Ze světa redakčních blogů: paranormal.blog.cz

7. června 2013 v 8:00 | Standa
Bojíte se tmy? Věříte na duchy, upíry a posmrtný život? Zajímáte se o paranormální jevy? Přejdete na druhou stranu ulice, přeběhne-li vám přes cestu černá kočka? Vyhlížíte po nocích na obloze UFO? Za nic na světě by vás nikdo v noci nedostal na hřbitov? Pak si určitě nenechte ujít následující rozhovor, ve kterém se představuje další originální redakční blog.

Upozornění: tento článek se v žádném případě nedoporučuje číst po půlnoci :-)


Blog paranormal.blog.cz funguje tři a půl roku. Kdo ho založil a kdo se v současnosti podílí na jeho chodu?

Blog jsem založil já, Kuba Molnár. Je mi 20 let a právě jsem úspěšně složil maturitní zkoušku. Blog jsem založil, abych spojil všechny lidi, kteří mají rádi tajemno, paranormální jevy a strašidelné historky. Najdete u nás také zážitky našich fanoušků, z kterých jde občas mráz po zádech, je to fakt šílený. Mám 4 kamarády, kteří mi s ním občas pomáhají, je to Kuba Turek (19) a Kie* (16). S Kubou jsem chodil do školy a Kie* znám jen přes internet. Dívčina namlouvá úžasně hororové povídky, u nás na stránkách si je můžete poslechnout. Poslední 2 lidé se jmenují Katka, myslím že jí je 24, nebo tak nějak :D a Martin, kterého znám také ze školy (16). Pomáhají mi hlavně na Facebooku :)


Já, Kuba :)Kuba a Kuba


Na Blog.cz existuje jeden úspěšný blog - naruto-online.blog.cz - za nímž stojí 20 letý Martin Molnár. To nutně svádí k otázce: jsou Martin a Kuba (stojící za blogem paranormal.blog.cz) bratři, nebo je to jen shoda jmen?

Ano, je to můj brácha (bohužel :D). Máme stoly naproti sobě, takže když přidáváme články, tak na sebe vidíme a nadáváme si :D

Už z adresy blogu je patrné, že blog je tematicky zaměřen na paranormální jevy. Jakým tématům se nejvíc věnujete a co slaví největší úspěch u čtenářů?

Největší úspěch mají určitě vlastní zážitky našich fanoušků, které nám posílají. Samozřejmě, že některé příběhy jsou smyšlené, ale někdy se k nám dostane i takový příběh, který mě donutí přemýšlet celou noc nad tím, jak se to jen mohlo stát a co je to zač. Píše nám mnoho lidí z různých oborů, takže máme příběhy z nemocnic, z autobusů, od profesorů, od maminek a babiček. Jednou nám psal i pán, který dělal hrobníka několik let a popsal nám, co vše zažil.

Musím zmínit, že u nás také probíhají soutěže o zajímavé ceny (přívěsky, blbůstky..) V budoucnu také plánujeme sraz fanoušků, to by byla super akce, mimochodem, jste zváni :)
Jinak se věnujeme vlastně všemu, co se tohoto tématu týká. Strašidelné historky a zajímavé fotografie. Potom zde naleznete spoustu záhad a informací o UFO. Novinka na našich stránkách je online televize, kde najdete zajímavé dokumenty, horory a strašidelné seriály. Můžete také vidět neuvěřitelná videa, po kterých vám naběhne husí kůže. K dispozici máme také chat, kde si můžete o svých zážitcích psát s různými lidmi, kteří se později mohou stát i vašimi přáteli! Dále je zde kategorie, ve které jsou strašidelné hry. Dále u nás můžete najít odkazy na informační weby, které psaly o paranormálních jevech.
Setkáváte se i s odmítavými reakcemi, které by váš blog a paranormální jevy obecně označovaly jako snůšku nesmyslů a povídaček pro pověrčivé teenagery? Jak se k takové kritice stavíte a co si o tom myslíte? Existuje podle vás třeba posmrtný život, upíři, duchové?

Samozřejmě jsou tací lidé, kteří nevěří ničemu, co u nás je a stále píší "fake". Ale takovým lidem vzkazuju, ať naše stránky ani nenavštěvují, nejsou pro ně. Dále tu jsou lidé, kteří píšou, že dotyčný fetoval, hulil, chlastal.. takový lidi rovnou blokuju. A jestli existují duchové? Osobně jsem si zažil už také pár věcí.. věřim v to, že nejsem blázen a že nejsou ani blázni všichni ti lidé, kteří mi popisovali své zážitky. Upíři možná dříve mezi námi byli a posmrtný život? Po smrti teprve vše začíná!
Jaká je vaše oblíbená záhada nebo paranormální jev, kterému se na blogu už věnovalo více článků?

Tak nejvíce mě zaujala jedna věc, ale je o ní jen jeden článek. Napsal jsem fanouškům okolo půlnoci, aby vyfotili svůj výhled z okna. Hodně lidí mi tedy poslalo své fotky a na jedné bylo opravdu něco hodně divného. No, posuďte sami:

Záhadná postava u veřejného osvětlení


Jinak více článků jsme věnovali například záhadné postavě Slendermanovi a hororovým postavám.
Váš blog má velmi dobrou návštěvnost - aktuálně se pohybuje v první padesátce nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz. Jakým způsobem se snažíte zvýšit návštěvnost a jak jste s ní spokojeni?

Ani nevím, jak je to možné. Lidi jsou na našich stránkách hlavně večer, rádi se bojí :). A jak se pokouším zvedat návštěvnost? Stále něco přidávám, aktualizuju. Za pár dní budeme mít nový design, tak doufám, že přiláká ještě více čtenářů. A s návštěvností jsem určitě spokojený :)

K blogu existuje stránka na Facebooku s více než 33 tisíci fanoušky. To je naprosto nejvíc ze všech nám známých blogů, které mají stránku na Facebooku. (Na pomyslném druhém místě by byla s velkým odstupem stránka blogera Altaïra s více než 3 600 fanoušky). Máte dokonce víc fanoušků než oficiální stránky Blog.cz a Krasna.cz dohromady :-) Jak se vám povedlo nasbírat tolik fanoušků a jaký obsah dáváte na Facebook?

Tak teď jste mě potěšili :) To jsem netušil, že máme více fanoušků než vaše oficiální stránky dohromady. Jak se nám to povedlo? No, asi půl roku tam bylo kolem 100 fanoušků a to byla ještě půlka mých kamarádů. Pak jsem přidával stále zajímavé obrázky, fotky a videa. Později mi lidé sami psali své příběhy a svěřovali se mi. Později jsem nabral zmiňované kamarády a vytvořili jsme tým. Abych pravdu řekl, absolutně nevím, jak je to možný. Asi záhadný trojúhelník a všemocné oko.

Máte Facebook založený k tomu, abyste z něj přiváděli na blog co nejvíc návštěvníků, nebo držíte blog a Facebook od sebe?

Tyto dvě stránky jsou propojeny. Ale odkaz na blog dávám tak 1x - 2x za týden a to pouze v tom případě, když mám připravenou nějakou zajímavost, která má moc dlouhý text. Ale byla doba, kdy jsem blog na Facebook nedal tak 2 měsíce a stále jsem tam měl přes tisíc lidí denně :)

Kdo představuje typického čtenáře vašeho blogu? Počtou si na vašem blogu kluci i holky, nebo je spíše zaměřený jen na jedno pohlaví?

Blog je zaměřen opravdu na všechny, na mladé, na staré, na děti, ženy, chlapce i muže. Kdo je typický čtenář? To nevím, ale určitě typický čtenáři nejsou ti, kteří na tyto věci nevěří.
Všiml jsem si, že vám může kdokoli poslat vlastní text, který na blogu zveřejníte. Co všechno vám čtenáři posílají a kolik nových článků průměrně na blogu vyjde za týden?

Ano, kdokoliv nám může poslat cokoliv. Rádi to zveřejníme. Lidé si pak radí, pomáhají, a dokonce najdou touto cestou i nové přátelé. Nejvíce nám přicházejí ale jejich zážitky. A průměr za týden vám bohužel neřeknu, závisí to vlastně totiž na našich fanoušcích. Ale určitě kolem 20 - 30 za týden to bude.


Za blogem stojí více autorů. Jak mezi vámi funguje spolupráce a jak probíhá zveřejňování nových článků a řešení různých provozních věcí, jako např. nastavování designu, apod.?

Jak jsem psal, na blog přidávám příspěvky hlavně já. Ale věřím, že Kie* po škole bude také hodně přidávat. Ostatní mi pomáhají spíše na Facebooku :) A o design se teď postará Freezy, která dělá absolutně dokonalé designy. Už se na něj těším!

Jsou všechny články na blogu původní, nebo zveřejňujete i převzatý obsah odjinud?

Hodně překládáme ze zahraničních stránek a dává nám to docela zabrat. Když nám zašle nějakou zajímavost fanoušek, uvedeme ho jako autora. V zásadě nekopírujeme! Občas čerpáme i z Enigmy, se kterou vlastně také spolupracujeme, už se známe :)

Pokud by se někdo ze čtenářů chtěl podílet na chodu vašeho blogu, jaké má možnosti a co musí udělat?

Máme uzavřený tým. Známe se už dlouho a myslím, že to stačí pro vystrašení pár tisíc lidí :). Ale v podstatě se podílí všichni naši fanoušci na chodu blogu a tímto vám všem děkujeme! Máme nejlepší fanoušky :)

V menu blogu máte vtipný kalendář, který odkazuje na nejbližší Halloween, pálení čarodějnic a pátek třináctého. Halloween u nás zatím příliš nezdomácněl, a když byl v minulosti vyhlášen tématem týdne, celá řada článků Halloween coby anglosaský svátek odsoudila a jejich autoři vyjádřili k jeho slavení v Česku odpor. Jak se k této kritice stavíte a chtěli byste, aby se u nás slavení Hallooweenu více rozšířilo?

Já Halloween slavím, s Kubou jsme chodili po městě a báli se nás děti, chudáci :D. Nevím, proč mají Češi k tomuto svátku odpor, je to hezký svátek. Bydlím v Děčíně a mnoho lidí má i halloweenskou dekoraci. Snad se v budoucnu ještě více rozšíří.


Kuba vlevo, já vpravo - takhle jsme chodili po našem krásném městečku :)

Poslední otázka nemůže nezaznít - jaký je váš oblíbený horror? :-)

Těch je spousta, když jsem byl menší, miloval jsem Kruh a na základce jsem strašil spolužáky tím, že jsem jim volal skrytým číslem a posílal jim výhružné e-maily. Rozneslo se to po celé škole a všichni měli strach, že dojde i na ně :D. V současnosti se mi asi nejvíce líbil horor s názvem Žena v černém a Čtvrtý druh.Děkuji blog.cz za to, že u nich můžu mít stránky. Je to super tým a rád jsem vám poskytl informace o našich stránkách. Hodně štěstí všem blogerům! Kuba Molnár
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 7. června 2013 v 8:34

Pěkný rozhovor. Paranormální jevy mě celkem zajímají, ale těžko říct, jestli jsou fakt skutečné nebo ne. Asi si tam na blogu něco přečtu. :-)

2 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 7. června 2013 v 8:56

Super rozhovor, jdu si počíst na všechny tyhle věci věřím :-)

3 mengano mengano | E-mail | Web | 7. června 2013 v 9:48

Těmhle věcem nevěřím, ale nikomu jeho víru neberu :-)

4 Sára Sára | 7. června 2013 v 10:39

Proč mi přiadá, že dvojčata Molnárovic jsou na blog.cz čim dál tim více známější? :D

5 Kuba Kuba | Web | 7. června 2013 v 12:35

Snad se vám bude na našich stránkách líbit. A umí někdo pěkný designy? Potřeboval bych někoho. Freezy na mě nějak kašle :D Kdyžtak se ozvěte na kubamolnar@gmail.com

Díky! :))

6 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 7. června 2013 v 13:24

Doufám, že mladé muže jejich cesta dovede k úžasným poznáním. O takové věci jsem se dříve zajímala také, dovedlo mě to k úžasným poznáním a pochopením, která jim moc přeji.

7 Martin Martin | E-mail | Web | 7. června 2013 v 14:27

"Děkuji blog.cz za to, že u nich můžu mít stránky." - - Moc hezká veta. Mnoho blogerov na niečo takéto zvykne zabúdať.

PS: Paranormálne javy ma neberou, no zrovna dnes ráno som cestou do práce počúval nejaké rádio, kde sa o nich hovorilo. Vidí (nie "verí") ich vraj kolem 300 z 1000 ľudí. Docela dobrý no, niečo na tom možno bude. :-)

8 Lukáš Lukáš | Web | 7. června 2013 v 18:59

Zdravím,

[7]: možná protože dnes není problém si vytvořit svou vlastní stránku se vším co najdeš i na bezplatných stránkách (blozích). :)

[5]: mně se u vás líbí (celkem).

9 Zoe Zoe | Web | 8. června 2013 v 8:07

Zajímavý rozhovor :) tam se musím hned podívat!

10 Kelíns Kelíns | Web | 8. června 2013 v 14:40

Zajímavý rozhovor, a určitě i moc zajímavý blog. Já, ale na tohle moc nejsem.

11 m. m. | E-mail | Web | 9. června 2013 v 10:10

Vynikající rozhovor 8-) A jaká to náhodička, když zrovna nedávno jsem se na tenhle blog dostala díky Lukášově komentáři pod článkem http://klub.blog.cz/1305/dp-nel-ly, kde zapochyboval, že by se dostal do AK. Podle mě by v něm rozhodně našel své místo 8-)

12 misa.cz misa.cz | Web | 9. června 2013 v 16:17

moc pěkný :-D

13 Angela Angela | Web | 9. června 2013 v 18:16

Zajímavý blog, určitě se na něj někdy mrknu a pořádně ho prozkoumám. :-)

14 m. m. | E-mail | Web | 10. června 2013 v 8:53

[11]: Teď koukám, že to pletu, Kuba to byl!  Kde jsem vzala Lukáše? :-D

15 ~Light ~Light | Web | 11. června 2013 v 18:52

Áno, Žena v čiernom je boží film!

16 Kevin Wulfric Scherrer Kevin Wulfric Scherrer | E-mail | Web | 12. června 2013 v 19:12

Záhad, duchů a děsivých historek, díky kterým se v noci nevyspíte, není nikdy dost! :)
Navíc je to ideální zdroj inspirace pro nás pisálky :3

P.S.: Mají strašně krásný design ;)

17 D@ve D@ve | E-mail | Web | 20. června 2013 v 18:35

Co si kdo zaseje, to si sklidí. A co v lidském srdci může vyrůst, když do něj člověk zasívá strach a démonské projevy?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama