Dotazník spokojenosti: TOP blogeři

22. listopadu 2013 v 8:00 | Standa |  Novinky
Kdysi dávno se na tomto blogu napsalo, že 20% blogů generuje 80% návštěvnosti Blog.cz. To byl samozřejmě jen hrubý odhad založený na známém Paretovu pravidlu, ale při bližším seznámení s návštěvností Blog.cz se ukazuje, že to zase tak daleko od pravdy nebude.

Žebříčkům návštěvnosti dlouhodobě vévodí několik nejnavštěvovanějších blogů, jejich autoři jsou pro nás tím pádem velmi důležití, protože jejich blogy táhnou velkou část návštěvnosti Blog.cz. A tak nás napadlo se jich zeptat, jak se jim vlastně na Blog.cz bloguje. Jak to dopadlo?


E-mailem jsme oslovili celkem 20 autorů blogů, které měly v posledním měsíci nejvyšší návštěvnost a které patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším blogům na Blog.cz. Bylo to těchto 20 blogů: 1. onedirection-ff.blog.cz
 2. lovebites-ff.blog.cz
 3. prekladyknih.blog.cz
 4. karolinaloskotova.blog.cz
 5. dolcevita.blog.cz
 6. fanfictions-stories.blog.cz
 7. funonthesite.blog.cz
 8. babciny-recepty.blog.cz
 9. paranormal.blog.cz
 10. twincest.blog.cz
 11. denny-hebdova.blog.cz
 12. afinabul.blog.cz
 13. tokio-hotel-de.blog.cz
 14. ekozahrada.blog.cz
 15. darkprincess.blog.cz
 16. iheart-onedirection.blog.cz
 17. naruto-online.blog.cz
 18. karinka28.blog.cz
 19. ladygaga.blog.cz
 20. tocomebavi.blog.cz

Všichni blogeři dostali tyto dvě stejné jednoduché otázky:


1) Jak dlouho už používáte Blog.cz a jak jste s touto službou celkově spokojeni?

2) Co se vám na Blog.cz nejvíc líbí a co vám naopak vadí? A je něco, co na Blog.cz případně postrádáte?

Z dvaceti oslovených se nám nakonec ozvalo 7 blogerů, jejichž odpovědi si můžete přečíst níže. Jak se díváte na jejich názory? Podělte se s námi také o své zkušenosti v komentářích, za každý názor budeme rádi.
--

1) Blog.cz jsem začal používat někdy v roce 2007, měl jsem tehdy asi dva blogy. Poté jsem v roce 2008 založil Naruto-Online blog, který tu je dodneška. Pamatuji si téměř na všechny změny, kterými blog.cz procházel. A čekání stálo za to! S přicházejícími změnami přešla většina komunity z již zaniklé domény sblog.cz právě na blog.cz. Nyní se mi portál líbí, ale přesto k němu mám několik výhrad. Více v následující odpovědi.

2) Nejvíce se mi na blogu líbí, že může být opravdu pro každého. Jeho nastavení je jednoduché. Pokud si dáte s designem a nastavením pořádně záležet, z blogového vzhledu můžete udělat klidně vzhled webový. Také se mi líbí, že je kompletně v češtině, ale je tu možnost i částečné angličtiny. A co postrádám? Napíši, co bych na blogu chtěl.

Bod č. 1 - reklama. Chápu, že reklama blog živí. Ale osobně si myslím, že by bylo nejlepší, kdyby měl každý bloger volbu umístění reklamy. Kdyby byly například 2 možnosti. Jedna možnost klasicky pod článkem. Druhá možnost v podobě malé lištičky táhnoucí se po horní straně blogu. A jestliže to není možné, alespoň změnit designovou podobu reklamy. Mám-li být upřímný, aktuální design té reklamy stojí za nic a kazí celkový dojem blogu. A mimochodem, zavést placené odstranění reklamy by také nebylo špatné. :-)

Bod č. 2 - newsletter. Newsletter je opravdu výborná aplikace! Jenom je škoda, že ho lze umístit pouze do menu a nikam jinam. Kdyby šel umístit do článku, bylo by to podle mě lepší. Jako je např. blog.blog.cz/hledani, tak by bylo blog.blog.cz/newsletter.

Bod č. 3 - zpráva autorovi. To samé, jako v bodě č. 2. Více asi rozepisovat nemusím.

Bod č. 4 - nefunkční tabulky. Když chci tabulku například zarovnat na střed, nefunguje to. To samé platí o dalších možnostech tabulky.

Bod č. 5 - favicon. Nejeden člověk by ocenil, aby se místo tužky v modrém kolečku zobrazovala ikona vybraná adminem blogu. :-)

Bod č. 6 - zavedení pravomocí blogerů. Tohle všechno by vyřešila registrace na daný blog a opětovné přihlášení se na daný blog. Hraničilo by to už trošku s webem. Přihlášený uživatel by na blogu mohl postnout příspěvek. Pak by se pouze muselo počkat na hlavního admina, aby tento příspěvek schválil a zveřejnil na blog. Ale to už asi trochu fantazíruji. :-)--

1) Blog mám zavedený v říjnu 2009. S úpravou blogu jsem spokojená. Po úpravě, kterou jste provedli cca před rokem, mně trvalo delší dobu, než jsem si na novou verzi zvykla.

2) Někdy mám problémy s vkládáním více fotek, ale je to zřídka.

--
1) Na blog.cz jsem kolem 5 let, ale přímo na paranormal.blog.cz to bude už skoro 2 roky

2) Vše mi zde vyhovuje, nastavení je jednoduché, design zvládne vytvořit skoro každý, dají se vkládat videa (nyní bezchybně), tabulky a tak dále. Musím ale říct, že mi tu chybí jedna věc. A to je to, aby na blogu hrála v pozadí hudba. Tato funkce dříve byla na sblog.cz. Myslím, že by to uvítalo mnoho lidí, ale to je jen můj názor. Mě osobně by to velmi potěšilo.
Kuba Molnár, paranormal.blog.cz
--
1) Od srpna roku 2006 a co se týče systému, jsem spokojena velice. Jednoduchá administrace, provoz ,,zdarma", a blogger se nemusí o nic starat, když systém někdy spadne, protože to za něj opraví jiní. Ukažte mi službu, kde tohle všechno máte a ještě si na tom blogu můžete dělat s designem úplné kotrmelce. - Mám přátele, co vlastní a spravují své vlastní velké portály. Problémy a peníze které řeší, jsou někdy naprosto šílené, zato blogger má veškerý komfort prakticky za nic.. Jen za reklamní okénko.

2) Výhody jsem už jmenovala. Jediná věc, která mi kdy chvilkově vadila, bylo chování AK ke mně, ale to už nejsme u systému blog.cz, ale u konkrétních lidí a spolků. Škoda se k tomu dál vyjadřovat. V minulosti to také byly časté a delší výpadky systému, kterých je ale rok od roku méně a jsou pořád kratší. Z toho mám velkou radost. V době kdy systém padal často, mi nečekaně mizely i celé neuložené články. Místo uložení mě to vykoplo na přihlášení. - A když jsem zrovna zapomněla na preventivní ctrl+c, tak jsem někdy šílela, kor když jsem to piplala třeba dvě hodiny. :D haha! - Musím zaklepat, ale dnes je to už v pořádku.

Jedna funkce mi velice chybí: Ačkoliv vlastním doménu, není možné jí úplně nahradit blogovou adresu. - Při odkazování na konkrétní článek se vždy musí použít blogová a ne doménová adresa. Nemohu za to, že název který jsem si zadala před sedmi lety, už mi nevyhovuje a nemám možnost to změnit. Netušila jsem, že ten můj ,,pokus" bude takto mohutně pokračovat. Kdyby mi někdo řekl, že ten název budu mít na další kopu let dopředu, zatraceně hodně si ho rozmyslím - a dám jiný.
--
1) Blog používám asi dva roky,předtím jsem používala webové stránky zdarma,kde sice šlo vše nahrávat jednoduše,ale později se za něj platilo,ale i po zaplacení webovky nešly.Proto jsem přešla k Vám,jsem spokojená ,ale myslím si,že pro laiky je Blog.cz dost těžký se naučit.Hodně lidem jsem v tom pomáhala.Jinak tato služba je OK.

2)Pokud člověk blogu jako takovému rozumí, tak bych tam nic neměnila.Jsou krásné blogy a proto je dobré,že si každý vytvoří blog sám,jaký se mu líbí a může ho i měnit.

Jsem ráda,že Váš blog můžu využívat a proto jsem s nim spokojená.Nastavit se tam dá vše co potřebujeme OK
--

1) Používám blog.cz od roku 2011, ano jsem spokojený blog.cz je skvělý vynikající webová stránka co jsem měl v životě.
2) Na blog se mi líbí neomezený prostor vkládání článku, to některé webové stránky to mají omezené. Taky se mi ještě líbí funkčnost (například při vložení 10-ti článku na stránku se automatický vytvoří nová stránka). Hlavně je teda jednoduchý, rychlý a přehledný.
Co mi vadí blog.cz je špatná spolupráce s některými html kódy (například kalendář nebo návštěvní kniha), taky že nemůže být vloženo takzvaný (Like Box od Facebooku, který po vložení html kódu se mi nezobrazí.
Postrádám na blog.cz že nemůžu mít více anket najednou, že vždycky musí být jenom jedna.
--

1) Blog používám více, jak pět let, se službou jsem celkově spokojená.

2) Líbí se mi, že je jednoduché s blogem pracovat, není těžké se všechno naučit a spravovat ho. Nastavování vzhledu je snadný a přehledný, dobrá celková přehlednost blogu a psaní článků je oproti jiným webům jednoduchý a přehledný a nabízí celkem dost funkcí. Na blogu mi vadí maličkosti, které se v poslední době objevily. Problémy s rubrikami - nejdou v seznamu přesouvat na místo, které chci, vždycky skočí někam, kde je nechci a když rubriku přepíšu, tak se stane nefunkční, protože se přepíše jen v administraci, ale jinak ne, takže na blogu nefunguje. Často se stává, že se mi smaže i část textu v článku. Pokud ho uložím do rozepsaných, nebo upravuji již zveřejněný článek, tak po dalším uložení kus textu prostě zmizí bůh ví kam. A poslední - komentáře. Když komentář odešlu, napíše to v červeném rámečku, že nebyl odeslán a když ho pošlu znovu, objeví se tam hned dvakrát.
A na Blog.cz postrádáme možnost přidání videa i z jiné stránky, než z youtube.com . Většinou nejdou vůbec žádné jiné videa vložit.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 22. listopadu 2013 v 9:37

No není to nejhorší, čekala jsem horší materiál, i když to, co mezi nimi znám, tam přijdu jednou za uherský rok, když tam cíleně něco hledám...
Mile potěšilo, že TOP jsou FF, jen škoda, že ne jiné, ale jeden nemůže chtít vše.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 22. listopadu 2013 v 10:24

Ježišmarja, hlavně žádnou hudbu v pozadí. Někteří mají fakt dobré nápady, ale hraní hudby na pozadí blogu? Máloco člověka otráví víc, než když otevře stránku a najednou se mu tam rozeřve něco, aniž by bylo vhodné, aby počítač čtenáře v této chvíli vydával zvuky.

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 22. listopadu 2013 v 10:38

Tak Iva teda byla hodně stručná.

[2]: Souhlasím. Na tumblr tahle funkce je a někdy myslím, že z toho ohluchnu, když to nečekám a začne na mě něco křičet.

4 Koralína Koralína | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 14:46

Musím přiznat, že z těch dvaceti znám jen dva. O ostatních slyším prvně a o některých doufám, že to je i naposledy :D Ale třeba do Šárčiny školy vaření se určitě ještě vrátím :)

5 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 15:54

Tak s některými "nápady" souhlasím, ale minimálně u dvou odpovědí mi přijde, jako by je psal Google Translator nebo někdo, kdo byl zrovna ve stresu a nedával si pozor na to, co píše.

6 Kariol Kariol | Web | 22. listopadu 2013 v 16:24

Problém je, že jsou některé ze zmíněných blogů svým stářím a minulou slávou stále umístěny v TOP výběru, ačkoliv dnes to všechno může být jinak. :-)

7 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 17:33

Co se mi hodně líbí je návrh na zaplacení si odstranění reklamy.
Hudbu v pozadí určitě ne. Pamatujete si, jaký to byl hit na lide.cz? Přišli jste k někomu na profil a začal na vás řvát metal stylu Slipknot. Nic proti metalu - mám ho rád, ale jak který :D

8 mengano mengano | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 17:43

Souhlasím s tím, že hudba na pozadí je něco příšerného. Obzvlášť, když to člověk vůbec nečeká.
Výše uvedené blogy ani neznám, pouze Šárčinu školu vaření ano, ta je bezvadná.
A Alue, tu zná asi celý svět:)
Zkusmo jsem na některé teď nakoukla a vracet se tam pravděpodobně nebudu.

9 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 22. listopadu 2013 v 18:22

Zaujímave, Že 1. blog je top, a nemá ani komentáre. Neviem, myslím si, že keď sú u článkoch komentáre, tak to zvýši kvalitu blogu. To ale nepočítam online-naruto, lebo k tomu sa nedá nič komentovať, návštevníci si iba pozrú anime, ale onedirection ff? Really? :D

Neviem prečo, ale mne by sa tá pesnička v pozadí blogov nevadila. Práve naopak. Mohlo by to byť tak, ako na tumblr.com, že sa tá pesnička dala zastaviť :)

10 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 22. listopadu 2013 v 18:25

Zaplatit si, aby na mne nevyskakovala reklama?
Jsem všemi deseti pro.

11 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 20:00

[9]: Nezlob se, ale ono stačí když začne hrát ,,reklama" a musíš ji zastavit. Na blog si chodíme číst, někdy poslechnout i vložená videa, komentovat (tedy ne každý). U minulého článku jsem se zrovna ptala, proč to nejde vkládat články na blog, komentáře se pořád dokola načítají a vida, dnes to je v pořádku, zřejmě se něco předělávalo. Možná by nebylo od věci předem na plánovanou opravu upozornit, lidé byli otráveni vkládáním ,,smazaných" komentářů, blogeři neviděli svůj článek.  Je fakt, že není jednoduché ,,ovládat" takové množství blogů, vylepšovat a pod. Jen to nečekané ,,nefungování" odrazuje i čtenáře. Myslí, že jen ten blog má nějakou chybu, omezení.
Jinak jsem spokojená s návštěvností svého blogu i komentáři. Spíš mne udivuje, že čím dál více mám uvedenu návštěvu i u loňských, přeloňských článků. Docela mne to těší.
Z uvedených také znám jen dva, takže nemohu posoudit jejich kvalitu.

12 Teia Teia | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 20:12

Stejně jako většina tady jsem proti zavedení hudby. Neznám snad otravnější věc, než když něco otevřete, začne to na vás křičet a nedokážete to zastavit.

13 VinsSs VinsSs | Web | 22. listopadu 2013 v 20:56

No koment..

14 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 21:05

Souhlasím, že hudba na blogu je zlo, každý má jiný hudební vkus a vnucovat ostatním něco, co je donutí akorát tak opustit blog, je pitomost. Jinak chápu že výše uvedené blogy jsou jistě úspěšné, ale mě zaujaly všechovšudy dva tři a bez zbytku se docela dobře obejdu .... asi mám holt vkus mimo tuhle mísu :D

15 David David | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 21:40

Odpovědělo 7 blogů z 20. To jsou TOP blogy? :-?

Líbí se mi připomínka od Myzte na nefunkční tabulky. Jsem rád, že nejsem jediný, kdo je používá a že si taky někdo všiml...

Zbytek pochval a připomínek je myslím oprávněných a většinou s nimi souhlasím. :-)

16 VinsSs VinsSs | Web | 22. listopadu 2013 v 22:12

[14]: Naprosto súhlasím, moja reč ;)

17 alape alape | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 22:35

Ne, hudbu, prosím, opravdu ne!!! Stejně si každý pouštíme podle nálady něco svého ... Já se několikrát tak lekla, že - i když mě v minulosti ty stránky (některé) přitahovaly textem, vyhýbala jsem se jim. Navíc se to ne vždy hodí, že?! (třeba vám zrovna za zády stojí šef apod...) :-D

18 baraun baraun | Web | 23. listopadu 2013 v 9:38

Hudbu fakt ne! Reklamy by se mohly trochu změnit, alespoň designově, ale platit za to nebudu... :D

19 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 23. listopadu 2013 v 10:18

Nejvic se mi libila odpoved od myzta blog je ok ale chtelo by to par zmen .) taky me potesilo ze muj oblibeny blog je v top navstevach .)

20 Alue Alue | E-mail | Web | 23. listopadu 2013 v 11:34

Osobně hudbu na webech také nevnímám dobře. Když si zrovna poslouchám něco svého a začne mi do toho něco rapovat  aj á pak hledám odkud to jde a kde to mám vypnout... Podobně nepříjemně mi dělají i ukřičené reklamy. Posloucháte si hezky Narnii a najednou pic: ,,Objevte nové kouzlo tohohle hyper super pracího prášku z pandí kůže."
Opravdu to není příjemné.

21 Beatricia Beatricia | Web | 23. listopadu 2013 v 13:36

Hudba na blog nepatří. Howgh. NEPATŘÍ. Pracuji na blogu a poslouchám vlastní hudbu. Rozhodně nechci, aby mne něco jiného rušilo. :D  :D

22 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 23. listopadu 2013 v 14:58

[11]: Ja som si nastavila adblock a som úplne spokojná, žiadná hudba z reklám mi nehraje. Avšak, musím s tebou súhlasiť v tom, že by administratori blogu.cz mohli vopred nahlásiť, že sa niečo bude meniť, poprípade, čakať nejaké tie komplikácie na blog, nie že tam zrazu vidíme, že sa nám to akosi kazí :/

23 SuE.^ | graphiccreation.blog.cz SuE.^ | graphiccreation.blog.cz | Web | 23. listopadu 2013 v 20:14

[2]: Souhlasím, možná jen, kdyby se to dalo udělat tak, že se vás to prvně zeptá, jestli chcete hudbu spustit :)

24 castlebeckett castlebeckett | 23. listopadu 2013 v 22:54

[2]: No, pravda, je že by ta hudba někomu mohla vadit. Ale není to špatný nápad.

Já bych to uvítala.
Možná, kdyby to šlo nějak udělat a prostě by si tu hudbu na blogu mohl pustit jen ten kdo by stiskl(někde na konci stránky nebo někde v rohu) play a mohl by si taky nastavit svou hlasitost. Tak jako to je na tumbr.  Tam se dá nastavit hlasitost, automatické přehrávaní atd...
Kdyby se to dobře promyslelo, tak by to myslím nebylo zase až tak špatně. ;-)

[23]: Souhlasím s tebou.

25 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 24. listopadu 2013 v 10:21

U těch systémových problémů nevím, nevím, páč mě admin.blog trápí už dlouho, páč nefunguje, jak má (nebo funguje, jak má, a je to v háji). Klidně bych vám dala poplateček, jen aby admin.blog už začal po víc jak roce normálně šlapat... !

26 Maya Books Maya Books | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 10:52

Ano, hudba v pozadí je příšerná. Podle toho jaký styl :D

27 myší královna myší královna | 24. listopadu 2013 v 15:38

Na hudbu mám stejný názor, jako Anne Taylor.

[23]: To je taky dobrý nápad.

Jinak jsem se musela smát, když si Aluška ZASE rejpla do AK. Holka, kašlala jsi na pravidla, byla to tvoje volba.

28 Janinka Janinka | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 16:23

[11]: Na reklamy mám instalovaný AdBlock, nic mě neruší, nic na mě nevyskakuje :-).

Co se týká té údržby - od té doby, co se tu kouzlilo a dělaly se úpravy, se mi na Bloglovinu nezobrazují články mých oblíbených z Blogu.cz, ti, co mají blog jinde, tam jsou. Nevíte někdo, čím to může být?

29 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 16:51

[28]:Tak to bylo v uvedeném dni, ale nyní se už ukazují. Aspoň mně ano. :-)

30 Nikola Marešová Nikola Marešová | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 19:19

FF onedirection. Jednu chvíli jsem měla chuť prohodit počítač oknem. :-D

31 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 20:37

Né, hudbu né, poprvé jsem se tak lekla, že kocour, co mi seděl na klíně, letěl přes půl cimry :-)
Jinak znám taky jen Šárku, hm...

32 Kuba Kuba | Web | 25. listopadu 2013 v 15:59

Ta hudba by se mi hodila jen k mému blogu ale, nějaká strašidelná, aby se hezky četly příběhy. Toč vše :D

33 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 28. listopadu 2013 v 14:42

Hudba by bola fakt dobrá na blog.cz si myslím ^^ Ale bolo by omnoho lepšie, keby ste nastavili nejaký ten prehrávač (prostě na štýl tumbrl.com) :D

34 Macek Macek | 28. listopadu 2013 v 17:44

Alue je najlepšia z tých v článku spomínaných blogerov... ;-)

35 Macek Macek | 28. listopadu 2013 v 18:37

Alue je zo všetkých tých v článku spomenutých blogerov najlepšia :)

36 mJ mJ | Web | 29. listopadu 2013 v 13:29

FAVICON!!!! tomu fandím! jdu číst dál, tohle jsem musela zaznamenat, abych to do konce článku nezapoměla :D

37 Johanz Johanz | E-mail | Web | 29. listopadu 2013 v 19:40

[34]: úhel pohledu

Jinak žádnou hudbu...reklamy nevnímám doufám že ani me podvědomí s tím nemá problém...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama