Ze světa redakčních blogů: lencaandmyska.blog.cz

9. srpna 2013 v 14:00 | Standa
V pravidelném seriálu ze světa redakčních blogů se tentokrát podíváme na blog, jehož redakce je pouze dvoučlenná. O to originálnější blog se ale jedná, protože druhý takový už na Blog.cz zaručeně nenajdete.

Čtěte rozhovor s nerozlučnou dvojkou z blogu lencaandmyska.blog.cz - získají si jeho autorky vaše sympatie?


Na začátek čísla. Jste 2, svůj blog lencaandmyska.blog.cz máte přes 3 roky a vyšlo na něm přes 600 článků. Kolik je vám vlastně let, kterou z vás napadlo založit společný blog a věděly jste od samého začátku, že se zaměříte na točení videa?

Je nám 15 (Lenča) a 16 (Myška). Založit si společný blog nás napadlo tak nějak obě dohromady. Ani nevíme, jak nás napadlo natáčet videa, zkrátka jsme tak nějak od začátku blogu začaly automaticky natáčet.

Jakou techniku používáte? Máte nějakou kameru, stativ a všechna ta technická udělátka jako profíci, nebo se spokojíte s kamerkou v mobilu?

Videa natáčíme převážně na HD kameru s pomocí stativu.

Váš kanál na YouTube má k dnešnímu dni 410 videí a téměř 200 tisíc přehrání. Vaše nejpopulárnější video Blbky z facebooku má přes 7000 přehrání. Považujete to už za úspěch, nebo je to pro vás jen začátek a míříte mnohem výš? Chtěly byste se svými videi jednou proslavit?

Za úspěch to samozřejmě považujeme, ale rozhodně bychom chtěly v budoucnu dosáhnout ještě něčeho většího.

Které vaše video vám zatím dalo nejvíc práce a na čem aktuálně pracujete?

Nejpracnější pro nás zatím byl náš druhý amatérský film ,,Sladký život superstar". Natáčely jsme ho v létě 2011, ovšem natáčení se kvůli pár posledním scénám protáhlo cca na rok. Momentálně pracujeme především na našem třetím filmu ,,Kámošky na život a na smrt", který bychom chtěly zveřejnit do konce tohoto roku. Mimo jiné se věnujeme také natáčení naší ,,video-edice" s názvem ,,Lama".

A které video byste doporučily jako první ke zhlédnutí tomu, kdo vás zatím vůbec nezná a nic od vás neviděl?

Doporučily bychom nejspíš video na oslavu narozenin našeho blogu s názvem,,3. narozeniny blogu!", protože je v něm shrnutí většiny toho, čemu se na blogu věnujeme.
Český internet nemá moc osobností, které by se daly označit jako internetové celebrity. Napadá mě možná Dominika Myslivcová nebo Kazma (shodou okolností oba začínali na Blog.cz). Dříve i Natalia Sadness, ale to byla sezónní záležitost. Máte někoho, kdo točí jako vy vlastní videa a kdo představuje váš vzor, nebo si točíte co vás baví a jiná videa nesledujete?

Videa různých dalších blogerů/vlogerů samozřejmě sledujeme, ale žádný vzor v nich nemáme. Nechceme nikoho napodobovat, jsme samy sebou a točíme převážně to, co napadne nás, a ne napodobeninu něčeho, co jsme viděly u někoho jiného.

Velkou popularitu si na českém internetu získala Nicky Tučková (její video Rich Boy má přes 3 miliony zhlédnutí) a partička Viral Brothers (jejich video Debilní kecy holek má téměř 4 miliony zhlédnutí). Jejich popularitu je tak velká, že velká část lidí vůbec netuší, že se vlastně jedná o virální kampaně, které mají marketingově podpořit nějaký produkt. Jak byste reagovali vy, kdyby vás oslovila nějaká firma s žádostí o to, abyste pro ně za peníze natočili také nějaký virál?

Kdybychom neměly žádný problém s požadavky na video, určitě bychom nabídku přijaly.

Na vašem blogu je nejzajímavější právě to, že za ním nestojí jeden člověk, ale dvě kamarádky. Což ho ale zároveň trochu ohrožuje - znal jsem podobný blog gurmanky.blog.cz, který skoro rok psaly dvě kamarádky tak jako vy. Pak se náhle kamarádství někam vytratilo a bylo najednou po blogu. Nebojíte se, že vás jednou potká stejný osud?

Nejprve chceme podotknout, že nejsme kamarádky, ale sestřenice. Tím pádem se nemusíme bát, že bychom se přestaly vídat, protože s rodinou se vídáme pořád. Jinak si nemyslíme, že bychom se někdy tak rozhádaly, aby to nějak ohrozilo náš blog. Měly jsme sice období, kdy jsme se hodně hádaly, ale to už je dávno pryč.

Na blogu máte mimo jiné klub Flow, do kterého už přes dvě stě blogerek podalo přihlášku. Můžete upřesnit, oč přesně se jedná?

Jedná se vlastně o takovou hloupost, kterou jsme vymyslely, když jsme si blog založily. V té době jsme se na blogu chtěly zaměřovat na zvířata a měl se toho týkat i klub. Tahle myšlenka nás ale rychle opustila a dnes je to vlastně o tom, že členky mohou sledovat náš seriál a filmy s předstihem a občas v klubu pořádáme nějaké soutěže.

Pro koho je váš blog určen? Chodí vám na něj jenom dívky, nebo víte, že ho navštěvují i kluci? A o lidé z vašeho okolí - rodiče, příbuzní, kamarádi, spolužáci - znají váš blog a navštěvují ho, nebo ho před nimi tajíte?

Blog je určen hlavně pro holky přibližně našeho věku, ale víme i o pár klucích co náš blog navštěvují. Rodina a příbuzní o našem blogu vědí, ovšem ne vždy nás podporují - někteří se nám kvůli tomu vysmívají apod... (podotýkáme, že se nejedná jenom o děti a puberťáky). Většina našich kamarádek o blogu ví, některé ho i navštěvují a jiným je to celkem jedno. Co se spolužáků týče, ti o našem blogu nevědí, ale i kdyby se o něm dozvěděli, a např. se nám vysmívali, blog bychom rozhodně nerušily, jako to dopadá ve většině takových případů. Blog je podle nás koníček jako každý jiný a nechápeme, proč to některým lidem připadá tak směšné. Někdo zkrátka hraje fotbal a někdo zase bloguje a natáčí videa.

Každé vaše video začíná nezbytným pozdravem "Takže čauky", který se už stal takovým vaším poznávacím znamením. Kdo s tím přišel a máte nějaké další rituály, které opakujete v každém videu?

Kdo s tím přišel? Prostě jsme tak nějak začaly zdravit v každém videu, zkrátka to přišlo tak nějak samo. Našim dalším ,,rituálem" je náš pozdrav na konci videa: ,,You are supr, týdý! Olivujem vás Lamy!". První část tohohle pozdravu vznikla z našeho úplně prvního videa, které ani nebylo určené pro blog a po nějaké době jsme si ho pustily a smály jsme se tomu, takže jsme to jednou řekly z legrace na konci našeho videa, a tak nějak nám to už zůstalo. A část ,,Olivujem vás Lamy" vznikla z názvu písničky našeho nejoblíbenějšího zpěváka a youtubera ,,Dave Days" (Olive you) a k tomu jsme přidaly slovo ,,Lamy" - tak říkáme příznivcům našeho blogu a videí. Tohle slovo vzniklo z názvu našeho blogu ,,Lenča & Myška".

Jak často se vám stává, že musíte video točit znovu, protože se něco nepovedlo? A píšete si dopředu nějaké scénáře, kde si rozmyslíte, co budete říkat a co se bude ve videu odehrávat, nebo je to vždy čistá improvizace?

Deníky, názorová videa apod... natáčíme na první pokus a žádné scénáře si k nim nepřipravujeme. Scénáře si píšeme pouze k filmům a potom nějaké poznámky si píšeme k videům z již zmíněné edice ,,Lama".

S jakými potížemi se při točení nejčastěji setkáváte? Jsou to třeba momenty, kdy vás nenapadá co říct, nebo kdy něco nevyjde podle plánu?

S potížemi se při natáčení moc nesetkáváme, video nám překazí většinou jedině vybitá kamera, malá paměť nebo naše rodina, která nám občas úmyslně i neúmyslně vleze do záběru. Jiné potíže, jako momenty, kdy nevíme co říkat, se nám stávají jedině u natáčení filmů.

Co byste závěrem vzkázaly těm, kteří zatím jen nesměle uvažují o tom, že by taky začali točit vlastní video? Co vám to za ty poslední 3 roky dalo a jakou radu byste měly pro začátečníky?

Hlavní je to nevzdávat, třeba kvůli nízké sledovanosti, je třeba vytrvat. Časem sledovanost společně i s kvalitou videí jistě stoupne. Jinak my jsme díky blogu a natáčení videí poznaly spoustu lidí, s některými z nich jsme se i osobně setkaly. Blog nám přinesl i spoustu zajímavých zkušeností a radosti.


Lenča & Myška - autorky blogu lencaandmyska.blog.cz

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 9. srpna 2013 v 14:34

Myslím, že do tohohle by se měl pustit Designerský pranýř...

2 B. B. | Web | 9. srpna 2013 v 15:41

Ehm, možná si řeknete, že maximálně závidím, ale nechápu,jak někdo může zveřejnit něco takového na YT.
Ale tak gratulace k úspěchům.

3 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 16:11

[1]: Ňah, ňah, ňah!

No, jak avizuje sám blog.cz. Každý si najde své čtenáře. Přeji teda těmto slečnám, ať je to brzy přejde (škrt!), ať si najdou své čtenáře. Člověk z nudy dělá v telecích letech daleko horší blbosti, buďme rádi, že to dopado takhle.

Jsem člověk škodolibý, a tak mne bude zajímat další osud těchto dívek.

Cynický optimismus vítězí!

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 16:16

Je mi sympatická věta :Blog je podle nás koníček jako každý jiný a nechápeme, proč to některým lidem připadá tak směšné. Někdo zkrátka hraje fotbal a někdo zase bloguje a natáčí videa. :-)

5 Kelíns Kelíns | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 16:21

Přijdou mi jako milé holky. Mají fajn blog. Bohužel na něm není nic co by mě nějak moc zaujalo... ale určitě tam čas od času zavítám :-)

6 Clare Clare | Web | 9. srpna 2013 v 16:48

Inu...ztratila jsem cca šest minut svého života a chtěla bych je zpět.
Upřímně věřím, že až slečny půjdou na střední školu, najdou si jiné přátele, začnou se odcizovat a přestane je to bavit. Chápu, že si usmyslely, že mají jisté...říkejme tomu poslání. I já si to v jejich telecích letech naivně myslela...

7 Teri Teri | E-mail | 9. srpna 2013 v 17:01

Teď tak koukám na kanál těchto dvou blogerek a vidím, že mají přes 4 000 zhlédnutí a 7 000 zhlédnutí u jednotlivých videí.
Když se zveřejňuje podle vás takovýhle úspěch, tak si nedovolím opomenout Domču, kterou možná pár lidí pozná z blogu dominikisek, která natočila video JAK POZNAT DIRECTIONERA (já jako 1d fanynka o tom právě vím... :D ) a má přes 12 000 zhlédnutí.
Také udělala video Aukce o One Direction, které má 4 500 zhlédnutí.
A je s ní sranda :D

8 Taychi Taychi | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 17:33

Je to svým způsobem zvláštní a obdivuhodné, že někdo dokáže vzít kameru a pak to dávat na internet. Jsem v tom samém věku a ke všemu holka, ale ani omylem bych na jejich blog nešla, protože bych tím ztratila čas a párkrát bych si zívla. Není to nic pro mě, ovšem spoustu stejně mladých holek to určitě ocení, proč jim to brát. Pro každého je tu něco jiného. Nikomu tím neubližují, tak ať v tom pokračují dál. Svým způsobem jim přeji hodně štěstí, hlavně až budou dělat nový layout a nebo další narozeninové video, protože nacpat tam co nejvíce funkcí v nějakém programu na videa, není nejlepší a působí to lacině.  

Někdo tu říkal, že je to telecími léty, ze kterých vyrostou, že zjistí, že nemají žádné poslání a tak... Stejně si myslím, že právě až toto někdy někdo zjistí, může to být bolestivější, protože už se přestane snažit cokoliv dělat a sklouzne to k ovci dnešního světa, kdy hlavním důvodem žít je mít hodně peněz, uživit rodinu, mít hezčí vlasy než sousedka a jet do Chorvatska na dovolenou. A znám spoustu talentovaných lidí, kteří se do něčeho vrhli právě v tak nízkém věku, a přesto dělají něco obdivuhodného. Možná nezmění svět, ale jen sebe nebo pár lidí,ale to nevadí. Fuj, to jsem to zase řekla nějak divně... :-D

9 Lucka Lucka | Web | 9. srpna 2013 v 17:48

Je mi 19, holky sleduju už celkem dlouho a jejich videa mě baví právě proto, že jsou originální a jsou samy sebou, nesnaží se nikoho napodobit nebo kopírovat... :)
Jejich videa mě i vždy pobaví a zvednou mi náladu.
Takže holky jen tak dál :)

10 Adam Dilda Adam Dilda | Web | 9. srpna 2013 v 18:18

Nešťastná léta :D Ale co, když je to baví, ať si natáčejí! :)

11 SaiSai000 SaiSai000 | 9. srpna 2013 v 22:39

Je úžasné, že sa snažia blogovať a darí sa im. Ale mali by asi ostať na blogu, lebo to im ide lepšie ako videá. Ďalej, ak niekdo má 7000 videní v dnešnej dobe, nie je slávny, nemyslím to v zlom ale tak to je. Potom že český internet nemá internetové osobnosti. Každý poctivý fanúšik cz-sk scény na Youtube Vám povie čo na internete českom a slovenskom znamenajú mená ako je MinecraftBox (Ježich a House), Minecrafák atď... To som vzpomenula iba českých youtuberov, ktorým je určite ako slávnym internetovým hviezdám normálne stretnúť fanúšika na ulici. Kebyže prídete na nejaký CraftCon, ktorých je po CZSK dosť vcelku, určite uvidíte ako chodia okolo youtuberov ich fanušikovia. Ja osobne si myslím že 800 subs na YT je pre baby dobrý začiatok, ale slávne budú kým budú patriť medzi top100 youtuberov na czsk scéne. (Pozrite si socialblade :))) Aj kým ma ničím nezaujali bez urážky, je vidieť že to o čom píšu na blogu vedia o čom píšu. Ja osobne im prajem vela šťastia, 40 000 návštev je pekné číslo, prajem ich im pravdaže omnoho viac a úspechy na blogu, aj kým mi ich videá nesadli :)) Dúfam že pri tolkej snahe čo do toho vkladajú sa im to niekolko krát oplatí :)) :-)

12 David David | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 23:06

Ty jo, to bych i řekl, že jim je víc. Hold někdo v 19ti vypadá na 15 a naopak.

Jinak zajímavý rozhovor. Přeji holkám, ať se jim daří a mají co nejvíce fanoušků. ;-)

13 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 12:00

No, pár videí jsem shlédla, ale osobně mě tedy příliš nezaujaly - mám na myslí především ty filmy. Je fajn vytvořit si něco takového, ale já bych to na yt asi nedala, ale prosím. Nemíním to jako urážku nebo něco takového, je to náhodou hezký koníček. No, dodám, že na mě je blog příliš dětinský - také to nemíním jako urážku - ačkoliv jsem mladší než obě děvčata. :-)

14 ANA ANA | Web | 10. srpna 2013 v 15:12

Zkusila jsem asi tři videa, včetně Blbek z facebooku. U žádného jsem nevydržela ani do třetiny, snad jen to narozeninové. No nevím, holky, snad jedině váš optimismus vám závidím, a spoustu energie, kterou máte. Jinak mám dojem, že vaše videa jsou o ničem, nemají žádný koncept, ani žádnou zajímavost (kdyby šlo o dokument).
Co se týká blogu a jeho vzhledu, docela se mi líbí, dobrá i fotka. S obsahem to je horší.
Jste hrdé na své úspěchy, přeju vám to. Ale trochu na sobě zapracujte, ať jste populární spíš pro vlastní zajímavost a nápady, než pro blbost a trapárny.

15 Enitas Enitas | Web | 10. srpna 2013 v 15:27

"Tááákže čaukýýýx!"

Ale jo, když je to baví. :-D

16 m. m. | Web | 10. srpna 2013 v 15:46

Nějak nemám pocit, že bych si chtěla pouštět videa, začínající pokaždé hláškou "Takže čaukyy!" 8-) Ale někoho, kdo se fakt hodně nudí, to třeba i může bavit a hodně se u toho natáčení asi naučej, takže  co už.

17 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 10. srpna 2013 v 17:43

[1]: myslím si, že se do toho nemusí pouštěte nikdo a nic, protože to tam u těch dvou kočen je naprosto v pohodě.

[16]: to možná vy, ale mně se to docela líbí :-)

18 zpravar zpravar | Web | 10. srpna 2013 v 17:51

Blog sice není určen pro mě, nicméně každý máme nějakého koníčka a holky to navíc i baví, tak proč ne? Mě to přijde fajn a rozhodně lepší, než se někde poflakovat po městě a kousat se nudou s cígem na lavičce :) Mají motivaci, elán a chuť ozvláštnit náš svět a to se mi líbí :)

19 Ecritte Ecritte | Web | 10. srpna 2013 v 23:56

Je to zajímavý, to jistě, ale jejich videa mě nezaujaly. Přeju holkám hodně úspěchů a věřím, že rok od roku bude blog i videa čím dál profesionálnější a profesionálnější ;) a jelikož jsem pod vlivem maminky, hlavně ať nenarazíte na nějaký úchyly ;-) hodně štěstí

20 Že by já? Že by já? | E-mail | Web | 11. srpna 2013 v 14:00

No, hlavně, že je to baví! ;-)  :-)

21 Rebeca Rebeca | Web | 13. srpna 2013 v 21:01

Ich videa mi prídu originálne, a človeka aj pobavia, ale zoberie si aj ponaučenie. Sledujem ich na YT už dlho, a sú super. Prajem im úspešnú budúcnosť :)

22 Bell Bell | Web | 14. srpna 2013 v 21:47

Máte moc hezký blog, a vedete ho výborně, jste moc dobré adminky, gratuluji :-D

23 Marytess-Kitty Marytess-Kitty | E-mail | Web | 25. srpna 2013 v 15:26

Vždycky kouknu a řeknu si: "Laura" :DDD
Blgo holek se mi líbil od začátku, jednoho dne jsem se na ně nějak vykašlala a najednou měly úžasnej design a moc sledovanosti. Říkala jsem si, že s tím praští, když jsem přestala sledovat, holky se zrovna hádaly. Ale blog jel dál...A já jsem ráda :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama