Co s blogem po smrti uživatele?

20. dubna 2013 v 8:00 | Standa |  Úvahy
Uvažovali jste už někdy nad tím, co by se stalo s vaším blogem, pokud byste zemřeli? Respektive co byste chtěli, aby se s ním stalo?

Jistě, toto téma se může mnohým z vás zdát poněkud... morbidní. Střízlivě viděno však vůbec není od věci se nad ním zamyslet. S tím, jak se internet s ubíhajícími lety života plní našimi daty, nabývá na stále větší závažnosti otázka, co s nimi bude, až my tu nebudeme.


Nedávno se internetem prohnala vlna článků o tom, že Google přichází s novou funkcí, která jeho uživatelům umožňuje nastavit, jak Google naloží s neaktivním účtem uživatele (tzn. nejen v případech, kdy uživatel zemře, ale obecně tehdy, když přestane svůj účet využívat). Totéž nějakou dobu řeší i Facebook, který mj. nabízí formulář pro podání žádosti o zvěčnění. Mimochodem taky už vám Facebook někdy nabídl přidat do přátel člověka, který je už nějaký čas po smrti?

I takové bizarní situace mohou nastat. Z vlastních zkušeností vím zatím o jediném případu blogu na Blog.cz, jehož autorka už není mezi námi. A blog zde zůstává dál a jediným dokladem toho, že se jeho autorka k psaní už nikdy nevrátí, jsou ubíhající léta od posledního článku. A je jisté - s tím, jak budou naši uživatelé stárnout a odcházet ze světa - že bude přibývat i blogů, které budou představovat podobné virtuální pomníčky po jejich majitelích.

Na internetu už lze dokonce najít služby, které vychází vstříc potřebám uživatelů ošetřit nějak svoje data na internetu po vlastní smrti. Namátkou třeba Deadsoci.al, Liveson.org, Legacylocker.com, Securesafe.com, Deathswitch.com, Ghostmemo.com, či třeba česká služba Neboztik.cz (jeví však už znaky, že se z ní samotné stal taky takový internetový nebožtík, neboť podle všeho přestala být vyvíjena :-)

Většinou fungují tak, že jim svěříte hesla od svých účtů u různých služeb, a pokud se přestanete jednou za čas přihlašovat, služba vás začne považovat za mrtvého a automaticky za vás zruší třeba váš e-mail, profil na Facebooku, atd. - nebo tím pověří někoho z pozůstalých, koho jste určili ještě za života.

Z uživatelského hlediska mohou kvůli tomu představovat nevýhodu v tom, že se vám možná nebude chtít svěřit nějaké cizí stránce svoje důvěrná hesla k službám, které využíváte denně, nebo že se vám nebude chtít platit za něco, co třeba využijete až za desítky let. A kdo ví, jestli zde za tu dobu služba, do které jste se kdysi registrovali, vůbec bude, což platí dost možná i o službách, které v současnosti využíváte (Blog.cz nevyjímaje).

Pokud jde o Blog.cz, aktuální stav asi znáte. Uživatelské podmínky upozorňují na to, že pokud se do blogu nepřihlásíte 3 měsíce, blog považujeme za neaktivní, a teoreticky ho od té chvíle můžeme zrušit. V reálu se to ale neděje a ponecháváme zde i blogy, do kterých se jejich uživatelé nepřihlásili klidně i několik let. Hlavním důvodem je především skutečnost, že i dlouhodobě neaktivní blogy mívají dobrou návštěvnost (především z vyhledávačů), a bylo by proto škoda tyto blogy rušit, jestliže si je stále někdo čte.

A stejně tak jejich majitelé se čas od času mohou po letech ozvat, že by se chtěli ke svému blogu vrátit. Oficiální politika je tedy jasná - nic nemazat, pokud to tak nechce sám uživatel. Teoreticky jste to tedy pouze vy, kdo může blog ještě za života zrušit. Když to "nestihnete", blog tady po vás zůstane jako připomínka toho, kým jste dřív byli a co jste měli rádi.

Je vám taková představa nepříjemná? Dovedete si představit, že by vám vadilo, pokud by si někdo četl váš blog a prohlížel vaše fotky, zatímco vy už tu nebudete? Nebo byste zde naopak chtěli svůj blog zanechat "na věčné" časy, třeba pro pozůstalé a vaše přátele, a jste rádi, že neaktivní blogy nerušíme, protože to tím pádem nemusíte řešit? Případně, to je třetí možnost, patříte k těm uživatelům, kteří počítají se vším, a jste už registrovaní na nějaké ze zmíněných služeb, aby po vás na internetu zametla všechny stopy, až se jednou vydáte tam, odkud není návratu?


Čtěte k tématu:

 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Argonna Argonna | Web | 20. dubna 2013 v 8:28

Ja som nad tymto uvazovala asi minuly tyzden a zrazu sa tu objavil tento clanok :-) Ponechala by som moj blog v  takej podobe, ako je, aby tu po mne nieco zostalo ;-)

2 Fotbalová holka Fotbalová holka | Web | 20. dubna 2013 v 8:39

Nijak jsem nad tímto tématem nepřemýšlela, ale myslím si, že bych svuj blog nechala v nepozměněné podobě. Přece jen to není něco, např. Zvíře, o které by se musel někdo starat. A nezměněný blog by mohl také sloužit jako vzpomínka.

3 David David | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 9:12

To je teda pěkně depresivní článek :-D, ale v pohodě - dobré zamyšlení. No co se týče blogu, tak taková otázka mě nenapadla, nicméně bych ho asi nechal tak, pokud by byl o něj zájem.
Spíš mě dříve napadlo, co bude s Facebookem. Ale tak to snad není potřeba teď řešit. :-)

4 Míša Míša | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 9:17

Už jsem nad tím přemýšlela několikrát. Sice nejsem nejstarší, ale jako by mladí neumírali. Mám doma na papírku všechny adresy  hesla sepsané, tak předpokládám, že by po mém odchodu ostatní uvážili, co s tím vším.
Proč by tu ovšem blogy neměli zůstávat? Po spoustě generací tu máme knihy a deníky ve formě klih, které se vydaly, aniž by o tom autoři za života věděli. Stejně tak, jako čteme slova, která napsali za života, budou příští generace číst naše řádky na internetu.

5 Terka Terka | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 9:58

Já jsem o tom hodně přemýšlela, když jsem byla mladší. Vždy jsem si přála, aby, kdyby se něco takového stalo, můj blog zůstal v nezměněné podobě, ale zároveň, aby všichni čtenáři věděli, že jeho autorka už na něj nikdy nic nového nenapíše...
Myslím, že mnoho blogů stojí za to, aby zde zůstaly jako vzpomínka na jejich autory, je to náš osobní obtisk v moderním, velkém světě (a na internetu).

6 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 9:59

Ponechávať blogy autorské, s vlastnou tvorbou či názormi je dobrý nápad podľa mňa. Ponechávať niektoré iné zase zbytočné zaberanie miesta.
Čo s blogom po smrti...to je skutočne otázka, nad ktorou som sa ešte nezamýšľala. Myslím, že mnohí ľudia po sebe chcú niečo zanechať, niečo dokázať či odkázať a hoc aj taký blog môže byť vlastne celkom pekným pomníčkom, ktorý ukáže, aký jeho majiteľ vlastne bol. Ja by som rozhodne chcela, aby tu môj blog ostal, či už keď sa mi niečo stane, alebo keď ma už blogovanie jednoducho omrzí, či na neho nebudem mať čas. Sú to všetko spomienky, ukážky mojej osoby a osobnosti a určite by som nechcela, aby to jedného dňa jednoducho len tak zmizlo.
A či označiť, aby čitatelia vedeli, že som po smrti? Možno aj áno, napokon, veď na prípadné dotazy a komentáre by už nemal veľmi kto reagovať (no dobreee, niežeby som teraz nejako veľmi aktívne reagovala :D). Ale to ešte neviem no :D

7 Natty Natty | Web | 20. dubna 2013 v 10:36

Je to opravdu dobrý nápad. Kdyby můj blog začalo číst více lidí, asi bych jej chtěla    ponechat činný, ale zároveň bych chtěla, aby ostatní věděli, že se dalšího článku nedočkají. :-)

8 Miloš Miloš | Web | 20. dubna 2013 v 11:50

Asi každý by chtěl, aby jeho "dílo" bylo nesmrtelné.
Myslím, že strategie nemazat dlouhodobě neaktivní blogy je rozumná, mohou tam být perly, ale snad by bylo dobré, kdyby systém umožňoval i export všech textů blogu, např. do pdf, čímž by se vytvořila jakási virtuální urna někdejšího blogování, autor by přitom mohl žít, ale jen přestal s blogováním.

9 miroslavka.z miroslavka.z | 20. dubna 2013 v 11:58

Mám vlastní zkušenost. Moje dcera před několika lety zemřela a když si na ni chci vzpomínat, listuji si v jejím blogu nebo na jejím profilu Deviant Art. Jsem vděčná za tuto možnost a budu smutná, až jednou nějaký správce tyhle věci smaže. Je to jako kdyby tady ještě trošku byla.

10 Taychi Taychi | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 12:05

mnohokrát jsem o tom přemýšlela, ale nikdy jsem se nedobrala k výsledku. :-D

11 Silent Alison Silent Alison | Web | 20. dubna 2013 v 12:13

Já mám svůj blog ode dneška, ale dříve jsem blog měla a přemýšlela jsem nad tím. Podle mě je pěkné, když tady po mně něco bude a kdokoli si bude moci číst moje články. Zároveň je to pro mě i trochu děsivé. Nemůžu přece jen tak zmizet ze země, jako bych ani neexistovala! :) Chci, aby si mě lidé pamatovali takovou jaká jsem byla můj blog jim k tomu pomůže.:) Ale můj účet na facebooku a jinde.. tam už mám jiný názor, myslím že by ten profil po mé smrti měl zmizet.:)
Přece jen - někdo by nemusel vědět že už jsem po smrti, psal by mi na zeď či zprávy a já už jsem přitom někde jinde.;)

12 Houp Houp | Web | 20. dubna 2013 v 12:48

na toto téma jsem už kolikrát přemýšlela... a došla jsem k tomu, že když bych umřela, přála bych si, aby někdo vydal článek, který by o tom upozornil. Vlastně něco jako poslední závěť. Ten článek by byl psán mnou (ještě za živa, i když samozřejmě... stát se může tolik věcí, které nikdo nepředpoví o_O), o tom, jak jsem blogu milovala, byla vděčná za každého navštěvníka a prostě takové poslední rozloučení se čtenáři a ostatními blogery. Protože možnost rozloučení by měl dostat každý. A pokud by po mě měla zůstat jako vzpomínka blog... vůbec by mi to nevadilo, protože to jsem prostě já... lepší když tu zůstane blog než vůbec nic.

13 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. dubna 2013 v 12:49

Přemýšlela jsem nad tím už docela dost, ale jestli mně bude nebo nebude vadit, že po mé smrti zůstane blog existovat, to je docela blbá otázka, protože mně už to bude naprosto jedno, i kdyby celá planeta vyletěla do vzduchu.
A co se týče jiných účtů...tak mail je mi celkem ukradenej, účet na youtube a na lidech nikomu nic neřekne ani kdyby se do něj naboural, jedný problém by snad byly ty zásadně důležitější účty než nějaký blog. Banka, e-shop a podobně. Tahat z mrtvého uživatele peníze by pro ně totiž asi nebyl problém, a kdyby se někdo k tomu účtu dostal, vlastně dlouho nemusí nikdo zjistit, že si na mrtvé jméno hezky žije.

14 Zdeňka Zdeňka | Web | 20. dubna 2013 v 12:57

Chtěla bych, aby můj blog nadále inspiroval.Mazat by ho byla myslím škoda.Je fajn,že to neděláte. :-)

15 Marguerite Marguerite | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 13:13

Mě ta otázka napadla už několikrát, vzhledem k tomu, že v mém okolí, nebo přímo mně, zemřelo několik lidí ve velmi mladém věku. Otázku jsem ale vyřešila tak, že po smrti zůstane blog tak, jak je - zkrátka, jako když bloguji  a nejdnou na to už nemám čas, nebo mě to přestane bavit, nechám blog, tak, jak je se vším, nic nemazat, ať se ostatní pokochají.
Myslím, že je to krásná vzpomínka, když si někdo muce moci přečíst blog, je to osobnější, než koukat třeba na fotky, u kterých nikdo nepozná, co se třeba 10.9.2012 honilo autorovi hlavou, o čem přemýšlel, z čeho měl radost, nebo proč byl naopak smutný.

16 aeliren aeliren | 20. dubna 2013 v 13:36

Mě jen k tématu napadá, že je škoda, že jak se blog dá jedním tlačítkem smazat, že taky nejde jedním tlačítkem stáhnout - všechny články a obrázky do zipky a tu si uložit na památku pro sebe, ale už ne pro veřejnost.
Mám dva staré blogy, na které je kus mé historie, ale nechci v nich pokračovat, nicméně bych ale nechtěla, aby ten kus mého já zmizel v nenávratnu. Takže bych uvítala nějakou možnost zálohy, než jen důvěřovat vaší politice nemazání neaktivních blogů :).

17 Zlatka Zlatka | Web | 20. dubna 2013 v 14:10

Nad tím jsem nejednou uvažovala, co by, kdyby... celkově ne jenom můj blog, ale i mail, FB,... přála bych si, aby to tu zůstalo, ale aby zároveň všichni věděli, že už tady nejsem.

18 KaTHulle KaTHulle | 20. dubna 2013 v 15:00

Nad tímhle tématem sem přemýšlela, protože i před rokem umřel kamarád (bylo mi 21 a srazilo ho v Americe auto :( ).
Napíšu sem odpověď z ankety, protože takhle bych to chtěla "Chtěla bych blog ponechat v nezměněné podobě na věčné časy, aby si ho kdokoli mohl číst, ale současně bych chtěla blog nějak označit, aby čtenáři věděli, že už jsem po smrti." - nevím jestli na věčné časy, ale určitě na několik let ani (třeba na deset až dvacet let).

19 KaTHulle KaTHulle | 20. dubna 2013 v 15:00

[18]: *bylo MU 21

20 MAKY.OREL MAKY.OREL | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 15:08

Tak vzhledem k tomu, že mi fb spamuje Edgar Alan Poe... Asi bych zavedla status "mrtvý".

Bylo by to asi zajímavé, kdyby si lidé četli blogy mrtvých a zpětně se vraceli k jejich osobnostem. Bylo by to úžasné semeniště konspiračních teorií a místo pro badatele. Člověk by tam mohl hodiny rozjímat nad někým, kdo už není. Bylo by  to hodně zvláštní, možná i hodně inspirativní...
Mno ani se tím tak netrápím, co by s blogem bylo. Zůstat na věčné časy zní hezky, ale internet je dynamické médium a budeme asi rádi, když tu samotný blog.cz zůstane. Ale rozhodně by to bylo úžasné moci tenhle server označit za generační - byl jsem tu já, moje děti, po nich přijdou vnoučata... :-D Pak by se dala dělat výročí a vzpomínkové akce na zesnulé blogery - takové památné dny. Kdo ví, třeba se toho vážně dočkáme.

21 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 20. dubna 2013 v 17:14

Na můj blog mi nikdo nesáhne. Klidně ať tu zůstane navěky. :-D
Ne, hele, já když jedu na nějaký výlet, dovolenou nebo do nemocnice, předem upozorňuji své čtenáře, že pokud se nevrátím do stanoveného termínu, tak už nejsem mezi živými. Jednou jsem to nedodržela a lidé začali mít strach. Asi budu muset zavést nějakou toleranci, protože se zřejmě dožiju vysokého věku.
A nebo bych se taky chtěla vrátit jako duch a ten blog zrušit dodatečně. Ale to už je poněkud nejisté. 8-O

22 Tammy Tammy | Web | 20. dubna 2013 v 19:07

Taky mě už bnapadlo, co asi bude s mým blogem, až tu nebudu. Určitě by bylo fajn, kdyby tam někdo z přátel uvedl, že jsem po smrti, ale blog existoval dál. Jsou tam články, které můžou i po letech lidem něco přinést a pak samozřejmě moje tvorba... někteří autoři se stali slavní až po smrti :D

23 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 19:24

Mám to rozhodnuté. Nějaký čas ponechat  s tím, že dá někdo z mých synů najevo, že už nejsem a po nějaké době sám blog zruší. Může si na příklad některé mé povídky či pohádky ,,hodit" na CD. Mám jednoho syna jako svého ,,manažera", moje heslo zná, může se připojit, takže to nebude problém. :-)

24 Alice Alice | Web | 20. dubna 2013 v 21:31

popravdě už jsem přemýšlela, že bych případně napsala do nějaký závěti něbo něčeho podobnýho hesla k účtům, který nechci aby byly zrušený- k tomu patří oba moje blogy, ale třeba i kanál na youtube.
v obou případěch bych instruovala(asi bráchu), aby napsal článek/udělal video o tom, že už jaksi další články nebudou.
ale nějaká služba, která by to udělala za mě nebo potom za něj by se hodila.
No, snad to nebudu muset řešit :-D

25 VelííQ VelííQ | Web | 20. dubna 2013 v 21:42

Mě osobně to napadlo už stokrát. Asi moc uvažuju nad tím, co bude, až tady nebudu. :-D Já osobně bych asi chtěla, aby lidé věděli, že na blog nekašlu, že jsem prostě už někde jinde. Jenže jak to udělat, že? :D

26 hogreta hogreta | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 22:28

Kdybych umřela, tak doufám, že poslední věc, která by moje blízké trápila, by byl nějaký blog:-D. V té chvíli by je asi trápily úplně jiné věci. A doufám, že by po mě zbyly důležitější věci, než pár článků. Ale z praktického hlediska - mně už by to bylo jedno, jak by dopadl. Můj přítel zná má hesla (mám pár pořád se opakujících), takže by po chvilce zkoušení určitě nalezl i heslo na blog a mohl by s mým blogem nějak naložit. Jak? To je jeho věc, já už bych mu do toho mluvit nemohla. Dost morbidní téma :-D

27 Filius Filius | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 22:37

No, je to hodně zajímavé téma. Nedávno umřel jeden můj známý, a když ho „potkávám“ na Facebooku, je to divné.

28 Denda Denda | Web | 20. dubna 2013 v 23:26

Tak v tomhle je ohromná výhoda být "redakčním blogem" - i po vaší smrti má pořád někdo přístup k účtu. Ale bylo by fajn, nějak to označit.
[20]: Moc hezky řečeno, souhlasím.

29 mengano mengano | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 9:03

Ač bych možná měla, nikdy mě nenapadlo tohle řešit. Až umřu, bude mi úplně jedno, co bude s blogem. Pokud tady zůstane a nikdo ho nesmaže, tak tu holt bude "na věčné časy" :-)
Pouze se přidám k těm, kteří by uvítali možnost nějakého rozumného zálohování blogu. Články píšu rovnou v administraci, nepoužívám Word, takže nemám žádné zálohy. To mne dost štve.

30 Payša Payša | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 9:43

často na to myslím :D je to divné, pomyslet na to, že by se mi teď mělo něco stát a lidi na mém blogu by psali komentáře typu "kde jsi, proč nic nepřidáváš, co ti je, už mě to nebaví, nebudu sem chodit když nic nepřidáváš" atd :D..

31 Kerria Kerria | Web | 21. dubna 2013 v 12:15

Tohle téma už mě také v souvislosti s blogem napadlo.
Mě by se líbila nějaká funkce jako "náhradní správce". Bloger by měl možnost zadat další e-mailovou adresu, kam by třebas po roce přišlo upozornění. Fungovalo by to asi tak: po půl roce by dostal autor blogu e-mail jako teď, po roce další s upozorněním, že pokud se do měsíce sám nějak nevyjádří, bude správa blogu převedena v souladu s jeho přáním na osobu XY. A po uplynutí měsíce by dostal e-mail "náhradní správce" přibližně tohoto znění:
"Autor blogu abc.blog.cz je už více než rok neaktivní. Jelikož vás ustanovil jako náhradního správce, prosíme o vyjádření, jak s blogem naložit. Můžete požádat o jeho úplně zrušení, nebo vám můžeme zaslat přihlašovací údaje pro jeho další správu. Pokud se nijak nevyjádříte, zůstane blog v nezměněné podobě."

V případě smrti blogera by tak měli pozůstalí možnost naložit s jeho blogem podle vlastního uvážení. Přecejen jsou to povětšinou deníčky, dost osobní věci, a tak by asi měli mít blízcí lidé možnost ovlivnit, co o nich kdo na internetu píše.

32 J.A, Miss Madness J.A, Miss Madness | Web | 21. dubna 2013 v 15:50

[24]: Nějak tak bych to udělala i já.

33 letajicipostel letajicipostel | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 17:19

S účtem na Facebooku to mám vymyšlený. Až umřu, tak někoho pověřím, aby mi dal po smrti status "tyjo, kdo by řekl, že je tady nahoře i WiFi?"

34 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 21. dubna 2013 v 18:02

přiznám se, že jednou mě to taky napadlo, ale nějak jsem hlouběji neuvažovala.. asi by mi bylo líto jen tak nechat svou životní práci ležet... nejspíš bych si přála, aby někdo z mých velmi blízkých v blogu pokračoval... samozřejmě by to na blogu oznámil... ale pokračovat je jediné, co mě při slově smrt autora napadlo... navíc pro mě má blog váhu diamantů, takže bych to možná uvedla v závěti.. fakt netuším, protože je mi 14... :-? zajímavé téma na přemýšlení.. :-D

35 m. m. | Web | 21. dubna 2013 v 20:29

Je rozhodně dobrý se nad tím zamyslet. Já bych nechtěla, aby můj blog pořád visel v éteru. Ale chtěla bych, aby ho někdo mně blízký uložil, aby se ty kecy úplně neztratily. Asi nejvíc by se mi líbilo, kdyby třeba na nějakou omezenou dobu zrobil nějakej vzpomínkovej blog, kde by třeba napsal něco o mně, kam by eventuálně každej, kdo mě znal, mohl snadno přispět nějakým komentářem nebo článkem o mé osobě, a aby tam třeba byly ke stažení moje starý blogy. Mohl by tam vyvěsit pár podle něj nezajímavějších článků, co jsem kdy napsala, a nejinspirativnějších myšlenek. Aby se to úplně neztratilo. A aby si lidi připomněli, že jsem mezi tou tunou sraček taky občas plácla něco inteligentního :-D Maily a všechno to ostatní, to ať se zruší. Líbilo by se mi, kdyby se to dělo automaticky u všech internetových účtů ever, ideálně po roce. Když někam rok nevlezu, dávno na to zapomenu a fakt mě nebaví myšlenka, že jsem ještě stále registrovaná na věech jako Myspace, ale už dávno nevím, jak :D

36 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 21:19

O tom co by se s blogem stalo jsem už přemýšlela, ale né tímhle způsobem. Tohle mě nikdy nenapadlo, ale teď o tom nějak musím přemýšlet.
V anketě jsem hlasovala pro druhou možnost, alespoň bych nevypadala, jako někdo, kdo se na blog jen beze slova vykašlal... :DD

37 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 22. dubna 2013 v 8:45

Luxusní téma, upřímně. Já se po své smrti vrátím zpět sem na Zemi a svůj blog opět najdu, tak ho rozhodně nemažte :D ;)

38 Evelyn Evelyn | Web | 22. dubna 2013 v 20:05

Tak, tohle je opravdu zajímavý článek. Upřímně jsem s blogování teprve začala a k takovému uvažování jsem se zatím nedostala. :-D V anketě jsem si ale vybrala odpověď "Chtěl/a bych, aby někdo v psaní mého blogu pokračoval, třeba někdo z pozůstalých, přátel, apod." Bylo by pěkné, kdyby na blogu stále přibývaly nové a nové články, ale asi bych chtěla, aby někde (třeba ve volitelném horním boxu) bylo napsáno, že už jsem po smrti. Ale určitě bych chtěla, ale můj blog pokračoval. :-)

39 Morell Morell | Web | 23. dubna 2013 v 15:24

To já to tedy brala z druhý strany - kdyby blog.cz spadl a všechno mi zmizelo. Věechny články a věci, co považuji za hodnotné mám zaarchivované doma, takže se to neztratí i kdybych umřela.
Ale přiznávám, že kdybych to tušila dopředu, tak bych předala přihlašovací údaje někomu dalšímu a přenechala blog jemu. A když bych nevěděla, ke ztrátě cenných dat z mé strany nedojde, takže nemám co řešit. Ale stála bych o zachování blogu, sotatně už ho mám roky, takže je v tom obtištěný i kus mne samotné...

40 Alue Alue | E-mail | Web | 23. dubna 2013 v 16:02

Já mám dobrou představu: Budu stará babka, natáhnu brka a můj potomek celou tu stránku posbírá, roztřídí tématicky originální články a vydá jako sérii knih :D - Odkaz novým generacím je zaručen a ještě capartovi vydělám posmrtně :D hahaha!

A kdyby to nebylo vtipné a něco se stalo dřív, tak chci stránku nechat jak je. Dokud nejsem stará babka, tak nikomu hesla svěřovat nehodlám.

41 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 23. dubna 2013 v 18:47

[39]: Jó, kdyby spadl a všechno zmizelo. Mně se tuhle zdálo, že jsem se vrátila v čase do roku 2009. Nejen, že jsem málem umřela z toho, že jsem znova na střední a režim vysoké je v háji, ale na blogu byly jen připitomnělé články bez nějaké úrovně a ty nejslabší povídky a já z toho málem chytla infarkt :D

42 Cerolline Cerolline | Web | 23. dubna 2013 v 19:52

Jsem strašně ráda za to, že blog.cz tyhle neaktivní blogy dále přenechává na světě, protože to bych teď nemohla vzpomínat na krásné staré časy.
Mám jeden blog a to je ta moje nejkrásnější vzpomínka na dětství. Jasně, dokážu si představit výraz člověka, který si na něm přečte pár článků z roku 2008 a to úplně stačí, aby si začal ťukat na čelo a říkat si, co to psalo za neandrtálce :-D
Ale vzhledem k tomu, že jsou tam ty krásné VZPOMÍNKY, tak ho tady chci NAVĚKY, pokud to bude, prosím, možné ;)

Ale až mi bude třeba 65 let, bůh ví, co bude a jestli mě bude nějaký blog vůbec ještě zajímat..

43 Jeffa Jeffa | E-mail | Web | 23. dubna 2013 v 20:53

chcela by som aby o mne vedeli.. pravdepodobne by som chcela aby bol nejaký článok, ktorý by to na ten blog pridal niekto komu som verila... chcela by som aby môj blog bol verejný a vedeli by o ňom všetci, ktorých poznám. A zárove§ by som chcela aby bol nejaký článok, kde by som sa so všetkými rozlúčila :)
Btw.. na svoj prvý blog stále chodím - kukať sa čo som kedy napísala, takže som rada, že je ešte na svete :)

44 Vicky Vicky | Web | 23. dubna 2013 v 22:04

Myslím, že takhle dlouho blog "naživu" ani neudržím, ale kdyby jo, chtěla bych, aby třeba moje kamarádky pokračovaly v autorské tvorbě. :-)

45 eazi eazi | Web | 23. dubna 2013 v 22:41

Taky už jsem nad touhle otázkou přemýšlela. A myslím, že je to dobrá památka. Já osobně bych chtěla nechat blog bez změn a nějakých poznámek. Myslím, že kdyby se tam automaticky (třeba po roce) neaktivity nastavoval status mrtvého, tak už bych byla párkrát označena za mrtvou. Blog jsem založila v roce 2009, pak rok 2011 nepsala vůbec, pak dlouho ne a až  v prosinci jsem se k blogu opět vrátila. :-D

46 bunkie bunkie | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 17:03

Brrr! naskakuje mi husí kůže :-?

47 Jitka Jitka | E-mail | Web | 25. dubna 2013 v 12:26

Protože nejsem nejmladší, už mě tato myšlenka napadla víckrát.Hlavně v souvislosti s blogem www.club.blog.cz ,který sice udržuji já, ale příspěvky jsou od žen, které se zabývají ručními pracemi a povětšině své blogy nemají. Je to jakýsi magazín, který navštěvují kreativní ženy se zájmem o ruční práce. Návštěvnost je dost velká a bylo by škoda, aby tento blog mým odchodem na věčnost zanikl. Mám v plánu dát hesla své vnučce, která podle mých instrukcí s mými třemi blogy naloží. Klubový blog snad převezme některá z žen,které na blog přispívají a zvládne se o něj starat.Nemyslím si, že by svět o mnoho přišel, kdyby se můj osobní blog www.yorga.blog.cz ,jednoho dne odmlčel, ale pár lidem by možná chyběl. :-)

48 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 25. dubna 2013 v 14:55

Dobrý den. Podle mého názoru by nějaké ponechání blogu/blogů už mrtvých pisatelů mělo vystavit jakési "komisi", která by rozhodla jestli vůbec má smysl ponechávat něco někde, kam třeba skoro nikdo nechodí a prakticky to už ztratilo svůj význam.

Ale ta "komise" by mohla zvažovat jestli ten blog prostě není jen "prázdnou schránkou", která jen využívá slávy jiných lidí (jako by takových fan blogů nebylo na internetu dost).

Ale každého věc no :)

49 Karamelka Karamelka | Web | 30. dubna 2013 v 10:48

Mně nevadí, že blogy nemažete. Je to něco, co stále toho uživatele drží mezi námi :-) Myslím, že je to tak hezké. Mně by nevadilo, že by si po mé smrti někdo četl mé články, prohlížel si fotky...vlastně by to bylo fajn :-) Moje povídky by byly stále aktuální :-) Je to něco, co mě udrží v blogovém světě navždy a myslím si, že si to po té práci na blogu zasloužíme (Já a blog) ;-)

50 Terka Terka | E-mail | Web | 30. dubna 2013 v 11:57

Já bych chtěla blog ponechat, jenže po tom, co jsem zadala do vyhledávače svoje jméno mi přijde trochu zvláštní fakt "jak vlastně na internetu zjistí, že jsem po smrti, když mám anonymní blog nebo když vlastní blog (i když na blogspotu) osoba se stejným jménem?" tohel mě docela zaráží, jak na to ten internet přijde? To už jen stačí tam nějaké datum napsat a pak nás prohlásí za mrtvé, i když ještě budeme žít nebo.. nebo napíšu datum xx/yy/2055 (jen příklad;, nepočítala jsem to..), ale co kdy zeřu dříve? To se pak blog smaže?

51 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 1. května 2013 v 0:42

Jednu dobu jsem přemýšlela, či nezaložit blog pro svého křečka a psát je stylem "křeček píše." Jenže než su to vyšpekulírovala, křeček pošel. Tak mě napadlo, že či bych to někdy vůbec realizovala a došlo by k úmrtí křečka, přibyl by tam článek "Jak jsem nám umřel" a následně deník jakožto vzkazy ze záhrobí, kde by jakožto chlupáč polemizoval nad jeho nástupcem například. :D
Což by bylo v případě člověka poněkud nerealizovatelné. Nejspíš bych chtěla, aby se čtenáři dozvěděli, že jsem po smrti, ale blog byl zachován nadále v původní podobě. Možná s publikováním rozepsaných článků.

52 Neriah Neriah | 5. května 2013 v 12:35

Vím o dvou blozích, jejichž uživatelé jsou rmtví. Obě to byly mladé dívky, vlastně ještě skoro děti. Obě vážně nemocné a rodiče nějakým způsobem dali vědět, u jedné myslím článkem, u druhé se dá všechnopochopit z komentářů u posledního článku.
Mně osobně by bylo celkem fuk, jestli můj blog zůstane v původní podobě nebo ne, každopádně by mě mrzelo, že se spousta přátel nedozví pravdu... Mám spoustu známých, které znám právě přes internet a není nikdo, kdo by je informoval o tom, že už tu nejsem...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama