Nový design Srdce Blogu

30. listopadu 2012 v 8:00 | Standa |  Novinky
Nastal pomalu čas se rozloučit se stávajícím designem tohoto blogu - nasazení nového je už na spadnutí. Prohlédněte si vítězný návrh, který se nám nejvíc líbil, a přečtete si rozhovor s jeho autorkou.

Co předcházelo hledání nového designu pro tento blog si můžete připomenout v těchto článcích: Nový design Srdce Blogu & Srdce Blogu hledá schopného výtvarníka & Uživatelské návrhy nového designu Srdce Blogu.


Nejprve několik slov o současném designu. Jeho autorkou je 19 letá studentka Tereza Matějková, která u nás měla kdysi hned několik blogů (v současnosti jsou všechny již neaktivní). Vzhled Srdce Blogu určila na dobu delší než tři roky - její design byl čtenářům představen v září 2009. Připomeňte si tehdejší konkurz v článku Náš blog má nový design.


Tereze patří poděkování za její nadčasovou práci, která se našim čtenářům dodnes neokoukala - a objevovaly se dokonce hlasy volající po tom, aby zde tento design zůstal zachován :-)
Ale změna je život a my jsme se chtěli posunout opět o krůček dopředu. Vyhlásili jsme proto nový konkurz, v němž se sešlo 17 podařených designových návrhů od našich blogerů. Z nich jsme nakonec jako nejlepší vybrali ten, který vytvořila blogerka MAKY.OREL z blogu flora-fauna-foto.blog.cz.

Jak si můžete všimnout, v souvislosti s novým designem doznaly drobných změn rubriky. Ovšem to hlavní, co stojí za upozornění, je obrázek autora tohoto blogu v menu, který vytvořila blogerka Dominika Nováková z blogu dominikisek.blog.cz. Jsem na něm já a slibuju si od toho, že tím dodám tomuto blogu osobnější rozměr ;)
O Dominice se na tomto blogu několikrát psalo, je to naše známá a úspěšná blogerka, mj. i členka Autorského klubu Blog.cz. Připomenout si můžete rozhovor, který s ní na tomto blogu vyšel v letošním létě: Dominikísek: Blog mi dává každým dnem víc a víc.
Dominika i MAKY.OREL od nás poštou obdrží za svoji práci drobnou odměnu. Autorka vítězného blogu pak bude mít na Srdci Blogu trvalý odkaz na svůj blog a níže si s ní můžete přečíst rozhovor, kde padaly otázky především na téma webové grafiky.
--
Rozhovor s MAKY.OREL:
Jak dlouho ti trvalo vytvořit vítězný návrh Srdce Blogu?

Odhadem asi dva dny i s nastavením obou verzí. Nápady obvykle přijdou do hodiny, ale realizace je vždy o mnoha kompromisech a řešení všech drobností, tak aby byl výsledek co nejsnadněji nastavitelný a také co nejlépe pozměnitelný, bude-li třeba. V tomhle případě zrovna třeba bylo.

Co se ti na tvém návrhu nejvíc líbí?

Myslím, byť se u mě projevuje po čase jistá skepse k mému návrhu, že celkový koncept. To, že se mi povedlo nějakým způsobem zachovat stávající mně nesmírně sympatický vzhled, a přesto vytvořit něco nového. Ale když půjdu do detailů, nemůžu vynechat tu top trojku, kterou jsem už dopředu považovala za něco, co prostě musím přidat - zajímavé zápatí, zvýrazněné logo a rychlé odkazy v záhlaví.

Dívala ses na ostatní návrhy? Který z nich se ti nejvíc líbil?

Dívala a velice pečlivě. Na první pohled mě překvapila kvalita. Sešly se návrhy, lidově řečeno, na které se dalo dívat. Pak ovšem následuje ten druhý pohled kritického očka a ten už spolehlivě dokázal pár návrhů velice rychle vyřadit. Nakonec jsem dala hlas Vysmáté zrzce, ačkoli by návrh potřeboval ještě pár úprav, líbil se mi koncept (provedení boxů, popisky, písmo…). Na pohled to byla moc příjemná záležitost, pro Srdce docela dosti vhodná a já znám taky moc dobře její blog, na který se nemůžu vynadívat, takže není divu, že jsem si vybrala ji.

Samosebou mě ale stejně jako ostatní fascinovala také ta detailnost různých prvků u prvního návrhu Freezy, nemluvě o tom, že to použité srdce málem skončilo i v nějakém mém návrhu (velice se mi na Googlu zalíbilo). A ano, kardiogram Egopeda byla geniální myšlenka! Tyhle prvky si zařadím do kolonky "tímhle se inspiruj".

Jak dlouho už se věnuješ tvorbě designů a kolik návrhů jsi už odhadem za celou dobu vytvořila?

Mám stále málo času, takže ho příliš nepočítám. Ale pokud projdu minulost svých blogů, tak ty úplně první designy jsem začala vyrábět počátkem roku 2009, ale první designy přímo pro své blogy jsem dělala možná tak ještě rok dva zpátky, ale to bylo tenkrát ještě v programu Malování.

A počet? Nespočet. Když v rychlosti sečtu všechny layouty, které se teď dají na mém blogu s praštěným názvem stáhnout, tak je to 104 kusů klasických blogových designů, k tomu 21 takzvaných QL (quick lays - můj malý vynález pro všechny kdo neradi složitě nastavují), pak další hromada autorských designů (kompletně z mých zdrojů), nějaké nenastavené volné, a na ploše mám složku, kde už se chystají další designy… K tomu nejméně stejné množství návrhů, které jsem zlikvidovala buď časem nebo okamžitě, protože se mi znelíbily. Takže skutečně hodně práce za jedním člověkem, a přesto mi to přijde stále málo a dělám další. Cesta k dokonalosti je prostě nekonečná - doslova, nikdy nemá konec.

Kterého ze svých dosavadních návrhů designů si nejvíc ceníš?

O jé, to je záludná otázka. Obecně si nejvíc cením grafiky, kterou dělám jako skutečně autorskou, což se na blogu, co vím, moc nevidí. Tedy že vše na designu (dobře - písmo ještě neumím) je vytvořené mnou. A kdybych si měla vybrat jeden… tak to bych nesměla na všem vidět nějakou hnidu.

Ale pokud je nějaká má práce, která mě kdykoli spolehlivě potěší, je to design Dark side. V té době jsem se snažila vytvořit něco, kde by se mi povedlo udělat vkusný lesk boxů a zkombinovat bílou a černou tak, aby vypadala dobře. Což kupodivu není vůbec jednoduché. Povedlo se a od té doby se mi lepší kombinace bílé a černé asi už nepovedla, a jestli to někdy zkusím znovu, tímhle se inspiruji. Na druhém místě by mu pak těsně oblizovaly kotníky Retro plameňáci a ti jsou již plně autorští.

Co je podle tebe podmínkou dobrého designu blogu?

Jednak musí autor vymyslet dobrý návrh, který velice přirozeně a nenásilně vede pohled čtenáře, a pak ten návrh ještě přizpůsobit účelu. Ve výsledku docela dost práce - pak aby bylo divu, že někteří nad tím stále tápou.

Kde podle tebe blogeři při tvorbě designu nejčastěji chybují?

Už jsem viděla leccos - spousta z nás viděla leccos. Takže ze zkušenosti by bylo pár tipů, i když tyhle tipy kolikrát závisí na estetickém cítění jedince - někomu se to prostě líbí, ale kdyby se to nikomu nelíbilo, asi by to neexistovalo. Nuže, co myslím, že je opravdu dobré: nemít nekonečně dlouhé menu, záhlaví a články na titulce (používat perexy a zkrátit výpis článků).

Pravda, měli bychom tu asi mluvit o tom, že opravdu není mocinky khůl mít všude blikající glittery a neonové barvy, pak nějaké animace alias vietnamská tržnice (blikající Ježíše a vodopády… kdo byl někdy v pohraničí nakupovat, ví, co myslím) a že taky vážně není úplně dobré používat v přemíře zvířecí vzory, svítící bílé přechody alias moje oblíbené "žhnoucí koule" a pak je tu spousta dalších prohřešků, které je dokonce velice obtížné popsat slovy. Ale však to zdejší blogeři znají už skoro nazpaměť. Jako bonus, co mi nedá spát, jsou pěkné designy… u kterých pak zjistíte, že přes vymakané záhlaví a všelijaké vychytávky absolutně postrádají nějaký byť i jednoduchý konec stránky ve smyslu zápatí či obrázku ve volitelném dolním boxu. To je prostě škoda.

Nicméně z té mé zkušenosti vím i to, že pěkný design může hodně záležet na umění poskládat text. Protože na některých stylech designů vypadají velice dobře nekonečně dlouhé povídky, ale články s fotografiemi už o něco míň. Někde je zase dobré zarovnávat tak a jinde onak. Mnohdy vážně stačí pár detailů, které pokazí celkový dojem vzhledu. Prostě umět to vážně dobře, je umění, ale vždycky by neměl autor zapomínat na to, že je lepší se alespoň pokusit, než to zabalit předem.

Děláš designy na zakázku? Můžou se na tebe blogeři obracet s žádostmi o design? Pokud ano, co si za to řekneš?

Právě jste mě přistihli v trošku temném blogo-grafickém období. Více než obvykle teď totiž zápasím s časem. Já ráda dělám na přání, ráda zkrášluji náš server, ráda dělám lidem radost, ale poslední dobou přestalo být kdy. Nicméně stále na přání tvořím - blogeři se můžou obracet (viz. formuláře na blogu), ale musí si hlídat, jestli jsou otevřené objednávky.

Jelikož je tvoření čehokoli moje droga, jakmile mám volno, ráda je otevírám. V tomhle případě si může milý bloger nadiktovat všechno, co ho napadne - zásadně nekladu meze požadavkům ani fantazii, dokud se nedostáváme kompletně za mez reality. (Ne všechno na blogu jde, ale lecco se dá oklikou obejít.) Z takových přání si pak vyberu, a všechno už je pak o dohodě. A co za to? Nic velevážení - ryzí nic, jen trošku lidského zacházení, číst podmínky, jaké kladu, a používání českého jazyka v mailech. Pro mě je vážně hlavní, že se cvičím v práci a dělám radost.

Když ale čas nemám, jsou objednávky zavřené, nicméně existuje jistý stálý zájem o má dílka, takže jsem přešla k takovému na blogu extrémně neobvyklému, napůl odsuzovanému a napůl chápanému kroku, že i za těchto podmínek se můžete si objednat. Může si kdokoli říct o cokoli (nejen design blogu), ale já budu chtít na oplátku nějaké peníze. Protože ono se trochu času vždycky najde, když za to něco bude, ať už nějaká drobná prestiž nebo hmota (na design Srdce se taky čas našel - to je prostě "Srdeční záležitost"). Ale když člověk něco dobrovolně byť rád vytvoří a další den zjistí, kolik toho zapomněl a kolik nestihl, dojde mu, že z toho nemá nic než jen průšvihy a žádné výhody a tak začne přemýšlet. Jeden se pořád nemůže honit jako blázen, když nestíhá, to co by měl, takže je to hlavně i taková autoregulace pro mě spíš než pro zájemce o mou práci. Zkrátka abych nebrala moc práce, když nemusím. A funguje to.

Malé droboučké grafické počiny dělám, ale i tak stále bez ohledu na čas zadara všem. Jsem dobrák od kosti, takže i když se nechám přemluvit, abych si řekla o peníze, tak o málo a navíc - nikdo si ode mě nekoupí nic nelegálního. Nikomu neprodám design nebo grafiku, ve které bude něco, co jsem stáhla z Googlu. NIKDY! To je prostě zákon jménem autorský a ten já ctím jako bibli, a to jsem ateista. Tudíž nebojte, že by někdy vážně došlo k nějakému hromadnému placení za blogové designy, to by se nejdřív museli zrušit všechny blogy o celebritách...

Kolik je podle tebe na Blog.cz asi tak lidí, kteří dělají dobré designové návrhy? A kdo je z nich nejlepší - ty?
:-)

Jéj, tak to je téma nekonečné jako vody oceánu. Stále se samosebou porovnávám s tou elitní špičkou blogu a zkoumám, jak jsem daleko. Ale fakta jsou taková, že mnohdy spíš než tvůrce jako takové, je nutné porovnávat počin s počinem. Takže v něčem už jsem třeba ta nej a v něčem třeba stále zoufalý začátečník.

Ale mám samosebou takové favority, u kterých najdu díla, která považuju za ideál. Spousta z nich už na blogu není, pospává nebo se jednou za rok omylem ukáže, ale umění nezná hranice času. O těhle lidech mluvím jak kafemlejnek. Číslo jedna blogu býval vždy layfor, jmenovitě můj favorit K - to byl styl, originalita, příjemné na pohled a velice dobře řešené nejen v detailu. Pak jsem se chtěla vždy přiučit něco nápadů od Leesh, umět dělat ty luxusně lesklé boxy jako Asheen, koláže do záhlaví a boxy s tolika okraji jako Cirilla Riannon, chci umět geniální výtvory jaké má Gormal, dát do jednoho designu tolik serepetiček, jako to umí Freezy, načančat to jako Blanch, umět ty efekty, co používá Sinead na písmo a boxy… To už jsem ale prolítla přes skupinu blogu LC a další a další a určitě ještě někdo chybí.

Mám tu zkrátka celou řádku lidí, kam pravidelně zavětřím, když nevím jak dál, a celou složku jejich prací, které si screenuju a ukládám bez jejich vědomí pro osobní účely. Konkrétně nastartování múz a hledání nových nápadů a řešení. Zdaleka nemám všechny jejich schopnosti, přesto jsme každý nějaký a nikdo z nás už není nikdo. Každý má to svoje a já si snažím brát ode všeho to nejlepší. Ale bude to chtít ještě nějaký čas, než si sednu k počítači a řeknu si - tak vOrle, právě si to dokázala.

Co bys vzkázala blogerům, kteří si nevědí rady s nastavením pěkného designu?

Nebojte se zeptat, ptejte se přímo a můžete se ptát i mě :) Je v tomto případě lepší mailovat a rovnou se rozepsat. Ale takhle - jsem vždycky ráda, když si lidé dokážou poradit, takže poslední dobou píšu jak divá všelijaké návody a doufám, že to trochu pomáhá alespoň těm, co se nebojí číst. (Pak jsou lidé, kterým nepomůže nic, že.)

Nicméně první věc, kterou doporučuju - stáhnout si nějaký design, kde je přiložen návod k nastavení a podívat se, jak to vypadá, a přemýšlet u toho. Podívat se přímo do administrace nějakého blogu (i pokud půjde o design blogové šablony - to je neocenitelné pro začátečníka) a spoustu lidí také tvoří návody na své designy tak, že udělá přímo screeny administrace, takže všechno uvidíte.

A když jste stejně úplně v čudu, tak si vymyslete (najděte, nechte si doporučit, inspirujte se již vytvořeným…), takový design, který bude jednoduchý na nastavení a přesto vás něčím zaujme. A takové jsou a je jich momentálně mraky a já je zbožňuju.

A co bys vzkázala těm, podle kterých design není důležitý? :)

Vzkážu jim a nejen jim trochu filozofie: Kdyby bylo všechno krásné, ztratilo by krásno význam. Kolikrát pláčeme nad hrdiny, kteří si kopou hrob z animovaných pozadí a dvoumetrové Disney-channel celebrity v záhlaví, ale nebýt jich, tak by design lidí, kteří to umí, vypadal jen jako další blogový design do tuctu.

Přesto stejně jako je důležité si občas připomenout, jak hrozné to může být, je dobré se i pokochat nad tím, jak skvěle to může vypadat. Tudíž stejně jako niterní krása je i vzhled důležitý - každý ho ale máme na žebříčku hodnot trochu jinde. Ovšem když se přede mne pyšně postavíte a řeknete, že vám na vzhledu vůbec nezáleží, odvětím vám: "Dokud se ten blog bude dát přečíst (aniž bych se musela nějak vnitřně přemáhat a hledat brýle nebo escape), tak je to v pořádku."
--
Na nasazení nového designu na tento blog se můžete těšit v průběhu příštího týdne. V anketě pod článkem můžete hlasovat, jak se vám vítězný návrh líbí.
 

42 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nový design tohoto blogu?

Je super, líbí se mi. 25.8% (89)
Ale jo, ujde to. 19.7% (68)
Starý byl lepší. 10.1% (35)
Hrůza, vůbec se mi nelíbí. 44.3% (153)

Komentáře

1 ☮ VaneSs ☮ ☮ VaneSs ☮ | Web | 30. listopadu 2012 v 8:31

Je naprosto dokonalý <33

2 Miriam Miriam | Web | 30. listopadu 2012 v 8:58

Skvělá volba. Vypadá to příjemně, nikomu by neměl vadit, není extravagantní, nemá žádné složité prvky, je přehledný a to je pro srdce blogu uričtě to nejlepší. ;-)

3 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 30. listopadu 2012 v 10:18

Podle mého názoru autorka tohoto designu odvedla skvělou práci, ale mohla tam přidat ještě něco... ale je to pěkný, už se těším, až to tady bude nastavený ;-)

4 David David | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 10:30

Gratuluji vítězce. ;-) Nechápu, jak mohl být vybrán návrh s nejmenším počtem hlasů. Jako líbí se mi, ale nic extra a žádná velká změna.

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. listopadu 2012 v 11:09

Starý byl lepší, takový šmrncovnější, živější.

6 Elvíra Elvíra | Web | 30. listopadu 2012 v 11:16

Není špatný, ale vždyť je skoro stejný :D

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. listopadu 2012 v 11:31

A ta změna? Byly tam návrhy, které by znamenaly opravdovou změnu..ale tady se vyhodí slečna, přehodí a trochu zvětší se srdíčko a místo kulatých nadpisů boxů budou hranaté...myslím, že bych to ani bez upozornění nepostřehla..

8 myší královna myší královna | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 12:03

Až moc podobný tomu, co je v současnosti :D Ale to je asi uživatelsky příjemnější, než všechno hledat.

9 lucka-foti lucka-foti | Web | 30. listopadu 2012 v 12:07

působí na mě hrozně smutně :(

10 Karol Dee Karol Dee | 30. listopadu 2012 v 12:07

Je pěkný, ale tak "obrovská" změna, že to snad ani nerozdýchám :D

11 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 12:08

Je to takové...prokonzervní.

A sundat kravatu!:)

12 Bels Bels | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 12:21

MAKY.OREL dělá dobrou grafiku a její designy jsou příjemné. Ale od nového layoutu tady na srdci jsem čekala něco víc, něco novodobého, něco, co příchozího blogera donutí udělat "Ááách.." A tenhle design sice není ošklivý, ale víceméně je to jen o fous obyčejnější a nudnější verze toho, co je ještě pořád tady. Podle mě je to škoda ;-)

13 Luczaida Luczaida | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 12:39

[12]: sama bych to neřekla líp

14 Sinead Sinead | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 13:07

Som rada že tu bude design od takej šikovnej grafičky ako je Maky.Orel. Zaslúži si to a myslím, že jej ťažká práca na zkusdess získala týmto spôsobom skvelé ocenenie. :-)

15 Té | 30. listopadu 2012 v 13:08

stando kdy sem te naposled videla v kravate? :D

16 Dubious cat Dubious cat | Web | 30. listopadu 2012 v 13:45

me gusta!:)

17 T T | 30. listopadu 2012 v 13:56

vždyť je to to samé jen v bledě modrém, nemá to žádný nápad, srdíčko v kroužku tady máme už milion let

18 Sába Sába | Web | 30. listopadu 2012 v 14:43

Vítězný design je moc pěkný, ale podle mě by to chtělo taky něco nového, uplně jiného než je tady ted. :-)

19 Adelaine Adelaine | Web | 30. listopadu 2012 v 14:51

Tenhle je lepší, ale mohlo to být mnohem horší a nakonec jsem spokojená.

20 Zuzmule Zuzmule | Web | 30. listopadu 2012 v 15:04

Design se mi líbí, i když je škoda, že se víc nepřihlíží k přání uživatelů. Jsou to oni, kdo na blog nejčastěji chodí, ne? A ten obrázek -popravdě řečeno se mi tam vůbec nehodí.

21 Pola Pola | Web | 30. listopadu 2012 v 15:11

Sice někdo asi nemá rád razantní změny, ale v tomhle případě je ta proměna designu jen minimální (podle mě). Myslím, že ve výběru designů byly i lepší než je ten vybraný.

22 Angela Angela | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 15:29

Desing je krásný, akorát ten obrázek se tam moc nehodí :-)

23 Beavind Beavind | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 15:30

Ehm... Zajímalo by mě, proč se nevychází také z ankety která tu k návrhům byla. Myslím, že záleží především na tom, aby se tu příjemně cítili návštěvníci. To je přeci hlavní, nebo to už neplatí? To jste vybrali design, který se nejvíce líbí vám? Promiňte, ale to mi přijde poněkud stupidní. Podle ohlasů uživatelů měl navrch jiný design. Mě to ani nevadí, já sem tak často nezavítám, jen mi tento přístup připadá "mimo".

24 Babe Babe | 30. listopadu 2012 v 15:48

Myslím, že by působilo mnohem líp, kdyby byl ilustro-standa otočený ke stránce.

25 Simík Simík | Web | 30. listopadu 2012 v 16:46

Gratuluji MAKY.OREL :-)

26 Choki Choki | Web | 30. listopadu 2012 v 16:59

MAKY.OREL je super grafička, sama mám od nej design na svojom blogu, ale musím uznať, že tento design sa mi až tak nepáči. Nejde o to, že to nebude zmena, ale proste o to, že v ankete boli o dosť zaujímavejšie návrhy.

27 Terýsek Terýsek | Web | 30. listopadu 2012 v 17:11

Ač jsem hlasovala pro jiný, jsem ráda, že vybrali tento. Je opravdu pěkný. Vzhled zůstane v podstatě zachován, jen půjde o něco "modernější" provedení. Jednoduché a vkusné. :-)

28 Infinity Infinity | Web | 30. listopadu 2012 v 18:00

Design mě nijak nezaujmul.. Bohužel.

29 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 18:41

Je hezkej. Líbil se mi. Ale nebude to žádná výrazná změna, abych tak řekla. Prostě na zadek si z toho nikdo nesedne. A ten obrázek... No, dodává tomu spíš podstatně infantilnější rozměr. Vůbec se mi nelíbí...

30 Berenika Berenika | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 19:11

Dobré, ale jak řekli ostatní - žádná změna. Například u jedničky by byla nově červená, jinak formulované srdce... Tady je pořád srdce, pořád stejné barvy, pořád stejné... Všechno, bohužel.

Proč tu byla anketa, když bylo vybráno něco s minimem hlasů? :-(

31 Terka Terka | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 19:27

Pěkný design, ale jak už tady bylo několikrát řečeno, není to nějaká velká změna.. bohužel. :-?

32 Calistka Calistka | Web | 30. listopadu 2012 v 19:42

Pěkný lay, ale byli tam i hezčí, které by možná seděly tomu to blogu více.

33 gms gms | Web | 30. listopadu 2012 v 19:51

Líbí se mi :)

34 brigita brigita | Web | 30. listopadu 2012 v 20:09

uz se tesíííím :-)

35 Sonny Sonny | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 20:44

Od autorky mám zrovna teď design. Je moc hezký, jednoduchý a určitě bude příjemný na pohled a celý takový milý. Těším se :)

36 m. m. | Web | 30. listopadu 2012 v 22:38

Ha, jsem ráda, že vyhrálo tohle srdíčko :)  Jak moc to bude použitelné v praxi, to se teprve uvidí, ve větším rozlišení to bude vypadat jinak. Ale ze všech designů mi tenhle přijde nejvhodnější.

37 Miloš Miloš | Web | 30. listopadu 2012 v 22:50

Velká změna to zrovna není.
Nejvíc mě ale udivuje, že v rozhovoru si autorka ze svých návrhů designu nejvíce považuje dva, kterým dala názvy Dark side a Retro plameňáci, a ten druhý má tak nekontrastní barvu textu a pozadí, že bez vybrání textu do bloku se vůbec nedá číst.

38 Miloš Miloš | Web | 1. prosince 2012 v 0:38

[37]: lépe řečeno ze svých návrhů uživatelského rozhraní (ne návrhů designu, protože design = návrh)

39 Matthias Matthias | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 8:21

[37]: Jo jo, ti plameňáci jsou dost nevhodní na čtení :)

Myslím, že každý design by měl být ozkoušen na různých typech monitorů s různými nastavení jasu a rozlišení.

40 Jossephine Jossephine | E-mail | 1. prosince 2012 v 9:28

Přijde mi úsměvné, jak se u prvního článku oznamujícího nový design rojily komentáře volající po zachování toho současného či alespoň modré barvy, a když bylo tedy blogerstvu (téměř) vyhověno, je to zase špatně a je to tu samá stížnost :-D

Můj názor je takový, že když už změna, tak pořádná. Tohle je jen taková drobná obměna a navíc nepříliš šťastná. Ne, že by ten design nevypadal pěkně, ale v porovnání se současným je to celkem slabota. Úplně se vytratila nějaká útulnost a je to celé takové hrozně studené.
A než ten rozteklej šilhající Standa... to je snad lepší i puberťačka s notebookem.

41 Flame Flame | Web | 1. prosince 2012 v 11:10

Já jsem myslela, že když už tu byla anketa, tak někdo aspoň přihlédne k jejím výsledkům. Je mi jasné, že blog by měl být asi pořád tak nějak domodra, takže ne každý design - byť jinak dobrý po všech stránkách - by se sem hodil, ale když změnu, tak viditelnou, ne?
Jinak ten obrázek tam nedávejte, PROSÍM, ne. Nemám nic proti jeho autorce, ale sem se to abolutně nehodí.

42 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 1. prosince 2012 v 11:19

Blog.cz je místo, kde se mají uplatňovat nové nápady, něco nekonvenčního, něco neznámého, něco s nápadem a duší. A naproti tomu blog, který toto všechno má reprezentovat, je tak otřesně konzervativní a škrobený, až to hezké není. MAKY.OREL odvedla skvělou práci, ale vážně ideální pro design srdce blogu? Pokud si dobře pamatuji na anketu, čtenáři si přáli něco jiného.

Plus teda nevím, jak do toho všeho zapadá ten rozteklý infantilní obrázek. Osobnější rozměr to tomu rozhodně nedodá, to byla dost naivní představa. Osobnjší rozměr by tomu dodala pravá fotka, ne nějaká malůvka rozpatlaného panáka v kravatě.

43 Jossephine Jossephine | E-mail | 1. prosince 2012 v 11:35

K té anketě - já tedy nevím, jak jste všichni přišli na to, že bude přihlédnuto k výsledkům. V článku je jasně napsáno, že design byl již vybrán a anketa je spíš tak pro zajímavost a aby autoři dostali nějaký ten feedback. Ani slovo o tom, že výsledky ovlivní výběr.
Navíc na to, že tady se na názory blogerů moc nekouká, už jste si mohli zvyknout.

44 FW'spotato FW'spotato | Web | 1. prosince 2012 v 12:59

MAKY mám ráda, ale mně se víc líbí ten od gpx-site >> srdcelayout.blog.cz :)

45 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 13:56

Dobrý výber, rovnaký štýl, farby a pod., ale je to iné a originálne. :-)

46 Wi Tae* Wi Tae* | 1. prosince 2012 v 14:30

Jsem docela zklamaná. V minulém článku byly opravdu krásné návrhy a vyhraje toto. Ta holka je šikovná, dívala jsem se na její blog a některé designy byly pěkné. Ale teď jsem ráda, že na tuto stránku nemusím chodit denně :/

47 Křupka~ Křupka~ | 1. prosince 2012 v 14:35

Ooo pěkné :)

48 Kristine Infinity. Kristine Infinity. | Web | 1. prosince 2012 v 14:45

Musím nesouhlasit s většinou komentářů. Ačkoli jsem hlasovala pro jiný design (od Vysmáté zrzky), jsem maximálně spokojená. Ano, je jednoduchý, ale kdo má alespoň trochu ponětí o aktuálním stylu webů, ví, že o to jde. Teď jako nikdy dřív (na internetu) platí, že v jednoduchosti je krása. A to se tady dokonale povedlo. Také se tu řeší, že je moc podobný dosavadnímu vzhledu. Podle mě jen další plus. Na blogu, jako je tenhle je rychlá orientace jedna z nejdůležitějších věcí.
Mě se rozhodně líbí! :)

49 Em Age Em Age | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 15:18

Upřímně, ten návrh nového designu se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. :-)

50 lovitka lovitka | Web | 1. prosince 2012 v 16:18

Ou. Ten obrázek mne bude strašit ve snech.

51 T-ess T-ess | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 17:35

Mně se to líbí :). Je to jednoduché a hezké. To stejné kresba.

52 c a r o l i n e c a r o l i n e | Web | 1. prosince 2012 v 17:51

Asi to bude jen otázka času na zvyknutí si, ale mně se tenhle layout moc nelíbí - MAKY.OREL dělá i hezčí designy a já pořád zastávám názor, že jeden z těch od Sinead nebo ten od Vysmáté Zrzky bych tu uvítala víc. Tohle tak nějak není nic novýho, živějšího a tak.

[50]: No asi tak nějak...

53 Wichiten Wichiten | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 18:36

Jednoduché a k tomu staro-nové. :) Tak na mě působí layout(desing) který zde bude nastaven. Určitou poklonu skládám i autorce obrázku. Jen mi přijde že krk je hubenější k poměru těla,ale nemám umělku,nemám cítění k tomuhle(ikdyž sama tvořím,ovšem to mám jako vedlejšák-stále neustále sním o spisovatelské dráze :) ) takže do toho nemám co kecat :D. Po třech letech bude změna velmi příjemná. doufám že tu vydrží jako předchozí, tři roky, a kdo ví.. třeba déle :)

54 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 1. prosince 2012 v 19:09

Som spokojná :) veľmi dobre ste vybrali :) myslím si, že tento je taký ten presne pravý pre blog.cz :)

55 Koff Koff | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 19:26

Pro všechny co si myslí , že layout je to samé a nic moc se nezměnilo : Třeba blog.blog.cz , ani nechtěl velkou změnu. Třeba chtěl jen jak vy říkáte "to samé , v bledě modrém" . Vážně nejsem na ničí straně , ale myslím , že kdyby to byla bůh ví jak velká změna , tak by to šlo spíše k horšímu ;)Mě osobně se layout od MAKY.OREL líbí :)

56 Connie Connie | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 19:45

Nedá se říct, že bych byla nespokojená, protože se tím designem nic nezkazí (i když z toho nikomu nejspíš nepadne brada).
Každopádně na mě působí trochu odměřeně a neosobně (i když lepší, než nějaká přeplácaná matlanina).
A pokud jde o obrázek, nevím, jestli jsem jediná, komu ten šilhající Standa trochu nahání strach... :D

57 krysiik krysiik | Web | 1. prosince 2012 v 21:39

Mně osobně se tedy nelíbí.
Jinak Stando, často míváš pod očima oranžové indiánské označení?

58 Lilo Lilo | Web | 1. prosince 2012 v 21:55

Obvykle nebývám tak kritická, ale ten obrázek je pro hlavní blog blog.cz dost příšerný. :D Takto kreslí má malá sestřenice.

59 Lilo Lilo | Web | 1. prosince 2012 v 22:02

Nejkrásnější a nejoriginálnější je vážně od Zrzky. A co si myslíme my? To je zřejmě jedno. :-)

60 Sariklen Sariklen | Web | 1. prosince 2012 v 22:02

Přestože jsem fandila Vysmáté zrzce, vzhled od MAKY.OREL se mi také líbí. Je jednoduchý, nepřeplácáný a hlavně fuknční. Žádné zbytečné serepetičky. Však zde jde o obsah, že. Je barevně podobný tomuto, ale neberu to jako problém. Ostatně, lidé nemají rádi změny.
A k obrázku - někteří zde píšou, že se to nehodí, že lepší by byla fotka a tak dále. Ale já si myslím, že to pasuje do tohoto serveru. Nedokážu si to například představit na blogu Seznamu a podobně. Ale blog.cz využívají převážně dospívající. Je to takové osobní a milé.;) Zkrátka akorát na blog blogu.cz

Těším se, až bude nastaven.;)

61 Lenin Lenin | Web | 2. prosince 2012 v 9:41

Osobně jsem fandila Egopedovi, pro originalitu jeho návrhu a případnou opravdovou změnu. Rozhodně nechci plivat na vítěze, jen bych to asi nenazvala změnou, spíš mírnou úpravou. Nicméně, úprava to bude pěkná. :)

62 Eli Eli | Web | 2. prosince 2012 v 11:07

... A kvůli tomuto se tolik talentovaných blogerů snažilo vytvořit něco originálního?

Všechny, ale opravdu všechny designy byly lepší, než tento. Je skoro úplně stejný jako ten starý. Mělo to vůbec cenu?! I já, antitalent na grafiku, bych zvládla něco zajímavějšího, kdyby se mi chtělo... Přijde mi to jako potupa až křivda těch, kteří se snažili o mnoho více.

63 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 2. prosince 2012 v 11:36

Ježiši... nefrflite toľko. Ste jak staré babky... .____.

64 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 14:31

Mně ten design přijde fajn, i když mým favoritem byl Egoped, a to na první pohled a bez rozmýšlení. Ale upřímně, z toho obrázku budu mít také zlé sny :-D

65 Denisa Denisa | Web | 2. prosince 2012 v 15:05

Design sa mi páči, ale zas až tak veľká zmena to nie je. Čo je možno dobre.

66 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 2. prosince 2012 v 15:50

V jednoduchosti je sice krása a lay je určitě pěknej, ale vedle současného působí malinko jako chudej příbuznej :D. Čekala jsem změnu s trochu větším "z". A obrázek bych když už nahradila fotkou - nevypadá to pak jak web pro děti.

67 magicforever magicforever | Web | 2. prosince 2012 v 17:32

Ja som úprimne sklamaná. Samozrejme gratulujem víťazke. Viem, že s týmito vecami je strašne veľa práce, no zdá sa mi, že tam boli omnoho lepšie návrhy. Chceli sme predsa zmenu, nie? A tú nejako nevidím. Tešila som sa na nejaké farby. Proste niečo, nad čím by som si povedala WAW! Lenže nič. Keby som nevedela, čo sa to tu deje a zašla na Srdce o niečo pozdejšie, asi by som si toho nového layu ani nevšimla...

68 Komonira Komonira | Web | 2. prosince 2012 v 17:52

design je pěkný, není provokativní a tvorbu jeho autorky mám ráda, ale... stejně si nemůžu pomoct, viděla jsem další dva tři co se mi líbily víc, vím z vlastní skušenosti že v jednoduchosti je krása, ale tohle mi přijde jednoduché trošičku moc...
a ještě k tomu nenávidím když je na designu moc bílé, vypadá to potom prostě tak, jak to říct... fádně, bezbarvě, odflákle, jako by autor neměl absolutně tucha o tom co znamená slovo ,barevnost'
hlasuji pro ,ujde to' jelikož design má sice hodně proti, ale na druhou stranu, 40% blogů přibližně to má o hodně horší :D

69 Alisa Alisa | Web | 2. prosince 2012 v 17:54

"Ale změna je život a my jsme se chtěli posunout opět o krůček dopředu" = "Nemáme, čo robiť a veľmi radi ľudí otravujeme, tak nastavujeme totálne rovnaký dizajn a rozprávame o tom polroka ako o ohromnej zmene, ehm, sorry, kroku dozadu"

"Jsem na něm já a slibuju si od toho, že tím dodám tomuto blogu osobnější rozměr" = "Som narcis očarený akousi Dominikou a vôbec si neuvedomujem, že som za debila"

70 Zuzana Zuzana | Web | 2. prosince 2012 v 19:09

Achich ouvej, mě se také líbila už více ta opice od Egopeda než tady tenhle obrázek.

71 Miloš Miloš | Web | 2. prosince 2012 v 19:23

[69]: :-D To je ale povedený komentář. Něco jako "král je nahý". Aliso, všechna čest.

72 naramkypriatelstvaoriginal naramkypriatelstvaoriginal | 2. prosince 2012 v 19:53

Gratulujem výhercovi :-) :-)

73 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 22:21

[50]: tak to je nas víc :D

74 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 22:22

[69]: Jo, to jsi vystihla docela přesně, zejména to o tom obrázku...

75 m. m. | Web | 2. prosince 2012 v 22:30

K obrázku, přišel mi poměrně humornej už když jsem ho viděla na fb. Když ho vidím v novém designu, zvedám obočí a nejsem nijak odvázaná z toho, že bych se na tohle měla furt dívat. Ale co už, zase tak často sem nelezu.

76 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 5:00

[12]: naprosto s tebou souhlasím. Když už dělám něco nového, hlavně máte to být lepší a ne horší a ještě nudnější design :D:D

77 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 5:07

jinak mě tady trochu sere, jak vy berete slovo design jen čistě z hlediska "grafického layoutu". Tady lidi, kromě layoutu nezajímají nějaký grafický design, typografie či interiérového designu. Fakt smutný

78 Em Age Em Age | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 9:21

[62]: No přesně to si myslím i já. :-)

79 Houbička Houbička | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 11:34

Jak píší všichni ostatní: Nudný a skoro stejný. :(

80 Bleskoblesk Umeme Uma Bleskoblesk Umeme Uma | 3. prosince 2012 v 15:00

MAKY.OREL dělá dobré designy,ale tento. Tento je bez života,nudný.
Většinu soutěží ale bohužel ovlivňuje to,jak je člověk známý - kolik lidí jej zná. Tím se ale MAKY.OREL nechci nijak dotknout,rotož umí HTML designy,což je opravdu těžké.

81 Denny Denny | E-mail | Web | 3. prosince 2012 v 16:25

MAKY.OREL je skvělá grafička. Mně ani nevadí, že nějaké prvky zůstali stejné.

82 Kelíns Kelíns | Web | 3. prosince 2012 v 16:30

Je pěkný to musím uznat. Ale radši bych ocenila nějakou změnu. Mám-li být upřímná, tak se mi mnohem více líbí design u téma týdne.

83 Gabriel Decay Gabriel Decay | 3. prosince 2012 v 21:10

Okay, tak takhle. Změnu jsem sice prvně nechtěl, ale bylo mi řečeno, že změna to bude VELKÁ, takže jsem čekal, že bude vybrán design, který nebude podobný tomu stavajícímu.

Tento výběr mi přijde nefér vůči ostatním, kteří se opravdu snažili a dali tomu opravdu kus sebe.

Tušil jsem, že do "širšího výběru" budou vybrány designy s modrou barvou a na srdci blogu by měla nějaká modrá zůstat.

Ano, říká se, že v jednoduchosti je síla a s tím také souhlasím. na tomto designu se mi líbí akorát "rychle menu" a to je vše. Když se podíváte na profesionální weby 'o kterých tu několikrát padla řeč), většinou obsahují dvě barvy - neutrální (třeba bílou)a živou barvu, která design rozsvítí (třeba zelenou). Tenhle design toto nesplňuje ani v nejmenším. Je nudný, ale hlavně skoro stejný.
Chlubíte se tu novým logem, ale byly převráceny jen barvy "srdce blogu".

Obrázek Dominiky hodnotit nebudu. Stačí, že jsem nad ním dostal neovladatelný záchvat hysterického smíchu. :-D

84 Arvari Arvari | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 17:01

No, musím říct, že teď v praxi se mi ten design líbí mnohem víc než v náhledu. I když to změna není velká, vypadá to dobře. Dost se mi líbí ten detail se srdíčkem dole na stránce.
Ale ten obrázek... Je vážně neskutečně ošklivej a zmenšení mu neprospělo. Ten úsměv působí křivácky (ne křivě, KŘIVÁCKY) a neupřímně. A jak na mě působí ty vlasy radši nahlas říkat nebudu...

85 Siwa Siwa | Web | 4. prosince 2012 v 17:44

Tenhle vzhled je moc pěkný, dobrá změna. Nechtěla jsem nic obrovského, tohle aspoň má stejné barvy. Vlastně... klidně bych se mohla podepsat pod komentář Arvari ([84]: ) se vším všudy. :)

86 Calistka Calistka | Web | 4. prosince 2012 v 18:18

Nastavený působí celkem dobře, ale uvítala bych větší změnu. Ale jinak hezké. Věc, která se mi moc nelíbí je ovšem ten obrázek v menu. Připadá mi to jako od 7mi letého klučina. Uvítala bych třeba nějaké foto nebo trošičku vážnější. Obrázek je to pěkný, ale ne pro admina tohoto blogu. Toť můj názor, jinak pěkné. :-)

87 Veselá Kiyí-chan Veselá Kiyí-chan | Web | 4. prosince 2012 v 20:47

Je hodně podpbný jako předešlí ale i tak pěkný (y)

88 Veselá Kiyí-chan Veselá Kiyí-chan | Web | 4. prosince 2012 v 20:48

[87]: *podobný
*předešlý

89 Sariklen Sariklen | Web | 4. prosince 2012 v 21:14

Teď, když je vzhled nastaven, vypadá daleko lépe než jeho náhled. Je krásný. Přehledný, jemný a nepřeplácaný. Dobře odvedená práce.:)

90 tajja tajja | Web | 4. prosince 2012 v 21:22

Desing je krásný a rozhovor skutečně stál za to. Po tomto začínám uvažovat o změně vzhledu mého blogu. I když je to spíš ten dobře známý pocit "Takový krásný desing a co mám já??" Vím, že to brzy přejde a doufám že to bude co dříve, než s tím opravdu začnu něco dělat, protože až do teď jsem byla se vzhledem spokojená :-D

91 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. prosince 2012 v 12:03

Poměrně špatně se mi čte písmo, tmavší by se mi četlo líp, i když se asi nehodí. Vůbec mi to všechno tak nějak splývá..oči asi nemám nejlepší, ale nevím, jestli je to jimi, počítačem, nebo to prostě všechno splývá do jedné barvy a to navíc ještě nevýrazné..tak podivně mi to oči dráždí..

92 Monishka Monishka | Web | 5. prosince 2012 v 17:43

krásný ,super!!! :) :)

93 Alex Alex | Web | 5. prosince 2012 v 18:51

Nový design je pěkný, jen mi přijde příliš podobný tomu předcházejícímu, jako by tady skoro k žádné změně nedošlo. Vybrala bych něco jiného.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama