Gabriella: Díky blogu jsem našla jednu ze svých nejlepších kamarádek

31. ledna 2013 v 8:00 | Standa |  Rozhovory

Její blog patří k nejnavštěvovanějším fotoblogům na Blog.cz. Najdete toho na něm ale mnohem více než jenom fotky. Ať už patří mezi vaše "staré známé" nebo o ní dnes slyšíte poprvé, nenechte si ujít následující rozhovor.

Představuje se další člen Autorského klubu Blog.cz, blogerka Gabriella.Můžeš na úvod prozradit něco o sobě? Takové ty základní věci, jako věk, bydliště, zájmy apod., pro naše čtenáře, kteří tě dosud neznají :-)

Zdravím všechny! Jmenuji se Gábina, studuji 3. ročník na FF v Pardubicích. Pocházím z malého město na pomezí Čech a Moravy.

Věnuji se focení, ráda čtu a nakupuji. Pro hodně lidí je móda něco povrchní, ale pro mě je nakupování relax.

Blog sis založila téměř před pěti lety v době, kdy ti bylo 16 let. Myslíš, že to byla tehdy kolem let 2006-2008 určitá móda mezi dospívajícími dívkami, mít svůj blog? Co přimělo k založení blogu tebe?

Nejspíš to móda byla, protože většina mých kamarádek v té době začala blogovat. Ovšem co se týče mě, první blog jsem si založila, už když mi bylo cca 12 let. Byl zaměřený na Me To You, Diddle a podobné blbosti. Poté následovalo ještě poměrně hodně blogů, které jsem opouštěla vždy, když ho "vyslídil" někdo z mého okolí, a nakonec jsem skončila na této adrese. Samotnou mě udivuje, že jsem tu vydržela tak dlouho.

Je podle tebe mezi teenagerkami stále in mít svůj blog, nebo už se na výsluní dostalo něco jiného? (A co? Tumblr, Pinterest, Twitter, Facebook, Google+...?)

Vždycky se najde něco, co lidi v danou dobu nadchne, ale za rok, už si na to ani nevzpomenou. Myslím, že blog je taková " stálice", že se pořád najde hodně mladých holek, které to baví.

Proč se podle tebe blogování nikdy více nerozšířilo i mezi dospívajícími chlapci?

Myslím, že hodně kluků přesvědčeno o tom, že je to prostě "holčičí" zábava. Což je podle mě vážně škoda. Přeci jen, myslím, že pro hodně holek je zajímavý číst třeba klučičí deník. Která z nás by nechtěla vidět klukům do hlavy :)

Ty sama jsi na internetu poměrně aktivní a můžeme tě najít mj. i na službě Formspring.me, kde ti tví čtenáři kladou otázky. Vzpomeneš si, jaká otázka tě nejvíc překvapila, a co jsi na ni odpověděla?

Tak přiznám se, že se nenašla žádná otázka, která by mě opravdu překvapila:)

Blog máš skoro 5 let, změnil ti za tu dobu nějak život? Seznámil tě třeba s nějakými lidmi, přivedl k novým zájmům, zdokonalil v psaném projevu, přiměl přehodnotit priority, nebo něco takového, apod.?

Za tu dobu jsem se seznámila se spoustou lidí, a díky blogu dokonce našla i jednu ze svých nejlepších kamarádek, za což jsem opravdu vděčná. Jinak se toho moc nezměnilo.

Máš třeba pocit, že se na svém blogu můžeš vyjádřit lépe než ve skutečnosti (mimo internet)? Co všechno vlastně můžeme na tvém blogu najít a pro koho je přednostně určen?

Myslím, že tak ani nejde o to, že bych se zde mohla lépe vyjádřit, ale spíš o to, že jsem poměrně negativní a až příliš upřímný člověk, a tím, že to napíšu na blog, si hodně často ušetřím zbytečné problémy ve "skutečném" životě.

Blog je zaměřený hlavně na fotografii a módu. Okrajově ho beru i jako deník. Myslím, že je určen pro všechny, které aspoň trochu baví oboje :)

Na svém blogu máš celou řadu svých fotografických autoportrétů. Stává se ti, že ti píší muži, kterým se líbíš a kteří by se s tebou chtěli seznámit? Co bys případně na takové nabídky odpověděla? :-)

Občas se to stane, ale ignoruji to. Většinou mi píše buď někdo hodně infantilní, nebo zase naopak "prasák". Takže se většinou jen směji. Protože opravdu nechápu, co ti dotyční mají v hlavě, když si myslí, že nějakou slečnu sbalí na oslovení " Ty mlaďoučký masíčko" atd. Ale znáte to: proti gustu žádný dišputát :))

Našel jsem tě mezi blogerkami na stránce Kamoska.cz, kde máš svůj profil. Zapojuješ se i nějak aktivně do psaní pro tuto stránku, nebo jsi tam jenom napsaná a dál se o to nezajímáš? Zkoušela jsi někdy psát pro Krásná.cz a kde vidíš hlavní rozdíly mezi těmito dvěma konkurenčními stránkami?

Občas si na Kámošce něco přečtu, nebo mě napadne, čím bych mohla přispět, ale bohužel na to nemám čas.

Krásná.cz je podle mě jen docela marná napodobenina Kamošky.cz. Málokdy tam najdu něco, co by mě zaujalo, častěji si říkám, jaké hrůzy se tam mohou objevit. Co se týče Kámošky.cz, tak taky se tam najdou věci, které se mi nelíbí, ale celkově na mě jejich web působí mnohem lepším dojmem a je líp udělaný.

V rozhovoru na zmíněném serveru mj. uvádíš, že je tvým snem mít fotku na obálce Vogue nebo Elle. Můžeš trochu upřesnit pro laika, pro něhož je toto španělská vesnice, jak náročné toto je, dostat se na obálku známého časopisu?

Sama si občas říkám, že ani nemám páru, co všechno mě čeká, abych se tomu aspoň přiblížila. Momentálně mi nezbývá nic jiného než fotit, učit se, fotit, učit se... a pořád a pořád dokola. Třeba se jednou zadaří :)

Tvůj blog se přímo nabízí ke srovnání s naší asi nejznámější blogerkou a vítězkou loňské soutěže Blog roku, Terezou Dotlačilovou alias Metteorwou. Jak se díváš na její tvorbu a jak by tvoje fotky podle tebe vyšly ze vzájemného srovnání - která z vás dvou fotí líp? :-)

Každá máme úplně jiný styl, takže srovnávání by bylo poněkud scestné. Sice netrpím nedostatkem sebevědomí, ale myslím, že Mett je s focením úplně někde jinde než já a rozhodně ji považuji za mnohem lepší fotografku než sebe :)

Když jsme u toho focení - máš kromě svého snu i nějaký vzor, jemuž by ses chtěla připodobnit, nebo jsi samouk, který se o tvorbu ostatních nezajímá?

Dá se říct, že jsem samouk, ale samozřejmě se najdou umělci, na jejichž tvoru bych se mohla dívat pořád a pořád dokola a neomrzelo by mě to. Mezi ně patří například Miss Aniela. Je skvělá a jednou bych se chtěla zúčastnit jejího workshopu.

Čtenáři, kteří znají tvůj blog, vědí, že jsi velice plodná fotografka, která na blogu zveřejňuje skoro denně nové fotky. Na kterou svou fotku z poslední doby jsi opravdu hrdá a ukázala bys ji někomu, kdo by se chtěl seznámit s tvou tvorbou?

Osobně mi přijde, že se mi každý týden líbí něco jiného, a to, co se mi líbilo ten předešlý, mi přijde hrozné, ale sem tam se najdou fotky, která se mi líbí i půl roku :))

Momentálně jsem nejvíc nadšená z focení s mojí kamarádkou Thao, která je nejen krásná, ale focení s ní jde samo.Na závěr dostáváš tradičně prostor jako všichni blogeři před tebou cokoli vzkázat našim čtenářům, abys je tak třeba mohla pozvat na svůj blog, chceš-li. Takže máš slovo :-)

Děkuji všem, kteří přežili ve zdraví rozhovor až do konce, a pokud vás aspoň trochu zaujal, ráda vás přivítám na svém blogu a budu doufat, že se vám tam bude líbit.

Přeji všem úspěšný rok 2013 jak v blogovém, tak i osobním životě :)

--

Více se o zpovídané blogerce dozvíte na jejím blogu gabriella15.blog.cz

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 9:10

Blog Gábiny je jeden z prvních, který jsem začala pravidelně navštěvovat jako čtenář. A vydrželo mi to doteď. :-)

2 Sentencia Sentencia | Web | 31. ledna 2013 v 9:16

Na blog Gábušky chodím už x let a společně jsme si prošly i svými začátky v blogování. Od té doby jsme obě ušly kus cesty. Jsem ráda, že našla něco, co ji baví a naplňuje. S každou fotkou se zlepšuje a je vidět, že na sobě opravdu pracuje. :)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. ledna 2013 v 9:52

Nemám čas to číst celý, ale jednou za čas se k ní podívám, protože jen jednou za čas se objeví nějaký můj šálek čaje u ní na blogu, ale ten titulek - tak pod to se můžu podepsat taky :-)

4 renuška renuška | Web | 31. ledna 2013 v 11:12

Gabriellin blog navštěvuji denně, třebaže bez komentářů a názorů. Přiznávám, že mi občas vadí nepěkné zacházení s češtinou, nebo spíš překlepy a tak, ale jakmile se dostanu k fotkám ... fakt se kochám! A upřímně, moc mě baví i její nakupovací mánie a úlovky, i když sama bych do podobného zboží asi "nešla". Ale jak už jsem napsala - G. mě baví a o tom to zkrátka je! ;-)

5 zRzQa zRzQa | Web | 31. ledna 2013 v 12:18

Taktéž chodím na blog Gabrielly denně, sleduji ji i na facebooku. Je to úžasná fotografka ;-)

6 Krutomýval Krutomýval | Web | 31. ledna 2013 v 12:21

A ma krasne oci... Mmmm... :-)

7 Míša Míša | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 12:55

Také se mi její blog moc líbí :)

8 David David | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 13:29

Jé, kolegyně z UPCE, akorát já jsem z DFJP. :-) Přemýšlím, jestli jsi to nebyla právě ty, co mi jednou napsala a byla taky z UPCE. :-)

9 Zuzana Zuzana | Web | 31. ledna 2013 v 16:35

Zdá se, že je to velice sympatická slečna. :-)

10 Říjnová Říjnová | Web | 31. ledna 2013 v 21:28

Copak Gabriella, to je držkatá a sympatická slečna, co krásně fotí :)

11 Barča Barča | Web | 31. ledna 2013 v 22:10

Její blog znám. Občas na ní zajdu. Má úžasné fotky. ;-)

12 Hannah Hannah | Web | 1. února 2013 v 21:11

Jedna z mých oblíbených. Má skvělé fotky a chodím k ní i na facebook. A díky ní mám vyšší návštěvnost facebookové stránky. :-)

13 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 2. února 2013 v 9:35

Na tento log chodím pravidelne už dosť dlho. Jej fotky sú vážne pekné a vždy je čím sa pokochať :-D

14 ~ Broken Bear ~ Broken Bear | Web | 5. února 2013 v 17:16

Krásně fotí :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama