Téma týdne - konec jedné éry, nástup nové

3. května 2013 v 15:00 | Standa
Shodou okolností tomu vývoj událostí chtěl, že to jsou dnes téměř na den přesně dva roky, kdy byl založen blog tema.blog.cz. Ten asi není třeba většině z vás představovat - jeho prostřednictvím jste mohli pravidelně svým hlasem v anketě určovat nové téma týdne. Nedílnou součástí tohoto blogu bylo i vybírání nejlepších článků věnovaných každému tématu týdne, na čemž se podílela celá řada nadšených dobrovolníků.

Nyní nazrál čas pro změnu. Tema.blog.cz končí a přichází otázka, co bude dál.


Při pohledu zpět se nechce věřit, že to vydrželo tak dlouho, ale je to tak. Tým blogerů spjatých kolem zakladatelky a hlavní iniciátorky tohoto nápadu - blogerky Dubious cat - to vydržel téměř dva roky. Dva roky, během nichž jste se mohli spolehnout, že někdo z týmu "tétéčkářů" (jak si neoficiálně redakce blogu říkala) týden co týden zveřejní nový článek, v němž bude anketa nabízející témata týdne na příští týden, pocházející z uživatelských návrhů.

Téma týdne tak po dva roky bylo kolektivním dítětem Blog.cz, do jehož chodu se nějakým způsobem mohl zapojit kdokoli - každý mohl navrhnout vlastní téma týdne, každý mohl hlasovat v anketě o příštím tématu týdne, a - jak jinak - každý mohl i napsat svůj článek na aktuální téma týdne, pokud se mu zrovna líbilo.

Nesmírně populární bylo i oceňování nejlepších článků na téma týdne, které obnášelo prokousat se týdně stovkami článků, často velmi nevalné úrovně. Většina tétéčkářů by mohla jistě vyprávět, jakou řeholí bylo dát dohromady článek obsahující odkazy na nejlepší články z minulého týdne :-)

Leč, tak jako žádný strom neroste do nebe a nic netrvá věčně, i loď tétéčkářů doplula do svého konečného přístavu. Podmínky, za nichž tento blog vznikal, se změnily, stejně jako postavy stojící za chodem blogu. Tak je to normální, jednou to muselo přijít, a na tomto místě je v první řadě třeba vyjádřit uznání a dík všem, kteří se v minulosti na chodu tohoto blogu podíleli a kteří přispěli společným úsilím k tomuto výjimečnému počinu.

Nastal tedy čas se s tímto blogem rozloučit, pietně ho zakonzerovat a posunout se dál. S tímto postupem souhlasila jak zakladatelka blogu, tak její spolupracovníci, kteří se shodli, že to už prostě není ono, a nemá cenu dál to držet v současné fázi, které už nikomu ze zúčastněných nedává smysl. V pondělí 6.5. vyjde na tomto blogu poslední článek, v němž bude vyhlášeno poslední téma týdne vzešlé z minulé ankety. Pak se blog navždy odmlčí.

Ale nezoufejme, život jde dál - hned jsem dostal několik nápadů, jak vlít tématu týdne znovu do žil novou krev a jak to trochu rozpohybovat, aby se využilo to nejlepší z minula a kreativním způsobem přetvořilo v něco nového. Základní princip bych nechal stejný - nechme i nadále kohokoli, aby mohl navrhnout vlastní téma týdne. Je to jedinečný způsob, jak efektivně využít kolektivní inteligence.

Pojďme ale nově dělat to, že každé navržené téma týdne spojíme se jménem jeho autora. Dosavadní ankety měly bohužel tu nevýhodu, že jen vycucly pro každé hlasování samotné návrhy, ale jejich autoři zůstávaly anonymně ve stínu. A to je strašná škoda, protože každý si zaslouží vědět, kdo měl v minulosti na svědomí témata, jako Já věřím na víly! A jo, a jo! (byla to blogerka Šeříková z blogu serikova-vila.blog.cz) nebo třeba Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš? (byla to blogerka LittleMísha z blogu little-misha.blog.cz) :-)

Doteď mohli blogeři psát své návrhy do komentářů pod k tomu určený článek. To není úplně ideální, protože časem máte pod takovým článkem stovky komentářů, a nikdo už neví, jestli nenavrhuje téma, které před ním nenavrhl někdo jiný. Ok, nechme raději blogery jejich návrhy posílat e-mailem: třeba na adresu tema@blog.cz, kterou bychom k tomuto účelu založili. Každý došlý e-mail by musel obsahovat NÁVRH TÉMATU TÝDNE a ADRESU BLOGU NAVRHOVATELE a já bych z nich každý týden vybral téma, které by se mi nejvíc líbilo.

Toto vítězné téma bych vyhlásil na našem Facebooku, třeba nějak takto:

"Novým tématem pro tento týden je Polykat, či nepolykat, jeho autorem je Raul z blogu raul.blog.cz. Své návrhy na příští téma týdne posílejte na adresu tema@blog.cz."

Raul si užije svých 15 minut slávy a ostatní to bude motivovat, aby příští téma týdne bylo právě to jejich. Nedílnou výhodou tohoto nápadu je, že když se vám vítězné téma (ne)bude líbit, budete si to moci hned s jeho autorem osobně vyřídit :-)

Určitou drobnou nevýhodou je, že i zde nebudete vědět, jestli náhodou nenavrhujete téma, s nímž nepřišel už někdo před vámi, ale to považuji za vadu čistě kosmetického rázu - po týdnu by se vždy došlé maily smazaly a začínalo by se opět nanovo s čistým štítem, čímž by se tento drobný problém v podstatě vyřešil.

Vyhlašování tématu týdne bychom tedy měli, nyní ještě zbývá pořešit, co oním kdysi tak populárním vybíráním nejlepších článků na téma týdne. Můj návrh je založit k tomuto účelu nový blog - třeba na adrese best.blog.cz - a na něj zcela převést tuto agendu. Kolem tohoto nového blogu by se mohla dát dohromady nová parta nadšenců, která by si toto vzala na starost, a nedělali by nic jiného, než že by pročítali články na téma týdne a vybírali z nich ty nejlepší.

Kolem toho může samozřejmě vyrůst i nějaké to doprovodné oceňování v podobě nějakých ikonek pro autory nejlepších článků, které by si za odměnu mohli dát na svůj blog, aby se pochlubili čtenářům, že se jejich článek dostal do výběru. Toť vše. Najdou se noví nadšenci?

Pokud ano, ozývejte se na mail blog@blog.cz, do předmětu napište heslo Téma týdne, do mailu napište adresu svého blogu, a klidně i něco o sobě.

--

Tak to bychom měli, já jsem své karty vyložil, nyní je řada na vás. Jak se vám nová podoba tématu týdne líbí? Může to podle vás takto fungovat, jak jsem to nastínil? Nebo máte lepší představu? Sem s ní!

Po víkendu se s chutí seznámím se všemi vašimi připomínkami a vyjdeme z nich při vymýšlení, co dál s tématem týdne. Pro pořádek zde dodejme, že možností je i téma týdne zcela zrušit, ale to snad nechce vůbec nikdo.

Nebo se pletu? :-)


Čtěte k tématu:

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 myší královna myší královna | E-mail | Web | 3. května 2013 v 15:35

Já bych řekla, že to nechce nikdo.
Když už je zrušený panel Nové články, tak by nováčci byli nahraní :)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. května 2013 v 15:42

Ten nápad se mi docela líbí. Při hlasování totiž často vyhrávají "školněslohovková" témata, ale v době před hlasováním se docela často dalo narazit na něco fakt zajímavého, tak doufám, že zajímavé budou návrhy i výběr.
Co se vybírání nejlepších článků na téma týče, to je mi celkem jedno. Ale možnost psát dál je určitě super.

3 m. m. | Web | 3. května 2013 v 15:52

Mně to přijde jako poněkud komplikované řešení, ale co už. Když zůstane TT zachováno, tak je mi celkem jedno, jak k tomu dojde.

Jsem zvědavá, jestli se najdou lidi na hodnocení. Osobně jsem to dělala asi třikrát a  je to děs běs. Nedovedla bych se k tomu přihlásit napevno, nikdy nevím, jestli budu mít zrovna čas a náladu. Ale třeba zrovna to současné možná klidně ohodnotím :-D Myslím, že tam to půjde snadno, lidi k tomu napsali takovejch nesmyslů...

4 Denda Denda | Web | 3. května 2013 v 16:25

To je škoda, měla jsem TT ráda, občas se takhle dalo narazit na vážně hezké články, a systém mi vcelku vyhovoval, i když je pravda, že v tom byl občas docela binec... Na druhou stranu si nejsem jistá, jestli posílání na maila, zveřejňování přes facebook a psaní na blogu bude ideální variantou, jak vyřešit tento zmatek :-?
P.S. facebook nemám ráda!

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. května 2013 v 18:48

Články na titulce nesleduju. Na rozdíl článků k TT, na který docela nadšeně často přispěju. FB ráda nemám a nerada bych se tam octla na "tabuli". Takto témata TT mejlem navrhovat se mi zdá tříštěním sil a nápadů. Adminkou bych se ráda stala, ale to bych musela číst články určité kulturní kvality. Takže - ani adminka, na to nemám žalude. Ač bych tam někdy určitě vyzobla nějaké zlaté zrníčko logicky a lidsky teple píšících blogerů. Je to dilema, budu teda přihlížet a účastnit se... :-)

6 kE kE | Web | 3. května 2013 v 19:16

na TT nepíši a ani to neplánuji, ale možná  bych mohl dát par užitečných tipů...
Podle mě by to fungovalo, pokud by byl mnohem větší dohled, aby opravdu články byly k danému tématu, řekl bych, že dobrá půlka jich vůbec k tématu není.
Další věcí by bylo zavedení pravidla rozsahu, aby se neobjevovaly články s jednou fotkou bez textu a nebo s textem na 2 řádky.
Omezení na jeden článek během týdne k TT, aby ho jiní nevyužívali k osobní propagaci tím, že budou "spamovat" nekvalitní články. Takhle by si dal každý mnohem více práce a víc záležet na obsahu svého článku, protože by to byla (mimo členy ak) jediná šance za týden, jak se objevit na titulní stránce a odměnou by mu potom bylo to, že by se tam udržel mnohem déle než momentálně.
jo a taky, když si budete kupocat cherry rajčata v albertu, kupte si radši ty o pět korun dražší v oválným kelímku, jsou fakt lepší.

7 domovina domovina | Web | 3. května 2013 v 19:40

Bylo by škoda, kdyby Téma týdne skončilo.
Zaujalo mě už od chvíle, kdy jsem zjistila, že něco takového na blogu je. Nadchlo mě tak, že jsem začala psát povídky.
A musím přiznat, že bez TT by po mém blogu ani pes neštěkl.
Když byly na titulní straně nejnovější články, občas se stalo, že ke mně někdo zabloudil. Od doby, kdy tam nejsou, jediní návštěvníci (kromě pár stálých) se rekrutují z výpisu článků na TT.
Pro ty, kteří nejsou v Autorském klubu, je to jediná možnost jak trochu upozornit na svůj blog.
Vybírání tématu mně připadá složité, ale proč ne, čas prověří, zda je to dobrý nápad. Největší problém vidím ve výběrové komisi. Několikrát jsem si chtěla pročíst články na téma, když nebyl výběr. Vydržela jsem články skoro dvou dnů. Bylo to náročné časově i psychicky.
Držím palce, aby se schopní dobrovolníci našli.

8 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | E-mail | Web | 3. května 2013 v 21:24

Nevím, nějak se mi ten návrh nezdá, připadá mi, že to nemůže příliš dlouho vydržet. To s posíláním mailem snad ještě jde, to je u spousty rubrik atd., ale plést do toho facebook mi přijde hloupost. Ne každý má rád facebook a ne každý ho má,[5]: Souhlasím. Přišlo by mi mnohem lepší, kdyby se třeba tady na srdci blogu zavedla rubrika a v ní vycházely články s novým tématem týdne, třeba i s ostatními návrhy, jen tak pro zajímavost. Nebo na již výše zmíněném novém blogu Témat týdne.
Myslím, že TT by se rozhodně rušit nemělo, pro nováčky je to jedna z mála možností, jak se ukázat světu. A nápad je to dobrý, jen doladit, jak to bude probíhat dál. Je škoda, že stará parta TT se rozpadla, ale to se stává, dva roky je celkem dlouhá doba... :D

9 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. května 2013 v 21:35

TT jsem občas využila k napsání článku, je to možnost, jak se mohou blogeři zviditelnit (mě se to sice netýkalo, ale nevadí, jsou i jiné cestičky), ale stejně články na daná témata psali spíš členové AK a ti zviditelnění jsou. Facebook už bude málem nepřehledný, každý tam nechodí. Nápad to není špatný, uvidíte, kolik nápadů bude. Pamatujete si ale, které už tady byly? Aby se zase tak moc neopakovaly. :-)

10 kattie1 kattie1 | Web | 3. května 2013 v 21:41

Já nevím. Problém je, že 9/10 článků na téma týdne je o ničem, a autoři to berou jen jako cestu se na blog.cz propagovat. Na druhou stranu je hezké, když je nějaké téma, na které se píše hromadně...těžké rozhodování. Co kdyby tématem týdne byla konkrétnější témata? Např. nějaká konkrétní kniha, nebo témata jako - rozepište se o práci, kterou byste chtěli dělat. Protože, když je téma např.: "Proč zrovna já?". Tak je jednodušší psát kraviny. A ti co by chtěli filosofovat, tak si téma vymyslí sami, když jsou tak tvořiví. Navíc si myslím, že TT není jediný způsob pro nováčky se propagovat. Nováčci přece mohou chodit na blogy jiných a tam komentovat. Když se třeba mě něčí komentář líbí, tak blog autora navštívím.

11 ANA ANA | Web | 3. května 2013 v 23:02

Téma týdne bych nezavrhovala. Mezi tím balastem, co se na TT navine, je totiž dost článků, které jsou vážně dobré a které bychom jinak nezaznamenali.
K výběru témat - posílat návrhy emailem s uvedením jména autora a odkazu na blog je docela dobrý nápad, ale kde bude téma týdne uvedeno? Na onom best blogu? Nebo jen na facebooku? Protože pokud by bylo uvedeno jen ne FB, jsou tím znevýhodněni všichni, kdo FB nemají (a pořád jich je dost).
Co se týká best blogu, není to zas tak marná myšlenka. I když na blog Téma týdne jsem si zvykla, na Best blogu bychom mohli očekávat to nejlepší. Ale jak to nejlepší zaručit? Padly tu už návrhy, vyřadit z něj články, které s tématem vůbec nesouvisí, nebo jsou jen jednověté. Je to možné realizovat?
K adminům, kteří by TT prolézali a vybírali to nejlepší - docela mě to láká, čas od času jsem si vytvářela svoje vlastní žebříčky a prolézala TT od prvního článku do posledního, jen jsem měla problém s vybráním deseti nejlepších, protože těch opravdu dobrých bylo víc než jen deset... ;-)  :-)

12 ANA ANA | Web | 3. května 2013 v 23:04

P.S. ještě malá otázka - zůstane zachováno Téma týdne na titulce? Protože to je jedna z možností, jak se můžou zviditelnit i nováčci (teda ti, kteří jsou šikovní a jsou schopni dát dohromady nějaký text, který je k tématu a má smysl).

13 -M -M | Web | 4. května 2013 v 9:30

Přijde mi to hodně komplikované a složité, ale byla by škoda, kdyby TT skončilo úplně. Častokrát se objevily témata, na které by mě třeba nikdy nenapadlo psát a byla to skvělá inspirace - jak na fotky, tak na články. Vyhovovalo mi to takhle, no uvidíme jak to poběží teď. :-)

14 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 4. května 2013 v 9:37

[6]: Jen jeden článek není moc dobrý nápad. Sice málokdy jich napíšu víc za týden, pokud vůbec na to téma píšu, ale když bylo třeba Posmrtný život, tak jsem jednou psala o duchách, další článek o pekle a nebi a třetí článek o upírech, zombících a mumiích. Na jeden článek by toho bylo moc a psát to bez přiřazení k tématu, když to nesedí ani k tématu blogu, zase není moc lákavé.

15 Viollet Viollet | E-mail | Web | 4. května 2013 v 10:00

Proč to šecko roztahat po všech čertech? Nejni zbytečné zakládat nový blog a výsledky hlasování rvát stejnak na fejsbuk? Dost lidí odsud fejsbuk nemá z dobrých důvodů a zbytek už je beztak dost otrávený z nova-spamu, podle mě by bylo lepší tudle záležitost přenechat blogu...

16 Ave Ave | Web | 4. května 2013 v 11:10

Proč by jste hned měnili blog? To by vám nestačilo to psát na momentální tema.blog?

17 Tlustjoch Tlustjoch | Web | 4. května 2013 v 11:30

Ksichnt knihu nemusím, ale TT je solidní projekt, takže vítám jakoukoliv aktivitu, ana povede k jeho rozvoji.

18 mengano mengano | E-mail | Web | 4. května 2013 v 13:09

Byla by velká škoda, kdyby TT skončilo. Jen mi vadí zatahování FB do celé věci. Ne všichni FB mají a ne všichni jsou ochotni si jenom kvůli tomu zakádat profil. Já to tedy rozhodně jen kvůli TT dělat nebudu.
Bylo by tedy možná vhodnější podívat se na celou záležitost i z tohoto pohledu.
Souhlasím i s názorem uvedeným kdesi nahoře, že by měla být stanovena určitá pravidla - tedy nějaký minimální rozsah článku (aby se eliminovaly dvouvěté výkřiky o ničem) a soulad s  daným tématem.
Jenže jak to kontrolovat?
S vybíráním nejlepších článků je to hodně složité. Prokousat se stovkami úplně pitomých výtvorů je téměř nadlidský výkon. Několikrát jsem zkusila poctivě číst všechno, co ten den vyšlo, a bylo to opravdu leckdy k nepřežití.

19 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 4. května 2013 v 13:52

TT mám ráda. Nechci aby skončilo. Ale na druhou stranu mám strach, že se skončemím blogu tema.blog.cz to už nebude ono.
Doteď to byla jedna z mála věcí, kde se o rozhodnutí, co bude nové TT podíleli sami blogeři. A teď už ho bude očividně vybírat jen jeden člověk. To je to co mě mrzí nejvíc a z čeho mám možná trochu strach. Vím, že návrh bude z návrhů, co zaslali blogeři, ale přeci.
Líbí se mi posílání na mail a to, že se uvede kdo je autorem nového TT, ale souhlasím, že tahat do toho FB není nejlepší nápad, protože né každý ho má.
A mám jeden dotaz: Když by se stejně zakládal i blog na výběry, nemohl by se prostě najít jiný tým, který by se opět staral o ankety věcí, které by mohli být TT? Myslím, že ty anktety nejsou ani zas tak náročné, jako třeba výběr. A kdybych měla vybrat, asi bych přeci jen dala přednost možnosti dále TT volit než výběru. Né, že bych výběr neměla ráda, mám, je to super nápad, ale prostě to, že se všichni mohou podílet na výběru TT se mi líbí víc.
Ale nic s tím nenadělám a tak se s tímhle hold budu muset smířit.
Hlavně, že TT neskončí...

20 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 4. května 2013 v 13:58

[6]: Já myslím, že ten rozsah není dobrý nápad. Protože některé fotky, které jsou na TT třeba nějaký komentář ani nepotřebují. A myslím, že i kratší články mohou být kvalitní. Stejně jako delší článku mohou být nekvalitní.
Jistě, je tu tuna krátkých článků, které kvalitu úplně postrádají, ale stejně tak jsou kratší a zároveň kvalitní články.

21 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 4. května 2013 v 20:19

jeste by bylo dobre dat tam i treba vice temat ktera byla vymyslena dobre ale bohuzel to jedno bylo NEJ. navic by si urcite zaslouzili nejakou ikonku ci Řád za skvele tema tydne uz jen to prilaka vice lidi za me ano je to fajn napad a trosku spestreni na TT

22 Miloš Miloš | Web | 4. května 2013 v 20:44

Je zřejmé, že zrušením výpisu nových článků na titulní stránce mnozí blogeři, kteří nejsou členy AK a oblíbenci opakovaně protáčení ve splashi nebo jako blogy dne, začali využívat přiřazení článků k TT jako náhradní způsob zviditelnění. Tím se rubrika zcela zahltila a pro obětavce, kteří předtím články hodnotili a vybírali nejlepší, se stalo nezvládnutelné články vůbec přečíst. A výborní autoři, kteří do rubriky pravidelně přispívali (namátkou Malkiel nebo Robka) se ztratili v moři inflačních článků, které často ani s tématem nesouvisí, a celé to zákonitě jde do kytek. Že by to mohla oklika přes Facebook nějak napravit, dost pochybuji.

23 Hranice fantazie Hranice fantazie | Web | 5. května 2013 v 9:31

Je to pro mě docela rána, že blog tema.blog.cz končí. Za tu dobu, kdy mám blog jsem si na způsob, jakým se vybírá TT  zvykla a nechce se mi to měnit. Nový systém výběru TT mi připadá docela složitý. Zvláště ta část s facebookem.

24 Nika Nika | Web | 5. května 2013 v 9:59

Tenhle článek je, dle mého názoru, plný dobrých nápadů. Založit články na téma týdne bylo samo o sobě dost geniální :) Je to takový jednoduchoučký způsob, jak nahodit psací náladu. I když jsem článků na TT napsala jen několik málo, stejně budu vždycky pro zachování téhle funkce.
Taky musím uznat, že už to trošku ztrácelo šťávu. Není se čemu divit, vymýšlet na každý týden hned několik nových témat, to dá zabrat. Tudíž mi i tahle změna připadá velmi sympatická.
Jediné, s čím si dovoluji nesouhlasit, je zveřejňování vítězů na Facebooku. Asi jste zapomněli, že spousta lidí není "ve stádu modrých ovcí". Uznávám, že by možná bylo trochu nepraktické kvůli každému novému TT zveřejňovat článek tady a Srdci blogu, ale myslím, že pár lidí by to určitě potěšilo.

Nicméně konejte, jak sami uznáte za vhodné.

25 kocicidvur kocicidvur | E-mail | Web | 5. května 2013 v 11:01

Co k tomu dodat? Nelíbí se mi to. TT bylo vždycky o tom, že jsme buď hlasovali v anketě anebo vybrali autoři blogu TT. Teď, jestli to bude takto, zahltí e-mail, věnovaný TT, záplavu nápadů a asi tak 75% bude buď úplně nejlepší anebo naopak. Navíc ta část s facebookem? Já jsem facebook dlouho neměla, ale pak jsem to chtěla zkusit... A výsledek? Chodím tam jenom pro to, že tam jsou nějací lidé, co nemají skype, tak abych je znala. Navíc facebook nemá každý, a takhle to bude nepřehledné. Navíc po týdnu smazat všechny e-maily a začít s novým štítem? Ale no tak, co ta dobrá témata, která se jenom tak zahodí? Chtělo by to pořádně pročíst, vybrat a zkusit se podělit. Je to lepší, než u komentářů, ale stejně... Podle mě by se to mohlo dělat tak, že by se nám normálně v administraci blogu zobrazilo téma a hned za tím by bylo: Autor: Ten a ten z blogu http://tenaten.blog.cz/
S uveřejňováním článku na zvláštním blogu... Dobře, to by šlo, ale chtělo by to nějaké kvalitní blogery, nějaké opravdu dobré, protože články na TT už začínají ztrácet úroveň...

Ale jestli se tento způsob zalíbí ostatním...

26 kocicidvur kocicidvur | E-mail | Web | 5. května 2013 v 11:05

[25]: Kvalitní blogery myslím na výběr ;-).

27 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 5. května 2013 v 12:41

To mě docela zaskočilo, blog tématu týdne jsem na jedno oko sledovala a i když jsem si všimla zádrhelů, nenapadlo mě že takhle najednou bude "ukončen". Ale je to asi lepší, než dělat že nic.
I když nejsem aktivní tématářka, jsem zvědavá jak se to vyvine dál.

28 David David | E-mail | Web | 5. května 2013 v 17:23

Už jsem dostal skoro infarkt, že se ruší blog TT a s tím logicky i rubrika FnTT v AK, ale jak vidím, hrozba je zažehnána. :-)

Jinak Stando, jestli to dobře chápu, nové TT se dozvím až v pondělí. Nelze to tedy předem odhadnout? Na tema.blog.cz se dalo předem z ankety odhadnout, že toto určitě bude příštím TT, teď to bude asi něco typu "??? (dozvíte se na FB Blog.cz)", co? :-|

29 Natty Natty | E-mail | Web | 5. května 2013 v 22:21

A nebylo by jednodušší před zveřejněním článků z TT na úvodní stránku, aby je prohlížely nový tématáři? To by pak lidi nepsaly kraviny, protože by jim bylo jasné, že se to dál nikam nedostane a zároveň by zde byly dobré krátké či dlouhé nebo i fotografické příspěvky. ;-)

30 mengano mengano | E-mail | Web | 6. května 2013 v 5:53

[29]: To není nejlepší nápad. Sama nevím, jak vyřešit, aby v TT na titulce nebyly bláboly, jak tomu dost často bývá, ale pročítat články PŘED zveřejněním a rozhodovat, co se pustí dál, mi nepřijde dobré.

31 nesnasimlidi nesnasimlidi | Web | 6. května 2013 v 7:07

[29]: Taky už mě to napadlo, ale problém je v tom, že by se mohlo stát následující: "No, my jsme se nepohodli, tak jí ten článek neschválím" nebo "tohle se mi vůbec nelíbí/nesouhlasím s tím, tak to tam nepošlu" blbci se najdou všude a pokud by se některý dostal do výběru článků, mohlo by to nadělat pěknou paseku...

32 Smirkú Smirkú | E-mail | Web | 6. května 2013 v 11:07

Docela mě mrzí, že tema.blog.cz končí. Poslední dobou mě nějak začalo bavit se zapojovat do "diskuzí", které tam vznikaly nebo i vzniknout mohly a teď je to pro mně nepříliš veselá zpráva.
Nicméně co takhle založit jiný blog, který by fungoval na stejném principu? Založit blog best.blog.cz není špatný nápad!
A co se týče navrhování nových témat, co takhle, že by si bloggeři své návrhy psali rovnou do článku s anketou? Třeba by pak byla větší šance, že čtenář bude vědět, jestli už dané téma nevymyslel někdo jiný. :)

33 m. m. | Web | 6. května 2013 v 11:31

[6]: Dohled by skutečně nebyl od věci, ale od toho jsme tu my a můžeme reportovat. Trochu na pytel je, že nikde není stanoveno, jak skutečně má vypadat příspěvek na TT, respektive co není povoleno. Na tematickém blogu na to je pěkný článek, ale nebylo řečeno, že je oficiální. Tzn že když někdo vyprdne na TT jednu mizernou fotku nebo tři věty, nikdo mu v podstatě nemůže nic říct. Takže v tomhle bych určitě souhlasila, nějaká základní pravidla by to chtělo, na druhou stranu máš blogera, který ti k tomu hodí takovou fotku, že si z ní sedneš, takže jak to udělat, aby to on mohl publikovat k TT, a někdo jiný ne? To by nebylo moc fér.

I když normálně nemám tyhlety fotoblogy ráda, k TT je někdy osvěžující si mezi články prohlédnut pár tématických fotek a obrázků.

Ovšem pravidlo na jeden článek se mi nelíbí. Když má někdo inspiraci, tak ať píše. Jen by se měl dodržovat nějaký rozestup článků stejně jako u titulky Autorského Klubu, aby to tam někdo vysloveně nezaspamoval. Nicméně když spamuje, tak na to máš zase ten report, žejo.

[29]: Dokážeš si vůbec představit, kolik času a práce by to někomu dalo? :-D A hlavně by u toho ten někdo musel sedět od rána do večera, protože nový články chodí pořád.

Mně by se asi líbilo zachování vyhlašování témat na Téma Blogu, tam to patří a zakládat něco nového je nadbytečné, ale na druhou stranu by to byl jen článek o jedné větě a to je na houby. Na to by postačil Twitter.

34 Kariol Kariol | Web | 6. května 2013 v 16:00

Inu, je pravda, že se asi vyplatí mít facebook :-) A berete do redakce i mladší blogery? :-) Bloguju už pár let, ale současný blog mám asi měsíc :-)

35 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 6. května 2013 v 16:35

Přijde mi zbytečné rozjíždět projekt tématu týdne na jiném blogu (best.blog.cz) a začínat od nuly, když tema.blog.cz má za ty dva roky vybudovanou čtenářskou základnu a vedou na něj z různých blogů odkazy :)

Jediný přesun, který bych chápala, by byl přesun na srdce blogu :) Sem by se vyhlašování tématu i výběru článků nevešlo? Před tema blogem to tak bývalo, ne?

Doufám, že se parta nadšenců najde a už teď před nima smekám :)

36 Ivet Ivet | Web | 6. května 2013 v 17:10

Dva roky je DLOUHO a je čas na změnu?
Tak to Stando cítíš?   O_O
Škoda, vždyť některé věci, když mají mezi blogery úspěch, nemusí přeci ve dvou letech už být považovány za staré, které je třeba "vyměnit"! :-(
Ale tento názor mám zřejmě jenom já, ale napsat ho chci i tak. -:)
Jinak FB jako většina nás "středního" věku nemám, ale znám pár "mladých" úspěšných i když více jak dvouletých blogerek, které si tvoří své super výběry a rády by se do vaší nové redakce zapojily. Ostatně..., píší tu i ony! :-D
TT bylo i nápadité, ale musím oponovat těm, kteří tu píší, že do TT přispívali JEN členové AR. Psaní do TT NENÍ podmínkou členů AR, i o tom už se tu vícekrát psalo! :-)

37 NathMalorin NathMalorin | Web | 6. května 2013 v 17:42

Přijde mi to takové přiblblé... Ano, okay - zašleme témata, vybereš z nich TY. Ale prostě je to složité - email, výběr, facebook. PROČ facebook? Ten nemá každý, narozdíl od možnosti podívat se na blog...
Mohli byste klidně nechat tema.blog, na něm by ta tvá skupinka zveřejňovala nejlepší články a TY sám bys tam mohl zveřejňovat nová témata týdne...
No, blogerstvo to přežije, jako přežilo novou titulku, a další změny...
Příliš se mi to nelíbí, vadí mi ten facebook, celkem hodně, ale pokud to Dubious Cat a spol. už nebaví, nemůžeme je do toho nutit. Bohužel se ani nehrne skupinka nadšených, schopných a talentovaných blogerů, kteří by to vzali za ně... :-|

38 NathMalorin NathMalorin | Web | 6. května 2013 v 17:51

[33]:
Souhlasím ve všech aspektech, ale zaujal mě ten Twitter... nebylo by možná na škodu, založit tematický, a každý týden Tweetnout téma...
No, ale tady máme stejný problém jako u Facebooku - nemá ho každý. A to ještě méně lidí než facebook.
Na druhou stranu, tweety jednoho uživatele si může zobrazit kdokoliv, ne jen jeho sledující nebo přihlášení, takže je to teoreticky veřejné...
Hmm hmm...

39 Kája Kája | Web | 6. května 2013 v 17:59

Možná bych se na to hodnocení vrhla, kdyby   bylo těch hodnotitelů víc a střídali by se.

40 Dubious cat Dubious cat | Web | 6. května 2013 v 20:24

[36]: Dva roky jsou dlouhá doba ne pro Standu, ale hlavně pro mě. Aby někdo neměl pocit, že nás Standa "ukončil" sám od sebe. Oba jsme začali cítit, že to prostě už nejde. Když jsem s tím projektem začala, byla jsem ještě v prváku na vysoké, teď budu dělat státnice a přijímačky a celkově žiju život víc za hranicí virtuality než předtím. To pročítání článků se prostě nedá vydržet dýl, když má člověk i jiný pracovní a školní povinnosti. Každopádně jsem ale ráda, že jsem měla možnost tenhle blog provozovat a pomoct tak některým blogerům s propagací :)

41 Radka Radka | E-mail | Web | 6. května 2013 v 21:29

Souhlasím, že v tomto rozsahu se provoz blogu TT nedá dlouho vydržet. Máte můj obdiv, že jste se dokázali prokousat tolika články, z nichž většina byla o ničem. Sama jsem to jednou zkoušela a vydržela dva dny.
Souhlasím s kE (příspěvek 6), že to chce pravidla a omezení. Aby to mělo úroveň a člověk věděl, že tam najde něco zajímavého k počtení či vidění.
FB nemám a nikdy mít nebudu, proto asi budu mimo hru v pokračování TT. Škoda, byla to výzva

42 mengano mengano | E-mail | Web | 7. května 2013 v 5:03

[41]: Předpokládám, že snad zvítězí zdravý rozum a k TT se dostanou i ti, kteří FB nemají a nehodlají si ho zakládat. A nebo je třeba říct na rovinu, že blogeři, kteří se chtějí zapojovat do dění na blog.cz MUSÍ mít FB. Ale to už by zavánělo trochu despotizmem ;-)

43 Tewie Tewie | Web | 7. května 2013 v 16:18

A tak, co může člověk dělat, živpot jde dál.
Ale co ti co FB nemáají, kdy se dozví co je za téma a jak naň psát? Je to zatím pro mě příliš zmatené. Ale myslím, že si zvyknu, chce to jen cvik.

44 Morell Morell | Web | 7. května 2013 v 20:04

NA titulní stránce by klidně mohl zmizet AK a mohly by se obnovit nejnovější články a ještě bych se usmívala...
No nic, nadávat na zhoršení nemá cenu, ale jedno je opravdu postavené na hlavu - řenášet záležitosti blogu na facebook. Máte vlastní webovou doménu s obrovskou návštěvností, tak k čemu ještě potřebujete vůbec Facebook? Chápu, že na přitažení lidí, ale TT patří blogu a tak bych ho na blogu taky nechala. E-mail je rozumná alternativa, jen chci vidět toho borca, který, když se nevyzná v komentářích, které má hned všechny otevřené se bude prohrabávat e-maily, které musí otevírat po jednom. :-D
Proč si na to neuděláte prostě někde kolonku, kde by se zapsal bloger, napsal svůj blog a téma týdne a vám by z toho web generoval tabulku? Jo, je to práce s kódem, ale víte, jak vám to ulehčí práci?

45 ANA ANA | 7. května 2013 v 21:51

S Facebookem mají mnozí pravdu. Je pořád dost lidí, kteří FB nemají a nevím, proč by měli být nuceni si FB zakládat. Proč by nemohlo být vyhlášeno téma týdne přímo na blogu (a současně i na facebooku?)
Proč vylučovat jednu možnost jen kvůli druhé a znevýhodňovat tak mnohé blogery, kteří přispívají, FB nemají a jejich tvorba je přitom kvalitnější než od těch, kteří spamují o sto šest, ale mají facebook?
Je to tady ještě o Blogu.cz, nebo je to už o Facebooku?

46 Ravicu Ravicu | E-mail | Web | 8. května 2013 v 0:40

No, já teda nevím, ale nepřijde mi rozdílné vybírat mezi stovkou komentářů a stovkou emailů, možná přehlednost bude lepší pro "vedení". Nápad není špatnej, docela to vypadá solidně. Nechci tu moc kybicovat, blog nemám nějak závratně dlouho, přeju si vystupovat v anonymitě, větší angažovanost vzhledem k reálnému vytížení nabídnout nemůžu. Téma týdne se mi líbilo, byl to boj, překvapení, očekávání. Pro mě nejdůležitější, že "koncept" bude zachován, vcelku jsem flexibilní člověk bez nápadů, takže si počkám, doufám, že ti plodnější, budou rychlí ;-)

47 Teeda Teeda | Web | 8. května 2013 v 12:06

Možná by výběr témat mohl dělat vždycky ten, který téma navrhne. Bylo by to spravedlivé a nikdo by na téma nevymýšlel blbosti, protože by věděl, že to pak bude muset číst.  Zároveň by se tak zařídilo zodpovědné navrhování a rozložení hodnocení a velký rozptyl lidí. Protože, když navrhnu téma třeba 5x do roka, tak to ten výběr klidně udělám...:)
A fb? ne... jsem proti... systém zobrazování tématu bych nechala tady na blog.cz, třeba na titulce někde zobrazot jen štítek, jaké se píše téma a zobrazení článků nechat jak bylo. Výběr témat by se pak mohl zařadit jako nová rubrika v AK, stejně jako teď TT na fotky. 8-)

48 Em Age Em Age | Web | 8. května 2013 v 14:56

Já FB nemám, tak se asi na vyhlášení TT nebudu moct dívat.

49 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. května 2013 v 7:53

Jen pro všechny, co tvrdí, že by neměli jak zjistit, jaké je nové téma - vždyť to každý vidí v administraci, ne? A taky na titulce, ne? Jaké je nové téma je jednoduché zjistit i bez toho, že si člověk přečte článek o tom.

50 ANA ANA | Web | 9. května 2013 v 13:00

[49]:Jenže to se takhle objevuje teď,ale Standa mluví o vyhlašování témat na Facebooku.
Pokud by se zachovalo zveřejnění tématu klasicky na Blogu, a současně na Facebooku, nic by nevadilo. Ale jestli se budou témata zveřejňovat jenom na face, tak to by vadilo hodně.

51 shadisek shadisek | Web | 9. května 2013 v 13:07

me prijde trochu zbytecny vyhasovat tema na fb, kdyz to stacilo tady po blogu. prece jsme blogari a ne fabook people :)

52 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. května 2013 v 18:53

[50]: Nemůže přece odstranit odkaz na zařazení článku do tématu, tím by znemožnil psaní na téma, takže i tak by to pořád bylo zjistitelné ;)
Jinak ať si na facebook cpe co chce, já ho nemám a mít nebudu.

53 magicforever magicforever | Web | 9. května 2013 v 20:44

Mrzí ma, že starý systém skončil...Páčilo sa mi, že každý mohol zahlasovať za to, čo sa mu pozdávalo. Bola to taká spoločná práca blogerov. A hlavne to vyberanie najlepších príspevkov donútilo človeka sa snažiť zo všetkých síl. Je to radosť, keď je vaša práca ocenená...
Box s TT by som za žiadnu cenu nerušila! Už len kvôli nováčikom, pretože nevidím pre nich žiadnu možnosť, ako by sa mohli uchytiť...
To, že je to cez FB mi tiež moc nevyhovuje. Ja FB nemám a verím, že nie som zas jediná...Ale to so zverejnením autora sa mi páči. Je to také zaujímavé.
Tiež tu niekto v komente spomínal, že by sa to mohlo obmedziť na jeden článok na TT. A prečo? Ak niekoho kopne múza nech ich napíše sto, ak to nebudú totálne kraviny...

54 Pandora Pandora | Web | 10. května 2013 v 19:29

Já nemám Facebook a myslím, že nejsem jediná. (Jak jsem se už dočetla v ostatních komentech.)Mě třeba napadlo vybrat nějakou pětičlennou komisi, každý její člen by navrhl jedno téma a každý by si potom mohl vybrat, na které chce psát. Takhle by bylo článků na TT více a nenašly by ty typu: Co je to za téma? Toto téma mě zhnusilo...Co na to mám sakra psát? Uvažte...

55 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 11. května 2013 v 12:42

Tak to je šok. Sice jsem asi tak poslední půl rok až rok nic do TT nenapsal, ale dřív jsem byl celkem aktivní člen a mrzí mě, že to je jednou nohou v hrobě.

Rozhodně jsem pro zachování.

A co se týče zrealizování. Založit nový blog i celkem chápu, byl by to takový symbolický začátek nové éry TT. Ale zveřejnování výsledků na facebooku mi už moc jako štastný nápad nepřipadá. Ponechal bych to na blogu, který je proto přímo k tomu určen.
A k zasílání návrhů na mail - souhlasím. Pokud by se každý týden začínalo od nuly  a nevybíralo by se demokraticky v anketě, tak super. Ono když si člověk může sám vybrat v anketě, tak to sice vypadá pěkně. Ale jak už bylo zmíněno, lidé mají tendenci vybírat co nejnezáživnější téma, nad kterým se nemusí moc přemýšlet, a nakonec to je pěkná nuda. Občas to prostě chce někdo kontroverzního nebo provokativního, zkrátka donutit blogery zapojit mozkové závity i nad věcma, nad kterýma by se jinak vůbec nepozastavili. Ale jen jednou za čas, všeho s mírou :)

A samozřejmě v ideálním světě, kde technické provedení není problém, by bylo dobré, kdyby hlavní správce TT mohl dát neposlušným blogerům, kteří TT zneužívají k propagaci nesouvisejících článků, i zákaz třeba na týden. Ale bohužel to je vážně jen utopie :)

A poslední poznámka, zajímalo by mě, kdo by případně vybíral nejlepší články? On ten výběr byl na celém TT asi to největší lákadlo, ale asi by byl problém najít na to v současné době osvědčené lidi :(

56 Susen Susen | Web | 12. května 2013 v 9:11

Jsme blogeři, ne facebookaři. Každý (jako třeba Em Age) nemá facebook, takže proč zase všechno cpát na facebook?

Proč začínat od nuly na jiném blogu, když blog tema.blog.cz byl už dávno rozjetý?

57 Jituš Jituš | E-mail | Web | 12. května 2013 v 13:44

Téma týdne mi přijde, jako velmi dobrá záležitost, ale souhlasím tu s těmi, co psali, že minimálně polovin a článků má dva odstavce a jsou o ničem! Ale doufám, že to bude pokračovat nebo se tato "rubrika" objeví, například v AK, ve kterém sice nejsem, ale chtěla bych, aby se toto zachovalo. Já, která vlastním fotoblog, tak jsem ho hlavně využívala k rubrice Fotíme na TT, což je opravdu fajn! :)

58 Jituš Jituš | E-mail | Web | 12. května 2013 v 13:46

[56]: Susen a s tím opravdu souhlasím. Svět by jako bez facebooku neexistovat. Proč neudělat kompromis a prostě téma týdne sice posílat na email, ale vyhlašovat na blogu tema.blog.cz?

59 magicforever magicforever | Web | 12. května 2013 v 18:48

[54]: To sa mi celkom páči. Človek by si mohol vybrať a mal by viac možností. Ak nesadne jedna, možno tá druhá bude lepšia...A s tými frflavými článkami by konečne vyriešilo. Veď koho to donekonečna baví čítať... :)

60 mengano mengano | E-mail | Web | 13. května 2013 v 8:16

[54]: Nemyslím si, že je to šťastný nápad. Téma by mělo být jen jedno. Už jen kvůli následnému výběru.
A frfňalové? Ti budou pořád, i kdyby se vyhlásilo deset témat týdne :D  :-x

61 userka userka | E-mail | Web | 17. května 2013 v 18:51

Já poslední dobou psaní zanedbávám, ale co mě dokáže nakopnout ke psaní je dobrý téma týdne, a tak bych ráda, aby to nějakým způsobem pokračovalo. Souhlasím s Bloudem, že dělat kvůli tomu novej blog je hloupost, chci dál chodit na tema.blog.cz, jestli je to možný...?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama