Téma týdne nově - méně je více

13. května 2013 v 8:00 | Standa
Předminulý týden jste si mohli přečíst článek Téma týdne - konec jedné éry, nástup nové, který shrnoval dosavadní vývoj kolem oblíbené funkce "téma týdne". Redakční blog tema.blog.cz, který přinášel ankety na nová témata a výběry nejlepších článků, byl ukončen, a zazněly různé nápady, jak dál.

Tento článek přináší stručné shrnutí, jak to bude s tématem týdne od tohoto týdne, tzn. ode dneška.


Nejprve k tomu, jak to bude s vyhlašováním nových témat. Původní návrh (nechat blogery posílat témata na e-mail a vítězné téma vyhlašovat na Facebooku) se nesetkal s příliš kladným přijetím. Obzvláště překvapivá je míra odsudku, jíž se dostalo nápadu oznamovat v podstatě cokoli na naší stránce na Facebooku. Je to zajímavé, ale uživatelé Blog.cz evidentně nemají zájem dozvídat se o čemkoli prostřednictvím tohoto kanálu, a většina z nich upřednostňuje blog v duchu jednoduché logiky "nechme na blogu vše co se ho týká a netahejme do toho Facebook".

Ok, vaše přání bude respektováno. Facebook nechme být a téma týdne se bude vyhlašovat... nikde. Respektive ne nikde, ale klasicky tím, že v pondělí nové téma nahradí to původní z minulého týdne. Jde o to, že téma týdne je jednoduše stále na očích, ať už v administraci, nebo v žebříčku Téma týdne, kde se točí články k aktuálnímu tématu.

Když si to tak vezmete, oznámení nového tématu týdne je příliš málo na nový článek - je to prostě informace, která se dá shrnout do jedné věty, a těžko k tomu lze napsat něco dalšího. Ano, jako všechno na světě by se to dalo okecat nějakou doprovodnou omáčkou ve stylu "můžete psát třeba o tom a o tom" či to obalit nějakou marnou edukační snahou typu "neoznačujte takto prosím články, které s tématem nesouvisejí", ale to se po racionální úvaze jeví jako neproduktivní mlácení slámy.

Blogeři své blogy píší ve volném čase zdarma, a těžko po nich můžete chtít, aby dodržovali jakékoli standardy (nebo je po nich dokonce chtěli vyžadovat), tak jako u klasických redaktorů, jejichž texty se pečlivě hlídají. Tomu odpovídá úroveň článků, které vznikají na téma týdne a které není možné nijak editorsky hlídat, protože to zde nedává smysl a nejsou na to ani kapacity.

Skoro bych si i tipnul, že úroveň článků na každé téma týdne věrně kopíruje Gaussovu křivku. 70% všech článků jsou více méně špatné nebo nejčastěji prostě jenom průměrné a nestojí za přečtení. 28% článků je buď ještě horších, nebo naopak lepších - a potom již většinou stojí za přečtení. Méně jak 2 % všech článků je potom buď velmi kvalitních (a plně srovnatelných s články placených redaktorů obsahových magazínů), nebo neuvěřitelně mizerných a mnohým z nás nad nimi zůstává rozum stát :-) Tak to prostě je a je naivní to chtít nějak změnit.

Ale zpět k tomu, proč nemá smysl téma týdne někde vyhlašovat. V podstatě jediný důvod, proč téma týdne někde "vyhlásit" - a je jedno, jestli to uděláte v článku na blogu, v postu na Facebooku, v tweetu na Twitteru (jak také zaznělo), nebo kdekoli jinde - byl v tom, že se mohli blogeři k tématu pod tím nějak vyjádřit. Jenže když se seznámíte s tím, jak takové komentáře v minulosti vypadaly, byla to dosti monotónní podívaná - naprostá většina komentářů se nesla v duchu "supr, to je dobré téma, na to něco napíšu", nebo případně "proboha, na to se nedá nic napsat, který... to vymyslel?" :-)

Přátelé, méně je vážně někdy více. Téma týdne tady prostě je, a komu se líbí, může mu věnovat svůj drahocenný článek, kde může zvolené téma proprat dle libosti. Pokud se mu naopak nelíbí, může ho s ledovým klidem ignorovat. Zakládat nějaké blogy nebo Twittery kvůli něčemu, co se dá odbýt jednou větou, je ztráta času.

Ještě poznámku k tomu, jak to tedy bude s těmi vybíranými tématy. Téma týdne bude každý týden vybráno redakčně na základě toho, jaké bude aktuální dění a co se bude aktuálně nejvíc hledat ve vyhledávačích. Tzn. když budou třeba volby, povodně, nový papež, Velikonoce, maturity, apod., bude se to nabízet jako ideální téma týdne. Nebo pokud například nějaké téma bude zrovna hodně hledané ve vyhledávačích - třeba nějaká celebrita, výherce Superstar, recept na nějaké jídlo, Prolhané krásky, Upíří deníky, apod. - opět se to nabízí jako ideální adept na nové téma týdne.

Původním smyslem tématu týdne bylo dostat blogy do vyhledávačů. Zjednodušeně to mělo vypadat tak, že necháme blogery napsat články třeba na téma Karel Gott, a budeme doufat, že až si někdo zadá na Google dotaz "Karel Gott", najde mu to odkaz na nějaký článek na Blog.cz. To je hlavní a nejdůležitější význam tématu týdne, k němuž se brzy na tomto blogu ještě vrátíme (v článku, který prověří, nakolik toto skutečně funguje - zda vyhledávače nacházejí články na dotazy, které byly v minulosti tématy týdne na Blog.cz).

Nebudou tedy mimochodem žádné ankety, každé téma tak bude do poslední chvíle překvapením. Pokud ale zrovna bude okurková sezóna a nebude se nabízet žádné aktuální téma, nevylučuji, že sáhnu po návrzích blogerů, které padly v minulosti, pokud se tam najde nějaké kvalitní.

No a konečně pár slov o tom, jak to dopadlo s výběry nejlepších článků na téma týdne. Na výzvu hledající nové lidi, kteří by dobrovolně četli všechny články a vybírali z nich ty nejlepší, uveřejňujíce je na novém blogu best.blog.cz, se ozvaly pouze dvě blogerky. Nápad se tím pádem odsouvá k ledu na neurčito, s tím, že výhledově není vyloučeno jeho oživení. Nadále však samozřejmě platí, že články na téma týdne si může procházet kdokoli, a pokud bude mít chuť, může si i sestavit svůj vlastní žebříček nejlepších článků.

A my mu ho rádi zviditelníme. Třeba i na tom proklínaném Facebooku :-)


--

Čtěte k tématu:

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 13. května 2013 v 8:48

No z těch vlastních témat mám celkem obavy, aby se tam neobjevovaly moc témata z oblasti Novy. Foťte si pak na TT "Superstar" atd. :-D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. května 2013 v 10:06

Nevadí mi to, důležité je se o tom vůbec dozvědět.
Jen tedy nechápu dvě věci - za prvé - údiv nad odsouzením facebooku.
Má to přeci logiku. Každý, kdo píše na TT, má blog. Ne každý má facebook.
Za druhé - nelze požadovat jakékoli standardy. Fajn. Když to rozšířím - protože to píšu ve volném čase, nesmí po mě nikdo chtít, ať nepíšu jak prase a dělám si dobrý den z češtiny a i obsahu a vlastně i čtenářů. To se mi nelíbí, určitá pravidla by měl dodržovat prostě každý, a to i když píše ve volném čase. Proto jsou to pravidla. A zrovna tady by mi nějaká pevně stanovená ani nevadila, pokud by měla hlavu a patu.

[1]: Jo, to je asi taky jediné, čeho se bojím. Ale vím, že v minulosti už tady (ještě před existencí tema.blogu) byla vyhlášena docela zajímavá témata, na která se i pěkně psalo. A některá byla i hezky kontroverzní, tak doufám, že jich bude zase dost.

3 mengano mengano | E-mail | Web | 13. května 2013 v 11:44

Rozumné řešení.
S tématy važícími se k aktuálnímu dění nemám problém, pokud nedojde na slova Davida a nubudou tedy vybírána pouze jedním "směrem".
Věřím, že je těžké ohlídat, aby se na titulce v bloku TT neobjevovaly blbosti. A pokud by byla stanovena pravidla, tak je jen otázka osobní discipliny blogerů, jestli by tato pravidla dodržovali. A všichni víme, že nedodržovali. :-)

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 13. května 2013 v 11:50

Stručně a jasně. Tentokrát souhlasím úplně se vším. Ač mám i strach z blízkosti Novy a nutnosti propagace "celebrit" a hvězdiček. Nakonec - nemusím o tom psát. A tak to bylo vždycky. Dík za zprávu, tentokrát jí rozumím a má hlavu a patu... :-)

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. května 2013 v 12:02

Mimochodem - doufám, že dál půjdete jako s tímhle týdnem, super téma ;-)

6 Temnářka Temnářka | E-mail | Web | 13. května 2013 v 12:45

Já bych řekla, že by bylo ideální zveřejňovat nejlepší články na Facebooku, od toho by ta stránka měla být. Když se tam hodí denně jeden nebo dva články o TT, tak to ničemu neuškodí a podle mě to autorům zvýší návštěvost více než žebříček na nějakém nové založeném blogu. :-)

7 Standa Standa | Web | 13. května 2013 v 13:24

[5]: Jsem rád, že se líbí. Na ukázku pár témat, která by se mohla objevit v nejbližších týdnech a která mě zatím napadla:

Na velikosti záleží
Policejní hodina
Polykat, či nepolykat
Miloš Zeman
Kam na rande
Romové
Tvůrčí psaní
Homoparentalita
Zakázané ovoce
Školní oběd
Pro-ana blogy
Kde domov můj
Ezoterika
Denb před smrtí
Důchodci
Den D
Zlomené srdce
Xena
Delfíni v Praze
Konspirační teorie
Ornella Štiková
Zážitky z MHD
Bezdomovci
Kam s ním
Potrat
Justin Bieber
Život na vesnici
Mc Donalds´s
Asexuálové
Bojová plemena
Těhulky
Češi a Slováci
Když se nikdo nedívá
Církevní školy
Prokrastinace
Znásilnění

Ano, pozorní blogeři si jistě všimli, že se zde objevují některé návrhy převzaté z http://tema.blog.cz/1105/navrhy-temat :-D

8 Ave Ave | Web | 13. května 2013 v 13:42

Vybírat téma podle toho, co zrovna frčí ve vyhledávačích se mi moc nelíbí, raději bych vsadila na originalitu.

9 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. května 2013 v 13:44

[7]: Koukám, že jsou tam i moje návrhy :D No, některá se mi nelíbí, ale hodně bych si vybrala. Já vím, že spousta lidí má rádo "Moje koníčky, můj den a kamarádi", jenže mně vyhovuje spíš většina výše zmíněná. Radši píšu a hlavně čtu názory, než vyprávění o každodenním životě někoho neznámého, což, přiznejme si, nikoho, kdo dotyčného nezná, nezajímá. :-? :-)

10 Ave Ave | Web | 13. května 2013 v 13:45

[8]: a navrhování témat se mohlo nechat, určitě se najde hodně nových bloggerů s dobrými a originálními nápady.

11 Natty Natty | Web | 13. května 2013 v 14:53

Souhlasím s nadpisem...
Napsat článek na zadané téma je každého rozhodnutí a pokud má "myšlenku", která se vztahuje k zadanému tématu, ať píše. Hodnocení si udělají určitě čtenáři a zajímavý článek určitě zaujme. Pokud ale článek začíná slovy: "Tak dneska nevím co bych vám napsala" a pak je to sloupec nesmyslných vět a hrubých chyb, lze předpokládat, že článek nemůže zaujmout.
Nejlepší články jsou ty, jež se píší "od srdce", pravdivě, upřímně a především vlastní. A to se týká i povídek, veršů, rad atd.
Když vezmu například téma dnešního týdne, nemám k němu co říci. Je to pro mě neznámá oblast a kopírovat články z netu není můj styl. Ovšem vypsaný sloupec dalších témat je velmi pěkný a určitě si tam najdu "svou myšlenku" nejen já, ale většina z nás, kdo rádi těm druhým předají kus svého nitra. ;-)
Tak se těším na každé pondělní překvapení v podobě nového zadání tématu týdne. Hezké májové dny. :-)

12 Miloš Miloš | Web | 13. května 2013 v 14:59

"smyslem tématu týdne bylo dostat blogy do vyhledávačů"

O sex a celebrity bude vždy zájem, co třeba téma
Jak najít G-bod?
(A ta Davidova fotografická část)

Ovšem přetáhnout sem čtenáře Super a Blesku tématem Ornella Štiková a Quentin Kokta bude asi hodně těžké. Ti jsou tam pečení, vaření a přísun novinek mají každý den. :-D

13 Kerria Kerria | Web | 13. května 2013 v 15:00

Zdá se, že po fiasku s novou titulkou šel blog.cz do sebe a konečně přinesl i něco pozitivního. S TT to šlo do kopru od doby, kdy se o ně blog.cz přestal starat a přešlo do správy samotných blogerů. Přitom je to něco, co nemůže nabídnout žádný jiný server. Bohužel v anketách blogeři hlasovali "o čem chtějí psát" ale jen málokdo to četl. Změna je příslibem, že se začnou objevovat témata, která lidi budou rádi číst.

14 Shaymin Shaymin | Web | 13. května 2013 v 15:24

Nevím, téma: co se děje tento týden, mi nepřijde 2x super. Pro mě bylo TT inspirací, něco nepředvídatelného. Tato nová témata by bylo něco, co bych měla pořád na mysli - byla by velká pravděpodobnost, že na takový článek bych přišla i bez TT...
Jsem jednou z těch bláznů, kteří se přihlásili k hodnocení TT a stále mě to ještě nepustilo. Takže kdyby se někdo chtěl přidat a rozjet to, stačí napsat. Jsem stále ochotná. :-)

15 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 13. května 2013 v 15:33

Ten výběr témat. Děsím se, děsím.

Pokud budou témata vybíraná podle aktuálního dění, nebo to bude zkrátka něco "normálního" a vybízejícího k úvaze (snad jsem to správně zformuloval, ale každý ví co mám na mysli, ne?), tak v pohodě.
(Například výběr v 7. komentáři je docela povedený

Ale jestli to bude celý zaflákaný diktátem Novy - takže nějakou Superstar, provařenýma celebritama a bude se to tu moc rovnou přejmenovat na "Bravo Blog", tak si zaděláváte na pěknej průser, protože inteligentní část blogerstva to nerozdejchá ani za zlatý prase. Ani bych se nedivil, kdyby zase několik uražených duší emigrovalo ke konkurenci. Však to známe jak to tu chodí. Když de z něčeho udělat kauza, tak ji pro jistotu uděláme ještě dvakrát větší 8-O

16 myší královna myší královna | Web | 13. května 2013 v 15:33

A co kdybyste se vyprdli na voloviny a normálně na vyhlašování TT udělali box na hlavní stránce?!
Když už jste odtud vzali hromadu užitečných věcí, tak se tam snad místo najde.

Témata bych jinak nedefinovala, ono by bylo možná nejlepší v pondělí ráno otevřít tezaurus a zabodnout do něj prst. :D

17 mengano mengano | E-mail | Web | 13. května 2013 v 16:01

[6]: Proč do toho zase tahat FB? Posledně se tu dost lidí vůči FB ohradilo. Není přece nejmenší důvod zveřejňovat nejlepší články na FB.

18 ReWilt ReWilt | Web | 13. května 2013 v 16:44

[7]: Téma týdne Ornella, JB nebo znásilnění...

...Zdá se, že se zde někdo silně praštil do hlavy.

19 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 13. května 2013 v 17:02

[7]: Mám pocit, že tam vidím aj niečo svoje. Rozhodne niektoré témy rada prívítam a snáď aj stihnem niečo napísať včas :D

20 Kristýna Ch. Kristýna Ch. | Web | 13. května 2013 v 17:27

Legalizace marihuany? Velmi zajímavé téma.

21 Jituš Jituš | E-mail | Web | 13. května 2013 v 17:35

[8]: Souhlasím.
Lidé si neustále stěžují, jaké to téma bylo, ale nikdy pro to nic neudělali!
Já jsem byla ráda za každé nové TT, i kdyby to bylo "sklenice od okurek". Když se člověk zamyslí, dokáže vymyslet úžasné věci. Na každé to téma se dalo něco vymyslet, jen líní jedinci všechny hned poslali do.. zelí!
Stando, tohle řešení se opravdu moc lidí, jen bych se opravdu trochu odpoutala od Novy. Psát plnohodnotný článek na Superstar?! To jsou témata pro začáteční blogerky nebo majitelky růžovoučkých blogísků! :)
Pěkný den,¨
Jituš

22 Erunis Erunis | Web | 13. května 2013 v 18:21

Legalizace marihuany je zajímavé téma. Jen škoda že já osobně k tomu nemám co říct.
Ani nevím proč, ale napadla mě u toho Lotty Biondy a její muffiny. :-D

23 Terela ze Saturnu Terela ze Saturnu | Web | 13. května 2013 v 18:45

Vůbec bych nezařazovala celebrity a podobně. Zaprvé se může stát, že bude celá titulka zas*aná photoshooty a podobnými blbostmi a zadruhé není to nijak osobité téma, nedá se na to napsat něco "svého" ... Takýe prosím, vynechte z toho osoby, televizní soutěže a další jim podbné věci..
Jo a jak jsem tak četla ty budoucí možná témata, moc se mi líbilo téma konspirační teorie :3 :D

24 -M -M | E-mail | Web | 13. května 2013 v 19:02

Mě se to líbí, TT, které mi nebude vyhovovat, prostě vynechám. Nemám zájem totiž psát cokoli o SuperStar nebo podobných věcí. Palec hore za takové vyřešení. ;-)

25 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 13. května 2013 v 19:41

Ač se mne TT moc netýká, vidím tam témata, která lze najít na Doma.cz a Krásná .cz. Třeba: Na velikosti záleží,  Polykat či nepolykat a ta s celebritami. Vždyť je toho všude plno. Spadla jí podprsenka - ukázala bradavku a pod. strašně ,,důležité  poznatky" jsou, kam se podíváte. Snad některá témata někomu padnou do oka a napíše na ně zajímavý článek. Tak ať se daří. :-)  :-D

26 m. m. | Web | 13. května 2013 v 19:55

Tak pod tohle se můžu podepsat. Ty věčný kecy o tom "jéžiš, to je zase debilní téma, kdo to vymyslel", byly na odstřel, ale na druhou stranu asi bude třeba se smířit s tím, že možná mírně vzroste počet článků k tématu, kde si blogeři nespokojení s tématem budou chtít svůj vztek vybít a namísto aby jejich článek byl skutečně k tématu, budou to právě jen ty kecy.

Ale tak už to holt chodí.

Každopádně doufám, že skutečně půjde o aktuální témata z celého světa (je jich probůh tolik a kdy naposledy se taková dostávala do výběru? Myslím, že Blog na tomhle hodně tratil) a ne neustálé omílání bilionkrát řečeného á la "Povolit homosvatby?", "Eutanazie" nebo "Má ještě smysl blogovat?". Kdykoli něco takového vidím, chce se mi křičet a rvát si vlasy, protože bože, co se na to ještě dá říct nového?

Takhle třeba náš ožralej prezident, to je téma. Ale zase k tomu taky nic novýho neřekneme a i když řekneme, tak si stejně nepomůžem, na to už se dá jen kroutit hlavou.

27 Jana Jana | 13. května 2013 v 19:57

[25]:
A koho se TT týká?

To jsem nějak nepochopila? Copak tam může psát JENOM NĚKDO?

Myslela jsem si,že na TT může psát kdokoliv kdo má na Blogu založen blog???

Nebo to tak NENÍ?

28 Hranice fantazie Hranice fantazie | Web | 13. května 2013 v 20:43

Se situací ohledně výběru TT mám jeden zásadní problém a to ten, že když se téma vybírá podle aktuálního dění ve světě, povídkové blogy jako je ten můj na něj nemůžou moc napsat. Když bylo nějaké všeobecnější téma, nebyl problém k němu vymyslet báseň či povídku. S tématem legalizace marihuany to však vidím špatně. Nechce se mi psát nějaký nesmysl, ve kterém bych dokazovala, jak je to špatné či ne, ani přemýšlet nad budoucností, která bude s tímto činem souviset. Můj blog je založen na fantazii a ne na realitě. To sice neznamená, že některé příběhy v něm jsou nemožné, ale neodráží se v nich aktuální dění ve světě. Mé názory jsou ukryty v příbězích ne v rozsáhlých, dlouhých úvahách, které mnozí lidé stejně zavrhnout. Takto je můžu projevit dalek nenásilnější cestou.
Právě proto bych byla spíše ráda, kdyby se téma vybíralo nezávisle na tom, co se aktuálně děje. Bylo by to (a myslím si že nejen pro mě) daleko lepší, co se týče psaní povídek a podobných záležitostí.

29 Radka Radka | E-mail | Web | 13. května 2013 v 20:43

Myslím, že navrhovaný stav TT je dobrý kompromis, jen škoda, že tam opravdu mohou přijít i články, které nemají s TT nic společného, protože nikdo nedělá cenzuru. Možná by něco takového neškodilo zavést (odtraňování nekorektních článků z této kategorie), třeba by mohli i ostatní blogeři upozorňovat (podobně jako v diskuzích zpravodajských serverů).
Ad vyhledávače - zjistila jsem, že na mé články chodí lidé z google, totéž jsem slyšela od jiných blogerů.
Mrzí mě jen opovržení nad tím, že někdo nemá FB. Já tu potřebu opravdu nemám a s blog.cz jsem zatím byla spokojená.

30 Radka Radka | E-mail | Web | 13. května 2013 v 20:48

Mimochodem - navrhovaný blog s názvem best.blog.cz už existuje, takže by případně musel padnout jiný návrh.

31 Teeda Teeda | Web | 13. května 2013 v 22:52

Mě trochu mrzí, že se nebude nic hodnotit. Jak tu bylo řečeno, většina těch článků je špatných a když není výběr, tak se ty dobré dost často prostě stanou obětí zahlcení v braku.
Výběr témat podle aktuálního dění je taky trochu smutný, protože to pak postrádá takovou tu tvůrčí originalitu a nápaditost. Ale asi je to pak tedy na nás, jak s tím naložit...
Komerčních témat bych se ale vyvarovala. Ještě více by to snížilo kvalitu článků.

32 domovina domovina | Web | 14. května 2013 v 1:00

[29]: Taky mám pocit, že na témata budu psát méně.
Netuším, co bych mohla psát na téma Kam na rande. Ale na druhou stranu k tématu Školní oběd by mohla vzniknout zajímavá sci-fi povídka :).
Škoda, že nevyšlo hodnocení, bylo to hodně motivační.

33 Lukáš Lukáš | Web | 14. května 2013 v 7:02

[1]: nemyslím si, že by ve vyhledávačích bylo stále opírané téma které by vždy nějak souviselo s Novou. Ve vyhledávačích skórují často i mnohé jiné věci. Témata.

[26]: Tak to mě rozesmálo... ale vážně... stačí jen improvizovat a nechat pracovat trochu představivost. V podstatě na každé téma se dá napsat něco originálního (a současně by to s tím i nějak souviselo - jakkoliv). :-)

34 Morell Morell | Web | 14. května 2013 v 14:20

Teda, vypadá to, že jste našli velice rozumné řešení. Tenhle vývoj se mi docela líbí. Já anipořádně nevěděla, jak se témata týdne vybírají, ale takhle se mi to taky líbí. :-D

35 Kerria Kerria | Web | 14. května 2013 v 18:19

Napadá mě: Proč na výběry zakládat další blog? Jednak už tu je tema.blog.cz, který by stačilo někomu předat. A pak jsou tu další blogy, kam by se takový obsah hodil, třeba Blogosvět.
Chtěli byste výběry na Blogosvětě? Můžete se vyjádřit zde: http://blogosvet.blog.cz/1305/vybery-na-tt

36 Michelle Michelle | Web | 14. května 2013 v 19:18

[7]: některé jsou fakt děsivé :D ale rozhodně je to o sto procent lepší, než ty z blogu téma. co fungoval, nenašlo se ani jedno téma, ke kterému bych měla co říct, přitom než začal ten blog, tak to nebylo jak slohovky pro druhý stupeň zš.
myslím, že to bude fajn změna. čím víc do toho lidi můžou kecat, tím víc si budou stěžovat :D

37 Terka Terka | E-mail | Web | 14. května 2013 v 21:14

Nevím, ty témata z tema.blog.cz se mi líbily více a daly se na ně napsat i lepší povídky, kdežto takto to bude pořád o tom samém a originalita bude ta tam. Moc se mi nelíbí to, že to bude podle aktuálního tématu v ČR nebo ve světě ale pokud to bude něco rozumného a ne nic směrem na Novu jak tu už bylo zmíněno, tak proč ne? Jen prosím, témat jako třeba Superstar, apod. se prosím vyhněte. Děkuji. Moc mě nenapadá co bych napsala na výherce soutěže, když ji ani pořádně nesleduji a já jsem teda zvyklá na každé téma něco spatlat a i na to současné mě už něco jako inspirace trklo do hlavy.

[28]: To souhlasím, ale na každé téma se dá spatlat nějaká povídka :)

A já si jdu přečíst ten článek o tom, proč blog s tématy týdne končí. Jsem trochu mimo.. :-?

38 ANA ANA | Web | 14. května 2013 v 23:52

Navrhovaná témata jsou dost dobrá, dalo by se z nich vybrat.
Stálo by za úvahu vybrat jich pět a dát hlasovat v anketě?
K tomu vyhlašování na  Facebooku -Stando, nikdo nemá nic proti Facebooku, ale tohle téma týdne se týká blogu a blogerů a opravdu je pořád spousta lidí, co píšou sice dobře, ale facebook nemají. Takže je to tak trochu diskriminace, nemyslíš?
Jak už poznamenala Ann Taylor, všichni na blogu mají blog. Ale ne všichni mají facebook.
Myslím, že způsob vedení Tématu týdne byl dost dobrý - tipy na témata, anketa a hlasování a výběr nejlepších článků. Chápu to tak, že výběr zatím nebude, protože je málo lidí, kteří by na výběru zapracovali?
Doufám, že se jich najde víc, možná bych se taky přidala, v minulosti jsem si dělala výběry i do mého blogu, jak se mi povídky líbily nebo nelíbily.
Ať to dopadne jak chce, budu ráda, jestli Téma týdne bude pokračovat.

39 ANA ANA | 14. května 2013 v 23:54

[38]:P.S. k blogu a facebooku - to byla jen taková poznámka, dnešní článek jsem četla, takže vím, že problém blog-facebook je vyřešen.

40 Ravicu Ravicu | E-mail | Web | 15. května 2013 v 0:38

Jo, to je dobré, to se mi líbí. Myslím, že časem se objeví nejen aktuální, ale i originální témata. Moment překvapení nového týdne je bezva ;-)

41 Adelaine Adelaine | Web | 15. května 2013 v 7:43

Anketa byla z toho důvodu, aby bylo co nejvíc lidí spokojených a aby bylo téma, na které dokáže co nejvíc lidí něco napsat.
Ale proč lidem nechat svobodnou volbu, že? :-?

42 book-of-spirits book-of-spirits | Web | 16. května 2013 v 16:39

napadlo mě téma:)

PŘEDSUDEK

43 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 17. května 2013 v 14:54

A proč vlastně ne, sledovat aktuální dění a názory je fajn věc, mnohdy se člověk chtěl článkem už dávno vyjádřit, ale ve shonu dnešní doby zapomněl a ono téma týdne mu to připomene. Sice jak už se nade mnou ozvali jiní, nadávací články typu "jéžiš, horší téma se už vybrat nemholo" přibudou, stejně tak se vážně "těším" na články o Ornelle (do teďka nevim, odkud se vzala a kdo to vlastně je, vím jen fakt, že se všude řeší její dítě, tož bych si mohla konečně něco zjistit :D ), nebo na hromadu podobných až téměř stejných povídek a článků začínající naprosto stejnou větou - vysvětlením, co to je + dvě, tři věty na téma znásilnění. Prakticky jsem však na podobné výplody zvyklá a vysvětlovací a zároveň nicneříkající články se najdou u každého tématu, které již proběhlo. Novou generaci tématu týdne vítám. :)

44 Babe Babe | E-mail | Web | 18. května 2013 v 15:16

[7]: Doufám, že se Xena někdy objeví. Čekám na ni dva roky! :D

45 Katerria Katerria | Web | 18. května 2013 v 17:41

Tak jako nápad to asi není špatný, hlavní výhoda hlasování ale spočívala v tom, že se vybralo (do jisté míry) nejzajímavější téma. Teď bude volba tématu ještě subjektivnější, což může ohrozit "kvalitu" článků.

46 hewkii hewkii | Web | 20. května 2013 v 13:58

Přístp k FB mě mrzí - resp. jeho obecné odmítání. Dnes je běžným standardem, že aktuální informace se sdílí duplicitně, jak na facebookovým profilu společnosti, tak na jejích webových stránkách. Už proto, že FBaplikace je dnes nezastupitelně přítomná v každém, troch chytřejším telefonu a pro uživatele je snazší a komfortnější kliknout na svůj profil a zjistit, že vlak má aktuálně 20 minut zpoždění, než se složitě proklikávat webem, který je často nekompatibilní s mobilním prohlížečem.
Ale budiž - vox populi-vox dei, lid to tak chtěl.

K tématům:
Standa má u mě plusové body - musel jsem zagůglit, abych zjistil kdo je Ornella Štiková :-D
Beru to tak, že blog.cz sdružuje celou řadu, socioekonomicky odlišných lidí. Střetávají se tu lidé různého věku, zájmů a vzdělání - a tyto demografické vlivy je třeba zohlednit, i při výběru témat.
A rada na závěr: "Jednoduše, když se vám téma nelíbí, prostě nepište..."

Téma na základě aktuálního dění: Asi jo, asi bych se pod to podepsal, nicméně byl bych opatrný, aby postupně tyto návrhy nespadly do kýčovité povrchnosti. V nějaké subsaharské díře se odpálí nějaký nábožensky zfanatizovaný maník, sejme pár zahraničních vojáků a tématem týdne se okamžitě stane tato, z celosvětového hlediska, nevýznamná kravina. Osobně si myslím, že až čas ukáže, jestli to byl dobrý krok.

[44]: Jooo, za Xenu bych se také přimlouval - bez nadsázky! VÁŽNĚ Jako kluk jsem jí přímo žral, a teď žeru ten její výstřih :-D

47 Miriam M. Miriam M. | Web | 20. května 2013 v 14:30

Nechci působit jako věčný nespokojenec, ale podle mého jsou výše uvedené změny mimořádně nešťastné. Nehledě na to - proč vůbec měnit něco, co - samozřejmě v rámci možností - už dlouho fungovalo? Nelíbí se mi nový způsob vybírání témat, výhodou toho starého byla značná míra demokratičnosti, kterou budu nyní postrádat.
Dále - "aktuální témata" mají řadu nevýhod, mnohé z nich už zde byly naznačeny. Především - co si s nimi mají počít blogy zaměřené na uměleckou tvorbu? Chtělo by to i něco filosofičtějšího pro nás básníky a spol.
A proboha, opravdu bylo nutné vyhlašovat jako téma týdne Miloše Zemana? Ještě dnes se mi obrací žaludek z toho, co se na internetu vyrojilo okolo prezidentských voleb - a je jasné, že tentokrát to bude obdobné.
Na závěr doporučuji urychleně zase začít s výběry, bez nich se motivace k tvorbě na téma týdne jaksi ztrácí.
A především - chtělo by to se nad novou koncepcí důkladně zamyslet, jinak celý jinak výborný nápad s tématem týdne půjde do kytek.

48 blogosvet blogosvet | Web | 21. května 2013 v 10:03

[47]: Mě se návrat k původnímu konceptu líbí. Dříve to totiž přesně takto fungovalo. Pak se Admini rozhodli TT úplně zrušit. Na četné žádosti blogerů je ponechali, ale přestali se o ně starat a raději ho předali samotným blogerům.
Tenkrát se mnoho  z nás o TT aktivně zajímalo a pročítalo si žebříček. Výběry byly spíš jako bonus, kdyby někomu něco zajímavého uniklo. TT bylo skutečným nástrojem ke zvýšení návštěvnosti. Dnes si každý jen počká na výběr a víc se o TT nezajímá.

49 mulu mulu | Web | 22. května 2013 v 18:17

Mně se tohle vůbec nelíbí, lepší to bylo, když jsme si téma mohli zvolit sami. Že je 2 roky hodně ? Není, já mám svůj blog už téměř 6 a půl roku a pořád se mi to hodně nezdá, jako protest teď nebudu psát na téma týdne a začnu psát, až v tom případě, že tam bude něco, co se alespoň trochu týká Vesmíru.

50 ANA ANA | 23. května 2013 v 23:03

[46]:Problém je v tom, že pořád ne každý má facebook - a pokud ho nechce, třeba z principu, proč by si jej byl nucen zakládat kvůli tématu týdne na blogu?
A pak, téma týdne se píše především na blogu, ne na facebooku. Takže v tomhle případě sem tahat facebook je nesmysl.
Leda by se téma týdne vyhlašovalo duplicitně - na blogu i na face současně. Ale o tom řeč nebyla, mluvilo se pouze o face, tak jsem to aspoň pochopila.

51 Ave Ave | Web | 28. května 2013 v 15:57

[47]: Souhlasím. Chtělo by to spíše filozofická témata ani jedno z těch, které tady zatím padly mi moc nevyhovovali ((a 'chřestová sezóna' se až moc nechutně podobá okurkové))

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama