Posílení hlasu komunity - váš názor

11. října 2013 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
Rádi bychom vám v tomto článku představili jeden koncept, jaký směrem by se mohl ubírat další vývoj Blog.cz. Jedná se pouze o pracovní návrh, takže zatím žádnou paniku :-)

Přečtěte si, jak by se mohla z naší strany změnit podpora uživatelské komunity, aby sami blogeři více zasahovali do toho, jak bude Blog.cz vypadat.


S tvrzením, že je Blog.cz komunita, jste se mohli na tomto blogu setkat už tolikrát, že se z toho už dávno musela stát pravda, i kdyby to kdysi dávno bylo jen čísi zbožné marketingové přání.

Mezi zaryté popírače tohoto faktu může dnes patřit už jen ten, kdo nikdy žádný blog na Blog.cz neviděl, a neví, jak to tady chodí. Jen pro připomenutí: ten základní důvod, proč Blog.cz není jen jedna z desítek vzájemně nerozlišitelných služeb, u kterých si můžete založit vlastní blogísek, spočívá v tom, že velká část blogerů sama pravidelně navštěvuje další blogy a udržuje s jejich autory čilý kontakt. Čili tvoří komunitu internetových přátel. Elementary, my dear Watson.

Jeden by až neřekl, jak všemožně se může taková svérázná komunita blogerů projevovat. Na ukázku pár příkladů:

  • Zakládání "redakčních" blogů a sdílení společného obsahu
  • Propagace vlastních blogů v uzavřených i otevřených skupinách na Facebooku
  • Hodnocení nových členů Autorského klubu a jejich občasné virtuální lynčování, pokud se blog komunitě nelíbí
  • Vzájemné poskytování zpětné vazby a konstruktivní kritiky v komentářích a článcích
  • Pořádání soutěží pro ostatní blogery, dokonce někdy včetně rozdávání hmotných výher
  • Realizace blogerských srazů v offline světě
  • Hodnocení vlastních kreativních výtvorů (fotky, texty, kresby / malby...), designů, apod.
  • Sdílení fanouškovských informací a posilování obdivu ke společným teenagerským idolům
  • Literární produkce současných trendy žánrů - fan fiction, twincest, slash, drabble, fotoromán, komiks, fotokomiks, strip...
  • Nekonečné diskuse o tématech, které komunitu pálí (blogy s problematickým obsahem, kontroverzní blogeři, spam a trollové v komentářích, kyberšikana, výpadky služby, technické chyby, hlasování v soutěžích, porušování copyrightu, cybersquatting, nastavení vzhledu a sledování návštěvnosti, sdílení designových šablon a návodů na blog...)

Takto by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho. Chcete nějaký konkrétní příklad toho, co má komunita na Blog.cz na svědomí? Pro názornou ukázku není třeba chodit daleko. Poslední dobou se roztrhl pytel s blogy, na kterých můžete najít tyto dvě ikonky:

Objektivně vzato, obě nic nedělají - i kdyby je měl na blogu každý, nestane se jednoduše vůbec nic. Přesto obě vznikly s nějakým cílem a uživatelé si je dávají na své blogy - asi tedy věří, že by to třeba k něčemu mohlo být dobré. Co kdyby se jednou takové přání mohlo splnit?

Právě to je podstatou nápadu, který přichází s vizí posílení něčeho, co bychom mohli nazývat blogerskými pravomocemi. Dejme tomu, že bychom třeba blogerům dali do ruky nástroj, kterým by mohli do značné míry ovlivňovat obsah Blog.cz. Komunita by například sama rozhodovala, jaký blog by měl být zrušen a jaký by si naopak třeba zasloužil zviditelnit.

Ano, jistě, něco takového se děje už dnes, ale hlasy jednotlivých uživatelů jsou příliš roztříštěny a zanikají v kakofonickém překřikování tisíců rozdílných názorů. Co bloger, to jiný náhled na svět, jiný vkus a jiná představa toho, co je dobrý blog. Tím jsou zapříčiněny třeba ony nekonečné malicherné bouře ve sklenici vody stran toho, zda ten nebo onen blog patří do Autorského klubu.

Občas ale mezi blogery zavládne vzácná shoda, a na to jsme vždy slyšeli. Například můj nedávný nápad se seznamkou pro blogery mi většina blogerů otloukla o hlavu, takže za sebe nemám problém připustit, že to asi nebyl dobrý nápad, a proto se realizovat nebude :-) (Mimochodem dostal mě tehdy kouzelný názor blogera vystupujícího pod přezdívkou Lapis, který mi k nápadu se seznamkou napsal toto: "Skús radšej pôsobiť na tích managerov nad tebou a vyžmýkať z nich kačky aspoň na toho studentíka čo vam to tu občas vylepší a nie sa tu hrať na bordel mamu ....").

Stejně tak není žádným tajemstvím, že na Blog.cz zabírají místo statisíce blogů, na kterých nic není, do kterých se nikdo nepřihlašuje a které nemají žádnou návštěvnost. Rovněž je nemálo blogů, jejichž obsah je kompletně zkopírovaný z jiných webů nebo které jiným způsobem porušují podmínky služby, a měly by tedy být zrušeny. Leč v našich silách nikdy nebylo a nebude jednotlivé blogy procházet a toto nějak kontrolovat - při stávajícím celkovém počtu blogů, který se blíží 1,2 milionu, není v ničích silách toto nějak kontrolovat.

Toto by se mohlo do jisté míry změnit, pokud bychom zavedli přímou podporu komunitních pravomocí, kdy by se blogeři sami aktivně zapojili do hodnocení uživatelského obsahu a rozhodování o tom, jaké blogy by měly být zrušeny, jaké zviditelněny, a jakým směrem by se obecně měl Blog.cz dál vyvíjet.

Chtěli byste třeba implementovat tu a tu funkci, protože ji má konkurence, a vám se nechce jen kvůli tomu odcházet z Blog.cz, ale je vám jasné, že váš osamocený hlas nemá žádnou váhu? V takovém případě by bylo možné nechat uživatele zakládat jakási diskusní fóra, v nichž by mohli tyto názory a připomínky formulovat, a sbírat hlasy podobně smýšlejících blogerů. Sešlo-li by se dost hlasů, mohlo by se jejich požadavku z naší strany vyhovět.

Ve výsledku bychom se tak přiblížili ideálu, k němuž se léta snažíme alespoň v rámci možností dostat: skutečně zapojit uživatele do vývoje Blog.cz, naslouchat jejich názorům a vytvářet jim službu na míru, která se bude přizpůsobovat jejich potřebám a požadavkům. Spolehněte se, že by vznikla služba, jaká nemá na českém internetu v současnosti obdoby.

U takové ideální podoby Blog.cz by třeba odpadla většina současné editorské a redakční práce s vybíráním doporučovaného obsahu na úvodní stránku Blog.cz a nových blogů do Autorského klubu. Blogeři by jednoduše sami skórovali blogy, které se jim líbí, a tento vysoce hodnocený obsah by se dostával více na oči a automaticky zobrazoval na úvodní stránce Blog.cz.

A naopak, nízko skórované blogy, tedy všechny prázdné, neaktivní a další zbytečné blogy, by se mohly mnohem jednodušeji rušit. Konečné slovo v rušení blogů bychom si ale samozřejmě ponechali, aby nemohlo docházet k tomu, co se dnes třeba nekontrolovatelně děje na Facebooku.

Pokud tam nějakou stránku nebo profil nahlásí nějaký dostatečný a blíže nespecifikovaný počet lidí, dojde k jejímu automatickému zrušení, a uživatel se pomoci nikde nedovolá. Facebook nemá žádnou uživatelskou podporu a většinu věcí vyřizuje automaticky nebo prostřednictvím hrstky mizerně placených Indů, kteří sedí u počítače na druhém konci světa, pochopitelně neumí česky a jsou velmi pravděpodobně zahlceni nekonečným přívalem stížností, jak se dá čekat od sociální sítě, která má celosvětově přes miliardu uživatelů. Takto tedy určitě ne, přátelé, žádné strachy :-)

Je vám alespoň trochu jasné, co se vám snažím v tomto článku vysvětlit? Zkuste si to představit třeba jako nějakou novou stránku, prostřednictvím níž byste mohli diskutovat na jednom místě o tom, co vás trápí, co byste chtěli na Blog.cz změnit, a čeho byste konkrétně chtěli dosáhnout.

Ať už by se jednalo o cokoli, obecně by vždy platilo, že pokud by se u nějaké věci našel dostatečný počet hlasů, automaticky by se u nás rozsvítila pomyslná červená kontrolka, a my bychom si řekli "Aha, tito blogeři chtějí to a to, tak se na to podíváme".

Jak se vám tento nápad líbí? Hlasujte v anketě a pište v komentářích, za všechny názory děkujeme.

P.S. Nechce si to ještě někdo rozmyslet s tou blogerskou seznamkou? :-)
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 11. října 2013 v 10:31

Nejsem si sice jsitá jestli to chápu úplně dobře, ale vypadá to celkem fajn.
Jen i mě trochu děsí, aby to stav blog.cz akorát nezhoršilo... I:

2 Ludmilita Ludmilita | Web | 11. října 2013 v 14:09

Propagovanie na fb sa mi veľmi páči, no najviac by som bola rada, keby sa organizovali oficiálne zrazy. Škoda len, že ak je to v Česku, nemohla by som prísť. Prečo niekedy nie napríklad v Bratislave? Mohlo by to byť zaujímavé...

3 Ludmilita Ludmilita | Web | 11. října 2013 v 14:10

[2]: A čo tak, keby ste sa nám ukázali na tých zrazoch aj vy? Porozprávali by ste nám trochu z vášho sveta a odhalili by ste nám svet blog.cz, určite by sme vás - tých, čo za našim blogom stojíte - radi uvideli :)

4 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. října 2013 v 14:14

Konzultační role komunity může být v řadě věcí přínosem. Automatické "samočistící" mechanismy, které by vycházely z názoru davu, jsou zatroleně nebezpečné. Dav umí účinně svést na scestí, i když sestává z většiny docela moudrých lidí, což je v případě reálné blogové komunity jen chiméra :-).

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. října 2013 v 14:27

Néé jako, jasně, seznamku sem, však lidé teď taky budou jenom seznamka bez diskuzí a chatu, je jich málo, hrrr na ně, vyhlašme bojkot samotným lidem! :D Fakt ani náhodou :D

Ale co se týče tohohle...podstatné je, aby konečné slovo ale neměl dav, a tak tedy možnost, že pokud se zblázní, a zbláznit dav není těžké, pořád mu nemusí být vyhověno. Tedy aby nešlo o nejzásadnější otázky, třeba o tom rušení blogů, to se mi moc nezdá. Možnost nějak viditelněji ukázat, že někdo porušuje podmínky a hromadně žádat nápravu v nějaké "redakční diskuzi", to jo, to je fajn, ale ne určit tohohle smažte a na základě třeba tisíce hlasů to hned udělat.

6 m. m. | E-mail | Web | 11. října 2013 v 15:12

Uvažuju, jak tyhle věci fungují doteď - když se nemůžu dovolat reakce prostřednictvím komentování nebo hlasování v anketách, můžu buď napsat mail na podporu, což je takové podpovrchové, neprůhledné řešení, protože to je třeba něco, k čemu by mě zajímaly i názory dalších lidí, a nebo napíšu článek u sebe na blogu a sbírám odezvu tam. Ale pak zase chybí ta reakce "shora", protože tam se z toho stane něco, co sice zajímá komunitu, ale ve výsledku s ničím nepohneme.

Jako ideální řešení si představuju možnost poslat takový příspěvek buď na blog AK (znovu zprovoznit rubriku Úhel Pohledu nebo něco podobného) a nebo přímo sem na Srdce, kde by k tomu účelu vznikla nová rubrika, třeba Co vás pálí. S příslibem dejme tomu neagresivního, nevulgárního chování (i když někdy se v tom nasrání píše neagresivně fakt těžko :D) bych dopřála uživatelům, kteří mají co říct, možnost takový příspěvek zveřejnit přímo tady, kde se jim tak dostane vyslyšení od všech, kterých se to týká, a zároveň i reakce shůry.

To diskusní fórum si představuju jako takovou věc, u níž si nejsem úplně jistá, jestli by k něčemu byla - a bojovat tam s nekvalitními blogy a s kopírovači? To mi přijde jako boj dost marný a silná ztráta času, při těch číslech. Samozřejmě pokud se někomu chce s tím něco dělat, když zrovna na někoho takového narazí, vždycky to může udělat přes reportní formulář, ne?

7 Kariol Kariol | 11. října 2013 v 15:44

K tomuhle říkám ano, i když nevím, jak se k tomu postavit. Takže můj hlas patří spíš druhé možnosti... :-)
A to s tou seznamkou si teprve musím přečíst :-D

8 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 11. října 2013 v 15:45

[6]: Tak já předpokládám, že je to zatím jen takový návrh a finálnější verze bude teprve uveřejněna. Také si myslím, že je to potřeba doladit, diskuzní fórum jako takové bude asi dost těžko realizovatelné nějak úspěšně.

9 zpravar zpravar | Web | 11. října 2013 v 17:22

Jak jsem to tak po zběžném čtení pochopil, jednalo by se o jakési diskusní fórum naší blogerské komunity. Zkusit se to může a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Výhoda je, že každý bude moci vyjádřit názor a návrhy, nevýhodou bude nejspíš kvalita (a možná i kvantita - komu se pak asi bude chtít procházet x-desítek návrhů a názorů...). Proto bych se přiklonil k tomu, že pokud by tam někdo chtěl vyjádrřit svůj názor, nebo dát nějaký nápad, musel by to udělat podle nějakých pravidel - například "nelíbí se mi toto, protože..." prostě třeba nějaké odůvodnění názoru (podle toho by se daly pak odstraňovat návrhy typu "dneska je mi strašně blbě, líbila by se mi tmavá úvodní stránka blogu."... Zkrátka, aby v tom byl nějaký systém. Pak už by se na tomhle základě dalo stavět dál - hlasování, ankety, atd...

10 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. října 2013 v 17:59

[4]:
Revoluce požírá své děti...

Líbila by se mi role Blogokoniáše.

11 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 11. října 2013 v 18:21

Tak o tom, jaké blogy by měly být zrušeny... si myslím má rozhodovat autor, třeba se tam jednou ještě vrátí, kdo ví.
P.S. Já už si kvůli blogu přítelkyni našel. Je tu zajímavé místo pro poznávání nových lidí, ale asi bych to nechal na nich. :-P

12 Mar Mar | E-mail | Web | 11. října 2013 v 18:28

Mě by se líbil sraz někde jinde než v Brně :-)

13 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 11. října 2013 v 18:30

[12]: S některými blogery pořádáme ITTHMI srazy (Olomouc, Brno, Praha, nebo má chata v Jesenících.) Není problém někdy domluvit trošku ještě větší sraz. :D

14 myší královna myší královna | E-mail | Web | 11. října 2013 v 19:05

Stanislave, prosím tě! Namátkově vzpomínám na funkci, kterou ti tu pořád otloukám o hlavu - ta přesně na den nefungovala rok a nikdo nám neřekl proč, ani kdy se spraví. Že to nešlo ze dne na den, to bych pochopila. Ale na jiné funkce jste pěli chváli, i když jsme měli problém s nefunkčností té jedné konkrétní. Tak se nevymlouvej na Indy.

Namísto seznamky by se mi líbila spíš chat room. Bloggeři si nemají moc kde pokecat, jsou separovaní na skupinky, nic hromadného tu nemáme.

15 myší královna myší královna | E-mail | Web | 11. října 2013 v 19:07

Jinak diskuze pro náměty, proč ne, alespoň se ti nebudu vztekat tady.

16 Mar Mar | E-mail | Web | 11. října 2013 v 19:26

[13]: Jej, to je přesně ono! :-)

17 Yasminn V. Yasminn V. | E-mail | Web | 11. října 2013 v 20:10

[14]: S chatem rozhodně souhlasím! To je fajn nápad.

18 myší královna myší královna | E-mail | Web | 11. října 2013 v 23:02

[13]: A jakto, že o tom nevím? A taky nevím, co znamená ta šálená zkratka.

19 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 12. října 2013 v 9:40

[18]: Zřejmě proto, že se jedná o uzavřenější kolektiv. ( https://www.facebook.com/groups/124893247585872/ ).. Většinou se domlouvám s lidmi z této skupiny, na nějaké bližší domlouvání jsem založil ještě tajnou skupinu, zřejmě proto většina blogerů o srazech ani neví, protože nemají šanci na FB to zahlédnout. Pracuje to na principu - chci vzít sebou někoho dalšího z blogu, žádný problém. Takhle vím, že účast je skoro vždy 100%.
Nejčastěji máme srazy v Olomouci, protože je to mé rodné město a Brno. V listopadu budeme mít sraz v Praze. A ta zkratka... to je prostě můj blog, je to tajné. :-P

20 myší královna myší královna | E-mail | Web | 12. října 2013 v 12:09

[19]: Já právě v Ol. pobývám a vůbec o ničem nemám šajna :D

21 ToraRafu ToraRafu | Web | 12. října 2013 v 13:32

Říkám, proč by ne? Někteří blogeři se určitě rádi aktivně zapojí do napomáhání s vedením Blog.cz. Nápad se seznamkou se mi nezdá (ani nezdál) špatný, ale lepší by možná byl ten chat, jak už tady někdo nahoře napsal. Koneckonců, chat může fungovat i jako taková seznamka, ne? :-)

22 Kaisa Kaisa | E-mail | Web | 12. října 2013 v 14:23

Nezdá se mi to špatné, rozhodně demokratizace by byla dobrá, ale... já nejsem demokrat. Věci by teoreticky měli mít řád a umím si představit, že by se jednalo o jakési boje skupinek spolu souvisejících o to se umístit na předních příčkách. A ejhle, pak tu jsou vzájemné sympatie a všechny špatné důvody, co někdo vyjmenoval nahoře. Mě se to nelíbí, bála bych se toho. Začalo by to vypadat jako politická scéna a co potom?

23 Adelaine Adelaine | Web | 12. října 2013 v 19:12

No nevím nevím. Ono by možná PROSTĚ STAČILO NÁS ČAS OD ČASU POSLOUCHAT, anebo hlavně, ptát se nás, než se něco udělá - ano, v tomhle článku se to zrovna děje, to nic neříkám, narážím na jiné fajn modernizace.

"Dejme tomu, že bychom třeba blogerům dali do ruky nástroj, kterým by mohli do značné míry ovlivňovat obsah Blog.cz. Komunita by například sama rozhodovala, jaký blog by měl být zrušen a jaký by si naopak třeba zasloužil zviditelnit." A tohle mě teda určitým způsobem vyděsilo. Nestačilo by pak, aby se prostě spiklo pár lidí na nějaký blog a ten by se zrušil? Ano, je tu spoustu blogerů, co nás můžou srát, ale neměli by mít i oni mít blog?

Nápad je asi fajn. Ale dalo by se to zneužít. Jen prostě myslím, že je milion věcí, co by se sakriš měly dořešit dřív, než se začne vůbec řešit tohle, no.

24 Miloš Miloš | Web | 13. října 2013 v 1:14

Mně to celé připadá jako konvergence k Facebooku.

Nejrozumnější je podle mě názor m. v [6]: na zprovoznění rubriky Úhel pohledu.

25 Pinkie Pinkie | Web | 13. října 2013 v 12:13

Přijde mi to jako zajímavý nápad, ale myslím, že jakmile se najde někdo s neobvyklým koníčkem a ne moc oblíbeným, je s ním amen... :-? Ale jinak celkem dobrý nápad  :)

26 Chemicky Chemicky | Web | 13. října 2013 v 19:49

Jako myšleka to není zlé, ale jsem proti:

Nejváženějšími blogery jsou zpravidla ti, co jsou v AK (nebo se kolem něho dlouho a  aktivně pohybují) a jak víme tito blogeři nemusí zrovna blogy o módě a počítačových hrách, takže by blogy s tímto zaměřením byly smazány jako první.

Na úvodní stránce blog.cz je věta "Nejjednodušší cesta k vlastní webové stránce", která by se vlastně musela smazat, protože už by logicky nedávala smysl.

Jde o to, že si někdo založí blog o PC hře a za 2 týdny mu přijde email s tím, že jeho blog byl nahlášen na nějaké to forum, kde se hlasovalo o jeho zrušení a na základě rozhodnutí většiny bude blog zrušen.

Nápad to je dobrej. Netvrdím, že ne, ale jak už zde bylo řečeno. Hlas většiny umí být opravdu nevyzpitatelný a dost často by na tom byly biti uživatelé, kteří za nic nemůžou a pak by se na zakládání blogu na blog.cz každej vykašlal.
Proč bych si zakládal blog někde, kde mi ho nějaký zavistivec nahlásí a blog mi smažou ?
Navíc uhlídat tyhle "katy" by byl nadlidský úkol.

A nejde jen o AK. Je spousta blogových zaměření, kde se autoři slučují do skupina FB apod, takže blogy o módě by mazali autoři podobných blogů. Blogy o hudbě, hudební blogeři, atd

Lidi jsou zavistíví a chamtiví a tímhle způsobem by si někteří uživatelé kompenzovali svoje malý kozy nebo malý čůra.

27 Myzt Myzt | E-mail | Web | 13. října 2013 v 21:26

Jsem pro, a nejlépe co nejdříve! :-)

28 Scythia Scythia | Web | 14. října 2013 v 16:34

Takhle to zní fajn.. ale ono vše na začátku zní fajn. Proč to ale nezkusit :)

29 magicforever magicforever | Web | 14. října 2013 v 18:15

Ja mám z toho dosť zmiešané pocity. (A to sa ešte modlím, či som to všetko pochopila správne).

Čo som si zatiaľ prečítala komentáre, najviec ma oslovili názory: [23]: [6]:
To s tým rušením blogov, mám trochu obavy. Teda, neviem či by sa mi páčilo, keby mi proste zmazali blog, len preto lebo si niekto zle vyspí (aj keby ich malo byť tisíc....).
Logicky, ak každý má právo si založiť blog, nikto nemá právo vám ho teda zrušiť.
Ja by som napr. takto porušila všetky blogy o móde, aj keď si myslím, že sa tešia naozaj vysokej návštevnosti, pretože sa tam navzájom podporujú dievčatá rovnakého záujmu. A čo literárne blogy? Podľa mňa si jedny z najkvalitnejších (keď tam teda prezentujú vlastnú tvorbu) a návštevnosť a ľudia, čo ich pozná- nulová.
Potom zas poznám blogy, ktoré sú síce kvalitné, ale nesedí mi štýl autora. A ak sa na tom zhodnú viacerí? Nepríde mi to, ako dostatočný dôvod prečo by nemal byť propagovaný.
Mnoho vecí by ešte chcelo domyslieť a ísť na to postupne. Možno nápad na nejaký parlament :D- ak ho teda nezastúpi len strana AK...
Som zvedavá, ako sa to vyvinie. Mám isté obavy, ale povedzme, že by som sa na niečo z toho nahovoriť dala. (Ale na tú zoznamku nie :D Prepáč..)

30 agrenej agrenej | E-mail | Web | 15. října 2013 v 21:12

Představa nějakého toho fóra je opravdu zajímavá, ale spíše se ptám, zda by se opravdu rozsvítilo to pomyslné červené světýlko k akci. Například u toho mazání blogů bych to viděl velmi bledě. Setkal jsem se v blogových vodách na partičky lidí, co aktivně spamovali blogy se zkopírovaným obsahem. Vsadím i poslední boty, že takoví lidé se jistě ještě stále najdou a v případě takové pravomoci začnou navrhovat každý blog, který najdou. Nakonec by tam těch návrhů bylo tolik, že by to procházení zabralo dny. Opravdu by se něco změnilo?

Ještě k té seznamce: Lidi, nebuďte hloupí, obzvlášť vy svobodní, jděte do toho, já skrze blog.cz našel úžasnou dívku, která mi dala celé své srdce, stejně jako já jí dal to mé. :-)

31 m. m. | E-mail | Web | 15. října 2013 v 22:10

Myslím, že představa, že někdo bude nahlašovat kvanta blogů jen tak mýrnyx týrnyx ze srandy, a že chudáčci autoři spláčou, protože jim budou blogy nespravedlivě rušeny mocí zlovolného lidu, protože si na ně někdo zasedl, je poněkud zcestná.

Jo, někdo by se tím mohl bavit, že bude nahlašovat, co mu přijde pod pazouru. Ale proč by měl být blog zrušen jen kvůli tomu, že ho někdo nahlásil? Ke každému nahlášení, ať už to děláte skrz stávající report nebo skrz možný fórum, se musí vázat odůvodnění a bez pořádnýho důvodu (jako třeba nařčení z kompletního vykrádání cizího obsahu, včetně přiložených zdrojů jako důkazu, z osobního útoku na nějakou osobu nebo jiného příkladu zásadního porušování pravidel) nikdo nic mazat nebude, kdyby se nakrásně padesát trollů dalo dohromady ve snaze někomu prostě blogísek zrušit, protože se jim chtělo.

Jak já to chápu, fórum by sloužilo spíš jako otevřená forma nahlašování a řešení těch, kdo se skutečně proti podmínkám proviňují, a možná by se na něm dala ustanovit nějaká banda lidí, co by to řešili, aby to Standa nedělal sám a usnadnila se mu práce.

Tak jako tak si myslím, že je to marnej boj a ztráta času a že spíš než na potlačování blogerského svinstva bychom se měli zaměřovat na pěstování blogerských kvalit a osvěty o tom, jak to dělat a jak to nedělat. Pokud je těch reportů na porušování podmínek tolik, že to Standa nezvládá, pak stojí za uvážení přibrat do toho lidi, ale prostě nevim, proč by se někdo měl bát, že kvůli možnosti veřejně nahlašovat zlobivé blogery tady vznikne nějakej prostor pro bezpráví a automatické rušení blogů, na něž si někdo prostě jen zasedl.

32 m. m. | E-mail | Web | 15. října 2013 v 22:13

[31]: Tím spíš, že se to právěže bude dělat veřejně, a tudíž kontrolovaně. A krom toho, Standa by přece pořád byl u toho, aby ty které blogy mazal, pokud se skutečně prohřešily. Žádnej blog se sám nesmaže jen proto, že ho nahlásilo padesát lidí. Někdo to musí udělat a ten někdo bude vždycky Standa, kterej si to nejdřív zkontroluje, jestli to neni nějaká blbost.

33 agrenej agrenej | E-mail | Web | 15. října 2013 v 23:54

[31]: Tak to mazání byl jen takový první příklad, co mě napadl. Myslel jsem to ale i celkově. Jak se tam najednou bude řešit cca 50 různých věcí, které budou mít vysokou podporu komunity, tak aby se opravdu něco dělo, jak je slíbeno.

34 Teeda Teeda | Web | 16. října 2013 v 23:47

Tak tenhle článek mě potěšil. Skoro si myslím, že by se v autorském klubu mohla založit rubrika "stížnosti a přání" :D
Mě osobně na blog.cz hodně schází možnost značení klíčových slov. :)

35 Teeda Teeda | Web | 16. října 2013 v 23:52

[12]: Jo! Mě taky! Třeba sešlost v Praze. :)

36 Krutomyval Krutomyval | Web | 17. října 2013 v 21:39

ten napad  (dat zdejsi komunite silnejsi hlas) je vlastne dost zajimavy...

a rad bych videl jak se rozvine az bude plne rozpracovan... rozhodne to budu sledovat a ocenim moznost se vice zapojit.....

37 zoomini zoomini | Web | 18. října 2013 v 11:12

Dobrý nápad, ty prázdné blogy tu jen zaclání.

38 Lennroe Lennroe | 18. října 2013 v 13:55

A začneme akcí "Se Standou na pivo v offlajn světě" :D Ne myslím, že některé věci v článku zmíněné už v určité míže fungují, ačkoli třeba nijak organizovaně a to ostatní pravěpodobně není proto, že o to nikdo nestál. Nebyla bych ani proti a ni pro, chtěla bych vidět nějaký koncept.

39 Nisharya Nisharya | Web | 18. října 2013 v 18:56

Zrušenie blogov automaticky sa mi nepozdáva, len preto, že niekto má iný názor alebo ho niekto nenávidí by sa blog zrušiť nemal. Funguje predsa sloboda slova. A čo sa týka prázdnych blogov som jednoznačne za. Niekoľko ráz som aj ja zabudla mebo a heslo a blog už bol vytvorený.
Každopádne, páči sa mi snaha zapojenia blogerov do takýchto vecí.

40 Johanz Johanz | E-mail | Web | 19. října 2013 v 21:34

Prošel jsem jedním smazáním blogu sBlog. cz kde jsem měl asi osm set příspěvku a dva tisíce návštěv za rok. Seznam tehdy rušil všechny blogy...trošku mi to zavání cenzurou, která se může změnit v hon na čarodějnice. Nebylo by jednodušší zrušit blog, na který se někdo třeba půl roku nepřihlásí...možná jsem nepochopil záměr [:tired:]Ostatně pokud se někomu obsah blogu nelíbí nemusí tam chodit má přece 1200000 tisíc možností. :-(

41 Johanz Johanz | E-mail | Web | 19. října 2013 v 21:41

Ps: Myslím si že než něco zrušíte měli by jste autorovi dát možnost odejít jinam kde tyto fantasmagorie nemají.Ps" Myslím si, že nebude marné si celou tvorbu zálohovat i když jsem si myslel že je to tady bezpečné. :-(

42 Em Zet Em Zet | Web | 23. října 2013 v 15:19

"Elementary, my dear Watson." Sherlock? :-P

43 Em Zet Em Zet | Web | 23. října 2013 v 15:20

[39]: Máš pravdu, přijde mi to jako taková cenzura. :-) Zajímalo by mě, jestli i blog.cz podléhá někomu "zvrchu". :-)

44 Katerria Katerria | Web | 28. října 2013 v 14:20

Nápad to asi není úplně špatný, ale vlastně ani zcela bez rizika. Dav má už sám o sobě velkou sílu, a pokud mu přiznáte ještě větší, natož v takovém prostředí, jako je internet, nemusí to dopadnout dobře...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama