Úprava blogového designu - zkušenosti našich uživatelů

10. prosince 2012 v 16:00 | Standa |  Blogeři radí
Mít vlastní design blogu je mezi uživateli Blog.cz naprostou samozřejmostí - výchozí designové šablony používá jen zanedbatelné množství blogerů. Během více než 7 leté existence Blog.cz se zde objevil již pořádně dlouhý zástup blogerů, kteří se specializují právě na tvorbu blogových designů. Některých z nich jsme se zeptali, jak jim stávající upravování designů vyhovuje.

Co se jim líbí a s čím naopak někdy zápasí? Čtěte zkušenosti, postřehy a osobní rady 17 vybraných blogerů, kteří odpovídali na dvě jednoduché otázky.


Jejich znění bylo následující:

1) Co ti nejvíc vyhovuje na Blog.cz u nastavování designu blogu?
2) Co ti naopak nejvíc vadí nebo komplikuje práci?
--

1) Líbí se mi ten horní a dolní box. Lze tam nastavit odkazy, jako máte například vy na designu blogu.

2) Nic mi doslova nevadí. Jen motto a logo je tam, řekla bych, zbytečně - téměř nikdo ho nepoužívá .

--

1) U blogu se mi líbí, že nastavení blogu má velkou škálu možností jak vlastně ten svůj blog nastavit. Hlavně se to týká layoutů. Nejvíc se mi líbí asi ten volitelný box. S ním se dá udělat horní menu (to všichni určitě víte) a blog vypadá jako moderní stránka. Ale hlavně není potřeba psát css kódy spolu s php příkazy.

2) I když se nemusí psát css a php, trochu to tam chybí. Například by se tak dala krásně stínovat stránka či úvodní text by se zobrazil jen na úvodní stránce. V php a css jde udělat spoustu vychytávek na blog, ovšem málokdo by tomu rozuměl. Kdo ví, možná se v budoucnu administrátoři a programátoři rozhodnou dát nám více možností (zasahovat do css a stránek v php) a designy budou vypadat jako úvodní stránka Blog.cz či Seznam.cz atd...
Dark Knight, darkknight.blog.cz

--

1) Na nastavovani designu mi hodne vyhovuje meneni velikosti obrazku na pixely, take ze se tam da dobre a prehledne nastavit rozkouskovany design.

2) Celkem hodne mi vadi, ze kdyz nastavuji rozrezany design, daji se obrazky davat jen do jedne linky, tzn. nemuzu dat vysoky obrazek a potom dva tenke do stejne linky. Dale je zkoda, ze se neda vice pracovat s HTML.
Vanessa S., vats-art.blog.cz

--

1) Asi to, že se nemusím "rýpat" v HTML a různých kódech, přijde mi to o hodně jednodušší a tím pádem ráda designy nastavuji :)

2) Možná to, že se mi někdy článek po prvním uložení neuloží... třeba když nastavuji horní box, musím to uložit 2x ;) ...


--

1) Na nastavování na blog.cz je super fakt, že se nemusím učit složité html kódy, a přesto se dá vytvořit design, který je od webového k nerozlišení. Líbí se mi poměrně nová věc, která mi velmi usnadnila nastavování, a to tvoření klikacích ikonek. Dříve jsem musela přepisovat celé html a teď stačí jen kliknout na obrázek a přidat odkaz. Velké plus je pro mě, že můžeme nahrávat více obrázků naráz. Za to adminům moc děkuji! Myslím, že tohle pomohlo nejen mně. Za ty roky co bloguji, se blog hodně vyhoupl a kvalita se neuvěřitelně zlepšila. Jen tak dál!

2) Samozřejmě je mnoho nedostatků, které mě poměrně mrzí. Jedním z nich je nahrávání obrázků (přesněji animací), které se někdy kvůli velikosti nedají nahrát. Dalším obrovským nedostatkem je kvalita nahraných obrázků, která je děsná!!! S tímhle by se mělo něco udělat. Další věci jsou jen drobnosti, o kterých nemá cenu hovořit. Myslím, že služby blog.cz jsou úměrné tomu, že hosting je zdarma.--

1) Při nastavování designu blogu mi nejvíc vyhovuje fakt, že se nemusím "šťourat" v psaní HTML a CSS kódu, když nechci, a můžu si být jistá, že layout se zobrazí všude stejně v závislosti na tom, jak jsem ho nastavila. To se mi tuhle stalo ve škole - stránku jsem měla napsanou doma v XHTML a normálně jsem ji otevřela, některé tagy jsou ale jiné a ve škole máme prohlížeče, které zvládnou maximálně HTML 3.2, takže jsem musela stránku přepisovat. Taky když se člověk trochu vyzná v administraci blogu, jde v současném nastavení vymyslet neskutečné množství možností vzhledu i bez nějaké složitější znalosti grafiky.

2) Jako nevýhodu osobně vidím fakt, že v dřívější verzi nastavení designu byla možnost nastavit na pozadí okrajů dva obrázky současně, která mi teď opravdu chybí. Částečně taky to, že ačkoli se v CSS díky možnostem, které v blogu mám, nemusím hrabat, ani se v něm hrabat nemůžu, protože možnost změnit vzhled blogu ručně přímo úpravou kódu mi chybí... občas. I omezení motta je občas při nastavování layoutů "trochu" komplikace, protože spousta grafiků právě motto využívala kvůli hornímu menu a to teď nejde. Ale jinak si myslím, že pro méně graficky a počítačově zdatné uživatele jsou tyhle možnosti tvorby designu mnohem lepší - přehlednější, ale ani přesto neomezují uživatele. Více či méně.

Kája Kubínová, hide-me.blog.cz


--


1) Především mi vyhovuje jednoduchost, se kterou mohu nastavovat designy. Systém je jednoduchý, stačí nahrát příslušný obrázek, tam kde jej potřebuji, kliknout na tlačítko 'uložit' a prakticky je hotovo.

2) Postupem času jsem přišla na různé triky, takže nyní bych neřekla, že mi něco nastavování komplikuje. Dříve jsem však mívala problém s nastavením okrajů stránky tak, aby my splývaly se zápatím.

Vysmátá zrzka, disguised.blog.cz

--

1) Vyhovuje mi jednoduché nastavenie stránky, okrajov a záhlavia.

2) Možno nejaké tabuľky či občasne voliteľný box.


>
--


1) Jednoduchost. Pro ty co nemají s html žádné zkušenosti je nastavování opravdu jednoduché a dá se říci, že i rychlé.

2) Ze začátku mi trochu vadilo to, jak se nepěkně zmrší kvalita jpg obrázku. Netuším, jestli to je blogem, nebo něčím jiným, ale chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla vše ukládat v png formátu. Ten je samozřejmě větší, a když je někdo na blogu poprvé, trvá delší dobu, než se to všechno načte, a to většinou odradí i nějaké návštěvníky. Potom by se dalo vytknout snad už jen to, že zde není hromadné vkládání obrázků. Když nastavuji volitelný horní box a mám ho rozdělený třeba i na dvacet částí, tak to nějaký ten čas zabere.

She^^Rebel, gpx-site.blog.cz


--

1) Obecně vítám možnost volitelných boxů, všech tří. Menu box používá každý, kdo má menu, a chce si ho udělat podle sebe. Spousta lidí prakticky nic jiného nepoužívá (jako já) a vše má tam. Horní box se dá použít také jako krátké a sympatické menu, v některých případech. Šikovnější designeři z něj dělají záhlaví, kde šikovně umístí více odkazů najednou. To je praktické, pokud má někdo v záhlaví například odkazy na SNS (FB,Twitter, MS, YT a tak podobně), nebo jen něco o sobě s odkazem na profil... Vypadá dobře, když už zápatí nerozvádíme, nebo třeba jen datem založení blogu či copyrightem, a tak se to všechno ostatní, co se hodí, dá do dolního boxu...

To byl dobrý nápad.

2) Ohledně komplikace ,,práce''... Chybí mi možnost průhledné barvy, kdekoliv, kde už byla dříve zvolena jiná. Transparentní barvy jsou potřeba. Než vložím svůj design, musím zvolit šablonu. Jakmile je zaškrtnuta barva někde, kde ji nechci, kde být nesmí, musím šablonu obnovit, jelikož nejde barvu odstranit, nebo nastavit průhlednou. Je to zdlouhavé, a mnohdy ve svém znudění udělám chybu a kliknu na barvu. Když pak mám nastavené vše ostatní a musím začínat znovu... no... moc se mi do toho nechce. Možná by se také hodilo přidat pár fontů, k některým designům se současné příliš nehodí. Ale to je jen poznámka, nic není dokonalé.

NathMalorin, likeabooks.blog.cz


--

1) Jménem Wulfrion blogu zdravím celou Blogovou komunitu! Na nastavování designů mi paradoxně nejvíc vyhovuje to "složité" nastavování - musím design různě rozřezávat, hrát si s pozicemi obrázků a zafixovávat je - v blogovém editoru to pak vypadá jako obrovské puzzle.

Díky tomu, jak je aplikace "složitá", nad celým designem přemýšlím trošku jinak a odlišně k němu přistupuji; při samotném nastavování vymýšlím pořád nové a lepší postupy (od níže zmiňovaných teček a mezer jsem se prokousal až k onomu transparentnímu kouzlu). Dalo by se říct, že každý nový design beru jako výzvu.
Při "výrobě" designu se snažím nejprve hledět na potřeby čtenáře a funkčnost, a až pak na nějaké přechody, blendy, textury, avatary a ostatní fíčury. Tím ale neříkám, že nejsou důležité.

2) Co mi naopak nejvíce vadí je to, že blogový editor nečte/nechápe ani CSS ani HTML ba ani Javascript kódy, takže veškeré buttony/klikačky jsou jen statické obrázky; neměnné, když na ně kliknete nebo najedete myší - což dost kazí dojem.
K. W. Scherrer, wulfrion.blog.cz

--

1) Najviac mi vyhovuje to, že je to pomerne jednoduché, čiže aj keď som začínala nemala som problémy s chápaním. Taktiež sa mi páči že sa dá nastaviť viacero typov designov a ľahko sa to nastavuje, aj keď pri tvorbe treba samozrejme dopredu myslieť na to, aby sa to dalo vôbec nastaviť a stým majú najväčšie problémy blogoví začiatočníci, lebo niečo vytvoria a potom sa to nedá nastaviť aby to sedelo.

2) Čo mi v poslednej dobe dosť pije krv je že keď nastavím layout a mám to presne vypočítané na pixely, aby to sedelo tak sa obrázok stránky posúva, nechápem prečo. Všimla som si že nie som jedniná s týmto problémom. Už sa ma to zopár ľudí pýtalo, ale vážne neviem prečo sa to deje. Vec, čo by som uvítala je medzivsrtva medzi obrázkom stránky a pozadia, lebo pri fixovaní pozadia (uchytenie-uchytit) sa deje rozseknutie alebo pri rolovaní (uchytenie-posunovat) nevkusné opakovanie sa. Niektorí ľudia nad tým chcú "prechytračiť" a obrázok pozadia stránky spravia strašne dlhý, ale v konečom dôsledku sa to iba dlho načítava a celý dojem kazí sekanie načítavania dlhého obrázku.


--

1) Čeština, relativní jednoduchost (ve srovnání s programovacími jazyky určitě) a možnost různých obměn a fíglů, které se dají v nastavení vymyslet.

2) Problém není ani tak v nastavování jako takovém, spíš ve výsledné kvalitě obrázků uložených do galerie. Velká jpg se hodně kazí a používání png formátu taky není to pravé ořechové. Uživatelům s pomalejším internetem se pak design blogu načítá nekonečně dlouho. Co mě ještě nedá spát je to pojmenování "vnější okraje", nějak mi to nesedí k významu. A občas by člověk i docela ocenil, kdyby mohlo být zápatí a záhlaví nezávislé na šířce stránky.--

1) + 2) Nastavování na blog.cz se už nějakou tu dobu věnuji a všechno, co mi na něm kdy vadilo, už bylo ve své podstatě změněno a upraveno. V první řadě to byl rozsah obrázků, které musely být do 400 kB, mám pocit. To hodně omezovalo kvalitu zobrazovaných designů i velikost záhlaví a řekla bych, že komplikovalo blogový život asi nejvíce. Naštěstí toto pravidlo již prošlo změnou a dnes je tak kapacita galerie takřka neomezená, za což jsem velmi ráda. Druhou věcí, kterou bych mohla v této souvislosti zmínit, byly odkazy, které jsou dnes asi nejlepším prvkem možností, na skvělé úrovni luxusu jediného kliknutí, protože dost ulehčily komplikované cesty přes html kódy. Díky volitelnému hornímu a dolnímu boxu si můžu dovolit nastavování i složitých designů a na rozdíl od minulých let stresů, že tam "něco pořád nesedí" si to docela i užít. K nezaplacení je i volitelný menu box. Ne, neměnila bych na možnostech nastavení vůbec nic, myslím, že ve stavu, v jakém to je teď, dosáhl blog asi největší dokonalosti. Snad jediné, co mi teda trochu komplikuje designový život je zápatí, ale nemyslím tím teď ty odkazy jako : "Přihlásit se, RSS zdroj,..." naopak, ty mi vyhovují, protože se přes ně na blog.cz přihlašuju a zároveň svůj blog zkontroluju, ale mrzí mě souhra zápatí s celkem designu, ale to už je spíše problém konkrétního autora vzhledu, než nastavení. Obecně si myslím a zastávám názor, že celé nastavení je jen a jen o cviku a povědomí blogerů. Spoustu možností jsem objevila až po letech, neustálým zkoušením a zkoušením nových typů designů, které vyžadovaly nové styly nastavení, a to využívám jen zlomek z toho, co blog nabízí. Takže není důležité měnit nastavení, ale podávat více informací a více procházet jednotlivé nabídky funkcí, aby se nováček neztratil. :) :-) :-)--

1) Líbí se mi přehlednost a jednoduchost. Myslím, že každý nový bloger se v tom rychle naučí vyznat. Nemusí znát HTML ani CSS, stačí prostě jen několikrát kliknout a je nastaveno.

2) To s sebou však přináší i velkou nevýhodu. Ne vždy bloger může nastavit design přesně podle svých představ. Občas se nastavování stává obtížným, často až nemožným. Protože nastavení opravdu není připraveno na obrovskou fantazii blogerů. Při nastavování designu pro Srdce blogu jsem například zjistila, že pokud nastavíte barevné pozadí neaktivních odkazů, automaticky je pak pozadí odkazů aktivních ve stejné barvě, pokud neurčíte jinak - tzn. již nemůže být průhledné.--

1) Líbí se mi jednoduchost. Nemusím se "patlat" s nejednoduchým HTML a CSS, stačí tam "nastrkat" obrázky a prostě si to nastavit. Určitě bych tohle neměnila! :) Považuji to za super výhodu!:)

2) Už mnoha blogů má ve volitelném horním boxu své menu. Moc mě potěšila možnost ukládání více obrázků najednou, ale velice mě zklamalo, že je tam musím vkládat po jednom, někdy by se mi hodila možnost vložení všech obrázků, které jsem právě nahrála.

Zůstanu-li u volitelného horního boxu, také tu nesmí chybět podtržení linků. Vadí mi, že jsou shodné s nastavením stránky, myslím si, že by bylo lepší mít je individuální. Ne, každému vyhovují, pokud mají obrázky nahoře a chtějí mít odkazy podtržené, tohle opravdu do sebe nezapadá.

Asi jako poslední, co bych uvedla je rozlišení stránky. Ano, tohle mi vadí asi ze všeho nejvíc - každý stránku vidí jinak, je jinak posunutá a pak už to zruší celou podstatu designu, který je potom na některých počítačích přímo nesnesitelný a ošklivý.

--

1) Nejvíce mi vyhovuje možnost využití jednotlivého nastavení volitelných boxů, záhlaví a dalších prvků stránky. Také mi vyhovuje možnost tvorby designu i bez rozšířených znalostí html a css.

2) Práci mi občas komplikují různé chyby v ukládání nastavení (neukládá se mi nastavení odsazení obrázku), někdy také omezená velikost obrázků. Jinak jsem s možnostmi nastavování designů na Blog.cz spokojená.

 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 16:08

Souhlasím s horním boxem. Jednoduše rád směruji menu nahoru, i když při dnešním stavu širokoúhlých monitorů je to zbytečné, stejně to mám raději nahoře, hned na očích.
Co se týče toho, co nemám rád, tak souhlasím s HTML, CSS, rád bych si vše upravil trochu detailněji. :-)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. prosince 2012 v 16:19

Náhodou klikačky jedině přes rýpání v html, to mělo rozhodně své kouzlo. Jedna blbá mezera, jeden překlik, zobrazila se hovadina, teď zkoumat kde to je, pořád se snažit zapamatovat jak vlastně má být, dávat pozor, aby se neukazovalo nic, co nemá..to byla práce na pěkně dlouho, dělat celé menu takhle, když v tom člověk neuměl moc zkušeně chodit. Teď je to brnkačka :D

3 Sába Sába | Web | 10. prosince 2012 v 16:24

Taky si pamatuju, že než jsem přišla jak pořádně a hlavně správně udělat klikačku, aby se nakonec dobře zobrazila a fungovola, trvalo to dlouho a občas mě to i rozčilovalo a to hlavně když mi to nefungovalo a já se s tim několik hodin patlala. :D
Ted už stačí jednou kliknout a je to hotový. :D

4 Daysy Daysy | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 16:45

Blog.cz má asi nej nastavování na dessy pro takové to jednoduché designování a když člověk chce, dá se tam udělat i složitější dess. Ale občas to blbne no. Líbila by se mi taky nějaká možnost dát menu nahoru obyčejně a nejen přes box a nebo text do záhlaví jak bývají ty popisky blogu, že by se to nemuselo dělat přes dess zrovna.

5 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 10. prosince 2012 v 17:05

zajímavé názory... :-)  :-)  :-|

6 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 10. prosince 2012 v 17:13

[2]:[3]: Nemůžu říct, že by mi to chybělo, protože nechybí. Ale byly to klikačky, kvůli čemu jsem se začala blíže zajímat o HTML a trochu se v něm naučila chodit. :-)

Z tohoto článku je zřejmé, že nejvíc se nám líbí nastavování designů bez HTML, CSS a podobně, a nelíbí se nám například mrvení obrázku ve formátu JPG (!!!). Co se týče HTML, CSS a podobně, dobrá změna by byla, že by byla možnost design nastavit v těchto programovacích jazycích zároveň s možností klasického blog.cz designového nastavení. Prostě, kdo by chtěl jet v CSS, jel by v CSS a kdo v nastavení Blog.cz, jel by v nastavení Blog.cz. :-D

7 Dark Knight Dark Knight | Web | 10. prosince 2012 v 18:01

[6]: Přesně tohle jsem s CSS myslel :)

8 Puff Puff | Web | 10. prosince 2012 v 18:35

Já bych celkem ocenila, kdyby fungovali ty rozšířené funkce v tabulkách. Když nefungují, proč tam tedy jsou?

9 Týna Ch. Týna Ch. | Web | 10. prosince 2012 v 18:43

je opravdu lepší nahrávat obrázky v PNG než v JPEG, s tím mám vzkušenosti

10 Kelíns Kelíns | Web | 10. prosince 2012 v 19:03

Já jsem s nastavováním maximálně spokojená. Vytvářím designy a ještě nikdy se mi nestalo, že by mi nešel nastavit, tak jak bych čekala.

11 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 21:05

Přiznávám na rovinu, že těmto věcem nerozumím a s designem mi obvykle pomáhají povolanější. :-)

12 Dragell Dragell | Web | 10. prosince 2012 v 21:12

Vyhovuje mi snadné nastavení a přehledná orientace v něm.

Jak jsem ale již několikrát pod podobnými články říkala, uvítala bych následující věci:
- v rubrikách při výpisu článků s perexem, aby se objevila stejná linka, která je na hlavní stránce mezi články
- velmi bych uvítala dva menu sloupce, jsou daleko přehlednější (tedy pro mé účely - v minulosti jsem vždy pracovala převážně s webovkami se dvěma menu sloupci)
- a když jsem tak pročítala, tak bych souhlasila, kdyby šla nějak extra nastavit první úvodní stránka, to by se mi líbilo :)

13 Severka Severka | Web | 10. prosince 2012 v 22:21

Ach, Freezy, mluvíš mi z duše.

14 Miloš Miloš | Web | 10. prosince 2012 v 22:28

Nakonec jsem volitelný box v menu a také horní volitelný box na ikonkové menu využil, ale nenapadá mě, čím naplnit dolní volitelný box. Vídávám tam vzkazy typu "Děkuji vám za návštěvu", upozornění na copyright nebo citát nějakého klasika, máte ještě nějaký jiný nápad?

15 David David | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 7:03

Zajímavý článek. :-) V podstatě s blogery souhlasím. Akorát ta snížená kvalita obrázků se mi nezdá...

16 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. prosince 2012 v 8:49

[14]: Já do něj dala informace o sobě a odkaz na vybraný článek na TT..aby mi to nerušilo nic nahoře.

17 Nia Nia | Web | 11. prosince 2012 v 13:22

Oceňuji, že má blog velmi jednoduché nastavení. Člověk nemusí být přiliš velký a znalý grafik. Pěkný design lze vykouzlit takřka za pár minut, což je naprosto super :)

18 Black Skeletron Black Skeletron | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 18:49

mě hrozně baví vytvářet svůj vlastní desing

19 ~ Avantis ~ Avantis | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 19:42

Mě se nastavení blogu líbí, jen jsou tu drobný věci co bych pozmněnina- napr maximální počet znaků v motto- to mi dost komplukuje nastavení designu. A taky byl dala něco jako: "nastavení okrajů stránky nahoře a pak pokračování" a to samý se stránkou "nastavení pozadí stráánky nahoře a pak pokračování". Je to užitečný- mě by se to hodilo :3 Ale asi to motto by trebalo zmeniť hneď .-.

20 Miloš Miloš | Web | 11. prosince 2012 v 20:06

[16]: Důmyslné, čtenář, který dočte až na konec stránky, se jako bonus dozví nejdůležitější informace o autorce. :-)

21 vseopsechamazliccich vseopsechamazliccich | Web | 11. prosince 2012 v 20:25

Vyrobit design je podle mne velmi složité. Já osobně se snažím držet spíše minimalistikého vzhledu stránky. Sama mám nejraději přehledné stránky, s podkladem na kterém se dobře čte a pěkným, jednoduchým záhlavím. Nevím, jestli to je tím, že sama neumím vytvářet nějak složité designy a nebo jestli se mi to opravdu líbí.Nicméně pokud někdo umí vytvořit krásný a přehledný design, velmi ho obdivuji.

22 m. m. | 11. prosince 2012 v 22:30

Mně trochu vadí, že není větší výběr fontů, na druhou stranu ve výběru jsou skoro všechny ty důležité a člověk si vybere.

A nikdy jsem tu nepřišla na to, jak třeba s čím hýbat - například jak posunout logo víc doprava o pár pixelů nebo tak něco. Nevyhovuje mi systém vyplňování a zaškrtávání padesáti kolonek, radši bych měla možnost prázdného pole na HTML nebo CSS, kde bych si ten design prostě napsala.

Systém CSS, jaký fungoval na sblog.cz mi na upravování designu přišel mnohem jednodušší, všechno bylo na jednom místě a bylo to totálně blbuvzdorné.

23 glammie glammie | Web | 12. prosince 2012 v 11:05

[12]: Ano, úplně souhlasím:)

24 Miriam Miriam | Web | 12. prosince 2012 v 16:07

Dobrý tip a navíc souhlasím s většinou. Volitelné boxy mi velmi usnadnily práci. Pamatuju na doby, kdy tyto boxy nebyly v nabídce nastavené blogu, trochu mě to omezovalo. :D

25 Jossephine Jossephine | E-mail | Web | 12. prosince 2012 v 21:41

[15]: Blog.cz kvalitu obrázků opravdu neskutečně mrší, to bohužel můžu potvrdit. Ač pravda, taky se mi to dlouho nepozdávalo.

Za téměř rok a půl existence mého nynějšího blogu jsem se, co se designu týká, dostala pouze k tomu, že jsem si jakžtakž vymyslela, jak přibližně by mohl vypadat. Realizace ovšem trochu vázne a tak stále živořím s jednou ze šablon...
Nicméně jakožto majitelka blogu plného kreseb se přikláním k layoutu kreslenému a téměř vždy tomu tak i bylo. Na svých předchozích blozích jsem takové tedy i nastavovala. Povětšinou nic složitého a nikdy jsem neměla žádný problém, ergo já jsem třeba s možnostmi úpravy spokojená. Vyzdvihla bych především volitelné boxy, to je přímo geniální vylepšení.
Co až tak dokonalé není, to je již zmiňovaná kvalita nahraných obrázků, což ale není problém designů, nýbrž blog.cz obecně. A tolikrát probíraná možnost zasahovat do html/css by taky byla fajn, mnohdy je to pohodlnější způsob, jak něco poupravit.

26 silenejsme silenejsme | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 14:32

U dessignu na blogu mi nevadí nic. Naopak si myslím, že u všech jiných webu to mají moc komplikované! Mě blog.cz vyhovuje ;))

27 Music Girls >> A. Music Girls >> A. | Web | 13. prosince 2012 v 15:45

Já logo používám, když chci do záhlaví dát animaci, v této době sníh, takže bych byla ráda, kdyby zůstalo.

28 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 23:41

já se to učila stylem - pokuds/omyl a znova
za tu dobu jsem jich vystřídala tolik (zrovna jsem se vrátila ke dva roky starému vánočnímu), furt to není dokonalé, ale když se chce, tak to dokáže i antitalent jako já a pak ten pocit z toho, že koukám na něco, co jsem si sama udělala (s pomocí převážně DA samozřejmě :D)

29 Payša Payša | E-mail | Web | 14. prosince 2012 v 13:59

Mě by se třeba líbilo, kdyby jste si třeba mohli otevřít svůj blog "www.nazev.blog.cz/admin" přihlásili se a mohli posunout všechno jak byste chtěli.. Kdo by nechtěl, prostě by využíval to co je teď.. No a navíc by se hodilo kdyby jsme si mohli předělávat nadpis článků atd.. Dobré by bylo i kdyby jsme měli větší výběr písma :X.. Toho bych po vás ale chtěla moc :DD

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama