ses měla Krásné nějak zastat před lidmi, kteří se jí vysmívají, co bys jim vzkázala?
Všimla jsem si, jak se ohánějí tím, že témata jsou nezajímavá, pořád se opakující apod. V prvé řadě by si dotyční měli uvědomit, že je to web pro dívky, takže tam jiná témata než pro dívky asi nebudou. Pokud je to tedy nezajímá, proč tam chodí?

Dále, když už se jim to nezdá a tvrdí, co všechno by tam napsali oni, proč tedy nejdou a nezkusí se přihlásit do týmu bloggerek na Krásné, aby svými články opravdu přispěli a zlepšili tak dle jejich představ web? Jenže ono je lehčí mluvit než konat.

Jaké vztahy panují mezi blogerkami, které přispívají na Krásnou? Je to konkurenční řevnivost, přátelství, lhostejnost, nebo snad vzájemná inspirace? Označila bys některou z blogerek za svou kamarádku?

Některé se scházíme na akcích, které Krásná pořádá. Myslím, že jsme dobrý kolektiv, rozumíme si, dokážeme se zabavit. Já tedy osobně v dívkách konkurenci nevidím. Není to přeci závod o to být nejlepší.

Jinak bohužel na nějaké osobní srazy s holkami teď nemám mnoho osobního času, ačkoliv s některými občas komunikuji přes Facebook.

Za kamarádku bych označila asi Hogretu, známe se spolu osobně, jsme tedy v bližším kontaktu.

Máš nějaké zkušenosti, jak přijít prostřednictvím blogu k nějakým odměnám? (typu peníze, kosmetika, knížky…) Můžeš se o ně podělit?

Díky blogu jsem se dostala již k několika možnostem obdržet - spíše výrobek k recenzi než-li peníze. Jsem za to ráda, jelikož tak mohu čtenářům představit více, než bych mohla za vlastní peníze. Samozřejmě chci zdůraznit, že tím, že výrobek obdržím, se nezavazuji k jeho kladné recenzi, to nikdy.

Jinak většinou se mi firmy ozývají sami nebo skrze stránku, která sdružuje blogery a tyto firmy. Někdy také oslovuji sama, pokud chci něco vyzkoušet a nemám dostatek financí.

Jsi spokojená s návštěvností svého blogu a snažíš se ji nějak navýšit?

Samozřejmě za větší návštěvnost bych byla ráda, ale bohužel čas mne tíží čím dál víc a nelze na ní pracovat, ale kdybych měla ostatním poradit, tak ať určitě chodí smysluplně komentovat na druhé blogy, tedy projevovat se svým názorem i mimo svou stránku a dávat tak o sobě vědět.

Rozhodně bych všem ale zatrhla umělé navyšování návštěvnosti (websurf apod.), není to k ničemu, nepřivede vás to možným stálým čtenářům.

A určitě se vyplatí psát články na aktuální témata, která jsou hojně vyhledávaná - např. nyní skrze vyhledávače ke mně chodí čtenáři získat informace o výrobě adventních věnců.

Je něco, co ti na Blog.cz chybí?

Je tu pár věcí, které bych uvítala (např. dvě menu), ale není to zase něco, kvůli čemu by se zbořil svět :)

Na blog jsem přišla po pár letech na webové stránce právě díky jednoduchosti při změně designu a celkové správě. Už nad tím nemusím nasedět i týden, teď mi stačí chvilka.

Právě díky své spokojenosti i svým přátelům odhaluji kouzlo blogování na blog.cz.

Jak bys pozvala čtenáře, aby se přišli podívat na tvůj blog?

Můj blog je velmi živý, pořád je na něm něco nového, co k objevování. Je to mnohotématické místo, na kterém si jistě každý najde to své, ale především dívky, neboť píši o svých zájmech a sama jsem dívka.

Určitě se nebojte nakouknout, neboť já vás neukousnu :)

--

Více se o zpovídané blogerce dozvíte na jejím blogu in-my-own.blog.cz

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 11:48

Dragell je strašně příjemná slečna, několikrát jsme se potkaly na blogerských akcích Brno/Ostrava a musím říct, že jsem moc ráda, že jsem ji poznala. :-)

2 © Neraxie | UG © Neraxie | UG | Web | 18. listopadu 2013 v 14:31

tak autorský být podle mě nemusí jde fakt čistě o obsah třeba fansite blogy s informacemi pro lidi co neumí anglicky a zajímají se o nějákého člověka také nejsou špatný a komentářů je zde hodně :)jinak asi bude chybka weronika neb weronica :) jinak Wěřuš znám ze školy je to užasná osoba :)

3 Bels Bels | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 15:38

Dragell je mi sympatická, působí na mě jako taková ta jemná květinka, prostě je taková holčičí :D :)

4 Georgina Georgina | Web | 18. listopadu 2013 v 16:13

Zajímavý rozhovor, Dragell působí velmi sympaticky. :-)

5 David David | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 16:42

"a sama jsem dívka." - velké překvapení na závěr. :-D

6 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 18:02

Dragell už hodně dlouho sleduji a mám jí moc ráda :)
Pěkný rozhovor :)
Jinak - taky mi tu chybí ty 2 menu, při nastavování designu jsem měla problémy, možná by bylo fajn mít i tuto možnost..

7 Morell Morell | Web | 18. listopadu 2013 v 18:07

Pominu-li některé její nedostatky, (ale jsou jen z mého osobního pohledu), tak je Dragellka super osůbka a na její blog taky občas zavítám podívat se, ejstli mezi těmi holčičinostmi není nějaký užitečný článek a že se jich pár opravdu najde...
Možná nesouhlasím s krásnou, ale jinak s jejím obecným názorem orpavdu ano. :-D Jen tak dál Dragell.

8 rousaline rousaline | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 19:20

Uajimavý tozhovor! Dragell má krásný blog, selduji jí už déle :) Přijde mi velmi sympatická, taková hodná holka.

9 Susane S. Susane S. | Web | 18. listopadu 2013 v 20:49

Skvělý rozhovor, Dragell je jedna z nejlepších blogerek. :-)

10 Fotografie: Veronika Pospíšilová Fotografie: Veronika Pospíšilová | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 20:51

Lucce už jsem psala, že ji mockrát děkuji za zmínění. Já její blog navštěvuji denně a vidím v ní velkou inspiraci. Její články jsou téměř profesionální, originální a zajímavé. A Lucka je chytrá a tvořivá holka. ;-)

11 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 23:23

Líbí se mi, když vidím, že mladí mají zájem o různá témata. Pokud je Krásná určená mladým dívkám není na závadu, když se tam objeví i jiné věkové skupiny žen i mužů, ne? Každý podle svého zájmu. A člověk je tvor zvědavý. Chodím na pár ,,mladých" blogů a líbí se mi tam. Nestihnu sice ,,vlézt" všude, ale  nevidím důvod proč nesledovat, co zajímá mladé.  Oživím si tak zážitky z vlastního mládí a mohu srovnávat.

12 hogreta hogreta | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 23:56

Hehééé, skorospolužačka zhltla rozhovor jedním dechem:). Musíme se zase někdy sejít na čaj, pokecat si. Už mi z té školy místy hrabe a věřím, že tobě taky:-D.

Děkuji za zmínění v rozhovoru. Mám tvůj blog ráda, tvé články mají hlavu a patu, celý blog na mě působí velmi příjemně a cítím se tam dobře. Co bych víc povídala, vždyť tohle všechno víš:).

13 VinsSs VinsSs | Web | 19. listopadu 2013 v 22:17

Má úžasné články, a aj zaujímavé :)
Jej blog je fakt jeden z tých lepších

14 miolenka miolenka | 20. listopadu 2013 v 13:34

Děkuji. Jsem vděčná za každou radu či poznámku, jak blogovat. Blog mám nově a nejen jeho nastavení je pro mě zatím španělská vesnice. Takže jen tak dál,ať se můžu učit. Moc děkuji o :-) .

15 Natalia Contostavlos Natalia Contostavlos | E-mail | Web | 20. listopadu 2013 v 17:04

Sympatická slečna, příjemné odpovědi. Na blog už jsem několikrát narazila :)

16 María María | Web | 20. listopadu 2013 v 20:10

Zajímavý rozhovor. Určitě souhlasím s tím, že by měl být blog autorský. Proč zakládat blog, když jsou články zkopírované. Jediné, co je původní je tak Ahoj! a Zítra nashle!

17 VinsSs VinsSs | Web | 21. listopadu 2013 v 19:19

[16]: Asi tak

18 baraun baraun | Web | 23. listopadu 2013 v 9:42

Dragell je podle všeho fajn člověk, který ví co chce a v blogování se vyzná ;-)

19 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 23. listopadu 2013 v 10:10

Tak neukousneš, povídáš...?

20 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 29. listopadu 2013 v 16:06

Dragell je chodící sluníčko jak na blogu, tak na sraze. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama